Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Kbali válasza enginev3.0 (#5842) üzenetére


Kbali
nagyúr

Drága a módosítás, hogy papírról és csekkről átállj mondjuk elektronikus számlára és átutalásra/beszedésre?
Mondjuk nevetséges, ahogy megoldották, de kártyával is a Fundamenta honlapján be tudod fizetni az esedékes részletet (ez kártyás vásárlásnak minősül, a legtöbb bank ezért még nem számít fel jutalékot - persze a sajátodnál érdemes ránézni)
Itt azt írja a Fundamenta kondilistája (vigyázz, rögtön töltődik a pdf), hogy a csekkes fizetés neked 200 Ft-ba kerül és fizetni csak akkor kell, ha csekkre. szeretnél átállni, nem pedig csekkről.

(#5852) SG3rg0


SG3rg0
őstag

OTP Net számlacsomagjának milyen kondija van most jelenleg?

(#5853) szabogabor10 válasza SG3rg0 (#5852) üzenetére


szabogabor10
veterán

[link]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5854) odrif


odrif
MODERÁTOR

FHB-s bankkártya pin kódjának megváltoztatását megtehetem gond nélkül egy másik bank, mondjuk OTP automatájánál?

20 éve a Prohardveren

(#5855) cocka válasza odrif (#5854) üzenetére


cocka
veterán

Egyértelműen nem. Olyan mint hogy idegen atmnél saját számládra sem tudsz befizetni.

(#5856) odrif válasza cocka (#5855) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm.

20 éve a Prohardveren

(#5857) kew válasza cocka (#5855) üzenetére


kew
senior tag

Én a Gránitét OTP atm-nél változtattam :) Igaz, annak nincs saját gépe :D

(#5858) cocka válasza kew (#5857) üzenetére


cocka
veterán

Ennyi erővel az az egy szem bankfiókjuk is megszűnhetne.

(#5859) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

szeretnék tanácsot kérni, hátha vannak itt nálunk komolyabb szakértői a témának : ) feleségemmel eddig három számlát futattunk. van egy nekem OTP-s, amire érkezik a fizetésem és fizetgetek pár számlát. van egy neki, UniCredit, amire érkezik a fizetése és lakáshitel miatt fenn kell tartania, plusz van neki is egy OTP számlája, ami effektíve nem aktív, csak van rajta megtakarítása. valahogyan egységesíteni szeretnénk a dolgokat. érdemes volna az egészet átrakni UniCreditbe, kérni kettő teljes jogú kártyát és egy alszámlát, amire megtakarítunk? olyasmi kombináció kellene, amibe minden hónapba a megmaradt összeget berakjuk, de kicsit kamatozik is. esetleg a jobb kamatok miatt megtartani egy OTP számlát, oda utalni a megtakarítást és az UniCredit a fizetős, utalós bank lenne? UC-vel az a gondunk, hogy a webbank hol megy, hol nem. OTP ellenben megbízhatóbb imo, viszont érzésem szerint drágább. mi lenne az ideális megoldás? : )))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5860) polonic válasza Agostino (#5859) üzenetére


polonic
félisten

En azt mondanam, hogy unicredites szamla ket kartyaval. Megtakaritasokhoz esetleg egy ertekpapirszamla aznallamkincstarnal es allampapirokat venni. Vagy keresni valami likvid befektetest.

(#5861) amdk7


amdk7
aktív tag

Sziasztok!

No, tegnap nekem is kiküldte a Citi a "váljunk el egymástól" tipusu levelét.
Jelenleg még az Axa-nal vagyok, ahol nincs bankkártyám. A kérdésem, hogy érdemes-e új bankot keresnem vagy kérjek egy standard kártyát az Axa-tól (ami kb.: 8k/év), az alábbira:
- Havi ~500k beérkező 2 tételből
- Ami fontos Ingyenes utalás, számlavezetés
- Csak kp felvét miatt kellene a bankkártya, ami havonta max 100k (de ez ugye ingyenes mindenütt)

Van-e még ilyen? És nem arra gondolok, hogy igen van, viszont a kártya meg 20k/év, hanem valami összességében kedvező ajánlat érdekelne.

Vásárolni és fizetni a Citi Life kártyával szeretnék eztután is, ezért lenne fontos az ingyenes utalás. (a "feltöltések" miatt)

Köszöntem az ötleteket! :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#5862) tope válasza amdk7 (#5861) üzenetére


tope
addikt

Oké 4 bankszámla
Ingyen utalás
Havi 540 Ft bankkártya díj
1000 Ft Éves kártya díj

(#5863) doc válasza amdk7 (#5861) üzenetére


doc
nagyúr

Granit Bajnok?
az utalas nincs ingyen, de csak 1 ezrelek, havi 400 beerkezo utalas felett pedig visszaadjak az elsoeves kartyadijat (ami amugy sem horribilis osszeg)
raadasul nagyon jok a beteti kamataik

[ Szerkesztve ]

(#5864) amdk7


amdk7
aktív tag

@Tope:
Jah, igen, akkor valószínűleg ugyanezeket néztem az AXA-nál, mivel nekem is ~8k/évbe jött ki a kártya.
Jelenleg OKÉ4-bn vagyok náluk, csak kártya nélkül. Eddig úgy oldottam, meg, hogy a Citi-től áttoltam az AXA-hoz havi 300k-t és ha kellett, akkor visszautaltam, mivel mindkét helyen 0ft az átutalás. Ha nem kellett, akkor lekötöttem az AXA-nál.

@Doc:
Egyébként én is a Bajnokot néztem még, de nem tudom, érdeme-s két számlát tartani...
Valószínűleg az Axa-tól fogok kérni kártyát, de még „rágódok” kicsit rajta.
Addigis, ha van még ötlet, jöhet! ;)

THX

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#5865) polonic válasza amdk7 (#5861) üzenetére


polonic
félisten

Raiffeisen premium szamla

(#5866) paolinho válasza amdk7 (#5864) üzenetére


paolinho
őstag

Az OKÉ 4-ben az játszik, hogy mondjuk, ha nincs meg a 300e, csak 200e, de valakivel (akiben megbízom) a különbözetet oda-vissza utalással átutalom, és ezt teszem rendszeresen? Magyarán az érdekli a bankot, hogy a 300e mennyit pihent a számlán?

(#5867) amdk7 válasza paolinho (#5866) üzenetére


amdk7
aktív tag

Szia!

Nem, nem érdekli, csak az, hogy max. 2 utalásból legyen 300eFt/hó jóváírásod.
Így tartom fent én is az AXA számlám. A Citinél is 0ft (volt) minden, ergó utalgattam innen oda. ;)
Mivel Axa-nál nincs kártyám, muszáj volt vissza is küldenem. néha a teljes összeget és volt olyan alkalom is, mikor még aznap. ;)
-most is azért nézelődök, mert nem szeretném ezt sem "eldobni"

@polonic:
Meg is érdeklődtem, egész szimpatikus választás. Ami aggaszt, hogy a társkártyák is ugyanannyiba kelülnek mint a főkártya. De még így is jó lehet. ;)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#5868) paolinho válasza amdk7 (#5867) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, nagyjából én is így gondoltam, de így a biztos, ha Te is megerősítesz ebben.
Az a helyzet, hogy teljesen hasonló az esetünk, mert nekem is van egy AXA számlám bankkártya nélkül, és egy Citi, na meg egy Citi hitelkártya csak az egyszerűség kedvéért. :)
De most ki kell találnom a legjobb ergo legolcsóbb lehetőséget. Én jó ha valóban kétszer felveszek készpénzt, viszont az utalásaim száma több, mint 10 és az összeg is meghaladja a 100e-t. Ezért volna nekem az OKÉ 4 nagyon tuti. Akkor azt hiszem megjátszom a tesómmal ezt az ide-oda utalós bulit, de még olvasgatok, kitudhja? Hátha felbukkan valami jobb.

(#5869) amdk7 válasza paolinho (#5868) üzenetére


amdk7
aktív tag

Mondhatni teljesen azonos a szitu....
Nekem is van Life is, arról megy minden (csoportos beszedések is, így a havi 490Ft minusz mellé olyan átlag 6-6500Ft plussz keletkezik. :D)
Megkérdeztem a Citi-t, a Life kártyát megtarthatom, ha esetleg a fő számlámat megszüntetem, akkor is. :)
-Én is így gondoltam, mivel ez jó "bulinak" tűnik nekem.

Nézegetek, de nagyon olcsó és nagyon jó megoldások már nem nagyon vannak sajna. Lehet az lesz, hogy AXA-tól kérek egy "bohóc" kártyát, úgyis csak néha kell felvennem (mondjuk havonta 1x max 100eFt) kp-t és ennyi. Utalgatni, meg utalgathatok 0ft-ért a Citi Life-ra. Igaz Aug 1.-jétől max.300eft/hó utalás ingyenes "csak" az OKÉ4-ből. :S

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#5870) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok.
Azt szeretnem kérdezni hogy a Junior számlák díjmentesek? Illetve van olyan bank ahol van díjmentes junior számla?

(#5871) lupus_l válasza mickemoto (#5870) üzenetére


lupus_l
aktív tag

ERSTE?

Sajnos a pénzügyi rezsicsökkentés + bankadó hatására egyéb díjak emelkedtek a bankoknál, gyakorlatilag teljesen ingyenes számlacsomagot lehetetlen találni :(

[ Szerkesztve ]

(#5872) cocka válasza lupus_l (#5871) üzenetére


cocka
veterán

Magnet magyar közösségi bank, ahol a közösségi célok elérése érdekében 0 Ft-ot is adhatsz a "közösbe". :D
Mert majd a magánbefektetők úgy is kitermelik az egyébként több mint 500 Ft-os havi számlavezetési díjadat. LOL

[ Szerkesztve ]

(#5873) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Hátha érdekel vkit, index összefoglaló cikk az ingyenes számlákról. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5874) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Tegnap kaptam levelet az AXA-tól, hogy a megszüntetett folyószámlám után, egy MNB határozat alapján, X ezerft bankköltséget szeretnének nekem visszautalni, az általam megjelölt bankszámlára.

Gondolom mások is kapnak majd hasonló tartalmú leveleket...

[ Szerkesztve ]

(#5875) egykori válasza Flashcash (#5874) üzenetére


egykori
őstag

Én is kaptam ilyen levelet, és azt írták, hogy 2014. augusztus 31.ig teljesíteniük kell az MNB határozata szerint.
Kiváncsi leszek, hogy így kapkodnának a visszafizetéssel...

(#5876) KMT válasza Flashcash (#5874) üzenetére


KMT
addikt

Ja, de összemérhető a posta árával, amit adnának... Az vajon megteszi, ha besétálok és odaadom egy ügyintézőnek a nyomtatványt? :U

(#5877) egykori válasza KMT (#5876) üzenetére


egykori
őstag

Én pont így tettem.

(#5878) tope válasza Flashcash (#5874) üzenetére


tope
addikt

Nekem még aktív a számlám a hónap végéig, és át is utalták már a pénzt, igaz nem volt sok, kb. 1.500 Ft.
Valaki tudja hogy hogyan jött ki ez az összeg, mivel számoltak ?

(#5879) axioma


axioma
veterán

Ize, en meg elfelejtettem megszuntetni... es papirkivonatot se kertem, meg honapok ota nem leptem be a netbankba sem. Persze nem is valasztottam amikor kuldtek a levelet. Akkor most vajon nekem mim van? Van olyan a levelben, hogy a regi viszonyokat kell fenntartani es ezert utaltak vissza? Nem akarok most belepni addig, mondhassam hogy nem szerzodtem veluk masra mint legeloszor, es nem is tudtam, hogy mit csinaltak a szamlammal... ha maradna ingyenes, vagy tisztessegesen sajat koltsegukkel felmondanak, az normalis, minden mas esetben a minuszos egyenleg felszolito levelenel lesz hisztizesem.

(#5880) KMT válasza egykori (#5877) üzenetére


KMT
addikt

Boríték se kellett? De jó lenne. :D

(#5881) cocka


cocka
veterán

Egyáltalán ki jogosult ilyen utólagos visszatérítésre és milyen esetben?

(#5882) egykori válasza KMT (#5880) üzenetére


egykori
őstag

Nem, más is volt ott ugyanilyen papírral. Mindkettőt átvette, remélem, nem dobta a kukába. :DDD

(#5883) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!
Most nézem, az OTP netbank az utalásoknál odabiggyeszt egy "EB" feliratot a közlemény rovatba. Ez nem akadályozhatja pl. PayPal számlára való utalást? Ugyanis ott meg kell adni egy egyéni tranzakciós kódot a közleménybe. Ha a kód elé egy "EB" kerül, az nem akadályozza az automatikus feldolgozást?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5884) Flashcash válasza KMT (#5876) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nálam öt-számjegyű az összeg, így másnap személyesen bevittem az ügyfélszolgálatra és átvették, érkeztették meg adtak egy másolatot pecséttel.

[ Szerkesztve ]

(#5885) horvathd válasza axioma (#5879) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha nem valasztottal, akkor automatikusan elfogadtad, hogy OKE1-be raknak at. Felmondani, a valtas elott lehetett volna.

"The Kid just rages for a while."

(#5886) axioma válasza horvathd (#5885) üzenetére


axioma
veterán

Nezd, nekem kuldtek egy sajtcetlit, me'g csak nem is ajanlva, hogy most atraknak, ami torvenytelen, akar igy kuldtek ki, akar nem. Vagy szolgaltat a szerzodes szerint, vagy felmond es felajanl masikat, amihez at kell szerzodni (aki valasztott, az tkp. elfogadta hogy felmondas nelkul onkent valaszt masikat), de az biztos hogy szabalytalan, hogy egy olyan termeket szamlaz, amire nem szerzodtem. A regiben meg nem emelhette volna a 0 Ft szamlavezetesit sehova, mert %-os emelessel nem tudja, massal meg szinten jogszabalyok miatt nem lehet.
Ezert aztan nekem pampoghatnak amit akarnak, en tovabbra is az ingyenes csomagomban vagyok, legfeljebb ezt ok most rosszul adminisztraljak... ez az en jogi allaspontom. Ha szukseg lesz ra, osszeeresztjuk a kettot a birosag elott.

(#5887) tope válasza axioma (#5886) üzenetére


tope
addikt

Nincs már régen ingyenes számla, szóval most onnan szépen vonogatják a pénzed.

(#5888) axioma válasza tope (#5887) üzenetére


axioma
veterán

Asszem 70 Ft-om volt rajta. Jogellenes tevekenysegnel nem erdekelnek, az marpedig az a szamla, amire utoljara szerzodtem. Mondom, ha eroskodnek, akkor majd a birosag donti el.

(#5889) cocka válasza axioma (#5886) üzenetére


cocka
veterán

Ez a visszafizetés kiknek is jár és milyen esetben?

(#5890) Flashcash válasza cocka (#5889) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Minden banknál egyedileg vizsgálta az MNB, ezért nehéz rá általános választ adni.

- általában a díjmentes, ingyenes, 0 forint megnevezésű szolgáltatások, akár fix összeggel, akár százalékosan, akár ezek kumulációjával történő fizetőssé tétele történhetett szabálytalanul a tranzakciós adó bevezetése utáni időszakban az MNB szerint
-az MNB kifogásai miatt kerültek lezárásra a kedvezményes pl. szupernulla, zéró, akciós diák, axa stb. stb. számlacsomagok, hogy a díjemeléseket jogszerűen végrehajthassák a bankok az új díjcsomagokban
-nagyobb összegű pénzvisszatérítésre az számíthat akinek az adott időszakban nagyobb összegű utalása, kp felvétele volt, ahol teljes egészében rá hárították a tranzakciós illetéket és egyéb banki plusz díjtételeket
-ha csak a számlavezetési díj, kisebb összegű utalások történtek, akkor jellemzően max. pár ezer ft-ról lehet szó a legtöbb számlatulajdonosnál

[ Szerkesztve ]

(#5891) cocka válasza Flashcash (#5890) üzenetére


cocka
veterán

OK, értem. Tehát az egyenlőbbek kaptak visszatérítést. Minden világos.

(#5892) Pug válasza axioma (#5888) üzenetére


Pug
veterán

Olvass utána, nem törvényellenes. ;)
Ugyan így nyomják a telkok is, sőt és sajnos törvénykövető magatartással.

(#5893) pdw_ph válasza cocka (#5891) üzenetére


pdw_ph
tag

Sajat pelda: Erste Szupernullaban ugye 0ft volt az utalas. Erre raraktak a 0.3%-ot, jott az MNB es megbaszcsizta oket es most megint 0ft az utalas. En nemnagyon szoktam utalni (havi kb 15ezret, amit nem tudok mashogy fizetni), viszont volt egy olyan utalasom ami elerte a tr. ado 6000Ftos felso limitet. Igy en vmi 6-7ezret kaptam vissza par honappal ezelott.

(#5894) mickemoto válasza Pug (#5892) üzenetére


mickemoto
őstag

Persze mert a törvényt is hozzáigazítják.

(#5895) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Meg is érkezett az AXA jóváírás és ez a határozat szerepel a közlemény rovatban:
H-FH-I-B-156/2014 számú MNB határozat alapján, díj-visszafizetési kötelezettség teljesítése jóváírással

(#5896) axioma válasza Pug (#5892) üzenetére


axioma
veterán

Azt egy telko se jatszotta el, hogy a szerzodest se nem bontotta, se nem ajanlott ujat helyette az ugyfelnek, hanem szo nelkul atpakolta mashova. Rengetegen vannak evek ota megszunt csomagokban. Rengeteg embernek a csomagja valtozott husegben, ami szemetseg, de az jelenleg indoklassal torvenyes. A KH-nal meg mindig zero-nk van. Itt meg en szerzodtem, _veluk_, ok meg nem tartjak be a szerzodesben foglaltakat, tobbek kozott a _felmondasra_ vonatkozo reszt. Szoval mehetnek a sunyiba.

(#5897) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Tudok mondani olyan folyószámlát ami 0ft vagy a 0-hoz közelebb van?

(#5898) kew válasza SG3rg0 (#5897) üzenetére


kew
senior tag

Ha van elég jövedelmed, sok helyen találsz nullásat :) Feltétel nélkül pl Gránit Sztár.

(#5899) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Most próbáltam online befizetni a sárgacsekkem Erste bank netbankban, azt írja, hogy
KEDVEZMÉNYEZETT SZÁMLASZÁMA - A számlaszámban nem szerepelhet csupa 0 az első nyolc számjegy után!

De a számlaszám xx0000xx-00000000

Fundamenta lakászkassza lenne egyébként

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5900) cocka válasza enginev3.0 (#5899) üzenetére


cocka
veterán

Na jó, akkor gondolom ez az eleje:

88000019

És igaza van a rendszernek. Egy ilyen magyar GIRO számlaszám max. 3×8 jegyből állhat, de ebből csak a 3. 8-as csoport "opcionális", ami annyit jelent, hogy 2×8 jegyből álló számlaszámok esetén a 3. csoport csupa 0. Az első 8 jegy a bankot és a fiókot vagy szervezetet azonosítja, a 2. 8 jegy meg valamiféle ügyfélspecifikus azonosító, tehát a 88000019-00000000 nem azonosít senkit. Ilyen egyszerűen NEM LÉTEZHET!

Valószínűleg qrvára el van írva, szóval meg kéne nézni újra azt a számlaszámot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.