Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) doc válasza axioma (#4100) üzenetére


doc
nagyúr

tolem tavaly megkerdeztek mikor Malacot nyitottam hogy kell-e a token, de nekem felesleges, 2-3 havonta egyszer lepek be megnezni az egyenlegemet, aztan ennyi :)

(#4102) axioma válasza doc (#4101) üzenetére


axioma
veterán

Mostansag en is ritkan hasznalom, mivel mashol intezem az ugyeimet... de ki tudja, mi lesz az uj kondikkal, lehet hogy vissza kell szoknom.

(#4103) horvathd


horvathd
aktív tag

Vége az Erste SzuperNulla számlacsomagnak, szeptember 2-ától a tranzakciós adót meg kell fizetni. [link]

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#4104) Directors válasza cocka (#4099) üzenetére


Directors
senior tag

Még egy kérdés az eszembe jutott.

Az internet kártyára díjementesen tudok pénzt rá és róla visszautalni a rendes számlámra?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4105) axioma válasza horvathd (#4103) üzenetére


axioma
veterán

De szemetek! Nem az emelest, hanem a teljeset teszik hozza? Hat akkor lehet hogy eleve erre epitettek, hogy ugyis lesz me'g valtozas. Szerencsere en mar megkaptam a 15e jovairast, szerintem szuntetem is meg, ha valamelyik masik bankomnal marad az ingyen utalas.

Tenyleg, paypalrol a topup-olt penzt visszafele ha ingyen lehet, azt parhuzamosan tobb bankszamlara is? Mert eddig erre hasznaltam az ingyen utalasu bankokat, hogy onnan dobtam szet a penzt pl. hitelkartyakra. Lassan a pp a 4 ora helyett kesleltetes (mar ha van) ellenere jobb lesz, mint orszagon belul. Rohej.

[ Szerkesztve ]

(#4106) horvathd válasza Directors (#4104) üzenetére


horvathd
aktív tag

Természetesen, éjjel-nappal azonnal, ingyen tudsz átvezetni a számláid között. (Az internetkártyához külön számla tartozik.)

@axioma: Nem látom okát miért ne lehetne több számlára withdraw-olni a pénzt.

"The Kid just rages for a while."

(#4107) axioma válasza horvathd (#4106) üzenetére


axioma
veterán

Hat, meglatjuk, mert eszembe jutott hogy ahonnan en szeretnem topup-olni, az sajnos hiaba sajat tulajdonu szamla, de csak belsoleg, technikailag az azt kezelo cege, tehat valoszinuleg bukta lenne a topup emiatt. Kar... remenykedjunk, hogy valahol megmarad az ingyenesseg utalasnal. Vagy bezarjuk a boltot (marmint ezt a sok utalgatast igenylot).

(#4108) cocka válasza horvathd (#4106) üzenetére


cocka
veterán

Természetesen, éjjel-nappal azonnal, ingyen tudsz átvezetni a számláid között.

Sőt ciben belül másik számlára is éjjel-nappal működik az átutalás. Múltkor havernak vasárnap utaltam és azonnal megkapta.

(#4109) Kbali válasza cocka (#4108) üzenetére


Kbali
nagyúr

Sőt az MKB-nál is, meg az OTP-nél (igaz utóbbinál csak bankkártyák között).

(#4110) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Most látom, hogy megszűnt a CIBEZZ számlacsomag és a megtakarítási csomag is, mindezek mellett nagyon megdrágul...

Mely bankhoz érdemes átmenni és diákszámlát nyitni?
Legyen minél olcsóbb, lehetőleg legyen valamiféle megtakarítási program és bankkártyájukkal lehessen korlátlanul külföldről, interneten vásrolni, és az átutalásokért ne kelljen fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#4111) horvathd válasza #41635072 (#4110) üzenetére


horvathd
aktív tag

A Cibezz számlacsomag nem szűnt meg, csak újakat nem köt a bank, a kondíciókban pedig még nem szerepel drágulás.

"The Kid just rages for a while."

(#4112) #41635072 válasza horvathd (#4111) üzenetére


#41635072
törölt tag

Tudom, hogy én használhatom tovább, de nem szeretnék az Inspire kártyáért évente 3000Ft-ot fizetni.
Ráadásul drágább lett a számlavezetési díj, megszűnt az ingyenes ATM készpénzfelvétel, sms értesítő is drágult.
Így már nagyon nem éri meg.
Ezért kérdezem, hogy van-e jobb?

(#4113) horvathd válasza #41635072 (#4112) üzenetére


horvathd
aktív tag

A kártyáról nem tudtam. Mivel a megemelt tranzakciós adót tartalmazó kondíciók a legtöbb banknál még nem jött ki, ezért célszerű lenne várnod a választással pár hetet.

"The Kid just rages for a while."

(#4114) #41635072 válasza horvathd (#4113) üzenetére


#41635072
törölt tag

Közben átfutottam a legtöbb bank kondíciós listáját és még így is a CIB a legkedvezőbb számomra.
Jobban átnézve Cibezz számlához csak 7xxFt a kártya éves díja.
Az a baj a többi bankkal, hogy mindenhol kell fizetni az átutalásért. Még mindig jobb havi 60Ft-os számlavezetési díj és ingyenes átutalás.

(#4115) cocka válasza horvathd (#4111) üzenetére


cocka
veterán

A Cibezz számlacsomag nem szűnt meg, csak újakat nem köt a bank,

Ez csupán a szavak csűrése-csavarása. Kivezetik ergo mind meg fog szűnni előbb-utóbb. Újakat nem köt, a régiek pedig a jogosultság lejártával megszűnnek. Ennyi.

(#4116) mclaren777


mclaren777
senior tag

Van CIBEZZ-nél olcsóbb számlacsomag ATM Kp. felvét és havi/éves díj tekintetében?

(#4117) Directors válasza horvathd (#4106) üzenetére


Directors
senior tag

köszi

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4118) tlac válasza horvathd (#4103) üzenetére


tlac
nagyúr

ezek után jól vissza kellene szorítanom a készpénzfelvételt...
sőt, ha már nagyon optimalizálni akarok, a kártyaőrt is le kellene mondani, mert kis összegű kártyás vásárlásnál az sms díja több, mint a tranzakciós adó

(#4119) janes1976


janes1976
őstag

Szeptember 5. Citinél TOP csomag=0,3% kártyás fizetésnél. Ez durva, de kurvára. :o :((( :(( :( :O

Sztem az a Bank nyer, amelyiknél a kártyás fizetés ingyenes marad, de sztem nem lesz ilyen. :(((

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#4120) doc válasza janes1976 (#4119) üzenetére


doc
nagyúr

ezt hol latod? az oldalukrol letoltheto PDF-ben meg dijmentes
de ha tenyleg igy van, itt az ideje felmondani a Citi TOP-ot, igy mar tenyleg baromi draga a fenntartasa csak azert hogy legyen...

(#4121) ratcache válasza doc (#4120) üzenetére


ratcache
aktív tag

fent van már az oldalukon is:

Számlavezetés / Megszűnt termékek / Lakossági Díjfeltételek CitiBlue ügyfelek részére 2013. szeptember 5-től

az meg, hogy drága, majd kiderül még a többi bank reakciójából... :(

(#4122) axioma válasza ratcache (#4121) üzenetére


axioma
veterán

Hat ebben a masik szamlacsomagra valtas 20.000 Ft-os dija ami a nem semmi!

(#4123) ratcache válasza axioma (#4122) üzenetére


ratcache
aktív tag

ez meg nem új, kb. azóta van hogy az új 0 Ft-os díjcsomagot bevezették... működik a röghöz kötés rendesen...

(#4124) axioma válasza ratcache (#4123) üzenetére


axioma
veterán

Jo, hat en korabban nem neztem... hat, engem inkabb a kh zero es az axa erdekel, elobbi utalasra, az utobbi kartyas vasarlasra vonatkoztatva.

(#4125) Directors válasza cocka (#4115) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

Megcsináltattam a számlámat.
Lett egy cib online számlám,egy malacpersely megtakarítás meg egy internetkártya.

Rámentem az internet bankon belül arra,hogy átvezetés/eseti.A számlaszámnál és a kedvezményezett számlaszámnál kitudom választani az online számlaszámot és a malacpersely számlaszámot.
A kérdésem az lenne,hogy az internetkártyához tartozó számlaszámot miért nem tudom kiválasztani?
( A számlaáttekintőben is látom mind a 3 számlámat.)

Ha én belépek az internetbankba akkor kapok róla sms-t.
Ez az a biztonsági sms értesítés lenne ?
Magyarán ha naponta 100× belépek ugyan annyit von le mintha csak 1× léptem volna be?
Valamit mondott a nő,hogy 52Ft havonta. Ennyit vonnak le valamire.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4126) axioma válasza Directors (#4125) üzenetére


axioma
veterán

Nem naponta 1x szamoljak, hanem ahanyszor kuldik (en tokennel megyek, es lemondtam az sms-t, olcsobb es biztonsagosabb).
Internetkartyam nincs, de en annal forditva inditanam, kivalasztom a megfelelo szamlaszamot, es azt varnam hogy megjelenik menulehetosegkent, hogy feltoltes. (Aztan olyan is van, amit a cib tok mas logika szerint csinal, mint sokan. Pl. a meglevo atutalasi megbizasokat attekinteni ugy lehet, hogy atutalas-rendelkezes; es persze csak egyesevel tipusonkent, tehat ha a sajat szamlaid kozottit nem atvezetessel hanem atutalassal vetted fel, akkor ott is fogod megtalalni... de egyebkent megszokas utan sztem tud mindent, amti kell, plusz elony az amiben ha nem is biztos hogy elsok, de korai fecskek voltak: egyszerre tobb muveleti lap (ful) lehet megnyitva.)

(#4127) doc válasza axioma (#4126) üzenetére


doc
nagyúr

de hogy miert Javaban kellett :(

(#4128) cocka válasza doc (#4127) üzenetére


cocka
veterán

Hogy legyen mit fikázni.

(#4129) axioma válasza doc (#4127) üzenetére


axioma
veterán

Hat, fene tudja. Marmint hogy AKKOR, mikor elkeszult, milyen egyeb technologiak lettek volna kepesek ezt igy emgvalositani, es hogy milyen korulmenyek kozott nem mukodik, ami miatt baj. Nekem a legujabb Erste felulet se tetszik, bar varazslo elven mukodik, de kisse az az erzesem, hogy ovodas szintre vittek a programot. Na jo, az utalasnal a penzed mennyi reszet fogod ezzel elutalni az egy tok jo feature a nullak elszamolasa ellen, de hogy kozben en kellett olyan bugot jelentsek, amibol latszik hogy a nem tul huszadrangu funkciot egyszer sem probaltak le az utolso verzion...

(#4130) Directors válasza axioma (#4126) üzenetére


Directors
senior tag

Hát ezt akkor kicsit megszívtam. :(
Elég sokba kerül ez a 52Ft sms / belépés.
A token meg akkor teljesen ingyen van?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4131) axioma válasza Directors (#4130) üzenetére


axioma
veterán

Igen, ingyen, de akkor csak a tokennel tudsz belepni. (Ha elhagyod, akkor van valami 5e kornyeki dij, de pl. az enyemen kezdett a kijelzoben fix fekete pixelek pacaja noni, leadtam mielott a szamok ertelmezeseben gondot okozott volna, ingyen csereltek.)
Persze ha a token mellett lemondod az sms-t, akkor lesz csak ingyen :) Ha kersz, akkor az sms-dij ugyanugy van.

Megj. Abban nem tudlak megerositeni, hogy most eppen 52Ft-e az ilyen tipusu sms, de ha van meghirdetett dija, akkor az kuldesenkent (vagy a masik lehetoseg, hogy ha havidijnak van hirdetve es azert barmennyit kapsz). De olyan nincs, hogy naponta 1x kuldik es/vagy a tobb kuldes ellenere 1x szamoljak fel.

[ Szerkesztve ]

(#4132) Directors válasza axioma (#4131) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi.

Most felhívtam ezt a számot "06 40 242 242" és mondtam,hogy leszeretném mondani azt a szolgáltatást,hogy nekem sms-t küldjön mikor belépek a netbankomba.
Kérdezte,hogy miért szeretném lemondani mikor ez ingyen van és ez infót ad arról nekem,hogy mikor léptem be a fiókomba.

Szóval ingyen van. Azt tudom,hogy arról sms-t nem kapok ha pénzt vesznek le vagy utalnak a kártyámra.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4135) axioma válasza Directors (#4132) üzenetére


axioma
veterán

Na erre mondtam, hogy nem biztos, hogy az az a'ra.
Akkor lehet hogy nem is lemondtam, hanem a tokencserenel megszunt. Na mindjart jol felhivom oket en is :)

(#4136) cocka válasza axioma (#4135) üzenetére


cocka
veterán

Nekem nem jön. Nem is akarom, hogy jöjjön. Sőt, ha legközelebb szerződést kötök esetleg másik banknál, letagadom, hogy van mobilom.

Apróbetűs rész:

2013. január 28. után a CIB Internet alapú Elektronikus Szolgáltatásra létrejött szerződés esetében a Biztonsági SMS szolgáltatás igénybevétele kötelező a normál jelszavas azonosítást (normál jelszóval történő bejelentkezés, illetve aláírási kódszó alapján történő hitelesítés) igénylő magánszemély Felhasználó részére.

Az az 52 Ft az havidíj és csak Classicnál számítják fel.

[ Szerkesztve ]

(#4137) horvathd


horvathd
aktív tag

Az OTP Simple csomagjából kiveszik a 2 db ingyenes/kedvezményes készpénzfelvételt, a díj 61 Ft + 1,21% lesz. A plusz ATM csomagokkal a kp.-felvétel díja "csak" 175 Ft + 0,6% (2 db), illetve 120 Ft + 0,6% (5 db).

"The Kid just rages for a while."

(#4138) doc válasza cocka (#4136) üzenetére


doc
nagyúr

ha letagadod hogy van mobilod, es az SMS feltetele a belepesnek, akkor nem lesz netbankod, ennyi :)

(#4139) axioma válasza cocka (#4136) üzenetére


axioma
veterán

Hat en most visszaallittattam. Ugy van, ahogy gondoltam, nem volt elegge kepben aki a kutyut cserelte nekem, es a regivel belepesre jott volna az sms, azt nem rakta at az ujra.

(#4140) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Felhívtak a Cib banktól,hogy a elutasították az internetkártyámat mert nem kértem biztonsági szolgáltatást az internetkártyára.Így ne is várjam a postáról.Ha érdekel a dolog akkor be kell mennem a cibhez és ott elintézni.52Ft/hó és minden sms 20Ft.

Lehetséges ez? Vagy csak átakarnak verni?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4141) adam3


adam3
aktív tag

Ma nyitottam egy új Online számlát egyik rokonommal a kerékpárosklub kedvezménnyel. Az ügyintéző Visa classic kártyát kért mellé, mert hiába mondtam hogy a kondíciós listán az nem szerepel ingyenesként, szerinte az is az. Itthon felhivtam az ügyfélszolgálatot, hogy tőlük is halljam ezt felvéve. A telefonos hölgy szerint nemhogy a kártya nem ingyenes, de a kedvezmény sincs regisztrálva, de elrendezi a dolgokat és visszahiv. Ez volt 5 órája, de a hívás elmaradt. Este hívom őket mégegyszer, hogy mi a helyzet. Valaki járt már így, esetleg bármi tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#4142) Directors válasza adam3 (#4141) üzenetére


Directors
senior tag

Én most nyitottam Online számlacsomagot ugyan úgy ahogyan te,kerékpáros klub tagságival. Pénteken.
Én Visa Inspire kártyát kértem érte. Állítólag jövőhét közepére kész is lesz a kártya is.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4143) cocka válasza adam3 (#4141) üzenetére


cocka
veterán

A telefonos hölgy szerint nemhogy a kártya nem ingyenes, de a kedvezmény sincs regisztrálva, de elrendezi a dolgokat és visszahiv.

Nos, tapasztalataim szerint jó eséllyel futhat az ember olyan ügyintézőbe, akinek fogalma nincs arról, hogy hogyan kell beállítani bizonyos kedvezményeket, ilyen ügyintézőbe nemcsak az mkk-s, de a cibezzes megújíttatásom kapcsán is belefutottam. A nőci abszolút nem volt képben, hogy mit kell csinálni és akkor ilyenkor van a kínos várakozás.

Szarul érzi magát az ügyintéző, mert legalább fél órájába telik, mire előkerít valakit, aki képes megcsinálni azt, amit az ügyfél kér.

Szarul érzi magát az ügyfél, mert az amúgy sem gyors banki ügyintézés miatt még plusz felesleges perceket kell időzni a bankban.

És persze szarul érzik magukat az utánad közvetkező ügyfelek is, mert közvetve miattad nem halad a munka és feleslegesen kell nekik is órákat sorban ülni.

Esetleg az lehet a megoldás, hogy ha van, átmész egy másik bankba és ott intézed el. Ha szerencséd van, van a városban legalább még egy olyan bank, ahol értik is a dolgukat.

Ja és csak a Visa Inspire-rel ingyenes. Mondjuk nekem megmaradt az MC, úgyhogy amíg az le nem jár, addig nem is lesz új kártyám.

[ Szerkesztve ]

(#4144) adam3 válasza cocka (#4143) üzenetére


adam3
aktív tag

A mai nap eredménye:
A kedves telefonos ügyintéző elfelejtett visszhívni, így újabb telefonálás.

Eredmény:
A számla úgy ahogy van el lett rontva. Kedvezmény nincs beállítva és a kártya is a dombornyomott, ami persze fizetős. A megoldás: megjön a kártya, nem aktiválni, majd bemenni újra fiókba és egy hozzáértő ügyintézővel megcsináltatni az egészet.

És akkor most hívjam fel a rokonom, hogy az általam oly erősen ajánlott banknak sikerült mindent elrontania, mehetünk be újra és kártyája még legalább 3 hétig nem lesz :((

(#4145) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Új bankszámlát szeretnénk nyitni párommal közösen. Az erste díj nullázó csomagját nézegetjük a feltételek teljesülnének, egész jónak tűnik. Mennyire megbízható az erste, érdemes velük szóba állni, Vagy esetleg tudtok mondani hasonló feltételekkel rendelkező számlát jobb banknál?

Köszönöm! :R

(#4146) concret_hp válasza cekkk (#4145) üzenetére


concret_hp
addikt

attól függ nektek mire van szükségetek, hogyan, mire használjátok. nincs általánosan legjobb konstrukció.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4147) Flashcash válasza cekkk (#4145) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az Erste banknak nincs ilyen nevű számlacsomagja.

Ha a Szupernulla számlacsomagra gondoltál akkor annak a feltételei Szeptembertől változni fognak és érvényesíteni fogják az átutalások és ATM kp. felvételek esetén a tranzakciós adót.
-A jelenlegi és a Szeptembertől érvényes kondíciókat itt tudod megnézni.
-Ha végül megnyitjátok a számlát érdemes hozzá kötni egy ilyet:
Erste Kedvezmény Program Utaltassa hozzánk munkabérét vagy nyugdíját! Most 15.000 forintot jóváírunk Önnek!

Nekem pont most utaltak vissza 15ezret ezzel az akcióval, így legalább két évnyi kártyadíj 'ingyen' van.

(#4148) cekkk


cekkk
veterán

Köszi nektek!

Amire kellett volna havi 1 pénz levét, mert van ahol csak azzal lehet fizetni, pár átutalás és kártyával történő vásárlás, minél olcsóbb havi díj. :DDD

(#4149) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Nem egészen idevágó a rövidke kis story-m, de azért beírom ide is.

A MAGYAR POSTÁN SENKI NE fizessen bankkártyával. Eszméletlen lehúzó kötsög banda.

A minap feladtam egy levelet, már azon kiakadtam, h egy 2000FT értékű, utánvétes ajánlott levél feladási díja 1.800 FT volt. .. nem vicc, ezernyolcszáz. Ritkán hordok kp.-t magamnál, volt egy ezresem, meg pár apró, de 1800 nem volt. Mondom akkor fizetek bankkártyával, amit meg is tettem.

Ma nézem a netbankárom számlatörténetét:
Készpénzfelvétel díja: - 810FT

Mondom mivaaan?! Felhívtam egyszerre az MKB ügyfélszolgálatát, és közölték velem, h nem én vagyok az első reklamáló, de sajnos a posta készpénzfelvételként könyveli el a bankkártyás fizetést, így nekik köszönhetően sajnos ennyi a díja.

...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4150) cekkk válasza runner 125 (#4149) üzenetére


cekkk
veterán

Én is ezért nem fizetek kártyával a postán. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.