Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67701) DaveNo1 válasza BrukoMisike (#67700) üzenetére


DaveNo1
veterán

Tök mind1 mikor költöd el. 8000 gold kb 3 hónap alatt jön össze ha relatíve sokat játszol.

You are not prepared.

(#67702) Cathfaern válasza BrukoMisike (#67700) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amelyik jobban esik, gyakorlati különbség nincs. Mondjuk én nyitnám folyamatosan, mert mindig lehet benne olyan lap amivel tudsz javítani a jelenlegi paklidon, és annyival könnyebben tudsz majd haladni.

(#67703) BrukoMisike válasza Cathfaern (#67702) üzenetére


BrukoMisike
tag

Igen, erre én is gondoltam, a taverből is jött 1 olyan lap most, ami kellett. De viszont ha egyszerre nyitok sokat, akkor nagyobb az esélye a legendeknek.

(#67704) beherit válasza Cathfaern (#67702) üzenetére


beherit
tag

Én így csinálom, folyamatosan veszem őket, aztán beépítem a jelenlegi deckekbe ha jön értelmes.

[ Szerkesztve ]

amor fati

(#67705) Kanczy


Kanczy
veterán

Most már engem is kezd zavarni a quest rugó. Azt hittem, csökken a számuk, de kb. minden 3. meccsen ez jön szembe, és mióta vanish-t techelnek az aggro ellen, azzal sem tudom megverni őket. Arról nem is beszélve, hogy BÁRHOGY játszom a meccset, legkésőbb az ötödik körre kész a quest, a hatodikra pedig ki is rakja 2-3 lénnyel. Elvileg én is tudom, hogy össze kell húznia, de még nem volt (tényleg nem) olyan meccs a kieg. megjelenése óta, amikor ez ne történt volna meg az ellenfelemnél... pirate warrioron kívül ötletek, vélemények?

Exodia-ból legalább kevesebb van, ha már ugyanolyan idegesítő.

thesound: Jöhet a shitstorm, bár szerintem normális hangnemben, konstruktív beszélgetést elindító módon tettem fel a kérdést. Nem a ÚRIST3N eZ c4ncEr!4!!4 módon. Mindjárt kiderül :P

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#67706) thesound válasza BrukoMisike (#67703) üzenetére


thesound
őstag

Ugyanannyi az esélye, csak lélektanilag más.

#67705) Kanczy: mindjárt kapod a shitstormot, hogy nem is erős és van countere, te vagy a helikopter. :(

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#67707) h3lios


h3lios
addikt

Kurvára utálok priest ellen játszani mocskos 1 tolvaj kaszt az egész. A parlamentben nem lopnak ennyit mint ez a nyomorult kaszt.

Konkrétan 4 Tirion + 4 Secret Agent + 1 random ungoro pack ellen küzdöttem. Az ilyen lesz...hat egész nyugodtan... :W

B-tag: H3lios#2825

(#67708) Gyuri27 válasza Kanczy (#67705) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#67709) Kanczy válasza Gyuri27 (#67708) üzenetére


Kanczy
veterán

Ha nem látod a különbséget kettőnk posztja között, az igen sajnálatos.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#67710) Gyuri27 válasza Kanczy (#67709) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az a sajnálatos, hogy beböfögsz ide (idézet tőled) és tele sírod a fórumot (ez meg idézet valakitől).
Nem kell ezzel játszani (ez meg egy harmadik valakitől idézet).

Amd - Radeon - Ryzen

(#67711) ThySoul válasza Kanczy (#67705) üzenetére


ThySoul
senior tag

Hajnalban/reggel néztem asmodait top50-ben, 6-7 meccset egymás után mage ellen tolt le, már rakott be eater of secretet mert amúgy instalose.

(#67712) Kanczy válasza Gyuri27 (#67710) üzenetére


Kanczy
veterán

Igen, a "hogy kell megverni? légyszi adjatok tanácsot", és a "rohadt mocskos nobrain, 0skill cancer" ugyanaz :U

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#67713) KaraDani válasza Kanczy (#67709) üzenetére


KaraDani
addikt

Nyilván nem érti a stílus különbséget, ha értené, nem úgy irgoatna ahogy.

(#67714) Gyuri27 válasza Kanczy (#67712) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem tudod. Ha isten nem akarja úgy. Exódia végtelen, fireball ellen tech lapok még feljöhetnek (persze be kell rakni).

Ezt csak legyorsulni tudod. Most akkor lehet matekozni mi gyorsulja le.

Én egy decket tudok. Amit játszok is és döntő többségében minden rugót (quest, csoda) megverek vele. Az pedig a sámán quest murloc.
Ez jó a silence priest ellen is, taunt warri ellen is meg úgy minden ellen.
Mage ellen annyira nem.
Azért kell a quest mert ha véletlenül valaki megold 1-2 boardot a mega megint tele rakja a kezed. A quest 5-6 körre kész.

A kakit is lehet becézni. Attól az az marad ami. Persze lehet a stíluson lovagolni. A lényeg attól ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#67715) h3lios


h3lios
addikt

Egyébként ez a control / midrange paladin tényleg ultrafun ! Nagyon hamar a kedvenc paklim lett és csak lecraftoltam tarimot miatta !

Itt a lista akit érdekel. Saját recept, mert a neten nem találtam hasonlót, ez Kolento listája 1 kicsit átalakítva. Ő 2 Acolyte-al és 2 4/7-es taunttal használja, valamint a 2/6 tauntos buffból is kettőt futtat. Szerintem a paladinból kihagyni az 1/4 discover a taunt miniont öreg hiba. Itt a leg OP-bb az összes kaszt közül, mert majdnem mindig ad Tiriont vagy Tarim-ot.

A Vinecleaver is 1 jó fegyó ebbe a pakliba, nem gondoltam volna, hogy competetive-be be fog férni, de tarimmal eszméletlen meccsfordító tud lenni.

Aki nem haladt a ladderen annak tudom ajánlani, mert 5-1-et játszottam vele. Sok-sok Dragon Priest jött szembe közben. Valamint paladin mirror-ok.

Megjegyzés: Az Ivory Knight elég vicces, a Dinosize féle 10 burst-re sokan nem számítanak és elég csak 1 szerencsétlen tokennek fentmaradni... :DDD

B-tag: H3lios#2825

(#67716) KISDUCK válasza thesound (#67706) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ezt a listát frissítsd kérlek, mert már elavult.

(#67717) pachito


pachito
őstag

Na, gyakorlatilag winstreakkel sikerült felmenni rank5-ig ezzel . Ez a Tarim tényleg hatalmas lap, tegnap nyitottam és nem számítottam ilyen eredményre.

(#67718) Mister_X válasza pachito (#67717) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha választanotok kellene, Elise vagy Tarim a fontosabb?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#67719) DaveNo1 válasza Mister_X (#67718) üzenetére


DaveNo1
veterán

Tarim

You are not prepared.

(#67720) DJGABI


DJGABI
addikt

sírás warning: sztem nálam eddig tartott az új kieg varázsa :DDD és akkor most 3 hónapig ez lesz a meta? :O

tizen-pár win kell warlockhoz. a discolock nagyon nem megy standardon.

szerk: édes istenem, wild, fél órás meccs majordormo-quest-priest ellen. kirakta executus-t üresben, szipolyozás, szegény ragnarokot meg leeroy + po megalázta rendesen. százból egyszer esete.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67721) thesound válasza KISDUCK (#67716) üzenetére


thesound
őstag

soha nem avul el :DDD

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#67722) KISDUCK válasza thesound (#67721) üzenetére


KISDUCK
addikt

Dehogynem, az még a dinók előtti időkből származik. :D

(#67723) sagem válasza DJGABI (#67720) üzenetére


sagem
addikt

Mi az, hogy most ez lesz a meta?:) Szerintem most elég jó a helyzet, gyakorlatilag van minimum 5 féle pakli amikkel még eredményesen ladderezni is lehet (mondjuk őket T1-nek), gyors/lassabb vegyesen, és egy seregnyi másik, amik kicsit gyengébbek de nem reménytelenek, ez nem olyan rossz :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#67724) Genji válasza sagem (#67723) üzenetére


Genji
őstag

+1 Van az 6-8 is. Szerintem is rohadt változatos most a meta, rég volt ilyen jó a játék.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#67725) sagem válasza Genji (#67724) üzenetére


sagem
addikt

Igen, utólag átszerkesztettem, játszható pakli bőven van tényleg, T1-re gondoltam, hogy abból is viszonylag sok van és változatosak :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#67726) h3lios


h3lios
addikt

Amaz kicsit benézte a dolgot.. :D Avagy így ne használjuk Aldor bácsit. :DDD ;] ;]

B-tag: H3lios#2825

(#67727) Mister_X válasza Genji (#67724) üzenetére


Mister_X
nagyúr

+1, rég volt már ilyen változatos a meta. Eddig ezekkel futottam össze:

Quest Rogue (~2 verzió)
Miracle Rogue (~2 verzió)
Dinomancy Hunter
Midrange (beast heavy) Hunter
Face Hunter
Quest Hunter
Quest Warrior (~2 verzió)
Pirate warrior
Elemental tempo mage
Exodia Mage
Murloc Shaman
Elemental shaman
Quest Priest (~2 verzió)
Elemental Priest
Discard Warlock
Un'goro Handlock (~2 verzió)
Quest Paladin
Midrange control Paladin (~2 verzió)
Swarm Paladin
Murloc Paladin
Jade Druid
Quest Ramp Druid

Persze mindenki quest Rogue-ra veri, mert inkább jó két kell hozzá, mint skill és a legolcsóbb pakli. Nem mind T1 persze, de nem is feltétlen win condition a mostani metában egy T1 pakli. A listából kihagytam a fun paklikat.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#67728) h3lios válasza Mister_X (#67727) üzenetére


h3lios
addikt

És akkor még a Control és Miracle Priest-et, valamint a Jade Shamant meg sem említetted. :D

Egyébként jól összefoglaltad, szerintem egyértelműen kijelenthetjük, hogy 1 sikernek tekinthetjük Un'Goro-t. A lapok minősége és a meta sokszínűsége eddig minden eddigi várakozásomat felülmúlja. Mind a 9 class használható. A paladin és a hunter visszakerült a metába egy tier 1-2 paklival. Szóval nyugodtan kijelenthetjük, hogy jó munkát végeztek a fejlesztők. Most kapnak a részemről 1 vállveregetést.

Persze még alakul a meta, mert 1 hete van kint a kieg. Viszont ilyenkor már Pirate / Aggro Shaman ment az előző kieg esetén.

És jelenleg nem úgy néz ki, hogy valamelyik deck kiemelkedően jó lenne. Mindenre van valami ellenszer és nem aggro vs reno szintű fekete - fehér szintről beszélünk.

1 dolgot nagyon sajnálok, hogy csak a következő kiegtől jön PVE content a játékba.

B-tag: H3lios#2825

(#67729) Chumlee


Chumlee
senior tag

Solo adventure nélkül mennyire játszható a Quest rogue? Van 10260 dustom és hát épp kézláb paklim nincs ladderezni. :U

(#67730) sagem válasza Chumlee (#67729) üzenetére


sagem
addikt

szerk: ja látom, hogy adventure lapokkal van gondod.

Csak a Swashburglar ami kiesik (meg Moroes de azt nem is mindenki tesz bele) azt meg szerintem helyettesítheted egy egyes droppal, simán játszható marad.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#67731) Mister_X válasza Chumlee (#67729) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kell bele Swashburglar, de nem létfontosságú. Ennyi dust bőven elég 2 vagy akár 3 erős paklira is. A magy kérdés, hogy melyik kaszttal szeretsz játszani.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#67732) Chumlee válasza Mister_X (#67731) üzenetére


Chumlee
senior tag

Mindenféle képen rogue-t akarok ,ha nem is quest akkor miracle . Ezért gyűlt össze ez a sok dust.
Viszont szóba jött még a mage , paladin , hunter is .
Csak kérdés mennyire lesz Swashburglar nélkül gyengébb vagy erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#67733) Kari1 válasza Chumlee (#67732) üzenetére


Kari1
aktív tag

RDU asia szerveren legend 10 körül volt vele és ő pl nem játszik Swashburglar-t.

[ Szerkesztve ]

(#67734) saen válasza sagem (#67730) üzenetére


saen
veterán

Swashburglar nélkül játszik Firebat, twitterén fennt van a lista. Egyeltalán nem kell bele.

(#67735) ThySoul


ThySoul
senior tag

Valaki nézi, mit összebénáznak az ausztrálok a versenyen? :DD
A priest se semmi, de a druid az örök kedvenc lesza deathwingges akcióval.

(#67736) DaveNo1 válasza ThySoul (#67735) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ez rebroadcast, ha lenne ligarendszer, ez a gyerek bronzba se lenne jó :N

You are not prepared.

(#67737) gbela


gbela
senior tag

80g quest csere EUn itt.

(#67738) callmeakos válasza h3lios (#67707) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Bocs, de ezen most hangosan felnevettem :DDD

De egyébként true.

All→M8

(#67739) h3lios


h3lios
addikt

Ungoro lapok, kicsit másként. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#67740) ThySoul


ThySoul
senior tag

Kint van a tempostorm ha érdekelne valakit.
Pirate wari, Miracle, Quest wari és quest rugó a T1.
Szóval fel lehet készülni a pirate és szarul játszó rugó áradatra :D

[ Szerkesztve ]

(#67741) saen válasza ThySoul (#67740) üzenetére


saen
veterán

Innentől gyorsan egyszerűsödni fog a meta.

(#67742) whitemetal33


whitemetal33
tag

Látom előjött mindenki ezzel a hülye tauntspelles palával :(((
Legalább van rá exodia mage.

Ja és ki mondta hogy csak a priest meg a rogue tud lopkodni ;] ?

(#67743) fausto válasza ThySoul (#67740) üzenetére


fausto
addikt

Érdekes. Nem gondoltam volna, hogy a Pirate warrior még T1. Az elemental shamant pedig jobbnak gondoltam.

(#67744) sagem válasza h3lios (#67728) üzenetére


sagem
addikt

Nekem is meglett az r5 a paladin paklival (r8 ról indulva), tényleg fun vele a játék:D És igen, most eléggé változatos a ladder is, mindenféle pakli ellen játszottam, és én is kb. 4 félét próbálgattam :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#67745) salaam válasza ThySoul (#67740) üzenetére


salaam
senior tag

Én a magam részéről befejeztem a következő körig. Semmit nem kaptam abból, amit vártam. Egy pakli van, aminek magasabb a skillcapje, de az meg kikap az összes cheesy paklitól. Miracle jó, de az is faék lesz lassan, freeze mage egy vicc egy heal nélküli metában, lassan kb. a t2 frostbolt face is legit lesz, ha ilyen marad a játék. A priest tetszik, viszont kevés paklit nyitottam, így sajnos a spelles priest kimarad.
Taunt warriort meg meghagyom annak, akinek való, mert ilyen unalmas pakli még nem létezett, amióta játszok.

Napikat majd szépen letologatom, meg néha arénázok egyet (ami viszont meglepően jó, lehet, hogy át kellene képeznem magam aréna playerré) és jöhet a gwent.

szerk.: Azért ment a válasz erre, mert az első meta snapshotig adtam időt ennek a kiegnek, hátha sikerül meglepnie, de ez csak egy újabb csalódás volt így. A t1 meg nagyjából engem igazol, hiába változatos a meta, nekem már unalmas a curvestone így több ezer óra után, hiányzik a kihívás.

[ Szerkesztve ]

(#67746) h3lios válasza salaam (#67745) üzenetére


h3lios
addikt

Szerintem akkor hanyagold a játékot, ennél jobb meta az elmúlt 1 évben nem volt, és szerintem hacsak nem hoz valami újat a kövi kieg akkor nem is nagyon lesz. Minden paklinak van 1, de akár 2 használható verziója. Nem OP a pirate warrior és a quest rogue is kordában tartható.

Sokkal inkább ebből kérek még 1 évet, mint a shamanstone verzióból.

B-tag: H3lios#2825

(#67747) Hallazeal válasza h3lios (#67746) üzenetére


Hallazeal
tag

Nézd, salaam-nak nem az a gondja,hogy nem tudja megfogni a pirate warit, ha ismered az itt felmutatott eredményeit ez egyértelmű. Arra gondol, hogy a játék nemtudott ki izzadni magából egy olyan paklit, amihez nagy tudás kell, de cserében nagyon nagy lehetőségek is vannak benne, mint pl régen a patron wari volt, vagy például a freeze mage. És ez teljesen érthető szerintem.

@salaam:
A taunt wariorról is igazad van, egyszerűen röhej, hogy hova torzították el a legendás kontroll warit. Nekem sem tetszik az első pillanattól fogva.

[ Szerkesztve ]

Ha egy kígyó (ami ritkaság) fölfalja önmagát, marad-e utána egy kígyónyi űr? És olyan erőhatalom van-e, mely egy emberrel ember voltát megetethetné? Van? Nincs? Van? Fogas kérdés!

(#67748) saen válasza salaam (#67745) üzenetére


saen
veterán

Szerintem ebben a játékban ennyi van. Nem gondolnám, hogy ennél messzebb mennének a jövőben sem. Most van minimum két kombó deck is a metában, ennél többre én nem számítok.

[ Szerkesztve ]

(#67749) h3lios válasza Hallazeal (#67747) üzenetére


h3lios
addikt

Én ezt értem, de sajnos az ultra kombó paklik amik a metának jót tesznek a versenyeket teszik tönkre. Ami legalább olyan rossz, mint ami most van.

Patron idején mi volt ? Versenyen ment a folyamatos BrokeBack-elés, amikor a Patron Warrior 80-90 damokat rántott elő zsebből üres board ellen. Akkor volt Patron Warrior, Handlock meg combo druid. És ez a 3 forgott váltásban versenyen. Néha bekerült 1 oil rogue és tempo mage. De lényegében rém unalmas volt minden verseny. Ami egyébként az eddigi 1 évről is elmondható volt. Volt Yogg év meg Shaman stone, ami a competetive scene legalja volt. Én kíváncsian várom, hogy amikor beindulnak a nagy bajnokságok hosszú távon mi születik majd meg.

Egyébként a mostani metában is ott a miracle rogue ami szerintem bőven elég érdekes az új virággal. Valamint ott a miracle Priest is, ugyan írta ő is, hogy nem volt neki elég lapja hozzá, de 1 baromi király pakli azis. Forsen high legendben szórakozott vele, tehát eredményes is.

B-tag: H3lios#2825

(#67750) Hallazeal válasza h3lios (#67749) üzenetére


Hallazeal
tag

Hát a brokeback lehetősége annyiból érdekes, hogy van értelme tovább játszanod, ha szarul is állsz, illetve kalkulálhatsz az outokról stb. Viszont a full tempó alapú metában erre lehetőséged sincs, gyakorlatilag ha nem húzod a curve-öt, és van egy gyengébb köröd emiatt, fel is adhatod. De nyilván mindenkinek más a fontos ebből a szempontból.
Abban egyetértünk viszont, hogy sokkal jobb a helyzet a Mean Street-es kiegészítőhöz képest, ehhez kétség sem fér.

[ Szerkesztve ]

Ha egy kígyó (ami ritkaság) fölfalja önmagát, marad-e utána egy kígyónyi űr? És olyan erőhatalom van-e, mely egy emberrel ember voltát megetethetné? Van? Nincs? Van? Fogas kérdés!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.