Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68151) BrukoMisike


BrukoMisike
tag

Ha rank 14-en zárom az ehavi laddert, 0 csillaggal, akkor következő hónapot milyen rankról kezdem?

[ Szerkesztve ]

(#68152) kwzatz válasza BrukoMisike (#68151) üzenetére


kwzatz
őstag

HS Ranked

Rank 20, 1 csillaggal. A linkelt oldal közepén van egy részletes táblázat erről. (kicsivel lejjebb meg a jutalmakról is)

[ Szerkesztve ]

(#68153) ígyvanferi válasza ThySoul (#68150) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Aztán bekerülsz egy egyetemre és rájössz, hogy a 4 gimnáziumi év összesen lazább volt, mint egy rendesen végigcsinált félév a felsőoktatásban. Feltéve, hogy nem valami büfészakra jársz.

Ugyanitt 80g cserére eladó!

(#68154) whitezo88 válasza ígyvanferi (#68153) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Aztan meg jon a felismeres hogy sokszor a sikerhez nem kell diploma vagy nyelvtudas, neha eleg egy gazszereloi szakmunkas ;]

(#68155) ThySoul


ThySoul
senior tag

Agrármérnöki lesz, majd kiderül mennyire büfé/mennyire tudok vele elhelyezkedni.

(#68156) kwzatz válasza ígyvanferi (#68153) üzenetére


kwzatz
őstag

Igen, nem akartam írni, de én erősnek éreztem az "egész életedet meghatározza" dolgot is. Persze mi is ezt hallgattuk akkor a tanároktól, érettségi után meg nevettünk rajta. Ráadásul 60%-tól van 4-es (egyetemen ez sok esetben egy 2-esre elég) és 80%-tól 5-ös... Azért ez nem egy nagy kihívás. Matek minden évben vicc volt (a középsuliban 4 év alatt sokkal nehezebb, komolyabb feladatokkal találkozik az ember összességében), amikor néztem, a törit meg ki lehet írni az atlaszból 90%+-ra szövegértéssel, logikával. (feltéve, hogy ez nem változott az utóbbi években) Ettől függetlenül persze nem kell elszórakozni, mert egyfajta biztosítékot jelenthet egy jó érettségi, de erősen túl van misztifikálva a dolog. És persze ott van az is, hogy még egy rosszul sikerült érettségi után is bárki megemberelheti magát, lehet szorgalmasabb, tanulhat akármit, találkozhat motiváló emberekkel, akik pozitív hatással vannak rá stb., nincs vége semminek.

Mindenesetre azért sok sikert hozzá, ThySoul! :)

[ Szerkesztve ]

(#68157) micafighter válasza kwzatz (#68156) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,Ráadásul 60%-tól van 4-es" mondjuk az ugyan mindegy hogy milyen osztályzatot irnak rá, mivel a százalék számit majd egyetemi felvételinél.

[ Szerkesztve ]

(#68158) balisz válasza kwzatz (#68156) üzenetére


balisz
senior tag

Felvételinél mondjuk nem a jegy, hanem a százalék számít (látom ebben már megelőztek), de a többivel abszolút egyetértek. :) Meg írhatsz egy jó érettségit, ha utána kiderül, hogy ahová felvettek az hosszú távon nem érdekel és nem akarsz vele foglalkozni, amivel meg akarnál azt lehet, hogy felsőoktatásban nem is tanítják. Na akkor mit ért a nagy mutatvány az érettséginél?
De persze a sulikban csak azt nyomják, hogy itt az érettségi, életed egyetlen esélye, tovább kell egyetemen tanulni, megy a próbaérettségi irattatás nagyiparban (mi matekból irtunk vagy 6-ot!), csak éppen a valóságról nem igazán tesznek említést. Ennek így szerintem nem sok értelme van. Persze biztos vannak normális sulik, ahol normális tanárok is vannak, mindenesetre sajnos én sem olyan helyre jártam.

[ Szerkesztve ]

(#68159) h3lios válasza balisz (#68158) üzenetére


h3lios
addikt

Egyedül talán infó szakon éri meg diplomázni, a többit az ember a hajára is kenheti, mert hiány csak informatikusból és orvosból van. Ha pedig valaki orvosit akar tanulni az úgysem itthon teszi majd.

Egyébként infó diplomával se mész sokra, mert a programozó melóhoz pont nincs rá szükség, oda inkább tapasztalattal érdemes menni, amit pedig a felsőoktatásban nem fogsz megszerezni.

B-tag: H3lios#2825

(#68160) DaveNo1 válasza h3lios (#68159) üzenetére


DaveNo1
veterán

Nem bántásból mondom, de amit leírtál abban csak annyi a valóság, hogy infósból sokat keresni. A több mint hülyeség.

You are not prepared.

(#68161) kchryss válasza jr1994 (#68133) üzenetére


kchryss
addikt

Overwolfot elindítod. Tálcán az ikonjára rákattintasz akkor bal oldalt a képernyőn kijön egy félkör alakú jel ami a gui. Ott kiválasztod a heartharéna plugint aztán elindítod a hearthstone-t és ha jól csináltad mutatja az fps-t és a heartharéna giu-t, ott belépsz heartharena-ba és már kész is vagy. :)

(#68162) kchryss válasza whitezo88 (#68132) üzenetére


kchryss
addikt

258 aréna run 130x voltam 1. 128x 2., elsőként 59,29%, másodikként 46,09% a wr.

(#68163) BrukoMisike


BrukoMisike
tag

Ez a finálé mikor lesz? [link]

(#68164) kwzatz válasza micafighter (#68157) üzenetére


kwzatz
őstag

Bocs, jogos. Megfeledkeztem róla, hogy változott időközben, nálunk még a jegyekből számolták a pontot. Bár már arra sem emlékszem pontosan, hogy hogyan. :D

(#68165) jr1994 válasza kchryss (#68161) üzenetére


jr1994
addikt

Köszi! Majd a következő arénánál kipróbálom.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#68166) h3lios válasza DaveNo1 (#68160) üzenetére


h3lios
addikt

Értem én, de ameddig azt látom, hogy 1-2 diplomás ismerőseim nem tudnak elhelyezkedni a szakmájukban, meg vészmegoldásként menniük kell mekibe dolgozni (diplomát letagadva), addig megvan a magam véleménye az itthoni állás helyzetről.

Amúgy elkészült a 2. Tempo Storm -os jelentés... Csak én nem értek egyet ezzel a listával ?
Szerintem semmi realitása nincs a T1-2 elosztásnak. A pirate warrior szerintem rohadt messze van a T1 elejétől. Rohadt könnyen lehet counterelni és nagyon könnyű vele szarul húzni, amit finley rotálásával már vissza sem lehet hozni...

A többi T1 -es paklival nagyjából egyet tudok érteni a pirate kivételével.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#68167) DaveNo1 válasza h3lios (#68166) üzenetére


DaveNo1
veterán

Akkor valamit rosszul csinálnak, pl. adminisztratív feladatokra felvesznek bármilyen diplomást.

You are not prepared.

(#68168) h3lios válasza h3lios (#68166) üzenetére


h3lios
addikt

Jade Druid is 1 vicc a tier 2-ben. Tier 3-4 re mondanám inkább. Csak az nem veri el, aki nem akarja.

B-tag: H3lios#2825

(#68169) saen válasza h3lios (#68166) üzenetére


saen
veterán

Én továbbra sem értem, hogy miért nincs a listán Quest Shaman, szerintem tier 2-re simán jó. Előbb-utóbb azért valaki felfedezi majd...

(#68170) h3lios válasza saen (#68169) üzenetére


h3lios
addikt

A murloc shaman szerintem simán tier 3. Az elején sokkal jobbnak gondoltam, de túl könnyű megakasztani. Ha az első 3 körben nem hagyod kipakolni akkor meghalt a deck. Mivel nem tudja pakolni a discover és buffos murloc-ot gyakorlatilag halott kézzel játszik.

Legalábbis nekem nem nagyon volt problémám ellenük. Nyilván van olyan, hogy bejön neki a bloodlust, meg a dínó, de ez ilyen..

B-tag: H3lios#2825

(#68171) balisz válasza h3lios (#68159) üzenetére


balisz
senior tag

Azért sok esetben jól jöhet a diploma, csak éppen nem úgy ahogy várná az ember. Édesapám például úgy dolgozik nemzetközi távközlési cégnél, hogy állásinterjún kb. annyit kérdeztek tőle, hogy van-e diplomája, ő erre azt mondta igen. Munkájához semmi köze, csak az számított, hogy legyen valami papírja, kb. "büfészak", plusz levelező volt az amit elvégzett, de egyáltalán nem ez számított. De ezt a büfészak kifejezést is nagyon utálom, mert attól, még hogy valamit nem nagyon nehéz elvégezni még lehet az ott tanuló számára hasznos, az is elég furcsa lenne ha az emberek 99% orvos, mérnök vagy matematikus lenne. Szóval elég bonyolult ez, annyi a biztos, hogy a közoktatás erre még véletlenül sem tud/akar felkészíteni, ami elég szomorú. De ez már nagyon off, szerintem hagyjuk is a témát. :)

[ Szerkesztve ]

(#68172) whitezo88 válasza h3lios (#68168) üzenetére


whitezo88
nagyúr

A t/s nem adatok hanem profi velemenyek alapjan dolgozik. A VS data report viszont kokemeny statisztikaval es azert az jobb is. A t/s eseteben raadasul sokszor szar decklisteket raknak be kozel se a legjobbat.

(#68173) balisz


balisz
senior tag

Hajrá Montreal, hozzátok a pakkokat! :D Egyébként már az csoda, hogy ezekkel a deck-ekkel nyertek egy meccset.

(#68174) h3lios válasza whitezo88 (#68172) üzenetére


h3lios
addikt

Jó, de ha Reynad és Eloise féle "profik" véleménye alapján igazítják a jelentéseket akkor akár belező csabit is felkérhetnék... :DDD

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#68175) saen válasza h3lios (#68170) üzenetére


saen
veterán

Hát nem tudom, nekem 70%+ winrate-em van vele, taunt warrior és bármilyen priest kb autowin és minden más is legrosszabb esetben 50/50. Tudom én nem a legend ligában játszom, de szerintem nagyon erős deck. Rengeteg módja van, hogy a board-ot újra és újra megtöltsd, rengeteg burst is van.
Biztos vagyok benne, hogyha majd unják a metát a profik akkor előjön ez még.

(#68176) ThySoul válasza h3lios (#68166) üzenetére


ThySoul
senior tag

Miracle-ben miért nem játszik senki leeroyt? Szerintem a k3t giant mellé kell az a burst. (plussz rank 5-20 között eater of secret is kell, annyi mage van)

(#68177) whitezo88 válasza ThySoul (#68176) üzenetére


whitezo88
nagyúr

van a leeroyos meg a giantes verzió.

(#68178) Kari1


Kari1
aktív tag

Végre jól választottam champion-t és a Rutgers a döntőben van.
(Végre már nem one pack man...)

(#68179) Balesz1899 válasza Kari1 (#68178) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Én harmadszor is kiválasztottam az egy packost :DDD

(#68180) NyxNyxNyx válasza Kari1 (#68178) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Na erről most én maradtam le. :N

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#68181) Prof válasza Kari1 (#68178) üzenetére


Prof
addikt

Lol most neztem meg es a kanadaiakra tenni is dontot hozott :)

(#68182) rocket


rocket
nagyúr

A egyetemi bajnoksag szavazasanal az RNG jol mukodott, nekem a Rutgerst dobta ki, es meg is nyertek vegul, 120dust incoming, juhhuuu :DDD

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#68183) ThySoul


ThySoul
senior tag


Szeretem a dirty ratet..... :DD (rank4...kezdem azt érezni, hogy azt dobálják ki a taunt warik ami zölden világ8t az adott körben)

(#68184) hyperspace válasza ThySoul (#68183) üzenetére


hyperspace
őstag

Nem történelmet kéne tanulnod? ;]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#68185) ThySoul válasza hyperspace (#68184) üzenetére


ThySoul
senior tag

Kellett egy kis kikapcsolódás tegnap a Rákóczi-szabadságharc után ;]

(#68186) fausto


fausto
addikt

Ezért az egyetemi bajnokságért mennyi pakkot adnak? 1 a szavazásért és +1 pakk minden továbbjutásért? A kanadaiakra szavaztam, az 3 pakk lesz?

(#68187) rocket válasza fausto (#68186) üzenetére


rocket
nagyúr

Igen 3pack.

Erdekes azert, hogy a gyoztes eltalalasaert nem jar semmi plusz, HCT Winteren se jart :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#68188) Scale válasza rocket (#68187) üzenetére


Scale
őstag

Szerencsére nekem nincsenek ilyennel gondjaim, hogy nem kapok a győztesért plusz pakkot. Mindenegyes choose your championból 1 pakkal távoztam eddig. :DDD

(#68189) fogtunder válasza Scale (#68188) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én meg kompletten lemaradtam az egészről, pedig biztos ebben lett volna egy deathwing :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68190) rocket válasza Scale (#68188) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem a mennyiseg a fontos, hanem a minoseg :DDD

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#68191) Scale válasza rocket (#68190) üzenetére


Scale
őstag

Az a probléma, az is a béka segge alatt van.. :DDD :DDD

(#68192) rocket válasza Scale (#68191) üzenetére


rocket
nagyúr

Pity timer egyszer korbe er, kitartas :D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#68193) saen


saen
veterán

Ez is megvan, a harmadik:


Kicsit sajnálom, mert a murloc quest deck tetszett, most valami más jön, kell a többi golden hero is.

(#68194) salaam válasza saen (#68193) üzenetére


salaam
senior tag

Gratu^^
Harmada már megvan, kitartást :)

(#68195) Scale válasza rocket (#68192) üzenetére


Scale
őstag

Az sosem az ingyé' pakkoknál fog körbe érni :DDD

(#68196) jr1994 válasza Scale (#68195) üzenetére


jr1994
addikt

Nekem mégis annál ért körbe, két Gadgetzan legendem közül az egyik a mostani napi belépési pakkból esett :P

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#68197) BrukoMisike


BrukoMisike
tag

Megint összejött 720 Gold, szerintetek a Menagerie szárnyat érdemes megvenni Karazhanból? Curatort meg hasonlókat adja.

(#68198) F-ECT$ válasza BrukoMisike (#68197) üzenetére


F-ECT$
titán

Curator és Babbling is jó belőle, de már csak 11 hónapig lesz a Standard része. Ha kevés lapod van, akkor én már nem pazarolnék goldot a 2016-os kiegészítőkre, kivéve ha csak ezek a lapok hiányoznak az álom deckedből.

Dive ever, work never.

(#68199) Scale válasza jr1994 (#68196) üzenetére


Scale
őstag

Mostani napi belépésnél?

(#68200) BrukoMisike válasza F-ECT$ (#68198) üzenetére


BrukoMisike
tag

Kevés lapom van, és egyikre sincs égetően szükségem, csak gondoltam, ha már 2 szárnyat megvettem, akkor a maradék kettőt is megvenném, de így akkor nem veszem meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.