Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67651) F-ECT$


F-ECT$
titán

Egyre inkább az van, hogy bármilyen deckkel is játszol, ha jól jönnek a lapok, akkor viszonylag gyorsan elérsz egy olyan szintre, ahonnan lényegében megállíthatatlan a deck. Ez agro esetén nem újdonság, már a vanilla idején is T6-7 lethal benne volt a pakliban egy face hunter / zoo esetén, de akkoriban a midrange és főleg control deckekre nem volt jellemző a "végtelen" dmg. Most meg itt van a jade mechanika, ami druid esetén sosem fogyó golemeket gyárt, a quest mage, ami szintén alkalmas végtelen dmg-re, de még a taunt wari is a 8 dmg hero power-rel olyan dmg kitolására képes, amire a régi CW nem. De ha összehasonlítom a régi miracle rugót, aminek szintén korlátozva volt a dmg outputja, a mostani miracle, sőt még inkább a quest verzió sokkal nagyobb dmg-t tud paklielfogyásig tolni.

Aztán hogy ez jó-e vagy nem, az kérdés, de a klasszikus combo deckek kiirtása után sok új deck is lejutott arra a szintre, hogyha kellően sokáig életben tudsz vele maradni, onnantól bármit bedarál.

Dive ever, work never.

(#67652) Gyuri27 válasza KaraDani (#67650) üzenetére


Gyuri27
félisten

Questem volt. De ahhoz még mindig 100x több skill kell ment a quest rugóhoz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#67653) Kanczy válasza Gyuri27 (#67652) üzenetére


Kanczy
veterán

Pedig egy lassú, greedy paklival igenis kapj ki a gyors deckektől.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#67654) fausto válasza KaraDani (#67650) üzenetére


fausto
addikt

Tegnap úgy kaptam ki egy quest rugótól, hogy zsibbasztóan bénán játszott, olyan missplay-jei voltak, hogy a fejemet fogtam, de még így is 5. körre összejött a quest

(#67655) Gyuri27 válasza Kanczy (#67653) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát nyilván mindenkinek jó, hogy metáról metára vannak 500 dustos no brain paklik amik 4-5 körre elvernek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#67656) KaraDani válasza Gyuri27 (#67652) üzenetére


KaraDani
addikt

A jadedruidoz több skill kell, mint a quest roguehoz??? Ezt komolyan leírtad vagy ironizálni szeretnél? Mi skill kell a jadedruidhoz azon kívül, hogy az idolt az elején rakd ki és ne keved be?

(#67655) Gyuri27: pontosan ahogy mondod, mindenkinek jó, mert kordában vannak tartva az atomgreedy idióta deckkek. Végre valamiben egyetértünk.

(#67654) fausto: Van ilyen persze, amikor a húzás egyszerűen annyival jobban jön ki a béna játékosnak, hogy minden mindegy, de azért nem csak ebből kell leszűrni mi mennyire bonyolult.

Amúgy félreértés ne essék, egyáltalán nem szeretem a quest rogueot.

[ Szerkesztve ]

(#67657) thesound válasza F-ECT$ (#67651) üzenetére


thesound
őstag

+1 Pont ezért érzem ezt a kieg.-et borzasztónak.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#67658) DJGABI válasza Gyuri27 (#67644) üzenetére


DJGABI
addikt

csomószor nem adja ki, taunt/rat/kontárszpell megalázza.

amúgy meg #67500 :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67659) Gyuri27 válasza DJGABI (#67658) üzenetére


Gyuri27
félisten

Taunt nemigen. Mint írtam 4 fába 8 lényt kell bele verni, de a 3/6 se hal egy 5/5-t től.
Counterspell jó dolog magéba. De ugye a visszajátszás nem csak spellel működik. Meg fel is kell húzni, kirakni. Hiszen a rugó 4-5 körre ált kész.

Amd - Radeon - Ryzen

(#67660) fogtunder válasza Gyuri27 (#67659) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én most egy secret mage-et próbálgatok, az eléggé meg tudja őket zavarni és simán fel is húzod a counterspellt időben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67661) tomazin válasza Gyuri27 (#67655) üzenetére


tomazin
veterán

Ha ennyire frusztrál hogy elvernek akkor NE játssz vele.
Ezt most a lehető legkomolyabban mondom.

Nem elég, hogy felrántod magad, még veszed a fáradtságod, hogy a frusztrációdat itt a fórumban leírd olyan formában, hogy mindenki más a hibás.

(#67662) Mister_X


Mister_X
nagyúr

36 ungoro pack után se kaptam legót (+1-1 MSoG és WotOG reward pack, előtte levő classicban volt egy), már ott lógott a levegőben a pity timer legendary ajándéka. Letoltam a brawlt, ez, vettem egy ungoro csomagot. Kicsit vacilláltam, hogy most akkor melyiket nyissam előbb: beüt kereken 40-nél apity timer vagy sem, 50-50%, hát a classic-kal kezdtem. Először egy epicet villantottam meg, kicsit megnyugodtam, de aztán ott volt a narancs is -> :W először, utána viszont elmosolyodtam.

Ungoro 40 dust volt, gold well spent.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#67663) Gyuri27 válasza tomazin (#67661) üzenetére


Gyuri27
félisten

Annó facehuntereztem. Tudom mi a rák.
Soha nem osztottam az eszet azoknak aki sírtak miatta. Mert tényleg rák volt.
Érted a különbséget köztem és a nagyon okos okosakat mondok (pl te is) emberek közt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#67664) sagem


sagem
addikt

A megjelenés után még én is aggódtam, be is írtam ide, a meta miatt, de azt mondom, hogy soha rosszabb állapotot, mint ami most van. Az utóbbi időkhöz képest kifejezetten jó a helyzet, sokféle pakli kering. Nyilván az újdonság varázsa is bejátszik még, és 1-2 hét múlva más lesz a helyzet, de ne felejtsük el, hogy 3 hónap múlva jönnek megint az új lapok, amik ha nem lesznek totálisan használhatatlanok megint felkavarják majd az állóvizet. Szóval ez az évi 3 update elég jól életben tudja tartani a játékot, kevésbé lesz unalmas, csak győzze az ember arannyal/pénzzel.. :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#67665) rocket válasza Mister_X (#67662) üzenetére


rocket
nagyúr

Minden kartya kiegeszitore kulon Pity Timer vonatkozik.

Szoval ha nagyon peches vagy, nyithatsz 39Classic, 39MSOG, 39UG packot Legendary nelkul.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#67666) Cathfaern válasza Mister_X (#67662) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én úgy tudom, hogy a pity timer pack típusonként van, nem általánosan. Szóval ha 36 ungoro packot nyitottál, akkor ha nyitsz még 4-et, lesz ungoros legendaryd is.

(#67667) ígyvanferi válasza Mister_X (#67662) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A mennyiség sem minden, én 46-ból nyitottam 3-at (vettem is egy lottót), viszont abból kettő Elise. Így járt a feri...

(#67668) F-ECT$ válasza sagem (#67664) üzenetére


F-ECT$
titán

Eddig is volt évi 3 update. Igaz az adventure kevesebb kártyát hozott, de ha azok között arányaiban több volt a jó, akkor az is kavart rendesen. (Reno pl.)

Dive ever, work never.

(#67669) NyxNyxNyx válasza rocket (#67665) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Ezt jó tudni, én meg még örültem is, mikor nem nyitottam legendaryt a Gadzetanos kiegből (aréna 2 packot adott 3 winre). Aztán a második pack adott egy warrior questet, ami elég jól jött, mert nem hiszem hogy legyártottam volna.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#67670) whitezo88 válasza ígyvanferi (#67667) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nekem azért fáj a fogam mert wog óta nem nyitottam golden legót, pedig gadgetzanból is nyitottam már vagy 150-et, mostaniból is közel ennyit. GVGben is volt golden meg pár (2 vagy 3) classic még előtte. Akkor elhasználhattam a szerencsém.

(#67671) anorche1 válasza whitezo88 (#67670) üzenetére


anorche1
őstag

Én meg még soha nem nyitottam arany legendet :O

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#67672) Chumlee


Chumlee
senior tag

Mielőtt discardoltam a kezem 10 manáért egy Genzo-t kapott az enemy aztán én is .
Tetszik ez a travel full RNG :DD :DD :DD

(#67673) rocket válasza whitezo88 (#67670) üzenetére


rocket
nagyúr

300 a Golden Legendary Pity Timere.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#67674) F-ECT$ válasza whitezo88 (#67670) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem classicban volt Krush és Leeroy is, aztán nagy semmi, és most Zavas.

Dive ever, work never.

(#67675) Kanczy válasza Gyuri27 (#67663) üzenetére


Kanczy
veterán

Az mitől lehet, hogy amikor beböfögsz valami ilyet a fórumba, az emberek nagy része nem ért egyet veled? Nem lehet, hogy mégsincs igazad? A "mindenki hülye, csak te vagy helikopter" (~) közmondást ismered?

Az, hogy te nem vagy hajlandó gyorsítani a paklidon, aztán meg panaszkodsz a fórumon, hogy megver a quest rugó, és mekkora ostoba deck, az bizony nálad user error. Ha máshogy nem megy, tegyél be Dirty Rateket, és nevess, amikor kiveszed a kezéből a 3. kijátszás után a novice engineert, és leütöd board-ról.

Én életemben egyetlen golden legot (Grommash) bontottam, pedig béta óta játszom, szóval a "WotOG óta nem nyitottam" és társaival bújjatok el gyorsan ;]

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#67676) Scale válasza Kanczy (#67675) üzenetére


Scale
őstag

Én szerintem még egy golden legendet sem nyitottam, pedig én is hellyel-közzel béta óta jelen vagyok, jó egy kis kihagyással Naxx-tól TGT-ig :D

(#67677) DopeBob válasza whitezo88 (#67670) üzenetére


DopeBob
addikt

:R

Meglett R5 a hunter deckel, apróbb módosításokkal. Köszi, hogy megmutattad, eszembe nem jutott volna hunterezni :D 37-16-ot mentem vele.

MZ/X

(#67678) pachito


pachito
őstag

Ha már golden lego: én béta óta nyitottam arany Tinkmastert, Sylvanast, Cairnet, Edwint meg nemrég egy Goyat.

(#67679) darkrock válasza Alexxxis (#67636) üzenetére


darkrock
aktív tag

(#67680) thesound válasza pachito (#67678) üzenetére


thesound
őstag

Éles indulás után 2-3 hónappal kezdtem. Azóta 2 golden lego. Finja meg H.Jones

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#67681) h3lios


h3lios
addikt

Hogy ne csak mindig sírjak a fórumon most megosztom azt is, hogy sometimes lucky is vagyok. :D
Taunt warrior ellen játszottam a Thijs féle mid hunterrel (ami shamant leszámítva mindent könnyen ver) és jól jöttem ki 1 brawl-ból. Idén kb. először... :DDD

Volt lent a boardon 2 db 1/1 token, 1 6/3-as Highmane, illetve egy 8/5-ös hyena. Kézben pedig 2 rat pack, még 1 highmane + tauntos lap. Srác WinAxe-el tradelt a mane-el és tolta a brawlt úgy, hogy nem maradt manája. Tippeljetek mi élte túl... :DD

16/9-es minionnal igazi orgazmus volt arconvágni a srácot. A poén az volt, hogy épphogy csak az armort ütöttem le róla, mert az armorsmith-es verziót játszotta (ami amúgy be is vált neki az elején). Kövi körben 2. highmane-re tolta a concede-et.

Egyébként most az elemental shamant érzem még erősnek, mert sok benne az AOE, ami a legtöbb midrange - aggro pakli ellen winconditon. Illetve ott a 2 heal-es taunt, ami ugye dupla cheat, valamint Kalimos is.

Golden legendes témához hozzászólva elég kevés esett nekem is.
Classic-ból: Gruul (a legelső brawl-on, ment is azonnal dust-ba, mert akkor kevés lapom volt), valamint Leeroy.
TGT: Eadric
MSoG: Genzo (volt sima szóval törtem, mert sz.r a lap)

Az új kiegből pedig még nem nyitottam.

Tekintve, hogy 1000+ -ban vagyok a nyitott packok számát illetően nem mondanám soknak.
Egyébként a Hall of Fame-es lehetőséget érdemes volt kihasználni azoknak akik szeretik az ilyen fancy cuccokat és wild-ot is játszanak.

Egyébként aggro / token druidot ti próbáltatok már ? Milyennek érzitek. Kibler ellen láttam 1-et ami eléggé yolo-nak tűnik. Amikor bejön a turn 1 8/8 akkor nyersz, ha van az ellenfélnél bármilyen AOE akkor a token board elég hamar el tud tűnni. 1 devolve meg gyakorlatilag kivégez.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#67682) thesound


thesound
őstag

Szavazós pack. [link]

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#67683) balisz válasza h3lios (#67681) üzenetére


balisz
senior tag

Én jelenleg azzal játszok standard ladder-en, rank 4-en vagyok jelenleg. Nekem nagyon bevált, alig vesztettem meccset vele, talán a taunt warrior az ami kicsit kilátástalannak tünhet, de az ellen is nyertem már. Mivel te minden körben pakolod ki a lényeket amiket utána valószínűleg valamilyen módon buffolsz, ezért az ellenfelednek muszáj, hogy szinte rögtön legyen válasza, különben nagyon gyorsan kikaphat, és még a taunt Warrior sem fogja őket minden meccsen felhúzni. Shaman is neccesenek tűnik, de én azzal szinte alig találkozom valamiért, legfeljebb Murloc-al, de annak meg csak egy malestorm-ja van. Ha meg nagyon aggaszt az AOE, akkor soul of the forrest-et is lehet játszani, Innervate-el azzal is lehet elégmocskos dolgokat csinálni. Meg turn 1 Hydra sem olyan hú de fontos (nem is fog összejönni túl gyakran), erős az a 2. és 3. körben is, nekem is hozott onnan le meccset szinte egyedül. Szóval szerintem elég fasza.

(#67682) thesound:

Na és innen kire érné meg szavazni? :D

[ Szerkesztve ]

(#67684) rocket válasza balisz (#67683) üzenetére


rocket
nagyúr

"Na és innen kire érné meg szavazni?"

Random number generator :D :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#67685) thesound válasza balisz (#67683) üzenetére


thesound
őstag

Random, 1 pakkért. :D

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#67686) Bazsi1987 válasza balisz (#67683) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Kaphatok deck listet? 😊 Köszönöm 😉

(#67687) rocket válasza thesound (#67685) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem 1 pack a maximum amit meglehet nyerni, az a garantalt :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#67688) h3lios


h3lios
addikt

Meglepve tapasztalom, hogy elég sok pro és streamer control palázik High legendben... Ez azért szomorú, mert így a maradék 2700 dustomból le kell, hogy gyártsam Tarim-ot, ha jó lesz. Maga a pakli nagyon erőtlennek tűnik első ránézésre, mert igazi win condition nincs bent. Húzod a játékot szépen, aztán 1x csak megnyered a value harcot és nyered a meccset. Nyilván az 1/4-es Turtle-ből Tirion lehet win-con, de azért nem mindig dobja be.

B-tag: H3lios#2825

(#67689) tomi20100


tomi20100
tag

80q csere eu.

(#67690) saelin válasza F-ECT$ (#67668) üzenetére


saelin
veterán

Amúgy ha már adventure. Most akkor hogy jönnek ezek majd? Jönnek új packkok és ahhoz fog tartozni valami free adventure vagy mi? Én ebben a nincs több fizetős adventure témában elvesztem, mert nem igazán tudom elképzelni, hogy ezt hogyan oldanák meg.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#67691) DJGABI


DJGABI
addikt

Behind the Card | Amara: Warden of Hope [link]

jöhetett vna hasonló videó a rugó questről is. :DDD amúgy a questből a kártyára váltós animáció mást nem zavar? elsőre még oké volt, hogy a hülyegyerek felfogja miről is van szó, de sokadjára unalmas, plusz értékes másodperceket vesz el a körből. más mechanikánál érdekes mód nem volt ilyen. inkább azt csinálhatták vna meg hogy lásd a quest előrehaladását mouseover nélkül is. legalábbis pécén biztos kifért volna

(#67690) saelin en bloc nincs több adventure, csak a kártyák. plusz a csodálatos yt sztori videók

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67692) DaveNo1 válasza h3lios (#67688) üzenetére


DaveNo1
veterán

Wildban sem rossz a jó öreg secret paladinba ;]

You are not prepared.

(#67693) tomazin válasza DJGABI (#67691) üzenetére


tomazin
veterán

Azt mondtak, h a kieg bevezetesekent lesz adventurehoz hasonlo free content, ami megadja az izet a dolognak.

(#67694) mhmpista válasza h3lios (#67688) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Elég jó lett a pala. És sokoldalú. A buffolós elementálos is működik meg a murloc is elég jó.

(#67695) KaraDani válasza saelin (#67690) üzenetére


KaraDani
addikt

Nem lesznek adventure-ök.

(#67693) szalontai: Erről nem hallottam, de jó lenne én csíptem őket.

[ Szerkesztve ]

(#67696) csatarid


csatarid
csendes tag

80g csere eu

csatarid #2445

Ryzen 5 7600x, MSI MSI MAG B650 TOMAHAWK, SAPPHIRE Radeon RX 7800 XT 16GB NITRO+, CORSAIR 2x16GB 6000 Mhz, SEASONIC FOCUS GX 750 GOLD, Cooler Master HAF XM, Kingston KC3000 2TB SSD,

(#67697) hyperspace válasza Mister_X (#67662) üzenetére


hyperspace
őstag

40. ungoro packomban volt az első legendary, warlock quest. :) Úgyhogy nekem is kicsit zsugori a számláló ennél a kiegnél.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#67698) ígyvanferi válasza rocket (#67673) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezt nem is tudtam. Ezek szerint még nem nyitottam ennyi classic pakkot. Mert hogy a kiegészítőkből nem vagyok a közelében sem a 300-nak, az fix.

(#67699) fausto


fausto
addikt

Nekem egy szavam nem lehet akkor, az MSoG-ból elsőre bontottam úgy 40 pakkot, abból kiesett egy arany Wrathion, majd még apárnék olyan 20 pakkot, amiból nyitottam egy arany Knuckles-t. Ezen kívül még esett belőle egy Finja, Madam Goya és Genzo.
A Ungorp-ból, eddig 50 pakkból 2 legend, 1 hunter quest és egy druidos tyrantus

(#67700) BrukoMisike


BrukoMisike
tag

Ha Classic lapokból nagyon kevés van mi ajánlott? Farmolni goldot és egyszerre venni vagy 80 paklit vagy pedig amint van 100 aranyam mindig elverni Classic paklira?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.