Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69501) mettek válasza BBéci (#69500) üzenetére


mettek
addikt

Igen, ez olyan mint annak a netes teszter csávónak a Sinad mérései, ami alapján emberek leírnak készülékeket mert csutkára húzva az erősítőt rossz sinad értéket mér. :W

Ez egy összetett tulajdonsága és képessége a komplett rendszernek. Az akusztikától, a hangfalakon, kábeleken keresztül az erősítőig és forrásig. Olyan mintha Void trollkodna a minőségi sztereó zenei élményen.

Void: amugy én zeneszerkesztettem évekig stúdiós felszereléssel és én nem kimért módon meg matematikailag kiszámított módon kevertem és mastereltem. De akihez néha jártam profi stúdiós, ő sem. Ő is és én is fülre kevertünk és ez szerintem mindenhol így van. Tehát a fülre létrehozott zenét azintén fülre kell megítélni. Elvégre így okoz élményt, nem pedig grammra kiszámolt módon.

Olvastam itt is többször hogy a papírforma szerint beállított rendszer szarul szólt fülre…kevés a mély, sok a magas, élvezhetetlen.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69502) Tamoo válasza mettek (#69501) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amikor NAD-od volt, az volt az egyik legjobb erősítő szerinted, hiába szerepelt hátul a SINAD mérésben, védted kézzel-lábbal. :DDD Most utoljára meg olyanokat írtál róla, hogy elkerülendő, vérszegény, gyenge stb. Akkor mégis jelenhetett valamit az az ASR ranglista?

[ Szerkesztve ]

(#69503) Khaosz55 válasza BBéci (#69500) üzenetére


Khaosz55
addikt

Előző és mostani hangfalszettemnél a közép és magas tartomány részletgazdagsága és hangzása két külön kávéház, még úgy is, hogy nem optimális akusztikai környezetben van. Ennek ellenére a REW mérésben közel hasonló mértem, nincsenek hatalmas eltérések.
Tehát én azt mondom, hogy nagyon fontos a megfelelő mérés stb, de pusztán kizárólag mérés alapján szerintem nem lehet megmondani mi a jó minőség. Kell hozzá a saját szubjektív vélemény és mérés is. Vannak dolgok amiben én sem hiszek, vagy mert nem érzékelem vagy mert ilyen a beállítottságom. Legtöbb esetben törekszem a saját tapasztalatomra.

Pár hangsugárzót meghallgattam, és szerintem ott sem lett volna nagy eltérés egy REW mérési eredményben, ennek ellenére totálisan másmilyen volt a hangzásviláguk.

(#69504) Tamoo válasza Khaosz55 (#69503) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A közel hasonló az nem ugyanaz. Rendszerint a közel hasonló egy tág skálán több dB-t is lehet itt-ott. Középtartományban ezek elég komoly különbségeket jelentenek. Magamból indulok ki. Van hogy elsőre én is rámondom, hogy közel hasonló, de jobban megvizsgálva sokszor igencsak jelentős eltéréseket lehet találni. De mivel számokat nem mondtál és nem mutattál semmit, így ezt csak feltételezem.
(De az SPL görbén kívül van sok egyéb adat is, mint impulzusválasz, torzítás stb.)

[ Szerkesztve ]

(#69505) Khaosz55 válasza Tamoo (#69504) üzenetére


Khaosz55
addikt

Akkor úgy fogalmazok, szerintem ha azonosra be eq-zod akkor sem fog ugyan úgy szólni.

Vagy két különböző gyártó hangfalát azonos EQ görbére hozom ugyan úgy fog szólni ?
Mert akkor kb felesleges ennyi fajta hangsugárzót gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#69506) VoidXs válasza Khaosz55 (#69505) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Amit sokan elfelejtenek, hogy nem csak az SPL-görbe létezik. Az önmagában nem adja meg egy hangszóró pontos karakterét, de a fázissal együtt már igen, szóval ha mindkettő ki van kalapálva, akkor össze lehet hozni két teljesen külön hangszórót. Nálam is több gyártó van jelen, PC-vel nem nagy kunszt, high-end procival a THX szerint megoldható, de AVR-rel lényegében lehetetlen. Hogy mennyi mindent lehet mérni, ahhoz elég végigkattintani a REW-t. Minden ott van, amit szavakkal le tudtok írni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69507) mettek válasza Tamoo (#69502) üzenetére


mettek
addikt

Nem azzal volt baj hogy torzít a hangja vagy nem jó a dac-ja. Múltkor leírtam. Röviden gyenge végfok és butított Dirac ami miatt nagyon nehéz volt a szubot belőni. Ezért adtam el. A Sinad mérés abszolút nem játszott szerepet és én semmit nem tapasztaltam belőle.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69508) mettek válasza VoidXs (#69506) üzenetére


mettek
addikt

Szívesen látnám a rendszered te mivel mozizol, zenélsz. Elvégre annyian megosztottuk már itt a saját kis hobbi felszerelésünket.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69509) VoidXs válasza mettek (#69508) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Csak rá kell kattintani a nevemre. Én pedig szívesen látnék tőled egy ABX eredményt, mert ilyen kommentek után nem tudom elhinni, hogy egy MP3-at meg tudnál különböztetni az eredetitől. De ajánlottam azt is, hogy a te saját felvételeid teszteld, amin szerinted látványosan hallani a különbséget. Ha annyira hallani, hol a 14/14?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69510) mettek válasza VoidXs (#69509) üzenetére


mettek
addikt

Valószínű nem fogok 10/10-szer vakon rábökni hogy ez ez vagy az. Tegnap órákig váltogattam az összekötőket, igaz alacsony hangerőn mert a páromat zavarta volna ha odatekerem. Így annyit vettem észre hogy a jobb kábellel kevésbé fátyolos a hang és egyszerűen hallgathatóbb a zene. Ha van benne placebó, legyen, akkor is fokozza a zenei élményt. Én sem szarom a pénzt sajnos ugyhogy szerettem volna ha az ég világon semmit nem hallok és eladhatom a kábelt, tudnám másra költeni de sajnos nem tudok megválni tőle mert hiányérzetes lesz a zenei produkció.

Én amugy képre gondoltam, nem leírva. Ugyanis akkor látszik az akusztikai környezet, elrendezés stb. Többen osztottuk már meg a sajátunkat itt a fórumon.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69511) mettek válasza Khaosz55 (#69503) üzenetére


mettek
addikt

Ebben teljesen igazad van. Egy frekimenet csak a hangsugárzó egyenletes hang reprodukcióját mutatja meg. Attól az még szólhat ezer féle képpen. Az egy alap elvárás hogy minél simább legyen a frekimenet de ettől a különböző hangszórók, különböző doboz kialakítások, membrán anyagok máshogy szólnak.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69512) Dorian válasza mettek (#69499) üzenetére


Dorian
félisten

Ez nem így van, kettőnek semmi köze

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69513) mettek válasza Dorian (#69512) üzenetére


mettek
addikt

Akkor mondd el kérlek hogy van! Mitől lesz 3d térben egy hangszer?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69514) Dorian válasza mettek (#69513) üzenetére


Dorian
félisten

A 3D teret az esetek túlnyomó(!) többségében a hangmérnök rakja össze.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69515) mettek válasza Dorian (#69514) üzenetére


mettek
addikt

Egy mozinál igy van. De zenénél szerintem ez ritka. Én úgy vettem észre hogy az igazán jó, audiophile felvételeken a tényleges zenekari elhelyezkedés adja a teret és ilyenkor van atmoszférája is az előadásnak. Minimális visszhang pl. Vagy a tibeti/ázsiai dobjátékok. Ott is a dobok tényleges elhelyezkedése adja a jó térérzetet. Az sem manipulált szoftveresen mókolt anyag.
pl: [link]

A steril stúdióban felvett anyagok élettelenek. Eric Claptonnak van egy blu ray felvétele. A saját villájában zenél a zenekarával. Na az a zene él.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69516) Dorian válasza mettek (#69515) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs olyan, h szerintem. A zenei felvételek túlnyomó többségében a teret a felvételek után keverik ki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69517) mettek válasza Dorian (#69516) üzenetére


mettek
addikt

Ha te ezt valamilyen forrásból informálódva biztosan tudod, elhiszem neked.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69518) Joe123 válasza mettek (#69510) üzenetére


Joe123
aktív tag

Kérd meg egyszer a párodat hogy ő cserélgesse az összekötőket (vagy csak tegyen úgy mintha cserélte volna) úgy hogy te nem tudod épp melyik van bekötve illetve hogy épp történt-e csere. Ha magadnak cserélgeted, az félrevisz.

(#69519) hcs57 válasza mettek (#69515) üzenetére


hcs57
őstag

Ez az a felvétel?
Eric Clapton - The Lady In The Balcony Lockdown Sessions [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#69520) mettek válasza hcs57 (#69519) üzenetére


mettek
addikt

Igen. Csak én leszedtem dts hangsávval.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69521) hcs57 válasza mettek (#69520) üzenetére


hcs57
őstag

OK, DTS HD hanggal klippként látom én is. Milyen médialejátszód van?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#69522) mettek válasza hcs57 (#69521) üzenetére


mettek
addikt

Ez egy 40-50 perces felvétel, egy albumot végigzenélnek.

Van egy Apple tv 4k-m. Ezen megy az hbo max, netflix, illetve filmek nasrol az Infuse videólejátszó appal.

És van egy Zidoo z10pro. Ha valami jobb hangsávval megáldott filmet nézek akkor az erről megy.

Amugy nehéz ügy ez a melyik lejátszó a jobb dolog mert az apple tv-nek jobb képe van viszont csak pcm-ben küldi ki a hangot tehát ő végzi a kicsomagolást, nem az avr ami elvileg rosszabb hangot eredményez de megmondom őszintén még nem végeztem AB tesztet a 2 lejátszó hangja között. A zidoo-nak viszont nincs annyira jó képe de az összes hangformátumot raw-ban tovább tudja küldeni a procinak.

Ha egy lejátszót kellene választanom akkor az az Apple tv lenne mert azt használom többet és gond nélkül kezeli a streaming platformokat.

Mivel a procimban nincs semmilyen okosfunkció így a hálózati lejátszást is úgy oldottam meg hogy telefonról az apple tv-re streamelek vagyis csatlakozok Airplay-el és arról megy a zene.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69523) hcs57 válasza mettek (#69522) üzenetére


hcs57
őstag

Nekem egy Sony (androidos) tv-m van, a nasról lejátszás megy, A DTS HD is szokott menni.. ennél nem megy csak a 5.1 DTS. A hang valóban jó, élvezetes.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#69524) BIGi75 válasza hcs57 (#69523) üzenetére


BIGi75
senior tag

DTS HD megy a sima DTS meg nem? :U

(#69525) mettek válasza BIGi75 (#69524) üzenetére


mettek
addikt

Fordítva mondja.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69526) VoidXs válasza mettek (#69510) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha valamit hallasz, rá tudsz bökni vakon 100%-ban, hogy ez vagy az. Szívesen csinálok neked 30/30-at is tömörítésből, tőled pedig csak 14-et várok, hogy legalább a legapróbb csíráját lássuk annak, hogy egyáltalán orbitális különbségeket (pl. MP3) képes vagy-e hallani. A zeneválasztás lehetőségét is neked adom. Ha kábelekbe is belehallasz különbséget, ahol nyilvánvalóan nincs, akkor valószínűleg egy ilyen teszten is a képzeleted vezérelne.

Azért is jó kipróbálni (és elbukni) a tesztet, mert utána azonnal át fog kattanni az agyadban, hogy ez tényleg hülyeség, és onnantól már nem is fogod máshogy hallani. Annak is örülni fogsz, ha teszt alapján jössz rá, hogy jó neked a tömörítés is, mert nem is hallod máshogy. Sok tesztem után így volt, csak a menthetetlen embereknél nem. A pénztárcád fog utána szeretni a legjobban.

Már az is jó, ha belátod, hogy valóban placebó, mert akkor nem próbálsz meg rávenni védteleneket, hogy olyanra költsék a pénzüket, ami nem is hoz nekik semmit.

Nem szeretnék gányolásról képeket mutatni, csúnya az a mozi. Ha egyszer igényesen összerakom, dicsekedni fogok vele.

#69513 mettek: 3D térben akkor lesz egy hangszer, ha a megfelelő visszhangkép jut el a megfelelő füledhez, függetlenül attól, hogy ez a felvétel része vagy utólag tette hozzá a hangmérnök. A te felelősséged ebben a minél kisebb RT60, hogy a halk utózengéseket ne nyomja el a fő zengés.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69527) Delfanboy


Delfanboy
csendes tag

Sziasztok!

A piacon vagyok teljesen alapokról felépített hangrendszer kiépítésében. Vártam, volna és nézelődtem volna még, de jött egy ajánlat amit nem tudom, hogy elfogadjak-e.
Teljesen kezdő vagyok hangrendszer téren, csak alap szinten van fogalmam a témáról.

LG C1, Zidoo Z9X és Xbox Series X-hez keresek erősítőt (hangszórók majd később jönnének szóba) HDMI 2.1 támogatással. Csak párat néztem ki, amik jók lehetnek köztük :

-Yamaha RX-V4A/V6A
- Denon AVR-S660H

A Yamaha RX-V6A-t 200.000HUF- ért tudnám használtan megvenni, tavaly márciusában vásárolt. Mi a vélemény erről a darabról? Handshake, HMDI 2.1, Support problémák vannak?
Nehezebb lesz ehhez hangfalakat választani, vagy lesz esetleg valami kompatibilitási probléma bármely eszközöm és az AVR között? Hangzásra, tudásra milyen a többi hasonló kategóriás erősítőhöz képest? Esetleg érdemes lenne mást néznem?

A keretem jelenleg AVR-re csak 200 - 250.000HUF. Durván 15 m² a szoba, ahova helyezném és előre láthatólag 3.1-et majd később 5.1-et építenék ki.

Csakis, azért néztem a nagyobb 7.2-es erősítőket, mert árban elég közel van a kisebbekhez és nyilván több dolgot támogat. Fontos számomra a bővíthetőség.

Válaszotokat előre is köszi!

Üdv.
D.

Samsung Galaxy S10 , Tab S8 Ultra // Xbox Series X // LG 55C11LB, Zidoo Z9X, Denon AVR-S750H, Q Acoustics 3050i //

(#69528) SPY0817


SPY0817
aktív tag

régi 5.1es rendszerem eladtam pár éve és annak a hiányát újra kezdem érezni...

Így a jelenlegi LG CX beépített hangszóróit szeretném kiegészíteni valamivel komolyabb hangzásra.

Gondolkodtam Atmos hangprojektor kombináción is (kényelem miatt), de nem igazán találtam meggyőzőt.

egyszerűség miatt eARC lenne a cél nem látom sok értelmét a passthroughnak mivel sok mindent Plexen játszok le az egyetlen ami külön inputon megy az a Series X
Atmos + DTS képesség jó lenne. (LG CX már nem kezel DTS-t de átengedi tudtommal)

Előző rendszerem Pioneer alapon volt, de nincsen semmilyen márka fétisem.
(Talán a Jamo 5.1.2, de ahhoz nem tudom milyen erősítő lenne ami jó lenne)
Keret összegben örülnék ha 500 alatt maradna a rendszer, de ha valaki tud valami jó ajánlatot még felette is kicsivel érdekelhet.
Minden választ tippet köszönök!

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#69529) mettek válasza VoidXs (#69526) üzenetére


mettek
addikt

Nem mondom hogy nincs igazad. A The VR-os srácok végeztek egy ilyen tesztet ahol az összes streaming platformot megfülelték valami high end Sennheiserrel és úgy emlékszem hogy a Tidal győzött de sok számnál nem volt egyértelmű és nem tudták megmondani hogy melyik platform a forrás.

Ugyhogy ebben nem vitatkozom. Én magam is átálltam a Youtube Music-ra mert a youtube-ot amugy is pörgetem és így két legyet ütök egy csapásra…nincs reklám és van zenei platform is. Ráadásul egy csomó kiadatlan felvétel is van itt. Van hogy néha meghallgatom ugyanazt a számot Tidal-on is de itt bevallom hogy nem hiszem hogy hallanám hogy melyikről szól egy egy jobb felvétel.

A kábelt még mindig más tésztának mondanám mert a hangképre van hatással. Azt nem mondom hogy egy jobb minőségű nem hifis xlr ne tudná ezt amit most vettem Hydrasound. De ahhoz tartom magam hogy ennél a Roland Black edition XLR-nél jobb vele a zene.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69530) mettek válasza VoidXs (#69526) üzenetére


mettek
addikt

Azt áruld el nekem kérlek, hogy a Dayton Audio BST1-hez mi az a minimál végfok ami jó neki. 220 wattot nem engedek rá mert elszáll a cucc. Valami pici sztereó vagy mono végfok kellene. Olcsón.

illetve ahhoz hogy szub tartományt kapjon honnan kell leszedni a szub jelet? Prociról Y rca-val vagy a szub hátuljáról az rca kimenetekről?

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69531) #62435328 válasza mettek (#69529) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nekem Tidal előfizetésem van, megvagyok vele elégedve.

Véleményem szerint van különbség kábelek között, de közel sem akkora, mint egy megfelelően elhelyezett, jó akusztikai környezetben lévő rendszer.

Egy példa: Ismerősömnek az enyémnél jóval gyengébb rendszere van minden téren.
Mégis összességében jobbnak találom nála a hangzást, mivel sikerült neki a nagybetűs ajánlás szerint elhelyezni a rendszerét, és még panelokat is rakott fel.

(#69532) BIGi75 válasza mettek (#69529) üzenetére


BIGi75
senior tag

Érdekes, én a kábelek közötti különbséget nem igazán hallom (bár méregdrága kábel még nem volt nálam). Viszont egy youtube vs. Tidal master között nagyon komoly különbséget vélek kihallani, de még egy Spotify/Tidalt is megmondok 70%ban váltogatva játszva. Viszont ha bemegyek egy a szobába, ahol szól a zene ott már 50-50 hogy eltalálom. Közeli sztereó térben nekem jobban kijön a stream különbség, mint nappaliban nagyobb távolságból "komolyabb" cuccon. Pont ezen szórakoztunk egy haverommal pár hete...

(#69533) VoidXs válasza mettek (#69529) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A tömörítés mindenre hatással van, a felsőbb frekvenciákon túl is végtelen részletet töröl a zenéből, akár a felét. Ez mind mérhető, mérések és halláskísérletek alapján készültek. Tehát ha mérhetőt nem hallasz, még mindig azt állítod, hogy mérhetetlent igen? Ez nem ellentmondás? Vaktesztelheted a saját felvételeidet is, de azok közt még annyi különbség sincs, mintha tömörítve lenne. Ha azokat jól betippeled, olyan jó a füled, hogy két zajmintát meg tudsz különböztetni, ami szintén tapsot érdemlő eredmény. Amit most csinálsz, az a füled emberfelettinek beállítása mindenféle bizonyíték nélkül.

#69530 mettek: LFE jelet adok neki egy TPA3116D2-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69534) mettek válasza VoidXs (#69533) üzenetére


mettek
addikt

Ja azt állítom :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69535) VoidXs válasza mettek (#69534) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

És nem érzed úgy, hogy ha olyat hallasz, amit mérni se lehet, olyan kicsi, akkor biztosan hallanod kell a mérhető, így ahhoz képest hatalmas változást? Fordítva: nem hallasz egy nagy különbséget, amit más igen, viszont így is azt állítod, hogy a te füled a jobb és hallasz valami sokkal kisebbet? Még mindig nem látod, hogy ez mennyire abszurd? Ha hallod a felvételeiden is a "változást", miért nem csinálsz vele ABX-et, hogy bizonyítsd?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69536) mettek válasza VoidXs (#69535) üzenetére


mettek
addikt

Nincs hozzá segítségem. A párom erre nem kapható.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69537) Azteeek válasza Delfanboy (#69527) üzenetére


Azteeek
tag

Szia én most vagyok túl az erősítő vásárláson. A yamaha v6a-t tavasszal egyetlen bolt sem tudta beszerezni. Szerintem ha megbízható helyről jön 200-ért jobb vétel mint a kisebbek drágábban.

(#69538) SPEA válasza mettek (#69515) üzenetére


SPEA
aktív tag

Roger Waters - Amused to death albuma, 1. szám, The Ballad of Bill Hubbard, Q-sound stereo felvétel, 192kHz 24bit
Na abban olyan tér van hogy csak keresed a kutyát a hangsugárzók mögött.. vagy balra tőled a rádió és a síró nő, jobbra pedig a tücsök ciripelés, s a többi...
Csukott szemmel hallgatva hirtelen 3-4x akkora helyen szól mint a szobád.

(#69539) Gino20 válasza Delfanboy (#69527) üzenetére


Gino20
őstag

A jelenlegi piacot tekintve 200-ért szerintem ne gondolkodj rajta hanem hozd el, főleg ha igény a HDMI 2.1.
250e Ft-ért láthatod egy-egy bolt kínálatában, de ugye nincs készleten és nem is tudják beszerezni, viszont a lényeg, hogy amint elérhető lesz kb Denon S960 / X2700 áron fog menni (korábban is kb egy áron ment csak a 250e "beragadt"), szóval 200-ért jó deal. A HDMI 2.1 részével lehet majd foglalkoznod kell gariba (a yamaha ha jól tudom gariba cseréli benne az egységet / panelt, míg pl a Denon egy külön kis "box-ot ad, hogy valóban tudja a HDMI 2.1 / VRR / eARC funkciót).
Kompatibilitási problémák nem léteznek, ez miatt ne fájjon a fejed ;)
Ezt a típust Én személy szerint nem hallottam (valójában 1 kezemen is meg tudom számolni hány AVR-t hallottam :D ), de azt tudom, hogy számomra a Denon (S960) egy fátyol tenger volt és elvileg a Yamaha egy kicsit "élénkebb / harsányabb". Ha ebben a kategóriában kellene gondolkodnom Én biztosan Yamaha-t vennék.

(#69540) Joe123 válasza SPEA (#69538) üzenetére


Joe123
aktív tag

Oh, hogy kapkodtam a fejem amikor először hallottam ezt az albumot annak idején. :D

(#69541) VoidXs válasza mettek (#69536) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem kell hozzá segítség. Elküldtem a vágott felvételeket, amik mintára pontosan ugyanott kezdődnek, foobarba csak be kell tölteni, az tesztel, neked csak kattintgatni kell, hogy mikor melyiket hallod. Más ember amúgy sem minősül hitelesnek, mert nem teljesen vak a teszt, például az arckifejezése is sokat elárulhat.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69542) mettek válasza SPEA (#69538) üzenetére


mettek
addikt

köszönöm, meghallgatom.

Void:
megnézem a tesztet.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69543) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok, következő lenne a problémám :
Van egy Yamaha 6.1 es erősítőm, amire rá van kötve 2 db Canton 2 utas hangfal+ egy Quadral aktív láda. A mélynyomó egy halk, de azért hallható búgó hangot ad, ha rá van dugva az erősítőre, és az erősítő be van kapcsolva. Ha lehúzom a mélynyomót, vagy kikapcsolom az erősítőt akkor megszűnik.

Ezzel a kábellel van össze kötve a mélynyomó és az erősítő.
A kis hangfalak pedig valami olcsó 2.5-ös hangfal kábellel, viszont nem banán dugóval, hanem csak oda vannak fogatva a csavaros résszel.
Szerk.: a Tv van rákötve optikán keresztül az erősítőre.
Valakinek ötlet, hogy mi okozhatja a búgást?

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#69544) Delfanboy válasza Gino20 (#69539) üzenetére


Delfanboy
csendes tag

Köszönöm a válaszokat #Gino20 és #Azteeek!

Még nem kaptam választ az eladónak írt üzimre, szóval van időm :D
Tegnap rápörögtem az ebben az ár kategóriákban lévő erősítőkre és ezt azt oldalt találtam + rengeteg rossz tapasztalatot a V6A-t illetően. A csatolt oldal szerint a HDMI portok 24Gbps-re vannak korlátozva ami max 4K/120Hz 10/12-bit 4-2-0 tud. Én Xbox-on 4:4:4 chroma-t használok, így az kapásból nem jönne át igaz nem akkora probléma, de szándékosan, azért nem "butítanám" le a tévét + elvileg más handshake és bemenet váltás problémái vannak (6 hónappal ezelőtti tapasztalatok alapján, jelenleg nem tudom, hogy mennyire jó).

Yamaha A4A és Denon AVR-S660H vagy a 7.2 AVR-S760H lennének jók, csak drágábbak is :W Ezekről mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10 , Tab S8 Ultra // Xbox Series X // LG 55C11LB, Zidoo Z9X, Denon AVR-S750H, Q Acoustics 3050i //

(#69545) farkas-j válasza Anaren91 (#69543) üzenetére


farkas-j
őstag

Esetleg próbaképpen húzd ki belőle az antenna csatlakozót, ha be van dugva. Az szokott néha belevinni földhurkot.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#69546) djherby


djherby
tag

Sziasztok, Onkyo tulajokat kérdeznék, jelenleg bekapcsolt állapotban mindig a bemenet neve látható: TV, BD/DVD stb. Hogyan tudom megoldani, hogy az audio jel formátuma jelenjen meg: DTS, Dolby stb., vagy a választott hallgatási mód. A készüléken display nyomogatásával csak ideiglenesen jelenik meg. Maga az erősítő: TX-NR 747

(#69547) Anaren91 válasza farkas-j (#69545) üzenetére


Anaren91
senior tag

Nincs bedugva az antenna.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#69548) Ger_man válasza djherby (#69546) üzenetére


Ger_man
senior tag

Szia!

Nekem egy TX-NR656-osom volt, szerintem nem lehet beállítani fixre, mindig az input nevét írja ki, és ahogy írod is a display gombbal ki lehet íratni pár másodpercig a különböző adatok. A Dolby vagy a DTS-t egy pici piros ikonokkal jelöli épp melyik aktív.
Esetleg ha hosszan nyomod a display-t azon az értéken amit mindig szeretnél megjeleníteni, nem fixálódik?

(#69549) BBéci válasza Anaren91 (#69547) üzenetére


BBéci
titán

Nincs bedugva a tévébe az antenna?
Majdnem biztos, hogy földhurok okozza a búgást, amit legtöbbször a kábeltévé vezetékébe iktatott leválasztóval szüntethető meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69550) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Akik a Tidalt jobbnak hallják, azok mivel játsszák le? Illetve mihez képest hallják jobbnak?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.