Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) baandii92


baandii92
tag

Sziasztok!

Amennyiben nem ide kellett volna írjak úgy elnézést kérek.

A kérdésem az lenne első körben, hogy egy van egy Yamaha RX-V383 házi mozi erősítőm amire szeretnék microphone-t kötni és ezt hogyan tudom megtenni.
Még nincs meg a microphone, ezért nem írtam, hogy milyen de egy olcsó zsinórosra (3,5 jack) gondoltam első körben.
A másik kérdésem pedig az lenne, hogy egy Magnat Monitor Supreme 802 5.1 (802+102+252C+202a) szetthez a fenti yamaha erősítő elég-e vagy többet kilehet hozni belőle egy minőségibb erősítővel.

A választ köszönöm előre is.

(#69352) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na megjött az Anthem MRX510. Este összerakás és kíváncsi leszek. Azért a mikrofon nem pici darab állvánnyal. Élőben szebb, mint a képeken.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69353) spiky03 válasza Quqesz (#69352) üzenetére


spiky03
veterán

Gratula hozzá! :C
Én nemrég egy 710-es szereztem be, másvilág mint a Maranzt volt. :D

És igen valóban szépdarab a mikrofon.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#69354) Azteeek


Azteeek
tag

Már több videóban láttam laptophűtőt az erősítő tetején. Bevált dolog vagy teljesen felesleges?

(#69355) titanium_100 válasza Quqesz (#69280) üzenetére


titanium_100
tag

Hálás köszönet, hogy mutattad ezt az oldalt. Magamtól nem találtam rá, és semmilyen árukereső oldalon keresztül sem, vagy csak nem voltam elég kitartó. Így viszont egy utolsó darabos X1700-at tudtam venni tölük. Ráadásul szerintem mai viszonylatban nem katasztrófa áron. Mégegyszeszer köszi szépen! :))

(#69356) Quqesz válasza titanium_100 (#69355) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Használd egészséggel! ;)

Van pár bolt, ami nincsen benne mindég az árukeresőben. Aymara, annex, Audiocentrum, stb...én pl az AV Land-ból rendeltem, a centeremet is anno.

spiky03
Köszi! Holnapra maradt a beüzemelés, de szépen akarom megcsinálni, nem kapkodva. :R

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69357) BIGi75


BIGi75
senior tag

Trigger kábelnek használhatok sztereo jack dugós kábelt?

(#69358) Enrico77


Enrico77
csendes tag

Sziasztok,
tanácsot szeretnék kérni:
van egy Marantz, SR4500-as házimozi erősítőm. Ez 7.1-et tud, de 5.1-es a hangfal rendszerem, (a hátsó hangsugárzó kimenetekre (SB) nem kötöttem be hangfalakat) és a setup menüben is SB - NONE beállítást eszközöltem.
A referencia jel futtatásnál (ekkor lehet az erősítő beállításában mindegyik hangsugárzót egyedileg erősíteni, vagy halkítani) mind a 6 hangsugárzó ad ki jelet.

A TV egy Samsung UE55RU7402UXXH. Mivel az erősítőn nincs HDMI, ezért optikai kábellel van összekötve a TV-vel.
Viszont hiába játszok le pl. youtube-on 5.1 hangtesztelőket, csak a két Front hangfal szól.
Mi lehet ennek az oka?
Hogyan tudnám elérni, hogy mindegyik hangfal szóljon?
Az erősítő kijelzőjén is csak a két hangfal van jelölve (F, L) a többit nem jelzi.
Mivel nem sok időm van filmeket nézni, csak a Netflixen szoktam hétvégente 1-1 filmet megnézni, ezek jó része már 5.1-ben lenne, de olyan, mintha 2.1-et hallgatnék.

Tudtok segíteni hol lehet a hiba?
A menüben nem jól állítok be esetleg valamit?

(#69359) Quqesz válasza Enrico77 (#69358) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A hiba a készülékedben van. Vésővel és kalapáccsal javítható... :DDD
Viccet félretéve tényleg a hiba a készülékedben van, de azért , mert régi és nem mindent tud már (én is ebben a cipőben jártam)
Szóval:
-youtube-on nincs 5.1, bármi is van kiírva. Sztereo, oszt ennyi.
-netflix dolby digital plus jelet sugároz, az optikain nem megy át, csak hdmi-n. A tv-d jó esetben usb-n lejátszott DD+ átkonvertál DD-be, az kimegy optikain. De Netflix esetében nem.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69360) gab1ka válasza Enrico77 (#69358) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Megelőztek..

[ Szerkesztve ]

(#69361) titanium_100


titanium_100
tag

Amúgy a tv-t és avr-t inkább hdmi-vel kell összekötni mint optikai vagy coax kábellel, mármint ami a hang jelet illeti? X1700-as esetén hanyas verziojú hdmi kábel szükséges? Ezt az avr melyik bemenetére kell kötni? Sima TV?
Nyilván benne lesz majd a leírásban de nem birok addig várni is már agyalok.... eletem első avr-je 🙃

[ Szerkesztve ]

(#69362) Quqesz válasza titanium_100 (#69361) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Igen, mert a DD+ azon megy csak át(pl netflix). 18gbit/s min tudja. Mehet az avr tv bemenetére.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69363) BIGi75 válasza titanium_100 (#69361) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ha a TV-den a Hdmi csatlakozón ARC feirat van elég 2.0s Hdmi kábel, ha eARC csatlakozós akkor 2.1 Hdmi-t vegyél. De 2.1el nem lősz mellé, az a tuti, azon már jön/megy minden szabvány. Az AVR Hdmi out ARC/eARC csatlakozójába kell dugni.

(#69364) VoidXs válasza titanium_100 (#69361) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A TV-t a HDMI outputba kösd (csak HDMI-t használj, a többi elavult), a hang közlekedik visszafelé is (ezt hívják ARC-nak). A kábel attól függ, hogy milyen felbontású képet szeretnél átvinni, de mivel a legjobb, az ultra high speed is megvan 5000 forintból, azt venném, és jó bármire.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69365) titanium_100


titanium_100
tag

Értem, és a mai aktív mélynyomók maradtak sima rca kabelek? Annál valami extra amire kell figyelni? In, out megnevezések valamint kábel minőség?

(#69366) titanium_100 válasza VoidXs (#69364) üzenetére


titanium_100
tag

Beiktatott médialejátszó esetén hogyan is van a TV, MEDIA PLAYER, AVR egymásra kötése csati megnevezések alapján? :U

(#69367) VoidXs válasza titanium_100 (#69365) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Maradtak sima RCA-k, és csak arra kell figyelni, hogy kalibrálás előtt ne legyen túl halk vagy hangos, de ezt jelzi majd úgyis. A kábel minősége lényegtelen, a valóság kicsit más, mint a marketing. A kötési sorrend player -> bármelyik input, output -> TV.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69368) mettek válasza titanium_100 (#69366) üzenetére


mettek
addikt

Mediaplayer hdmi kimenete - avr valamelyik hdmi bemenete - avr hdmi kimenete - tv valamelyik hdmi bemenete

Bekapcs, avr átállítod az adott hdmi bemenetre ahova kötötted a lejátszót és már megy is.

Olvasgasd az avr használati útmutatóját, netről le tudod szedni. Azért eléggé az alapokról indulsz és elsőre soknak fog tűnni az infó. Illetve kezdj el gyűjtögetni egy szubra. Anélkül lepkefing a mozi.
Meg hangfalkábelnek legalább 2 négyzetmilis réz kábelt vegyél a frontokhoz és a centerhez. A sorroundoknak elég az 1.5 négyzetmilis.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69369) mettek válasza VoidXs (#69367) üzenetére


mettek
addikt

Kábel minőség terén ezt máshogy látjuk. Egy bizonyos szintig nyilván nem sokat számít de van ahol már igen.

Én pl az emotiva proci és végfok közé Roland mikrofon XLR-t vettem. Szólni szólt de harsány volt a magas tartomány, a közép jellegtelen és mosott az egész hangkép. Fel is tettem hirdetésbe az egész motyót mert nem estem hanyatt a hangtól, úgy éreztem hogy így egy avr is szól.

Aztán gondoltam egyet és kipróbáltam a Hydrasound Virgo One II XLR-t. Na ez azonnal megváltoztatta a hangot, a magas már nem tolakodó és bántó, a közép szépen érvényesül és részletező is. A prociba bekötöttem egy szintén Hydrasound tápkábelt majd beiktattam egy taga pf1000dc tápszűrőt is és most olyan a hang hogy nem hiszem el hogy ez egy házimozi rendszerből jön ki. Olyan levegős és teres a hang hogy csak pislogok, ilyet még nem hallottam.

Le is zártam a vasak hirdetését. Én is bizonytalankodtam hogy érdemes e ennyit költeni kábelekre de az a helyzet hogy nagyon is igaz amit sokszor hallottam már, hogy a komoly vasakat komoly kiegészítőkkel kell kiszolgálni kulonben nem mutatják meg igazi tudásukat. Ezt most abszolút megtapasztaltam.

Nyilván ez a pc-s és pro audios végfokos rendszernél nem annyira szignifikáns.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69370) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem rendelkezem túlzottan mély szaktudással a témában, úgyhogy lehet, hülyeségeket kérdezek, nézzétek el nekem. Perpill Yamaha RX-V583 + TAGA TAV-606 v.3 + TSW-120 szettel rendelkezem (kiegészítve még +1 szett TAGA dobozokkal Atmoshoz, front height poziban). 2 kisgyerek mellett csak nagy ritkán késő este van alkalmunk megnézni 1-2 rész sorozatot (remélem pár év múlva ez változni fog), így nem is valami hangosan használjuk, meg a feleségem amúgy sem szeret hangosan mozizni :N . A szoba >40nm. Épp emiatt, egyelőre csak gondolatban eljátszadoztam a dobozok cseréjén. Úgy érzem, ekkora teret nem igazán tölt be ez a szett. Beszéd lehetne tisztább, érthetőbb, "hangosabb"(?). És amit kérdezni akartam: centernél mi az ami számít? A sugárzók száma/mérete? Szóval milyen szempontok alapján volna érdemes keresgélni, és egyáltalán mit? Ami ekkora teret tisztán be tudna tölteni beszéddel! ERősítőt nemrég cseréltem X1100-ról V583-ra (DV és Atmos miatt), ennek cseréje most nincs tervben! Ha egyáltalán van értelme ehhez az erősítőhöz másik szettet keresgélni, tudnátok 1-2 példát mondani (használtan vennék mindenképp). Zene nem annyira számít, sorozatok/filmek mennek inkább.

(#69371) mettek válasza Gabesz87 (#69370) üzenetére


mettek
addikt

Nagy teret nagy hangszórós, terhelhető hangfalak képesek beszólni de ahhoz már egy combosabb avr vagy végfok is kellene és nem ártana a hangerőt is feljebb csavarni :)

Amíg nem tudod meghajtani a rendszert a gyerek vagy asszony miatt addig kb felesleges csereberélni. Annyit tudsz tenni hogy bekapcsolod a loudness funkciót amit egyes gyártók dynamic volume-nak vagy night módnak hívnak. Ez mesterségesen imitálja azt a hangszínt amit akkor hallanál ha rendesen mozi hangerőn (75-80dB) körül használnád.

Mivel nagyon belépő rendszered van így felteszem nem fogsz több százezerért centert venni ugyhogy én nem tudok “jobb” centert ajánlani. Használtak között nézelődj. Ha találsz olyat ami újan 300.000 ft fölött volt akkor az már rossz nem lehet.

Ár érték minőség bajnoknak a Monitor Audio Silver c350-et mondanám. Ilyenem volt és nagyon jó! Plusz 3 utas is.

De ettől még nem lesz igazán telt hangod. A szub is rengeteget számít. Egy jó reflex szub nem árt. A te rendszeredbe pl egy Klipsch 112 vagy 120 de ez is akkor ér valamit ha jó az elhelyezése amit fülre nem igazán fogsz tudni megmondani. Ahhoz egy umik1 mikrofonnal kellene méregetni hogy hol hogyan szól. Szóval nem egyszerü.

Első körben kapcsold ki az akusztikai korrekciót és próbáld ki valamilyen basszusban gazdag zenével a szubot több pozícióban. Első sorban a szobai sarkaiban és a szoba felező pontján a fal mellett próbálkoznék, illetve a kanapéhoz közeli pontokon. Ahol a legjobbnak érzed, ott hagyd és mehet az akusztikai korrekció.

A szub mozgatásánál gond lehet hogy távol kell elhelyezni. Az svs-nek van vezeték nélküli jel továbbítója, a home movie árulja, nem olcsó de jó. Én is így használom a szubomat.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69372) Gabesz87 válasza mettek (#69371) üzenetére


Gabesz87
addikt

:R
Hát igen, ezért mondtam, hogy majd ha a srácok nagyobbak lesznek, talán jobban lesz alkalmunk kihasználni a házimozit. Mert így perpill inkább csak dísz (kis túlzással).
Yamahán ilyen Adaptive DRC (Dynamic Range Control) nevű funkció van, ez lehet az, amit írtál?
"felteszem nem fogsz több százezerért centert venni" -> Igen, sajnos ezt jól látod. A jelenlegi rendszer is sok győzködést, vitát követelt a másik féllel szemben :D
Nem rossz a C350 valóban, jól néz ki. Amit én néztem korábban, a Klipsch R-34C. Az is impozáns látványt nyújt a sok hangsugárzóval.

(#69373) mettek válasza Gabesz87 (#69372) üzenetére


mettek
addikt

Igen szerintem az lesz az. Teltebbé teszi a hangot alacsony hangerőn is.

A klipsch centerei is jók, főleg a nagyobbak de azokat nem tudod beilleszteni más hangfalak közé mert nagyon más karakterük van a Klipscheknek. Szóval olyat csak akkor vegyél ha az összeset tudod cserélni.
Illetve Klipschet csak akkor vegyél ha nem zavar az élénk magas tartomány. Ha zavar akkor Monitor Audio bronz/silver. Meg a silver center nem is ütne el annyira a tagától hangban ha csak centert akarsz venni.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69374) BBéci válasza Gabesz87 (#69372) üzenetére


BBéci
titán

A DRC csökkenti a dinamikát, ahogy a különböző éjszakai módok is. Szerintem kiherélik a hangot. A loudness pont ennek az ellenkezőjét teszi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69375) mettek válasza BBéci (#69374) üzenetére


mettek
addikt

Valóban Béci mondja jól. Bocsi, a night mód leveszi a mélyeket. Neked az ellenkezője kell. Nem tudom az avr-ed tudja e a loudnesst.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69376) BBéci válasza mettek (#69375) üzenetére


BBéci
titán

Az Audysseyben benne van, tehát tudja. Viszont a beszéd érthetőségén nem javít. El kellene felejteni a szinkront!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69377) mettek válasza BBéci (#69376) üzenetére


mettek
addikt

Nálam szinkronnal is jól szól a center. Persze vannak borzasztó hangsávval bíró filmek de a többség rendben van (nálam).

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69378) Gabesz87 válasza BBéci (#69376) üzenetére


Gabesz87
addikt

Eredeti nyelven nézem ált. a filmeket/sorozatokat (1-2 kivételtől eltekintve, aminek jó a szinkronja). Lehet, hogy az alacsony hangerő a fő probléma.

(#69379) b. válasza Gabesz87 (#69370) üzenetére


b.
félisten

Szerintem Klipsch terén nézelődj. Viszonylag jó az áruk és nagyot szólnak ,a Tagához képest előrelépés lenne minőségben is.
Nekem is kb akkora a nappalim minta tied.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69380) BBéci válasza mettek (#69377) üzenetére


BBéci
titán

Egy kiváló centersugárzó nyilván jól szól, de kakiból nem tud várat építeni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69381) VoidXs válasza mettek (#69369) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Most elkezdett egy nagyon vad teória megfogalmazódni a fejemben, hogy miért csak gyenge rendszereken hallanak kábelek közt különbséget, PC-n, pro-n, vagy a Storm Audio kategóriájában végfokokkal pedig nem. Lehet, hogy mégis van az az eset, és egész logikusan hangzik. Mivel házimozis cuccok esetében, legyen akár közel high-end is, komoly gondok vannak a szintekkel és teljesítménnyel, előkerül az, hogy egy jobb vezetővel magasabb kimeneti szint érhető el, amitől sokkal többet visszakapni a dinamikából, illetve előkerül, hogy a hangerőkülönbséget az ember hogy éli meg. Tehát ez a 0.1-0.2 dB extra a kábelben nem(csak) a teljes hangerőre, hanem a dinamikára rakódik rá, és azért nem mértük eddig, mert a mérések alacsony hangerőn, egy csatornán történtek, ahol nem szenved a rendszer. Ez persze nem magyarázza meg, hogy miért bukott a valaha volt összes hiteles vakteszt és a nagy termekben végzett csoportos tesztek is, de szerintem érdemes lenne egy kört futni mérésekkel, ha valaki hajlandó rá, mert akkor lenne rá tudományos bizonyíték, hogy kábellel tényleg lehet minimális dinamikát nyerni. Nem minőségbeli változás, de változás. Maximum ugyanúgy nem lesz semmi.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69382) Quetz válasza VoidXs (#69381) üzenetére


Quetz
őstag

"Minőségbeli" változás abban az értelemben, hogy a hangosabbat jobbnak hallja az ember. Kereskedők gyakran élnek is vele, hogy picit odatekernek a hangerőnek, amikor azt a cuccot demozzák, amit el akarnak adni.
Arra is magyarázat lenne, hogy részletesebb hangot kapunk, hiszen a jelszint emelkedése folytán több minden emelkedik a háttérzaj szintje fölé. Szintén nem véletlen, hogy a jobb hangminőség eléréséhez szükséges a hangszigetelés.

(#69383) mettek válasza VoidXs (#69381) üzenetére


mettek
addikt

Nem akarok belemenni. Én jogász vagyok nem pedig elektro mérnők. A lényeg hogy a szinte bántóan rossz hangból olyan lett amilyet elvártam. Minőségi, nagyon minőségi sztereó hang. Le is zártam az Emotiva hirdetéseket.

Én sem akartam 140ezret XLR-re költeni, gondoltam jó a Roland is 6000ért de sajnos azzal egyszerűen nem tudtam zenét hallgatni annyira bántó volt a hang.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69384) BBéci válasza mettek (#69383) üzenetére


BBéci
titán

Saját magadnak szereztél örömet a jó minőségű kábelekkel és egy halom pénzt spóroltál, nem kellett eladnod a készülékeidet és mást venni helyettük. Ráadásul azoknak a hangját is ugyanúgy legyalázná a vacak kábelezés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69385) mettek válasza BBéci (#69384) üzenetére


mettek
addikt

Ez mondjuk teljesen igaz. Amennyit már buktam cserélgetéseken… :U

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69386) Enrico77 válasza Quqesz (#69359) üzenetére


Enrico77
csendes tag

Köszi szépen a választ!
Akkor szerintem éppen itt az ideje váltani egy újabb erősítőre, nézek használtan olyat, amin már van HDMI port is, lehetőleg 1.3, vagy még újabb.

Jó hétvégét mindenkinek!

(#69387) Kapanyél válasza VoidXs (#69381) üzenetére


Kapanyél
őstag

Valószínűbb, hogy az a Roland feliratú miki kábel max 0,14-es erű (vagy AWG 26-ot alulról súroló) tyúkbeleket tartalmaz, ami arra éppen elég, hogy egy színpadon mc krokett beharangozza az ifjú párt.
Elegendő lett volna egy AWG20-as kínai kábel is, ott már biztosan nem hallaná a kolléga a különbséget. De az is lehet, hogy a hiperszuper drága karácsonyfadíszesben sem 0,5-ös erek futnak, így megeshet simán, hogy a 2500 Ft-os Nedis kábel jobb eredményt ad egy mérésen, mint a százezres rózsafüzér... :DDD

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#69388) BBéci válasza Kapanyél (#69387) üzenetére


BBéci
titán

A hangminőség nem a vastagságon múlik. Ebben a témában Long írt érdekeseket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69389) Dorian válasza BBéci (#69388) üzenetére


Dorian
félisten

Most komolyan, Long? :DDD
Ez a név az audióban a hieltelenség és a baromságok szinonímája.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69390) BBéci válasza Dorian (#69389) üzenetére


BBéci
titán

Attól még igaz lehet, hogy a trafóról letekert vékony drót bevált hangszórókábelként.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69391) titanium_100


titanium_100
tag

Tudja valaki, hogy a Denon miért gyártja az S és az X szériát? Melyikkel mi a célja? Mert az s széria komolyabbacska példányai és az x szeria kisebb példányai 95%ban megegyeznek tudásban, ott a legnagyobb az átfedés.

(#69392) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Tudja valaki hogy olyan onky-on amin nincs display gomb hogyan lehet kiíratni az üzemórát, hőfokot? Valahol volt leírásom ilyenekről de nem találom hová mentettem el ezeket

(#69393) BBéci válasza mexel (#69392) üzenetére


BBéci
titán

Erre én is kíváncsi vagyok, mert sosem hallottam ilyesmiről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69394) Kapanyél válasza BBéci (#69388) üzenetére


Kapanyél
őstag

De azért a vékonyságon igen...
Két megfelelő keresztmetszetű és elemi szálú vezetővel rendelkező kábel között sokkal nehezebb különbséget tenni, mint az előbbiek és egy a célra alkalmatlan között.

Nekem nem fáj, ha valaki százezrekért kábelezget, amíg a töredékéből installálok egy egész házat jobb minőségben. Mind a villamossági alap problémák, mind pedig az alkalmazott megoldások régebbiek, olcsóbbak és hatékonyabbak, mint amit a high-end hifiben próbálnak eladni miattuk. Egy "hifis" benyalja, egy mérnök nem.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#69395) mettek válasza Kapanyél (#69394) üzenetére


mettek
addikt

Itt most nem a falban futó kábelekről van szó. Az esetemben analóg összekötők lettek cserélve.

ha van egy kellően jó rendszered ahol használsz rca IC kábelt akkor szívesen elpostázok neked egy pár hydrasound és egy pár XLO rca-t hogy összehallgathasd őket. Totál máshogy szól velük a rendszer.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69396) Dorian válasza BBéci (#69390) üzenetére


Dorian
félisten

Volt szerencsém ilyent (nagyon vékony, több évtizedes rézvezető) kipróbálni. Ha csak azt az egyet hallottam volna még lehet, h tetszett is volna, mert másmilyen hangja volt. Csak pechjére éppen volt nálam 3 másik hangfalkábel is, és pl. a Supra Ply 3.4 és a VDC Hifi series is egyértelműen jobb hangú volt, pedig ezek nem is a világteteje kábelek.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69397) Kapanyél válasza mettek (#69395) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nem biztos, hogy értem ezt az analóg összekötést (hogy máshogy lehet?)
Hogy a falban fut vagy a földön, nem releváns szerintem. De a lényeg, hogy ha a célra alkalmas vezetéket használunk, az lehet 300 Ft/m is a Partner Cable-től vagy a Mentavillből a sarokról, nem kell AQ legyen szép csomagolással, bolondadóval.
Amelyik kábellel rossz a hang, az nem amiatt rossz, hogy olcsó kínai, vagy nem drága "profi", hanem mert nem megfelelő a vezető benne. Ahová nem kell árnyékolás, oda nem kell. Nem fog rajta segíteni. Ahogyan az aranyozott csatlakozó sem és a lámaszőr fonat a külső köpenyen a lilára eloxált logóval.
Szóval ha tudod, mire kell a kábel, akkor egy sima kábelkatalógusból megtalálod a megfelelőt fillérekért. És jó lesz.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#69398) mettek válasza Kapanyél (#69397) üzenetére


mettek
addikt

Köszi. Ebből a hozzászólásból már látom hogy mennyire vagy benne a hifiben. :) minden rosszindulat nélkül írom.

Amugy milyen hifi/mozi rendszert hallgatsz otthon?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69399) embe válasza mettek (#69398) üzenetére


embe
nagyúr

Magadnak köszönheted. Egy olyan provokatív kijelentést tenni hogy Te hallasz különbséget kábel és kábel között .... nem kellett volna. :N
Ilyen kijelentések után általában elszabadulnak azok a hozzászólások, hogy amit hallasz, azt nem jól hallod, stb. A baj a Te hallásoddal, érzékeléseddel van.
Mert ez tiszta fizika, és nem hallhatod amit hallasz. ;] Ha meg kihallod, akkor a hiba benned van. :Y

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69400) Kapanyél válasza mettek (#69398) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nem veszem rossz néven, én villamosmérnök vagyok, innen közelítem meg a dolgokat. Több színpadot, rendezvényt, szórakozóhelyet installáltam már, ill. sok házba terveztem nem profi házimozi előkészítést, tökéletesen működtek, működnek. De ez szerintem nem releváns, a fizika az fizika.
Bármikor kimérek szívesen két kábelt, csillapítást különböző frekvenciákon és teljesítmény szinteken, impedanciát, jel-zaj viszonyt. Tudom zavarni is, ki lehet mérni az árnyékolás hatásfokát is stb. Régebben szórakoztam ilyenekkel, mostanában nincs semmire időm, viszont azt tudom, tapasztaltam, hogy a különféle hangfalakhoz és egyéb alacsony jelszintű forrásokhoz melyik vezetékek az optimálisak. (sodrott, extra finoman sodrott, árnyékolt vagy csavart érpáras stb. - ezek mind-mind kommersz kábelgyári termékek, ezt veszik a hifis kábelgyártó cégek is…)

Otthoni rendszerem teljesen alap igényeimet elégíti ki (Marantz SR8015 Dali Conceptekkel, JBL és Bose subokkal, meg amik éppen megfordulnak nálam tesztre) de az évek során nyilván összedugtam már mindent mindennel, ill. több dac és high-end végfokkal is kipróbáltam az elemeket. De ezek szubjektív dolgok. Én pl. nem foglalkozok otthon a nappalimban akusztikai mérésekkel, zajcsillapítással, mert az a nappalim. Másnak ez hobbi, nekem meg nem kell dedikált házimozi szoba, mert kiderült, hogy a családomnak és a barátoknak erre nincsen szüksége. Így maradt az alagsorban a konditerem, mert azt meg tényleg használom. :)
Ettől függetlenül teljesen biztos vagyok abban, hogy a megfelelő kábel alkalmazásával el lehet érni a maximumot és érezhető minőségi javulást csak fő komponensek cseréjével fog bárki is elérni. Ahogyan abban is biztos vagyok, hogy egy házimozis/hifis önjelölt gurunak eszébe sem jut mérni egy földelési ellenállást vagy egy hálózat analízissel kezdeni a munkát, inkább beruház egy sokszázezres tápszűrőre (aminek a belseje kész talány) és drága villásdugóra meg teveszőrös tápkábelre. No de a humor is változó, másnak más a vicces.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.