Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69701) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Kérdésem a következő lenne: ha az erősítőn csak egy rca van sub kimenetként, de az aktív mélynyomón 2 rca van ( bal és jobb), akkor muszáj y kábelt használni, vagy elég ha az erősítőt összekötöm egy sima rca val a mélynyomón lévő fehér dugaljal?
Még mindig a búgás megszüntetésén vagyok, már átkötöttem úgy is, hogy az erősítő hangfal kimenetét rákötöttem a mélynyomón lévő high inputra, majd a hangfalakat a mélynyomón lévő high outputra, de még jobban búg... De lehet délután szétkapom, lehet a kor és folyamatos rezgés miatt elengedett valamelyik forrasztás...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#69702) VoidXs válasza Anaren91 (#69701) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Elég csak az egyik bemenetet használni. Ha van külön jelölés, az LFE-be kösd.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69703) Anaren91 válasza VoidXs (#69702) üzenetére


Anaren91
senior tag

Csak L meg R van írva, más semmi. Köszi a választ!
Viszont azon gondolkozok,hogy ha be van dugva az y kábel, és megfogom a piros rca fém házát, akkor hangosabban búg. Ha a fehéret, akkor nem. Ha a fém hátlapot akkor is búg. Nem-e a fehér csatirol esett le a kábel, ami hozzáér a fém hátlaphoz és az okozza a búgást. Na haza megyek és kiderül.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#69704) VoidXs válasza Anaren91 (#69703) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nagyon úgy hangzik, mintha a védőföld el lenne szakadva.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69705) Anaren91 válasza VoidXs (#69704) üzenetére


Anaren91
senior tag

Az a poén, hogy nem védőföldes dugvilla van a a tápkábelen. Sima vékony 2 villás, mint egy sokol rádión 😅

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#69706) VoidXs válasza Anaren91 (#69705) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Még ha nem is ez az a probléma, amit keresel, azért elég nagy probléma.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69707) Anaren91 válasza VoidXs (#69706) üzenetére


Anaren91
senior tag


Kiszedtem körbe az összes csavart. Valakinek ötlet, hogy jön le a hátulja?😅 Feszegetni nem nagyon akarom.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#69708) Phülöp válasza Anaren91 (#69707) üzenetére


Phülöp
addikt

.
/lentebb hosszabban

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#69709) Phülöp válasza Phülöp (#69708) üzenetére


Phülöp
addikt

A figyelmeztető tábla mellett van kétoldalt 1-1 csavar még, ill. a potméterek tekerője is útban lehet.
Valószínűleg a markejelzés fölötti 3 csavar is a hátlap rögzítéséért felel. Ahogy kicsit alányúlsz, nagyjából mutatja, hogy melyik részen fogja még.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#69710) VoidXs válasza Phülöp (#69709) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azok a megemelt PCB-k és hűtőbordák csavarjai. Elég a potikra erősebben ráhúzni, akkor kicsúszik az egész. Ha viszont ragasztva van, marad a feszegetés.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69711) Anaren91


Anaren91
senior tag



Kicsit megfeszítettem és kiugrott :C hát az összes csati nyákra van forrasztva, nem látok semmi bibit. Akkor még egy elosztó csere most és kiderül... Több ötletem már nincs. Max elviszem műszerész haveromhoz, hátha ő lát valamit.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#69712) VoidXs válasza Anaren91 (#69711) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Teljesen önmagában, minden input nélkül próbáltad a subot? Ha úgy is zajos, cseréld a kondikat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69713) Phülöp válasza VoidXs (#69710) üzenetére


Phülöp
addikt

:R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#69714) Anaren91 válasza VoidXs (#69712) üzenetére


Anaren91
senior tag

Úgy nem búgott. Most össze raktam, hoztam egy jobb elosztót, meg megigazítottam a kábeleket, most jónak tűnik. De majd kis zenehallgatás után kiderül nem e kezdi el 😅 Ezt a crossovert hogyan kellene beállítani pontosan?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#69715) mexel


mexel
veterán

Okozhatgondot onkyo erősítőnek ( vagybármelyik hm erősítőnek) ha a 2 front hangfal 4ohm-os? Elvileg az erőlködőkre 6-8 ohm van írva. A center és szatelitek is 6 ohm-osak, csak a 2 front yamaha hagfal 4 ohm-os. Nincs nagy hangerőn hajtva, elég halkan hallgatom általában.

(#69716) mexel


mexel
veterán

Most látom lehet 4ohm-ra is állítani az erősítőt, de a többi doboz nem annyi így marad 6ohm-on. Szerintem nem lesz akkor gond.

(#69717) VoidXs válasza Anaren91 (#69714) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A crossovert tekerd ki maxra, az erősítő ezt teljesen kezeli. Arra az esetre van csak subokon, ha sztereó rendszerre kötnéd.

#69715 mexel: Ha gondot okoz, akkor bekapcsol a védelem (kihagy a hang). Amíg ebbe nem futsz bele, nincs gáz, általában max hangerőn sem szokott lenni. Az erősítőt nyugodtan tedd 8 Ohmra, mert ez a beállítás igazából csak egy limiter.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69718) mexel válasza VoidXs (#69717) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm. Közben külföldi fórumon is olvastam, hogy 8ohm-ra kell mindig állítani és úgy jó is.
De nem írták miért. Mit jelent az hogy az egy limiter?

(#69719) VoidXs válasza mexel (#69718) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Visszafogja a maximális teljesítményt, így csökken a leghangosabb és leghalkabb hangok közti lehetséges különbség, vagyis a dinamika.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69720) mexel válasza VoidXs (#69719) üzenetére


mexel
veterán

Hmm.Ez érdekes :) Tehát beleszól a hangzásba is? Kb mint az a funkció ( ami nem jut hirtelen eszembe) Talán DRC

(#69721) VoidXs válasza mexel (#69720) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, konkrétan ugyanazt csinálja, csak a DRC hangerőszabályzás előtt, ez pedig utána történik, ezért a DRC hatása hangerőtől függetlenül változatlan, míg ezzel a beállítással minél hangosabban hallgatod a rendszert, annál rosszabb lesz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69722) mexel válasza VoidXs (#69721) üzenetére


mexel
veterán

Értem, köszönöm! ( mondjuk nálam nagyon halk mindig) Ez minden erősítőre igaz? ( nem csak onkyo)

[ Szerkesztve ]

(#69723) VoidXs válasza mexel (#69722) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem tudok róla, hogy bárhol megoldották volna úgy, hogy például relé kapcsolja a belső ellenállást, ezáltal mindkét terheléssel maximális hatékonyságon működjön. Így se szokott probléma lenni, pedig arra is láttam példát, hogy párhuzamosan kapcsolva (ez felezi az impedanciát) két surroundot hajtott valaki házimozis végfokról.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69724) mexel válasza VoidXs (#69723) üzenetére


mexel
veterán

KÖszi! Kipróbálom, átrakom 8 ohm-ra a menüben. Úgyis mindig halkan szól, így lehet semmit sem veszek észre.

(#69725) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

A döntött center alá ki mit használ/ajánl, ki hogyan oldja meg a fül felé irányítást? Kéne valami értelmes megoldás végre nekem is.

:R

[ Szerkesztve ]

F1

(#69726) Dorian válasza szabeska (#69725) üzenetére


Dorian
félisten

Az első része alá magasabb tüskét, gumidarabot, ólomkatonát, akármit teszel, mint a hátulja alá.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69727) VoidXs válasza szabeska (#69725) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

[állítható magasságú tüske]

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69728) Azteeek


Azteeek
tag

Monitor audio 300 5.0 mellé tervezek egy MONITOR AUDIO MONITOR MRW-10 MÉLYSUGÁRZÓT beszerezni. Van esetleg valami ami ellene szól?

(#69729) Gino20 válasza Azteeek (#69728) üzenetére


Gino20
őstag

Személyes kis tapasztalatom alapján csak az van (.....ami ellene szól).
Borzasztó gyenge, lepkefing, könnyen el lehet érni a határait, lassú - terjengős, igazából semmi jót nem tudok róla mondani. Az ezt megelőző kategóriájában egész jó hangprojektorom SUB-jának a szintjét sem tudta megugrani, így Én Dali E-12F-re váltottam, ami az MRW-hez képest fényévek.

(#69730) VoidXs válasza Gino20 (#69729) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

JBL LSR310S-t vagy KRK S10.4-et ajánlok helyette. Erősebb, érzékenyebb, tisztább, gyorsabb mindkettő.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69731) Gino20 válasza VoidXs (#69730) üzenetére


Gino20
őstag

Mármint #69728Azteeek-nek ;)

(#69732) Azteeek


Azteeek
tag

Köszönöm a tanácsokat, jegelem az mrw-t akkor. Azt gondoltam ha a saját családból választok az bele illik a szettbe, de akkor megnézem ezeket.

(#69733) VoidXs válasza Gino20 (#69731) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen igen, összezavart az egyező profilkép :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69734) embe válasza szabeska (#69725) üzenetére


embe
nagyúr

Vannak különböző méretben kapható ajtókitámasztó gumibakok. Fillérekést. Nekem az első oldalánál van 2 db.-al megemelve. Kétoldalas ragasztószalaggal van hozzárögzítve.
A hátsó része alatt az eredeti lábak vannak. Nekem így pont jó a szög.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69735) ctrlaltdel13 válasza embe (#69734) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

👍

(#69736) m3ss


m3ss
veterán

hmm vmiert a digitv belterirol nem akarja leszedni a hangot az audio extractorom. miert vajon? kozvetlenul az erositobe dugva szol hdmin.
persze van a belterin optikai kimenet is, ugyhogy megkerulom majd...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#69737) VoidXs válasza m3ss (#69736) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

HDCP?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69738) m3ss válasza VoidXs (#69737) üzenetére


m3ss
veterán

hdcp 2.2 kompatibilis a FeinTech VSW04202 switch elvileg

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#69739) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni leendő otthoni kis házimozi szettem összerakásához.
Amit tudni érdemes, hogy eddig egy Logitech Z906 szolgáltatta a mindennapi hangzavart.
Nekem tökéletesen megfelelt mert a pcre is ráment optikán, számomra nagyon szép tiszta hangot adva és a ps is szépen ment vele dolbyn.
Csakhogy múlik az idő és pl. a drága PS5-ről már elhagyták az optikát, kösd rá te hülye bármi mással, ha akarod.
Szóval úgy döntöttem túladok rajta és elkezdek végre valami rendes erősítős rendszerben gondolkodni.
Ami számomra jelenleg rendelkezésre állna az olyan 250.000Ft +- kicsivel ha olyan.
PC-t, a PS5öt és a TV-t tudja kihajtani tehát kell min 3 hdmi rajta.
A gondom rögtön itt indulna.
Nem ismerem egyáltalán ezt a világot, de tudom hogy az erősítőkl is szépen mennek a többi technikával, de nem tudom beérte e már annyira, hogy hdmi 2.1 is legyen rajtuk, mert nekem mind a tvhez, mind a ps5höz az kellene rá.
Emellett lehetséges nekem kezdetben elég lenne egy 2.1 rendszer is, ha esetleg az erősítő kijönne ami 5.1es tehát később bővíteném fel 5.1re, akkor az jó lenne, nem kéne később eladnom megint és vennem 5.1es erősítőt.

Tudnátok ebben segíteni, hogy ha 2.1-re van szükségem akkor kb. ez az ársáv hallva született ötlet stb. vagy megoldható stb. Előre is köszönöm mindenkinek.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#69740) b. válasza Brian_GT (#69739) üzenetére


b.
félisten

Ha PS5 a cél nem szükséges 2.1 az erősítőre, mert a Tv-d tudja az eARC-ot, azon át vissza jön a teljes minőségű HD hang, azaz eARC képes erősítő elég lenne, de ez sem teszi sokkal jobbá a mostani helyzetet. 250 ezerből még használt piaccal együtt sem tudsz kiépíteni jelenleg egy 2.1 es eARC vagy 2.1 HDMI-s ,értelmes rendszert..
Ha teheted egyelőre vegyél egy HDMI audio splittert ami leválasztja a HDMI ről a hangot és optikai kimenettel rendelkezik és maradj a Z906 nál majd próbálj kivárni amíg normalizálódik a helyzet, mert nincsen se a boltokban sem a használt piacon választék és erősítő. amik vannak túlárazottak. Néha beesik egy jobb áras de 1 max 2 nap alatt elmegy.
A másik 2 opció egy soundbar, JBL vagy Samsung ennyiből kijöhet egy jobb is, vagy a pénzkeret emelése.
Jelenleg a legolcsóbb használ piacos eARC erősítő egy Denon belépő kategóriás S650, 200 ezerért és ez csak az erősítő.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69741) b. válasza Brian_GT (#69739) üzenetére


b.
félisten

A másik megtoldás még ez lehet [link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69742) Brian_GT válasza b. (#69740) üzenetére


Brian_GT
őstag

Köszi a választ. Igen, ettől tartottam én is, hogy ami technika van ahhoz nem fogok tudni venni normális hangot jelenleg, mert annak meg semmi értelme, hogy jajj de jó van egy házimozim, aztán nem tudom rákötni max a gépre, ahhoz meg bőven jó volt a z906 is.
Ez a splitter amit mondtál, ez ha jól értem létezik olyan...sohasem hittem volna.. ami leosztja a hdmit egy másik hdmire ami ki tud menni akkor a tvre vagy másik irányból a psbe... és a másik leágja meg 1 optika, ami jó a z906hoz. Egy ilyen ,,olcsó" splitter képes lesz nekem ugyan azt a jó minőséget leadni mintha natívan menne ki a hang?? Másik hogy ezt hogy fogja érzékelni a pl a ps. Mert ezekre a dolgokra elég ráplis.
Nincsenek jó tapasztalatim az alap hdmi-hdmi splitterekkel sem, ezért vagyok szkeptikus ezzel is.
Amit linkeltél nah arra meg azt sem vágom mi akar lenni :D :D csak hogy 30.000Ft majdnem ami kb a z906 1/3-a árban vagy egy szintén 100.000es soundbar ára.
Amúgy van tapasztalatod soundbarok terén? Én ezt így kb abszolút elkerültem eddig... én ezekbe nem hiszek bele, hogy akkorát tudnak szólni és tényleg valamiféle térhangzást is kihallok belőle... mégis csak ott van a tv alatt.
+ akkor az meg pl pc esetén megint zsákutca mert filmezés+ps esetén okés ott ülök a tv előtt... gépezés alatt meg hallom valahonnan a hátam mögül a soundbart. :D
eee sehogy sem jó ez így.... de sejtettem ez lesz sajna.
Maximum tudnáll inkelni egy sima hdmi-optica splittert ami szerinted ér is valamit és nem világi áron van? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#69743) Anaren91 válasza Brian_GT (#69742) üzenetére


Anaren91
senior tag





Nyilván nem egy high end hangfalszett, de szerintem a logitól jobban szólna, később meg eladod és feljebb lépsz. Ha elfér az 5.1 akkor az + az erősítő, vagy a 2 hangfal + mély. Én ezt venném ha ennyim lenne rá.

Vagy még ezt néztem.
Vagy ha Miskolc közeli vagy, menj ki hétvégén a Zsarnai piacra. Néha igazi gyöngyszemekre talál az ember bagóért 🙂

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#69744) johnny82


johnny82
őstag

Sziasztok!

Más, jobb topikot nem találtam. Páromnak van egy tesla diamond style nzc 041 de luxe lemezjátszója a hozzá tartozó hangfalakkal. Sajnos csak az egyik hangfal szól. Nekem van egy Electro-Voice ZLX15BT aktív hangfalam. Van rá megoldás, hogy a kettőt összekössem? (nem kötéllel! :DDD ). Ha nincs, gondoltam, hogy javíttatás helyett meglepném egy új, vagy használt, de jó lemezjátszóval. Abszolút fogalmam sincs, hogy melyik az a legolcsóbb, amit már érdemes lehet megvenni, így nem írok árkategóriát. Hobbi célra kellene, néha szereti elővenni a régi bakeliteket. Olyan kéne, amit az aktív hangfallal tudna használni.

Köszi!

(#69745) Anaren91 válasza johnny82 (#69744) üzenetére


Anaren91
senior tag

Ha csak hobbi szinten néha meghallgatni kell egy lejátszó, akkor egy olcsó megoldásnak azt tudnám tanácsolni amit faternak vettem. Kis bőrönd, benne bakelit lejátszó, beépített hangszórókkal. Tud Bluetoothon is fogadni zenét, és van rca kimenete is. Egész jól is szól. KB 40k volt a média marktban.
[link]

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#69746) johnny82 válasza Anaren91 (#69745) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi! Ha ebből a videóból jól látom, akkor egy sima 3,5 jack kábellel tudnám összekötni a zlx15bt-vel, ugye? Akkor jó lehet.

(#69747) Anaren91 válasza johnny82 (#69746) üzenetére


Anaren91
senior tag

Vagy azzal, vagy rca val, igen.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#69748) titanium_100


titanium_100
tag

Hi.

Szemezgetek ezzel a mélynyomóval.

Mivel nem volt még vezeték nélküli mélynyomóm, ezt csak wifis AVR-rel lehet összekötni? Avr megtalálja automatikusan és wifi antennával fog kapcsolódni a mélynyomóhoz? Ti mit ajánlotok, ha a vezetékelés nem probléma, használjam inkább RCA kábellel, vagy nyugodtan mehet a vezetékmentes megoldás? - van hátránya a vezeték nélküli technológiának?

[ Szerkesztve ]

(#69749) Anaren91 válasza titanium_100 (#69748) üzenetére


Anaren91
senior tag

Szia.
Ott írja a használati utasításban, hogy Wifin csak másik ugyan ilyen márkájú aktív hangfalhoz tud csatlakozni. Legalább is a wifis résznél nem említ wifis erősítőt. Erősítőhöz csak rca n tud csatlakozni. Illetve a honlapon az értékelésekben többen is írják, hogy rca-n erősebb és kontrolláltabb a basszus. Na meg hogy az app hozzá egy kalap...

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#69750) Anaren91 válasza titanium_100 (#69748) üzenetére


Anaren91
senior tag

Mondjuk ennyi pénzért én inkább egy ilyet vennék. [link] Tesztekben azt írták, hogy a csomag része a vezeték nélküli transmitter is, amit a sub kimenetbe kell dugni az erősítőn és akkor tud vezeték nélküli is lenni. De az oldalon amit linkeltem persze külön kell ezt megvenni. Bár zene terén én kerülöm a vezeték nélküli megoldásokat. Sose fog úgy szólni mint kábelen.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.