Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69951) Kiskutya válasza attila.86 (#69949) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ok, köszi!

hmm...

(#69952) Kiskutya válasza VoidXs (#69950) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köszi neked is a segítséget! Többen ajánlották hogy 80hz-re állítsam a crossovert most az a helyzet hogy kalibrálás elött a subot 120hz-re állítottam. Kalibrálás után ha a crossovert a többek által ajánlott 80hz-re állítom minden csatornánál úgy hogy a sub marad 120hz akkor teljesen elcsúszik a dinamika marha sok lesz a mély. Most akkor kalibrálás után kezdjem el a subot fülre belőni vagy maradhat a center 40hz front 40hz háttér sugárzó 50hz-en?

hmm...

(#69953) VoidXs válasza Kiskutya (#69952) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A subot mindenképp maximumra tedd, azt majd az erősítő kezeli. Ha magasabb crossoverrel több a mély, az azt jelenti, hogy nagyon magas hangerőre állítottad a subot. Az erősítő azt feltételezi, hogy 10 dB-vel van csak a többiek felett.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69954) Kiskutya válasza VoidXs (#69953) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ok de még senkitől nem kaptam választ a többinél hány hz-re állítsam. Jbl arena szettem van és ahogy fentebb írtam kalibrálás után úgy állítja be az erősítő a crossovert. Igazából fülre marha szépen szól így csak ahogy már írtam többen ajánlották ezt a 80hz-es beállítást minden csatornára. A subra meg 120.

hmm...

(#69955) VoidXs válasza Kiskutya (#69954) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mert nincs helyes válasz. A 80 Hz az alapérték, néha beválik, de jobb fülre, ha nincs mellé REW-ed. Subot általában 120-ig lehet tekerni, de a nagyobb jobb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69956) Quqesz válasza embe (#69932) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez jó hír. Kár lett volna, ha eltünnek... :R

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69957) Kiskutya válasza VoidXs (#69955) üzenetére


Kiskutya
veterán

Azt mondod ha így fülre jó akkor maradhat hogy a center 40hz a front 40hz háttér 50hz. 120hz sub mellett. Nemtom az erősítő mi alapján állítja be így de attól tartok ha kalibrálás után állítgatom akkor teljesen felesleges volt kalibrálni mivel teljesen megvaltozzik a dinamika.

hmm...

(#69958) BBéci válasza Kiskutya (#69957) üzenetére


BBéci
titán

Nem jó a 40 és az 50 Hz! Legyen 80!
Lehet, hogy félreértés áll fenn, az LPF for LFE legyen 120.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69959) Gino20 válasza Kiskutya (#69954) üzenetére


Gino20
őstag

Az alap ajánlás, hogy az 5, 7, x csatorna 80Hz és a típus pedig small.
Az eddig tapasztaltak szerint, ha a dobozok large-on vannak, akkor valójában nem is él a pl 80Hz vágás, de ez lehet nem minden AVR-re igaz (nem tudom).
A SUB meg LFE és 120Hz (vagy max Hz). Kalibráláskor a SUB erősítést úgy állítsd be, hogy a végén a + és - tartomány között legyen pl 0 (szóval ne "akadjon" ki az egyik irányba sem) így ha pl kevesled vagy sokallod, akkor használat közben setup-ban tudsz vele játszani.

(#69960) szabeska válasza Kiskutya (#69954) üzenetére


szabeska
addikt

Külföldi oldalakon nézelődve egy ilyet találtam, megpróbálnám, pont ehhez a szetthez ajánlották. De mielőtt belekezdesz, mérj egyet: Subon crossovert tedd maxra, a hangerőt félállásba pl, majd mérj egyet, és állítsd be a lenti vágásokat a mérés után.

Set all of your speakers to SMALL since you have a subwoofer.

Set the fronts to 60 or 80hz
Set the center to 100hz
Set the surrounds to 100 or 120hz

Én a frontokat 80-ra, a centert 100-ra, a surroundokat 120-ra állítanám, biztos ami biztos.

BBéci: a centere 90, a surroundjai 100 hz-ig mennek le, azoknak nem kellene ilyen esetben magasabb érték? :F

[ Szerkesztve ]

F1

(#69961) Kiskutya válasza Gino20 (#69959) üzenetére


Kiskutya
veterán

Onkyo menüben azt nem is találtam hogy a hangfal méretet lehet e állítani. Akkor holnap kezdem elölről. Ha jól értem subot kalibrálás előtt rakjam közép állásra. Kalibrálás után meg menjen minden 80hz-re lfe meg 120ra. Ha meg változik a mely akkor csak a subot hangolham amíg nem lesz ok. Az zavart meg beállításnál hogy a crossovert nem kalibrálás előtt kell belőni hogy ahoz állítsa és úgy gondoltam ha utána állítom át elcseszem magát az egész kalibrálást.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#69962) BBéci válasza szabeska (#69960) üzenetére


BBéci
titán

Roppant furcsa, hogy gyári adatlap szerint 100 Hz-ig megy le, ám az önbemérő 50-et állít be. Valami nem stimmel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69963) gab1ka válasza Kiskutya (#69961) üzenetére


gab1ka
aktív tag

A subot ne rakd középállásra. Oda állítsd ahol se nem túl sok se nem túl kevés. Ezt egykét bemérés után azonnal látni fogod, hogy a -12 és a +12 között hova állítódik, ami függ a sub teljestményétől, a szoba méretétől és attól hogy a mérőmikrofon, azaz ahol ülsz, az mennyire van messze vagy közel. Ennyire pofon egyszerű.

Ez a középállás meg 12 óra még évek múltán is itt terjeng szájról szájra, aztán mindenki csodálkozik hogy döng a sub össze vissza.

(#69964) Gino20 válasza Kiskutya (#69961) üzenetére


Gino20
őstag

Keresgélj csak ;] biztos lesz ilyen opció.
Kal előtt a SUB: LFE és max Hz továbbá tekerheted középre az erősítést (12 órára), de nem biztos, hogy az fog kelleni. Ez sajnos csak a mérések után fog kiderülni. Dali SUB-omnál elég volt a 9 órás állás és végül -6dB körül lőtte be az AVR, XTZ-nél meg 11 óra körül van, ami AVR-ben -5dB-s szintet hozott szóval lehet többször kell próbálkozni.
Kalibrálás után mindegy mit állított az 5, 7, x csatornára, az alap ajánlás szerint állítsd a dobozokat small-ra és pl 80Hz-re vagy a center és surround mehet akár e fölé is, persze ha nem tetszik akkor igazából azt csinálsz amit akarsz ;] :D .
Házimozinál vagyis sok csatornás forrás esetén Én így használom és teljesen rendben van. Ez nekem csak a Denon AVR és stereo esetén volt problémás, mert nem igazán tetszett a kapott eredmény és nem rémlik (vagy csak balpénisz voltam), hogy forrástól függően tudtam volna e small - X Hz vagy épp large all Hz-et használni, de az Arcam AVR-nél ez működik vagyis pl dolby forrás esetén small - X Hz, stereo forrás esetén meg large-ként működnek a frontok.

(#69965) embe válasza Quqesz (#69956) üzenetére


embe
nagyúr

Igen. Nekem is van még 1-2 modell amit szeretnék kipróbálni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69966) Quetz válasza szabeska (#69902) üzenetére


Quetz
őstag

A Denon beépített ventilátorai 70C-on kapcsolnak be.

(#69967) VoidXs válasza Kiskutya (#69957) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azért a sub hangerejét állítsd be jól, mielőtt azt mondod, hogy jó a 40-50. Nagyon ritkán látunk olyan rendszert, ahol ez az optimum, sőt, az extra teljesítményigény miatt még a dinamikát is ronthatja.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69968) jambiyya válasza Kiskutya (#69961) üzenetére


jambiyya
őstag

Korábban benne volt az összefoglalóban, nem új írás, de mindenképp olvassad el.
Btw, én is 80Hz-re, vagy magasabbra (surround) szoktam állítani a crossovert. Ha elég erős subod van, jónak kell lennie a hangzásnak.

(#69969) Kiskutya válasza jambiyya (#69968) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köszi neked is!

hmm...

(#69970) BIGi75 válasza VoidXs (#69967) üzenetére


BIGi75
senior tag

Na most akkor: ha pc-s lejátszásnál az EQAPO-ban mínuszra tekert sub gaint benullázom (emelem a hangerőt), + az AVR-en is odatekerem amit lehet, a subon pedig leveszem úgy hogy a kiindulási állapotnak megfelelő hangerőt kapjak, akkor ezzel segítettem a subnak a dinamikai csúcsokban?

(#69971) VoidXs válasza BIGi75 (#69970) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Csak zajszintet változtat, azon az AVR-es erősítés tipikusan ront. Ahogy írod, nálad jelenleg sehol nincs digitális clipping, vagyis a subod a maximális dinamikát nyújtja.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69972) mexel


mexel
veterán

Egy kis nagyon belépő sub-nál ( vagy bármilyennél) számít valamit az tca kábel minősége? Van több félém is, igenjó és egyszerű is, de jelenleg egyszerűvel van bekötve, és cserélni macerás. Érdemes nekiállnom vagy nem lesz különbség?
( Az egyiket még meg is jelölt anno a gazdája hogy milyen irányba járatta be :DDD - de ezt nem azért írtam hogy feljöjjön a téma - még véletlenül se, csak érdekel hogy subnál mennyit számít)

(#69973) gab1ka válasza mexel (#69972) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ha itt azt a választ kapod hogy számít, akkor jó eséllyel hallani is fogsz valamit. Egyszerűbb kipróbálnod mielőtt mások megmondanák hogy mit kellene hallanod.

(#69974) mexel válasza gab1ka (#69973) üzenetére


mexel
veterán

Pont nem ezt a választ vártam, ezt akartam elkerülni ahogy írtam is. A sub kábele nem ugyanaz szerintm mint egy hangfalkábel úgy gondolom. Itt talán számíthat az árnyékolás vagy a vastagsága. Ha nem akkor nem foglalkozom vele, és ahogy írtam igen macerás a cserélése ezért nincs kedvem nekiállni. De akkor hagyjuk a témát úgy látszik van aminél úgysem nyugszik pár ember majd hogy belemagyarázzon valamit. ( ez nem neked szól)
Majd egyszer ha túl sok időm lesz kicserélem.

(#69975) VoidXs válasza mexel (#69972) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Semmilyen subnál nem számít, ahogy más helyen sem. Akkor jársz a legjobban, ha a legolcsóbbat veszed, ami még árnyékolt. Nem ugyanaz, mint a hangfalkábel, oda nem kell árnyékolás, csak nagy keresztmetszet, hogy ne a kábel nyelje el a teljesítményt. Mivel itt nincs teljesítmény, a keresztmetszet se kell. Én az ehhez-ahhoz ajándékba kapott RCA-kat használom.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69976) titanium_100


titanium_100
tag

Üdv!

Nemsokára összeállítom a házimozi rendszerem, az lenne a kérdésem, hogy fontos szerintetek, hogy banándugókkal legyen a csatlakozás a hangfalaknál, erősítőnél?

(#69977) Quqesz válasza titanium_100 (#69976) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha nem akarod hetente kihuzogatni, akkor nem. Én sem használok.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69978) szabeska válasza titanium_100 (#69976) üzenetére


szabeska
addikt

En ugy olvasgattam itt, hogy teljesen felesleges. Par havonta huzd meg a csatlakozokat ujra es ennyi.

[ Szerkesztve ]

F1

(#69979) VoidXs válasza titanium_100 (#69976) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nincs rá szükség, csavarva is elég nagy felületen érintkezik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69980) mexel válasza VoidXs (#69975) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, akkor ez jó hír, én is így gondoltam. Az árnyékolás érdekelt mert rémlett hogy az kell rájuk hogy ne szedjen össze semmi zajt. Van egy ajándék, vékony kábel és azzal használom, csak találtam régmúltból "profi" kábeleket, de szerintem nem véletlenül kerültek olyan mélyre :)

(#69981) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Az utóbbi napok segítségei alapján úgy néz ki 90%-ba jónak tűnik a hangolás. Talán a mélyen lehet még finomítani. Kalibrálás előtt a subon a hangerőt 50%-ra tettem közép állás a crossovert fullra tekerem 150hz. Így csináltam mikrofonos kalibrálást. Utána belőttem a centert 80ra frontokat 80ra a surround 100ra az lpf of lfe 120hz. Teszteltem pár filmmel elég pontosnak tűnik és szépen szól.

hmm...

(#69982) VoidXs válasza mexel (#69980) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az kell, különben extrém zajt szedhet fel, de az anyag és a keresztmetszet sokadlagos. Konkrétan annyira, hogy ha egy 1000 Ohmos ellenállást bekötsz az interkonnekt helyére, az is csak 0.11 dB-t vesz el. Ezzel el tudsz játszani a kábelkalkulátorban, ha beírod, hogy a hajtott impedancia 40000 Ohm (ez egy tipikus sub bemenete).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69983) lenox válasza VoidXs (#69982) üzenetére


lenox
veterán

Csak hat a skin effect miatt termeszetellenes lesz a mely, ha nincs eleg vastag rezbol/ezustbol (rezustbol). Na jo, azert offba rakom :).

(#69984) VoidXs válasza lenox (#69983) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, mert ugye a skin effect nagyon nagy faktor MHz alatt. Ez a baj a legtöbb hifis hazugsággal, hogy amúgy igaz, csak mellette van az apróbetűs rész, hogy milyen nem létező helyzetben.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69985) Gino20 válasza Kiskutya (#69981) üzenetére


Gino20
őstag

Ezek szerint meglett a small opció? ;)
Emlékeim szerint nekem korábban azt javasolták, hogy "akkor jó" ha a SUB inkább a minusz tartományban végződik a kalibrálást követően (persze ez lehet butaság vagy rosszul emlékszem), vagyis ha nagyon feltekered, akkor az AVR csak kis jelet fog küldeni a SUB-nak, igaz nem teljesen világos, mert ha a + és - skála között tartom (nem akad ki egyik irányba sem), akkor ez mit és miért változtat a SUb hangján?
Ami biztos (esetemben), hogy ez nekem bevált, vagyis a jelenlegi Arcam - Dirac esetén a kalibrálást megelőzően van lehetőségem külön-külön belőni a csatornaszinteket és a "dirac ajánlást" a "tapasztaltak ajánlása szerint" felülírva a SUB-ot a többi egységes szintre állított csatornához képest +3..4dB-vel növelve az AVR-ben végül még így is ~ -5dB-s szintet kapok.

(#69986) Kiskutya válasza Gino20 (#69985) üzenetére


Kiskutya
veterán

Van mit finomítani de kiindulásnak már ok. Biztos lesz még állítgatás ahogy magam ismerem. :D :D :D az még mindig érdekes hogy távolságra a jobb front esetén 0.03m vagy 0.04-et hoz ki pedig kB 4m lenne viszont fülre nem tűnik rossznak szóval ezt betudom annak hogy a szoba akusztikája miatt van....

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#69987) lenox válasza VoidXs (#69984) üzenetére


lenox
veterán

Hat ez az, hogy a tudomany is azt mondja, hogy van valami, es sokan halljak is, egy a szerencse, vastag arany tapkabel megszunteti, nalam lehet venni.

(#69988) Gino20 válasza Kiskutya (#69986) üzenetére


Gino20
őstag

Hajrá ;)
Mondjuk a távolság (ami valójában ugye késleltetés) számomra kicsit feldolgozhatatlan, még akkor is ha az verődésből jön a rossz akusztika miatt, hisz értelmezésem szerint így ennek az értéknek max növekednie kellene. Vagy valami "passzív" eszköz/tárgy ezt felerősítené oly módon, hogy az felül nyomja a sugárzóból érkező hangot? :) (fotód alapján nem látok ilyen extrém helyzetet) vagy épp freki kioltás következne be? :) (nem hiszem). Témát illetően nyomokban sen vagyok szaki, de ha létezik itt ilyen, akkor ez egy óriási "bug"-nak tűnik az AVR-ed részéről, főleg ha fül alapján rendben van (és a korábbi AVR ilyet nem csinált), mert ekkora eltérést szerintem rögtön ki lehetne hallani

(#69989) VoidXs válasza Gino20 (#69988) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha akkora különbségek vannak, hogy valamelyik távolság kilógna az AVR által megengedett maximumon túlra, akkor mindegyiket csökkenti, hogy inkább valótlant írjon, de helyesen működjön, mintsem néhány hangszóróra valósat írjon, de összképben helytelenül működjön. Ha az összes távolságot (késleltetést) növeled vagy csökkented ugyanannyival, az olyan, mintha nem is változtatnál semmit, ezért belül igazából a legkisebb távolságot ki fogja vonni mindegyikből, majd ezután számolja ki a ms-os késleltetéseket az AVR. Van pár menü, például a StormAudio-é, ahol megadja, hogy mi lesz a végső késleltetés a távolságok alapján. Én a Cavern-ben egyszerűen csak a relatív távolságot írom ki, azaz a legközelebbi hangszóróhoz képesti távolságot, hogy ne terheljem feleslegesen ilyennel a felhasználót.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69990) Gino20 válasza VoidXs (#69989) üzenetére


Gino20
őstag

Ha nem tévedek, akkor a Dirac hasonlóan működhet. Az pl a SUB-ot 0 ms-ra teszi és, ahhoz képest igazítja a többi csatorna késleltetését, de az Onkyo esetén szerintem mindegyik csatornára meg kellene adjon egy relatív pontos értéket (méterben) viszont neki az 5 csatornából 2 csatornára nagyon-nagyon kevés távolságot ír.
Akkor ezek szerint helytelenül működik? Vagy valamit nagyon félre értek :)
Amúgy kép alapján szerintem semmi olyan nem látható, ami abba a gondolom nem kis AVR tartományba ne férhetne bele. Ha még lenne mondjuk egy pillér pont a front előtt és rögtön beledurrant a sugárzó, akkor az biztos komoly feladat a mérőszoftvernek, de itt nincs ilyen (meg valószínűleg ilyet senki nem is csinál :) ). Én sem büszkélkedhetem az elrendezhetőséggel, akusztikával, de ilyet sosem csinált az AVR (szerencsére)

[ Szerkesztve ]

(#69991) VoidXs válasza Gino20 (#69990) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Teljesen normális, ha nagyon kis távolságot ír, nem helytelen működés. A ms fordítottja a méteres távolságnak, ugye kisebb távolsághoz nagyobb késleltetés kell, hogy messzebbinek tűnjön. Normális a 0 ms-ra tett sub, hiszen az AVR-ek 99%-a képtelen az aktív subok eredendő legalább 40 ms-os (~13+ méter) késleltetését korrigálni. Ez annyit jelent, hogy nem bírt vele.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69992) Gino20 válasza VoidXs (#69991) üzenetére


Gino20
őstag

Persze az logikus, hogy a fordítottja csak az írásod alapján gondoltam, hogy helytelen a működés, mert esetében az 5 csatornából 2 csatorna tér el "extrém", vagy csak valamit nagyon félreértek :D

....valamelyik távolság kilógna az AVR által megengedett maximumon túlra, akkor mindegyiket csökkenti, hogy inkább valótlant írjon, de helyesen működjön, mintsem néhány hangszóróra valósat írjon, de összképben helytelenül működjön...

Ha jól tudom a Dirac esetén a SUB mindig 0 ms vagy csak szimplán arról van szó, amit írsz és mindenki rávágja, hogy az mindig 0 ms :)

(#69993) VoidXs válasza Gino20 (#69992) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A sub ennél azért több. Olyan kiugró érték, ms-ban lefelé, távolságban felfelé, hogy inkább ezt rontják el, mintsem az összes main max távolságra (pl. 12 méter) legyen állítva.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69994) Kiskutya válasza Gino20 (#69992) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem is furcsa volt de ahogy írtam a fülemnek nem tűnik rossznak. Sajnos az első olyan erősítőm ami tud kalibrálni ezért kérdezek ennyit. Itt egy kezdetleges gyors kép a szobáról alatta meg a kalibrált eredmény.

hmm...

(#69995) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Valakinek ötlet, hogy miért ugrik vissza állandóan 2 hangfalra az erősítőm, mikor 5 van neki beállítva, és 5 is van rákötve?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#69996) sinci01 válasza Anaren91 (#69995) üzenetére


sinci01
aktív tag

Valószínű a forrás van rosszul beállítva, és csak stereo jelet kap az erősítő. (a 2. képen látod is: PCM)

(#69997) Anaren91 válasza sinci01 (#69996) üzenetére


Anaren91
senior tag

Azaz érdekes, hogy 5.1 megy szépen, tegnap 2 filmet is megnéztem. A forrás egy htpc, arra van kötve egy Asus xonar u7 MKII, aminek az S/PDIF csatijára a gyári átalakítóval van rákötve az erősítő optikával. Az az érdekes, hogy se a Xonar programjába, se Windowsba nem tudom az spdif jelet 5.1 re állítani, mindenhol csak 2 csatornát ír.


MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#69998) Anaren91 válasza Anaren91 (#69997) üzenetére


Anaren91
senior tag

Ha jól értelmezem amit most olvastam, az spdif tömörített 5.1 jelet küld ki, és filmek alatt azért megy az 5.1, mert az erősítőm ki tudja csomagolni, és e miatt megy filmek alatt az 5.1?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#69999) Anaren91


Anaren91
senior tag

Egy dolog jutott még eszembe, hogy S/PDIF helyett csatornánként kötöm a kártyát az erősítőre. A center/sub kimenet hogy működik? Egy jack-2 rca kábellel az egyiket a center bemenetre, a másikat meg a subra kötöm?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#70000) attila.86 válasza Anaren91 (#69999) üzenetére


attila.86
tag

Igen, de a korabeli yamaha erősítőkön a 6ch in esetében kimarad a teljes dsp, csak a hangerő-szabályzó és a végfokozat játszik abban az üzemmódban, sem szűrők, sem eq, sem delay. A hangkártya elméletileg tudja a Dolby Digital Live funkciót, ami a kártya saját szoftverében kapcsolható. Akkor elméletileg az analóg 6 csatornás "kimenetre" küldve a windows-ból az anyagot a kártya a jack-ek helyett Dolby Digital-ba tömörítve küldi ki az spdif-en.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.