Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) Dorian válasza Formaster (#48742) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, nem a távolságok miatt van szükség a késleltetés beállítására, hanem a hang késése miatt, ami adódhat elhelyezési távolságból, és a mély esetében az aktív rész miatti késésből is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#48752) Dorian válasza Zebu (#48750) üzenetére


Dorian
félisten

Kisebb méretű akusztikailag kezeletlen szobában 10-20-30 dB-es hegyek-völgyek is lehetnek a hangnyomásban akár 20 centinként, hogy semmi értelme a sokpontos mérésnek, ha egy ülőpozíció a lényeg (ha több ülőhelyre is fontos az eredmény, az szívás). Hiszen sokhelyütt való méréskor egy átlagot kapsz, egypontos mérésnél pontos eredményt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#48753) Formaster válasza Dorian (#48751) üzenetére


Formaster
addikt

Magyarul a mélyet leszámítva a távolságokról beszélünk :U Ezt nem ártana kihangsúlyozni, mert itt mindenki azt állítja, hogy semmihez ne nyúljunk.

(#48754) Zebu válasza Dorian (#48752) üzenetére


Zebu
addikt

Most csak kicsit mozgattam a mikrofont, egy L alakú kanapé van, középen az ülőhelyre beraktam és onnan max 30cm-t raktam 3 helyre amennyi a minimum volt. A maradék 4 mérést nem csináltam meg.

Így ez lett:
crossovers
front full band
center: 40hz
surround: 60hz
front dolby: 90hz
levels
front L: +3.0db
Front R: +2.5db
Center: +3.0db
Subwoofer 1: -5.5db
Surround L: +3.0db
Surround R: +2.5db
Front dolby L: +2.0db
Front dolby R: +2.0db
distances
front L: 3.42m
Front R: 3.36m
Center: 3.27m
Subwoofer 1: 5.55m
Surround L: 2.31m
Surround R: 2.37m
Front dolby L: 3.45m
Front dolby R: 3.42m

(#48755) Formaster válasza mettek (#48744) üzenetére


Formaster
addikt

Itt mégis valami vírus terjed :DDD

(#48756) BBéci válasza I'am Dony (#48748) üzenetére


BBéci
titán

Kevés a 20 centi, legalább 30-cal kell odébb helyezni a mikrofont.

(#48744) mettek
Lehet, hogy az üzlet elismert, de az ember akkora marhaságokat beszél, hogy bekerülhetne a The Guinness Book of World Records-ba.
Találkoztam én is efféle nagyokosokkal, nem állok le velük vitatkozni, mert reménytelen esetek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48757) Dorian válasza Formaster (#48753) üzenetére


Dorian
félisten

Gyakorlatilag igen.
(Én végig a szub esetéről beszéltem, mivel onnan indult ki az egész vita)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#48758) I'am Dony válasza Zebu (#48750) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez volt a baj. Tényleg ne mozgasd jobban. Amire még érzékeny a zajok... laprop, hűtő, klíma, nas bármi.

(#48759) #98221312 válasza Zebu (#48754) üzenetére


#98221312
törölt tag

Próbáld inkább elsőkörben egy, a főhallgatói pozicióban mérni, úgy, hogy 5-6 alkalommal megismétled a mérést.

Mármint úgy, hogy a 2,3,4,5-ös pozició mind a hallgatói legyen.

[ Szerkesztve ]

(#48760) Zebu válasza I'am Dony (#48758) üzenetére


Zebu
addikt

most jobbnak tűnik a beállítás ránézésre, meglátjuk milyen lesz a hangja. Kicsit az az érzésem nagyon leszabályozza a mély ládát. És jól gondolom, hogy most a frontot és a ládát is használja a mélyeknek, nem csak a ládát?

Jigsaw04: megnézem most így, már megőrül a család a kalibrációs hangoktól. Te amúgy a dynEQ-t és DynVol-t használod? Ha igen milyen értékeken?

[ Szerkesztve ]

(#48761) BBéci válasza I'am Dony (#48758) üzenetére


BBéci
titán

Találkoztam olyan erősítővel, ami kiírta, hogy túl magas a környezeti zajszint. Ki kellett kapcsolnom a merevlemezes DVD felvevőt, csak utána indult a mérés. Pedig csúcskategóriás, csendes készülék és 3,5 méterre volt a mikrofontól.

(#48760) Zebu
Semmiképpen ne hagyd full band-on a frontsugárzókat, totális katyvaszt okoz. A Dolbyk kivételével állítsd az összeset 80 Hz-re!
Azért érzed leszabályozottnak a szubládát, mert nem vagy hozzászokva a kiemelésektől mentes, lineáris hangzáshoz. Nagyon sokan kötelező elvárással tekintenek a szubládára, hogy az mindenkor döngesse az ember mellkasát.
Száznál többször leírtuk, akkor van jól beállítva a rendszer, ha észre sem venni, hogy működik a mélyláda, de amikor kikapcsolod, akkor hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48762) Zebu válasza BBéci (#48761) üzenetére


Zebu
addikt

Asztamindenit. Mondjuk pont mérés közben beindult a hűtő kicsit, csessze meg. amúgy full csend volt :)
BBéci: igen tudom. Igazad van, csak furcsa. Köszönöm a tanácsot, belőttem 80-ra a frontot, centert és Surroundot. Visszavettem a front méretet large-ról smallra.

[ Szerkesztve ]

(#48763) BBéci válasza Zebu (#48762) üzenetére


BBéci
titán

Hogy kerül a hűtőszekrény a házimozis szobába? :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48764) Zebu válasza BBéci (#48763) üzenetére


Zebu
addikt

hahaha bárcsak lenne olyan :) vagy mondhatnám, hogy bor, vagy sör hűtő :D
Amerikai konyhás nappali, mehhhh :D

Viszont így ahogy most a javaslatod alapján átállítottam határozottan többet dolgozik a láda. Gondolom eddig a frontokból tolta :)

[ Szerkesztve ]

(#48765) Zebu válasza Zebu (#48764) üzenetére


Zebu
addikt

mintha kicsit kevésbé lennének most hangsúlyosak az élesebb hangok hátulról. az előző beállítással a surround hangszórókból volt hogy nagyon extrém mód dobott be hangokat. Néha ijesztő, bántó volt kicsit. Ez valahogy így kiegyensúlyozottabb.

(#48766) BBéci válasza Zebu (#48764) üzenetére


BBéci
titán

Nem teljesen komplettek, akik elterjesztették azt a kombinált helyiséget! Illik rá pár mondás: közös lónak túros a háta; se hús, se hal.
Házimozira a lehető legrosszabb.
Párszor elmeséltem már, hogy a mi házunk készen kapott tervében is olyan, többfunkciós helyiség szerepelt, de átrajzoltuk és lett belőle szeparált nappali, plusz konyha/ebédlő. Nem csak a házimozi kialakíthatósága miatt. Ha nyugalomban akarok olvasni, nem kell hallgatnom a sütő, elszívó, hűtőszekrény, kávédaráló, kávégép, mikró, porszívó, mosogatás, ételkészítés zajait a húsleves rotyogását. És fordítva, aki az ebédlőben üldögél, nem kényszerül hallgatni a filmeket, zenéket, amikor éppen nem arra vágyik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48767) KoNZoLik@ válasza BBéci (#48766) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen ezt osztom nincs annál frusztrálóbb, mint amikor zenét szeretnék hallgatni és közben a felsoroltak bezavarnak😏

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#48768) BBéci válasza KoNZoLik@ (#48767) üzenetére


BBéci
titán

A zenét fel lehet annyira hangosítani, hogy mindezeket túlharsogja, de amikor csöndre vágysz és a felsoroltak bármelyike megzavar, az tönkreteheti a napodat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48769) zsoika válasza BBéci (#48763) üzenetére


zsoika
addikt

:DDD

(#48770) Zebu válasza BBéci (#48766) üzenetére


Zebu
addikt

Jah nekem mondod? Nekem sem a kedvencem...

(#48771) BBéci válasza Zebu (#48770) üzenetére


BBéci
titán

Fegyvert tartottak a fejedhez?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48772) zsoika válasza Zebu (#48762) üzenetére


zsoika
addikt

úgy ahogy Béci írta beméréskor síri csend , small és 80Hz

(#48773) Zebu válasza BBéci (#48771) üzenetére


Zebu
addikt

:) :D :D

majd síri csenddel csinálok újat.

[ Szerkesztve ]

(#48774) Quqesz válasza BBéci (#48766) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Azért sejted hány családnál opció a házimozis nappali... Sokszor egy normális méretű nappaliért is verekedni kell....most nézünk új házat, hát na vannak bajok(12nm nappali... Wtf!!!). De jól tetted, hogy belenyúltál, én is ezt tettem volna.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#48775) BBéci válasza Quqesz (#48774) üzenetére


BBéci
titán

Építtetni kell, csak akkor lehet olyan házad, amilyet szeretnél, amilyenről álmodtál. Azért a feltételes mód, mert még akkor sem biztos. Szinte minden nap ellenőriztem az építkezést, néha délelőtt és délután is, mégis történtek olyan baklövések, amiket utólag már szinte lehetetlenség változtatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48776) Barthezz2 válasza BBéci (#48766) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Van, amikor jó. Én pl egyedül élek jelenleg, és nekem meg pont jobb, hogy amerikai konyhás a nappali. Vasárnap főzés közben szépen megy az agymenők vagy valami youtube, vagy csak sima zene mellette :D
Családdal nyilván érvényesül, amit te írtál.

Megjöttek az álványaim is végre, így véglegesült a kialakítás:

Tudom, tudom. Sok száz ponton bele lehet kötni, de ennyire futja helyileg :)
Szerk.: Radiátor nem megy, elégni nem fog.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#48777) Quqesz válasza BBéci (#48775) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Teljesen egyetértek! :R

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#48778) Zebu válasza BBéci (#48775) üzenetére


Zebu
addikt

Minden elismerésem hogy belevágtál és végigtoltad. Derék! :R

(#48779) KoNZoLik@ válasza Quqesz (#48774) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Miket nézegetsz, barbiházakat ? :DDD

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#48780) BBéci válasza Barthezz2 (#48776) üzenetére


BBéci
titán

Konyhába fel lehet szerelni hangdobozokat, ott is szólhat zene, vagy bármi.
A rendszered, bármiből álljon, soha nem fog jól szólni a csupasz padló és a kopár falak miatt. Amint teheted, tegyél szőnyeget a kanapé és a szekrény közé, a kanapé mögötti falra valami nagyméretű akusztikai elemet. Amikor beköltöztem a házamba, hasonlóan nézett ki a nappali, iszonyatosan visszhangos volt, amit normál beszélgetés során is zavaróan jelentkezett. Mivel volt hely, a kanapémat soha nem toltam a falhoz, a korábbi lakásban sem, mert az a basszus kegyetlen feldúsulását okozza a hallgatói pozícióban. Nálad nem lehetséges, ezért másképpen kell küzdeni ellene.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48781) picpoc


picpoc
csendes tag

Sziasztok! Nemrég vettem egy PS4 Pro konzolt, és most szeretnék mellé egy házimozi rendszert is, hogy még jobb legyen az élmény. Egy kb. 20 négyzetméteres szobába kellene, emiatt 5.1 rendszerben gondolkodom. Szeretném, ha normális hangerőn is szépen szólna (a szomszédok miatt, ez egy társasházi lakás), ez nagyon fontos. Jó lenne, a két front hangsugárzó nem torony lenne, mivel a nappali bútoron lenne neki hely. Még egy dolog: a tv 4K és HDR képes, ezért fontos lenne, hogy az erősítő közbeiktatásával ezek a tulajdonságok megmaradjanak.

300 ezer Ft-ot szánnék a hadműveletre, és már van egy kiszemeltem is: [link]

Nem vagyok hozzáértő a témában, ezért bármilyen segítő jellegű javaslatot szívesen fogadok :)

(#48782) Barthezz2 válasza BBéci (#48780) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez igaz, de nekem most így kényelmesebb. Míg rotyog a kaja, közben oda is ülök néha nézni.

Szőnyeg tervben volt amúgy is, a fal viszont bajosabb. Sajnos nem saját lakás, és a tulaj nem nagyon szereti a szegeket :( így is van pár, de az nem én voltam.

Everybody lies.

(#48783) Quqesz válasza KoNZoLik@ (#48779) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hát hallod néha olyan érzésem van! :DD adott 33nm, ebbe konyha+étkező+nappali. Ebből ennyi maradna. Most ugyan ez 56nm! Persze hogy nem akarok kisebbe menni....... :O

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#48784) KoNZoLik@ válasza Quqesz (#48783) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Az jó pici kis házacska lehet, a házukat árulják Mazsola és Tádé😂

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#48785) Formaster


Formaster
addikt

Felmerült egy kérdés. Audyssey az alábbi kilengéseket mutatja a frontoknál a mély tartományban. A másik lakásban az igen rossz akusztikai adottságoknak tudtam be, de érdekes, hogy az új lakásban is a bal front mutatja ugyanezt a kilengést. Hibás lenne a hangváltója, esetleg tekercs probléma? Igaz korrekcióval szépen ki tudja egyenlíteni azonosra a kettőt, csak nem hagy nyugodni a dolog.

(#48786) Feghero válasza kanyol (#48215) üzenetére


Feghero
friss újonc

Szia.
Én egy RZ 840-el voltam így. 80as-on szólt kicsit hangosan. Csináltam egy gyári vissza állítást és azután nem használtam a mikrofonos bemérést, csak kézzel állítottam.

(#48787) Quqesz válasza KoNZoLik@ (#48784) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jó most kinek mi a kicsi. 126nm volt, csak az elosztása nem volt az igazi. :W

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#48788) PappZ75


PappZ75
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki megadja magát a jó öreg Popcorn B110 médialejátszom. Hálózati gondok jelentkeznek.... :( Ezért le kell cserélnem. Nagyon sajnálom mert annak még analgó 7.1 hangkimenete volt, így egy fadobozos Genius 5.1 hangrendszerrel nekem megfelelő minőségű hangot adott és nem kellett hozzá erősítő.

Ma számomra elérhető árban ilyen lejátszót nem kapok (120-130e Ft-ig). Ti tudtok, mármint aminek van analóg 5.1 kiemenete legalaább?

Nos igazából azt látom a Popcorn szép lassan a magyar piacról eltűnt, így számomra a másik ismertebb márkát kezdtem el nézni a DUNE-t.

Tehát Projektor mellé keresek médialejátszót.

Amire kell:
95%-ban filmek nézése Etehrneten keresztül NAS-ról.
Zene 0%
Esetleg néha (nem kardináis szempont a legkevésbé sem) inetnet alapu film lejátszás, YouTube, NetFlix, HBO GO.

Ami fontos:
- Stabil működés
- Könnyű kezelhetőség
- Jó képminőség (kadencia helyes is)
-3D jó ha van
Projektorral használom.

A következő modellt néztem ki:
Dune HD Pro 4K 85eFt
Ez ugye andoridos és sajnos sok kellemetlen infót hallani. Nekem a plusz és általam nem, vagy alig használt ficsörök kevésbé fontosak, mint a jó és zökkenőmentes filmnézési élmény.

Esetleg ez?
Dune HD Solo 4K Base 75eFt

Bagy ez bár ez nem DUNE:
HiMedia Q10 Pro 55eFt

Persze nyugodtan ajánlhattok mást is a fenitek figyelembe vételével 120-130 Ft-ig. HDD nem kell bele csak NAS és Ethernet kapcsolat a fontos, WiFi sem játszik, olyan csodát nem találtam még, hogy a routertől több szobára arrébb a WiFi kielégítő lenne FullHD-re.

Audio:
Házimozi erősítőt is kell vennem: Semmi extra nem kell, csak vigye a korszerű hang szabványokat. Vagy nem tudom mire figyeljek még.... A Jelenlegi Genius ET 6000-es hangfalszettem kötném rá (nyilván nem maxra kihajtva, mert tönkre menne) mert ugye ez a mai lejátszókkal már így megy (hurrá).

Ezeket néztem ki: fontos De fontos, hogy a hang HDMI-n menjen át.... Nem akarok más kábelekkel vacakolni és vigyen minden mai hangformátumot....

Denon:
Denon AVR-X250BT 90eFt
Denon AVR-X550BT 95eFt
Denon AVR-X1500H 129eFt
Yamaha:
Yamaha HTR-2071 5.1 80eFt
Yamaha RX-V485 129eFt

Onkyo
Onkyo TX-SR373 90eFt
Onkyo TX-SR393 113e Ft
Onkyo TX-NR474 135e Ft

Esetleg valami olcsó erősítő?
Létezik valami kompakt megoldás?
HDMI 2.0 -> Analóg 5.1 átalakító?
Rendeltem kínából egy HDMI2.0-ból analóg 5.1 leválasztót. Működni működött, de olyan halk volt hogy az aktív 5.1 hangszóró szett alig szólt. Létezik ilyenből elfogadható?

Várom segítségetek.

(#48789) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok! Van itthon egy Denon X250 BT erősítőm. Tudok erre párhuzamosan 2 db vezeték nélküli fejhallgatót csatlakoztatni zenehallgatás céljából? Este, amikor hangosak lennénk ugye a Tannoy 802 monitorokkal :D :R

F1

(#48790) BBéci válasza Feghero (#48786) üzenetére


BBéci
titán

Annyira rendben van a szobád akusztikája, hogy nincs szükség korrekcióra? Irigylésre méltó helyzetben vagy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48791) KoNZoLik@ válasza Quqesz (#48787) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Jah, hát nekem amit írtál az jött le hogy az egész ház 33nm, csodálkoztam is🙄

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#48792) Quqesz válasza KoNZoLik@ (#48791) üzenetére


Quqesz
nagyúr

:DD na az tényleg bababház lenne... :C

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#48793) Gijon válasza PappZ75 (#48788) üzenetére


Gijon
senior tag

Médialejátszónak szerintem Shield TV Pro lenne jó ami tudja a YouTube, NetFlix, HBO GO [link] viszont 3D nincs. Zidoo Z9 tud 3D-t, de nincs NetFlix, HBO GO. Erősítőt inkább nézzél használtan +hangsugárzót hozzá. csak példa, példa. Ha van kiszemelt, akkor itt biztos segítenek a srácok választani.

(#48794) klaca1978


klaca1978
tag

Sziasztok! Szeretném lecserélni a hangfal kábeleimet, mivel vadi új erősítőt vettem. Már aktuális nagyon, (olcsó fekete-piros) Olvasgattam, de az ellenállás hossz/vastagság-on kívül nekem már sok volt, a fizika, szakszavak, szóval hozzáértők tanácsa kell. Ilyen bejáratos" maszlagot" én sem veszek be, de olvastam sok álláspontot és kell az útbaigazítás.
Rendszerem: Onkyo TX-NR686; Hangfal: Magnat rendszer: front RMS 150W, Center: RMS 75W, sourrunds: RMS 50W. Sub: aktív (RCA)
Távolságok: Front 2-2m; center 1,5m; sourrund 8-8m
Főbb kérdés, hogy 2x1,5 vagy 2x2,5-es kell? Állítólag bőven elég a 1,5-es, max a sourrund-nak 2,5-es ha egyáltalán befér-e az erősítő/hangfal csatlakozóba. Erősítő csavaros, hangfalak csavaros vagy csiptetős. Árban max 500/m szánnék rá.(ha ez elég)
Köszönöm!!

(#48795) Quqesz válasza klaca1978 (#48794) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én nem vacillálnék megvenném a 2x2.5-ös kábelt (elöl a teljesítmény miatt, hátul a hossz miatt). A csíptetőst nézd meg, mert ott lehet kicsi hely a kábelnak.
Az 500/m nem túl acélos minőségben(inkább 1000+-osak a minőségiek) , de nézz fel a [kácsa] honlapjára(csak kábelekkel foglalkoznak) normális áron vannak kábelek. Sztem....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#48796) Zebu válasza klaca1978 (#48794) üzenetére


Zebu
addikt

Múlt héten vettem ilyet: [link]

(#48797) bl0ck


bl0ck
tag

Üdv.

Lenne egy kérdés, vagy vélemény kérés, ki-mit ajánlana esetleg.
Adott egy Samsung QE55Q60R tv, és gondolkodom mellé valami hangrendszeren.
Kinek mi a vélemény a hangprojektorról (pl.Samsung HW-Q széria)? Vagy ne erőltessem, és keressek külön erősítő, hangfalak stb?
Szó-szó vegyes használat, de film gyakoribb, zene csak néha-néha.
Köszönöm.

(#48798) Quqesz válasza bl0ck (#48797) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én biztos vennék egy erősítőt+ egy hangfalpárat. 2.0 vagy 2.1 sztem nagyobb élmény lesz, mint egy projektor. Persze pénz függő az új v használt kérdése.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#48799) klaca1978 válasza Quqesz (#48795) üzenetére


klaca1978
tag

Köszi a tippet! Azért elmentem egy helyi elektro bolt egyikébe, 300.-/-ért volt CCA 1,5 kábel. Kérdeztem inkább OFC kellene, van-e? azt sem tudta miről beszélek :)
Kácsa féle OFC KCL-LC1,5 kábel-re esett a választás, mert a 2,5-es nem igazán akar sourrund csiptetős csatiba belemenni. Keverni az átmérőt meg gondolom nem szerencsés.
8m a max távolság, remélhetőleg elég lesz a 1,5-ös is. :U

(#48800) pixta78


pixta78
senior tag

Sziasztok!

Adott egy házimozi szett:

1 CoreElec Media boksz 4k HDR HDMI 2.0

2 Philips 58 Pus 7304 4K HDR, D.Atmos HDMI 2.0

3 H/K AVR 151 HDMI 1.4

Szeretném a legtöbbet kihozni belőle de sajnos elakadtam.

a, Ha szabályosan kötöm be 1/3/2 akkor le kell mondjak a HDR-ről az 1.4(AVR) miatt

b, Ha a sorrend 1/2/3 akkor az ARC nem engedi vissza a HD hangokat(DTS HD MA,TRUE HD stb.)

c, Ha pedig a Tv-ből Az erősítőbe – tehát ugyan ez a sorrend - DE nem az ARC-n hanem az egyik Inputjába kötöm akkor nem jön ki/át hang. (ebben bíztam, hogy menni fog…L)

Minden bemetet próbáltam 2db HI Speed zsinórral.

A tv menüben van átengedés:

- több csatorna
- több csatorna (kevert)
- sztereó

egyik módon sem jó

Az erősítőben van easy link amit ki/be kapcsolva is próbáltam de sajnos ez sem.

Valakinek van ötlete, hogy mire nem figyelek?

köszönöm szépen

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.