Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) tothjani81 válasza hcs57 (#49900) üzenetére


tothjani81
senior tag

Hát mondjuk ez nagyon igaz a sub csak jelet kap. Minden esetre hatalmas előre lépés nekem ez a szett. Barátkozok vel majd meglátjuk mi lessz.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#49902) bodza32


bodza32
kezdő

Csak érdeklődök, hogy itt nem szoktak válaszolni a feltett kérdésre? :) Mert akkor visszamegyek a házimozi haladó szintre, mert ott már kaptam valakitől választ. :)

(#49903) Ragadozó válasza bodza32 (#49895) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Írj előbb egy árat, mennyit szánnál rá, használt is jöhet-e.
Ajánlom a topik Téma összefoglalóját.

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#49904) bodza32 válasza Ragadozó (#49903) üzenetére


bodza32
kezdő

Szia! 25m2 a szoba. sub 300E-ig. subkábel ki van nézve, Oehlbach NF214, kábelekre 200E-ig, használt is lehet .

(#49905) embe válasza bodza32 (#49895) üzenetére


embe
nagyúr

Ha jó a használt, akkor lehet érdemes lehet ezt az 5.1-es szettet megnézni: Heco Vitas 5.1
A képek alapján ( már ami látszik belőle ) nem egy leütött darabok.
Kis alku, aztán jó vétel is lehet belőle.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#49906) bodza32 válasza embe (#49905) üzenetére


bodza32
kezdő

Köszi, megnéztem, jól hangzik. Hangfal kábelekről tudnál valamit javasolni és digitális koax kábelt?

(#49907) BBéci válasza tothjani81 (#49894) üzenetére


BBéci
titán

"Sokat a Denonok basszus szegénységükről."
Ez egy brutális nagy baromság!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49908) mpo válasza hcs57 (#49872) üzenetére


mpo
veterán

Látom nem az egész hozzászólás láncot figyeled... Akinek a hozzászólás szólt, az large -ban hagyta a frontokat. Azt tanácsoltam neki, hagyja így...
Én meg azt tanácsoltam, hogy tegye small-ba és ezzel fél 3-ra megoldódott a problémája, amit meg is köszönt.
Ezek szerint mégis figyeltem.

A Tudástárban az
"Útmutató a basszus hangok kezeléséhez" is ezt javasolja és kifejti, miért ez a jó.

9. Az erősítő menüjében állítsd az összes többi hangsugárzót kicsire.
----
Ha ki akarja iktatni a szubot zenénél, akkor ott a pure gomb.

Ha érted, akkor már elavult.

(#49909) Dorian


Dorian
félisten

Sztetek létezik, hogy a Denon 4520-ban nincsenek előprogramozott hangzásmódok? A távon ilyesmi gomb biztosan nincs. Sosem használtam ilyesmit ezért nem is tudom, de most kellene az all ch stereo, mert bekötöttem új kábellel a 4 surroundot, amikből egyik pár doboz 3/4, a másik több évet pihent, és úgy hallom, h újra be kell járatni őket.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49910) mpo válasza Dorian (#49909) üzenetére


mpo
veterán

A music gombot megnyomva, előjönnek a választható hangzásmódok, de inputfüggő.
A manualban:
Types of input signals, and corresponding sound modes

Ha érted, akkor már elavult.

(#49911) Dorian válasza mpo (#49910) üzenetére


Dorian
félisten

Köszönöm, este kipróbálom.
Ha nem teszem, az esti egy órás filmezések során a surroundok sosem járatódnának be/vissza.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49912) mpo válasza Dorian (#49911) üzenetére


mpo
veterán

Erre jó az Isotek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#49915) Falcon75


Falcon75
tag

Üdv. mindenkinek. Olyan problémám akadt hogy hdmi kábellel vinném a pc jelet az erősítőbe majd a tv be ami sikerült is csak az a probléma hogy ha az erősítőn hangot adok akkor a kép tök fekete lesz. a tv n eltünik a jel. bluray detto. egyedül a settopboxnál nincs ilyen anomália. hang az van. ez vajon mitől lehet? ARC????

(#49916) Dorian válasza mpo (#49910) üzenetére


Dorian
félisten

Na erre még rá kéne jönnöm vhogy. Hiába nyomogatom, semmi menü nem jön fel, semmi nem változik, marad a hang 2 csatornás.
Isotek PL2-ben ugyan tesz hangot a surroundokra, de jellegéből adódóan közel sem annyi mint a frontokra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49917) doit


doit
csendes tag

Sziasztok,

Véleményt/tanácsot szeretnék kérni nappalis házimozihoz: [kép]
A rendelkezésre álló terület 320 x 400 cm, ami az egyik rövid oldalán nyitott (zöld négyzetek), a másikon ablakos (csíkos jelzés). A széles elrendezés mellett szól, hogy így jobban megmarad a nappalis kinézet, viszont a neten csupa olyan leírást találok, ahol inkább a hosszúkás elrendezést ajánlják az akusztikai problémák kiküszöbölésére.

Kérdésem: Tényleg ennyire menthetetlen a széles elrendezés? Vagy csak ilyen kicsiben nem ajánlott? Akusztikai szempontból melyiket ajánlanátok, hogy egy 5.1-es szett élvezhető legyen benne? Van lehetőség segédeszközök (pl. vastag függöny, textil tapéta, basszuscsapda, stb.) elhelyezésére is. Vagy ekkora térben ne erőltessem a házimozit?

Köszi, doit

[ Szerkesztve ]

(#49918) Dorian válasza doit (#49917) üzenetére


Dorian
félisten

A rövid oldalra rendezve nagyon sokkal jobb lesz, főleg a mélyek, amit amúgy mással nem nagyon tudsz rendbe hozni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49919) tothjani81


tothjani81
senior tag

Na már megint bajom van. Az erőlködőt sikerült beállítani de ma rákötöttem a notebokot hdmi vel és a hang akadozik. Na ilyenkor mi a szitu?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#49920) Real_Necro válasza Dorian (#49918) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én hosszú oldalra rendeztem, így a frontok oldalai messzebb kerültek a faltól, a mélyet meg megoldottam két szubbal.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49921) Dorian válasza Real_Necro (#49920) üzenetére


Dorian
félisten

De itt nem csak egyszerűen hosszú-rövid oldal van, hanem egyik irányban nyitott a tér. Ez akkora előny, hogy vétek nem kihasználni, két szub ehhez képest alig javít.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49922) doit válasza Dorian (#49918) üzenetére


doit
csendes tag

Köszi. Számítottam erre a válaszra, csak mást reméltem. :)

@Real_Necro: Nálad mennyi hely maradt a hátfal és a kanapé között? Ez a 320 cm sajnos nem hagy sok mozgásteret.

(#49923) AtaWrc válasza tothjani81 (#49886) üzenetére


AtaWrc
tag

+1 Qrva jó
[link]

(#49924) Dorian válasza Dorian (#49916) üzenetére


Dorian
félisten

Na megvan, hossza kell nyomni :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49925) Csabroncka válasza AtaWrc (#49923) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ennél van eggyel jobb, igaz drágább is (mit kerestem te jó Isten annak idején)!

Conradnal B-Tech BT77, nagyon masszív, rá lehet csimpaszkodni.

Z1ekhez vettem, természetesen németből hozattam (megoldják az itthoni conradnal ) fehéret ;] 3 szín (fekete, szürke, fehér)

"in medias res"

(#49926) Falcon75


Falcon75
tag

Üdv. mindenkinek. Olyan problémám akadt hogy hdmi kábellel vinném a pc jelet az erősítőbe majd a tv be ami sikerült is csak az a probléma hogy ha az erősítőn hangot adok akkor a kép tök fekete lesz. a tv n eltünik a jel. bluray detto. egyedül a settopboxnál nincs ilyen anomália. hang az van. ez vajon mitől lehet? Audio Return Canal? Tv? Kábel??passz.

(#49927) mpo válasza Falcon75 (#49915) üzenetére


mpo
veterán

Ellenőrizd, hogy minden jó helyre van dugva.
Az első és legolcsóbb megoldás, hogy veszel egy HDMI kábelt, gondolom nem 1,5 méteres kell.
Itt egy 3 méteres:
[link]
Ha ez sem javítja meg, akkor az eszköz portja lehet hibás.

Ha érted, akkor már elavult.

(#49928) Calogero válasza RockCNC (#49914) üzenetére


Calogero
addikt

Állványként én ezt használom: [link]
[kép] [kép]

(#49929) Falcon75 válasza mpo (#49927) üzenetére


Falcon75
tag

Jó helyre van dugva minden. Több kábellel próbáltam. sajnos mindegyikkel ugyanaz a hiba. az erősítő új. a tv már régebbi. a portot lehet javítani gondolom ha hibás.?

(#49930) mpo válasza Falcon75 (#49929) üzenetére


mpo
veterán

A több kábel nem azt jelenti, hogy van köztük megfelelő.
Az STB is csatlakoztatható az AVR-hez (általában). Ilyen esetben van-e adás?
Ha új erősítő, akkor az UTP kábellel és megosztással ki tudod iktatni egy próbára a PC->HDMI->AVR kapcsolatot, így egy kábel kiesik. Zenét le tudsz így játszani és az AVR->HDMI->tv kapcsolatot teszteled.
A tévé leírását is megnézheted, ha még megvan.

Ha érted, akkor már elavult.

(#49931) mpo válasza Falcon75 (#49929) üzenetére


mpo
veterán

Gondolom nem bekapcsolt állapotban cserélgeted a HDMI kábeleket.

Ha érted, akkor már elavult.

(#49932) Falcon75 válasza mpo (#49930) üzenetére


Falcon75
tag

Box - Avr - Tv kapcsolat okés. Itt nem jelentkezik az a "hiba" hogy ha a hangerőszabályzót megnyomom le vagy fel akkor a kép elsötétül csak a Pc - Avr - Tv kapcs. nál. Azért nem értem mert a régi erősítővel ezekkel a kábelekkel ez nem fordult elő így. ott is volt olyan hogy a kép a bekapcsolás után csak a tv hdmi bemeneteinek végigzongorázása után jött be. milyen hdmi t ajánlassz? 2.0 elég?

(#49933) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Nem tudom hol kellett volna feltenni a kérdést,de sztem itt is témába vág.
Miért játssza le több mp szakadozásokkal a gépem a 4k-s anyagot?
Letöltött videóról van szó.:
Stranger.Things.S01.2160p.UHD.BluRay.Remux.HEVC.TrueHD.5.1.HUN.ENG-prldm RELEASE SIZE......: 123 GiB (15.37 GiB/eps) RUNTIME...........: ~49 mins 22 secs VIDEO CODEC.......: HEVC Main 10@L5.1@High SDR FRAMERATE.........: 23.976 fps BITRATE...........: ~40361 kbps BITS/(PIXEL*FRAME): ~0.202 RESOLUTION........: 3840 x 2160 AUDIO.............: HUNGARIAN DDP 5.1 @ 640 kbps
Vlc-vel indítom, a gépem kellően erős . Más lejátszó vagy valami kodek kell?
Ja még valami , igazából a TV ami a pcvel van összekötve FHD-s csak. Az lehetséges ,hogy a tv nem bírja megjeleníteni normális sebességgel? A videóanyag amúgy nem nekem kell ,csak tesztelni akartam ,hogy az ismerősöm meg tudja nézni külső HDD-ről amit a 4K-s tv-jére rak, vagy Xboxon kersztül .....de hát ha már gépről se tudom megnézni..

[ Szerkesztve ]

(#49934) Falcon75 válasza mpo (#49931) üzenetére


Falcon75
tag

úgy is.

(#49935) Falcon75 válasza mpo (#49931) üzenetére


Falcon75
tag

hogy kellene?

(#49936) RockCNC válasza Calogero (#49928) üzenetére


RockCNC
senior tag

Ezt néztem én is, de nagy a tálca mérete, helyette a Taga TSS-76G -vel szemezgetek, mert kisebb a tálcája.

(#49937) Real_Necro válasza doit (#49922) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kb, 1,3 -1,5 méter.

Calogero:
Surroundhoz?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49938) zsoika válasza Falcon75 (#49932) üzenetére


zsoika
addikt

Próbáld meg a PC -n visszavenni a képfrissítést ..pl. 30Hz vagy 24

(#49939) Falcon75 válasza zsoika (#49938) üzenetére


Falcon75
tag

ok. köszi. megpróbálom.

(#49940) mpo válasza Falcon75 (#49932) üzenetére


mpo
veterán

milyen hdmi t ajánlassz? 2.0 elég?
5 hozzászólással előbb ajánlottam, ha nem két topikban érdeklődnél, akkor olvastad volna.
(#49927)

Gondolom elosztóból kapnak áramot, ilyenkor a készülékeket kikapcsolod, az elosztót kihúzod a konnektorból, kicseréled a kábeleket és aztán adsz csak áramot a készülékeknek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#49941) kovisoft


kovisoft
őstag

Tanácsot szeretnék kérni erősítő vásárlásához. Van egy régi kb. 20 éves Onkyo erősítőm (talán TX-DS575), ami kezd tönkremenni, ezt szeretném lecserélni. Házimozira (5.1) és zenehallgatásra van használva (nem vagyok audiofil, főleg MP3 és FM ill. internetes rádió szól). A keret 200 ezer forint és új készüléket szeretnék. Hangfalak, mélynyomó, kábelek vannak, csak erősítő csere lenne. BT és/vagy wifi kapcsolat, ill. beépített MP3 lejátszó és internet rádió funkció jó lenne. Szerettem a régi erősítőm tanítható távirányítóját is, de ez nem létkérdés. A hangrendszer egy kb. 50 nm-es egybenyitott nappali+étkezőben van. Nem lenne túl sok eszköz rákötve, jelenleg egy IPTV, DVD lejátszó, számítógép, Raspberry Pi van rajta.

Amit kinéztem, az az Onkyo TX-NR686. Ez mennyire felene meg a fenti célokra?

(#49942) Jegesmaci81 válasza kovisoft (#49941) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Milyen hangfalakra lenne kötve?

(#49943) kovisoft válasza Jegesmaci81 (#49942) üzenetére


kovisoft
őstag

A pontos típust/teljesítményt csak majd ha hazamegyek, akkor tudom megmondani, de JBL álló hangfalak, ránézésre olyasmik, mint a TLX 320. Meg valami Infinity Alpha sub. Sorry, fejből csak ennyire telik, megvan az egész cucc már vagy 20 éve... :B

[ Szerkesztve ]

(#49944) Essien


Essien
aktív tag

Nem ilyet keresett vki? [link] egész jó áron van. Amennyiben tévedek bocsánat :)

(#49945) capaszaju


capaszaju
tag

Egy Onkyo TX-NR 686 előrelépés lenne egy Denon AVR-X1300W-hoz képest? Dali Spektor szett mellé. Elsősorban nem a szolgáltatások, hanem a hang terén.

(#49946) kovisoft válasza Essien (#49944) üzenetére


kovisoft
őstag

Én pl. épp ma kérdeztem rá erre. Tényleg jó ár, kérdés, hogy mennyire megbízható bolt?

(#49947) hakos1987 válasza Essien (#49944) üzenetére


hakos1987
őstag

Hazai viszonylatban jó ár. Bécsbe cyberport-ba 300 eur volt karácsony előtt. De hiába, itthon jobb az életszínvonal :DDD

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#49948) #09634560 válasza kovisoft (#49941) üzenetére


#09634560
törölt tag

Teljesen megfelel, Essien linkje nagyon jó vétel!

(#49949) #09634560 válasza capaszaju (#49945) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kategóriában biztus kicsit feljebb lépsz de azt nem merem garantálni hogy tetszeni fog-e vagy nem, ezt neked a füleddel kell eldöntened.

(#49950) #09634560 válasza Bandit79 (#49933) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én arra tippelek hogy a portod vagy portjaid/vezetékeid 100/10-esek és nem gigabitesek, TV-é pl teljesen biztos.. olyan lejátszót keress ami gigabites. ha wifi akkor ac-t kellene tudnia,

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.