Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48101) #09634560 válasza hakos1987 (#48096) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én, mint Sony-tulaj javaslom a médiajátszó használatát, képben is nyersz, atmos-ról se kell lemondanod... túlzás nélkül állítom: jobban megérte képileg befektetni a médiajátszó 40 ezres árat (zidoo X9s) mint a tévé 150 ezer ft. És arra is rakhatsz Kodit, simán éred a NAS tartalmát..
S809-hez elegendő lesz a X1, inkább vegyél a maradékon normális médiajátszót, topikjában érdeklődhetsz, megfelel egy olcsóbb is...

(#48102) hakos1987 válasza #09634560 (#48101) üzenetére


hakos1987
őstag

Köszönöm a hasznos tanácsot. A Zidoo x9s gearbest-ről rendelve (kb 45) kiadja a különbözetet az erősítők között. Csak sajna nem akartam még egy 3. távirányítót, eszközt is, hogy csessze meg :D

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#48103) SeatZola válasza zsoika (#48027) üzenetére


SeatZola
őstag

Ok. Úgy néz ki egy 3 hónapos Onkyo TX-NR676 összejött nagyon jó áron. Remélem nem bánom meg.

Rappi

(#48104) embe


embe
nagyúr

Urak nem tudom volt-e róla szó:
HDMi kábeleim Audioquest Pearl. Ez irány jelölt kábel. Médiaplayer és az erősítő között úgy van bekötve, hogy a nyíl az erősítő felé mutat.
De a tévé HDMI Arc aljzata és az erősítő szintén HDMI Arc aljzata között hogy csatlakoztassam?
Eddig úgy volt hogy a nyíl a tévé irányába mutatott, mert úgy okoskodtam, hogy a tévé felé küldi a jelet.
De a jelek visszafelé is mennek.
Akkor most mi a helyes irány a tévé és az avr között? :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48105) #09634560 válasza embe (#48104) üzenetére


#09634560
törölt tag

tévé felé, oda nagyságrendekkel több adat megy mint vissza (képet kihagytad az elgondolásból :) )

(#48106) tothjani81 válasza embe (#48100) üzenetére


tothjani81
senior tag

Ja igen elírtam! Esetleg egy olyan infó? Hogy viszonylag keskeny építés és a hátrafelé összeszűkülő felépítésből eredően mennyi stabil vagy esetleg mennyire borulékony? Lehet buta kérdés de sajnos elég közel tudom helyezni az ajtóhoz csak így van hely és a mostaninak is sajnos párszor nekimentünk . Nem borult fel az 96 mag25 szél 33 mély. A mostani mérete de ez szabályos forma

[ Szerkesztve ]

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#48107) scavy válasza BumBum Jack (#48085) üzenetére


scavy
tag

Köszönöm a választ. Tehát akkor az S810 helyett ha veszek egy J10-et, az ugyanúgy működni fog ezzel a rendszerrel? (2 x S 809 + 2 x S 801 + S81 hangfalak es RX-V685 erősítő)

Az erősítőket illetően hallottál esetleg negatív tapasztalatokról? A hasonló árú Onkyo-tx-nr656 -os típusról elég sok a negatív beszámoló amazonon. Az 585-ös pedig most 10.000 -rel drágább mint a 685-ös, és majdnem egyforma a kettő, azért gondoltam hogy akkor már a 685-öset veszem.

(#48108) #98497792


#98497792
törölt tag

[link] - Ez az oldal mennyire megbízható szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#48109) embe válasza tothjani81 (#48106) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem még nem borult fel. :N :DDD
De ami késik, az .... remélem nem! :Y De ez nekem is feltűnt, elég "ingatagnak" tűnik. Néha ott kell körülötte sertepertélni, de olyankor a szívinfarktus kerülget.

Sanci38 Persze hogy nem hagytam ki. Ezért kérdezek most éppen, mert ez is felmerült bennem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48110) NAtis34 válasza BumBum Jack (#48070) üzenetére


NAtis34
kezdő

A Denon AVR-X2500H erősítőt választottam, többet javasolták itt, hogy ezt vegyem.

Most kaptam az értesítést, hogy valószínűleg holnap szállítják a kábeleket. :C

(#48111) tothjani81 válasza embe (#48109) üzenetére


tothjani81
senior tag

Na bakker. Akkor lehet ki kell láncolnom :DD :DD :DD

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#48112) makkai válasza NAtis34 (#48110) üzenetére


makkai
aktív tag

Én még mindíg nem kaptam értesítést, pedig pénteki a rendelésem. :F

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#48113) BumBum Jack válasza scavy (#48107) üzenetére


BumBum Jack
tag

Természetesen , sokkal jobb !
Nekem is ilyen rendszeren van Jamo S 809 HCS 5.0 ,most jött meg pár napja.
A j10 sub még nem érkezett meg. AUTOHIFI OUTLET - től rendeltem 71990. itt a legolcsóbb BF.
Igen tudom , olvastam itt ott én is.
Én a yamahat választottam mellé abból is az RX V 485, de még nem rendeltem be.
Az 585 149890 , a 685 169900. Mind a kettő tökéletes mellé.
De a Denon x1500h és az x2500h is szokták ajánlani .

(#48114) BumBum Jack válasza makkai (#48112) üzenetére


BumBum Jack
tag

1 órája jött meg, igényes jo cucc.

(#48115) BumBum Jack válasza NAtis34 (#48110) üzenetére


BumBum Jack
tag

Akkor öröm van :)
En is a 2500 ast akartam, csak árban nekem túl sok(k). Ezért elég lesz a Y 485 is
Főleg most ,hogy az autómon beállt a motor a műszaki vizsgán :((( :(( úgyhogy egy jo darabig nem lesz erősítőm :(

(#48116) BBéci válasza #98497792 (#48108) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem a legmegbízhatóbbak közé tartozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48117) #98497792 válasza BBéci (#48116) üzenetére


#98497792
törölt tag

Oké, köszi!

(#48118) klaca1978


klaca1978
tag

Üdv! mi a különbség a chromecast és musiccast között? utóbbi yamaha-ban van, másik onkyoban. Próbáltam utána olvasni, de zavaros. musiccast újabb ,de nem támogat mindent.
Ez mit takar? melyikkel járok jobban?

(#48119) NAtis34 válasza makkai (#48112) üzenetére


NAtis34
kezdő

Én vasárnap rendeltem.

(#48120) zsoika válasza SeatZola (#48103) üzenetére


zsoika
addikt

Kíváncsi vagyok :C

(#48121) SeatZola válasza zsoika (#48120) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszi! Én is. Már kaptam tracking nr-t is.

Rappi

(#48122) capaszaju


capaszaju
tag

Helló. Mélynyomó reflex nyílását mivel érdemes betömni?

(#48123) Quqesz válasza capaszaju (#48122) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Szivacsot használnak asszem....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#48124) BBéci válasza capaszaju (#48122) üzenetére


BBéci
titán

Semmivel, mert nyitottra tervezték, nem zártra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48125) KoNZoLik@ válasza capaszaju (#48122) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Szivacsdugó ha nagyon muszáj...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#48126) Quqesz válasza BBéci (#48124) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Akkor csak hangfalon,(pl front) szokták, vagy vki hülyeséget csinált(MA esetében láttam szivacsot berakva)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#48127) embe válasza embe (#48104) üzenetére


embe
nagyúr

Urak további vélemény erről a témáról?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48128) Quetz válasza embe (#48127) üzenetére


Quetz
őstag

Teljesen mindegy, ha nem aktív a kábel akkor bárhogy csatlakoztathatod. Más kérdés, hogy az AQ kábelek iránymutatósak, mert tőlük elvárják ezt.
Aktív HDMI pl. az amelyik "Redmere" technológiát használ, ott viszont ki van kötve, melyik oldal megy a megjelenítőbe.

(#48129) zsoika válasza capaszaju (#48122) üzenetére


zsoika
addikt

zokni :DDD

(#48130) scavy válasza BumBum Jack (#48113) üzenetére


scavy
tag

Remek, thx az infot! Akkor a denon x2500 lesz a nyero, kesobb ha ramegyek az atmos-ra akkor ne kelljen mar erositot is cserelnem. Mar csak az a dilemmam van hogy megvegyem-e ezeket most, (jelenleg meg kulfoldon elek de januar elejen koltozom vissza Magyarorszagra) vagy nyugodtan varhatok januarig, hatha meg le is megy az áruk?

Egyedul a Jamo S809 hangfalszett a kerdes, mert most csak 150 E az extreme audional, de nem tudom hogy ez most kamu akcio, vagy utana tenyleg visszamegy-e 200-ra. Tobb boltban is latom majdnem ugyanennyiert most.

[ Szerkesztve ]

(#48131) BumBum Jack válasza scavy (#48130) üzenetére


BumBum Jack
tag

A denon 2500 már így is kifutó darab, lehet januárra már nem is lesz ,esetleg csak 1,2 helyen drágábban, talán olcsóbban.
A Jamo S 809 nem kamu , Black Friday nov22 -től dec 1 -ig
ennyibe kerül. Utána vissza megy 200 fölé. Talán kicsit lejjebb megy januárban , de biztos nem 150 re.
Itt sokan megvették ezt a szettet most, ahogy én is....
Ha külföldön vagy, akkor talán érdemesebb lenne ott megnézned a denon 2500 erősítőt, biztos hogy olcsóbb. Bár nem tudom melyik országban vagy.
De gondolom nem keleten. :D Itt 169900 ft , jó árban.
Mondjuk akkor meg a garanciával szórakozni ha külföldi...

[ Szerkesztve ]

(#48132) SeatZola


SeatZola
őstag

Kérlek világosítsatok fel! Házimoziban mi értelme van egy külön médialejátszó alkalmazásának, ha az AVR és a TV le tud játszani szinte mindent. Konkrétan kell-e nekem az Onkyo 676 és a Samsung Q80 mellé még egy kütyü. Sőt igazából van még egy LG BD 740 lejátszom is....

Rappi

(#48133) zsoika válasza SeatZola (#48132) üzenetére


zsoika
addikt

Az AVR nem tud lejátszani csak zenei fileokat ...illetve fényképeket.
A tv lejátszójánál optika vagy hdmi ARC jöhet szóba, ami csak a tömörített formátumokat tudja átengedni, a veszteségmentes formátumokat nem.... kivétel az eARC.
Az LG jó lesz...DLNA -n tud fogadni adatot egy sz.gépről vagy nas ról.

[ Szerkesztve ]

(#48134) BBéci válasza Quqesz (#48126) üzenetére


BBéci
titán

Nem hülyeség, némelyik ELAC hangdobozhoz adnak, másikakhoz lehet extra tartozékként venni szivacsdugót, méghozzá két darabból állót, aminek ki lehet venni a közepét. Akkor jöhet szóba az alkalmazása, amikor a szoba akusztikája miatt feldúsul, döngőssé, elfolyóssá válik a basszus. És leginkább sztereó rendszerekben, amelyekben nincs szobaakusztika korrekció.
Szubládával más a helyzet, mert nem kötött az elhelyezése, mint a frontsugárzóké. Inkább meg kell keresni azt a helyet, ahol a legjobban szól, mint megbontani a tervezett konstrukciót.

(#48130) scavy
Azért látod több boltban majdnem ugyanannyiért, mert a viszonteladók követik az importőr árait. Nyilván csak addig tudnak csökkenteni, ameddig még marad rajta némi nyereségük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48135) BBéci válasza zsoika (#48133) üzenetére


BBéci
titán

"Az AVR nem tud lejátszani csak zenei fileokat ...illetve fényképeket."
De bizony csak azokat tudja lejátszani. ;] Fényképekkel még sosem próbálkoztam.
Nálad nincs pirossal aláhúzva a "fileokat" szó, amikor írod?

(#48132) SeatZola
Aki már használt jól működő médialejátszót, az utána a tévében lévőre úgy néz, mint a véres rongyra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48136) scavy válasza BumBum Jack (#48131) üzenetére


scavy
tag

Pedig ráhibáztál a keletre, ugyanis Kínában élek 5 éve. :D

Csak a poén kedvéért most rákerestem a kínai ebay-en, de itt valamiért 240 ezer forintnak megfelelő yuanért adják. (Egyébként sem lenne érdemes itt megvenni, a nyelvi sajátosságok miatt, csak úgy mint ahogy telefont, notebookot, tabletet, és bármi más ilyen jellegű kütyüt nem ajánlott.) Általában olcsóbbak itt kint azért a dolgok, most pl. egy Bluetooth autós headsetet és fejhallgatót vettem az otthoni árnak a feléért.

Köszönöm akkor még egyszer a segítséged és az infókat, akkor meg is veszem a hangfalakat és az erősítőt is egyben!

[ Szerkesztve ]

(#48137) gab1ka válasza BBéci (#48135) üzenetére


gab1ka
aktív tag

"Aki már használt jól működő médialejátszót, az utána a tévében lévőre úgy néz, mint a véres rongyra."

Ezt megindokolnád?

(#48138) BumBum Jack válasza scavy (#48136) üzenetére


BumBum Jack
tag

Soha nem találtam volna ki ... :D

Nincs mit , nagyon szívesen!

(#48141) sinci01 válasza gab1ka (#48137) üzenetére


sinci01
aktív tag

Mert egy TV lejátszója meg sem közelíti a media lejátszók tudását, minőségét, sem képben, sem hang dekódolásban. Az csak tulajdonképpen egy alap szolgáltatást nyújtó lejátszó, ami a TV-ben van.

(#48142) Quqesz válasza gab1ka (#48137) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A média lejátszókban sokszor jobb proci és jobb gpu van. Asszem a wifi modem is jobb(tv-kben 10/100 van csak), kodek támogatás is jobb(samu tvk nem játszák le a dts hangokat!). Kb mint a telefon kamera vs dslr. A második funkcionált készülék(fotózásra)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#48143) blakey válasza Quqesz (#48142) üzenetére


blakey
titán

a wifi modem is jobb(tv-kben 10/100 van csak) - a LAN 100Mbps, a Wifi az rendben van a TV-knél is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48144) Quqesz válasza blakey (#48143) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pedig többen panaszkodtak, hogy a 4k hdr film nem sima, és a modem sebessége volt az indok. :F

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#48145) blakey válasza Quqesz (#48144) üzenetére


blakey
titán

4k hdr film nem sima - Attól, hogy a Wifi instabil vagy szennyezet a környezet de simán jóféle Wifi van a TV-kben, nálam 3 TV-ből mindhárom AC-s és minimum 433Mbps linksebességre képesek, ettől még akadhat de ez más eszközön is. A TV-k LAN része a méltatlanul gyenge, de stabil.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48146) hcs57 válasza sinci01 (#48141) üzenetére


hcs57
őstag

A tv-n android van (pl. Sony), és kodi van rá telepítve... a médialejátszón szintén android van, és szintén kodi a lejátszó program..
Mi akkor a különbség??? :F

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#48147) sinci01 válasza hcs57 (#48146) üzenetére


sinci01
aktív tag

A hardver, ami megmozgatja az egészet. Legfőképp a processzor, GPU, video/audio jelfeldolgozó rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#48148) zsoika válasza hcs57 (#48146) üzenetére


zsoika
addikt

Az hogy MP-en van egy alternatív oprendszer ami linuxos ( LE vagy CE ) és azon fut a Kodi...kadenciahelyes lesz a lejátszás és a HD hangok is rendben lesznek.

BBéci: Basszus....az "oprendszer " is pirossal alá van húzva és most sem érdekel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48149) #09634560 válasza hcs57 (#48146) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hardverkiépités.. bár erről Blakey tudna többet írni-mondani.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.