Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27952) BBéci válasza DenonPapa (#27904) üzenetére


BBéci
titán

A felsoroltak közül kettő (SVS, DALI) volt nálam, a véleményemet az AVO-n olvashatod, Klipsch-ből csak az R-115SW.
Egy a lényeg, nem javaslok reflexes szubládát, csakis zártat!
Jó lenne egy pontos szobaméret, sokszor előfordult, hogy a saccolás messze állt a valóságtól.

Vigyázz, 3000 eurós erősítőt vettél, mindjárt kapsz a fejedre, amiért ide, a belépő topikba merészeltél írni! :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27956) Dorian válasza hardverlog (#27946) üzenetére


Dorian
félisten

Márpedig használtan 100-ból egész normális, átlagember minden igényét kielégítő sztereó rendszert lehet összeállítani. Persze mindennél van feljebb, de ettől ez az igazság. Ha nagyon akarod példát is írok.

Béci:
Na igen, nehéz vitatkozni olyannal aki nem ismeri az egyes szavak jelentését.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27959) T_Stark válasza hardverlog (#27946) üzenetére


T_Stark
őstag

Háát... Nekem a korábbi sztereó rendszerem használtan nem sokkal volt 100 fölött (Mission M74 + NAD C315BEE + Musiland Monitor 01 DAC, és a hozzájuk illő, belépő de nem legalja kábelek) viszont szerintem jócskán meghaladta az “oltári gagyi” szintet.

(#27960) #98221312 válasza hardverlog (#27946) üzenetére


#98221312
törölt tag

Persze, hogy nem lehet normális rendszert ebből a pénzből... Félreérted, én azoknak az embereknek az igényeiről beszéltem akik pl a tv hangját szeretnék cserélni, de ahogy Dorián is írta ki lehet hozni.

Egyébként meg tudod....."Belépő topik" :DD

(#27961) Jegesmaci81 válasza pioneer922 (#27954) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Szóval a gyakorlottság, hozzáértés az pénz függő? Ezek szerint ha valaki megvesz egy 300ezer Ft-os erősítőt annak csak a haladó topikban szabad megkérdeznie, hogy hogyan használja a bemérőmikrofont, vagy mivel kösse össze a Tv-vel??? Ugyan már ne nevettesd ki magad. Amúgy én hallottam 300ezerért olyan szubládát amit soha nem vennék meg még 100ezerért sem.

Amúgy az a vicc hogy kb 1 hónapja már ki lett tárgyalva a belépő és haladó közti különbség. Ebből látszik hogy akik most újra kezdték, max néhány hete követik a fórumot.

[ Szerkesztve ]

(#27966) zsoika válasza hardverlog (#27962) üzenetére


zsoika
addikt

Igen ,az igény szint mint olyan szubjektív....ezért is nehéz egy -egy kérdésre konkrét ajánlattal válaszolni.
Ha abból indulok ki ,hogy 120eFt ból (használtan) egy belépő hm rendszert összedobtam és Én itt azt tanultam hogy egy olcsóbb sztereó erősítő köröket ver az AVR-ek hangjára akkor 100eFt nak (használtan) elégnek kéne lenni egy átlag ember számára. Nem ?
Igazából nem vagyok otthon sztereóban ...most van egy 5eFt-os Fisher CAC G40 mini hifi a garázsban. :B

[ Szerkesztve ]

(#27967) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Sziasztok!
Mindenkinek van szabad véleménynyilvánítása, nem lehet bekategorizálni az embereket, ha valaki még mindig kezdőnek érzi magát sok mindenben, nem tiltható ki egy topikból ami véleménynyilvánítás és eszmecseréről szól. Megkérlek benneteket mindenféle személyeskedés és off-olás nélkül folytassátok ezentúl.
A topikot kitakarítottam, remélem legközelebb nem lesz szükség rá.

Köszönöm szépen

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#27968) DenonPapa válasza BBéci (#27952) üzenetére


DenonPapa
újonc

Köszi a válaszokat! többieknek is, zsoika és Elacielvtárs!
Azért ide írtam, mert a témában kezdő vagyok, azt gondoltam itt megfelelő a kérdés, sorry!
A szoba egészen pontosan 4,5x4,7m.
Béci, a tesztjeid alapján választottam a Denon-t is! :K a sztereozás miatt, mert nálam Diana Krall, Norah Jones, stb. szólnak, ha lehet minél jobb felbontásban flac, dsd
Szal ha nem az erősítőhöz venném a mélynyomó(ka)t, hanem a szobához, akkor melyik típust ajánlanád?
összeg max 3-350ezer

(#27969) V8engines válasza I'am Dony (#27933) üzenetére


V8engines
tag

Azt hiszem itt fejeztem be.
Bocs hogy pont ehhez a bejegyzéshez reagálok, nem személyes! Innen nincs kedvem tovább olvasni.
De látszik, ezek szerint a kezdők szintjét sem ütöm meg. Vagy én nem értem, mi a kezdő szint. Legyen az én problémám.
Az meg hogy irigység, részemről biztos hogy ki van zárva. Ahogy az se szúrná a szemem, hogy v.ki hová jutott rendszerfejlődésben. Az okot nem értem csak, ahogy már leírtam.

Viszlát, talán máshol! Akár személyesen is. :K

(#27970) BBéci válasza DenonPapa (#27968) üzenetére


BBéci
titán

Jó helyre írtál, semmi gond, csupán a - szerencsére - kitörölt vitára utalt a megjegyzésem.

A helyiség mérete meglehetősen csekély, nálam csak a nappali nagyobb és oda elegendő volt egy darab, felső-középkategóriás, vagy csúcs szubláda. Azt javaslom, a rendelkezésre álló összegből vegyél egy ELAC SUB2070-et, ami a bemérő rendszerének köszönhetően egy házimozizásra erősen kompromisszumos konyhás-nappaliban is egészen jól tud szólni.
Remélem sztereó zenéhez nem akarsz mélyládát használni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27971) BBéci válasza V8engines (#27969) üzenetére


BBéci
titán

Számomra nem világos, mit szeretnél? Miben tudunk segíteni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27972) #98221312 válasza V8engines (#27969) üzenetére


#98221312
törölt tag

" De látszik, ezek szerint a kezdők szintjét sem ütöm meg. Vagy én nem értem, mi a kezdő szint. "

Jogos a felvetés...
Sajnos ez is egy vita táptalaja, hogy mi is valójában a belépő szint.
Személyesen én azt gondolom, hogy a "belépő szint" pl: egy Denon520, a hozzá illő hangfalszettel stb...
Valakinek akár a 30e ft-os soundbar, vagy egy komplett bögre szett, de tovább megyek.., egyik ismerősöm a 10e ft-os pc-s szettjét is annak nevezte.

Az már más kérdés, hogy az ide látogatónak el kell fogadni, hogy ebben a közösségben a nagyon belépő kategória, illetve a bögrék nem javalottak.

(#27973) zsoika válasza BBéci (#27971) üzenetére


zsoika
addikt

Itt válaszoltam neki és kérdeztem is ,de Ő még nem válaszolt .
A régi szettjére akarja a TV hangját átvinni (szerintem ).

[ Szerkesztve ]

(#27974) I'am Dony válasza V8engines (#27969) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem igazán értem, miért jutottál erre a következtetésre:
"De látszik, ezek szerint a kezdők szintjét sem ütöm meg"
Ha akarod majd leírod. Ha segítségre lesz szükséged, biztosan kapsz választ, ha van olyan aki érdemben reagálni tud.

(#27975) daniel2121 válasza motoroskanál (#27846) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ő azt mondta, hogy nincs ingyen krumpli leves. Még ma is aktuális.

(#27976) DenonPapa válasza BBéci (#27970) üzenetére


DenonPapa
újonc

Ez az Elac2070 drágább mint az SVS SB-2000, annyival jobban is szól? én inkább vennék két kisebbet, mivel egyik cimbim a Magnat Betasub 30a mellé vett egy ugyanolyat és szerinte megváltozott a teljes hangkép a kettőtől, jobbak lettek általa a közepek és a magasak is, ezért gondoltam volna egyből kettő kicsit, ill. a nagy Denon SubEQ-ja jól egységesíti a kettőt - ezt tőled olvastam! :R

(#27977) BBéci válasza DenonPapa (#27976) üzenetére


BBéci
titán

Jó az SB-2000, de a 2070 magasabb ligában focizik, és amennyiért most hozzá lehet jutni, az brutálisan jó ár, vétek kihagyni.
Amit az ELAC önbemérője tud, azt az AVR-7200 Audyssey rendszere meg sem közelíti. A teljes hallható tartományban mér és korrigál annyi frekvencián, mint az ELAC szubbasszusban.
Abból a Magnatból betehetsz négyet a szobádba, igazán jó szubbasszus akkor sem lesz, mert kakiból nem lehet várat építeni. Sokból sem. Most látom, a haverod szerint változott hatalmas mértékben, ami azért nem biztos, hogy mérvadó, mert nem tudjuk, milyen egyéb referenciával rendelkezik. Járt már a Házimozi Stúdióban?

Ha az lenne a kérdés, hogy egy db SUB 2090, vagy kettő 2070, akkor az utóbbira szavaznék.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27978) Quetz válasza BBéci (#27977) üzenetére


Quetz
őstag

Miért, az ELAC hány frekvencián korrigál szubbaszusban és mennyin mér az Audyssey platinum?

[ Szerkesztve ]

(#27979) BBéci válasza Quetz (#27978) üzenetére


BBéci
titán

Olvasd el a leírásokban, azoknak inkább hiszel, mint nekem!
Egyébként az AVR-X7200W Audyssey MultEQ XT32-vel rendelkezik, Platinummal még nem találkoztam. Azt a WA tudja.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27980) DenonPapa válasza Quetz (#27978) üzenetére


DenonPapa
újonc

@Quetz,
köszi az ötletedet, XTZ 10.17 lenne nekem árban megfelelő a 2db-hoz, Te hallottad is ezek közül vmelyiket?

@BBéci,
Elac 2070 -nagyon exkluzív darab, vszínű hogy ez inkább az erősítőhöz passzolna mint az én kezdő tudásomhoz és pénztárcámhoz 1 db-ra, egyébként utolsó mondatodban Te is 2db-ot vennél inkább és mások is a 2-t preferálják/ajánlják, gondolom később profitálnék belőle de ez nekem még nagy, ja a 20m2-es nappalihoz van még 40m2(konyha+étkező+előszoba) még mindig 1db-ot gondolod jobbnak?

(#27981) Dorian válasza DenonPapa (#27976) üzenetére


Dorian
félisten

Ha egy nézői (mozizási, hallgatási) pozíció van, akkor érdemes lehet 1 drágább szubot venni ha több is, akkor inkább 2 olcsóbb, de-már-elég-jót. Ugyanis normál méretű szobában nincs az a bemérő rendszer, ami egy szub esetén jó mélyet csinál 1m-rel egymás melletti mindkét helyen egyszerre.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27982) VoidXs válasza Quetz (#27978) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az Audyssey parametrikus, az adott frekvencián EQ-zások kora már egy évtizede lejárt. Egyébként 512 szűrőt használ csatornánként, innen egy jó algoritmus akár 48-ad oktávos pontossággot is el tud érni, a REW például túlteljesíti.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#27983) BBéci válasza DenonPapa (#27980) üzenetére


BBéci
titán

350000 forintból nem vennék két darabot, az biztos.
Na ugye, hogy nem 21 négyzetméter! A teljes, egybefüggő területet kérdeztem, ugyanis leginkább a légköbméter számít.
Azért írtam a két darabot, mert a SUB 2070 már van annyira jó, hogy érdemes duplázni, szerintem többet nyújtanak, mint egy darab SUB 2090. Igaz, utóbbi pár hertzzel mélyebbre meg, de annak vajmi kevés a gyakorlati haszna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27984) Steady74 válasza Dorian (#27981) üzenetére


Steady74
addikt

2 olcsóbb, de-már-elég-jó

Mondanál pár típust tapasztalatból? Köszi.

(#27985) Nemir Ombe válasza Steady74 (#27984) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez [link] pl. jelenleg olcsó is és jó is, ugyhogy aki 2db-ban gondolkozik annak is ajánlott lehet .... ;)

Hmm ....

(#27986) Dorian válasza Steady74 (#27984) üzenetére


Dorian
félisten

Bármelyik zárt, használtan 150-180-ért megvehető itt is sokszor szóba kerülő típusra érvényes a dolog.

Béci,
Nem csak a szükséges hangnyomástól, meg a kisebb-nagyobb minőségkülönbségektől függ a dolog, hanem nagyon attól, hogy 1 helyen akarunk pontos frekvenciamenetet, vagy egy nagyobb területen szükséges ez. Utóbbi esetben két, külön állítható szubnak akkora előnye van, hogy simán megéri inkább két kicsit gyengébbet venni. Ha egy nézői hely a lényeg és el is tudjuk helyezni megfelelően a szubot, akkor persze jobb lehet az 1 db drága.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27987) DenonPapa válasza Dorian (#27986) üzenetére


DenonPapa
újonc

@Dorian,
engem is érdekelne mit tartanál 2db-ot olcsónak és jónak egyszerre? konkrétat légyszi
@Nemir Ombe,
köszi az ötletet, ezt már halottam ráadásul 2-t , szép megfogott basszusokat adott, de valahogy a zenében nagybőgő, lábdob tekintetében nekem hiányzott még testesség, mélység
@BBéci,
értelek, de ha mégis csak a fenti összeged lenne 2-re, Te melyiket választanád az általad imertek-teszteltek közül?
Köszi mindenkinek és bocsi hogy ennyit kérdezek! :B

(#27988) Dorian válasza DenonPapa (#27987) üzenetére


Dorian
félisten

Pl. Dynavoicet-12, SVS SB12-NSD, talán sb-2000 is belefér az árba vagy a Velodyne spl-1000r, stb.

De lehet, h ezekkel már a haladóba kéne átmenni, hogy nehogy itt baj legyen belőle ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27989) tomyka74


tomyka74
senior tag

ha már sub! [link] szerintetek?
bár még megy a licit 7 napig ha jól látom.

(#27990) Lacielvtárs válasza tomyka74 (#27989) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szerintem simán licitálj rá :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#27991) BBéci válasza Dorian (#27986) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan úgy, ahogy írtad: kicsit gyengébből kettőt, én is annak pártján vagyok. De a SUB 2070 nem kicsit jobb bárminél, amiből kettő kerül ugyanannyiba. A használtakat most ne vegyük számításba, mert bizonytalan, hogy éppen mit lehet kapni.
Valamint legtöbben barátnővel, feleséggel nézünk filmeket, akik nem fognak minket amiatt több hetes puncimegvonásban részesíteni, mert az ő hallgatói pozíciójukban nem 100 %-os a szubbasszus.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27992) Dorian válasza BBéci (#27991) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, őket általában ez nem izgatja. Enyém is a filmért néz filmet, a zenéért hallgat zenét, simán beül a sarokba, nem érdekli az ilyesmi. Pedig zenét tanult egész életében: gyerekként kórusban énekelt a zeneakadémián aztán zongorázott egy évtizedig, van is neki egy.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27993) Nemir Ombe válasza tomyka74 (#27989) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ennyiért baromi jó (lenne), de általában 4-500€ között szoktak elkelni, de persze lehetnek kivételek + szerencséd is .... :D ;)

.... amúgy hangban/minőségben/méretben/teljesítményben tök ugyanaz, mint pl. a sub 80/85, csak ez fényes fekete és van hozzá távvez, igy kényelmesebb a beállítása .... ;)

Hmm ....

(#27994) BBéci válasza Dorian (#27992) üzenetére


BBéci
titán

Nálunk nem ennyire egyszerű a helyzet, mert feleségem roppant érzékeny a hangminőségre. Az a sokat emlegetett empéhármas történetnek minden szava igaz. No meg annak az ellenkezője is, amivel kapcsolatban már szintén írtam példát. Csukott szemmel élveztem a zenét a kanapé közepén ülve, egyszer csak azt éreztem, hogy lehuppan mellém, arrébb taszít és közli, ezt neki is hallania kell! Éppen valami 5-6 milliós sztereó rendszert teszteltem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27995) tomyka74 válasza Lacielvtárs (#27990) üzenetére


tomyka74
senior tag

hát elkezdtük figyelni cimborával aztán meglátjjuk,hátha.
de persze ha itthon időközben itt aprón vagy avx-en látok valamit akkor nyilván az még jobb lehet.
de azért meghúztam magamnak egy max 100-120-as határt használtban természetesen. meg ugye zárt legyen mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#27996) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#27993) üzenetére


tomyka74
senior tag

hát max 100-ig kb. jó aztán ha feljebb megy felejtős, de így van hátha. :D

(#27997) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Már ha témánál vagyunk. Mi a menete egy ilyen őnbemérős mély láda beüzemelésének?
Ugyan úgy mikrofon van mint hm.erősítőnél?
Milyen maga a kezelőfelület, kijelzője van?
Bemérést követően megint csak rá kell mérni a hm.erősítővel?
Lehet buta kérdések, de helyénvalónak gondolom. :K

(#27998) arcitec válasza xxxxxxxxx (#27997) üzenetére


arcitec
addikt

Teljesen önálló és minden van ehhez mint az erősítőnek, de a menete érdekes lenne számomra is. Szub szempontból mit kell csinálni az erősítővel, mit mire kell állítani, mivel a bemérést azzal is el kell követni. Nem a szub, hanem a többi hangfal miatt. :U

[ Szerkesztve ]

(#27999) Quetz válasza DenonPapa (#27980) üzenetére


Quetz
őstag

BBécinek és Doriannak igaza van, mivel az egész egybefüggő légteret kell a mélynyomónak nyomás alá helyeznie, ezért:
- Vedd meg a legjobb ládát amire pénzed van, így legalább a sofőr székében jó lesz a mozi hang ;] (később még mindig vehetsz egy másodikat)
- Minél nagyobb membránfelületed van annál jobb
- Push-Push rendszerű dupla membrános mélynyomó esetén, mint pl. az Elac 2070, +6dB hangnyomásra számíthatsz, mert úgy viselkedik a rendszer, mintha két ládát raknál egymásra( egymás mellé).

A kérdésedre visszatérve nem hallottam az XTZ-t, mert Arendal SUB2-t vettem (nem tudtam, hogy a szomszédban féláron lehet kapni Elac-t), de azért szoktam felhozni ezt a három márkát: Arendal, SVS, XTZ, mert mindegyik cég biztosít lehetőséget 30-60 napot otthoni kipróbálásra. Ha nem tetszik a produkció, akkor maximum a szállítási költséget buktad. (Igazából mindenkinek ezt kellene csinálnia aki hangtechnikát árul, mert a bemutató teremben sosem úgy szól, mint otthon)

(#28000) DenonPapa válasza Quetz (#27999) üzenetére


DenonPapa
újonc

Köszi Quetz!
"a bemutató teremben sosem úgy szól, mint otthon" - pontosan ettől félek én is.
És bevallom nagyon izzad a tenyerem ha ennyit rá is szánok és a rezonáló 3x2,4m-es teraszablak-ajtó szétcseszi az amúgy gyönyörű stúdiós hangzást....asszem elsőre csak tesztelésre fogom kipróbálni.
Köszönöm mindenkinek a szakmai hozzászólásokat és támogatást, jó éjt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.