Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) zsoika válasza #98221312 (#27300) üzenetére


zsoika
addikt

& BBéci : Tényleg! :DDD

(#27302) bundaska


bundaska
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel állnék elő. Használt erősítő vásárlásánál mire kell odafigyelni? Sajnos helyben nem találtam (számomra) megfelelőt Debrecenben, így Budapesten találtam egyet. Ilyen távolságból az eladó azt mondja, amit akarok hallani, sajnos én sem értek hozzá, most szeretnék beruházni az első házimozi erősítőre. Egyébként egy HK AVR 171S-ről lenne szó. Érdemben ha valaki tudna segíteni, illetve lebeszélni az ilyen vásárlásáról (a távolság és a hozzá nem értésem miatt) azt nagyon megköszönném. Esetleg valahol be kellene vizsgáltatnom?

Üdv:
Bundas

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#27303) zsoika válasza bundaska (#27302) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. A HK 171 egy jó belépő erősítő....elsőnek tökéletes lehet ha a Te igényeidnek megfelel. Sajnos mivel még nem volt erősírtőd így nem tudod megmondani milyen hangra vágysz. Szolgáltatásokban gazdag és eröben is rendben van(belépő szinten) szerintem. Mostanság volt belőle 1-2 hibás darab ,így csak itteni sok pozitív értékeléssel bíró egyéntől vagy garisat vegyél. Egyébként nem jellemző a használt erősítők meghibásodása, gyenge pontjuk a HDMI panel.

(#27304) sinci01 válasza bundaska (#27302) üzenetére


sinci01
aktív tag

Én a helyedben nem erőltetném ezt a HK-t, inkább keress abban az árban Yamaha-t, Onkyo-t, vagy Denon-t. Ennek az utolsó HK szériának nem igazán találták el a hangját. Nekem volt, igaz 151-es csak, de gyorsan megszabadultam tőle. Lehet a 171-es valamivel jobb... :)

[ Szerkesztve ]

(#27305) Steady74


Steady74
addikt

Bővül a rendszer, 2.0 helyett 3.0-ra lépek fel, jövő héten v utána jön egy center a két front (Focal Aria 906) közé, egy Focal Aria CC. Egyelőre egy tv szekrényre kerül. Kérdésem mit érdemes alá tenni, figyelmbe véve a bútorlap felüketet? Köszi.

(#27306) greeen54 válasza bundaska (#27302) üzenetére


greeen54
csendes tag

Szia, nekem a 161-es van. Én főleg zenét hallgatok rajta (progressziv,-elektro, rmb, könnyűzene..ezeken nekem tetszik a hangja, de még a PinkFloyd is jól szólt. Komolyzenét nem hallgatok!) Mozizni az én igényeimet kielégíti, főleg, hogy a legtöbbet vinyóról nézem. :) bár a 161-es teljesítménye éppen, hogy elegendő. Nem mondom, hogy max hangerőn kell nézni a filmeket, de néhányat majdnem. Egyetlen zavaró tényező nekem, a nagyon lassan reagáló hangerő állítás. Menüje nem bonyolult, design jó szerintem. Van 1-2 hasznos kényelmi funkció amik egész jól személyre szabhatóak.. ennyit tudok segíteni :)

(#27307) _t0Mi_ válasza _t0Mi_ (#27293) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Erre senki semmit? Lassan átpörög másik oldalra. :(

---

(#27308) migabi24 válasza _t0Mi_ (#27307) üzenetére


migabi24
nagyúr

mi van ha csak egyszerűen elromlott😀

(#27309) SVLaller válasza _t0Mi_ (#27307) üzenetére


SVLaller
senior tag

sajnos nagy az esély rá hogy a mélynyomóba beépített erősítő kezdi megadni magát. nekem Orionból van ilyen rendszerem a PC-hez és pontosan ugyanezt csinálja, de csak a 2 front csatorna. egy külső erősítő megoldja a dolgot, nekem egy régi Kenwood erősítőm van erre a célra és még jobban is szól.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#27310) Norbi 72 válasza _t0Mi_ (#27307) üzenetére


Norbi 72
veterán

Légy egy kicsit türelmesebb,még nincs egy napja,hogy kérdezel.

Szvsz elég furcsa ez a dolog,de nincs semmi okos ötletem...

(#27311) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok, ha a surround hangszórókat szinte közvetlen a hallgatói pozíció mellé tudom csak rakni oldalirányba (20-30cm) akkor kb milyen magasra érdemes rakni őket (fix polcon lennének)? Illetve a mélynyomóról is érdemes leszedni a védő szövetet a jobb hangzás érdekében?

(#27312) #49892864 válasza _t0Mi_ (#27307) üzenetére


#49892864
törölt tag

Rá se ránts, hetedikén Én is kérdeztem :DD .........azóta sikerült beszerezni egy onkyo, klipsch párosítást. :K :D :DD

(#27313) xxxxxxxxx válasza Lacielvtárs (#27290) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Nálam egy örökzöld film minden kategoriában is, mert! :D
Figyelmedbe ajánlom. Max Payne Trailer

(#27314) VoidXs válasza Krilehor (#27311) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

30-45 fok szokott az ideális pozíció iránya lenni. A 20-30 centi viszont rendkívül közel van, az egy alkarnyi távolság sincs, biztos vagy te ebben? A mélynyomón érdemes hálót hagyni, nagyon gyenge clippeléseket tud tompítani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#27315) Krilehor válasza VoidXs (#27314) üzenetére


Krilehor
tag

A kanapé és az oldalsó fal közé tudom csak rakni, a kanapé 2 szélén szoktunk ülni, és a kanapé pont így van szemben a tv-vel. Kép

(#27316) VoidXs válasza Krilehor (#27315) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az úgy oké, én pontszerű hallgatási pozícióval számoltam.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#27317) Beni2360 válasza #98221312 (#27300) üzenetére


Beni2360
félisten

Én egyszer olvastam, hogy az a jó ha a frontok oldalát nem látod a pozíciódból.
Melletted meg mindenki azt lát és hall amit akar. :D

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#27318) Krilehor válasza VoidXs (#27316) üzenetére


Krilehor
tag

És ilyenkor kb mi lenne az ideális magasság? Mert azt olvastam, hogy kb 30-90cm között, de gondolom ez attól függ, hogy oldairányba milyen messze van.

(#27319) SVLaller válasza Krilehor (#27318) üzenetére


SVLaller
senior tag

nekem egy darabig csak a kanapé szélére volt rakva a hangfal és úgy jobbnak éreztem a térhatást, most fel van emelve kb. 40cm-el így csak annyit nyertem hogy nem fekszünk rá a párnával :DDD

szóval én a fülmagasságra vagy picivel fölöttire szavazok :K

[ Szerkesztve ]

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#27320) zsoika válasza SVLaller (#27319) üzenetére


zsoika
addikt

+1
Én is így érzem.

(#27321) zsoika válasza #49892864 (#27312) üzenetére


zsoika
addikt

"Meghallgatás nélkül nem venném meg"
Ennél jobbat mi sem tudtunk volna ajánlani!

(#27322) Vicarious1 válasza Steady74 (#27305) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Nekem pont ma hozta a futár az Aria 906 surroundok mellé a CC 900-at:) Az alja teljesen bőrrel bevont, nem adtak hozzá kis gumi tappancsot se, úgyhogy az előző Polk centerről megmaradt kis öntapadós gumi lábat tettem rá ideiglenesen, hogy picit elemelje és ne karcolódjon.

(#27323) VoidXs válasza Krilehor (#27318) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ahogy a 30-45 fok kijön a kanapé közepétől, olyan 60-70 centire tippelném.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#27324) Steady74 válasza Vicarious1 (#27322) üzenetére


Steady74
addikt

Honnan vetted ha szabad kerdezni? Johet akar privatban is :)

(#27325) bundaska válasza zsoika (#27303) üzenetére


bundaska
aktív tag

Köszönöm az ismételt válaszodat/válaszokat mindenkinek!
Már legalább volt valami kiindulópontom és megkaptam a választ is pár hozzászólótól.

Szemezgetek egy kicsivel "okosabb" erősítővel is, mégpedig Yamaha MusicCast HTR-4071-el.
Kb. egy árban vannak (a Yamaha 10k-val drágább), de tudásban mintha több lenne a HK-tól, viszont a HK 7.2-es, amit nem használnék ki jelenleg (de ha nem tévedek régebbi darab, mint a Yamaha általam írt darabja). Már csak a magassága a probléma, nem fér be a jelenlegi Ikeás TV állványba, a HK van előnyben, 40 mm-el alacsonyabb mint a Yamaha :)

Hangszóró szettben egy HKTS 9-ben gondolkodom hozzá. Most szerintem jó árban van újonnan 69990Ft, használtan legolcsóbban 57k-ért találtam meg, persze ez is jó messze van tőlem (Gyöngyös), meghallgatni sajnos nem tudom.

Tanácstalan vagyok mind erősítő, mind hangfal (használt vagy új) terén még mindig :D

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#27326) #98221312 válasza Beni2360 (#27317) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerintem azért az sok lenne... Arról meg tényleg nem beszélve, hogy ha valaki ül melletem, akkor az biztos alig hallana valamit.. :D
Egy próbát majd lehet megér! :D

(#27327) Steady74


Steady74
addikt

További gondolataim a hm bővítésről. Képbe került, hogy a hátsó dobozok is érkezhetnek, a frontokkal azonos Aira 906. A frontok a saját állványaikon ülnek, a hátsó dobozokhoz ha megveszem a gyári állványokat, akkor azok magassága az ajánlott magasság alatt lesz. Mit javasoltok, mi a véleményetek?

(#27328) greeen54


greeen54
csendes tag

Mi a véleményetek a Denon avr-1911-ről?

(#27329) zsoika válasza bundaska (#27325) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Majd írd meg mikor hívjalak telefonon mert ingyen beszélek és nincs kedvem leírni ....inkább elmondom 5perc alatt. ;)

greeen54: Jó, belépő szintű erősítő, de én 1912-t néznék a hálózati szolgáltatások miatt(persze azt te tudod hogy szükséged van e rá, vagy nem) ....árban meg nem sokkal több.

[ Szerkesztve ]

(#27330) Krilehor


Krilehor
tag

Köszi a tippeket :)

(#27331) bunddog


bunddog
tag

Hali!

Nem tudom van e hifi topic én nem találtam de gondoltam itt is kaphatok választ cd lejátszó ügyben, 50 körül használtan nad vagy marantz már a kellemes kategória?

szerk.: kozben megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

(#27332) ctrlaltdel13 válasza bunddog (#27331) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

http://prohardver.hu/tema/hi-fi-rol_altalanossagban/friss.html

(#27333) bundaska válasza zsoika (#27329) üzenetére


bundaska
aktív tag

Bármikor :)

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#27334) _t0Mi_ válasza SVLaller (#27309) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Nem tartom valószínűnek, hogy elromlott, mert van egy másik kisebb 2.1-es logitech hangfalam, ami a szoba egy teljesen másik pontján van, és azzal is tapasztaltam a jelenséget, még ha kisebb mértékben is.
Erős a gyanúm, hogy az elektromos hálózattal van valami. Viszont mivel bérlem a lakást, tenni ellene sokat nem tudok, így marad az erősítő.. :(

---

(#27335) greeen54 válasza zsoika (#27329) üzenetére


greeen54
csendes tag

Köszi!

(#27336) mettek válasza _t0Mi_ (#27334) üzenetére


mettek
addikt

Viszont mindenképpen jelezd ezt a tulajdonosnak mert ha valami balul üt ki akkor te ezzel mentesülsz a felelősség alól a tekintetben hogy esetleg te okoztad az elektromos hálózat hibáját vmilyen készülékkel. Jogászként mondom. Illetve ha ezt a tulaj nem javítja ki akkor ez okot adhat neked egy azonnali felmondásra is (ez persze akkor jön szóba ha van bérleti szerződés felmondási idővel).

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#27337) _t0Mi_ válasza mettek (#27336) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Köszönöm a tanácsot, már emailen jeleztem a tulajnak. :)

---

(#27338) BBéci válasza Steady74 (#27327) üzenetére


BBéci
titán

Volt idő, amikor a háttérsugárzóim állványon voltak, fülmagasságban. Aztán kicsit átrendeztem a szobát, feltettem a hangdobozokat 140 cm magas könyvespolc tetejére és annyival jobb lett a hangzás, hogy a fejemet vertem a falba, amiért nem változtattam sok évvel korábban.
A Focal Aria azért is kiváló család, mert tagja egy remek bipól háttérsugárzó az SR 900. Balgaság nem azt választani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27339) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!

Még mindig házi-mozi rendszer építésén gondolkozok. Tanácsot, ötleteket szeretnék kérni. 1-2 hete még ez volt az elképzelésem: Denon AVR-X1400H + Harman Kardon HKTS 16. Azóta tovább gondoltam. Kicsit komolyabb hangfal szettet szeretnék. Tudnátok ajánlani 5.0 vagy 5.1 szetteket amiket érdemes lenne megvenni. Új és használt is érdekel. Az erősítő típusa se fix de hasomló szolgáltatásút szeretnék. Rá szánt összeg kb. 400.000Ft + kábelezés.

25nm szobába lenne. Első körben filmnézéshez másodsoron játék és zene hallgatás.

(#27340) greeen54


greeen54
csendes tag

Van itt még valaki akinek a HK-hkts valamelyik szériájának a sub-ja néha ,,sípol” ha LFE-re van kapcsolva? (Nem nagyon csak pont annyira, hogy idegesítő :D )

[ Szerkesztve ]

(#27341) zsoika válasza greeen54 (#27340) üzenetére


zsoika
addikt

Igen...a 210/230 kicsit sípol(és nem csak LFE-n) ,de a 200-as nem.
A Sony 1040-es erősítőm meg "búg" (trafóhang)....a mélynyomó sípoló hangját elnyomja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27342) greeen54 válasza zsoika (#27341) üzenetére


greeen54
csendes tag

Normálban nekem nem. ..meg ha ki-be kapcsolom akkor elhallgat. Utánanéztem nem hiszem, hogy megibásodásról van szó inkább valami ,,eu” kompatibiltási probléma lehet. (Szerintem) Találtam egy csikket ami orvosság lehet rá. (szerintem nagyon zavaró) cikk: https://legacy.thomas-leister.de/harman-kardon-hkts-210-subwoofer-pfeift/

(#27343) zsoika válasza greeen54 (#27342) üzenetére


zsoika
addikt

Nem volt vészes szerintem, csak ha odahajoltam v.miért akkor lehetett hallani.

(#27344) Lacielvtárs válasza zsoika (#27343) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Akkor ne tessék oda hajolni ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#27345) zsoika válasza Lacielvtárs (#27344) üzenetére


zsoika
addikt

Ez könnyű lesz mert tegnap adtam el. :B ;]

(#27346) Lacielvtárs válasza zsoika (#27345) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jaa, akkor semmi :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#27347) zsoika válasza greeen54 (#27342) üzenetére


zsoika
addikt

"Normálban nekem nem" Akkor ne az LFE-re tedd! Nekem is normálban van....amúgy is az LFE csak 120Hz ig szól, Én meg 150Hz -en vágom a szateliteket .

[ Szerkesztve ]

(#27348) greeen54 válasza zsoika (#27347) üzenetére


greeen54
csendes tag

Beleteszem inkább azt a két ellenállást. Normál-ban nem tetszik annyira, igaz nekem ,,csak” az erősítő gyári mikrofonjával lett beállítva a rendszer. Próbáltam menüben is belőni de ,,auto”-n mindig jobb volt a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#27349) junkpod válasza zsoika (#27347) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azt akarod mondani, hogy ha az INPUT kapcsoló lfe módban van akkor 120nal feljebb nem szól? Ha normalba rakom akkor vágás nélkül szól?
De akkor nem kell atdugnom az INPUT csatlakozót lfe helyett a normalba? (Asszem ott a left-be kell dugni?)

Box's don't touch!

(#27350) zsoika válasza junkpod (#27349) üzenetére


zsoika
addikt

Nem mernék rá mérget venni ,de szerintem igen! Mi más értelme lenne?
Az LFE egy dedikált csatorna 120Hz-ig.
Valószínűleg át kell dugni a csatlakozókat is a R,L csatikba, de Én kezdettől fogva a normálban használom Y kábellel. Mivel Én 150Hz -en vágom a szateliteket így nálam az LFE fel sem merült, mint lehetőség...gondolom olyankor lehet érdekes ha 120Hz-nél vágod vagy másik szettben használják a mélyládát.
Nem vagyok otthon, így kipróbálni nem tudom azt, hogy mi van akkor ha LFE-be dugom és normálra állítom.
18.00-kor végzek a "melóval" és kipróbálom ...aztán jelzek mit vettem észre.
Te is próbáld ki és majd jól megdumáljuk ,kinél mi is történt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.