Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) Nemir Ombe válasza MCGaiwer (#13599) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én ezt tenném .... vagy ami korábban írtam .... ;)

Hmm ....

(#13602) SLYM válasza Joshi (#13594) üzenetére


SLYM
veterán

nézd. mindenkinek megvannak a hobbijai, érdeklődési köre, stb, stb. engem ez a téma nem érdekel. egyszerűen csak szeretnék egy könnyen kezelhető, kompaktságához képest jóféle hangcuccot 120 magasságában a Tv-m alá. az ezzel kapcsolatos 10 hozzászólásom megírása is már volt vagy 1 óra és egyelőre sokáig nem jutottam a témában, leszámítva, hogy már tudom mennyi pénzt kellene rászánjak a bulira. vagy ha ennyi a topic, hogy vedd azt ami tetszik a fülednek, akkor ezt bele kéne tenni az első posta és bezárni a topicot, mert innentől értelmetlen az egész

[ Szerkesztve ]

(#13603) Nemir Ombe válasza SLYM (#13602) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

#13585 -ban linkeltem egy 120e-es "hangcuccot" kb. 60e-ért, szerintem arra amire neked kell több, mint tökéletes..... ;)

Hmm ....

(#13604) SLYM válasza Nemir Ombe (#13603) üzenetére


SLYM
veterán

nagyon szuper, köszönöm! csak ez a fehér szín sehogy sem illik az itthoni környezetbe

(#13605) #48613632 válasza SLYM (#13602) üzenetére


#48613632
törölt tag

Bármi, amit 120-ért venni fogsz, rendesen alul fogja múlni, a már meglévő VSX-520-adat.
Elsőnek azért tisztáznám magamnak, hogy miért nem szól az a cucc. Azzal, hogy szétkötötted, és újra összekötötted, max valami párosítást felejtett el, hacsak nem bekapcsolt állapotban kötözgetted le, és fel a hangfalakat, vagy dugdostad bele a kábeleket.
Ez esetben, lehet, hogy a végfokod bánja, de azt hiszem, ebben az esetben, amúgy is, kikapcsolna a készülék, minden bekapcsolás után, egy rövidke idővel.
Szóval, én azt mondom, inkább kis türelemmel, nézd át újra, és ha mégis jó az a cucc, akkor könnyebben bővítheted.
Másfelől, ha mindenképp eladnád, és másba ruháznál, jobban jársz, ha valamit a használt fronton nézel. Egy DTS erősítő, a közpkategóriából, bőven jó lehet, a szintén meglévő JBL 5.1 szetedhez. Szintén azt mondom, hogy bár nem csúcskategória, még mindig mérföldeket ver, bármely blu ray kombó szettre.
Tehát, én azt gondolom, hogy eleve átgondolatlanul álltál ehhez a kérdéshez.
Ha pedig, ha törik, ha szakad alapon, Te egy új, bögreszetten törpölsz, akkor gyakorlatilag mindegy, nincs nagy különbség közöttük, bármelyiket veheted. (Természetesen a gazdasági együtthatók figyelembe vételével)
Innen csak azt nézd meg, hogy melyik, milyen bemenetekkel rendelkezik (tipus backplate a google keresőbe, majd fényképek.) mert véleményem szerint, ebben a kategóriában, csakis ezek alapján lehet eldönteni, hogy melyiket vegyed. Minden másban közel azonosak.

Lalikiraly
Úgy hívják, hogy "passive HDMI passthrough" és ha jól olvasom, akkor nem tudja, sajnos. Bár a fórumban is tippelnek, illetve tanácsként, külön audio kábelt javasolnak a TV felé, erre az esetre.
Ebben az esetben viszont, amikor így szeretnéd használni, ezt mindig be kell állítanod a TV-den.

Tompo92
ITT olvasgass előfok kérdésben. Bár az a véleményem, hogy ha nem tudod mi az, nincs is rá szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#13606) Nemir Ombe válasza SLYM (#13604) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor én sem tudok segíteni rajtad .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#13607) chester91 válasza Nemir Ombe (#13606) üzenetére


chester91
senior tag

Egy kérdésem még akadt. Kicsit olvasgattam a hangprojektor témakörében, és kezd meggyőzni, tekintve, hogy a Logitech-hez képest olyan 20-25-tel olcsóbb ez a Yamaha, amit mutattál. Ha össze lehet hasonlítani a térhatást, milyen minőséget képviselhet térhangzás szempontjából ez a hangprojektor egy valódi 5.1-hez képest (jelen esetben persze a Logitech-hez képest, nyilván minél jobban feljebb megyünk árban, ha nem lövünk mellé, nyilván minőségben is kapunk jóval brutálisabb cuccot)? Azt is látom, ami nem rossz, hogy képes iPad-ről, iPhone-ról is fogni wireless a hangot, ami szintén dob hozzá egy piros pontot.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#13608) BBéci válasza chester91 (#13607) üzenetére


BBéci
titán

A szóban forgó Yamaha nem hangprojektor, hanem soundbar, aminek nem feladata az 5.1 hangzás szimulálása. Sima sztereó és pont.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13609) chester91 válasza BBéci (#13608) üzenetére


chester91
senior tag

Rendben főnök, köszönöm az eligazítást!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#13610) Nemir Ombe válasza BBéci (#13608) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért csinál némi "áll térérzetet" és annyira nem rossz benne .... ;)

(persze nem rendes sok.1 és nem is ebbe a topikba való, de Ti is teszteltétek a "kistesóját" ha jó emlékszem .... )

Hmm ....

(#13611) SLYM válasza #48613632 (#13605) üzenetére


SLYM
veterán

még átgondolkodom akkor, köszönöm a tanácsot :R

közben azért elkezdtem nézegetni ezeket a soundbarokat. ez pl tök szép: [link]. ez ajánlott vételnek számít? ha tud annyit, mint a YAMAHA YAS-201 akkor ezt a 30 pluszt kifizetném a fekete színért

[ Szerkesztve ]

(#13612) #48613632 válasza SLYM (#13611) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát igen, csak hangrendszernél másodlagos a kinézet.
De hogy őszinte legyek, nem tudom. Sosem hallgattam ilyesmit, nekem nagyon szükségmegoldásnak tűnik, maga a koncepció. Az mindenképpen előny, hogy van hozzá egy sub.
De ez sem fogja hozni azt, mint amit a korábbi cuccod tud, ebben vakon is biztos vagyok.
Hangrendszernél, meg mindennél amúgy, nagyon nagy pofont kaphatsz, ha a jól megszokott minőséged, egy következő vásárlással, sikerül alulmúlni.
Míg egy kis fejlődés előre irányban, talán nem okoz akkora örömöt, és fanyalogsz, hogy esetleg másra, sokkal jobbra számítottál, ugyanakkora lépés visszafelé, és a falat fogod kaparni, hogy miért nem gondoltad át rendesen.

(#13613) SLYM válasza #48613632 (#13612) üzenetére


SLYM
veterán

ezzel teljes mértékben egyetértek, eléggé idegesít most, hogy a TV beépített hangszóróját kell hallgassam, tényleg kevésbé tisztán érteni a beszédet, meg érezni is, hogy jobb volt a mostani rendszer, amíg még működött

[ Szerkesztve ]

(#13614) #48613632 válasza SLYM (#13613) üzenetére


#48613632
törölt tag

Neked is azt tudom mondani, hogy elsőnek teszteld le a setup microfonnal, ott ki kell hogy adjon, minden csatornára, egy füllel is hallható jelet. És ez nem függ, a bemenetek párosításától.
Vagy ugyanezt kézi üzemmódban. Pioneernál ennek a neve MCACC vagy valami nagyon hasonló.
Ha a végfok elszállt, akkor hangot sem fogsz hallani, arra a hangfalpárra.
Ezután jöhet a bemenetek tesztje. Ide-oda dugdosással szintén össze kell, hogy jöjjön. Persze akkor csak, ha végképp belekeveredtél a menürendszerbe.
Amúgy meg bogarászd át a manualt.

[ Szerkesztve ]

(#13615) Lalikiraly válasza #48613632 (#13605) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ohh értem, köszönöm szépen!

Akkor mostmár nem variálok, marad nálam a Yamaha R-S202D erősítő és ahogy eddig volt analóg összekötéssel.

Köszönöm a helpet!

Szép napot!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13616) Joshi válasza SLYM (#13602) üzenetére


Joshi
titán

Még mindig azt érzem hogy te szórakozol itt mindenkivel, akit nem érdekel a téma az megkéri a barátot ismerőst hogy vegyen neki valamit. :O

(#13617) MCGaiwer válasza SLYM (#13602) üzenetére


MCGaiwer
addikt

120 körül ez a két ajánlható soundbart találtam:

Harman Kardon SB20

Klipsch R-4B

Esetleg kicsit többért a Harman Kardon SB 350

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#13618) SLYM válasza Joshi (#13616) üzenetére


SLYM
veterán

thx professzor

MCGaiwer köszi, pont itt olvasgattam én is teszteket az imént

(#13619) Norbi 72 válasza SLYM (#13618) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egyáltalán megpróbáltad hdmi/optikain szóra bírni,engedélyezve a vas menüjében?

Jó kis cucc az,nem nagyon értelek....

(#13620) ztoldy


ztoldy
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy 150ezer forintig milyen erősítő + 5.1 kombináció ajánlott filmnézésre?
A TV egy LG 50LF652v típus, jelenleg pc-ről kapja a filmeket. A szoba mérete 24m2.
Esetleg a max. összeg felmehet 200-ig, ha minőségben jelent valamit.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#13621) Nand_i válasza #48613632 (#13614) üzenetére


Nand_i
tag

Annó néhány éve nekem is elszállt a végfok VSX-520ban, legalábbis a szervíz azt írta a garilapra. A készülék be sem kapcsolt.

(#13622) BBéci válasza Nemir Ombe (#13610) üzenetére


BBéci
titán

Még annyit sem, mint egy sztereó hangdobozpár.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13623) #98221312


#98221312
törölt tag

Gyors segítség kellene.. Szerintetek Inakustik HDMI kábel 5000.-ért 3m, vagy Avinity 1.5m 4000.-ért???

(#13624) Dorian válasza #98221312 (#13623) üzenetére


Dorian
félisten

Gyors válasz: Attól függ, milyen hosszú kábelre van szükséged...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13625) #98221312 válasza Dorian (#13624) üzenetére


#98221312
törölt tag

Minőségre gondoltam... egyébként 1.5 m elég lenne. Inakustik jobb minőségbe??

(#13626) Nemir Ombe válasza BBéci (#13622) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Volt nálam pár éve egy yas-101, az "egész jól" teljesített, árához és kategóriájához képest (50e környékén volt anno), de hát kinek mi .... ;)

Jigsaw04:

Vedd a hosszabbat, hogy biztos "elég" legyen .... ;]

(idézet egy cikkből: "Az Avinity egy új csillag a HAMA cég égboltján" .... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#13627) #98221312 válasza Nemir Ombe (#13626) üzenetére


#98221312
törölt tag

Itt vok a MM-ban..:D Melyik legyen??:D

(#13628) Nemir Ombe válasza #98221312 (#13627) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha 1.5m elég, akkor vegyél 1.5m-es Inakustik-ot inkább .... minek "pazarolni" .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#13629) BBéci válasza Nemir Ombe (#13626) üzenetére


BBéci
titán

Avinityből többféle létezik, nálam egy High End Edition köti össze a BD-játszót és az erősítőt, nagyon jó kábel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13630) Nemir Ombe válasza BBéci (#13629) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát én a Hama "gyártási környezetét" ismerve nem arra szavaznék .... de nekem teljesen mindegy .... ;)

(mellesleg ez sem igazán "bizalomgerjesztő" a marketing szövegben: "nem is annyira a külső és az egyes csatornák közt keletkező zajok kiszűrése a fontos, hiszen a digitális adatfolyam nulláit és egyeseit könnyebb elkülöníteni az analóg adathoz képest, inkább a minél nagyobb sávszélességre koncentrálnak".... de kinek mi számít)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#13631) #98221312 válasza Nemir Ombe (#13630) üzenetére


#98221312
törölt tag

Inakustik lett...:d Köszi..

(#13632) zsoika válasza BBéci (#13629) üzenetére


zsoika
addikt

Az Inakustikból is, de gondolom neked nem kell bemutatnom. :B
Jigsaw04 :Nekem egy Y premium van, de gondolom a MM-ben a Star-t vetted?

[ Szerkesztve ]

(#13633) hm15


hm15
senior tag

Házmozi erősítők Tone Control funkciója (Adjusting Bass And Treble és még ahogy hívják különböző erősítőkön) normális, hogy DTS-HD és TrueHD alatt nem aktiválható? vagy ez nem szabvány, hanem eltér gyártónként, kategóriánként?

Működik Dolby Digital és DTS-nél, nem működik Direct vagy Pure direct üzemmódban, ami érthető.

Ha érkezik válasz és igény van rá, megírom miért érdekel vagy miért fontos.

(#13634) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok,

Költözés miatt új hangfalak vásárlása előtt állok (a régiek maradnak a lakásban, ez a tulajé.) 5.1re lenne szükségem, front L/R esetnén maradnom kell a bookshelf méretnél, álló nem fér be.

Erősítőm van egy Onkyo 807 személyében.
Jelenleg régi magnat hangfalak (4utas álló elöl és 2 utas hátul) és egy cerwin vega front van rajta. A sub az egy régi kis sony
Nem komoly darabok de mozira meg voltam elégedve velük, zenét nem hallgatok rajta.
Jelenlegieket linkeltem, mert ez alatt a "minőség" alatt nem szeretnék, de mivel ezeket se én vettem a hangfal választásban teljesen tapasztalatlan vagyok.
Tudom az erősítőhöz komolyabb rendszer illene, de anyagilag egyenlőre az nem fér bele, ezt meg jó áron szereztem.

Használtakat keztdtem el nézegetni, de a választásban ötletem sincs. Régi dobozokról tesztek és vélemények is alig vannak.
Segítséget szeretnék kérni h merre induljak el.
Első körben régebbi ELAC dobozok felé kacsingattam.
A keret max80. ezért nézek használtan.

Köszönöm!:R

[ Szerkesztve ]

(#13635) szpali válasza szpali (#13548) üzenetére


szpali
addikt

Hüpp-Hüpp! Barba-trükk :DD

139e Ft volt a vége, doboz nékül, 5 év garival :K

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#13636) WP14


WP14
őstag

Sziasztok! Hozzáértő véleményetek szerint EZ mennyire idomulna egy Onkyo TX-NR545 erősítőhöz? (Később lesz sub láda)
Köszi a válaszokat. :-)

Ja, 12 nm-re kb.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#13637) #48613632 válasza szpali (#13635) üzenetére


#48613632
törölt tag

felfújható? :DDD

szerk:

Úgy néz ki, lecserélem a Jamo SW-410 subomat, egy Polk Audio PSW111 -re. :C

Jamo kicsit pontatlan volt, de lehet, hogy én nem tudtam csak rendesen összelőni.

De nem ezért cserélem, hanem mert törött lábbal érkezett.
Sajna az eladó egy brit, és nem jó kezeli, ha kioktatják csomagolástechnikából, így nem tudtam vele megeggyezni a törött láb miatti csökkentett árról. (Szilánkosra tört, de alátámaszthatóan, az eredeti fődarabbal)

[ Szerkesztve ]

(#13638) Lecs@


Lecs@
addikt

Hali szakik. Baleset történt. Elhoztam a lent említett Magnat 300 A Subot. Bekötöttem/tük. De nem akart megszólalni. Gondoltam valahol aktíválni kell az erősítő settingsben. Elmentem a távirányítóért. Okos kollégám átváltott egy gombot közben. A voltage selectort 115V - re. Azóta nem kapcsol be a SUB. Végleg behalt ? Azt mondja kifizeti. Nekem nem a pénz kell, hanem a Sub. Van még esély ? :R

512 GB

(#13639) VoidXs


VoidXs
Topikgazda

Hello!

Van köztetek, aki panelban mozizgat? Mit kell róla tudni, mikor szól be a szomszéd?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13640) Lacielvtárs válasza VoidXs (#13639) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Norbi 72, ha jól tudom, bár nála a szomszédok nem zavaró tényezők, már megsuketultek ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13641) chester91 válasza VoidXs (#13639) üzenetére


chester91
senior tag

Tömbtől függ. Nálunk van 2-3 idegbeteg, ordibálós lakó, így az, ha hangosabban szól a film vagy zene, senkit sem érdekel, amíg azért normalizált a helyzet, tehát nem hajnal 3-kor akarod úgy nézni a filmet, hogy a saját hangodat sem hallod.

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#13642) spiky03 válasza VoidXs (#13639) üzenetére


spiky03
veterán

Én is abban mozizok meg haver is.
Egyikünknek sem volt még baja a szomszédokkal, igau mi nem is Norbi hangerőn toljuk :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13643) Nemir Ombe válasza WP14 (#13636) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nagyon belépő, még az 5-ös Onkyo-hoz is ...

Lecs@:

Valószínű, hogy jobban jársz, ha a haver kifizeti és nézel egy másikat .... (azért a biztosítékot érdemes megnézni ha van benne, nem tudni mennyire csinálták "hülyebiztosra")

Evtárs:

:D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#13644) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#13643) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Majd kapom a fejemre a tockost, ha ide ér Norbi :D

Amugy en is oda szoktam csavarni a hangeronek egy egy jo filmnél, de hála istennek, maganhazban lakom es nincsenek közvetlen fal szomszédok.
Mert igazi mozielmeny az 50es aliasz felhangeron jon elő...
No meg az 50 cmes valyog fal is 'falaz' nekem :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13645) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#13644) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Norbinál pl. azt sem értem, hogy még nem "nyírták ki" a szomszédok vagy akár a szemközti házban lakók .... ;]

Amúgy teljesen igaza van, hallkan nem lehet mozizni, a lakóközösséget meg "nevelni" kell .... :D

Hmm ....

(#13646) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#13645) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igy is van, es igazat is adok az élet filozofiajahoz.
Elejeben en is halkan hallgattam a filmeket, de az igazi élmény, a hangerőben van, mondhatni, abban van a vitamin :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13647) Sz_Imre válasza WP14 (#13636) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Szia!

Igaz kevésbé hozzáértő vagyok, de nekem is ilyen van még.
Ez a termék enyhén szólva is túl van árazva, kb.: 40e Ft-tal, ami nem kis pénz, olcsóban megkapod használtan, sőt ennyiért jobb hangfalszettet veszel.
Amit tudnod kell, adatai.

(#13648) zsoika válasza Nemir Ombe (#13645) üzenetére


zsoika
addikt

+ELACielvtárs

Nem értek veletek 1-et...vagy is csak részben.
Kivételt képez szerintem egy csecsemő!!
Bizony tokostól mennék át az ajtón ha v.ki olyan hangerőn hallgatna bármit (akár nappal) hogy zavarná.
A panel bizony az alkalmazkodásról szól és tudjátok mindig az a "hülye" aki egyedül van egy tömeggel szemben.
Tehát nem az a kérdés, hogy igaza van e hanem, hogy mekkora közegben!(hacsak nem néz filmet így az egész tömb)
Mivel mi azonos csoportban vagyunk így neki adunk igazat.

[ Szerkesztve ]

(#13649) Nemir Ombe válasza zsoika (#13648) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Egy (nagy) része vicc/humor lett volna annak amit írtam/írtunk, persze hogy egyértelmű a hangerő csecsemő, beteg vagy egyéb esetekben, de mindenképp kell egy "jószomszédiviszony", főleg panelban .... laktam én is ilyenben, nem vágyom vissza .... ;)

Hmm ....

(#13650) zsoika


zsoika
addikt

Jujj...kicsit komolyra vettem volna. :F
Lehet :R

szerk:Volt egy szomszédom aki az idegbeteg szobakutyáját kint tartotta az udvaron(télen is) ami pont a mi házunkkal szomszédos. Egész nap ugatott(vagy is csak nappal h.Istennek este nem volt jellemző) de a fiamat folyton felébresztette. Nem tudott tőle aludni és így sokat sírt. Azóta kicsit ugrok az ilyenre....bocsesz.
ui.:Az első "szava" a vau-vau volt, az apa vagy anya helyett....na szép. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.