Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) fehér_ember válasza liszi70 (#13796) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Ráadásul fehér ember két tesztje nem is 320-as MP3, hanem egyelőre ismeretlen bitrátás."
Az is marad ;] A 320-assal hifin is próbát tettem, ott sem lett jobb. End.

(#13802) VoidXs válasza liszi70 (#13800) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ugyanazt csinálja, mint az MP3, csak sokkal részletesebben, és a hülyeségek (felfutások nullázása, stb) nélkül, majd rárak mindent, amit a FLAC tud.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13803) liszi70 válasza VoidXs (#13802) üzenetére


liszi70
nagyúr

OK, köszi!

(#13804) Hooper válasza BBéci (#13772) üzenetére


Hooper
őstag

Szia,
Igen rettenetes, sajnos ez van. ennyi helyem van, itt szeretném megoldani a lehetőségeimhez mértem a dolgokat.
Mindamellett ez egy "házimozi belépő szinten" topik..nem pedig az h thx szabvány és 20.000Ft/méter ár alatti hangszórókábellel rendelkezőkkel szóba se állunk topik.

Gondolom itt mindenkinek legalább ilyen szintű mozi szobája van:

És akinek a lehetőségei -mind kialakításban, mind anyagilag- nem ütik meg ezt a mércét azok továbbra is csak ipadaen nézhetnek HBOGo-t

Sajnos van egy 106"os motoros vásznam és vetítőm van aminek a képét szeretem. Mivel a nézési távolságom (~3,85) ehhez megvan (tudom hogy az optimális 4 m lenne, remélem nem köveztek meg hogy a szabványtól 20centivel eltérek, kipróbáltam a 4métert is nekem kicsit közelebb jobban tetszik) nem szeretnék kisebbet. Ha sarkoktól, falaktól megfelelő távolságra szeretnék álló tornyot rakni max 80"nak lenne helyem, amit nem szeretnék.

Ha ez előzményt elolvasod -amit már 2szer beírtam de reakciót még nem kaptam- leírtam mindent pontosan.

Most lemértem, 80cm re van a földtől a fülem.
kb 70centinél lenne a polcsugárzó magas dómja ha az eddig nézegetett hagnfalak magasságát nézem.
Én nem tartom annyira rettenetesnek, de lehet én vagyok igénytelen.
Most 110es állók vannak és a vászon is 110re van leengedve a földtől. nekem ez tul magas, nem kényelmes. ha választanom kell inkább az ideális magasságon nézem a képet.
Mindamellett most a frontok is egyenesen állnak és nem beforgatva a néző felé 45-60fokban.. ez se olyan jó.. erre itt legalább lenne lehetőségem. És egymástól több mint 2 méterre elhelyezve nem egy 40"os tv mellé beszorítva.

Elgondolásom ebből fakadt.

Köszönöm hogy elolvastad.

[ Szerkesztve ]

(#13805) BBéci válasza Hooper (#13804) üzenetére


BBéci
titán

Azt is vedd figyelembe, hogy akkor fog, akkor tud a hang a képhez, cselekményhez illeszkedő helyről megszólalni, ha a hangszórók a lehető legközelebb vannak a vászon vízszintes felezővonalához. Amennyiben a vászon alá teszed mindhárom hangdobozt, nem csak a centersugárzót, erősen elkülönül majd a kép a hangtól. Akkor is, ha megdöntöd a hangdobozokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13806) Hooper válasza BBéci (#13805) üzenetére


Hooper
őstag

Köszönöm, ezzel például nem voltam tisztában. Bal
Oldalt par centit a lehet tudok nyerni, de akkor is mar lehet h 106 alá kell menjek.
Jobb oldalt erkély ajtó van, mellette mar szekrény (120 magas) annak a tetejére esetleg tudok rakni hangfalat. A távolságot a hangerővel gondolom lehet korrigálni (1metertel kerülne messzebb)
De a jobb oldali akkor eléggé falra lenne szorítva.
Lehet praktikusabb ezt a kb 75-80cm magasságot tartani front polcokkal..
Vagy sokkal kisebb vászon :/

(#13807) dave118 válasza Hooper (#13806) üzenetére


dave118
senior tag

Esetleg olyan kompromisszumos megoldásban nem gondolkodtál, hogy a vászon lemegy a hangdobozok mögé, de kép vetítésre csak a "maradék" helyet használod? Nézési pozícióval nem volt gondod és közelebb is tudtál ülni, ebből úgy gondolom, hogy nem olyan nagy baj ha kisebb lesz a kép. ~100"-ból lehet gazdálkodni :)

... Ami ami, az az.

(#13808) #48613632 válasza liszi70 (#13796) üzenetére


#48613632
törölt tag

"Akinek általában 5-6-7/10 jön össze, az nem fog ezzel turnézni a topikokban. :D"
Feltételezett eredményeket azért ne vegyünk már bele a végeredmény megállapításához.

"Ráadásul fehér ember két tesztje nem is 320-as MP3, hanem egyelőre ismeretlen bitrátás."
Ez megint mindegy. A 320-as és a 128-as bitrátájú mp3 között, kisebb a különbség, mint a 320-as, és a tömörítetlen wav, flac, vagy egyéb, veszteségmentes eljárások között.

"Több topikban, sokszor volt már erről szó, sokan el is végezték a tesztet, nem ok nélkül alakult ki a véleményem."
Ez megint szubjektív dolog. Persze elővehetjük, de akkor kell a forrás, illetve a teszteredmény, amennyiben hivatkozunk rá.

"A lehetőség mindenki előtt adott a teszt elvégzésére, jó lehetőség a rendszerének, hallásának megismerésére. :K"
Már említettem, hogy a tesztalany is alkalmas kell, hogy legyen, a teszt elvégzésére. (Sőt, a legfontosabb tényező)
Én magamat erre alkalmatlannak tartom, és a cuccom sem kellően kifinomult. Sony TA-TF 230-as stereo erősítőt hajtok, egy Sony MDR-XD200-as fejhallgatót, alaplapi, integrált, stereo kimeneten keresztül, gagyi zsinórokkal, és csatlakozókkal.
Tehát, és ez fontos, úgyhogy ne térjünk vissza minduntalan erre. Ha:
1. a tesztalany hallása nem elég kifinomult a teszt elvégzésére
2. a tesztkörnyezet hangminőségben nem hozza az audiofil szintet

A teszt eleve érvénytelen! (És ez vonatkozik, a korábbi, általad is említett tesztekre)

(#13809) VoidXs válasza #48613632 (#13808) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Minden környezet alkalmas, az MP3 hibái annyira komolyak, csak észre kell venni. Ha egyszer hallod, onnantól mindig hallod. Egy teszkóban felkapott fülessel csináltam 10/10-et. Amúgy meg nem igaz a különbséges dolgod. 128 kbiten már csillagászati régitelefon-effekt van, amitől élvezhetetlen lesz. A 320-at még telefonon akár hallgatnám is, ha nem lenne AAC, Vorbis, meg Opus.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13810) szili028


szili028
csendes tag

Sziasztok! Mélynyomó vásárlás előtt állok vki tudna esetleg ajánlani vmit 100 ezer alatt?

(#13811) ctrlaltdel13 válasza #48613632 (#13808) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

És a szoba akusztikájáról nem is tesztek említést.

(#13812) liszi70 válasza ctrlaltdel13 (#13811) üzenetére


liszi70
nagyúr

"És a szoba akusztikájáról nem is tesztek említést."

Dehogynem, szervesen hozzátartozik. A teszt lényege az, hogy saját környezetemben, saját viszonyok között, saját rendszerben (aminek része az akusztika is), és saját füllel érzékelem-e a 320-as MP3 és a FLAC-WAV közötti különbséget. Nem az a teszt lényege, hogy van-e különbség, mert persze, hogy van, ez mérhető is, A kérdés az, ki és milyen rendszerrel hallja ki, és amit sima meghallgatás alapján hallani vélünk, azt sikerül-e vakteszttel is igazolni. Úgy látszik, nagyon nem esett le egyeseknek, hogy miről szól ez az egész.

[ Szerkesztve ]

(#13813) #48613632 válasza ctrlaltdel13 (#13811) üzenetére


#48613632
törölt tag

Eleve fejhallgatóban gondolkozom. A nappaliban nálunk van hűtő is, és az utcazaj, vagy egyéb, környezeti zajok is zavaróan hatnak.

VoidXs
Na majd akkor rápróbálok egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#13814) BBéci válasza #48613632 (#13808) üzenetére


BBéci
titán

Az alaplapi kimenetek hangminősége annyira pocsék - legalábbis azoké, amiket eddig próbáltam - hogy értelmetlennek vélek bármilyen összehasonlítást. USB-re csatlakoztatott DacMagic-ról fényévekkel jobb hangot lehet kapni, én arról táplálom AKG K 501 fejhallgatómat és az éppen nálam lévő PC-s sztereó hangdobozpárt is.
Mostani laptopom (DELL Latitude) fejhallgató kimenetére illesztett AKG-val nem tudom még 70 %-os biztonsággal sem megkülönböztetni a 320-as MP3-at a FLAC-tól.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13815) liszi70 válasza BBéci (#13814) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezzel én is így vagyok, a PC-mmel és a fülesemmel esélyem sincs, sőt, a telefonommal még nehezebb lenne a sikeres teszt. :D Természetesen azon a fő rendszeren érdemes a tesztet elvégezni, amin zenét szoktunk hallgatni, és ahol az MP3 hangminőségéről kialakult az eddigi értékítéletünk. :)

fehér ember : Végül mivel sikerült foobart futtatnod a hangrendszereden?

[ Szerkesztve ]

(#13816) npiar


npiar
újonc

Sziasztok!
Házimozit szeretnék összerakni és nagy dilemmába vagyok mind a hangfal mind az erősítővel kapcsolatban. Elsősorban filmezésre használnám, de esetenként zenehallgatásra is (főleg rock) Ezt a két hangfal szettet találtam ami tetszene:
[link]
[link]
A másik kérdésem pedig az lenne hogy ezekhez a hangfalakhoz milyen erősítőt ajánlanátok (kb 100ezerig tudok elmenni)
Vagy ha valakinek van hasonló árban jobb összeállítása szívesen meghallgatnám.

ui: ha lehet tudnátok indoklást is írni, hogy melyik hangfal a jobb és hogy miért (csak hogy tanuljak, és tudjam mire kell odafigyelni) Előre is köszönöm.

(#13817) #48613632 válasza npiar (#13816) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szakmailag nem érzem magam felkészültnek ahhoz, hogy értékelhető tippet adjak, de abban biztos vagyok, hogy sub nélkül, egyiket sem hoznám el.

(#13818) VoidXs válasza BBéci (#13814) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez igaz. Amin a 10/10 készült, egy Icon kártya volt, megtaláltad a trükköt. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13819) npiar válasza #48613632 (#13817) üzenetére


npiar
újonc

Természetesen azt is fogok venni hozzá, (idővel) de egyenlőre ennyi a keret.

(#13820) BBéci válasza liszi70 (#13815) üzenetére


BBéci
titán

Erre megint csak azt a valóban megtörtént esetet tudnám felhozni, amit Te nem vagy hajlandó elhinni. Feleségem a konyhából...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13821) Hooper válasza dave118 (#13807) üzenetére


Hooper
őstag

Ötletnek nem rossz..
A vetített képet körül vevő fehér keret nagyon zavarna szerintem. :U

(#13822) MCGaiwer válasza Hooper (#13821) üzenetére


MCGaiwer
addikt

felrögzíteni vmi fekete anyagot, "függönyt"?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#13823) liszi70 válasza BBéci (#13820) üzenetére


liszi70
nagyúr

:)

(#13824) Psychic


Psychic
csendes tag

Sziasztok.

Elvileg holnap erkezik az uj hazimozi rendszer: Yamaha RX-V481 + Klipsch R-26F (akcios szett volt :) ).
Ha jol gondolom, ezekhez alapbol nem szoktak adni hangfal kabelt, magam nak kell szereznem hozza. Legalabbis nem talaltam utalast erre, nameg logikus is lenne...
A kerdesem az lenne, hogy milyen az ajanlott kabel ehhez a szetthez? "Egyszerubb" boltokban (mint pl egy MediaMarkt) megfelelo minosegut lehet kapni? Esszeru hatarokban szeretnek gondolkodni, nem akarok tulzasokba esni, csak hogy a ne a kabelek rontsak le a hangzast a tobbi eszkozhoz kepest.

Ahogy szamoltam, max 10m kell a szatelitekhez, es max 2m a tobbihez, ha nem legvonalban akarom kihuzni :)

Koszi

(#13825) Norberto666


Norberto666
tag

Üdvözlök mindenkit!

Kábel vásárlás előtt állok és a véleményeteket szeretném kérni!
Milyen kábelt ajánlotok ehhez a rendszerhez?

Yamaha RX-V1500
front : B&W DM604 S3
center : B&W LCR 600S3
háttér : B&W DM602 S3
sub : Yamaha YST-SW315

Jelenleg NEOTECH KS1032M-mel van használva ,de valami jobbat szeretnék olyat ami ehhez a rendszerhez való 4500ft/m körüli árban.
Előre is köszönöm a segítségetekek.

(#13826) leximester


leximester
tag

Valaki találkozott mar hasonloval?

Adott egy androidos Sony tv, egy Beelink M18-s box LibreElec-kel, es egy Denon x2300 erosito. A kovetkezo a rendszer: a box az erositovel van osszekotve az erosito pedig a tv-vel mind2 HDMI-n keresztul, utobbi ARC-os. Amikor a box-n lefagy az LE, akkor az erosito nem hajlando hangot kiadni a TV-rol, amint ujrainditom a box-ot vagy kihuzom, egybol lesz hang. CEC aktiv, a tv taviranyitojaval hasznalom mind3 eszkozt. Valakinek van otlete?

(#13827) Hooper válasza MCGaiwer (#13822) üzenetére


Hooper
őstag

motoros vásznat, lehet melós maszkolni :F

(#13828) arcitec válasza leximester (#13826) üzenetére


arcitec
addikt

Lefagy a cuccos és nem érted mi van a kapcsolt eszközökkel ... :(

(#13829) leximester válasza arcitec (#13828) üzenetére


leximester
tag

Koszonom, sokat segitettel.
Ha te ennyire erted, kerlek magyarazd el.
Csak hogy vilagos legyen a helyzet, az erosito TV-Audio bemenetre van allitva nem Media Playerre, ahova kotve van a box. Erdekelne a technikai resze, ugyanis ha jol tudom a CEC "csak" parancsokat tovabbito interface. Ebben az esetben en manualisan felulcsaptam az erosito bemenet valasztasat.

(#13830) jeni


jeni
félisten

Üdv!
Az alábbi Onkyo TX-SR444 amelyen a hátul levű USB csatlakozó ami csak mobil töltésre alkalmas vagyis adatokat azon nem lehet közvetíteni befelé,igy az USB média használatra le van tiltva? Optikai lejátszón (DVD vagy a Blu-Ray) teljes értékű média lejátszó maradna így is? Esetleg a HDMi csatlakozón használva is elérhető a teljes FULL média használat egyéb média lejátszót rácsatlakozótatva ? Ezt az egyik magyar oldalon Onkyo tesztben olvastam. A hír igaz vagy csak félrevezetés?

(#13831) embe válasza embe (#13758) üzenetére


embe
nagyúr

Sziasztok!
Véleményetek szerint egy Denon AVR-X2200W -hoz passzolna egy Heco Victa Prime 702 hangfal szett?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13832) BBéci válasza leximester (#13829) üzenetére


BBéci
titán

Olyan embert keress, akinek szintén lefagyogat a lejátszója és az hatással van az erősítőjére. Én még sosem tapasztaltam ilyet és ki is hajítanám azt a lejátszót, ami efféléket művel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13833) #48613632 válasza jeni (#13830) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nagyon úgy néz ki, hogy igaz.

(#13834) fehér_ember válasza liszi70 (#13815) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Végül mivel sikerült foobart futtatnod a hangrendszereden?"

Mivel ott vagy egy denon dvd lejátszóról cd-zek vagy egy szintén régebbi dell notebook-on fut a foobar, ezért az már adott volt. Egyedül az volt a kérdés, hogyan tudok a kanapéról abx-ezni, mert a notebookra rá sem látok és amúgy is elég messze volna. Zenehallgatáskor adott a telós app, de ezt biztos nem tudná. Feltúrtam a kábeleimet és találtam Displayport-->HDMI adaptert + vezeték nélküli egér is akadt. Így már ki tudtam tenni a TV-re a képet és a vezeték nélküli egérrel kattintgattam.

(#13835) arcitec válasza leximester (#13829) üzenetére


arcitec
addikt

Bocsánat, éreztem,hogy ennél több kellene... :((( Bitről bitre én sem tudom, de ha már össze vannak kötve, azok "kommunikálnak" egymással,- "észlelik egymást" és ez nyilván befolyásoló tényező - még akkor is,ha pl mint az erősítő, "csak" továbbítja a képet.Lehet érzékeli pl az erősítő, hogy valami nem ok, ezért szétkapcsol,leold, bármi lehet, Főleg a mai eszközök több féle védelemmel el vannak látva, úgymond védendően az áramköreiket.Sőt saját működésen belül is, ha adott áramkörre nincs szükség, pl Pure audio, az mindent kiiktat ami nem kell neki, vagy az usb használata, a hdm áramköröket lekapcsolja , relés bekapcsolás stb, ezek mind beavatkozhatnak , mint pl a nálad lévő jelenségbe.
BBéci írta le a lényeget, nem kóser az a box (én bizton megválnék tőle,persze, ha tehetném) , vagy nem bírják egymást a kapcsolt hardverek stb, az ARC nálam pl nem jön össze, pedig a legújabb technika van .....

(#13836) APONE


APONE
tag

ÜDV!! Házimozi vásárlás előtt állok erről vélemény valaki??
18nm szobába kellene!!

[Panasonic SC-BTT885 5.1 Házimozi]

[ Szerkesztve ]

(#13837) Ragadozó válasza APONE (#13836) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Ha teheted, inkább külön komponensekből válogasd össze, akár használtból.
Ezt a jövőben bővíteni nem tudod.

Olvasd el az összefoglalót és cikkeket a témában...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#13838) Lecs@ válasza Lecs@ (#13514) üzenetére


Lecs@
addikt

Múlt héten a kedves kollegám ( barátom ) kivégezte a Magnat 300 A Subomat. Keresgélek, hogy olyan árban találjak valamit, mert mondta kifizeti. Olyant nem fogok találni abban az árban ( nagyon olcsón vettem ) Lenne egy Teufel Concept E Sub, amit el tudnék kb abban az árban hozni. Mennyire passzolhat a szetthez, amire itt a választ írtam (#13514) ? Ez is jó Sub lehet ? Vagy rakjak hozzá ? Lenne egy Klipsch R10 SW, amihez hozzá kéne dobnom. A kettő közül jó valamelyik ?

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#13839) #48613632 válasza Lecs@ (#13838) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én nem ismerem a márkát, de nekem már a név sem szimpatikus, illetve egész más jut róla az eszembe :DDD
A What Hi-Fi-n van néhány teszt, meg review, és elég nagy a szórás.
A csillagok állasa szerint, a belépő kategóriában elég gagyi, de felsőbb szegmensekben azért elfogadható.
Nem tudom, döntsd el Te, de én kihagynám ... bár lehet, hogy tévedek.

Azt meg lehet kérdezni okulásképp, hogy a kedves kollégád (barátod) mégis hogyan követte el, azt a szörnyűséget? :B

szerk:
Egyébként, a google, a Teufel Concept E keresőszóra, egészen mást ad ki.
Pl EZT, EZT, EZT, vagy éppen EZT
De az majdnem biztos, hogy ez nem egy önálló sub, hogynem egy 5.1-es rendszer része, és ebben az esetben, nem szerencsés választás.

[ Szerkesztve ]

(#13840) dave118 válasza Lecs@ (#13838) üzenetére


dave118
senior tag

Ha nem titkos, meg szabad kérdezni hogy sikerült kinyírnia? :)

... Ami ami, az az.

(#13841) junkpod válasza leximester (#13826) üzenetére


junkpod
nagyúr

hello itt is. szerintem a legcélravezetőbb az lenne, ha belemennél a lejátszó CEC beállításaiba, nagyon részletesen mindent be lehet rajta állítani van vagy 20 paraméter vagy több.

Box's don't touch!

(#13842) Vicarious1 válasza dave118 (#13840) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Korábban már leírta, hogy átállította a hátulján a 220/110 V kapcsolót...

(#13843) leximester válasza arcitec (#13835) üzenetére


leximester
tag

Az erősítő nem tilt semmit, ugyanis más forrássról szól. Valszeg a tv lesz a ludas, ugyanis ilyenkor eltűnik az összes eszköz a bemenet/kimenet választónál.

Igen, jó lenne kideríteni hogy mitől fagy a box, és akkor megoldódna a probléma forrása.
Junkpod: Köszi, megnézem.

(#13844) EDS


EDS
csendes tag

Sziasztok!

Van egy pioneer VSX924K erősítőm és hozzá 2 db Quadral QLX 205-ös álló hangfalam. Az erősítő viszonylag friss szerzemény (2015), azonban a hangfalak már finoman fogalmazva sem mai darabok. Szeretném őket lecserélni egyrészt mutatósabb, másrészt az erősítőhöz ”passzoló” - lehetőség szerint álló hangfal párra.
Nemrég költöztünk családi házba és az előző helyen viszonylag jól el tudtam helyezni a hangfalakat, megvolt a kellő távolság a faltól, azonban itt az új helyen sajnos ezt már nem tudom biztosítani - sem oldalt, sem pedig hátul (a QLX 205 bass-reflex nyílása hátul található). Olyan hangfalat szeretnék, amelyik nem túl válogatós az erősítőkkel szemben és relatív jól tolerálja a falhoz való közelséget és nem ijed meg egy kb 20 nm-es helységtől sem. Az elképzelésem az lenne, hogy rövid időn belül kiegészíteném 2 db surround és 1 db center sugárzóval a ”csapatot” – lehetőség szerint azonos termékcsaládból. Korábban már sikerült nagyon jó áron hozzájutnom használtan egy Boston Acoustics A SUB250-hez, így mélysugárzóm van. Tudom, hogy az erősítő sem egy világbajnok konstrukció és valószínűleg sokat dobna, ha azt is cserélném (legalábbis az Allé-ban lévő Denon boltban kb. ezzel kezdték), de egyelőre ezt sajnos nem tudom megtenni.

Elképzeléseim:
Indiana Line Tesi 560
Polk Audio TSx330T

A rendszert jelenleg házimozira és könnyűzene hallgatásra használom, ez a felhasználói szokás a közeljövőben nem nagyon fog változni. Természetesen nem riadok vissza a használt, jó állapotban lévő hangfalaktól sem. A teljes keretem a hangfalpárra 150-250e Ft között mozog.
Természetesen elmegegyek majd ”hallgatózni” is – az általam megadott 2 hangfalat biztosan, de kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is és akkor azokat is meghallgatom, ha van rá lehetőségem.

Bocs, hogy kicsit hosszú lett és előre is köszönöm a segítséget!

(#13845) Nemir Ombe válasza EDS (#13844) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

250e-es keretből én inkább pl. ezeket nézegetném [link] [link] vagy használtban pl. ilyeneket [link] is ki lehet fogni .... mindegyik kicsit "túlzás" lehet az AVR-hez, de dobozból soha nem lehet "elég jót" venni, ill. ezek ár/érték arányban jelenleg eléggé jól állnak és a későbbiekben kapsz hozzájuk centert és háttereket is .... ;)

Hmm ....

(#13846) jeni válasza #48613632 (#13833) üzenetére


jeni
félisten

Erre mi a legjobb megoldás?
Más erősítő megvétele?
Külső mediabox/lejátszó megvétele?
Esetleg az BD asztali lejátszó?

(#13847) EDS válasza Nemir Ombe (#13845) üzenetére


EDS
csendes tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat! :R

(#13848) #48613632 válasza jeni (#13846) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mármint konkrétan arra, hogy USB-ről tudj média fileokat lejátszani? Konkrétan pendriveről?

szerk:
Na, hogy válaszoljak is, ez keretfüggő.
Olcsó megoldás lehet a médialejátszó, pl amit linkeltél, vagy 905 soccal szereltek közül bármi. Esetleg Raspberry Pii, vagy HTPC.
De erősítőt azért nem cserélnék, és BD playert sem vennék azért, hogy a beépített médialejátszót ilyenre használjam.

[ Szerkesztve ]

(#13849) Lecs@ válasza dave118 (#13840) üzenetére


Lecs@
addikt

Nem titok. Ott az előzményekben. Voltage kapcsolóval :(( :DDD

#13839 köszi. Akkor kivárok. :R

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#13850) Norbi 72 válasza Lecs@ (#13849) üzenetére


Norbi 72
veterán

Polk Audio?Jó kis sub.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.