Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

(#13402) dombradigy


dombradigy
újonc

Sziasztok Kedves Fórumozók! :-)
Segítségért fordulok hozzátok, eléggé kezdő vagyok.
Problémám lenne.
Alaphelyzet: adott egy Blu-ray lejátszó, és egy házimozi erősítő, amelyeket digitális koax audió kábellel kötöttem össze.
Van hangfalszettem is, 5.1-es, de most csak 2.1-es összeállításban használnám, tehát csak a jobb és bal hangszórót és a mélynyomót kötöttem be.
Azt tapasztaltam, hogy mozizás közben sokszor csak úgy, magától átvált 5.1-es hangmódba, 2.1-ből...ha visszakapcsolom, újra és újra, hosszabb vagy rövidebb idő után.
Mi lehet a gond? Találkoztatok hasonlóval?

(#13403) #48613632 válasza dombradigy (#13402) üzenetére


#48613632
törölt tag

Kell lennie egy gombnak a távodon, hogy surround/stereo, vagy hasonló. Esetleg csak menüből érhető el ugyanez.
De ami furcsa, hogy "egyszercsak" átvált. Az OK, hogy a lejátszás indításakor átvált, de ha közben eltelik idő, az nem normális, legalábbis, én még ilyennel nem találkoztam.

De én is kérdéssel jöttem ide, azaz, nem vagyok profi, szóval ne vedd szentírásnak.

(#13404) MasterMark válasza dombradigy (#13402) üzenetére


MasterMark
titán

Hagyd 5.1-es módon, de legyenek lekapcsolva azok a csatornák amikre nincs dugva semmi. Akkor automatikusan lekeveri.

Switch Tax

(#13405) dombradigy válasza MasterMark (#13404) üzenetére


dombradigy
újonc

Lekapcsolva azok a csatornák? Arra van valamilyen mód?

(#13406) MasterMark válasza dombradigy (#13405) üzenetére


MasterMark
titán

Kellene legyen. Milyen erősítőről beszélünk egyáltalán?

Switch Tax

(#13407) dombradigy válasza MasterMark (#13406) üzenetére


dombradigy
újonc

Egy (nagyon) régi, SYSTEM FIDELITY HT-R405-ösről. Kb 10 éves, de eddig nem volt vele probléma sosem.

(#13408) MasterMark válasza dombradigy (#13407) üzenetére


MasterMark
titán

Így tippre ott lehet állítani ahol a Large-Small-t állítod, a harmadik talán a None nálad is. Nálam legalábbis így van, a tiedhez meg nem találtam semmi leírást hirtelen.

Switch Tax

(#13409) dombradigy válasza MasterMark (#13408) üzenetére


dombradigy
újonc

Arra gondolsz, ahol beállítom, hogy melyik csatorna milyen hangerőn szóljon? És ott lekapcsolni a két hátsó csatornát?

(#13410) MasterMark válasza dombradigy (#13409) üzenetére


MasterMark
titán

Nem. De valahol biztos ki lehet.

Switch Tax

(#13411) dombradigy válasza MasterMark (#13410) üzenetére


dombradigy
újonc

Rendben, köszönöm, utánanézek! :-)

(#13412) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Másik szub kérdés: ha este is szeretnék "érezni" egy kis mélyet alacsony hangerőn, úgy is bekapcsol 'auto' módban a láda?

(#13413) szpali válasza Bobolit (#13412) üzenetére


szpali
addikt

változó
én este inkább "On" állásba kapcsolom, mert auto állásban hajlamos kikapcsolni

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#13414) Bobolit válasza szpali (#13413) üzenetére


Bobolit
aktív tag

:R

(#13415) nagyfejü válasza #48613632 (#13392) üzenetére


nagyfejü
őstag

Hali!

Én a vsx 827 tel jártam igy . Csináld végig az MCACC beállitást , utána próbálj állitgatni. Ha a hangsugárzó Large modban van akkor nem szól a sub. Állitsd small modra , vagy a sub beállitást plus ra ezek közül hallgasd ki ami neked jó.

üdv

(#13416) #48613632 válasza nagyfejü (#13415) üzenetére


#48613632
törölt tag

Értem, de annak úgy semmi értelme, hogy az MCACC után kézzel állítgatok. Kézzel úgy sem tudom úgy belőni, mint ahogyan mikrofonnal beállítja magát.

(#13417) zsoika válasza #48613632 (#13416) üzenetére


zsoika
addikt

Kivéve ha rosszul méri és állítja be. Fogsz egy centit és hamar kiderül :K
Pl.nálam a centert túl hangosra tette....mint utóbb kiderült a frontot és surraundot vette vissza .

(#13418) #48613632 válasza zsoika (#13417) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, de épp ez az, ami nem teljesen világos számomra.
Ha belemegyek a manual setupba, ahol kézzel, egyesével állítgatom a távokat, akkor auto MCC után is megmarad ez a beállítás. Csak gondolom, nem ez az aktív.
Vagy van még manual MCC is, itt is állítgathatom a hangfalakat, de itt ugye kiadja a tesztjelet hangfalanként, amivel az én fülemmel, nem tudok mit kezdeni.
Így nem egészen tiszta, hogy az auto MCC mibe is nyúl bele, és mibe nem?

Most egyébként úgy van, hogy nagyjából belőttem a távokat kézzel. Nem centiztem, de eleve 50cm-es intervallumok vannak, úgyhogy kb jó.
A subot meg feltettem félgőzre 0 fázissal, az XO-t nem bántottam az erősítőn, nem is tudom, hol áll most, meg nem is tiszta, hogyan lenne jobb.
A subon az XO le van véve 70Hz-re. Az erősítőn eleve 80Hz-ről indul, egészen 150-ig.
Itt pl akusztikailag, kell, hogy legyen átfedés? Vagy ott kell vágatnom, ahová a sub le van lőve? 70, illetve mivel ez nincs, így 80Hz-en. Esetleg csavarok kicsit a subon, egészen 80-ig. Ami nincs jelezve, csak kb 270 fok állíthatóság a potin, és a végállás értékei. :F
Amúgy nem szól most rosszul, de meghallgatnék pár beállítást, hogy legyen némi alternatívám, mert nincs igazán gyakorlatom az ilyesmiben :B

(#13419) charlie1975


charlie1975
aktív tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogyha veszek egy atmos képes erősítőt az képes 5.1 es jelből is meghajtani az atmos hangfalakat vagy akkor azok csendben lesznek és csak 5.1 fog szólni?(olyasmire gondolok mint mikor stereo jelből is képes a mostani 6.1 es erősítőm szoftveresen meghajtani az összes hangfalat)

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#13420) patroly61 válasza charlie1975 (#13419) üzenetére


patroly61
tag

Ha a neural:x hangzás módot választod ki akkor szólnak.

www.akkuteszt.hu

(#13421) charlie1975 válasza patroly61 (#13420) üzenetére


charlie1975
aktív tag

Gondolom minden atmos képes erősítőben megtalálható ez a mód.és az atmos hangfalakat melyik csatornákra kell bekötni?

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#13422) BBéci válasza #48613632 (#13418) üzenetére


BBéci
titán

Jobb felső sarok, témához kapcsolódó anyagok, olvasgass!

(#13421) charlie1975
Megtalálható az a mód és a kezelési leírásból kiderül, hogyan és hová kell a hangdobozokat csatlakoztatni.
Szerintem tök értelmetlen és felesleges funkció, ami 5.1 azt 5.1-ben a legjobb hallgatni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13423) charlie1975 válasza BBéci (#13422) üzenetére


charlie1975
aktív tag

Csak gondoltam ha már ott vannak a hangfalak szóljanak is mert magyar hangból szerintem nem nagyon van még atmos anyag

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#13424) Lacielvtárs válasza charlie1975 (#13423) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Konkrétan tudtommal nulla a magyar Atmos hangsav :(((
Bár engem mar nem érint a szinkron, mar semmi nem nézek szinkronosan...
Az eredeti hangok minősége, dinamikája kárpótol az olvasasert

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13425) #48613632 válasza Lacielvtárs (#13424) üzenetére


#48613632
törölt tag

Eredeti hanggal minden jobb, én is ezt vallom, de ha feliratot is kell olvasni hozzá, akkor azért már elvész az előny.
A felirat olvasása elvonja a figyelmet a cselekményről, a képernyő alján pedig semmi nem történik.
Tehát, vagy beszélsz, és értesz angolul, vagy marad a szinkron. Esetleg, sokadik nézésre jó az eredeti nyelv.
Persze, van akit nem zavar, hogy lemarad a cselekményről, de engem spec borzasztóan, pedig értek is angolul, de nem annyit, hogy elég legyen egy film, élvezetes végignézéséhez.

szerk: Viszont, a magyar szinkron elég jól szokott sikerülni, bár vannak kivételek.

[ Szerkesztve ]

(#13426) Lacielvtárs válasza #48613632 (#13425) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én nagy szinkron párti voltam, ezt tudják az itteni Urak is.
Viszont elkezdtem az eredeti hangsavot hallgatni, olvasni a feliratot es egyáltalán nem érzem zavaronak...
Már azokat ia feliratosan nezem, amikhez van dtshd szinkron.
Nem vitatom hogy jó lenne az angol nyelv tudás, de en igy is örömmel ülök le a feliratos filmek elé es elégedetlen kelek fel a végén :K

Ui. Leszamitva hogy milyen volt a film :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13427) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Évekig csináltam warez feliratokat, filmekhez, sorozatokhoz, támogatom az eredeti hanggal nézést :)

(#13428) zsoika válasza #48613632 (#13425) üzenetére


zsoika
addikt

+1
A bemérős témához annyit hogy az csak a gyár szubjektív beállításán alapszik...vagy tetszik vagy nem + szokott hibázni is.
Nekem 1cm-enkénti a beállítási lehetőségem nem 50 :Y .
A teszthangból én sem hallom ki mi nem ok, de filmeknél már igen.....persze nem DD-ban ,hanem v.mi tömörítetlen hangsávban.
Tulajdonképpen én az mult eq-n(beméréskor a szoba akusztikáját hivatott korrigálni) kívül mindent átállítottam.
A subot LFE-be és akkor nem kell a ládán a frekit tekergetni mert az erősítőn vágsz ,ált. 120Hz-en , a hangfalakat meg 80Hz nagyfrontnál. Nekem a szatelitek miatt 150 +120 Hz ....tehát kell átfedés.

[ Szerkesztve ]

(#13429) Psychic


Psychic
csendes tag

Sziasztok!

Kineztem egy szettet magamnak: Denon AVR-X1300W + Eltax Monaco

Az erosito szerintem elegge rendben van (legalabbis az en iganyeimet valoszinuleg lefedi), viszont a hangfalakban mar nem vagyok olyan biztos. Itt a forumon olvastam mar jot es rosszat is (inkabb rosszat) az Eltax hangfalakrol, de konkretan a Monaco szettrol nem tul sok infot talaltam.
Nyilvan nem audiofil rendszer a cel, csak hogy szepen, dinamikusan bejarja az egesz szobat a hang, meg alacsonyabb hangeron is.

Valakinek van konkret tapasztalata ezzel a szettel? Megeri, vagy inkabb gyujtsek meg egy kicsit, es komolyabb hangfalakkal menjek neki a temanak?

(#13430) IreN!CuS válasza Psychic (#13429) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nekem mint nagyon nagyon kezdőnek két dolog tűnik fel :

Az erősítő 160-170k akkor a hangfal szett ~100 , sokszor elhangzott a híres ökölszabály hogy erősítő ára *2 a hangfal szett
Sosem láttam még ajánlva ezt márkát itt pedig régóta olvasom a fórumot.

Tapasztaltabb kollégák majd megmondják a tutit :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#13431) Lacielvtárs válasza IreN!CuS (#13430) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az eltax tuti nem az ajánlott kategóriába tartozik... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13432) Psychic válasza IreN!CuS (#13430) üzenetére


Psychic
csendes tag

Koszi, megerositest nyert a felelmem. Akkor keresek tovabb :/

(#13433) #98221312 válasza charlie1975 (#13423) üzenetére


#98221312
törölt tag

A szinkron sosem lesz (lehet) olyan minőségű mint az eredeti hangsáv.

(#13434) MCGaiwer válasza #98221312 (#13433) üzenetére


MCGaiwer
addikt

miért nem lehet? ugyan úgy stúdióban veszik fel, normális eszközökkel. A szinkron nem az eredeti átírása, hanem egy teljesen új hangsáv készítése, ami elérheti ugyan azt a minőséget.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#13435) Lacielvtárs válasza MCGaiwer (#13434) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát azért az ac3 és/vagy DTS hangsáv, soha nem lesz Dolby TrueHD/Atmos és/vagy DTS-HD hangsáv...
nem is beszélve a bitrátáról :K
és itt mi amikor a minőségről beszélünk (általában) erre szoktunk gondolni

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13436) #54715584 válasza Lacielvtárs (#13435) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szerintem nem. :N
A konkrét minőség rosszabb magyar szinkron esetén, nem a bitráta miatt rosszabb.
Váltogass angol és magyar Dolby hangsáv között, érezni fogod a különbséget.
Valamiért a szinkron minősége is rossz, hiába elvileg csak egy hangsáv.
Megváltozik a teljes dinamika, egyes részek hangosabbak mások halkabbak lesznek.

(#13437) VoidXs válasza Lacielvtárs (#13435) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem kerül lemezre normálisan? Fura, az egész workflow 96/24-es PCM-ben megy pedig, és az is megy MXF-ben a mozikba. A forrással sem lehet gond, ugyanis egy ún. nemzetközi hangsávból csinálják, ami teljesen az eredeti, csak szöveg nélkül, persze Cinavia van rajta.

(#13436) monstre: igazából a beszéd hangerejét tolják az egekbe, mert a botfülű hallgatóság csak azt igényli, és folyamatosan rinyál, ha valami miatt akár egy fonémát nem hall.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13438) arcitec válasza VoidXs (#13437) üzenetére


arcitec
addikt

Az utóbbiban lehet valami, mert többnyire így van, valóban a center hangosabb, az effektek meg haloványak, erőtlenek, szinte teljesen más , szétesett .. stb .. De azért elvétve találni olyat is, amit pl szinkronosan néztem, mert nem volt különbség , pedig DTS volt. De ez azért ritka. Véleményem szerint igénytelenül van legyártva, pedig sokszor a magyar fordítás szövege jobb lehet és ezeket érdemes magyarul nézni....

(#13439) zsoika válasza VoidXs (#13437) üzenetére


zsoika
addikt

"igazából a beszéd hangerejét tolják az egekbe," micsodaaa :Y akkor ezért volt nekem a center sokkal hangosabb mint a többi.....ez esetben nem a beméréssel volt a gond (mikrofonos)?
Én meg jócskán tettem a frontra és a surroundra is, hogy meglegyen az összhang.

[ Szerkesztve ]

(#13440) charlie1975 válasza zsoika (#13439) üzenetére


charlie1975
aktív tag

Mostani rendszeremen nekem is a centerre kellett jócskán adni hogy jók legyenek az arányok

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#13441) Lacielvtárs válasza VoidXs (#13437) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

viszont ha ez így van, akkor miért van hogy a magyar szinkronok csak ac3 és dts? nagy ritkán található egy egy dts-hd...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13442) MCGaiwer válasza Lacielvtárs (#13441) üzenetére


MCGaiwer
addikt

gondolom nincs igazán igény rá a terjeszthető formátumok között, ezért nem készítik úgy. Ettől még pl mozikban simán lehet ugyan az a minőség.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#13443) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#13441) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mert a "jó technika" drága, a megbízás meg kevés és azért is alig akarnak fizetni ..... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#13444) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#13443) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez így is van, csak nem hisznek nekem, látod? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13445) leximester


leximester
tag

Szerintetek ez miert "csak" ennyi:amazon

(#13446) VoidXs válasza Lacielvtárs (#13441) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A tippem az lenne, hogy annyira ki van centizve az eredeti lemez, hogy alig fér mellé.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13447) Dorian válasza MCGaiwer (#13434) üzenetére


Dorian
félisten

Elérhetné ugyanazt a minőséget, de nyilvánvalóan tapasztalható, hogy nem éri el.
Egyrészt ugye az elvek: Az eredeti színész hangjánál sehogyan sem lehet jobb a szinkron, max konvergálhat hozzá.
Aztán a gyakorlatban egyrészt rosszabb a szinkronhang felbontása, másrészt az egész felvétel és hangmérnöki munka elnagyolt: brutál gyorsan nagyon kis pénzből kell megoldani. Ebbe a rohamtempóba kis pénzért meg ennyi fér bele. Hangmérnök és szinkronszínész ismerőstől is ezek az infók vannak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13448) Lacielvtárs válasza VoidXs (#13446) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Amit Dorian úr mondd, realisabbnak hangzik :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13449) #54715584 válasza Lacielvtárs (#13448) üzenetére


#54715584
törölt tag

+ ott van az is, hogy egy-egy film kéklemezen kb. 500-1000 példányban jelenik meg maximum, a DVD nem tudom mennyi lehet. De egyszerűen nem éri meg nekik pénzt feccölni ebbe, kicsi a piac nagyon. Nem véletlen vannak régiós hangsávos lemezek, ahol a környező pár ország szinkronja van még a lemezen, szintén elnagyolt minőségben. És nem véletlen van CEE lemez, meg Nordics és hasonlók. :)

(#13450) Lacielvtárs válasza #54715584 (#13449) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én ezt maximalisan meg is értem es igazad van :K
Ezt en is igy gondolom és ezért is mondom hogy silanyabb a szinkron minősége, es ezért, már mint a minőség miatt - megfogadva a tanacsotok - nézek eredeti nyelven filmet, illetve hallgatom :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.