Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) Lecs@ válasza Nemir Ombe (#13643) üzenetére


Lecs@
addikt

Mennyire biztos, hogy tönkrement szerinted ?

512 GB

(#13652) BBéci válasza zsoika (#13650) üzenetére


BBéci
titán

Egyszerű a megoldás: füldugó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13653) mivamma válasza VoidXs (#13639) üzenetére


mivamma
senior tag

Az az igazság, hogy lehet valamikor már becsöngettek, csak nem hallottam a hangerő miatt ;]
Viccen kívül, soha semmi gondom nem volt ebből. Én sem szólok nekik semmiért, viszont elvárom, hogy ők is viseljenek el néha.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#13654) hm15 válasza hm15 (#13633) üzenetére


hm15
senior tag

Kifejtem bővebben, hátha így tudtok segíteni.

Ami eddig volt és adott: kisebb szatellit 5.1 rendszer 12 nm-en, 100Hz-en vágva, sub mértékkel használva, kicsit referencia hangerő alatt.

Ami lesz: 23nm jelentős hangsugárzó fejlesztéssel.

Most átmeneti állapot van, megvan az új 5.0, azonban egyelőre a régi és egyben kisebb helyiségben, ahol a front és center 16cm-es mélyközép sugárzói túl sok mélyet adnak le. Nyilván kicsi nekik a szoba, sok a mély. Front és center 55 - 22 000Hz tartományban, surround 60 - 22 000. Jobb híján frontok LARGE full band, center és hátterek 80Hz-en vágva és ráküldve a frontokra.

Amit szeretnék, némileg halkítani a basszus tartományt, hogy ne essen szét a szoba. Két lehetőségre gondolok:

1: rendszerbe kerül hamarabb a mélynyomó, és minden hangdoboz SMALL 80Hz-es vágással, a subon kicsit visszavett hangerővel.

2: (ahogy most van) mozi erősítők Tone Controll funkciójával -6dB a front mélyekre, és a kis helyiségben is csodaszépen szól. Itt jön képbe, hogy a módszer DTS és DD filmeken működik is, de DTS-HD és TrueHD hangoknál nem, inaktív a Tone Control menü a távirányítón.

Ebből gondoltam, hogy szándékos a korlátolt funkció és nem egyedi Denon tulajdonság. Normál lejátszó --> érintetlen hang átküldés, AVR dekódolás.

Tehát mit ajánlanátok míg az új szobába kerül a rendszer ideiglenes megoldásként? És persze ha valaki ránézne a saját erősítőjén - márkafüggetlenül akár -,hogy a Tone C. DTS és DD-ra korlátozódik, azt köszönöm. Úgy tudom, -6 és +6dB között mindegyik AVR-be nvan Tone funkció magasakra és mélyekre is.

Látványban az új center miatt felére ment össze a mozivászon. 65cm széles és 20cm magas, míg az előző kb 40x15 volt 9 centis mélyközéppel. :D

[ Szerkesztve ]

(#13655) zsoika válasza mivamma (#13653) üzenetére


zsoika
addikt

"Viccen kívül, soha semmi gondom nem volt ebből. Én sem szólok nekik semmiért, viszont elvárom, hogy ők is viseljenek el néha."
Na ez nálunk nem működik...sajnos .

(#13656) liszi70 válasza Nemir Ombe (#13645) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...hallkan nem lehet mozizni..."

Ja, csak kérdés, kinek mi a halk és hangos. Ez IS tanácsadásra alkalmatlan, szubjektív kérdéskör. :)

(#13657) Dorian válasza liszi70 (#13656) üzenetére


Dorian
félisten

Beszélgetni attól még lehet róla, nem kell a fórumos létet annyira vérkomolyan venni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13658) VoidXs válasza spiky03 (#13642) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mi az a Norbi hangerő, hogy legendák övezik? Én sem hallgatom halkan, de azért konstans 95 dB fölött nem hajtom. Viszont sokat megy, naponta egy film minimum, és mellette háttérzene, persze az (többnyire) halkan. Jelenleg családi házban élek, az egészben tisztán hallani, hogy mit nézek.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13659) WP14 válasza Nemir Ombe (#13643) üzenetére


WP14
őstag

Köszi, keresgélek tovább. Van 1 pár Jamo surround 200 háttérsugárzóm, ahhoz milyen front menne hangzásilag? Pl.: a Jamo S626 esetleg?

Köszi neked is (#13647) Sz_Imre.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#13660) spiky03 válasza VoidXs (#13658) üzenetére


spiky03
veterán

Majd ha erre vetődik akkor elmondja. :D

Nálam is általában napi 1 film vagy sorozat rész lemegy este. Hétvégén több is, amikor meg szabin vagyok itthon vagy betegen akkor kb egész nap filmezek, ha nincs más program. :)
Nekem eddig még nem szóltak a szomszédok igaz én -30 dB-en, ritkán tekerem hangosabbra de az is max -20 dB. :)
Egyszer jobban megküldtük a régebbi rendszert, amikor átjöttek haverok és megnéztünk egy filmet, de szerencsére akkor sem szóltak semmit sem a szomszédok.
Nálam is szokott háttérzene menni, pl azt is hallani az egész lakásban (igaz az nem valami nagy 38 nm az egész. :D) a konyhában a legerősebb a mély.

De ez is elég változó, mert ugye sok függ, hogy milyen szomszédokat fogsz ki. Nah meg egy jobb rendszer az halkan is jól szól, szokták mondani ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13661) #98221312


#98221312
törölt tag

Elöre szeretném jelezni, hogy nem akarok vitát indítani, mert már sokszor át lett vesézve a téma. A mai nap vásároltam egy 3m Inakustik HDMI kábelt. 5000ft. Elötte egy régi Sony volt bent. Haverommal együtt egyértelmű változásokat éreztünk hangzás terén. (Jobb lett)

(#13662) Lacielvtárs válasza #98221312 (#13661) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:K ;]

Nemir Ombe : :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13663) Nemir Ombe válasza Lecs@ (#13651) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hátha nem működik akkor szerintem nagyon .... ;)

Jigsaw04:

Szerintem a HDMI "hang változás" témában konzultálj Liszi-vel .... ;]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#13664) szpali válasza Lecs@ (#13638) üzenetére


szpali
addikt

Szerintem annak vége.
Úgy 20 éve volt egy 386-os asztali gépem, aminek hátul a tápját ugyan így átkapcsolta az akkor 1,5 éves unokaöcsém. Bekapcsoláskor csak 1 hatalmas pukkanás volt, majd táp és alaplap csere

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#13665) Nemir Ombe válasza WP14 (#13659) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem ne a hátterekhez vegyél frontoka (és centert) vegyél egy pár jobb dobozt előre és ahhoz vedd/cseréld a többit .... pár napja is volt linkelve sok "jóáras" doboz itthonról és külföldről .... ;)

liszi70:

Mostanában nincs elég "kábeles téma", igy áttértél a "hangerő placebó"-ra ..... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#13666) tadis


tadis
csendes újonc

Panasonic SC- BTT405EG házimozit, vagy Panasonic SC-HTB485EK hangprojektort vegyek a Pana TV kihangosításához? A házimozi használtan 40 000 Ft, a hangprojektor az eMAG-on 60 000 Ft körül van.
A lejátszót nem is használnám, csupán mint erősítő lenne a szerepe.

Nagyon laikus vagyok ebben a témában. Mit javasoltok?

(#13667) WP14 válasza Nemir Ombe (#13665) üzenetére


WP14
őstag

Az az igazság, hogy az előző, 2002 körül vásárolt Onkyo TX-DS 575X erősítömhöz Studio 180 front, center 40 és az említett surroundok voltak/vannak Jamotól és a hátsókat nem szeretném lecserélni, ha nem muszáj.
Ezért kérdeztem, hogy a 626-os frontokkal és a center 40-nel jól tudnának-e együttműködni?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#13668) VoidXs válasza tadis (#13666) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Előbbi.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13669) #98221312 válasza Nemir Ombe (#13663) üzenetére


#98221312
törölt tag

Tudom, hogy Placebonak tartja, és igaz ami igaz, hogy azért nem beszélhetünk óriási különmbségekről, de direkt egy olyan emberrel hallgattam meg aki abszolult tapasztalatlan a témában. Amikor elöször betettem egyből feltünt, hogy a mély erőteljesebb, és a többinél is hallható volt. Utánna visszatettem a régit, majd újból az inakustikot. Mindketten egyértlműen az utobbit mondtuk jobbnak..

(#13670) Lacielvtárs válasza #98221312 (#13669) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Es a képen éreztél, láttál változást?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13671) #98221312 válasza Lacielvtárs (#13670) üzenetére


#98221312
törölt tag

Képen semmi változást nem tapaszaltam.

[ Szerkesztve ]

(#13672) Lacielvtárs válasza #98221312 (#13671) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, köszönöm a választ :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13673) Smiley válasza #98221312 (#13661) üzenetére


Smiley
őstag

Ilyenkor olyan fasza lenne ha milliomos lennek, es raernek egesz nap, ugy kitalalnek nektek egy software-t, ami lathatova teszi ezt az egesz hulyeseget mukodes kozben. Kickstarteren inditanom kene egy kampanyt.
Vagy szar vagy jo... ez a ket verzio letezhet, itt nincs olyan hogy jobb :W
Rendes madzagot (kb 5-6 ezer forint korul mar kapni ilyen 2 meteres hosszusagban) kell venni es akkor jo lesz a kep es hang is. Ha az elozo madzagon nem jelentkeztek lathato hibak (szemcses kep, pixel hibak, akadozo hang) az atvitel soran akkor az madzag tokeletesen megfelelt a feladatnak, ha nem akkor meg nincs mirol beszelnunk.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#13674) #98221312 válasza Smiley (#13673) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nem értek veled eggyet...

[ Szerkesztve ]

(#13675) szili028


szili028
csendes tag

Yamaha rx v381 röl van esetleg vkinek véleménye?

(#13676) lentivator


lentivator
csendes tag

Sziasztok!
Nem pont házimozi,viszont műhely zene a kérdésem.
Adott egy 6x8m műhely ahol szeretnék zenét hallgatni.
Rádió-usb+kártyán hozott zenékről van szó.
Fogalmam sincs,hogy készen kellene-e vennem valamit,vagy esetleg occó autórádió fejegység+erölködő+hangfal kombináció lenne a megoldás?Új,avagy használt?
Ha esetleg régebbi hifi cucc lenne azt össze lehet-e kombinálni Usbvel+Sd kártyával.
Az én minőségi követelményeimre egy példa:
Lg Xa,és Fa sorozat régebbi darabjaihoz volt szerencsém,minőségben elég lenne,viszont szerintem kicsi az ekkora helyre.Azért is Lg,mert egy ismerős műhelyében sok éve bírja a poros környezetet,ridegtartást.
Van valami megoldás úgy 40-50 ezerből ilyenre?
Köszi!

(#13677) SLYM válasza Norbi 72 (#13619) üzenetére


SLYM
veterán

hát. ezt azt hiszem nem próbáltam, csak kicsit nyomkodtam a távirányítót, váltogattam a mittudomén miket (3 betűs kódogat, amiktől kattog az erősítő :D), de nem adott ki hangot semmi. de tényleg nem szórakoztam vele sokat, annyira ideges lettem amikor összerakás után nem működött

de mivel mindenki azt tanácsolta, hogy próbálkozzak még vele, így nekiültem és szétszedtem újra mindent. holnap nekiállok előröl. addig csináltam 1-1 képet az erősítőről és a kábelekről, hogy ha valakinek van türelme és kedve leírogatni nekem, hogy mit hova dugjak, hogy a kábelezéssel biztos ne legyen gond, akkor azt megköszönném, a menüben meg majd alkotok valamit

[link] [link] az optikai kábelt és a tápkábelt elfelejtettem lefényképezni, van HDMI kábel is

[ Szerkesztve ]

(#13678) Norbi 72 válasza VoidXs (#13639) üzenetére


Norbi 72
veterán

Legyél jóba szomszédokkal,és megértők legyenek! :DDD ;]

SLYM:

Használat utasítás.

Tessék elolvasni,minden benne van.

[ Szerkesztve ]

(#13679) liszi70 válasza Smiley (#13673) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha milliomos lennek, es raernek egesz nap, ugy kitalalnek nektek egy software-t, ami lathatova teszi ezt az egesz hulyeseget mukodes kozben"

Nem kell ehhez kitalálni semmit, már ki van találva, hogyan lehet megtudni az igazságot. Vaktesztnek hívják. :)

(#13680) #48613632 válasza Smiley (#13673) üzenetére


#48613632
törölt tag

Kérdés, hogy mit nem hiszel el?
Hogy gyenge minőségű kábel, jelveszteséggel továbbít, vagy hogy ez érzékelhető emberi érzékszervekkel?
Tény, hogy a hallásunk, kevésbé kifinomult, mint a látásunk például, így árnyalatnyi különbségek észlelésére, nem minden fül alkalmas, valamint, ezen különbségek észlelését is gyakorolni kell.
De magyarázd el egy vakondnak, hogy miért jó az OLED?
Én a helyedben, nem lennék cinikus. Az alsóbb kategóriában, az audiofilek, nagyon könnyen beazonosítják, az általad nem is hallható különbségeket, mert a fülük, és a hallásuk, ennél sokkal finomabb dolgokhoz szokott.
Persze, ettől még létezhet placebo is, de alapvetően akkor sincs igazad.

(#13681) hm15 válasza hm15 (#13654) üzenetére


hm15
senior tag

Ilyen nehezet vagy ekkora hülyeseget kérdezek? :) Manual szerint csak Direct, Pure direct kimenetre van korlátozás, hang formátumra nem. BBéci, Nemir?

Ha nincs válasz a gondolatmemetemre, elég lenne ha valaki saját erősítőén ránéz dts es dts hd filmmel. Nem is kell feltétlenül Denon, Onkyo is Tone-nak hivja, távirányítón vagy az AVR előlapján. De az összes gyártó valamilyen formában biztosít tone controlt. Jobb is lenne egy másik márka, úgy azonnal eldől a kérdés. Kösz.

(#13682) liszi70 válasza Dorian (#13657) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Beszélgetni attól még lehet róla..."

Így van, magam is azt tettem.

(#13680) pitepeti71

Hatásos értekezés, de helytelen a kiindulási alap. A szóban forgó hosszban, hibátlan HDMI kábel esetén nincs jelveszteség, legyen bármilyen olcsó, ezt milliószor bizonyították, mérték már. De ettől még érdemes jó minőségű, megbízható, gagyitól nagyobb sávszélességű kábelt venni. Jigsaw04 kolléga nem lőtt túl a célon, olcsón megúszta, mások sokkal drágább kábelek esetén szokták ugyanezt "érezni". ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#13683) zsoika válasza hm15 (#13654) üzenetére


zsoika
addikt

Elviszem a fiamat oviba és megnézem neked.

(#13684) VoidXs válasza Smiley (#13673) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Létezik, az AverMedia gyárt olyan hardvert, amivel le tudod menteni a HDMI tartalmát. Soha nem találtak vele különbséget két kábel közt, milyen meglepő.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13685) Lacielvtárs válasza liszi70 (#13682) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

érzem ám a sorok közti utalást ;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13686) Smiley válasza #48613632 (#13680) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor az audifil legyen olyan kedves es magyarazza mar el nekem, hogy egy passziv madzag, hogyan lehet olyan intelligens, hogy eloszor az adatcsomagok belso reszet valtoztatja meg, majd ezutan mindenfele szamitas nelkul hozza is tudja igazitja menet kozben a header, a paritas es az ecc checksum reszt is, hogy a vevo egyseg ne dobja el kapasbol az elso ellenorzesnel az egesz csomagot?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#13687) zsoika válasza hm15 (#13654) üzenetére


zsoika
addikt

Iron Man3 dts-HD nál is tudom a tone-t változtatni....igaz én nem gyorsgombal tettem ,hanem a menmben a paraméter fül alatt. Próbáld meg a menüben.(Denon AVR 1909)
Nekem csak pure d módban nem engedte(nem meglepő).

(#13688) hm15 válasza zsoika (#13687) üzenetére


hm15
senior tag

Kösz! Du megnézem, de úgy emlékszem csak gyorsgombon van távirányítón, menüben nincs!

Szub nélküli rendszerben nagyon furcsa lenne, ha nem lehetne a mély hangerőt szabályozni. Szerintem nagyjából ugyanazt érjük el így, mintha a szub potiján tekernénk a hangerőt. És most a kisebb szoba miatt, ahol akusztikailag nagyon messze vagyunk az optimálistól, szükség van 60-80 Hz alatti dB csökkentésre. -4-6 dB már elég, úgy már egységesebb.

(#13689) BBéci válasza #98221312 (#13674) üzenetére


BBéci
titán

Ne erőltesd, nem érdemes olyanokkal vitatkozni erről, akik nem hallás és tapasztalás, hanem elméletek alapján közelítik meg a témát.
Az eredeti és az írt CD tartalma sem különböztethető meg egzakt mérési módszerekkel, azonban hangban jelentős az eltérés.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13690) BBéci válasza WP14 (#13667) üzenetére


BBéci
titán

Itt van a könyvespolcom tetején egy pár Surround 200, mindkettőre ráhúztam egy baseball sapkát, egyfajta díszként funkcionálnak, másra nem alkalmasak. No nem a sapkák, azokat néha a fejemre teszem.
Bitang nagy mellényúlás volt részemről, amikor megvettem őket. Képes voltam Vecsésről Káposztásmegyerig elautózni értük, aztán pár hét után mentek a levesbe, annyira élvezhetetlen a hangjuk. A centerre ugyanez érvényes, egy tartozás fejében beszámítottam, még pocsékabb a hangja, mint a Surround 200-aknak.
A Studio 180 pedig az a hangdoboz, amit akkor említünk, amikor elrettentő példára van szükség. Ezek még belépő szinten sem nyújtanak elfogadható hangzást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13691) arcitec válasza BBéci (#13689) üzenetére


arcitec
addikt

A CD az abszolút igaz. De ott nincs is crc !!!!!! Elvileg ahány másolat, annyi féle lehet, elvileg, azt van aki hallja, van aki nem. Én speciel nem ... :U U.I: Ez tudományosan alátámasztott tény.. :K ( Nem az , hogy én nem hallom ) -A tárolás és kinyerés technológiájából.

[ Szerkesztve ]

(#13692) Lacielvtárs válasza BBéci (#13690) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C
+1 a cd-s dolognak :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13693) #98221312 válasza BBéci (#13689) üzenetére


#98221312
törölt tag

Tapasztalat hiányában nem tudom, hogy a nagyon drága kábelek esetén, is hasonló mértékű lenne-e a változás, viszont a gagyi kábelek esetén kétség nem fér hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#13694) motoroskanál válasza BBéci (#13689) üzenetére


motoroskanál
tag

Ha ugyanaz mindkettő, akkor mi okozza azt a jelentős eltérést?

(#13695) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Korábban kértem fali konzolra tippet (távtartó), amit köszönök szépen ismét, viszont közben megtörtént a költözés és úgy néz ki, sajnos nem játszik ez a megoldás, a plafonról kellene lelógatnom a vásznat.
Tudnátok esetleg ajánlani valamilyen diszkrét megoldást ehhez? (google alapján kb inkább boxzsák - tartókat találtam csak :S )

Köszi!

(#13696) Nemir Ombe válasza hm15 (#13688) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Szub nélküli rendszerben nagyon furcsa lenne, ha nem lehetne a mély hangerőt szabályozni. Szerintem nagyjából ugyanazt érjük el így, mintha a szub potiján tekernénk a hangerőt"

1, miért lenne furcsa? Az AVR-ekben szokott lenni "manual eq" ott akár hsz-nként és (megadott) frekinként is beállithatsz mindent (készülékfüggő) pl.használd azt ha van...

2, mély/magas szabályozással, nagyjából sem azt éred el, mintha a sub hangerejét állítanád ....

A hangszinszabályzást próbáld meg kikapcsolt EQ mellett ....

A többieknek:

Jó ez a "HDMI téma", ne hagyjátok abba .... ;]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#13697) hm15 válasza Nemir Ombe (#13696) üzenetére


hm15
senior tag

Tehát ha van manuális EQ és frontokra szabályozható low frequencies állítás - mint esetemben körülbelül -6dB -, akkor az jobb megoldás, mint a Tone funkció használata?

Általában mindent kikapcsolok, de valahogy ki kell húznom amíg bepakolom a nagyobb helyiségbe, ahol elfér a szub és elszáll a mostani gondom.

(#13698) Smiley válasza Nemir Ombe (#13696) üzenetére


Smiley
őstag

Mint az oviban... BBeci szerint en suket vagyok, szerintem meg O nem erti ennek a mukodesi elvet... ergo ezen mar csak egy kemeny pialas segithetne :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#13699) Nemir Ombe válasza Smiley (#13698) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem szeretnék állást foglalni ebben .... meg van a saját "véleményem/tapasztalatom" .... de szívesen olvasom másokét a "témában" .... ;]

Hmm ....

(#13700) liszi70 válasza BBéci (#13689) üzenetére


liszi70
nagyúr

"nem érdemes olyanokkal vitatkozni erről, akik nem hallás és tapasztalás, hanem elméletek alapján közelítik meg a témát."

Ez jól hangzik, de nem nevezném valódi tapasztalásnak az észleléseitek jelentős részét, mert nem tartalmazza az egyik legfontosabb kitételt, az önleellenőrzést. Magyarul tele van a placebo lehetőségével a "tapasztalatotok", ha tetszik, ha nem. :D Egyébként a "kételkedők" többségének is van gyakorlati tapasztalata.

"Az eredeti és az írt CD tartalma sem különböztethető meg egzakt mérési módszerekkel, azonban hangban jelentős az eltérés."

Tévedsz. Nem egy esetben olvastam erről műszaki magyarázatot, ellentétben pl. a HDMI kábel képminőség-különbséggel, amiről kizárólag műszaki cáfolatok léteznek.

(#13693) Jigsaw04

"a gagyi kábelek esetén kétség nem fér hozzá."

Ha a gagyi kábel alatt hibás kábelt értesz, akkor igazad van. Nem szabad gagyit használni, milliószor le lett írva, de a viták döntő többsége nem ilyenekről szól.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.