Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) orion1025 válasza ---gabika--- (#44650) üzenetére


orion1025
őstag

Nem azért kérdeztem, az egyik PH-s kollégának rendszeresen cserélek az egereiben mikrokapcsolót, ő is nagy csapkodós :DDD

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#44652) Adee_91


Adee_91
aktív tag

Üdv,
ezek a villogó ledek hogy működnek,milyen kapcsolás lehet bennük?astabil?
Konkrétan az lenne a problémám,hogy moddolom a házamat,minden ami kék volt narancssárga lesz.
Kicseréltem a hdd és power ledeket,ezekkel nincs is gond.Viszont volt egy harmadik led is,ami nagyon alacsony frekin villogott,mintha "lélegezne" a gép. :F Gondoltam,biztos valami elektronika szabályozza,így hát kicseréltem ezt is narancssárgára,de eztán csak folyamatosan világított.Utánanéztem a neten és láttam,hogy létezik konkrét villogó led.,na több se kellett vettem ilyenből narancssárgát.Ez valóban villog,csak túl magas frekin.Kérdésem,hogy hogy tudnám a gyári "lélegzős" frekit visszanyerni csak narancssárgában?
Többféle frekis változat létezik ezekből a ledekből?
Köszönöm előre is.

(#44653) NEMO1968 válasza ---gabika--- (#44639) üzenetére


NEMO1968
őstag

Mint az ENTERPRISE parancsnoki hídja :D .
Nagyon szép lett :C
GRATULA!!!

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#44654) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

Egy számítógéptápot átalakítottam régebben, csak a 12V os ágát használtam és LED szalagok világítottak róla. Most került a szobámba egy autó erősítő és egy mélyláda, így azt akartam ellátni 12V alde amint bekapcsol az erősítő leáll a táp. Egy akksitöltővel használom jelenleg 4A max, 5A res bizti, és simán bírja, a táp egy noném cucc 20A max 12V al feltüntetve, egy ágas, mégis lekapcsol, padig kb 3-4A ről beszélünk :Y
Ledeket gond nélkül vitte. Érdemes másik hasonló (12Von 15A max) al próbálkoznom vagy örüljek hogy működik és a szgéptápok nem alkalmasak ilyen funkcióra :F

Előre is köszönöm :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44655) orion1025 válasza ThodEE (#44654) üzenetére


orion1025
őstag

Sosem fogja egy PC-s táp, még egy fejegységet sem bír el, konkrétan leég tőle.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#44656) tatabike válasza ThodEE (#44654) üzenetére


tatabike
őstag

Az audió erősítők elég szépen tudják "rángatni" a tápot, mert állandóan változik a teljesítményfelvételük. Főleg basszusnál kell sok kakaó, lehet ezért old le a táp. Nem bírják az ilyen pulzáló terhelést, a pc-nél nem változik ilyen hirtelen a teljesítményigény. Talán ha bekötsz az erősítő meg a pc-táp közé egy 20-30ezer uF-es kondit, akkor nem old le.
De jobban jársz, ha szerzel egy jó kis toroidot, amit régebben a 12V-os halogénizzók hajtására használtak, egyenirányítás, pufferelés és az bírni fogja. Már a kicsik is tudnak 4-5 ampert, ami Neked kell.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#44657) ThodEE válasza orion1025 (#44655) üzenetére


ThodEE
őstag

Szerencsére le nem égett :C

(#44656) tatabike
Az rendben lenne hogy nem bírja az ingadozást, de terhelés nélkül alap készenlét sem valósul meg, bekapcsol az erősítőn a protekt, aztán ahogy kell átvált zöld ledre és már kapcsol is ki a táp :(((

Köszönöm az infókat akkor nem erőltetem, pedig olyan jól nézett ki hogy a tápból 6 gyári kábel párhuzamosan hozzáforrasztva egy 6oshoz és úgy az erősítőbe. Az akksitöltőn meg a gyári hajszál olyan vicces :DDD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44658) tatabike válasza ThodEE (#44657) üzenetére


tatabike
őstag

Az autós végfokoknál az a bibi, hogy azok maguk nem 12volttal működnek. Hanem van bennük egy konverter, ami az erősítő teljesítményétől függően akár 2x70voltot is képes kreálni a végfoknak. Na ez a konverter megy 12voltról. Ehhez pedig azért kell kakaó... :)
Lehet, hogy Te tápod már ezért hasal el a bekapcsolásnál is. Biztos nem ilyen nagy feszt állít elő, de valószínűleg szimmetrikus táp kell a végfoknak, azaz a GND-hez képest + és - feszültséget is elő kell állítani. És bekapcsoláskor is a többszörösét fogyasztja, ha csak pillanatokra is, mint stand by-módban. Tekercsek felmágneseződése, kondik feltöltődése, stb, van ott a bekapcsolásnál hirtelen teljesítményigény... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#44659) ThodEE válasza tatabike (#44658) üzenetére


ThodEE
őstag

Érthető, köszönöm szépen :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44660) szab.tam válasza ---gabika--- (#44639) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem szoktam irigykedni. csak úgy kicsit, csak úgy néha:
aztalosokra, esztegályosokra, autó- és villanyszerelőkre, szobafestőkre...
tehát azokra a szakmunkásokra, akik tanulták, és értenek is hozzá.
masszőrőkre nem sárgulok, mert azokat áltlaában idővel megdugják... :DDD

***

szép meló. :C :))
valaki pont ilyenre való öteletet keresett nemrég.

***

van egy gépmutogatós és egy modding topic.
úgy láttam, hogy egyikben sem szóltál még hozzá.
én a helyedben betenném oda is ezeket a képeket, vagy legalább az itteni képes hsz-od linkjét.
teszeni fog nekik is. :K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#44661) nandi17


nandi17
tag

hétvégi modding
psu cover , oldallapra üveget vágtam
a kábelokra még majd megy kábelharisnya csak nem tudom milyen szin kombináció és még majd jön egy asus gtx 770

[ Szerkesztve ]

(#44662) ---gabika--- válasza szab.tam (#44660) üzenetére


---gabika---
tag

Köszönöm az elismerésedet és köszönöm a tanácsodat! :)

(#44663) orion1025 válasza nandi17 (#44661) üzenetére


orion1025
őstag

A gyári intel hűtőt eldobnám jó messzire a helyedben.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#44664) quailstorm válasza orion1025 (#44663) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mi a baj az intel hűtővel? Nekem is az van, NIDEC, legkisebb. Konfig adatlapomon.

(#44665) nandi17 válasza orion1025 (#44663) üzenetére


nandi17
tag

el is lesz jó messzire :DD
veszek bele CM Seidon 120XL vagy Cm 120 M hütőt :DDD

(#44666) orion1025 válasza quailstorm (#44664) üzenetére


orion1025
őstag

Mert csak egy sima alu vacak, hangos, és a meleget is csak tódítja szét gépházon belül.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#44667) #90933760


#90933760
törölt tag

Közben fejben tervezem a gépházat. Szóval egy tégla alakú micsoda. Bele az mATX alaplap, fölé élére állítva a táp ami oldalra fúj majd ki és a ventije a proci fele néz, onnan szív el. Tehát az alapterület akkor matx+táp ami általában 22.5 + 8.6 cm. Szélességre meg csak akkora mint az alaplap ami 17.4 cm.

A hűtésnél én egy Ninja Minire gondoltam, de még nem biztos. Az 11.5 centi magas szóval befér mert a ház az élére állított táp miatt 15 magas. A másik venti az alaplap aljánál lesz és befele fúj megteremtve a kereszthuzatot.
A két vinyó pedig a gépház tetejére lesz valahogy rögzítve belülről és mivel alattuk megy majd a huzat az elektronikájukat pont hűti. A 15 centi magas házba elvileg elfér az alaplap és fölé a vinyók egymás mellé.
Tehát egy 31x18x15 magas házacska lenne. Ez pont akkora hogy berakhatom a monitor alá és az lesz a monitor talpa.
Itthon csak 0.8-as OSB lap van az elég gyengusz de majd valahogy megoldom. Előbb meg kéne venni a gépet, remélem sikerül összehozni.

A ventivezérlőmet is szeretném megtartani az is befér majd valahova, dvd meghajtót nem rakok be a teteje nem lesz lerögzítve, majd ha kell évente egyszer akkor leemelem a monitort, leveszem a tetőt a vinyókkal és bedugom arra a fél órára a dvd-t.
A ventivezérlő kicsit kihasználatlan lesz 4 csatornára két venti, de mindegy. Bár nem tudom a Ninja mini illetve az ekkora hűtők hogyan boldogulnak majd a 100W-os apuval lehet még kelleni fog venti oldalra is akkor lesz még hely a vezérlőn. Bár minél több lyuk van a házon annál könnyebben kijön a hangja, meg annál gyengébb a szerkezete.
Majd csinálok valami paintes rajzot ha ráérek.

[ Szerkesztve ]

(#44668) quailstorm válasza orion1025 (#44666) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát, nekem eddig nem volt jobb ennél :DDD

És mi van helyette elérhető áron? Úgy 3k vagy alatta?

(#44669) imibogyo


imibogyo
veterán

Én sem unatkoztam a hétvégén. Megcsináltam anyuméknak a bejárati ajtó tokozását és egy szúnyogháló-ajtó vázát.

És elkészült végre a labor tápom is. A 0-12 voltos kimenet végül elmaradt idő hiányában, de egyelőre a fix feszültségekkel is el leszek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44670) #90933760 válasza imibogyo (#44669) üzenetére


#90933760
törölt tag

Fasza lett, valami ilyesmit én is csinálok majd. A korlátot megcsináltam már a teraszon fél éves késéssel, itt az ideje a szúnyoghálós ajtónak is. :DDD

Épp most méregetem, hát izé nem tudom mi értelme van lecserélni a gépet, mert ebbe a kis házikóba beleférne a mostani gép is. Illetve alaplapot mindenképp cserélni kell, meg át kell helyezni a vinyókat oldalra mert a vgatól nem férnek el. De amúgy beleférne. Rohadtul nincs kedvem most platformcseréhez így meg hogy leméregettem és beférne ez a gép is, pláne minek szarakodjak vele. Az a +20W amit elesz a vga..... Visszajön azzal ha alul lesz feszelve.

(#44671) Danex válasza #90933760 (#44670) üzenetére


Danex
addikt

Az olcsó klímára egy megoldás. Itt

(#44672) Satyricon válasza Danex (#44671) üzenetére


Satyricon
addikt

Én is csináltam ilyesmit anno, csak én Ballantines-os fém díszdobozt áldoztam fel a cél érdekében:

Fogtam a doboz tetejét, vágtam rá 1 8cm-es lyukat, majd ráragasztottam egy Thermaltake Volcano ventit, aminek szabályozni lehetett a ford számát. Rohadt gyorsan pörgött, na meg azért hangja is volt :D Aztán fogtam egy 1,5L-es flakont, az aljától 10cm-re elvágtam, majd kilyukasztgattam a kapott kis pohár alakot. A Ballantines-os doboz közepére 1-1,5cm-es lyukakat fúrtam. Fogtam az 1,5L-es flakon alját, beltettem jeget, majd a Ballantines-os dobozba raktam, ami beleszorult a díszdobozba. Rá a díszdoboz tetejét, amire rá volt ragasztva a Thermaltake venti úgy, hogy befelé fújja a levegőt. Bekapcsosltam, felvettem maxra, és pár perc erejéig szépen fújta ki a hűs levegőt a díszdoboz lyukain. Mivel pont a nyáron a legnagyobb forróságba próbáltam ki, a jég hamar felolvadt, és a díszdoboz aljába gyűlt össze a víz.

Am a videoból kiindulva(bár csak átfutottam gyorsan a videot, emiatt nem láttam hogy jeget használtak-e hozzá) sokkal tutibb megoldás ez, mint az enyém!!! Már csak azért is, mert jóval több jég fér bele, és a venti is sokkal erősebb! Lehet megcsinálom a nyáron, köszi! :K

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#44673) #90933760 válasza Danex (#44671) üzenetére


#90933760
törölt tag

A jég rohadt gyorsan felolvad meg szétpárásítja a szobát, a jeget meg a villanytemető hűtőbe kell előállítani akkor már fizethetném a klímát is. Szárazjéggel meg nem lehet, mert megdöglök.

Én most ezekkel a plafon ventikkel szemezek, csendes, kellemesen gyengén fúj és az egész szobára érvényes, meg nem kavarja a port úgy mint az álló ventik. Az a baj hogy a csillár helyére raknám, de akkor lámpatestes kell de azok 2x annyiba kerülnek. Simát meg kapok már 10 fölött kicsivel.

[ Szerkesztve ]

(#44674) dewil666 válasza ThodEE (#44659) üzenetére


dewil666
őstag

Én is autós erölködőt használok a házimozihoz a mélyládákhoz. Az erősítő az 4x200 wattos (bemérve ~760 Wattot tud). Természetesen nincs minden maxra húzva (így is libeg a ház oldala) 2db Clarion 30cm-es hangszórót hajtok vele (2x 375W). A tápegységnek külön kis házat építettem amibe az autós erősítő is helyet kapott továbbá egy 20cm-es venti ami a légáramlást intézi a házikóban. Ja a tápegység egy Cheftec 80+ 500W és elbírja hajtani gond nélkül régóta (ha nagyon hangosra állítom akkor kezd kifogyni a táp de az már nagyon durva). Az Adata tápegység viszont jó lenne azokban van olyan ami 12volton 50 Ampert is le tud adni ([link]).

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#44675) #90933760 válasza dewil666 (#44674) üzenetére


#90933760
törölt tag

Lehet az ő tápja azért kapcsol le, mert a 12V terheléssel megugrik az 5V és a túlfeszvédő lenyomja. De lehet az is amit fentebb írtak a többiek. Én se tudtam a 300W-os tápommal elhajtani ilyent, ugyanígy lekapcsolt.

[ Szerkesztve ]

(#44676) dewil666 válasza #90933760 (#44675) üzenetére


dewil666
őstag

Azt írta hogy noname tápja van. Abba nem hiszem hogy lenne túlfesz védő :U . Ha egy codegen táppal próbálja (én próbáltam) akkor csak az erölködőn éppen hogy felvillan a power led annyira kevés a táp tudása.
Nagy teljesítmény kell az autós erősítőnek ezért nem lehet gyenge "noname" tápot rátenni. Igen is combos táppal szépen hozza a teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#44677) orion1025 válasza quailstorm (#44668) üzenetére


orion1025
őstag

Akár egy EKL Cold Tower használtan, mert azt a ház hátulja felé tudod irányítani, onnan pedig egy másik ventivel egyből ki is slisszol az a levegő.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#44678) Gyíkac válasza imibogyo (#44669) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Hello,

valami változtatást eszközöltél a táp belsejében?

(#44679) imibogyo válasza Gyíkac (#44678) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak egy 6W-os ellenállás ment a föld és a +5V közé, hogy legyen rajta egy minimális fogyasztás, így nem old le a táp terhelés nélkül (tesztjeim szerint e nélkül sem old le, de azt írják jobb ha van rajta, nekem 1 óra alatt egyszer sem oldott le nélküle). Valamint egy 330 Ohm-os ellenállás ment a LED anód lába elé a PWR-good (szürke) kábellel, hogy ne égjen ki gyorsan (ezt is próbáltam nélküle az egy óra alatt semmi baja nem lett a LED-nek, vagy 50x-i ki-be kapcsolás mellett sem, de azért a biztonság kedvéért ezt is beforrasztottam). Ennyi.

Szóval lényegében nem KELL változtatni semmit sem, csak ha akarsz. ;)

Ez alapján haladtam egyébként. Csak egy picit változtattam az értékeken olyan cuccokra amik voltak itthon. 6 W-os ellenállást egy régi rádióból forrasztottam ki, 330 Ohm-ost meg egy DVD lejátszóból, innen vettem ki a LED-el együtt. Tápegységem is volt itthon meg billenő kapcsolóm is, szóval minden újrahasznosított cuccokból van. ;)

(#44680) orion1025


orion1025
őstag

Na találtam még gányolást, úgy tizenéves korom közepéről :DDD

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#44681) Gyíkac válasza imibogyo (#44679) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

köszi!!.

Én múlt hétvégén egy 220v-os 250W-os 220/12, 24 volt-os trafót tettem be egy at-s táp dobozába. Ha kész én is teszek fel képet.

De lehet egy kapcsoló üzemű tápot is megcsinálok így mint te. Mondjuk 1-1 voltmérőt betennék majd. :)

(#44682) imibogyo válasza Gyíkac (#44681) üzenetére


imibogyo
veterán

Várom a képeket. Kíváncsi leszek. :K

Ha lett volna időm én még szebb dobozt csináltam volna, de végül idő hiányában úgy döntöttem jól van ez. Műhelybe megy, nem kiállításra, meg aztán jobban illik a topikba. Voltmérőt terveztem én is, de ez meg anyagi korlátoltság miatt nem lett. Marad az egyszerű multiméteres megoldás, átmenő banándugókkal és kész. Mivel csak ritkán fogom használni a tápot (de akkor nagyon hasznos lesz) kibírom nélküle.

Én is tervezek egy toroidos megoldást, elsődlegesen a 0-12V-os állíthatóság miatt. Mert a legtöbb DC-DC konverter ugye lecsíp a feszültségből, így a PC 12 V-jából már csak olyan 10-11 volt maradna meg, az úgy meg nem túl jó. Valószínűleg egy 24 V-os egységet látok el DC-DC átalakítóval és egy Volt + Ampere mérővel és majd kap egy új dobozt. Majd akkor eldöntöm, hogy megtartom-e a jelenlegi megoldást. Addig meg jól van ez.

[ Szerkesztve ]

(#44683) Danex válasza #90933760 (#44673) üzenetére


Danex
addikt

Mondta a videóban, hogy az a jégmennyiség 5-6órára elég volt neki. A klímás dolog meg annyi, hogy azt meg is kell venni, ez már párszáz forintos. De ha van keret klímára és nagyon nem szereti az ember a meleget, akkor hát marad a céleszköz. :)

Plafon ventire meg megy a +1, a klíma mellett is gyakran csak azt használom, hisz olyan 4-5fokkal letudja nyomni a hőérzetet ami gyakran már elég is. :K

(#44684) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy ha már a ház belseje ki lesz fújva, akkor illene a kábeleket is gányolni, amely keretében kábelharisnyázást szeretnék csinálni. Találtam egy hirdetést, ahol árulnak 3 mm-es kábelharisnyákat. Kérdés: hogy a fenébe tudom majd szétkapni az alaplapi kábeleket, hogy rá tudjam húzni a harisnyákat, valamint ezekbe a harisnyákba vajon mennyi kábel fér el? Ergo pl. az alaplai 24-es csatlakozó esetén minden egyes darab kábelt külön kell behúzni, vagy lehet 2-4 db-ot is egyszerre? [link]

Kérdés még, hogy esetleg fekete műanyagokat honnan tudok beszerezni molex, alaplapi 4 és 24 tűs csatlakozóra? Továbbá, az akril festék mennyire megoldás, ha le akarom vele fújni?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#44685) macko20 válasza chester91 (#44684) üzenetére


macko20
őstag

Majd privátban küldök képeket ,a 3 mm be csak 1 dbot mert van rajta sarú ,de ha össze nyomod hosszában a harisnyát akkor több is de a hossza csökken tehát 50cm kell egy vezeték re, mondjuk 55cm 3 db vezeték hez, de vannak korlátai ezt ki kell tapasztalni

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#44686) chester91 válasza macko20 (#44685) üzenetére


chester91
senior tag

És esetleg van olyan harisnya, amely képes egy 24 tűs kábelköteget elvezetni? Ugyanis addig nem lenne gond az összeggel és a munkával, amíg nem 24*50 cm kell csak az alaplapihoz (csak az lenne 2-3e forint, így már jobban megérné az, ha vennék egy WPM 400-as Sharkoon tápot 15-ért postával)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#44687) chester91


chester91
senior tag

Számolgatok így, számolgatok úgy, de akár merről próbálom, mindenhogy sokba jön ki....van nekem jó kis szigszallagom, aminek az egyik oldala szövet....:DD azt hiszem, azzal betekerem, aztán kész is a "harisnya" :))

Amúgy is ez jobban illik ehhez a topichoz :C

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#44688) tatabike válasza dewil666 (#44674) üzenetére


tatabike
őstag

Autós erősítő szobába, értelmetlen szerintem. Gondoljatok bele, jó nagy veszteséggel csinálsz a 230V váltóból rohadt sok 12V egyenfeszt, amit aztán átalakítasz 2xakárhány volt szimmetrikus egyenné, megint csak óriási veszteséggel...arról nem is szólva, hogy az autós erősítőknek a hangzása is elég tré... Mondhatjuk, hogy a konnektorból kinyert elektromos feszültség 50%-a elmegy a semmire, plusz akusztikailag se lesz valami nagy durranás, maximum döngetni jó... Szobai használatra sokkal jobb egy asztali erősítő, nem kell ügyeskedni a táppal, meg hasonlók, és megfelelően összeválogatva a komponenseket akár 2x50 wattal is lehet lobogtatni a ház oldalát... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#44689) tatabike válasza chester91 (#44687) üzenetére


tatabike
őstag

Én is szövetszalaggal tekertem be, teljesen jó... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#44690) orion1025 válasza tatabike (#44688) üzenetére


orion1025
őstag

Erről már én is letettem jó régen, kísérletezgettem sokat, de értelme nincs.Egyszerűbb egy stereo erősítő, fillérekért kapni belépőszinteseket.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#44691) tatabike válasza orion1025 (#44690) üzenetére


tatabike
őstag

Így van. Nekem egy Pio van, 5x80watt, még az is sok. Tranzisztoros és nem IC-s, szépen szól. De ha az embernek nincsen olyan szobája, ami csak zenehallgatásra van, és ahol centire pontosan be van lőve minden méregdrága sugárzó, nem is érdemes rá többet költeni. Akkor már inkább egy fejhallgató a 20ezer+ kategóriából. Ha valódi high-end élményre vágyik valaki, akkor csak a rendszer kábelezése is belekerülhet százezrekbe, és lehet venni orosz elektroncsövekből épített végfokot extrák nélkül 1.2milláért. Majd ha nyerek a lottón... :DDD

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#44692) Gyíkac válasza imibogyo (#44682) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Jól hangzik.

Nekem csak egy forrasztó állomáshoz kell jelenleg, de mivel ilyen nagy a teljesítménye és súlya tervezem én is kibővíteni + egyenirányítani. :)

(#44693) orion1025 válasza tatabike (#44691) üzenetére


orion1025
őstag

Még a kedvenc kis Orion1025-m 2X20W-s teljesítményével is falat lehetett robbantani egy Vidi DC4014 mellett.Veszélyes párosítás volt ;]

Most egy Siemens RV300-m van, kicsit beteges már, de ezzel is bőven lehet durvulni, pedig ez sem egy erőbajnok.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#44694) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Közben változtattam megint a terven, ide lesz beépítve a gép. Persze a síneket kiszedem és a fiók átkerül másik oldalra abba a lyukba, mert azt nem használom amúgy se semmire. Az a lap be lett csak feszítve kicsit lejjebb kerül majd.
A hűtés az lesz hogy itt elől két 12-es venti egymás mellett, pont elférnek. Hátul kifúrva és ott is két venti egymás mellé. És megteremteni a hátra fele menő huzatot, meg hátul egy lyuk a vezetékeknek. Itt az eleje kap majd valami rácsozatot hogy a ventibe nehogy belenyúljak. És alatta az ajtót lehet majd nyitogatni, alá bepakolni bármit, nem vész el a használhatóság.

A mostani alaplappal az a baj, hogy keresztbe nem fér be, hosszába meg nem tehetem mert a vga kitakarja a területet majdnem teljesen vagyis nem lehetne átszellőztetni. Mindenképp kell egy mATX lap, az befér keresztbe és pont hátra fele lógnak majd a vezetékek is. Hátul lesz a táp is, meg a vinyók is.
A tápból kivenni a ventit a felső burkolatával, csinálni rácsozatot a helyére hogy megmaradjon a "zárt" doboz. És akkor úgy tenni a hátsó ventikhez hogy átszellőztessék. 200W se lesz a full load és 500W bronz a táp. Szerintem menni fog neki.

[ Szerkesztve ]

(#44695) Pete55555 válasza chester91 (#44686) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Én pl a 24 tűset úgy oldottam meg, hogy 4*6 kábel, és SATA kábelhez való harisnyát vettem hozzá. Ilyen

...Szeretem leracsniztatni...

(#44696) chester91 válasza #90933760 (#44694) üzenetére


chester91
senior tag

Ezzel a tápos dologgal azért vigyázz. Amikor a tápomba ventit cseréltem, mélyen szántó diskurzust folytattunk arról, hogy hogyan érdemes neki állni. Szó esett arról is, hogy ugyan hiába mutat adott esetbe jobb hőfokokat egy hőmérséklet mérő, ha nem kap megfelelő hűtést, a kondik kiszáradnak és egyszer csak pá-t int a tápod, ami jó esetben ugye mást nem visz magával. Teljesen mindegy a terhelés, ha a kondik nem kapnak megfelelő hűtést. Persze én magam nem vagyok egy szakértő, így ajánlom a Táp ventilátor csere topicban való elmélyülést és kérdésfeltevést, mivel nem egy rossz tápról van szó jelen esetben.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#44697) #90933760 válasza chester91 (#44696) üzenetére


#90933760
törölt tag

Teljesen felesleges körfutás abba a topikba menni mert mindenáron lebeszélni akarnak róla.

Bele lesz dugva hőmérő több helyre is, illetve figyelni fogom a saját vezérlőjét is hogy mekkora feszt ad ki/adna a ventijének épp, mert ha kiadja mind a 12V-ot akkor abból látom hogy melege van.

Esetleg benne hagyom a ventit és csak terhelésre kapcsol be, de ha ott a venti kitakarja a huzatot és idle is bekapcsol majd mindig.

[ Szerkesztve ]

(#44698) jenei0330


jenei0330
tag

Lehet, hogy nem ide tartozik, de tud nekem segíteni valaki konyhabútor tervezésében? Pénzem sajnos nincs rá, esetleg meg köszönném, egy jószándéku fórumozónak a segítséget. Konkrétan a beméretezéssel van problémám.

[ Szerkesztve ]

(#44699) Pete55555 válasza jenei0330 (#44698) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Lehet itt is tudnak segíteni, de írd be ide is, ez egy tervezős topik: LINK
Írj ide pár konkrétumot, teljes méret mekkora, stb, esetleg egy kép kézzel készült rajzról...

...Szeretem leracsniztatni...

(#44700) quailstorm válasza orion1025 (#44677) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Rendben ránézek. Jelen pillanatban az a megoldás van használva hogy nincs fenn a gépház oldala és fűti a szoba levegőjét, teljesen szabadon van. Különben nyekk. És így is kezd hangosodni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.