Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) sNORh válasza Zefír (#4200) üzenetére


sNORh
addikt

mennyire nagy házikó?
ha nemnagy egykis mestertapasszal gyakorlatilag letudod "glettelni" és ugyanazt a sima hatást éred el az OSB lappal is. persze nem egy nagy kunyhóra gondoltam.. nemtom mekkora lehet a mérete :U

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4202) Zefír válasza sNORh (#4201) üzenetére


Zefír
őstag

Hát még sehol sem tartok vele még csak az anyag van meg de 55x25x42cm
lesz .

Ez nagynak számít?:D

Mivel fedem le? nem értem :F

[ Szerkesztve ]

(#4203) sNORh válasza Zefír (#4202) üzenetére


sNORh
addikt

akkor azcsak egykis doboz :) , akkor veszel egy Mestertapaszt:

és vékony réteggel, egy spaknival ráhúzod, majd ha megszáradt(ablakgittszerű, mint a gyurma olyan) lecsiszolod, és tükörsima a kecód :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4204) Undoroid válasza Zefír (#4202) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia Zefír-Mester!

Sok sikert az új projektedhez! :C

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#4205) Zefír válasza sNORh (#4203) üzenetére


Zefír
őstag

wáo :o :DDD :DDD Köszi és hol lehet ilyet venni, és mennyiét körülbelül?

Undoroid

:B Köszi:)

(#4206) johniee válasza Zefír (#4205) üzenetére


johniee
senior tag

Ez jól hangzik ;) :
"Új project: Heatpipeos vga és cpu hűtés házilag és egy széééép fa házikó, le hangszigetelve 2db 12cmes ventilátorral. kívánjatok sok sikert!:D"
Kíváncsian várjuk az eredményt :C

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#4207) sNORh válasza Zefír (#4205) üzenetére


sNORh
addikt

Akármeik festékboltban, Megmondod Rára kell Javítótapasz.
új arc? :D

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4208) Zefír válasza johniee (#4206) üzenetére


Zefír
őstag

Na hát az még sokára lesz:D

Már bele kezdtem de a szünetben csak a ház lesz kész.

a heatpipe az majd kicsit eltolódik:S
Még kell szereznem rézcsövet meg tűszelepet.

Majd csak lesz valami eredménye :DDD

(#4209) Zefír válasza sNORh (#4207) üzenetére


Zefír
őstag

Hmmm..
OK. :DDD Köszi!!:)

Jaja újj arc az az ufó idétlen volt meg ez jobban illik rám :DDD

(#4210) sNORh válasza Zefír (#4209) üzenetére


sNORh
addikt

hja bocsi "Fára kell" :B

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4211) johniee válasza Zefír (#4209) üzenetére


johniee
senior tag

De így meg sem ismerlek :DDD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#4212) shteer válasza Zefír (#4202) üzenetére


shteer
titán

én inkább az autógittet javaslom, amihez edző is van - nem repedezik be

..szerintem jónak tűnik

(#4213) johniee válasza shteer (#4212) üzenetére


johniee
senior tag

Úgy érzem nekem is kell majd ilyesmi egy kis moddinghoz, hozzáépítéshez :DD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#4214) sNORh válasza shteer (#4212) üzenetére


sNORh
addikt

hja egykutya, az edzővel meg óvatosan, vagyis gyorsan :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4215) shteer válasza sNORh (#4214) üzenetére


shteer
titán

gyorsan bizony :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#4216) Zefír


Zefír
őstag

most melyiket vegyem?:)
Melyik a jobb?Melyik az olcsóbb?:D

Melyiket egyszerűbb felvinni?

(#4217) sNORh válasza Zefír (#4216) üzenetére


sNORh
addikt

a mestertapasz olcsóbb, ugyanolyan felvinni.. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4218) Zefír válasza sNORh (#4217) üzenetére


Zefír
őstag

Értettem :DDD

(#4219) Dimitryj válasza Zefír (#4200) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

(#4200) Zefír

Csinálok egy fa házikót . és leszeretném festeni de 2 különböző fából készül . vagyis rétegelt lemez meg furnér lemez.

ööö izé a kettő nem ugyanaz???

(#4220) sNORh válasza Dimitryj (#4219) üzenetére


sNORh
addikt

a rétegelt lemez azaz OSB lap darabos, míg a furnél, egyik oldala sima, a másik puha préselt tap.. :B

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4221) Zefír válasza Dimitryj (#4219) üzenetére


Zefír
őstag

Pontosan úgy van ahogy sNORh mongya :D

(#4222) Dimitryj válasza sNORh (#4220) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Én úgy tudtam h az OSB az OSB, a rétegelt lemez meg a furnér ugyan az :U
Csak fater ács és néhanapján ilyennel is dolgozik

(#4223) KillHates válasza Dimitryj (#4222) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is így tudtam, de aztán egy barkácsboltban leoltottak, hogy csak a "szakik" veszik egy kalap alá a rétegelt lemezt megy a furnért, az asztalosok még a rétegvastagság alapján is más nevet adnak nekik :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4224) kételkedem válasza sNORh (#4220) üzenetére


kételkedem
addikt

Rétegelt (fa) lemez: A fa rönkről késeléssel, vagy hámozással vékony lemezt hasítanak le, 3-5 akár mennyi lemezt egymáshoz ragasztanak úgy, hogy a szálirány egymásra merőleges. Jellemzően nyírfából készül, de bükk, vagy egyéb fa is szóba jöhet. Vastagsága 2mm től. Könnyű a megmunkálása, fa erezete van.

OSB lap: Nagy felületű sima forgácsokból áll. A forgácsok összeragasztva háromrétegű szerkezetet alkotnak. Az alsó és a felső réteg forgácsai hosszirányúak és merőleges elhelyezkedésűek a középső réteg forgácsaira. Nagyon nagy (600bar) nyomáson kb 200C fokon fenolgyanta kötőanyaggal préselik táblákba. Alapanyaga általában fenyő. Szilárd, erős, de nem lehet szépen megmunkálni a durva szerkezete miatt. Építőiparban használják elsősorban.

Farost lemez: Meglepő módon fa rostból készül, a papír gyártásához hasonlóan. Egyik oldala sima, "fényes", másik oldala "drótháló" mintás. 2-3 mm vastag szokott lenni

MDF lap: Farost lemez, de száraz eljárással készült, homogén, akár marógéppel is marható. Vastagsága több cm is lehet. Bútorok ajtajait szeretik belőle csinálni.

Forgácslap: Forgácsból készül, felülete natúr vagy furnérozott. Vastagsága 15-19-21 mm általában. Az a legszebb, ami valódi fával van kasírozva. A leg elterjedtebb bútor alapanyag mostanában, gépekkel könnyen megmunkálható.

Akinek kérdése van a témában, szívesen segítek! ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4225) sNORh válasza kételkedem (#4224) üzenetére


sNORh
addikt

énis ezt mondtam csak nem tudományosan.. :P

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4226) shtml válasza kételkedem (#4224) üzenetére


shtml
őstag

Köszönöm szépen ezt a szép és alapos leírást, már csak meg kellene tanulnom az egyes anyagok nevét.

De mi is az a furnér? Az nem egy pártized milliméter vastag valódi falemez, amelyet rágasztanak-préselnek a forgácslapra?

A forgácslapnál azt írod, hogy a felülete natúr vagy furnérozott. Én viszont még csak natúr vagy laminált (ez ugye valami műanyagfólia-bevonat, ha jól tudom) felületűt láttam - ami aztán semmit nem jelent, mert abszolút laikus vagyok, tapasztalatom kimerül pár polc elkészítésében. :) Lényegesen drágább a furnérozott felületű? - mert szebbnek biztos szebb.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#4227) kételkedem válasza shtml (#4226) üzenetére


kételkedem
addikt

De igen! A fa furnér az a 0,6; 0,7; 0, 8; 1,5; 1,8; 2,5 mm es fa lemez. Tölgy, kőris, egzóták stb az alapanyag.

A forgácslap felületét sok mindennel bevonhatják. A fa furnérral kasírozott az drága, viszont szép. Amit furnérlapnak szoktak nevezni, az kétoldalt melamingyantával impregnált dekorpapírral laminált forgácslap. Ez lehet bármilyen színű és mintájú.

A natúr forgácslap egyik oldalán sincs semilyen bevonat.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4228) stol válasza Solfrutta (#3821) üzenetére


stol
addikt

Mihelyst bekapcsolod a vinyót, szép lassan elkezdi demagnetizálni.

(#4229) RexpecT


RexpecT
addikt

Megyek a boltba mert nem lett elég 1 matt fekete :W .

(#4230) sNORh válasza RexpecT (#4229) üzenetére


sNORh
addikt

pedig az 600milis :p

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4231) Solfrutta válasza stol (#4228) üzenetére


Solfrutta
tag

Szerencsére ilyen nem történt, minden egyes bit megvan, két napig járt a vinyó a hangszórókkal az oldalán. Viszont ha ilyen előfordulhat, mit ajánlasz védelemnek? Elég közel lesz a gépemben a vinyókhoz az erős mágnes.

(#4232) RexpecT válasza sNORh (#4230) üzenetére


RexpecT
addikt

Jah,...midegy még így is elég olcsón kijöttem :).Viszont az alapozól kimaradt egy fél flakon :).

(#4233) RexpecT válasza sNORh (#4230) üzenetére


RexpecT
addikt

Dupla...

[ Szerkesztve ]

(#4234) sNORh válasza RexpecT (#4233) üzenetére


sNORh
addikt

lakkot vettél? színtelen volt? azt elfelejtettem venni..
most bemegyek hazafele ha van :U

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4235) RexpecT válasza sNORh (#4234) üzenetére


RexpecT
addikt

Nem nem vettem.Nem akarom hogy csillogjon :) , vagyis hogy fényes legyen a felülete.Egész strapabírónak néz ki így is a festés rajta.

(#4236) sNORh válasza RexpecT (#4235) üzenetére


sNORh
addikt

tetudod.. :U
nah vettem is, ahogy így elnézem nekem 6 flakon termése lessz ráfújva :DDD ;]
hja és képeket bazz! ;]

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4237) RexpecT válasza sNORh (#4236) üzenetére


RexpecT
addikt

Majd holnap teszek be mert K600i sz*r képet csinál sötétben :).Btw még lehet ma átköltöztök mert a keret meg az előlap már faja,az oldalát meg szerintem holnap még egyszer átfújom.

(#4238) sNORh válasza RexpecT (#4237) üzenetére


sNORh
addikt

nah kiváncsi vagyok mien lett :DD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4239) Zefír


Zefír
őstag

Holnap kezdem a faház elkészítését.

Valami nagyon ütőset akarok csinálni.

Ötletek mit tegyek a házra/házba? :DDD

(#4240) Solfrutta válasza Zefír (#4239) üzenetére


Solfrutta
tag

Hát azt neked kell kitalálnod, nem nekünk kell hogy tetsszen! Én úgy is azt mondanám, hogy ne legyen túl csicsás. :D

(#4241) sNORh válasza Zefír (#4239) üzenetére


sNORh
addikt

kezdésnek lenne egy ilyen ötletem :B

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4242) kételkedem válasza Zefír (#4239) üzenetére


kételkedem
addikt

Szerintem:
A fához nem illik a neon, a rikító színek. A sejtelmes, sárgás világítás (pl 12V helyett 5V-ról üzemeltetett műszerfal izzó) már annál inkább. A fát szépen csiszold. Csak szálirányba, ne össze-vissza mert akkor csak karcolod. Lakkozás, lazúrozás előtt egy próba darabon végezz próbafestést, így rögtön látod az eredményt, ha rossz kidobod és kész! Akkor lesz igazán ütős, ha pontosan vágsz, illesztesz és az egésznek bútor szerű megjelenése lesz.

A legfontosabb, hogy mindent fotózz és rakd fel, hogy lássuk mi is! :)

Mióta fejet váltottál nem ismerlek fel! :DDD

Solfrutta: de igen! Nekünk kell, hogy tetszen! :D

sNORh: igen kezdésnek elég lesz Zefír barátunknak egy ilyesmit összetákolni :K

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4243) sNORh válasza kételkedem (#4242) üzenetére


sNORh
addikt

nekem nagyon bejön.. egy kis plexi is kell az elejére, tög jolnézki :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4244) Zefír válasza kételkedem (#4242) üzenetére


Zefír
őstag

Hmmm..
Oké!Köszi a festési tanácsokat:D:D

Én eddig egy olyanra gondoltam hogy fekete lesz az egész ház matt fekete.
Oldal lap plexis. előlap szintén.

Én lila neont és lilán világító 12cmes ventit szántam bele.

Semmi -képen nem fog látszani hogy fa.Nem illene a szobámba :DDD

(#4241) sNORh Nem gondolod hogy egy ilyen ház összerakásához skill is kell? :DD
Azért cseréltem le a képet mert az az ufó idétlen volt.És ez jobban tükröz engem.(mármint a mostani) ;)

(#4245) sNORh válasza Zefír (#4244) üzenetére


sNORh
addikt

aszittem te High skilles vagy :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4246) Zefír válasza sNORh (#4245) üzenetére


Zefír
őstag

Mégnem :B

(#4247) Zefír válasza sNORh (#4243) üzenetére


Zefír
őstag

Ezt a képet honnan szedted? a gépről :DDD

(#4248) sNORh válasza Zefír (#4247) üzenetére


sNORh
addikt

gúúgül:" wood computer chassis"

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4249) Zefír válasza sNORh (#4248) üzenetére


Zefír
őstag

ty :R

(#4250) stol válasza Solfrutta (#4231) üzenetére


stol
addikt

Normális mágnesesen árnyékolt hangszórk?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.