Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Undoroid válasza pink75 (#4876) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Ez igen! Ez gányolás a javából!Nagy gratula hozzá! :K

************************************************************************************************************

Zefír-kolléga merre van?Vadul moddolja a gépét? :))

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#4902) shtml válasza TESCO-Zsömle (#4899) üzenetére


shtml
őstag

Miért, te voltál az? Én nem jegyeztem meg az illető nevét. :F

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#4903) syC válasza Petiapó (#4873) üzenetére


syC
addikt

Ez nagyon komoly :K

(#4904) pee13 válasza Undoroid (#4901) üzenetére


pee13
senior tag

Kefír master lustul:) (Ahogy én is.. Mai modhoz felírhatom hogy 1 darab lyuk kifúrása. :DDD )

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#4905) Petiapó válasza pee13 (#4904) üzenetére


Petiapó
tag

na de mekkora lyuk? (azé' az nem mindegy ám) :D

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#4906) person


person
senior tag

Nos meguntam a házra átterjedő hullámzó búgásait a vinyóknak. :(( Lehet már ki van merítve a téma de azért folytatom.
Próbálkoztam ezzel-azzal gumigyürü,szivacs stb... de valahogy egyik megoldás sem volt az igazi.Kényelmetlen nehezen szerelhető vagy csúnya és nem mozgatható. De volt ami meg sem oldotta a problémámat.
Az újdonság varázsa már elmúlt,ideje volt belevágni. :DD
Az áldozat
Kis fúrás flexelés kalapálás után már nincs visszaút. [link] Megvan a szükséges kb 1cm.
Miután nagy nehezen beszereztem a szükséges eszközöket beékeltem velük a keretet a helyére és alul-felül kitöltöttem a hézagokat speciális háztartási szilóval. :DDD [link]
24 órás száradás után megszabadítottam a feleslegtől.[link]
Szerintem elsőre egész jó lett és a problémám teljesen megoldotta,semmi rezgés vagy búgás és így a vinyók sem melegszenek. Szinte nem is lehet észrevenni a változást.[link]

[ Szerkesztve ]

(#4907) TESCO-Zsömle válasza shtml (#4902) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem, én most írtam le először így.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4908) Klemens válasza pink75 (#4876) üzenetére


Klemens
őstag

A tápnak a helyét mivel vágtad ki?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#4909) HUN_or válasza Petiapó (#4893) üzenetére


HUN_or
tag

remélem az lesz, majd leírom, hogyan készül el :) 1-2 nap és nekikezdek, ami a monitort illeti készült már pár darab, utolsó cimbimnek készült, kapásból kettő ugy, hogy a két monitor között 6mm van és 15 fokos szöget zár be maya miatt kellett asszem

gépházak fából, tőlem >>> http://prohardver.hu/apro/egyedi_gephazak_keszitese_fabol/hsz_1-100.html

(#4910) pink75 válasza Klemens (#4908) üzenetére


pink75
aktív tag

10-es fúróval körbe, flex, lombfűrész...most viszont szemezek egy ilyennel...
biztos egyszerűbb lett volna...

xxx

(#4911) pink75 válasza Undoroid (#4901) üzenetére


pink75
aktív tag

Köszönöm :R , legalább, mi, rokon lelkek értékeljük egymás tevékenységét...

xxx

(#4912) pink75


pink75
aktív tag

a következő történet arról szól, hogy még nem jött meg a notim HDD-kerete,-fedele, és nem akartam csak úgy, lebegve beletenni a vinyót
az eredeti kiadás
home made version
a csati oldalán alulról kellett csavaroznom, túl vastag lemezem volt csak, nem fért volna be a helyére
valahogy így
in action 1.
in action 2.

xxx

(#4913) Klemens válasza pink75 (#4910) üzenetére


Klemens
őstag

Értem. :R
Hát...egy ilyennel biztos könnyebb és gyorsabb is, csak hát az ára...
Általában az ilyen gépek mindig drágát. Egy esztergához is egy normális befogófej 80K.

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#4914) person válasza pink75 (#4912) üzenetére


person
senior tag

Hát ez egész profira sikerült. :C
Matt feketével észre sem lehetne venni,csak hamar lekopna.

(#4915) Klemens válasza pink75 (#4912) üzenetére


Klemens
őstag

Nem akarok beleszólni, de felesleges ennyire nagy képeket feltenni.
Gondolj azokra is akiknek lassabb a nete (mint amilyen az enyém is :D ).

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#4916) person


person
senior tag

Én nem bántam volna ha nagyobb a kép mert a részleteket így sem látni pontosan.
A megoldás,tedd fel kicsiben és nagyban is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4917) KillHates válasza pink75 (#4883) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szintén zenész! :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4918) KillHates válasza person (#4900) üzenetére


KillHates
nagyúr

Várjuk...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4919) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

WOW
Pink nem semmi amit művelsz :D

látom megit elszabadult a totyik lassan 4000

(#4920) Zefír válasza Undoroid (#4901) üzenetére


Zefír
őstag

Hát mostanában hanyagolom a dolgot. :(

(#4921) Solfrutta


Solfrutta
tag

Hali!
Feltettem az oldalamra pár, az MTH-n általunk (haverom és én) készített képet. Erre navigálva lehet megtekinteni. Külön kiemelném KillHates ládikóját. Nekem egyszerűségében sokkal jobban tetszett, mint egy két másik. :K

(#4922) Petiapó


Petiapó
tag

Zefir:Vmi extra oka van, vagy csak nincs ihlet?
Nekem az utóbbi... Nem tudom mit kéne fabrikálni. Mindig is élveztem az ilyen szöszölős, melókat, de már kifogytam az ötletekből. Már olyanból amit télen is lehetne csinálni. (eltekintve attól, hogy az előbb, úgy hámoztam meg egy almát, hogy a héja 155cm hosszú lett :D )

[ Szerkesztve ]

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#4923) person válasza KillHates (#4918) üzenetére


person
senior tag

Már feltettem első megörökített alkotásom,vagy ez nem számít gányolásnak? :F

[ Szerkesztve ]

(#4924) pink75


pink75
aktív tag

Kösz az elismeréseket, igyekszem később is meghálálni :DDD
a képeket egyszerűen elfelejtettem átméretezni

xxx

(#4925) pee13 válasza Solfrutta (#4921) üzenetére


pee13
senior tag

Hát úgy könnyű, hogy van kedved felpakolgatni :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#4926) Undoroid válasza person (#4906) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Ez túl szép munka gányolásnak!Nagyon ügyes vagy! :C Külön tetszik a SATA-kábel "megrövidítése",összetekeréssel! :K

************************************************************************************************************

Zefír-Mester gyűjti az ihletet...vagy tolja az új COD-ot! :DDD

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#4927) pink75 válasza Petiapó (#4922) üzenetére


pink75
aktív tag

beteg... :D

xxx

(#4928) Petiapó válasza pink75 (#4927) üzenetére


Petiapó
tag

Tudom. Begörcsölt az egyik kezem amelyikben a kés volt, mert nem volt a legélesebb.
Majdnem elszakítottam a héjat... egy kicsit meg is ijedtem, de kibírta így miután kilazítottam a kezem, folytattam a "melót".
Ezen a képen jól látszik, hogy valódi almahéj, nem vmiféle mű megoldás, vagy médiatrükk. :DDD Ugyan szegény már kezd kicsit kókadni :D
Itt pedig az alkotás nagysága ötlik az ember szemébe... :D
Nem is értem, miért nem jut eszembe semmi jó, ha ilyenekre is képes vagyok... :DDD

[ Szerkesztve ]

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#4929) pink75 válasza Petiapó (#4928) üzenetére


pink75
aktív tag

gyúrj mostantól az időre:) ha ezt megcsinálod 10s alatt, mehetsz a fábrisóba

xxx

(#4930) pee13 válasza Undoroid (#4926) üzenetére


pee13
senior tag

Zefírnél nem megy az új cod mert viszik a videókariját :D
Nálam viszont megy, és szerintem elég nagy csalódás a többihez képest.. Vannak benne jó mozzanatok, de nincs emg az a cod fíling.. :(

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#4931) Petiapó


Petiapó
tag

Tudom már mit csinálok:
cserélek egy szivattyút, mert ez már zörgős.
valamint beiktatok egy újabb hűtőt.
Gondoltam csinálok neki egy kultúráltabb dobozt, amire a venti is szépen lenne fogatva...
csak nemtom miből kéne csinálnom. nincs itthon semmi jó faanyag, a rétegelt lemez volna a jó, amiből régen a suli székek is voltak :D de olyat meg nem lehet már kapni, legalábbis nálunk... :(
az OSB meg szerintem egy kicsit vastag, de lehet, hogy az lesz, mert van egy csomó hulladék belőle.

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#4932) mokus1 válasza pee13 (#4930) üzenetére


mokus1
addikt

Nekem bejön a Cod.Igaz elég rövid pl amikor parta szállunk az nagyon rövid.
Am szép grafika de vannak nagyon jó részek:pl amikor Sullivan-t elkapja az ajtó után a csávó.Vagy amikor felakad a csávó.tömény mészárlás nekem tetszik :DDD

(#4933) person válasza Undoroid (#4926) üzenetére


person
senior tag

Hali!

Köszi! :B :R :R

Célom volt,hogy elfogadhatóan nézzen ki de azért remélem belefér a totyikba. :B

(#4934) Undoroid válasza Petiapó (#4928) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Eléggé türelmes vagy!Gratula a remekműhöz! :C Mikor látjuk a következő próbálkozás eredményét? :DDD

************************************************************************************************************

pee13! Nocsak!Mit fog helyette használni?

COD: Az 1 és 2 az jó volt,a 4.-et még el sem kezdtem single-ben!Csak multi volt :DDD Majd meglátjuk!A legújabb részben egy "kicsit" furcsák a hangok... Remélem,hogy ezt a teljes játékban kijavítják!Vagy a (vélhetően)hatalmas méretű patch-ben,amit gyorsan ki kell majd adni! :))

************************************************************************************************************

szerk: person! Nincs mit,csak így tovább!Ügyes munka! :C

Üdv: Undoroid

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#4935) pee13


pee13
senior tag

Én nem nagyon vagyok oda érte, cod2 cod4 a favorit játékok között szerepel az én listámon, első pár helyen:) Igen a hangok nagyon furcsák, szép a graf, jók a fegyverek csak nincsen meg a fílingje az egésznek.. Cod2 régen egész délutánokra le tudott kötni, ezt elég hamar meg tudom unni..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#4936) pee13 válasza Undoroid (#4934) üzenetére


pee13
senior tag

Ha jól tudom 8800gt-t fog venni vagy valami hasonlót mondott:Đ

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#4937) Zefír válasza Undoroid (#4934) üzenetére


Zefír
őstag

Egyenlőre integráltól C.S 1.6 ozok :DDD
Aztán majd gyűjtök pénzeszt és valami jobb karit gondoltam. Pl: amit Pee-nek mondtam 8800GT vagy majd meglátjuk:)

(#4938) Undoroid válasza Zefír (#4937) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia Zefír-Mester!

Azt hittem,hogy belefeledkeztél a gányolásba' ...! :DDD Jó választás a 88Gt,bőven elég a konfigodba! :K

***********************************************************************************************************
pee13!Kipróbáltam a béta-verziót és valóban nem egy nagy durranás...Meg kell szokni,mert egy "kissé" más!Örömmel láttam,hogy "kijött" már a WH+AIM is hozzá!Ennyire nehéz lenne ez a játék? :F

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#4939) Zefír válasza Undoroid (#4938) üzenetére


Zefír
őstag

Nem feledkeztem bele semibe:)
Most elvileg ha srác eladja télleg akkor lesz egy 9600GT-m:D

(#4940) Undoroid válasza Zefír (#4939) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Hú,de gyors vagy! :C

Ha jó áron van,mindenképpen vedd meg! :K Most nem gányolsz semmit? :F

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#4941) Zefír válasza Undoroid (#4940) üzenetére


Zefír
őstag

Nem most semit nem gányolok, most egy fa házat csinálok:)
Szép minőségi meló lesz:)

(#4942) geprombolo


geprombolo
senior tag

A 4831-esemre semmi válasz? Amúgy ma működtem, amint ráérek, teszek fel képeket

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#4943) Undoroid válasza geprombolo (#4942) üzenetére


Undoroid
őstag

Nincs! :DDD

Türelem!Aki tudja a választ az,majd válaszol!A vízhűtéses totyikot próbáltad már? :U

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#4944) Petiapó válasza geprombolo (#4942) üzenetére


Petiapó
tag

hali!
annyit tudok a szilikonról, hogy valszeg nem esz meg semmit, biztosra nemtom mondani, de a szilikonszármazékok nem szoktak ilyet csinálni :)
Azonban ha rá kerül vmire azt soha az életben nem lehet már normálisan festeni... (lehet kapni szilikonmentesítőt, de az iszonyú drága) hidd el, előbb mindenféle dekort csinálj meg mielőtt belekezdenél :)
Egyébként hogy képzelted? mint a vízhűtést? vagy inkább hermetikus házzal, és így a gép olajban "úszna"?

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#4945) geprombolo válasza Petiapó (#4944) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi a választ. Szilikonolajban úszó rendszerre gondoltam, mert gondolom nem olyan drága, mint a 3M hőátadó szupercuccai és találtam magyar gyártót is, szóval a beszerzése sem lehet nagy gond. Mennyire sűrű? Meg bírja forgatni valamennyire egy venti?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#4946) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Érdemes megvenni a Tescoban hőlégfúvót? nemtudom mi a pontos márka de kofferban van 1990 papír és 1 év gari van rá:) van hozzá egy pár db fej is. Xboxom hoz kéne ha lejár a garija és neadjisten 3 ledes lenne akkor tudjam visszaolvasztani a GPU-t. Előre is köszi.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#4947) TESCO-Zsömle válasza Mr.Grincs (#4946) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

ha ennyire fontos, hogy ne dögöljön meg, rakj rá jonn hűtésrt vagy vizet.

Szvsz a visszaolvasztás kicsit necces.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4948) Mr.Grincs válasza TESCO-Zsömle (#4947) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Az a bj hogy gyárilag nagy hulladék a hűtése és ezért lesz 3 ledes mert túlmegelszik és elválik a gpu az alaplaptól mert nem hűl vissza jól :W Fene essen az MSbe.
Vízhűtő létezik hozzá 20 papaír de külső az a gixer. Az meg leeshet meg hasonló beépítésre nem tudom mennyire van lehetőség. Thermaltake vga vízhűtője az mit szervízekben is rá szoktak rakni 20K körüli összegért. :C Annyiért meg már szinte újat lehet venni ami újabb 3 évig garis:D

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#4949) KillHates válasza Mr.Grincs (#4946) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az kemény menet lenne egy TESCO-s festékégetővel! Inkább tedd félre azt a pénzt és vidd el egy szervizbe. Ha a BGA IC-k forrasztgatása ilyen egyszerű lenne én nagyon boldog ember lennék. De speciális gép kell hozzájuk, ami kb 4 milliótól indul (Martin) de láttam már 32 milliós ERSA-t is :Y
Nekem egy kifejezetten elektromos szerelésre készített hőlégfúvóm van (Leister) de az sem az igazi BGA IC-k buzerálására.
Szóval ne vedd meg, hacsak nem az ablakkeretről akarod leégetni a festéket! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4950) pee13 válasza TESCO-Zsömle (#4947) üzenetére


pee13
senior tag

Belinkeljem Komorg megoldását xboxra? :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.