Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) didyman


didyman
őstag

A súly nem feltétlenül mond el akármit, az aktív PFC-s tápok súlya nudli, a kis hűtőbordával szerelt modellek sem nyomnak sokat.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#3452) kételkedem válasza didyman (#3451) üzenetére


kételkedem
addikt

Így van. pl a GIGABYTE SUPERB 460W táp a maga 1,5kg-os árával a könnyű, de jó kategóriát képviseli. Persze az is igaz, ha egy 500W-os Powermari tápot megemel az ember és csomagolással is csak 1kg van benne, azt nyugodtan vissza is teheti a pultra.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3453) pee13 válasza TESCO-Zsömle (#3449) üzenetére


pee13
senior tag

Ez csak becslés, majd megmérem csak nincs kedvem kiszedni :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#3454) johniee


johniee
senior tag

Régebbi gányolásom, az okból, hogy útban volt az alaplap az ODD-oknak, illetve az 5,25" helyeknek: [link]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#3455) shteer válasza johniee (#3454) üzenetére


shteer
titán

jól látom? tehát a mATX la lekerült a ház aljába? :)

..szerintem jónak tűnik

(#3456) johniee válasza shteer (#3455) üzenetére


johniee
senior tag

Így van! :K Fúró, csavarok, anyák... :D Probléma megoldva :))

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#3457) Undoroid


Undoroid
őstag

Sziasztok!

Itt a hétvége!Tákoljatok/gányoljatok! :DDD

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#3458) TESCO-Zsömle válasza Undoroid (#3457) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kéne, de nincs erőm hozzá... (meg tanulni kellene sokat) :(

Így nem fogok elkészülni MTH-ra... :O :O

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3459) Zefír válasza TESCO-Zsömle (#3458) üzenetére


Zefír
őstag

Tanulni,tanulni, azt hagyjad XD én sem tanulok XD sajnos:S
Holnap csinálom a vinyó dobozt:D

(#3460) KillHates válasza Undoroid (#3457) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is meg akarom csinálni az MTH-ra a letöltő-dobozt... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3461) Undoroid válasza KillHates (#3460) üzenetére


Undoroid
őstag

...a fiókost?

Érdekes lesz!

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#3462) DEJVID


DEJVID
őstag

jósokan: tudom-tudom, hogy a nagy tekercseknek meg trafóknak súlya van. én csak jót nevettem a súly=minőség dolgon :)

(#3463) (ADAMKA)


(ADAMKA)
csendes tag

Üdv!Nekem volna egy házilag (tákolt)gépházam!ha valakit érdekel akkor itt egy pár kép![link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Köszi ha megnézitek!ezt én magam csináltam,de mint az még látszik nincs kész!üdv

[ Szerkesztve ]

(#3464) johniee válasza Undoroid (#3461) üzenetére


johniee
senior tag

Bevinne egy egész szekrényt :D :DDD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#3465) pee13 válasza johniee (#3464) üzenetére


pee13
senior tag

Legalább az összes gányszakkörös tudja hogy killhates az aki egy írósztal mellett szobrozik:))

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#3466) KillHates válasza (ADAMKA) (#3463) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát ez haláli! (mármint tűzvédelmi szempontból! :D )
Nagyon jól néz ki! Hozd el az MTH-ra! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3467) KillHates válasza pee13 (#3465) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÁÁÁáááá... Egy kisvárosban vagyok rendszerführer. Rohangászom mint a mérgezett egér. Este aztán bekapcsolom a gépem és itt vagyok Veletek!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3468) mmdms válasza (ADAMKA) (#3463) üzenetére


mmdms
addikt

jó lesz ez, jó lesz ez!
képeket kérünk a munkamenetről!
és egy kérdés is:
a vga-nak a helyét hogy alakítod ki? vagy ha már készen van egy képet dobhatnál fel róla közelebbről.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3469) KillHates


KillHates
nagyúr

Meghekkeltem az öreg 14-es LCD-t, hogy működjön a kontroll panel nélkül is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3470) DEJVID válasza (ADAMKA) (#3463) üzenetére


DEJVID
őstag

codegen büntet :D

(#3471) kételkedem válasza (ADAMKA) (#3463) üzenetére


kételkedem
addikt

Mi köszönjük a képeket!
Ha jól látom, kívűl-belül kárpitozva van. A kérdésem az, hogy milyen anyaggal?
Kill a tűzveszélyességére utal, DEJVID a 300 W-os Codegen tápot szúrta ki. Te vagy a mi emberünk! "Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő képek!" Ülj le itt nálunk, itt megértő közönségre számíthatsz! :)

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3472) jFox válasza (ADAMKA) (#3463) üzenetére


jFox
őstag

Nahgyon dög!!!
Az a kilógó két szál drót az oldalán a power on? :DD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3473) (ADAMKA) válasza jFox (#3472) üzenetére


(ADAMKA)
csendes tag

Üdv!mindenkinek!munkamenetről sajna nincs képem!A videókártya helye éppen fordítva van!szóval ahonnét rácsavarozzátok ti ott énnálam a fa takarja el és én kívülről csavarom be!Hangdoboz bevonó kárpittal van bevonva kívülről belülről!Nincs még benne bekapcs gomb hanem a kárpit alá van elrejtve a fénycső adapter!Ebből jön a vezeték! :DD

(#3474) Zefír válasza (ADAMKA) (#3463) üzenetére


Zefír
őstag

Nah végre valami :D Szép munka de pover,reset gomb?alaplapi tálca?
Én nem fentre tenném azt a tápot. és mien lesz az oldal lap?

(#3475) (ADAMKA) válasza Zefír (#3474) üzenetére


(ADAMKA)
csendes tag

Üdv!az oldala majd ki lessz vágva (dekopírfűrész)és plexi lessz belehelyezve!A power reset gomb egy floppy kábellel lessz megoldva(mivel lapos vékony)ezzel el tudom rejteni a kárpit alatt!Alaplapi tálcára nincs szükség mert csavarok tartják a jobb oldalára!

(#3476) Zefír válasza (ADAMKA) (#3475) üzenetére


Zefír
őstag

Wáó hallod ezt megálmodtad vagy tervezted?:D

Plexis ötletért :R De csak mert plexi mániás vagyok :U :C

[ Szerkesztve ]

(#3477) (ADAMKA) válasza Zefír (#3476) üzenetére


(ADAMKA)
csendes tag

Üdv!mindkettő!köszi!ha kérdéded van nyugodtan írj!Egyébként majd ha meglesznek bele az alkatrészek majd akkor is teszek fel képet ha érdekel valakit!

(#3478) KillHates válasza kételkedem (#3471) üzenetére


KillHates
nagyúr

:DDD :DDD :DDD :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3479) KillHates válasza (ADAMKA) (#3477) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bázz! Hogyne érdekelne! :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3480) Zefír válasza KillHates (#3479) üzenetére


Zefír
őstag

Kill pls privit fojtassuk :U Ma vagy holnap még eltudnám vinni:) Nagyon fontos lenne!

(#3481) Zefír válasza kételkedem (#3471) üzenetére


Zefír
őstag

:R :C

Ez megható beszéd volt ,és mennyire igaz:D

(#3482) KillHates válasza Zefír (#3480) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jaj, bocs! Elfelejtettem! :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3483) KillHates


KillHates
nagyúr


Közben összelőttem a rendszert, megy a TFT a sima PC tápról.
(nem volt egyszerű a 19V-os TFT-t átalakítani 12V-osra)
Már csak szerelhető VGA dugót kell valahonnét szereznem.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3484) DEJVID válasza KillHates (#3483) üzenetére


DEJVID
őstag

"nem volt egyszerű a 19V-os TFT-t átalakítani 12V-osra" ezen jót röhögtem. :D de ez most miért jó hogy tápról megy?

(#3485) Zefír válasza KillHates (#3483) üzenetére


Zefír
őstag

Jah ezt én sem értem:D

(#3486) TESCO-Zsömle válasza DEJVID (#3484) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mondjuk mert nem kell neki külön táp külön elektronikával és külön 220-as bemenettel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3487) gsc73 válasza KillHates (#3483) üzenetére


gsc73
aktív tag

Hali!

12V-ból csináltál 19-et elekrtonikával, vagy más módszer alkalmaztál? Megosztanád velünk? (autóba (~11V) kellene nekem 16-17 V egyzerűen, olcsón, stabilan...)

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#3488) jenei92 válasza KillHates (#3483) üzenetére


jenei92
senior tag

:C Nem is gondoltam volna hogy tápra lehet kötni :C

[ Szerkesztve ]

(#3489) Zefír


Zefír
őstag

Készen van a HDD BOX-om:D

[link]

Majd még kilesz pár dologgal egészítve de egyenlőre megteszi:D

(#3490) Solfrutta válasza Zefír (#3489) üzenetére


Solfrutta
tag

Nem rossz, bár nem éppen hűsítő megoldás. Ha már ott volt az a lyuk, én meghagytam volna, bár azon keresztül sem sokat szellőzik.

[ Szerkesztve ]

(#3491) KillHates válasza DEJVID (#3484) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy fiókba építek be mindenféle PC-s hulladékból egy letöltő gépet.
És a normál PC tápról fog menni a TFT is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3492) KillHates válasza gsc73 (#3487) üzenetére


KillHates
nagyúr

A TFT tápáramkörében cseréltem ki néhány alkatrészt. Tehát a monitort alakítottam át 12-14V-osra. Nem lett tökéletes mert a háttérmegvilágítás egy kicsit fosomák, de guberált monitornak elmegy. :D
12V-ból 16-17-et csinálni elég bonyi. Inkább vegyél egy autós noti töltőt.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3493) KillHates válasza jenei92 (#3488) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bármit rá lehet a tápra kötni. Legfeljebb nem megy, vagy nagy büdös füst lesz belőle :D
Az utóbbiban már nagy gyakorlatom van! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3494) valory


valory
tag

újabb művem :D

kép
kép 2

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#3495) valory válasza valory (#3494) üzenetére


valory
tag

ja, fontos, majd kihagytam, a parkett és a gépház között van régi bringabelső :D

a kivezetés RCA-ra az 12v, erre van egy külön kapcsoló a gépház elején (saját, képek jönnek), amivel egy ledsort kapcsolok fel a billentyűzett felett

[ Szerkesztve ]

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#3496) Zefír válasza Solfrutta (#3490) üzenetére


Zefír
őstag

lessz a tetején eg 12es venti:D

(#3497) kételkedem válasza valory (#3495) üzenetére


kételkedem
addikt

Ez tényleg megdöbbentő :Y
Sorkapocs, szigetelőszalag, spárga, parketta léc :R
A parketta léc és a gépház közé szorított bicaj belsőnek van valami haszna? A csavar, amivel a parkettát rácsavaroztad a lemezre, remekül átviszi az esetleges rezgéseket. Talán egyszerűbb lett volna 4 radírt ráragasztani a gép aljára.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3498) Zefír válasza kételkedem (#3497) üzenetére


Zefír
őstag

Jajj ezen de nagyot mosolyogtam :DD

(#3499) johniee válasza kételkedem (#3497) üzenetére


johniee
senior tag

:D 4 Radírt :D :DDD :C
De ha pont a parketta volt kéznél... :DD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#3500) valory válasza kételkedem (#3497) üzenetére


valory
tag

szerintem van, mivel íróasztalba van a gép, szépen átveszi a rezgést (míg az eredeti műanyagtalpak voltak), így már szinte egyáltalán nem, gondolom a bicajbelsőnek köszönhető.
a gép súlya miatt talán nem lett volna jó a radír hosszútávon, a perketta meg gondolom nem fog egyhamar összelapulni :) meg nem is lett volna elég magas, a lenti venti miatt.

Első fázisa a "tuningnak":
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.