Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) Beretvás válasza Lompos48 (#31950) üzenetére


Beretvás
addikt

PLS mutass nekem videót ahol ilyennel furkálsz elfogadható minőségben fém lemezeket és hiszek neked.. Nem most jöttem le a falvédőről én sem.. Tudom mi mire való és "én" úgy is alkalmazom..

szerk: ezzel be is fejezem mert ez nem vita tárgya..

[ Szerkesztve ]

(#31952) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]

Én csak akartam, hogy szép legyen. De úgy hogy nincs semmi szerszám, ami van meg nem találom sehol, eléggé érdekes. Gányolás, kész. Leszarom hogyan néz ki csak működjön és kussba. Lemezvágó ollóval csináltam, a nagy nem fért el, a kicsi meg nem tudta rendesen elvágni. Nem végtam ki a kis részeket, mert akkor lefegne a csatlakozó, meg mögötte van valami izé az amúgy is lefogja a szelet. Szerintem semmivel se javul tőle a szélzaj, de jó ez. Ugyanígy vágtam ki a gépházon a 3 ventilyukat, jó rondák. Majd letakarom ahogy régen. Pizzásdoboz tetejét vágtam ki és festettem le, amivel a gépet is. Basszus itt még tudtam egész jól festeni is. :U

(#31953) Beretvás válasza #90933760 (#31952) üzenetére


Beretvás
addikt

:D Ez igazi topik ON végre..Milyen tápocska volt az áldozat??

blasko92: Há mos mé má?? :P

[ Szerkesztve ]

(#31954) blasko92 válasza föccer (#31949) üzenetére


blasko92
őstag

most 1 napra bannolod, amiért nem akart bántani? :U

;]

(#31955) FatalEror válasza #90933760 (#31952) üzenetére


FatalEror
addikt

Jó ez,egy kis kézimunka reszelővel és csodás lesz!

blasko92:Nem azért,mert kedves,hanem mert nincsen igaza...... :DDD ;]

Aztán a végén én is megyek kicsit pihenni....... :DDD ;]

Razer666:
Ha nem hazudtál volna akkor lehet megúszod 0,5 nappal,de az is lehetsz 2-t kapsz.... :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#31956) Lompos48 válasza Beretvás (#31951) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Erre csak annyit, hogy eszem ágában sincs most ezért előszedni mindent és még nekifogni filmezgetni is. Ha nem elég, az, hogy a fiókból kivettem azt a szerszámot, amivel anno mindezt csináltam (más nincs is), az nem az én bajom. Csak segíteni próbáltam egy kipróbált módszerrel, 3 fotót megért, de 3 hozzászólást már nem. :R

(#31957) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Ne öljétek már 1 mást.
Néhány lyuk alu lemezbe még nem a világ.
Azért 10mm vastag rozsdamentesnek ne álljon neki vele senki. :DDD

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#31958) #90933760 válasza Beretvás (#31953) üzenetére


#90933760
törölt tag

Bluestrom II 500W

Nincs kedvem reszelni, nyúlkáni nem fogok oda, beleakadni semmi se fog. Jó az.

(#31959) FatalEror válasza Blabcsi (#31957) üzenetére


FatalEror
addikt

De ahhoz már gép is kell,de ez most nem az topik. :DDD

Baltoafarkas:
Pattints rá egy ventit,és kész,meg lesz oldva minden gond!

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#31960) macko20 válasza Lompos48 (#31956) üzenetére


macko20
őstag

Amugy a hűtő lemez kapcsán került képbe de ott nem kell ekkora átmérő....vízhez már inkább átvezető likhoz

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#31961) Lompos48 válasza macko20 (#31960) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem átmérőre vonatkozó információként tettem ki a képeket, hanem csak mint forma. Igaz pár mm-es étmérőnél már nehezebb ilyenre köszörülni egy fúrót.

(#31962) Beretvás válasza FatalEror (#31955) üzenetére


Beretvás
addikt

Há most má mé hazudtam vaooona???

Komolyra fordítva a dolgokat, az egy dolog, hogy neki sikerült azzal a fára élezett fúróval a nagyon vékony lemezeket kifúrkálni de azért ne biztassunk már valakit arra hogy fára élezett cuccal fémet faragjon.. De ha bann hát bann ez van.. :U

(#31963) blasko92 válasza Beretvás (#31953) üzenetére


blasko92
őstag

ROSSZ VOLTÁL!!!! FUJJJ!!!! :P

(#31964) Beretvás válasza blasko92 (#31963) üzenetére


Beretvás
addikt

Koooo bannolom magam egy jelképes 2 percre... ;]

(#31965) szab.tam


szab.tam
nagyúr

mindenkinek nagyon köszöm a perforációs ötleteket. :R :R :R

holnap átrágom.... :))

viszont egyre inkább azon vagyok, hogy bontott hőcserélőket kopasztanék inkább meg, és abból vagdosnám ki a megfelelő négyézeteket, téglalapokat. (vagy inkább fel nem fűzött újakat.)
valószínű egyszerűbb, olcsóbb, gyorsabb.
(csak ott nem elterjedt a 6-os méret.)
habár, pár hónappal ezelőtt volt egy feltételes lehetőség, hogy egy fórumtársnál pont ezt a méretet fogják gyártani, de akkor el lett felejtve a dolog....

ha 1-esével nekiállok furatolni, palástokat kihúzogatni, (mégha a célszerszámok meg is lennének), uhh....
a feljebb belinkelt hűtő kb. 2400 db lyuka után pont lepippantom magam. és ez csak 1 db. hűtő...
(tudom, ebben kértem tanácsot, de egyre bizonytalanabb vagyok.)

de valamit már ki kellene talánom a lemezekre. az installációs profilból alkotott cuccokat meg tudom munkálni.
a saját, egyedi hűtőbordaprofilokat darabolni, összeragasztani többet nem fogok, mert iszonyat macera.
ugyan régebben megfogadtam, hogy a lemezekkkel szakítok, de azért azokat is újból körbejárnám, mert látnom kell annak a határait is....

***

de még 1x köszönöm, áttanulmányozom a leírt, rajzolt gondolataitokat. :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31966) FatalEror válasza Beretvás (#31962) üzenetére


FatalEror
addikt

Na én sem ma kezdtem.....persze,hogy az nem arra való,0,1-s alu-t persze,hogy átviszi,meg vastagabbat is,de egy idő után kikopik,persze újra lehet élezni,de az sem 2 fillér,persze tudom,hogy házilag is meglehet élezni,de ahhoz kell jó kő(köszörű),nem kevés tapasztalat stb,gyakran 10x többet árt egy elkúrt élezés,mint egy rendes élezés géppel!

szab.tam
ugyan régebben megfogadtam, hogy a lemezekkkel szakítok, de azért azokat is újból körbejárnám, mert látnom kell annak a határait is....
De azért lesz még installációs bordás hűtő is? :F

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#31967) blasko92 válasza szab.tam (#31965) üzenetére


blasko92
őstag

Feljebb írtad, hogy 5,3 mugennyi lemez kell. Talán olcsóbban jönne ki venni és megkopasztani, mint lemezt venni, készüléket csináltatni, és a munkaórát is számold bele.

(#31968) Livio válasza blasko92 (#31967) üzenetére


Livio
tag

Ez (link) 12000 cm2
Egy 1000x2000-es 0,5-ös alu tábla 40000 cm2 és 3700 ft
Tudom, egy kicsit almát a körtéhez hasonlítás, de azért szerintem beszédes. Szerszámköltség meg elhanyagolható lesz kb a 4. hűtőnél.

(#31969) macko20 válasza szab.tam (#31965) üzenetére


macko20
őstag

na itt egy méretezett rajz 1,5 vagy 2 mm kihúzáshoz, a tüskét fúróba fogva ,az alátett satuba fogott szerszámba bele engedve rögzíteni a satut ,és mehet a sorozat gyártás
a kész alsó szerszámot egy vagy két oldalon ajánlott megreszelni h jobban fogja a satu...

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#31970) blasko92 válasza Livio (#31968) üzenetére


blasko92
őstag

Ha lesz egyáltalán 4.,hisz ez tesztdarab lesz. A ráfordított időt is bele kell számolni.

(#31971) FatalEror


FatalEror
addikt

Na most már én sem maradhatok ki a szerszámtervezésből.....

Na akkor kezdjük!
-Van egy masszív talp amit satuba lehet fogni,vagy munka asztalra!
-Van egy ellen darab,ebbe lenne befogva maga a kúpos szár,ami kihúzza a palástot.
Ezt egy a felső talapzatba hegesztett menetes szár fogná meg ergo cserélhető!
-A talpba menne 4db menetes szár,és az ellen darab(felső rész) pedig át lenne fúrva.
-A talpba lenne egy lyuk és ide kell berakni a lemezt,majd rá tesszük az ellendarabot,majd a 4 menetes szárra az anyákat ami rányomja az ellendarabot a lemezre.
-Természetesen a talp lyuka az akkora mint amekkora átmérőre szükség van!

HardCore is my LifeStyle

(#31972) macko20 válasza FatalEror (#31971) üzenetére


macko20
őstag

1 hét/ darab a leírásod alapján,az én 2 másodpercesemhez képest...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#31973) KillHates válasza blasko92 (#31943) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszi az infót! :R
Jó pap is holtig kanol! Izé; tanul :D

Az üzemben acél lemezekre nyomtunk hasonló peremeket és ott nem lehetett befogni, különben eltépte a lemezt a 80 tonnás, mint ovis a szalvétát :K Menetet kellett volna később vágni bele, hogy csavarozható legyen, de nem volt az igazi, baromi rideg volt az anyag és a legkisebb feszítésre repedni kezdett.
Aztán végül egy speckó kerámiafúró lett a megoldás: fúrás 12 krpm, ami megolvasztotta a lemezt, majd a keletkezett kráterbe vágtunk menetet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31974) KillHates válasza FatalEror (#31971) üzenetére


KillHates
nagyúr

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31975) szab.tam


szab.tam
nagyúr

najó. ehhez nekem már tényleg a holnap kell.... :U :D :R

itt minden van. paint, SketchUP... :))

****

(#31969) macko20
nem mondod, hogy 2 meló s 2 fánk közt, a kukázott, törött képernyős tab-on firkáltad ? :U :DDD

***

(#31971) FatalEror

nincs 3.5 mlilliárd dollárom egy cunami- és földrengésbiztos, tengeri kőaljafúró-toronyra, amit rajzoltál nekem... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31976) TESCO-Zsömle válasza KillHates (#31974) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem az ott a bácsi, és azt jelzi, hogy ez a cucc 6m magas. :DDD

Lehet nem is szerszám, hanem díszkút. :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31977) KillHates válasza TESCO-Zsömle (#31976) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D

A díszkútról nekem mindig ez jut eszembe:

Hívd a Vatikánt!
Mondd, hogy megvan a kút!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31978) siti válasza TESCO-Zsömle (#31976) üzenetére


siti
senior tag

ott kéremszépen egy mindent elbaszó manó látható, amint elbújik :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#31979) macko20


macko20
őstag

Egy másik project a csendes táp,az áldozat már meg van ,és folyik az átalakítás ,a FET-eket kiforrasztottam de az nem igazán lett jó,a nyák gyenge minősége miatt,ezért a kihuzásos technikát alkalmaztam az utolsó 3-nál

kihuzás..

és így a nyák:

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#31980) KillHates válasza macko20 (#31979) üzenetére


KillHates
nagyúr

"ezért a kihúzásos technikát alkalmaztam"

:Y :Y

Ez nagyon kemény! Sajnos a gagyi PCK-nél elengedhetetlen az előmelegítés ha valami nagyobb vezető felületbe forrasztott dolgot szeretnél kiforrasztani, mert a nagy "lemez" rész elviszi a páka melegét.
Erre a feladatra tökéletesen elég egy festékégető, aminek szinte teljesen leveszed a hőjét, vagy egy hajszárító amit viszonylag közel tartasz a panelhez. (csak az asszony meg ne tudja, mert pampogás lesz a vége :D)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31981) TESCO-Zsömle válasza KillHates (#31980) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31982) TESCO-Zsömle válasza KillHates (#31980) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

a nagy "lemez" rész elviszi a páka melegét.

Ezt én is tapasztaltam... 15 percnyi pákázás után letekertem a forrasztóhelyet, és adtam neki lángmaggal... Igen destruktív volt...

BTW lenne egy érdekes felvetésem irányodba, ami miatt dobtam egy PÜ-t...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31983) FatalEror válasza KillHates (#31974) üzenetére


FatalEror
addikt

Egy hülye r*banc.
De tényleg egy hülye qrva aki ott van minden rajznál,és ha ki radírozod,akkor nem lehet körbe forgatni a munkadarabot.

szab.tam:
Elég hozzá 3,25 millió dollár!

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#31984) TESCO-Zsömle válasza FatalEror (#31983) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

ott van minden rajznál,és ha ki radírozod,akkor nem lehet körbe forgatni a munkadarabot.

Ennél nagyobb sületlenséget még nem hallottam. :B

Nekem pl nincs ott. És körbe tudom forgatni a munkadarabokat. Hogy van ez? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31985) FatalEror válasza TESCO-Zsömle (#31984) üzenetére


FatalEror
addikt

Nekem nem,én akárhányszor kiradíroztam,lehetett forgatni mint mondtam,csak a tengelyek mentém távolodtam a rajztól,illetve le-fö-föl-le meg össze vissza "pörgött",a végén még meg is szédültem. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#31986) KillHates válasza TESCO-Zsömle (#31982) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ment válasz!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31987) TESCO-Zsömle válasza FatalEror (#31985) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mint írtam, nekem eleve bent sincs, pedig én is SketchUp-ot használok.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31988) FatalEror válasza TESCO-Zsömle (#31987) üzenetére


FatalEror
addikt

Úgy is ordibál,hogy kapjam le az új "verzsönt"-t,megnézzük azt is aztán majd kiderül.

HardCore is my LifeStyle

(#31989) TESCO-Zsömle válasza FatalEror (#31988) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Annál majd válaszd ki a megfelelő template-et, mert nem verzió.függő a dolog. Nekem már a SketchUp 5-be se volt ember az origónál...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31990) macko20 válasza KillHates (#31980) üzenetére


macko20
őstag

mint látod a kihuzásosnál is hűtőlemez nélkül csináltam ,a forrasztást is így tettem,

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#31991) KillHates válasza macko20 (#31990) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gyanítom, hogy ebben Te zsír-profi vagy :K :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31992) blasko92 válasza KillHates (#31973) üzenetére


blasko92
őstag

Egy lágyító hőkezelés megoldotta volna a problémát. A hidegalakítástól valóban rideg lesz a fém, kikeményedik. Dróthúzásnál is ez a helyzet. Ott is a többlépcsős húzások között vannak hőkezelő kamrák, ahol visszalágyítják a huzalt.

Az előző melóhelyen, ahol gyakszin voltam, ott zártszelvénybe kellett meneteket fúrni, DMG esztergák vázainak, szóval nem volt elég a falvastagság a menethez, úgyhogy ott nagynyomású folyadékkal csináltak kihúzást az acélban. Így dupla olyan hosszú lehetett a menet, nem volt anyagveszteség miatti gyengülés.

(#31993) laczkooo


laczkooo
csendes tag

Helló Mindenkinek-Ismét gányoltam .Mostani áldozat Chiligreen házikó-átalakítva tetőtől-talpig egy két kép (többi hétvégén)

Három dolog számít a világon a PÉNZ,PÉNZ,PÉNZ-na ebből nekem mind három hiányzik!!!˝ Nem az a baj,ha nem tudjuk honnan származunk-hanem az a baj ha nem tudjuk kitől."(Én)

(#31994) FatalEror válasza laczkooo (#31993) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem rossz.

HardCore is my LifeStyle

(#31995) #10726912 válasza macko20 (#31969) üzenetére


#10726912
törölt tag

Én ezt annyiban módosítanám, hogy nem lenne befogva a kúp, hanem mint pontozót használnám. A kúp legvastagabb része ( ami 5.95 miliméter) összesen 5 milliméter hosszú lenne, utána viszont 5.5 milliméterre (vagy akár 5 milliméterre) keskenyedne, így nem szorulna rá a kúpra a peremezett lemez: egyszerűen átütné a kúpot a lemezen.
Másik lehetőség, hogy a kúp az előzőekben leírt 5 milliméteres keresztmetszete egyben a befogó szár is lenne az állványos fúróba, így a peremezett lemezek rajta maradnának a kúpon, s teszem azt 30 darab férne el a kúpon ( tokmányból kifog, kúpról lemezt leszed, munka mehet tovább).
Szerinted járható út?

(#31996) macko20 válasza #10726912 (#31995) üzenetére


macko20
őstag

a nyitó kupnak azért kell tengelyesen mozogni az alsó szerszámmal mert így lesz szabályos henger a kinyomás ,a 0,4mm alu lemeznek le kell jönnie a polirozott felűletről ,de nem rossz ötlet a fenti beszükülés csak csilingelne miden lenyomásnál

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#31997) szab.tam válasza macko20 (#31969) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én asszem most kezdem érteni az ábrát.... :U :D :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31998) sanyek2


sanyek2
senior tag

Mivel lehet plexiről lemosni a festéket? Denaturált szesz nem oldja, aceton, nitro, marabu oldja, de a plexit is. Nem tudom milyen oldószeres a festék.

(#31999) föccer válasza sanyek2 (#31998) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, ha nem akarod, hogy megovadjon/bemattuljon a plexi, akkor a mechanikai eltávolítást tudom javasolna. Azaz egy éles, erőssebb műanyag darabbal szépen nekiállni és levakarni. Én mondjuk tuti egy autós jégkaparóval fognék hozzá. Pokoli macerás lesz, de legalább nem karcolja (nagyon) a plexit.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32000) KillHates válasza föccer (#31999) üzenetére


KillHates
nagyúr

Erre még a kiélezett ALDI-s vevőkártya is tökéletes, mint valami spatulát kell használni. Elég lány műanyagból van, én ezzel szoktam a notik kijelző káváját szétpattintani, ha makacsul össze van szorulva.
Az ALDI-ban van kioszk és azt lehet lefejni (ha éppen nem rabolta ki már valami modder :D) 2-3 db-ot szoktam nyomtattatni a géppel az elég fél-egy évre :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.