Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) FatalEror válasza mrterminator (#31399) üzenetére


FatalEror
addikt

Jó mutatnak a monumentális bordák. :K

blasko92:
Hát nem csodálkozom,annak a motornak nem lehet valami hihetetlen nagy nyomatéka és az ferde,gányolt tengely sem egy mérni meseterműről árulkodik. :N

HardCore is my LifeStyle

(#31402) rlazol válasza FatalEror (#31391) üzenetére


rlazol
addikt

A házamat...
rozsdamentes acélból készült, illetve a váz alumínium és néhány elem műanyag.
lásd a blogom.
Nyár óta tesztfázisban fut a vízhűtés, most már megbízom benne, befejezném a moddot: ideje fényezni. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#31403) rlazol válasza FatalEror (#31391) üzenetére


rlazol
addikt

A házamat...
rozsdamentes acélból készült, illetve a váz alumínium és néhány elem műanyag.
lásd a blogom.
Nyár óta tesztfázisban fut a vízhűtés, most már megbízom benne, befejezném a moddot: ideje fényezni. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#31404) #90933760


#90933760
törölt tag

Megjött az Asgard Pro házikóm. A kicsi óccsók munkálkodtak, a hátsó venti csavarfejei kikoptatva, az első ventit alig tudtam kiszedni mert elpörgött az egyik csavar. A hátsó oldallemezt is alig tudtam levenni, mert félre volt csukva. A tápnál lévő lába mellett meg ott van 3-4 menetnyom, gondolom félrement a csavar mikor be akarta tekerni a géppel.
Az anyagminőség egész elviselhető, a festék elég vaskos, mintha műanyagból lenne az egész ház. Elől kiszedtem a porvédőt, mert a rácsozaton kibújtak a sörték és rohadt ronda volt, meg amúgy is kiakartam szedni. Nem tudom milyen célt szolgál, mert hangyák simán átmennek rajta olyan nagyok a lyukak, ez inkább csak szöszfogó. A tápnál lévő már sűrűbb szövet, az érhetne is valamit ha használnám.
Holnap kifúrom alul a 14-es ventihelyet aztán beköltözöm.

Az AC F12 és F14-es ventikben kicsit csalódtam, elég gyengusz vékony műanyag tartja a motorját ami még elmenne, de a vezetékei még vékonyabbak, hajszál. Ezen hogy halad át villany az rejtély.

(#31405) FatalEror válasza rlazol (#31403) üzenetére


FatalEror
addikt

Flexed van?

HardCore is my LifeStyle

(#31406) rlazol válasza FatalEror (#31405) üzenetére


rlazol
addikt

nincs.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#31407) FatalEror


FatalEror
addikt

Fúrogép?
De megtudod csinálni kézzel is,csak polír anyag,vagyis krém/paszta kell hozzá,és a karod belefájdul.

HardCore is my LifeStyle

(#31408) MeroM


MeroM
senior tag

üdv kaptam egy ilyen hűtést: Thermaltake ISGC 400 775 ös foglalat van rajta, most szétkalapáltam a lábait fel ment így a 1155 re és tökéletes mert max 100% terhelés mellett (prime95) 55 fok (i5 2310) kérdés : szerintetek hol lehet kapni hozzá való felfogatást vagy valami egyedi megoldás is érdekel!

(#31409) #90933760


#90933760
törölt tag

Sima flexbe mi a legvékonyabb korong ami kapható és nem robban szét? Nem állítható a sebessége. A gépház oldalának kivágása miatt kérdem, mert a dekopíros dolog kezd kihalni. Egyáltalán érdemes nekiállni vagy rondán vágja a vékony is?

(#31410) imibogyo válasza #90933760 (#31409) üzenetére


imibogyo
veterán

Attól függ milyen ügyes és stabil a kezed? Én mindig "normál" legolcsóbb vékony-koronggal dolgozom és még soha nem volt vele bajom. Pedig az összes házamnak azzal vágtam ki az oldalát. Ennek is, meg ennek is. ;)

(#31411) rlazol válasza FatalEror (#31407) üzenetére


rlazol
addikt

lehet, h én is elérnék valami eredményt, de nem véletlenül szeretnék profit...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#31412) #90933760 válasza imibogyo (#31410) üzenetére


#90933760
törölt tag

És az milyen vékony méretre? Amúgy én nem szeretném újrafesteni, szóval annyira szépen kéne vágni.

Ezen kívül kéne még plexi amit belülről odaragasztok sziloplaszttal, meg méhsejtrács is. A plexi mögé tenni, aztán ha nem tetszik akkor nem rakom be. De ezt addig nem tudom míg nem nézem meg.

[ Szerkesztve ]

(#31413) XmoD


XmoD
aktív tag

Muhelygepem :)

(#31414) MeroM válasza viperabácsi (#31351) üzenetére


MeroM
senior tag

ez az "álló" ház élően bent van a dohány utcai aquában!

(#31415) szab.tam válasza XmoD (#31413) üzenetére


szab.tam
nagyúr

és mit végez? fúr, farag, mar, esztergál? :DDD

****

valamire célgép? (vagy a csak műhelyben van, és összedobott gép az önjelölt kávé / ebédszünet idejére?) :)

***

de jó kis tesztpadnak való alap.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31416) mrterminator válasza XmoD (#31413) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Olyan üzembiztosnak látszik :C

(#31417) imibogyo válasza #90933760 (#31412) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem tudom. Talán 1,6-mm-es? Soha nem néztem még. :U
De ilyesmik. Itt 1-3mm-ig látok, csak nézd meg mihez veszed, mert vegyes.

Viszont festés nélkül nehéz lesz kivágni az oldallapot. Talán ha szépen kimaszkolod festőknek való szalaggal, akkor esetleg nem pattogzódik le az él mellett a festék. Nekem vágásoknál 1-2mm-en mindig lepattogzott, mert nem is figyeltem rá, inkább a vágások szépségére mentem. Szóval nem tudom, hogy lehetne festés nélkül megoldani, hacsak nem akarsz valamilyen gumi élvédőt adni neki, vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#31418) macko20


macko20
őstag

Mindenkit érdekel mennyit fogyaszt a gépe ,most találtam egy CM oldalom :calculátor

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#31419) #21346560 válasza macko20 (#31418) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hát ez felettéb érdekesen számol, nekem 800 W-os tápot ajánl a konfigomhoz :DDD

(#31420) macko20 válasza #21346560 (#31419) üzenetére


macko20
őstag

amit Én néztem arra 270W-ot és az stimel

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#31421) #21346560 válasza macko20 (#31420) üzenetére


#21346560
törölt tag

:U Nem tudom mit csináltam rosszul elsőre, most 473 :DDD

(#31422) macko20 válasza #21346560 (#31421) üzenetére


macko20
őstag

a rammoknál oda kell figyelni

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#31423) Kiki18 válasza macko20 (#31418) üzenetére


Kiki18
őstag

Kipróbáltam,szerinte a cd/dvd olvasóm ,2db ram ,két hdd és a g440-em 179W-ot fogyaszt. Erősen fals. :F
2x is próbáltam.

(#31424) macko20 válasza Kiki18 (#31423) üzenetére


macko20
őstag

minden ki választottál?/alaplap,cpu..stb

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#31425) king.mp válasza macko20 (#31418) üzenetére


king.mp
aktív tag

Nevetséges magas értéket adott nekem. Cirka 180W-al számolta el :))

(#31426) macko20 válasza king.mp (#31425) üzenetére


macko20
őstag

Én most számoltam még egyszer és pontos

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#31427) Kiki18 válasza macko20 (#31424) üzenetére


Kiki18
őstag

Persze. :K
Gondolom ez csak egy ilyen kiforratlan dolog,vagy csak vevőcsalogató.

(#31428) Gyíkac válasza macko20 (#31418) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

nekem jól számol saccra..:D (tudom mert van mérőm XD ) a procinál vagyok gondba mert phenom II 560 unlock to b60 és tunning 4400mhz-ra..:D szóval belőttem egy erősebb x4-es példányt. saccra jó az eredmény :) thx

(#31429) FatalEror válasza #90933760 (#31409) üzenetére


FatalEror
addikt

0,8-as a legvékonyabb ami kapható. ;)
Amúgy ha szépen akarod csinálni akkor nem nyomd rá semennyire,hanem a gép dolgozzon a saját súlyával.

HardCore is my LifeStyle

(#31430) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Megrendelést felveszek.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#31431) XmoD válasza szab.tam (#31415) üzenetére


XmoD
aktív tag

Siman net/zene/unalomuzes/cigi szunetben youp**n nezegetessre :P de hamarosan celgep lesz egy marohoz (ha egyszer elkeszulok vele :D )
Az alapja egy kis at-s haz rajta egy alaplapi talca :) A konfig meg egy asus m4a78lt-m benne egy x2 4400e(unlockolt sempron 140) 4gb rammal es egy 150es vagy 180as dell gx 260 tappal, 2 hitachi vinyoval megspekelve (kb az utvefuromnak kisebb hangja van mint azoknak :) )

mrterminator mint a beton olyan stabil ;]

[ Szerkesztve ]

(#31432) FatalEror válasza Blabcsi (#31430) üzenetére


FatalEror
addikt

Hó ezért lehet szólni fognak modik,mert ezt elméletileg nem szeretik,de ide meg úgy se jönnek.Hiszen ez az outlaw topik. :DDD Neked meg sok szerencsét az üzlethez. :K

HardCore is my LifeStyle

(#31433) Blabcsi válasza FatalEror (#31432) üzenetére


Blabcsi
senior tag

:R
Na, jó, átfogalmazom, akt érdekel ilyesmi, tudok benne segíteni.
:C

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#31434) blasko92 válasza #90933760 (#31412) üzenetére


blasko92
őstag

1mm-es tárcsával lehet aprítani a házat. Viszi, mint forrókés a vajat. Ha nem akarsz olyan brutál ívet egyből kivágni, akkor nem is lesz gond. Csak épp annyira kell beleengedni a lemezbe a tárcsát, hogy pont átvágja. Ívnél meg tanácsos megdönteni a flexet, és úgy lassan apránként haladni, ja és persze minél kisebb átmérőjű tárcsával.

Vagy az egyenes részeket méretre vágod, és az ívesnél meg jóval beljebb mész, esetleg azt is egyenes vonalba vágod el, a végén meg vastag koronggal kicsiszolod.

(#31435) #90933760


#90933760
törölt tag

Többszörös agyhalál. Elkezdtem az alsó ventilyukat kiméretezni 12-ről 14-re. Kifúrtam a 4 csavarhelyet addig oké, nekiállok a szellőzőlyukaknak erre befüstöl a fúró. A bronzkefe el van kopva, szétkente az érintkezőkön és rövidre zárta. Gratulálok. Bő három óra várakozás után szereztem egy másik fúrót ami sima kapcsolós egysebességes és dögnehéz. Na addig tartott a szép munka, három lyukat kapásból melléfúrtam, a maradék 15 az jó lett. Nem látszik alul, lényegi funkcióját meg betölti.

BSII kábelei olyan rövidek az alaplapi csak feszülve, a 4 pines meg sehogy nem ért oda, nemhogy a menedzsmentben. A táp most fent figyel a gépház tetején. A 4 pinesnek kihagyott lyuk az szó szerint az alaplap alatt van, a vezeték kifér, de a csatlakozó az soha, ha ott át akarom majd dugni akkor ki kell vennem az alaplapot.
A felső ventihelyre berakom a ventit és nem fér be. A Ninja 2 beleért a közepébe. Kiszedtem a ventit, a csavarjai helyén átdugtam egy csavart megfogtam fogóval aztán meghúztam felfele. Most éppen nem ér hozzá, de én jobban örülnék neki ha kicsit több hely lenne ott azért. A gép tetején meg ott a 4 kis bub.
Az északi hűtője olyan magas nem tudtam a ventit letenni. Pedig a Ninja direkt úgy van megcsinálva, hogy alul lefele lógjon a venti és ott kis huzatot csináljon az alaplapnak meg az alsó kis bordájának. Hát így pont nem jön össze.

Kipróbáltam a 14-es ventiket, mert azok jelenleg nem mennek, elosztó híján. Van szélzaj. Szerintem a méhsejt rács miatt. Ki fogom szedni és meghallgatom hogy natúrba milyen a hangja, ha sokkal halkabb akkor ki kell vágni a méhsejtes díszszart. Alul még oké (legalább kiesik a gyönyörű furkálásom), de felül nem tudom hogyan kéne, mert eléggé ronda lesz az mégis csak ha kiszedem a rácsot. Nem a vágása, hanem maga a rács hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#31436) joker1220


joker1220
őstag

Köszönöm szépen a segítséget és az ötleteket mindenkinek, némi barkács + gáynolás + vga reball
után összeállt végre a cucc ééésss működik is :DDD :DD :C

Persze majd készül egy rev.2 a dobozból mert ez még nagyon prototipus fázisban van :D :D

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#31437) Gyíkac válasza joker1220 (#31436) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Öröm látni hogy van aki még becsüli a márkát.. (SuperTalent)

(#31438) joker1220 válasza Gyíkac (#31437) üzenetére


joker1220
őstag

Régen nagy hírneve volt, ráadásul 4-3-4 es időzítéseket tud 800Mhz-n és alapfeszen :C

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#31439) TESCO-Zsömle válasza joker1220 (#31438) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Volt anno egy Super Talent DDR3-as kitem. A képek már nem elérhetőek, de érdemes megnézni a gyári adatait és a tuning értékeket.

Különös tekintettel az üzemi feszültségre. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31440) joker1220 válasza TESCO-Zsömle (#31439) üzenetére


joker1220
őstag

PFF ezek nagyon betegek wazze ;] :DDD

Tehát ha adnál neki 3V-t akkor nyócezren is csapatna,
upp az elpusztíthatatlan ramoknak :C

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#31441) #90933760


#90933760
törölt tag

Gondolom ez az ami nekem kell.
Tehát fogom a gép oldalát, körberajzolom a téglalapot ami ki akarok vágni, a külső szélét leragasztom pontosan szigszalaggal és finoman vágom? Nem most csinálom először, csak azok gányolások voltak és olyan mindegy, de ezt szeretném szépre és nincs másik ha elcseszem, nem akarok festeni se és azok a ronda gumicsíkok se tetszenek amit az élére lehet húzni. Bár ha nagyon vékony és minimalista akkor talán.

És ugyanezzel a koronggal kivághatom a ventiknek a lyukat? Az elég gázos része lesz, mert ha egy sima lapba kell kört vágni akkor szépre is sikerülhet, mondjuk mint ez.
De a rács miatt nem lehet akárhogy kivágni, eléggé ronda lesz hogy a venti előtt ott a nagy rácsozat, meg körbe mellette is a félig elvágott lyukak. Nem tudom hogyan lehetne ezt szépre. A másik amit gondoltam, hogy a venti kilógjon kicsit hogy ne érjen bele a hűtőbe. Nem akarom kívülre tenni csak a felső műanyag részét azon feküdjön fel. Persze a kör alakú lyukon nem fog átférni a négyzet venti a sarkai miatt. A ventit se szeretném roncsolni meg a házat se. Pedig ezt csak úgy lehetne ha levágom a venti sarkait és beejtem a lyukon a másik sarkain meg akkor felül és oda tudom csavarozni.

Valaki ért belőle valamit amúgy?

(#31442) FatalEror válasza #90933760 (#31441) üzenetére


FatalEror
addikt

Maszkoló szalaggal fedd le a felületet,és az eredeti méretnél 1-2mm-el beljebb jelöld fel a vágandó vonalat,és ilyennel pontos méretre csiszolod.A ventihelyekre meg annyi,hogy minél jobban felcikkezed a kör belsejét "pizza szerűen",és megpróbálod finoman egyenként kivágni,majd azt is szépen formára reszeled,vagy veszel egy állítható körkivágót,és azzal megcsinálod.

HardCore is my LifeStyle

(#31443) imibogyo válasza #90933760 (#31441) üzenetére


imibogyo
veterán

Én értek, de hogy a ventiknek nem vágsz flexel olyan szép köröket még sima anyagba sem az is biztos. Az ilye tökéletes köröket lyukfúróval, vagy marógéppel készitik, nem flex-szel. Esetleg nagyfordulatú mikrogéppel, de flexel nehezen hiszem, amig nem látom. ;)

A ház oldalára vonatkozó ötletelésed stimmel én is hasonló módon csináltam. Úgy ahogy Fatal is leirta. :K

[ Szerkesztve ]

(#31444) Beretvás válasza #90933760 (#31441) üzenetére


Beretvás
addikt

Szerezz be mikrogépet mert flex-el le fogod égetni a festéket akárhogy is próbálod..Nekem még a porfestés is kissé lepattogzott tőle pedig nem ma kezdem a szakmát és tudom hogy kell. :R Mikrogéppel,esetleg élvédő a szélére, vagy festés utána, ezek a lehetőségek vannak..

(#31445) FatalEror válasza Beretvás (#31444) üzenetére


FatalEror
addikt

Ezzel egyet kell értsek,eddig akárhogy csináltam,mindig sorjás maradt a munkadarab,és ha festett darab akkor a sorjával együtt olvad a festék is vágás közben. :(( És a sorját is le kell szedni!t

HardCore is my LifeStyle

(#31446) #90933760


#90933760
törölt tag

A ventiknek a lyukat azt talán meg tudom csinálni lemezvágó ollóval is, elcsipkedem a rácsot. Mert végig körbe rácsot kell vágni csak. Fel fogja hajtogatni a szélét, de jobb ötletem nincs, majd visszahajtogatom. Az egyik ventinek levágom az alsó sarkait hogy beessen a lyukba a tetőn és akkor annyit ki fog lógni és nem ér bele a Ninjába.
A gép oldalát meg a leír módszerrel, méretre csiszolni nem kell, mert nem a pontossága a lényeg ,hanem egyenes téglalap legyen. A plexi belül lesz felragasztva az túllóg mindenképp. Ha lepattog a festék vagy nagyon ronda lesz a vágás akkor valami izé rá, de nem ilyen. Ez nekem nem tetszik, valami nem rücskös, puha szivacsos gumis valami, mint azok az ablakszigetelő csíkok csak U alakú és lehet széles, de vékony. Ne álljon ki nagyon a lap síkjából.

(#31447) FatalEror válasza #90933760 (#31446) üzenetére


FatalEror
addikt

Pont az lényeg,hogy egyenes legyen,azért kéne "méretre csiszolni."

HardCore is my LifeStyle

(#31448) #90933760


#90933760
törölt tag

Legfeljebb az jutott eszembe, hogy vágás és csiszolás után kimaszkolom és egy csík lesz körbe festve. Csak nem tudom milyen színű legyen. Fehér kéne, de a szürke vagy sötétkék is tetszene. Mivel a ventik fehérek talán fehér keret lenne jó.

(#31449) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a hangszigetelő anyagról? Van olyan jó, mint a direkt erre szánt házakba tesznek? Tudom, hogy nem kell csodákat várnom tőle, de valami hasonlóval szeretnám bélelni a házam.
Egyébként szépen lassan haladok a házmoddingal, csak nemigen van rá időm mostanság :O

(#31450) csicsaaa


csicsaaa
tag

Sziasztok!
Már 90%-ban több hete elkészült a képen látható gép, de sajna 100%-ra nincs mostanában időm, és úgy döntöttem így is megosztom veletek hogy mit szóltok hozzá.
Sajnos a megvalósítás után az időhiány lehetetlenné teszi hogy újragondoljam így élőben látva és tapasztalva az eredményt, de talán egyszer ez is eljön, és a sok kábelt valamivel rejtettebbé tudom tenni!
Igazából az elsődleges célom az alap formát megtervezni és legyártani volt!
Az alapkonstrukciót, a formát nem én találtam ki, azt láttam valahol! ;)
Na ki ismer rá?


[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.