Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) FatalEror válasza siti (#31547) üzenetére


FatalEror
addikt

Hm pénztárcának sem rossz jó sok Deák Feri fér el benne!

blasko92:Milyen laposüveg plexit bele aztán mehet mindegyik más és más!
Agancsos kóla "Kentákáti Börbön" stb.

HardCore is my LifeStyle

(#31552) GâLî


GâLî
tag

Látom előkerültek kicsit a sata hotswap fiókok. Ezek beszerzése mennyire idő/pénztárca barátok? :D
Milyet érdemes nézni ami nem soktízezer forint?

Coo?!

(#31553) szab.tam válasza GâLî (#31552) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez egy régi hsz-om, azóta változtak a dolgok. de ebből a dupla dokkolóból 3 gépben 4-et használok. egy barátom is többet használ. innen kukáztuk mind.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31554) siti válasza GâLî (#31552) üzenetére


siti
senior tag

én egy szerver házzal együtt vettem, 6000 pénz volt. Jól jön amikor mások vinyóit kell másolgatni, nem mondom hogy gyorsabb berakni fiókba, mint lekapni a gép oldalát és rádugni, de elegánsabb.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#31555) FatalEror válasza siti (#31554) üzenetére


FatalEror
addikt

És egyszerűbb elővenni onnan a ropit is! :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#31556) ZetorGumi válasza FatalEror (#31555) üzenetére


ZetorGumi
addikt

"A Windows egy új hardver észlelt!
Egy zacskó ropi!"

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#31557) szab.tam válasza ZetorGumi (#31556) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de kiköpte, mert linuxos ropi volt....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31558) FatalEror válasza szab.tam (#31557) üzenetére


FatalEror
addikt

Akkor az almát már meg sem próbálom........

ZetorGumi:Hát próbálkozott a telepítéssel,de nem talált hozzá drivert. :N

HardCore is my LifeStyle

(#31559) ZetorGumi válasza szab.tam (#31557) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Hát ilyenek ezek a ropik, egyik linuxos, másik Wines.. :)

FatalEror: Hát írni kell hozzá. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#31560) #90933760


#90933760
törölt tag

Gondjaim voltak a vidi hűtésével, mint kiderült az S1 felfogatása ráfekszik a GPU körül lévő keretre és emiatt volt közel 90 fokos. Szétszedtem ekkor láttam meg, hogy ez bizony ritka fosul fekszik fel. Külső és belső csavarhely van a hűtőn, itt a külsőt kell használni és a belső fekszik fel. Ezzel sok mindent nem lehet csinálni. Leszedtem a felesleges műanyag göncöt róla, majd megtámogattam cipőfűzővel és két 12-es ventivel amit a házamhoz kaptam. Hogy tudjam mindkettőt vezérelni házilag csináltam hátulról beanáltámadós elosztót neki. Pucol, pasztáz, ráhelyez. A csavarokat csak annyira húztam meg, hogy ne érjen a felfogatás a kerethez, a rögzítő pöcköket se raktam fel, mert elhajlítanák a karit. Röffent, terhel és kapásból 120 fok. Ekkor jött a képbe a ceruza ismét, amivel jól alátámasztottam így ráfeszül rendesen és 15 perc Furmark után:

DispIO 58 °C
MemIO 68 °C
Árnyaló 66 °C

Egész jó.
Bocs a képminőségért a C905 után beújítottam agyonhájpolt érintős mocsokra és olyan rettenet szar képet csinál, hogy kettétörném.

[ Szerkesztve ]

(#31561) blasko92 válasza #90933760 (#31560) üzenetére


blasko92
őstag

Ahol már előkerül a cipőfűző, és a grafitceruza, az már valódi gányolás :K
Gratulálok a szörnyszülötthöz (na meg az eredményekhez is... ) :)) Az alkalmazott szövegek meg kifejezetten tetszettek, pl a hátulról beanáltámadós elosztó

Az otthoni kis asztalinkban nekünk egy passzív asus 9400gt van, én arra kötöztem cipőfűzővel egy gyári intel 478-as hűtőről leoperált ventilátort. 20 fokot csökkent is a hőmérséklet :Y
Mondjuk az tökre felesleges volt, mert csak egy kis fostos kártya, és a hőfokok se voltak rosszak, de bennem volt az alkotási vágy.

(#31562) FatalEror válasza #90933760 (#31560) üzenetére


FatalEror
addikt

Nájsz!
Na igen a SE cybershot szériának,illetve a régebbi walkmenek fantasztikus volt kamerája. :K

blasko92:
Az otthoni kis asztalinkban nekünk egy passzív asus 9400gt van, én arra kötöztem cipőfűzővel egy gyári intel 478-as hűtőről leoperált ventilátort.
Ha ezt szab.tam megtudja........sok szerencsét......... :DDD

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#31563) szigorú válasza cool13 (#31215) üzenetére


szigorú
csendes tag

http://www.youtube.com/watch?v=03rnU1P7JyY
Elkészült a videó a kockában kockáról.
Üdv

(#31564) FatalEror válasza szigorú (#31563) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha még menne az asztalos fúróm akkor én is tudnék ilyet csinálni. :B

HardCore is my LifeStyle

(#31565) ZetorGumi válasza szigorú (#31563) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Betyár! :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#31566) szigorú válasza FatalEror (#31564) üzenetére


szigorú
csendes tag

Ha nem értesz hozzá akkor te asztalos fúróval is "eltudod készíteni". Ha sikerült legalább képet küldjél róla.
Előre is kösz.

(#31567) FatalEror válasza szigorú (#31566) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha lesz újra állványos fúró akkor elküldöm,nem nagy tudomány!

HardCore is my LifeStyle

(#31568) cool13 válasza szigorú (#31563) üzenetére


cool13
őstag

Ugye hogy sokkal látványosabb így. :D

(#31569) szigorú válasza cool13 (#31568) üzenetére


szigorú
csendes tag

Köszi szépen, de a videó csak most készült el.

(#31570) Eastwood


Eastwood
tag

Üdv

Már régen írtam ide.
Majdnem elkészültem a gépházam átalakításával. :)
Ez egy Dell Optiplex GX 260-as ház átalakítva.


Lábazati Nikecel-böl van kifaragva a teteje.
Letapaszolva és lefestve matt feketére.

Eastwood

(#31571) Drizzt01 válasza Eastwood (#31570) üzenetére


Drizzt01
őstag

Jó lett , grat hozzá .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#31572) Eastwood válasza Drizzt01 (#31571) üzenetére


Eastwood
tag

Köszi

Ebbe a házba egy
Asus Maximus Gene 2 alaplap megy bele.
q9650 proci
8 gb Gskil ddr2 1066 ram
Geforce GTX 470
:DDD

Eastwood

(#31573) FatalEror válasza Eastwood (#31570) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát ez qrvajó!

HardCore is my LifeStyle

(#31574) king.mp válasza Eastwood (#31570) üzenetére


king.mp
aktív tag

Kétségkívül ötletes, grat hozzá.

(#31575) mrterminator válasza Eastwood (#31570) üzenetére


mrterminator
aktív tag

NAgyon adja, ügyes!

(#31576) Eastwood


Eastwood
tag

Egy hasznos jó tanács mindenkinek aki Nikecelt szeretne faragni a gépházra és lefesteni.
Kitapasztaltam ennek a gépháznak a készítésekor, hogy mit mivel szabad csinálni.
A Nikecel festésekor a nitrós festéket felejtsétek el mert megmarja a felületét, még a lakkbenzies festék is kicsit megmarja. Amit ajánlani tudok az a vizes bázisú zománcfesték.
Tapaszolásnál a kétkomponensű autó tapaszt tudom ajánlani. Sima Trinát mestertapaszt is lehet használni de az gyengébb, és ha esetleg nitróst szeretnétek rászórni mégis akkor összekapja a felületet, meg csattogzik a gittelés.

Eastwood

(#31577) FatalEror válasza Eastwood (#31576) üzenetére


FatalEror
addikt

Vagy ha már az ember lelkesen kifaragta akkor akár üveggyapottal is belehetne vonni,aztán mehet rá a műgyanta.

HardCore is my LifeStyle

(#31578) Eastwood válasza FatalEror (#31577) üzenetére


Eastwood
tag

Igen, jó gondolat, csak a nehezen hozzáférhető részeken pl: szellőző nyílásnál már macerás tapaszolni is.
Üveg szálazás tele felületeknél könnyebb, faragott nál nehéz.

Eastwood

(#31579) Bari válasza Eastwood (#31570) üzenetére


Bari
Modder

Nagyon pöpec lett
Nem semmi meló lehetett ezt kialakítani, elismerésem :C
Munka közben nem készültek fényképek? Szívesen megnézném azokat is.

Üdv: Bari

(#31580) FatalEror válasza Eastwood (#31578) üzenetére


FatalEror
addikt

Persze nem egyszerű,de egy ilyen különleges formánál talán megéri,hogy strapabíróbb legyen.

HardCore is my LifeStyle

(#31581) Eastwood válasza FatalEror (#31580) üzenetére


Eastwood
tag

Készültek fényképek a munkafolyamatról. Majd rakok még fel képeket.
1.0-ás verziónak ez is megfelel :) a következő gép strapabíróbbra lesz csinálva. :DDD

Eastwood

(#31582) FatalEror válasza Eastwood (#31581) üzenetére


FatalEror
addikt

Heavy Duty mod..... ;]
Mondjuk most erősen gondolkodok,hogy kéne valahonnan szerválnom egy jó nagy DeWALT táskát,vagy esetleg HILTI-t,de inkább DeWALT-ot. :DDD Azt kibelezem,dobok bele egy egy alaplap tálcát mondjuk egy LP-s karit,vagy alaplapra integráltat,és a tetejébe pedig rakok egy moncsit,és kész is hordozható gép.

HardCore is my LifeStyle

(#31583) Eastwood válasza FatalEror (#31582) üzenetére


Eastwood
tag

Full mobil :DD :DDD

Eastwood

(#31584) FatalEror válasza Eastwood (#31583) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát ja,csak meg kell találni a megfelelő koffert.
Mondjuk van pár jelölt.[link] [link] ;]

HardCore is my LifeStyle

(#31585) KillHates


KillHates
nagyúr

Hú, gyerekek! Jól megszaladt a topic :D Régóta nem jártam erre, ezért egy igazán igényes munkával szeretnék hozzájárulni.

A téma adott; egy igazi trágyadombról lenne szó: ASUS F3TC notebook; kazán jellegű processzor: AMD Turion64 egy ványadt hőcsövön, a forrófejű nForce chipsettel megfejelve, és az energiagazdálkodást nem ismerő GeForce 7300 GO adja az alaphangot az egészhez, hogy a kellő hőmérséklet meglegyen a partihoz.

Szerintem ebből a notebookból már működő példány nem létezik, vagy ha igen, akkor az valami raktár mélyén lapul mert még nem kapcsolták be... Ezért ez a gép is már látott hideget meleget (de inkább meleget) kb 46x volt már szétszedve és boldog-boldogtalan belegányolt már. A videó chip-et már többször újramelegítették gondolom a háztartásba lelhető összes hő leadására képes eszközzel; hajszárító, festékégető, öngyújtó, gyufa, lángvágó, tábortűz...

És e bevezető szösszenet után jöjjenek a képek : :D :DDD

Így egyből a sokkoló összkép; lefejve a 3.3 V a ventilátornak, mert gyárilag nem erőssége a megfelelő hűtés-vezérlés: szereti a gép közvetlen a magleolvadás előtti pillanatig elódázni a ventilátor bekapcsolását :D

Hát ebben sem fog már senki sem memóriát bővíteni :D

Ez kérem kopirájtos megoldás: légterelés canton szalagból a GPU-hoz, közben kombó hűtés WLAN kártyának!!

Az igazi disztroj!!! arra nem vette valaki a fáradtságot, hogy kiszerelje az alaplapot; úgy kapott a festékégetőtől a GPU :D :W Érdemes még a GPU alól kifojt trutyira is, pedig ezt már vakartam eleget...

Ha valakit nem kavartak fel eléggé a látottak akkor a képek nagyíthatók a perverzek számára :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31586) FatalEror válasza KillHates (#31585) üzenetére


FatalEror
addikt

Gyönyörű! :D
Ilyen melegített sütőben javított gépekkel én is találkoztam!

HardCore is my LifeStyle

(#31587) Beretvás válasza KillHates (#31585) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem érzem magam perverznek de azért jól ránagyítottam mindre.. ;]
Végre valami topic hűű képsorozat... :R

(#31588) KillHates válasza Beretvás (#31587) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm az elismerő szavakat :R
Hidd el az igazi perverzió; szerelni ezt a gépet! :K
Mint e topic alapítója kutya kötelességem...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31589) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Tudom-tudom az én hibám! De mikor elkezdek bütykölni valamit mindig elfelejtem lefényképezni a munkafolyamatot. De itt egy szemléltető az alkotásomról (notebbok hűtés modding):
Nem lett szép ez tuti de nagyon hatékony (és nem nézem a gép hátulját és alját sem)

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#31590) szab.tam válasza dewil666 (#31589) üzenetére


szab.tam
nagyúr

érdekes, de:
a réz fékcső és a hőcső hőszállítása nem igazán ugyanaz. kb. 100-2000x-es különbség van csak.
ha előre megmondod, mit szeretnél, én azt javasoltam volna, hogy laptop bontból vegyél egy megfelelően kanyargó, bontott hűtőt. kb. ezeré', és pluszban azt, vagy egy részét faragd rá, át.... :)

de ha ennyivel hűvösebb lett a vga, akkor tök mindegy.
viszont egyet nem értek, mert nem egyértelmű:
a hűtőmoddtól lett ennyivel hűvösebb a gpu, vagy a magasabb eredmény a régi kártya + alaphűtés, új eredmény új kártya + moddolt hűtés?
mert ha mindkettőt belekalkuláltad, akkor nem tudni, hgoy csak a hűtésmodd az eredményt, vagy esetleg csak a vga cseréje...

"alumínium lapok a réz csőre húzva"
ez pontosan mit jelent? csak kifúrtd? palástosra ki is húztad? vagy voltak bontott, kihúzott lamelláid?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31591) bandi94 válasza FatalEror (#31586) üzenetére


bandi94
tag

Ennek a melegítős módszernek mi is a lényege? :F Sose láttam ilyet, csak mintha valaki valami ilyesmit emlegetett volna...

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#31592) dewil666 válasza szab.tam (#31590) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!
Köszi az érdeklődést :K
Első nekifutásra csak a kártya lett kicserélve. Közel azonos hőfokokat produkált mindkettő.
Szerintem azért lett hűsebb a CPU mert a gyári VGA hűtő nem szállít annyi meleget a noti belsejében.
Azt tudni kell hogy egy venti van a cpu és vga hűtésére: Link a képen a venti felső részéhez megy a vga hűtő oldalt a cpu.
Az alu lapok ahogyan több darabot fúrtam egyszerre sajnos életlen fúróval így elég nagy sorját hagyott a lyuk szélein. Kicsit igazítani kellett rajtuk (kis fogóval a csövekre hajtogattam körbe) és szépen felmelegednek. Csak csoveket akartam de akkor eszembe jutott a korábbi alkotásaid (nem akarom a kettőt összehasonlítani a tied azért profibb :B ) és van némi gyűjteményem nem sok így adott lett a kép hogyan nézzen ki.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#31593) FatalEror válasza bandi94 (#31591) üzenetére


FatalEror
addikt

Amikor pl nem indul a gép,vagy a VGA csíkoz pöttyöz stb,a lényeg,hogy vannak esetek amikor egy hardverkomponens a hő hatására egy picit elválik,és nem lesz teljesen működő képes.Na ilyenkor a jobb helyeken egy szakszervízben egy forró levegős géppel kimelegítik az adott hardvert,és utána újra golyózzák,egy úgy képzeld el mintha egy proci lábait visszaforrasztanák.És miután megvolt forrasztó ezüst,és szépen megy a helyére.Na most ez így szakszervízben.De a YT-n is látni csomó videót amikor beteszik sütőbe,hőlégfúvót használnak,vagy etanolt tesznek egy tégelybe meggyújtják és azt adott komponensre,és így vissza tudják forrasztani,egy darabig használható,de általában ugyan úgy leolvad pár hónap után,arról már nem is beszélek,hogy egy komponens akkora hőt kapott,hogy leváljon,azt már nem feltétlen kellene visszarakni.

A gyakorlatban
A sütögetés kicsit később lesz azért innen linkelem,hogy szab.tam megtudja csodálni CPU bordát.

HardCore is my LifeStyle

(#31594) #90933760


#90933760
törölt tag

Van itt PH-n biciklis topik? Kerestem és nem valami egyértelmű. Vagy itt is lehet erről beszélni? ;]

(#31595) FatalEror válasza #90933760 (#31594) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát ha része a gányolásnak akkor biztos!

HardCore is my LifeStyle

(#31596) siti válasza #90933760 (#31594) üzenetére


siti
senior tag

van olyan topik, ahol mini vibrit árulnak. miért ne lenne bicajos?

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#31597) #90933760 válasza siti (#31596) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na igen én a bicikli meg a mountain bike szóra kerestem és a topik címébe egyik sincs. :DDD

Gányolni annyit gányoltam, hogy az állandóan elszakadó fékbovdent kicseréltem a traktor tartalék gázbovdenjére amit alig tudtam bepréselni a helyére, mert csak 3x vastagabb. Régi fos monti le akarom cserélni és tanácsok kellenének az újhoz. Azért kerestem. Kösz. :DD

(#31598) zolee5016


zolee5016
őstag

Srácok....mivel nincs időm a moddingra,gányra stb...ezért jegeltem a bigtower mod-ot...DE
Ma kukáztam valami érdekeset!!! A neve Fujitsu Siemens intecra p3 :K
Szóval a neten semmi nyoma......egy nyomi képet sem tudok feltenni róla...Most melóban vagyok,de reggel ha hazaértem feldobok róla fotókat..
Elöljáróban.....a most divatos egybegépek őse!!! Egy Lanparty kihagyhatatlan eszköze!!!
Lehet ezt nem birom kihagyni és nekiállok valamit kicsikarni belőle.......ugy néz ki szimpla táphibás csak a kicsike......

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#31599) zolee5016


zolee5016
őstag

És mégis van valami hasonló LINK

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#31600) zolee5016


zolee5016
őstag

- dupla

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.