Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) Balu972 válasza HollyBoni (#16847) üzenetére


Balu972
aktív tag

Így van, gyorskötözővel szépen fel lehet rakni egy 12-est, vagy esetleg 2 db 8-ast.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#16852) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Ház vásárlás elött vagyok és a kiszemelt egy Zalman Z11 Neo lenne.
A gyári ventiken kívül milyen ventiket ajánlanátok bele ? (ugyanattól az eladótól) :R lásd link [link]

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#16853) dave118 válasza Balu972 (#16850) üzenetére


dave118
senior tag

Ez a hőmérséklet érzékelős téma elég jó! Bár az eredeti ötletem az volt, hogy az alaplapra kötöm és szabályozom 500rpm környékére, az elég kell hogy legyen. Passzívan egyébként játék alatt 60-65 ig viszi most (7790) , nyáron nyilván gázosabb lesz a szitu.

... Ami ami, az az.

(#16854) Balu972 válasza dave118 (#16853) üzenetére


Balu972
aktív tag

Az elég jó, akkor egy venti véleményem szerint elég lesz. :K

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#16855) Balu972 válasza MaxxDamage (#16852) üzenetére


Balu972
aktív tag

Én most rendeltem tőlük 2 db Nanoxia Deep Silence 140 - 1100-t. A gyári adatai kecsegtetőek, de majd meglátjuk a valóságban is, hogy mennyire halkak, egy számomra elfogadható légszállítás mellett.

Deep Silencből van 12 centis is.

[ Szerkesztve ]

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#16856) demmer123


demmer123
őstag

CoolerMaster MegaFlow 200, kék ventinek mennyire erős a led fénye?

(#16857) Grózi válasza feldeci (#16849) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én is H440-t használok Bol.Quiet-ekkel,de az nálad kiesik.Az FS R2 az tényleg hangos.Az Apache Blackkelkel nem tudsz mellé nyúlni.Én tennék előre 3-t egy hármas pwm elosztón(nekem is az van,1400FT) és hátra egy Ty-147-t(elfér).Felül nem sokat számít,max. 1-2 fok.
demmer123 A pirosnak nem volt erős fénye,gondolom a kék se az.
luimapeiz A szokásosat: ha 3 pin akkor nanoxia deep silence 1300rpm( [link]) vagy ha ugyanazt drágábban akarod akkor Pure Wings 2(Merlinnél drága).Van 4 pin-sben is: [link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16858) HollyBoni válasza Grózi (#16857) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kéne téma összefoglaló egy ajánlott venti listával.

[ Szerkesztve ]

(#16859) Grózi válasza HollyBoni (#16858) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Párszor már mondtam,unom is mindig írogatni. ;]
Arról meg ne is beszéljünk hányan találnak meg ez ügyben privátban...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16860) MaxxDamage válasza Balu972 (#16855) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

& Grózi: :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#16861) pigster


pigster
senior tag

Megint lenne kérdésem:
Egy Silverstone Grandia 09 (SST-GD09B) a beépített ventilátor kiegészítésére szeretnék hátulra még egy vagy kettő 8 cm-es berakni. Egyik legfontosabb szempont a halk működés lenne.
Mit ajánlanátok? Merlin hardverben kapható lenne jó, mert van egy éppen futó rendelésem.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#16862) HollyBoni válasza pigster (#16861) üzenetére


HollyBoni
veterán

[link]

Nekem ebből van 9 centis 1100rpm-es verzió. 2-3 éve megvan 0, de tényleg 0 hangja van. Ha odateszed a füled mellé csak akkor hallassz valamit. A csapágy még mindig tökéletes 2-3 év után, semmi hangja nincs.

1500-as fordulatúval sajnos nincs tapasztalatom, azt írja 1100-as meg nincs raktáron, azért én rákérdeznék. Az tuti hogy az 1500-as 1000-1100-ra leszabályozva ugyanolyan jó lenne, ha van szabályzásra lehetőséged.

Még van egy ilyen is, de ez 2000-ig megy fel, ott már biztos hajszárító:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16863) feldeci válasza Grózi (#16857) üzenetére


feldeci
tag

A Ty-147 azért nem jó, mert fehérek a lapátok - ezért írtam a bequiet pure wings 2-t az olvasottak alapján, abszolút szimpatikus a 3e ft körüli árával. De ha esetleg van valami jobb alternatíva hátra (főleg, hogy SLI lesz) ami csöndes és brutál légszállítása van azt szívesen meghallgatom, az sem baj ha drágább és az sem, ha PWM. Csak ne legyen hangja és full fekete legyen :)

Előre akkor Apache Black, azt én is így gondoltam.

(Viszonylag sokat visszaolvastam én is, tényleg jó lenne egy ajánlott ventik elsőháesz..)

(#16864) Grózi válasza pigster (#16861) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Swif2 nem rossz választás,még ezeket ajánlanám én:[link]
[link]
feldeci
Bocs a fehér lapát felett átsiklottam.Apache van 140mmben is,igaz csak április 12.-re tudják hozni Merlinék(én is rendeltem),de a Pure Wings 2 is jó választás ha a lapod tudja szabályozni a 3pin-s ventiket is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16865) feldeci válasza Grózi (#16864) üzenetére


feldeci
tag

Grózi, köszönöm!

A 14cm-es Apache Black elég impresszív, 89.5CFM vs 61.2CFM Pure Wings 2, az air pressure gondolom nem érdekes, mert hátul van és kifelé tolja a hőt.

Viszont ha H440 oldalról nézzük a kérdést az Apache Black nem jó hátulra, mert full szögletes mint a Fractal R2 és a plexit tartó fém fülek egyike beleakad, mikor le akarod szedni az oldallapot - csak erőszakkal lehet, úgy, hogy az vissza is hajlik mivel nagyon kevés hely van - remélem érthetően fogalmaztam :) Sok leszedés és az le is törik mivel fém, legalábbis a Fractal R2-vel így jártam (mmint nem törtem le, mert kiszedtem idejében azt a sz*rt), és kép alapján az Apache is ilyen lenne, viszont a Pure Wings kör alakú a sarkoknál a rögzítéssel, azzal nincs gond. Ha esetleg ebbe nem szaladtál bele akkor vedd majd számításba a sajátodnál.

[ Szerkesztve ]

(#16866) Rison77


Rison77
senior tag

Kicsit megfogyatkozott a lepa BQ kék ledes verziója merlinnél. 10 munkanapot írnak külső raktárról, de 1 hét után módosították a rendelést, hogy a külső raktár se tudja mikor kapnak. Úgyhogy amennyiben ha valaki ilyet szeretne elérhető távlatban ne nagyon élje bele magát.

(#16867) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,
Eddig a házban (Z9 +) Xilence red wing-ek voltak (12mm-esek) 5db - egy elől egy alul egy hátul kettő felül.
Beraktam az első helyére egy LEPA BOL.Quiet PWM Blue-t (12mm) átlagos 25-28 fokról felment a házban a hőmérséklet 28-32-re. Létezik, hogy jobb a Red wing? Vagy inkább hátra kellene tenni mert jobban tolja ki mint ahogy beszívja....? (speedfan szerint amúgy max.-on megy elméletileg)
Előre is köszönöm a segítséget!

(#16868) pigster válasza HollyBoni (#16862) üzenetére


pigster
senior tag

(#16864) Grózi -nak is
Köszönöm a tippeket.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#16869) Grózi válasza feldeci (#16865) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem most Viper van hátul,volt Ty-147 és a gyári is-egyiknél se akadt el.Abban igazad van hogy a 140mm Apache kicsit túlzás,viszont mivel halk és 4 pin,az alaplap progijával én 300 rpm-ig(!!!!) le tudtam vinni a fordulatot.De tény hogy bőven elég a Pure Wings 2 is hátulra,kivéve ha nagyobb toronyhűtést használsz-akkor kifizetődő a nagyobb teljesítmény.
tankraid Nagyon nem jobb a Xilence.A szoba hőfoka közben hogy változott? Milyen progival mérted és milyen hardver van a házban?
pigster Nincs mit! :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16870) tankraid válasza Grózi (#16869) üzenetére


tankraid
aktív tag

hát ez az ezért nem értem én se mert legalább annak az értéknek kellene lennie lepával is.

+/- 1-2fokot változott a hőmérséklet csak....

hardver:
/// Asus M5A97 EVO R2.0 / AMD FX-6300 / Scythe Katana 4 / Sapphire R9 270 / Kingston HyperX Blu 8GB DDR3 1600MHz / XFX PRO 550W / ASUS Xonar DG 5.1 PCI /Zalman z9 U3

(#16871) Grózi válasza tankraid (#16870) üzenetére


Grózi
Topikgazda

És ha a szobában 2 fokkal melegebb van akkor mindjárt meg is van az oka...Amúgy ezek bőven jó hőfokok,nekem net+Hd közben a 4790K 4,6-n elmegy 44-45 fokig.Felesleges max.on járatni alapból egyébként.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16872) tankraid válasza Grózi (#16871) üzenetére


tankraid
aktív tag

aha. értem. thx. tudsz akkor ajánlani nekem még valami jó progit ami automata állítja a hőfokhoz a ventit? (vagy előre beállíthatóak több sávban/fokozatban) speedfan nekem nem nagyon jött be.

(#16873) Grózi válasza tankraid (#16872) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A te lapodhoz is letölthető az ASUS AI Suite II a gyártói oldalról ami tartalmazza az ASUS FAN Xpert V1.01.-t!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16874) tankraid válasza Grózi (#16873) üzenetére


tankraid
aktív tag

thx! :R

(#16875) feldeci válasza Grózi (#16869) üzenetére


feldeci
tag

Akkor a Fractal R2 duplán rossz, mert abban feszt elakadt nálam az oldallap. Ma beszaladtam a 220volt-ba egy bequiet pure wings 2-ért hátra, ég és föld a gyárihoz képest. :) Rendelek 3 apache blacket előre, ha beválik - és nálad nem akad az oldallap - akkor majd hátra is. Köszi mégegyszer :R

(#16876) sten1990 válasza Rison77 (#16866) üzenetére


sten1990
tag

Én pont ezért vettem inkább 2db pirosat és 2db piros vegast. Így sajnos vagy nem sajnos de fullossan piros led-ben fog tündökölni a zalman z5 plus házam (még a kábelharisnyákat is red neon-ba fogom áthúzni). Bár lehet este kevésbé fog zavarni a piros fény mint a kék :)

(#16877) HurryUp


HurryUp
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek melyik 120mm-es átlátszó kék led-es ventillátort érdemes megvenni, egy Cooler Master Hyper 212 EVO-hoz?

(#16878) Wiz Khalifa válasza Pardise (#16826) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

De jó hogy a piros Lepa van nekik raktáron a kékre meg azt írják a visszaigazoló mélbe hogy a "beszerzés ideje ismeretlen"... :(

De még az is furcsa hogy az oldal szerint a DeepCool Gammaxx 200-as és a CM MegaFlow Blue ventiből is volt 1-1db raktáron. Erre a visszaigazolóba ezekre is már az volt írva hogy beszerzés alatt... Érdekes nekem ez a cég ebből a szempontból. Sose rendeltem innen de most igen. Mivel Lepa venti szinte csak náluk van.

Apropó Lepa. Ezt Magyarországon hol vehetem meg? [link]

Smoke some weed nigga!

(#16879) HollyBoni válasza Wiz Khalifa (#16878) üzenetére


HollyBoni
veterán

Magyarországon általában ez van, kis boltok kis raktárkészlettel amire nem figyelnek, és a dolgok fele nincs is meg.

[ Szerkesztve ]

(#16880) Wiz Khalifa válasza HollyBoni (#16879) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ha jól veszem ki amúgy a Merlin-ből akkor ez egy "Webshop" aminek csak egy telephelye van. Olyasminek képzelem el mint az Ebyte-ot. Az is mondhatni egy Webshop. És a telephely egy lakás. Ott is átlehet venni a cuccot de nem egy boltnak kialakított részre megy az ember.

Smoke some weed nigga!

(#16881) ló úr válasza Grózi (#16827) üzenetére


ló úr
őstag

Ilyen LEPA BOL.QUIET ventit hol az ördögbe lehet Budapesten vásárolni? :D Nincs kedvem kifizetni szállítási költség gyanánt majdnem a dupláját Merlinnél :D

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#16882) HollyBoni válasza Wiz Khalifa (#16880) üzenetére


HollyBoni
veterán

Passz, én most rendeltem tőlük először. Rendelni kellett a cuccot, aztán vissza is küldtem mert hulladék volt, szó nélkül visszavették (bár muszáj nekik 8 napon belül). Azon kívül hogy nem tudnak írni eddig minden oké volt. :DDD Bár a szállítási költség picit tényleg sok.

[ Szerkesztve ]

(#16883) Wiz Khalifa válasza HollyBoni (#16882) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ami amúgy 14 nap. :DDD

Én meg reggel fél 9-kor hívtam a 30-as számot, ki gondolta volna én keltem fel az illetőt. :DDD Amúgy nekem az nem tetszik hogy ha postapontra akarok venni akkor előre kell utalni minden képp. Ezért maradt a házhoz szállítás mert csak ott volt után vét... :(

Azt mire érted hogy nem tudnak írni? :D A Vásárlási feltételeknél pl erre? "Kifutott termék: sajnos már ne lesz szállítható többé"

Smoke some weed nigga!

(#16884) HollyBoni válasza Wiz Khalifa (#16883) üzenetére


HollyBoni
veterán

Egy postaponton az automatának szeretnél fizetni, vagy hogy gondoltad az utánvétet? :))

Tele van a honlap nem csak elírással hanem durva helyesírási hibákkal, meg váltottam velük 1-2 emailt, nem csak helyesírási hibákkal volt tele az összes hanem néhol már totál értelmetlen szövegeket írtak... :N Bár most már mindenhol ez megy.

(#16885) Pardise válasza Pardise (#16826) üzenetére


Pardise
senior tag

Hát ez érdekes. Én a merlintől vettem piros LEPA bolt, mert csak az volt raktáron. A megaflowot meg máshonnan vettem. Igen amúgy LEPA csak a merlinnél van Magyarországon.

Your car, your life ;)

(#16886) Pardise válasza HollyBoni (#16884) üzenetére


Pardise
senior tag

Én eddig kétszer vásároltam tőlük. A honlapon én is észre vettem az írási hibákat :D A termékünkkel meg voltam elégedve valamint a telefonban is rendesek voltak. Az e-mailre piszok nehezen vagy sehogy reagálnak sajnos. Azért szeretem őket, mert nagyon sok cuccot csak náluk lehet kapni.

Your car, your life ;)

(#16887) Wiz Khalifa válasza HollyBoni (#16884) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az postaautómata. :)

Volt két dolog amit szívesebben választottam a házhozszállításnál. Az egyik a Postapont a másik a MOL benzinkút. Mind a kettő útbaesik nekem ninden nap. És szerintem 1900ft-nál olcsóbb lett volna a szállítás. De csak előreutalással mehetett volna ez a két opció... :(

Smoke some weed nigga!

(#16888) Balu972


Balu972
aktív tag

Merlintől már rendeltem egyszer 15 ezer Ft tételben. Telefonban készségesek voltak, az árú rendben időben megérkezett. Most két ventit rendeltem, itt 10 napos beszállítás van, gondolom Németországból vagy valamelyik ausztriai raktárból jön. Eddig minden flottul ment, megrendelés, előreutalás, visszajelzés.
Szállítással együtt még így is olcsóbb, mitha ebayről rendelnénk, máshol meg egy csomó cuccot nem is árulnak.

Bár ha a mítoszt vesszük alapul, Merlin varázslatos de aztán eltűnik, amikor Morgana bebörtönzi ;]

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#16889) Grózi


Grózi
Topikgazda

feldeci Nekem Viper van,de az nem akad.
ló úr Csak Merlinnél van,másnál nincs illetve az itt írogató Urak egyike árulja aprón 4k-ért.. :DDD (nem én)
Merlinről annyit,hogy nekem eddig mindent beszereztek,köztük olyat is amit máshol Mo.-n nem lehet kapni.Mindig korrekten tájékoztattak és ha garanciális gond van akkor gyorsan és korrekten jártak el(nem mint mondjuk az istenített Ipon).És szerintem itt fejezzük is be,mert ez nem a "Vásároljak vagy sem a Merlintől?" topic...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16890) Pardise válasza Grózi (#16889) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen, én árulom 4k-ért postával együtt, mert kettőt rendeltem, de úgy néz ki, hogy csak egyre lesz szükségem, de a sok okos már letolt, hogy milyen drágán árulom, így inkább leszedtem, 2-2,5k-ért meg nem fogom eladni :D

Your car, your life ;)

(#16891) Grózi válasza Pardise (#16890) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tudom,csak nem akartam nevet írni.Akkor rendeljék meg 3160FT-ért+1800 szállítás... :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16892) Wiz Khalifa válasza Grózi (#16891) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

1900 amúgy. :DDD

Egyébként még annyit a Merlinről hogy tényleg vannak olyan dolgok ami máshol nincs. Pl a Lepa venti és példának a Noctua NH-D9L CPU hűtő. Én most rendeltem először a Merlintől igaz a szokásomat tartva 30k+-os a rendelési lista de félek hogy a Lepa ventim nem fogják tudni beszerezni a jövőhéten sem mert azt írják hogy "a szállítási idő ismeretlen, tartsuk a megrendelését?". Pedig az oldalon az volt írva hogy 10 munkanap... :W

Smoke some weed nigga!

(#16893) sten1990 válasza Wiz Khalifa (#16892) üzenetére


sten1990
tag

Nekem március 23 a beszerzési idő a lepa bol quiet ventikre. (piros ledesek).

(#16894) Wiz Khalifa válasza sten1990 (#16893) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ezek kékek.

A többire meg március 26 van írva. (CM Megaflow Blue 20cm, DeepCool Gammaxx 200, Noctua NH-D9L) Pedig az oldal szerint rendeléskor a CM ventiből és a Gammaxx-ból pont volt 1-1db.

Smoke some weed nigga!

(#16895) Pardise válasza sten1990 (#16893) üzenetére


Pardise
senior tag

Tegnap rendeltem 2 db Lepa Bol.Quiet piros ventit, ma hozta a futár, már be is szereltem! 4 db van még belőle raktáron, ha ma 14:00-ig megrendeled, akkor másnapra nálad van!

Olyan kérdésem lenne, hogy a CPU hűtő mellett van egy 4pines, amire a CPU hűtő van kötve, mellette meg egy 3pines CPU FAN Connector. Erre a 3pines CPU FAN Connectorra rálehet kötni a 20-as CM Megaflow-ot?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#16896) Wiz Khalifa válasza Pardise (#16895) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem meg most jött a mél... A Lepa BOL.Quet Blue április 19-én várható hogy lesz nekik... De hát az vasárnap lesz!!!! :W :W :W

Smoke some weed nigga!

(#16897) Pardise válasza Wiz Khalifa (#16896) üzenetére


Pardise
senior tag

Az igen :Y Pirosból van csak, a kéknél az van, hogy külső raktárról 10 munkanap. Április 19 meg egy hónap :F Jó sokat kell várnod!

Your car, your life ;)

(#16898) Gombikácska válasza Wiz Khalifa (#16896) üzenetére


Gombikácska
tag

Sziasztok!
Visszalehet vinni azért egy ventit mert hangos? Van két ugyanolyan ventim és az egyiknek eléggé kerregő hangja van. Garis még, csak nem tudom ebbe belefér-e. :)

(#16899) Wiz Khalifa válasza Pardise (#16897) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát én is ezen lestem nagyot... :(

Smoke some weed nigga!

(#16900) HollyBoni válasza Gombikácska (#16898) üzenetére


HollyBoni
veterán

Egyszerű, próbáld meg visszavinni és kiderül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.