Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) arnoldito


arnoldito
senior tag

Hy All!

Olyan segítség kellene, hogy vízhűtő radira kellene ventilátor, lényeg halk legyen és nagyon jól hűtsön. Én erre gondoltam, ([link]) nem tudom mennyire jó választás? Értékek szerint, jónak néz ki... Köszönöm válaszotok!

(#16352) Grózi válasza arnoldito (#16351) üzenetére


Grózi
Topikgazda

mrzedAzzal a vga-val valami nem stimmel,nekem is volt olyan és még Oc-vel se volt hangos-melegedős

arnolditoA Lepa Bol.Quiet jó választás,de radira az Akasa Apache Black egy kicsit jobb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16353) mrzed válasza Grózi (#16352) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszönöm a választ...

Alapbeállításon 1100GHz-en megy a gpu, 1500-on pedig a ram, így 55%-on pörögnek a ventilátorai játék közben, 63 fok körül tartva a gpu-t. Ez viszont már igen csak elnyom minden egyéb zajt a gépházban....
Lehet egy szétszerelés, újrapasztázás ráférne már... nem tudom, hogy milyen volt újonnan, használtan vettem.

(#16354) Grózi válasza mrzed (#16353) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Afterburnerrel tudod szabályozni a ventiket,de 55%-n még nem szabadna hogy nagyon hangos legyen-valószínűleg a ventijei már fáradtak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16355) arnoldito válasza Grózi (#16352) üzenetére


arnoldito
senior tag

Köszönöm válaszod! :R

(#16356) Grózi


Grózi
Topikgazda

Aki csendes házhűtő ventiket keress olcsón,annak ajánlom figyelmébe!!!
[link]
Még mielőtt valaki megszólna,nem az enyém és nem ismerem az eladót,de ennyiért nagyon megéri!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16357) LonGleY válasza Grózi (#16356) üzenetére


LonGleY
veterán

Mit tudhat vajon egy Pure Wings 2-öz képest?

(#16358) Grózi válasza LonGleY (#16357) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kicsit csendesebb,a légszállítása meg gyakorlatilag ugyanaz.1,5k-ért újonnan nagyon best buy,ezért osztottam meg.Nekem is volt ilyen,szerettem őket-egy pillanatra el is gondolkoztam hogy megveszem csak rájöttem hogy elég lesz az itthon lévő halom venti! :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16359) LonGleY válasza Grózi (#16358) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha csendesebb és 3 ezer forint újonnan, akkor miért a Pure Wings 2 megy általában ajánlásként? Ráadásul az utóbbira csak 1 év gari van a merlinnél a Nanoxia 3-ával szemben.

És mi az egyébként, ami mindkettőt lenyomhatja tartósságban, de hasonló hangértékekkel? A Noctua-kban egyébként csalódtam, mert bizonyos fordulatokon 2 év elteltével eléggé tudnak búgni.

[ Szerkesztve ]

(#16360) Grózi válasza LonGleY (#16359) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mert a Pure Wings 2 több helyen beszerezhető és olcsóbb(már nem biztos,csak korábban) is(csak a Merlin adja 1 év garival)-a különbség meg nem olyan nagy(1,5k-ért viszont más a helyzet).
Tartósság ügyben ,mindkettő jó-de azért halkan megjegyezném hogy nem 2+ évre kell ventit venni,mindegyik rohamosan romlik egy idő után,főleg ha nincs rendszeresen takarítva a gép.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16361) LonGleY válasza Grózi (#16360) üzenetére


LonGleY
veterán

Szóval inkább az olcsóbb, de azt vegye újra az ember párévente? Mondjuk így meg tényleg fölösleges a legjobbat kutatni. Amúgy megvenném a sráctól, ha nem kéne előre utalni meg postázni. Pedig pont 3 db. kéne.

[ Szerkesztve ]

(#16362) Grózi válasza LonGleY (#16361) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én 1-1,5 évente cserélem maximum.Mondjuk a gépeim is 2-3 havonta cserélődnek.Azért a legolcsóbb ritkán jó,az ember kompromisszumokra törekszik ár-érték arányban.
Nem hiszem hogy lelép 5k-val(őstag és értékelései is vannak)...
És még annyi mea culpa-ként,hogy jelenleg tényleg olcsóbb újonnan a Nanoxia-a Pure Wings 2-nek elugrott az ára(biztos olvassák fórumot :D )-ennek függvényében a Nanoxia jobb vétel.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16363) LonGleY válasza Grózi (#16362) üzenetére


LonGleY
veterán

Lecsaptam rájuk. No, akkor eladó darabja 2250-ért, immáron Budapesten. :] Még meglátom, hogy beszerelem-e őket.

(#16364) Grózi válasza LonGleY (#16363) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:DDD
Próbáld ki,jó kis ventik!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16365) Ryder62


Ryder62
őstag

Sziasztok.

Van egy Bitfenix Shinobi kuckóm. Lassan 3 éves a gép. Mostanában rezonancia keletkezett a gépben és a ház mellé adott, hátulra beszerelt venti - 12 cm - kiszerelése mintha megoldotta volna a gondot.

A kérdés hogy ez mennyire fogja befolyásolni a hőmérsékletet a dobozban?
A nyári időszakokban akár 35 fok is lehet a szobában (I love panel). Bár az leginkább akkor szokott előfordulni ha tartósan meleg van kint és mondjuk 2 vagy több órát is játszok. Így könnyen összejön bent a 35 körüli kuktafazék állapot.

A ház tetején van egy elég széles kb 28 centi hosszú szellőző rács is.

Kell aggódnom? Vagy csak figyeljek oda és mondjuk ne futtassak olyan alkalmazásokat az 5. napja tartó 40 fokos hőségben, amik meghajtják a gépet?

(#16366) g.killer


g.killer
aktív tag

Sziasztok egyáltalán nem ide tartozik. De nem tudtok véletlenül olyan programot ami játék és netezés közben kijelzi a gép adatait a képernyő egyik sarkában? Pl: CPU,GPU,Ház,Ventik? :) A választ előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#16367) Ryder62 válasza g.killer (#16366) üzenetére


Ryder62
őstag

MSI Afterburner. Bár ez leginkább a vidikártya adatait írja ki. Pl: ventilátor sebessége, gpu hőmérséklet, memória használat, framerate stb.

(#16368) Grózi válasza Ryder62 (#16367) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Procit is kiírja ha beállítod.Elöbbi kérdésedre válaszolva egy kérdésem lenne:
Felül a ház tetején is van ventid?Mert ha igen akkor nem nagy cucc ha nincs hátsó viszont ha nincs akkor megállhat a gépházban a meleg levegő.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16369) g.killer válasza Ryder62 (#16367) üzenetére


g.killer
aktív tag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#16370) Ryder62 válasza Grózi (#16368) üzenetére


Ryder62
őstag

Nincsen. Csak ez az egy volt beszerelve hátra.

(#16371) Grózi válasza Ryder62 (#16370) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vagy felülre vagy hátra illene egyet tenni,hogy meg legyen a légáramlat.Akármilyen bili anyagú házra ha minőségi ventit szerelsz gumibakokkal(általában minőségihez adnak) nem fog rezegni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16372) Ryder62 válasza Grózi (#16371) üzenetére


Ryder62
őstag

Értem. Megnéztem egy játékkal, 15 percig futott. Pörögtek a ventik rendesen de megnéztem a gép tetejét és eléggé ömlött kifelé a hő. Kb 3-4 cm-re a gép tető fölött is éreztem a tenyeremmel felfelé áramló hőt.

(#16373) Grózi válasza Ryder62 (#16372) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha a hőfokok jók akkor nem szükséges + venti,de ez majd csak nyáron derül ki.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16374) Ryder62 válasza Grózi (#16373) üzenetére


Ryder62
őstag

Hát igen.

Ha csapágyas kezd lenni egy ilyen venti, vagy legalábbis valamiféle probléma akkor az okozhat ilyen mértékű rezonanciát?

(#16375) LonGleY válasza Ryder62 (#16374) üzenetére


LonGleY
veterán

Persze, főleg a 8 centi alatti ventiknél. Minnél kisebb, annál brutálisabb tudd lenni. Amikor már alig várod, hogy eltaposd a kivételét követően. :D

[ Szerkesztve ]

(#16376) mrzed válasza LonGleY (#16359) üzenetére


mrzed
senior tag

Erre a búgásra nem lehet érvényesíteni a 6 éves Noctua garanciát?

(#16377) Nojbee


Nojbee
tag

Nem tudom volt-e már. Egy kis teszt
PC Radiator Fan Testing and Comparison

(#16378) LonGleY válasza mrzed (#16376) üzenetére


LonGleY
veterán

Kétlem.

(#16379) Grózi válasza LonGleY (#16378) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hosszas utánajárás és levelezés a gyártóval,de kicsi az esély rá szerintem is.
Ryder62 Igen az okozhat természetesen.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16380) Ryder62


Ryder62
őstag

Sztem még nyár és a forróság előtt pótolni fogom a kivett ventit.

Mostanában nem hiszem hogy játszani fogok, max nagyon régi játékokkal amik kb annyira terhelik meg a gépet mintha csak neteznék :D

Majd elkezdek nézelődni ventik terén.

Grózi kb úgy nézett ki hogy kicsit megbillentettem a gépet már rezonált, kicsit odébb tettem akkor is. Néha elég nehéz volt találni olyan pozíciót mikor nem rezonált be. Ha véletlenül találtam, és így hagytam akkor egy gépigényesebb játék elindítása után kezdett el rezonálni a masina. Elég idegesítő volt.

[ Szerkesztve ]

(#16381) Grózi válasza Ryder62 (#16380) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Veszel egy normális ventit és megszűnik ez a gond.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16382) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Szép estét mindenkinek!
2Db 14Cm-es ventillátort szeretnék beszerezni, viszont különböző kritériumok lennének mellé. Egyik legfontosabb, hogy muszály lenne neki egy molex csatiból kapnia az áramot, ugyanis nincs már több alaplapi 4 pines csatim, amire csatlakoztassam. (esetleg ha tudtok mondani értelmes elosztós megoldást, mint alternatíva akkor azt is meghallgatom). Ilyenből kellene 2DB. Fontos lenne még, hogy halk is legyen. Van még kettő darab Arctic F12PWM-em is, ezeket én például halknak érzékelem, csak a viszonnyítások kedvéért, hogy mennyire jól hallom.
Ár kb 2000-3000Ft/db legyen, persze minél olcsóbb, annál jobb.
Mit ajánlotok?

Köszönöm a segítséget!

Üdv: Roland

(#16383) LonGleY válasza CsikiRoli (#16382) üzenetére


LonGleY
veterán

muszáj

(#16384) g.killer válasza CsikiRoli (#16382) üzenetére


g.killer
aktív tag

Szia szerintem neked ilyen kellene. :)
A ventilátort ráhagyom a profikra! :)

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#16385) CsikiRoli válasza g.killer (#16384) üzenetére


CsikiRoli
tag

Igen egy ilyen lenne nekem jó. Máshol nem lehet ilyet kapni? Vagy hogy ennek van-e valami más fajta neve, hogy rá tudjak keresni.

Üdv: Roland

(#16386) g.killer válasza CsikiRoli (#16385) üzenetére


g.killer
aktív tag

Én is csak itt láttam! :/ :F

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#16387) FullGas válasza CsikiRoli (#16385) üzenetére


FullGas
aktív tag

Én ezeket találtam:
PCX
Merlinhardver
Scythe Kaze Q

[ Szerkesztve ]

(#16388) Mobildeck


Mobildeck
tag

sziasztok,

adott egy enermax liberty 400w táp aminek az egyik railjén van 2 HDD és 2 egybedugott molexes venti (ledes, apevia xplorer ház kellékei)

rá van dugva egy front led kijelző egy venti állítóval (gondolom a feszültséget állítja hogy gyorsabban vagy lassabban pörögjenek a ventik)

na most ha én a venti állítót csavargatom, az a HDDk feszültségét is állítani fogja, vagy nem kell ettől tartani? (eddig még nem csavargattam, mert fosok :( )

illetve abban sem vagyok biztos, hogy jó-e az hogy egy railen vannak

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#16389) demmer123


demmer123
őstag

Segítséget szeretnék kérni.Vásárolni szeretnék vízhűtésre erős halk ventilátort 2db 120mm-eset.Szerintetek a gyári ventilátornál ezek erősebbek mint a gyári?

[link]

A gyári ventilátor 1000-2600 rpm 21,6db -36,6db

Léghozama 38,889 CFM, maximális fordulatszámon pedig 100,455

Ez az akasa max fordulaton halkabb mint a gyári?

Vagy milyent ajánlotok ami jobb mint a gyári venti lehetőleg halk legyen.
raijintek triton-ra kellene

[ Szerkesztve ]

(#16390) do3om válasza demmer123 (#16389) üzenetére


do3om
addikt

Soha a büdös életben nem lesz olyan erős mint a gyári, 2x gyorsabb a fordulatszáma, nem is tudom hogy gondoltad. :F
Amugy az összes vizes motyón ilyen min. 2000rmp-s ventik vannak, ezekkel persze hogy jól hűt, csak nem tudom ki az aki ezt használja is.
Természetesen sokkal halkabb maxon is mint a gyári ez biztos, meg elég is lehet rá, de ne mérjünk már egy 1300rmp-s ventit egy 2600-hoz.

1000cm3-es szuzkám van szerintetek erősebb egy 3000-es benzines BMV-nél? :U
Még kérdezni is hülyeség.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16391) demmer123 válasza do3om (#16390) üzenetére


demmer123
őstag

Igen gondoltam.Csak hát ki fogja ezt a gyárit max fordulaton hajtani iszonyat hangos.Ez az akasa max fordulaton elérné a gyári alap fordulat szintjén halkabban is nem?

[ Szerkesztve ]

(#16392) Milka 78 válasza demmer123 (#16391) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha Corsair kompaktra akarsz venni ventit az Aska teli találat.Magas légnyomás alacsony fordulaton,mindezt jóval halkabban...a kompakt topickban esküsznek rá.

(#16393) demmer123 válasza Milka 78 (#16392) üzenetére


demmer123
őstag

[link]

Erre akarnék majd

(#16394) do3om válasza demmer123 (#16393) üzenetére


do3om
addikt

Már megvan a hűtő?
HA nem használod maxon nem használható a gyári venti? (leszabályozva)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16395) varmi2 válasza Mobildeck (#16388) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha jól értem, a ventik molexen a tápra van dugva? És egy másik tápból jövő vezetékre meg egy ventinvezérlő? És azt hiszed, hogy így a venti vezérlő szabályoz valamit? Hát nem. A ventiket a vezérlőre dugd, ne a tápra. Csak így fogja szabálíozni a vetiket.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16396) Milka 78 válasza demmer123 (#16393) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ugyan úgy jó rá.Hozzáteszem a Viper/Piranha kettős is nagyon halk tud lenni(szabályozva) ugyan akkor van benne erő ha betör a nyár.

[ Szerkesztve ]

(#16397) Mobildeck válasza varmi2 (#16395) üzenetére


Mobildeck
tag

Nem nem, egybe van dugva, tápból megy a vezérlőbe, abból visszajön egy molex, az megy bele a 2 ventibe ami egybe van dugva.

mint itt az 5. oldal végén

szerk.: kérdés az, hogy ezzel a hdd feszültségét is állítom-e ha tekergetem, tehetek benne kárt, ha rosszul kötöttem össze? (nem vagyok nagy elektronika guru :F )

szerk2.: ráadásul ledes ventik, és pislákolnak állandóan, néha full fényerő, néha elmegy, néha villódzik

[ Szerkesztve ]

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#16398) varmi2 válasza Mobildeck (#16397) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mi a pontos típusa a vezérlőnek?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16399) Mobildeck válasza varmi2 (#16398) üzenetére


Mobildeck
tag

semmi extra, ennek a konkrét háznak a beépített vezérlője, valószínüleg egy forintot nem ér, gondoltam, hogy kiveszem a sorból, és vezérlés nélkül meghajtom a ventiket hátha csak a vezérlőnek van vmi baja (vagy cserélem a ventiket nagyobbra, amik megbízhatóbbak, esetleg egy olyanra amit rá lehet kötni az alaplapra)

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#16400) Grózi válasza demmer123 (#16393) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elmondtam már kompakt topicban is,az Apache az egyik legjobb választás,ha kicsit nagyobb kraft kell akkor Viper-de amennyivel erősebb annyival hangosabb is felül.Bármelyik nagyságrendekkel jobb mint a gyári.

Aki venti elosztó kábelt keresett:
3*4 pin,harisnyásba 1400-ért(én is ilyet használok) : [link]

5*4 pin külön molex tápos(5db-hez szerintem már kell) csak Conradnál van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.