Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Grózi válasza Anubris (#16039) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem meg is jött a Lepa Bol.Quiet Red.Neked?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16052) Anubris válasza Grózi (#16051) üzenetére


Anubris
őstag

Nekem még nem zárták le a rendelést, de ha már héten megjönne akkor is nagyon boldog lennék. :D

(#16053) Grózi válasza Anubris (#16052) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Úgy látszik akkor csókós vagyok tudtomon kívül.. :DDD
Még Phobya gumicukrot is küldtek a csomagban. :))

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16054) Henk válasza Grózi (#16053) üzenetére


Henk
veterán

Azt én is kaptam a múltkor, de megenni nem mertem. :DDD

(#16055) Grózi válasza Henk (#16054) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én már betoltam,nem rossz!!! :K

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16056) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Tejóég, kaptam egy miniszívrohamot... Soha ne b...kodjatok a ventikkel így mint ahogy én :D

Alaplapon ott van a CHASSIS 4 pines fan kimenet, és mondom a gyári i5 4570 hűtőjét pont be tudom DIY-elni a ház hátuljára, (ez az egy 4 pines ventim van itthon) egy kis moddolás :D
Először ment is rendesen, aztán ahogy állítgattam ki-be kapcs, elkezdett jóval hangosabb lenni, mint szokott. Búgott és vibrált. Mondom biztos a lapát ferdült el, kicsit megigazgattam.

Ment vissza... bekapcs, és a gép nem indult el, az SSD-ről nem bootolt be a Windows (megállt a logonál!), és a HDD meg kattogva próbált elindulni. Mondom kész kinyírtam az új lapot, SDD-t, HDD-t 1 TB személyes adattal...
Lehúztam és szerencsére minden a régi. Az alaplap CHA csatlakozója biztos jó, egy 3 pinessel kipróbáltam (egyébként ASUS fanXpert a 3 pines ventiket is tudja szabályozni!)

Szerintetek egy hibás venti tud olyan galibát okozni, mondjuk zárlat, vagy olyan árammennyiség ami miatt egy HDD el se tud indulni, az SSD-ről meg be sem bootol?

[ Szerkesztve ]

(#16057) LonGleY válasza Ren Hoek (#16056) üzenetére


LonGleY
veterán

Miért, szerinted nem ez volt a hiba, miután a kérdéses elemet kiiktatva indul a rendszer?.. És most totál fölöslegesen elvettél 3 percet az életemből.

[ Szerkesztve ]

(#16058) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Ezek közül melyik a jobb?
[link]
vagy
[link]

(#16059) LonGleY válasza Rathrol (#16058) üzenetére


LonGleY
veterán

[link] ez

(#16060) Rathrol válasza LonGleY (#16059) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Köszi, de nekem 3pin kellene!

(#16061) Ren Hoek válasza LonGleY (#16057) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem volt rá kötelező válaszolni, de örültem, hogy 3 percet elvehettem az életedből.

Itt most alaplapok/tápok elektronikájában jártas szakemberektől kérdeztem, hogy mi lehet a fizikai magyarázat? Rövidzárlat? Vagy hirtelen annyira leterhelődött a táp, hogy a vinyó sem indult el csak kattogott? A VGA bent sem volt, csak az i5 és GPU-ja. Nem értek ilyen szinten az elektronikai problémákhoz.

A jelenség adott, de számomra kicsit félelmetes, és esetleg másoknak is tanulságos lehet, hogy hibás ventivel akár ilyen szinten gondot okozhatunk (HDD-nek biztosan jót tesz, hogyha kattog és nem indul)

[ Szerkesztve ]

(#16062) norbert1998 válasza Ren Hoek (#16061) üzenetére


norbert1998
veterán

Kérdés, hogy mit műveltél egész pontosan a ventivel.

(#16063) Grózi válasza LonGleY (#16059) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:DDD
Rathrol (#16050) Grózi
Ren Hoek Belever az index a karterbe valószínűleg... :DD Viccet félretéve valószínűleg zárlatos a venti-én nem használnám és örülnék hogy ennyivel megúsztam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16064) norbert1998 válasza Grózi (#16050) üzenetére


norbert1998
veterán

nézegettem ezeket is, és amiket felírtam, azokat is, és a nanoxia felé húzódom, köszi :R

még apró-t átlesem :)

(#16065) norbert1998 válasza norbert1998 (#16064) üzenetére


norbert1998
veterán

találtam kék ledes cápát a városomban (;]) 2500-ért, a 95 cfm-es változat, 1500 rpm, 100 ezer óraás üzemidős adatokkal rendelkező, nekem pont ilyen kellene :)

(#16066) Grózi válasza norbert1998 (#16065) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor ezt megbeszélted magaddal! :DD
Pontos típus?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16067) norbert1998 válasza Grózi (#16066) üzenetére


norbert1998
veterán

egen :D az volt a gondom, hogy igen drágállottam újan, használtban meg még nem nézegettem. ő az

bocsi, elfeljtettem, hogy az aerocool on kívül a sharkoonnak is vannak cápái, meg még ki tudja minek

[ Szerkesztve ]

(#16068) Grózi válasza norbert1998 (#16067) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ismerem,a csendesítő adapterrel elég csendes de anélkül van hangja!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16069) patomi válasza Grózi (#16068) üzenetére


patomi
őstag

+1, Kell a csendesítés hozzá. Mára már vannak jobb ventik. (biztos nem ennyiért)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#16070) Rathrol


Rathrol
aktív tag

[link] ezek az AEROCOOL ventilátorok mennyire ajánlottak 12/14 CM egyaránt?
Most akarok házamba rakni olyat ami csendes és azért van légszállítása!
Esetleg ezt is néztem [link] !

(#16071) Grózi válasza Rathrol (#16070) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Nanoxia jó választás,Aerocoolból pedig a Dead Silence.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16072) norbert1998 válasza Grózi (#16068) üzenetére


norbert1998
veterán

A hanggal nem lesz gond, mint azt már feljebb is említettem; szabályzó van, szóval ha akarom, mehet extreme silent módban is, de akár ki is kapcsolhatom. Köszi a segítséget :R

(#16073) Ren Hoek válasza norbert1998 (#16062) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát ez érdekes, az 5 V-os ágra ha rádugok egy külső 12 cm-es házventit, akkor SEM tud felpörögni a vinyó, csak kattog...
Lehet, hogy a tápom károsodott?

Utólag belegondolva, a fentebb említett alaplapi 4 pinesre kötött i5-ös stock fan ugye furán kezdett búgni nagy fordulaton... inkább vibrációt volt. (elején teljesen oké volt!)

Ekkor kicsit "megmozgattam", lehet meghúztam a csatlakozókábelét véletlenül (de nem jött ki a helyéről!) ekkor elment egy pillanatra az áram a gépen, és újraindult.

Teljes mértékben elismerem, hogy ostoba vagyok... soha nem szabadott volna belepiszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#16074) norbert1998 válasza Ren Hoek (#16073) üzenetére


norbert1998
veterán

Ezek alapján akár lehet a táp is, de még az alaplap is, nem csak a venti. Ki kéne próbálgatnod, hogy melyik lehet rossz.

(#16075) Ren Hoek válasza norbert1998 (#16074) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A tápra gyanakszom, mert az egyből a tápból jövő 5 V-os leszabályozott ágra kötve csinálja, és a CHA 4 pinesre is...

Viszont most áttettem egy 12 V-os ágra a 2 házventit, és tökéletesen megy...

Lehet kinyírtam az 5 V-os ágat?

(#16076) norbert1998 válasza Ren Hoek (#16075) üzenetére


norbert1998
veterán

Akkor tényleg a táp lesz. Gari?

(#16077) eventus


eventus
veterán

Erre felé megjöttek a Be Quiet Pure Wings 2, 12 cm ventik. Csend és teljesítmény a köbön :) Minőségről nem is beszélve! Köszi Grózi :))

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16078) Grózi válasza eventus (#16077) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:K
És mi lesz a csoda Corsair-okkal? :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16079) eventus válasza Grózi (#16078) üzenetére


eventus
veterán

Haha, egyik barátomnak mentek.. beeeeee :)) Nálam maradnak, jön 2 db AF140, nem a ledes.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16080) Ren Hoek válasza norbert1998 (#16076) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Áh már nem garis sajnos...

... Ti amúgy mernétek így tovább használni? Most néztem a HDD és az SSD is 5V-ra van írva, szóval lehet ezért nem bírja, ha rákötöm a második ventit is :( ...

(#16081) Grózi válasza eventus (#16079) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:U
Pedig már azt hittem megtértél... :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16082) eventus válasza Grózi (#16081) üzenetére


eventus
veterán

Cpu cooler BQ lesz, legyen ennyi elég :p

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16083) Grózi válasza Ren Hoek (#16080) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahogy a tápegység topicban látom-már amúgy is ráfért a csere.Én cserélném.
Eventus
Akkor legalább jó úton jársz már! :)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16084) Ren Hoek válasza Grózi (#16083) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen, cserés lesz... imádkozom, hogy nem a lap szart be... egy Antek Neo 520C lesz az utódja... rendesen túlméreteztem, és könnyes búcsút intettem 18 ezer ft-nak :D de hátha még belerakok a jövőben valami brutál VGA-t, és ez Hashwell ready is (tudom sokat nem számít, de na)

Mellesleg vettem egy Arctic F12 PWM-et is házventinek... remélem megérte 1800 Ft-ért...(de már lehet 1400-ért is kapni) alacsony fokozaton fogom járatni oldalról HDD-nek és VGA-nak.
Amúgy hogyan érdemes belőni a légáramlatot?

-1. Nagy dög Mugen II, rajta egy 12-es venti, kb 3-500 RPM-el fújja felfelé a levegőt,
-2. Tőle pár cm-re a háztetőn egy nagy 5V-n járatott kb 5-600 RPM-es kifelé fújó venti
-3. MSI 270X dupla ventis VGA, ez alulról szívja a levegőt, a szélén/végén pedig kifújja
-4. Oldalra/alulra jönne az Arctic, de nem tudom eldönteni kifelé, vagy befelé fújjon.

Ha befelé fújna a VGA alá, akkor tenne egy kört a meleg levegő...( lehet kifelé kéne húzni a levegőt, ahol a VGA kifúj.)

Erre van valami szabály, vagy felesleges ilyenekkel szórakozni, mert tökmindegy? Nyáron 30 fokos szobában jó lenne optimalizálni :D

[ Szerkesztve ]

(#16085) Grózi válasza Ren Hoek (#16084) üzenetére


Grózi
Topikgazda

18k az belépőszint táp ügyben,Balathruinnék jót ajánlottak.(seasonic belső,1 ág)
Az oldalsó venti sokszor csak ront a légáramlatokon.Jó esetben is nyersz vele 2-3 fokot.Befele fújóra tedd.
Én nem vagyok oda az Arctic ventikért.Egy kicsivel többért kaptál volna BQ Pure Wings2-t vagy kevesebbért Xilence Red Wing-t,mindkettő jobb választás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16086) LonGleY válasza Ren Hoek (#16084) üzenetére


LonGleY
veterán

Hogyhogy nem FSP Raider 550?

[ Szerkesztve ]

(#16087) Ren Hoek válasza Grózi (#16085) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát mind1 már, kifizettem... miért mi a baj velük? Ha nagyon gáz lenne, akkor bele tudom rakni apám gépébe, az kb egy porszívó alapjáraton. Szerencsére nem olyan gyilkos ár, cserélem az ajánlottra.

Másik verzió, hogy hátra rakom a procihűtő mögé... Csak olyan "érzésem" van, hogy VGA-nál és HDD-nél megreked a meleglevegő a házban..., a prociról meg így is két egység szívja már a levegőt, i5 nem termel túl sokat.

Ja és köszi a hasznos tanácsokért :)

[ Szerkesztve ]

(#16088) LonGleY válasza Ren Hoek (#16087) üzenetére


LonGleY
veterán

Hangosodnak rendesen. Ha az elején nem is annyira, akkor majd később. Csak a fémrészek jók a hűtőikben, a venti cserés (csak az legtöbbször házibarkács, mert általában a saját idióta felfogatóikat használják szabványosabb helyett).

[ Szerkesztve ]

(#16089) Grózi válasza Ren Hoek (#16087) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tedd előre(alulra)-az az ideális.Az Arctic nem olyan rossz csak van jobb is.Olyan Babi nénis,tudod? :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16090) Ren Hoek válasza LonGleY (#16088) üzenetére


Ren Hoek
veterán

FanXpert-tel ki lehet kapcsolni teljesen az a jó... szóval úgy fogom beállítani, hogy akkor kapcsoljon be, ha tényleg meleg van :) Kicsit keverje meg a levegőt néha, hogy ne ragadjon be. HDD-nél főleg.

[ Szerkesztve ]

(#16091) norbert1998 válasza LonGleY (#16086) üzenetére


norbert1998
veterán

Az van, szép csak nem modis. Havernak tt 530 se van, az is tetszetős. Csak nem 7 év a gari.

(#16092) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, mert ház ventilátort keresnék, az alaplap ASRock 970 Extreme3 van rajta 3 ventinek csatlakozó, egy 4 pines és 2 db 3 pines. Szempont 12 CM legyen és nagyon halk milyen típus az ajánlott 3 max. 4 ezer forintig, ami extra halk és hatékony is mellette, és nem kell ledes.

Van jelentősége, hogy 3 vagy 4 pines a csatlakozója olyan PWM-es kéne mindeképpen ?

Elős körben ezt néztem Enermax T.B. Silence PWM ház hűtő 12 cm /UCTB12P/

Illetve a CPU hűtőn lévő ventit is cserélném egy 4 pines ventire, de gondolom akkor ennek is megfelelne egy olyan venti mint házventinek a fentiek alapján :F

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#16093) Ren Hoek válasza maxxenergie (#16092) üzenetére


Ren Hoek
veterán

....Én azért döntöttem 4 pines PWM-es venti mellett, mert ott impulzusokban löki neki a feszt, ezért nem kell szórakozni a feszültség leszabályozásával az alaplapnak.

Legalábbis azt olvastam hogyha nem PWM-es a venti, akkor az alaplapon lévő ellenállás erősen felmelegedhet, ha nagyon alacsony fordulaton szeretnéd hajtani, alacsony feszeken. PWM-nél meg stabilan lövi neki a 12V-ot, csak impulzusokban arányosan, emiatt finoman szabályozható.

... de aztán lehet ez a felmelegedés nem jelentős... én is csak egy PWM-es cikkben olvastam :)
Ezért érdekelne mások véleménye is a dologról.

[ Szerkesztve ]

(#16094) maxxenergie válasza Ren Hoek (#16093) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Köszi, csak az a baj 2 venti kéne a házba, de az alaplapon csak egy 4 pines és 2 db 3 pines CHA FAN csati van, akkor a másikat hogy oldom meg ha így van :F

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#16095) varmi2 válasza Ren Hoek (#16093) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pontosan melyik ellenállás melegszik fel a sok tíz közül, ami az alaplapon van? ...
Ez így biztos nem igaz. 4 pines pwm-es venti csatira is lehet nyugottan kötni 3 pines ventit. Max nem fogja tudni szabályozni, és maxon pörög. Ennyi, nem melegszik túl egy ellenállás sem e miatt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16096) Ren Hoek válasza maxxenergie (#16094) üzenetére


Ren Hoek
veterán

amit én vettem most ventit azon van egy PWM 4 pines hosszabbító és így láncba lehet őket kötni. (Arctic viszont 'nem ajánlott' annyira, mert van a kategóriájában jobb...)

de tényleg nem akarok hülyeséget mondani, csak laikus érdeklődő vagyok a témában... kis amperes ventiknél szerintem nem lehet probléma az áram elfűtési jelenség...tehát lehet, hogy simán jó lesz a 3 pines venti is...

én is kíváncsi vagyok mi a helyzet igazából :)

(#16095) varmi2: Igen, ezaz, hogy "lehetséges" hogy nem szabályozható akkor és fullon pörög. Na pont ezért vettem PWM-es ventit inkább :)

[ Szerkesztve ]

(#16097) Grózi válasza Ren Hoek (#16096) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Arctic féle pwm-toldót nagyon gyorsan felejtsd el,hidd el szívtunk vele eleget.
maxxenergie
3 pinben BeQuiet Pure Wings2-t ajánlom,4 pinben nálam továbbra is a top hangban és teljesítményben is a Lepa Bol.Quiet-ez viszont ledes(szolid,legalább is a piros),kék és piros színben kapható.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16098) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

...de akkor tegyük tisztába a szaros kisbabát :D

Tulajdonképpen akkor mi az előnye a PWM-es 4 pines ventiknek?

Tehát, ha jólértem:

4 pinest 4 pinre kötve:100% vezérelhetőség, nincs áramelfűtés alacsony fesz-en (gyakorlatban nincs jelentősége)

3 pinest 4 pinre kötve: Megeshet, hogy nem lesz vezérelhető.

4 pinest 3 pinesre kötve: Lehet nem lesz vezérelhető? Vagy akkor az alaplap eleve csökkentett feszt ad neki, ha vezérelni szeretném alaplapos utility-vel.

[ Szerkesztve ]

(#16099) maxxenergie válasza Grózi (#16097) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Értem köszi az ajánlást. Ennél azt olvasom üzemi zajszint amit ajálnottál 19 Db Enermax T.B. Silence UCTB12 ugyanez 11 Db ez jelentené hogy halkabb ? Igaz az nem is 3K hanem 4K illetve ha egy 4 pines ház csati van a lapon akkor a másikat ha a 3-ra kötöm akkor nem lehet szabályozni a lappal akkor sem ha PWM-es a venti, vagy azok csak 4 pinesben vannak ami szabályozható, vagy 3 pinesbe is ? Mert a lapon ahogy írtam 2db 3 pines és csak egy 4 pines ház venti csati van. :F

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#16100) Grózi válasza maxxenergie (#16099) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A papír mindent elbír,főleg ha gyártói oldalon írják... :U Ha nem így lenne mindenki könnyen megtalálná a tutit.
Vagy fáradt vagyok vagy belekeveredtem a leírásodban a pin-ekbe.. :DDD
Lényeg:elméletileg a lapod szabályozza a 3 pin-s ventit is de a 4 pin-s biztos.Ha csak egy szabad csatlakozód van akkor ajánlom az Y 4 pin elosztót.
Ja és a Enermax T.B. Silence UCTB12 is egy csendes venti csak gyenge a légszállítása.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.