Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) Grózi válasza Rathrol (#16200) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Még leírjam párszor? :F
alfiboy Nincs mit!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16202) Rathrol válasza Grózi (#16201) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Nekem ennyi már elég lesz! :DDD Köszi 10x is! :)

(#16203) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Sziasztok!

A nyárra fel szeretném újítani a gépem szellőztetését és ki szeretném kérni a tanácsotokat a mikéntről. Adott egy Xigmatek Midgard II ház és egy Asrock H77 pro4/MVP lap. Jelenleg hátul kifelé fúj egy Arctic Ccooling F12 TC, és előlről (a két elülső hely közül a fentiről) szív be egy Coolink SWiF2-1201.

Nem igazán értek hozzá, úgyhogy inkább kérdezek, bocsánat ha nagyon redundáns dolgok.Először is az alaplapomat nézegetve ha jól látom fent van egy 4 pines CPU_fan1 (ide van jelenleg kötve a procihűtő) valamint egy 3 pines cpu_fan2, középen egy 3 pines pwr_fan (gondolom a tápnak, most nem látom mi van benne mert rálóg a cpu hűtő) és egy 4 pines cha_fan és alul még egy 3 pines cha_fan. Tehát a foglalt 4-pines cpufan-on, és a pwr_fan-on kívül a másik 3-ba (cpu_fan2, + 2 cha_fan) tudok tenni ventiket? Ezek közül az egyik 4-pines, az tudja kezelni a PWM-es ventit igaz (PWM=a terhelés függvényében szabályozza a fordulatszámát?)? Ezek fejében úgy lenne a legjobb megcsinálni, hogy maradjon elöl egy venti (felső vagy alsó helyen elöl? Van aki azt írta, hogy ha a vga vonalában van akkor nehezíti a hűtését, más pedig hogy segíti), menjen hátra egy PWM ami tolja kifelé amit a procihűtő küld neki? A harmadik pedig oldalról szívjon be, alulról szívjon be, vagy felülről szívjon ki? Eredetileg 4 ventivel számoltam, kár, hogy csak 3 hely van a lapon :( Nem lehet sehogy megoldani, hogy több legyen igaz?

Ha pedig ezek megvannak jön a nagy kérdés, hogy milyenek legyenek. Ez nehéz kérdés mert számítana mind a halkság mind a megfelelő hűtés/légszállítás, tehát olyanok kellenének amik igazából mindenben jók :D De talán inkább fontos a jobb teljesítmény, egy kis szélzaj nem zavar, játék közben meg amúgy se hallom :)
Amiket néztem (itt, itt és itt):
A nem PWM-es ventik:
- Scythe Kama Flow 2 12cm 1400rpm
- NOISEBLOCKER eLoop S-Series 120mm B12-2
- Be Quiet Pure Wings 2 (itteni ajánlások által)

PWM (ilyenek eddig nem nagyon néztem):
- LEPA BOL.Quiet PWM Blue (itteni ajánlások által, bár nem tetszik, hogy világít)
- esetleg a fent említettekből egy PWM verziós? pl:
- Noiseblocker NB eLoop S-Series B12-PS 120mm

A Noiseblocker kicsit kitűnik a többitől az ára miatt, de hajlandó vagyok megfizetni, hosszú távra tervezek :) Esetleg ha vannak jobb alternatívák azokat is megköszönöm, illetve ha valaki ezeket sorrendbe tudná esetleg tenni tudás alapján :)

Elnézést kérek a hosszú és fárasztó postért/sok kérdésért, előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#16204) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy 70x70-es ventire processzor hűtőre rögzítve, van ajánlott venti hatékony és halk kategóriában?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#16205) lehella válasza lehella (#16204) üzenetére


lehella
senior tag

Ezt a hűtőt kiszúrtam, ennyiért ingyen van, kérdés hogy 33dbA meg a 21.33 CFM jó-e

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#16206) Grózi válasza zsoltnyiri (#16203) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az általad nézett ventik közül a Pure Wings 2-t és a Lepa-t ajánlom és a Swift se rossz..A házban oldalra és alulra nem tennék ventit.2 elöl befújóra,1-1hátul és felül kifújóra.A pwr fan nem jó,nem tudod szabályozni.Én a 4 pin-s cha fan-ra tennék egy Y kábelel 2 Swift-t vagy Lepa-t(lényeg hogy egyforma legyen,jó a Swift is ha nem akarsz led-st+akkor csak mégegy Swift-t kell venned)-ezek mennének elölre.A 3 pin-s cha fan-ra pedig szintén Y elosztóval tennék 2db Pure Wings 2-t ami hátul és felül lenne.Itt Ph-n is kapsz Y kábelt 3 és 4 pinben is,de boltban is van.(5-700Ft/db,harisnyázottban 1300-1800FT/DB)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16207) eventus válasza lehella (#16205) üzenetére


eventus
veterán

8 centis nem fér rá? Könnyebb dolgod lenne: több a minőségibb választék.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16208) Grózi válasza lehella (#16205) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az minden csak nem halk.Csatlakozom Eventus-hoz,8 cmben a BE QUIET! Pure Wings 2 az egyik jó választás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16209) lehella


lehella
senior tag

Sajnos nem jó a 8 centis, vagy legalábbis akkor egyetlen csavarral tudnám rögzíteni a bordához :)
Lenne még ez a Spire, ez 21dbA-t bocsájt ki

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#16210) lehella válasza lehella (#16209) üzenetére


lehella
senior tag

Nézek szerintem egy használt bordát amire feltudok rakni már tudok keresni elterjedt venti méret alapján, majd jelentkezem :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#16211) Grózi válasza lehella (#16210) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Olyan bordát nézz amire 120 vagy 140mm-s venti megy,ezekből a méretekből van bőven jó venti.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16212) Rathrol válasza Grózi (#16206) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Alulra a táp mellé miért nem ajánlott ventilátort rakni ?

(#16213) LonGleY válasza Rathrol (#16212) üzenetére


LonGleY
veterán

Mert szükségtelen (2+1+1 venti mellett meg főképp). Jobb, ha a levegő inkább előről hátra-felülre irányul, mert így mindent átjár a levegő. Ha alul ömlene be több levegő, akkor a HDD-k kevesebbet kapnának, és csak a ház hátsó felében lenne intenzívebb a légáramlás. Gondolom én.

[ Szerkesztve ]

(#16214) ZeroX92P


ZeroX92P
tag

mióta megrendeltem a ty147et azóta leváltotta a ty147a remélem már nekem is az lesz a csomagban ha ideér még ebben az évezredben

(#16215) Rathrol válasza LonGleY (#16213) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Hát nekem a házam úgy van kialakítva hogy elől 2db 12cm ventilátor, az egyik a HDD-re irányul, a másik a VGA-ra! Alsó (táp melletti) a VGA hűti, így mindkét irányból megy rá friss levegő, az felfelé hajtsa elől lévő 2db 12cm ventilátor áramlását, akkor nem értem miért nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#16216) Grózi válasza Rathrol (#16215) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mert megtöri a légáramlást.A 2 első közül az alsó úgyis visz elég levegőt a vga-nak,ha mégsem akkor ritka sz@r hűtésű(vga) példányról beszélünk.Néha a kevesebb több..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16217) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!

Megcsináltam a radi-venti kapcsolatát a múltkor említett módon!
Felcsavaroztam a radira régi megdöglött ventilátor házat és arra gumicsavarral a ventiket!
Bátran ajánlom mindenkinek! Nagyon sokat jelent!
Keresek továbbá egy 90-120 mm ventit a proci hátamögé, ami az alaplap és a ház közötti levegőt mozgatná...
Lényeg, hogy slim legyen, mert csak az fér el.
Rá gondoltam![link]

(#16218) Grózi válasza Kbhont (#16217) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Megoldottad!
Az általad nézett venti elég halk és ha nem kell nagy légszállítás akkor jó választás!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16219) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Tisztelt Fórum tagok!

Meg tudná-e valaki mondani - esetleg saját tapasztalat alapján -, hogy az ASUS magyar nyelvű honlapján, az Asus Z97-A alaplap ismertetőjénél található alábbi szövegből - konyhanyelvre lefordítva - kiolvasható-e, hogy a CM 690 III számítógépház eredetileg installált, 3 pin-es csatlakozójú ventilátorait is tudja a lap szabályozni a Fan Xpert 3 vezérléssel. Az alaplapi csatlakozók egyébként 4 pin-esek.

"A Fan Xpert 3 egyaránt kezeli a három- és négytűs csatlakozójú CPU- és házventilátorokat. Megvizsgálja az egyes ventilátorok jellemzőit, és egyéni beállításokat ad meg az egyes ventilátorokhoz a hardveres érzékelők által a meghatározott területeken mért hőmérsékletértékek alapján. Gondoskodik a jó hűtési teljesítmény és az alacsony zajszint legjobb kombinációjáról. A Fan Xpert 3 a hardverszintű PWM/DC-kombinált módot is képes támogatni mind a CPU-, mint a házventilátorok esetén. Képes az alapértelmezett minimális érték alá is csökkenteni a CPU-ventilátor sebességét, hogy alacsony terhelés esetén extra csendes működést és további megtakarítást lehessen elérni."

A válaszokat megköszönve: Dzsozi56

(#16220) Grózi válasza Dzsozi56 (#16219) üzenetére


Grózi
Topikgazda

99% hogy igen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16221) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

A ház felső lapjára tervezek 2db 140-es vagy 2db 120-as ventilátort szerelni.
Fő szempont, hogy az alaplapi ventilátor vezérlő (Fan Xpert 3) által szabályozható legyen a fordulatszáma. Halk és egyben hosszú élettartammal rendelkezzen.
A korábbi kérdésemben idéztem az alaplap Fan Xpert 3 képességeinek rövid leírását. Ez alapján valószínűleg valamilyen módon a 3 pin-es légkavarókat is kezelni tudja az alaplap (Asus Z97-A).

Egyenlőre nekem két típusból három venti szimpatikus: 1-2.) Be quite Shadow(Silent) Wings PWM, 4 pin-es. 3.) Aerocool DS Dead Silence, 3 pin-es.
Utóbbi beharangozójában azt írták, hogy "az új ventilátorok MOLEX adapterrel kapcsolódnak a rendszerhez, de köthetőek akár közvetlenül az alaplapra is."

A kettő közül melyiket érdemesebb venni, illetve javaslatokat kérnék tőletek hasonló vagy szerintetek ezeknél jobb paraméterekkel rendelkező rendszerhűtő ventilátorokra. Mi alapján érdemes dönthet a 120 vagy 140mm-es változat mellett?

Köszönöm a segítséget előre is! Dzsozi56

(#16222) Grózi válasza Dzsozi56 (#16221) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Shadow Wings felesleges,bőven elég a Pure Wings 2 is.A ds egy nagyon halk venti,nekem is volt viszont nincs túl nagy légszállítása.Ajánlom figyelmedbe a Lepa Bol.Quiet-t(12cm),olyan halk mint a Ds viszont jobb a légszállítása és 4 pin-s.Vagy ami még nagyon jó(feltéve ha elfér) az a Thermalright Ty-147.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16223) NYPD


NYPD
aktív tag

A napokban beszereztem egy BQ Pure Wings 2-t, jó, de nekem maxon hangos, úgyhogy rákötöm szabályzóra. Egyébként légszállítása kiváló, csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#16224) Leafnshit válasza Grózi (#16222) üzenetére


Leafnshit
tag

Mi a különbség a shadow wings és apure wings 2 között? a shadow wingssel szimpatizálok, árban még pont beleférne. 2x SW PWM elölre és 2x mid speed hátra jó lehet? nem tetszik, hogy a bol quiet led-es. A pure wings szimpatikus, csak gondoltam a shadow wings hátha még jobban hűt azonos hang mellett.

HTC One M7

(#16225) Grózi válasza Leafnshit (#16224) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Gyakorlatban a különbség a csatlakozó(3 vs. 4pin) és az ár.Teljesítmény-hang ügyben tapasztalataim szerint gyakorlatig semmi.Azért az árért(shadow wings) inkább Akasa Apache-t vennék-akár 140mm-ben.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16226) zsoltnyiri válasza Grózi (#16225) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Köszi, ezt én is megjegyeztem.

[ Szerkesztve ]

(#16227) Leafnshit válasza Grózi (#16225) üzenetére


Leafnshit
tag

Ha jól látom a nem PWM shadow wings is 3 pines. De akkor marad a 2x pure wings 2 hátra és fel, elölre meg a PWM-en még gondolkozom. Fontosabb lenne a legjobb hűtési teljesítmény. De ezt az akasát megjegyeztem :R

HTC One M7

(#16228) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Tetszik a LEPA BOL.Quiet, ha volna 140-es méretben fontolóra venném. Mivel inkább a 140-esek felé hajlok, még egy utolsó kérdésem volna venti ügyben. Ajánlották még az Alppenföhn Wing-Boost 140 PWM-es légkavarót is. Van-e evvel kapcsolatban is tapasztalat , vélemény?

Köszönöm: Dzsozi56

(#16229) Grózi válasza Dzsozi56 (#16228) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha lenne 140mm-ben akkor most nem festetném a 2 db Vipert ami a gépemben van... :DDD (elüt a sárga)
A Wing-Boostok nem rossz ventik,de van náluk jobb is.140 mmben amit ajánlok az a Ty-147(ha elfér,hulla csendes és jó a légszállítása),ha a teljesítmény a fontos akkor Akasa Apache(ez csendesebb) vagy Viper(80%-tól van hangja rendesen,de teljesítmény is).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16230) do3om válasza Leafnshit (#16227) üzenetére


do3om
addikt

A venti körül a kör alakú házba amiben maga venti van a szélén vékony gumicsík fut.
A rögzítése is vérzéscsillapítós, gumibakok mennek a sarkakba, és ezekbe megy egy benyomható tüske amivel rögzíted a házhoz.

A pure teljesen műanyag hagyományos rögzítéssel.

Amugy ezek az extrák azért nem érnek annyit mint ami az árkülönbség a kettő között.

Szerk:
A pure azokkal a rögzítőfülekkel nekem jobban tetszik mint a drágább teli négyzet formája.
Nálam így vannak:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16231) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok .

Van 4 db ventim 4 pines Alpenföhn Wing-Boost 2 Toxic Green Plus 120 . Szeretném őket vezérelni de nem az alaplapról hanem ventiszabályzóval 10 k van rászánva . Milyen ventiszabályzót érdemes venni ? A ventiszabályzónak még egy pumpát is el kell vinnie 18w . Ahogyan nézem a ventiszabályzók többsége 3 pines, rá lehet dugni a ventiket vagy sem . Tudom fizikailag nem megy bele de szikével ezen lehet segíteni . Arra lennék kíváncsi hogy tartós használattal sérül e valamelyik ? Vagy van más megoldás valamiféle 4 pin to 3 pin átalakító kábel ?

Köszi :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#16232) Grózi válasza Andrej1 (#16231) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez biztosan vezérel 4 pin-s ventiket és tud csatornánként 20w-t + 0 és 12V között állítható,tehát ki is tudod kapcsolni a ventiket:
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16233) zsoltnyiri válasza do3om (#16230) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Akkor ha jól értem szerinted is elég a pure wings 2, maradok akkor annál! köszi :) Szép gép amúgy.

(#16234) Andrej1 válasza Grózi (#16232) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Köszönöm a segítséget :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#16235) ZeroX92P


ZeroX92P
tag

No hát potom 4hét után megérkeztek a ventik, kérdés felszerelni a hozzáadott kis gumi valamikkel vagy csavarral érdemes?

(#16236) Grózi válasza ZeroX92P (#16235) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Milyen venti és hova akarod szerelni?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16237) ZeroX92P válasza Grózi (#16236) üzenetére


ZeroX92P
tag

3db lepa előre nzxt h440 te ajánlottad :D

(#16238) Grózi válasza ZeroX92P (#16237) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem nem fogsz egyikben sem csalódni :K
Én felülre és előre is a gumituskókkal raktam be őket a H440-mbe.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16239) ZeroX92P válasza Grózi (#16238) üzenetére


ZeroX92P
tag

Végül én is a gumi mellett döntöttem, viszont ez az új ty 147A azzal hogy le lehet venni 300ig a fordulatot elgondolkodtatott hogy nem e kéne inkább előre is olyan, azt mondjuk nem néztem meg hogy befér-e.

(#16240) Grózi válasza ZeroX92P (#16239) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem tudod berakni,max. ha fúrsz lyukat a házra akkor 2 befér.A Lepa "csak" 600-ig(papíron,az alaplap szerint 400) megy le,ez tény de gyakorlatilag nincs hangja ezen a fordulaton.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16241) ZeroX92P válasza Grózi (#16240) üzenetére


ZeroX92P
tag

Nekem a fan expert csak 700-750ig hajlandó levinni a lepa-t, de mindegy igazából így is baromi jó, beváltotta a hozzá fűzött reményeim, lehet mellette csendben filmet nézni:D Most a leghangosabb a procihűtő az sajnos csak gyári intel, az lesz a következő beruházás.

(#16242) do3om


do3om
addikt

Ameddig pl egy HDD lekapcsolás után nem lesz halkabb a gép addig nem is volt az soha!
Nálam akkor halk amikor beállított idő után lenyomja a HDD-t ha nem használom na akkor érezhetően halkabb a gép mivel addig csak azt hallottam.
Ha nincs SSD-d nincs halk géped, mert csak hiszed hogy az.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16243) Grózi válasza do3om (#16242) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebben van igazság.Viszont háza is válogatja.Nekem ssd mellett van hdd,de érdekes mód -a h440 nem túl izmos hangszigetelése ellenére-ha csak közvetlen a ház mellé nem hajolsz nem hallani hogy megy-e.
Persze az se mindegy milyen hdd.
ZeroX92P
600-ig mindenképp le kell hogy menjen.A gyári Intel hütő meg egy kalap sz@rt se ér.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16244) ZeroX92P válasza Grózi (#16243) üzenetére


ZeroX92P
tag

És mivel lehetne levinni? Az a legkisebb amit a fan expert lemért azaz 750 ettől lejjebb nem tudom húzni, intel hűtőt meg nem kell bemutatni tudom hogy szar de laptopról váltottam nulláról építettem az asztalit cpu hűtőre már nemvolt keret.

(#16245) Grózi válasza ZeroX92P (#16244) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én inkább biosban állítanám,bár nálam a Fantastic tunning alapba levitte(Asrock Fatal1ty Z97).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16246) ZeroX92P válasza Grózi (#16245) üzenetére


ZeroX92P
tag

Én is biosba néztem először de a csodás intel hűtő miatt kell a fan expert, anélkül ugyanis cpu hőmérséklethez igazítja a fordulatszámot azaz 75fok felett felnyomja a ventiket maxra, játék közbe meg másodpercek alatt eléri a 75fokot :D nincs mese vennem kell majd egy cpu hűtőt addig ez nem lesz tökéletes

(#16247) Grózi válasza ZeroX92P (#16246) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nézz körbe itt aprón,kis pénzekből lehet izmos hűtőket venni!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16248) FullGas


FullGas
aktív tag

Megjött a Scythe Kaze Q. Rá kötöttem a két Be Quiet Pure Wings 2-t, fél gőzre állítottam, és teljesen elhalkultak :DD . Akinek nem szabályozza a lapja a 3pin-es ventiket annak szerintem jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#16249) Grózi válasza FullGas (#16248) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor örömbódóttság!! :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16250) FullGas válasza Grózi (#16249) üzenetére


FullGas
aktív tag

Igen, nagyon megérte :K
Még egyszer köszi a segítséget :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.