Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) Grózi válasza fenergie84 (#16650) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Így 4 pin-s gyakorlatilag kiesik,mert ami színben jó lenne az sz@r.Hasonló cípőben jártam én is,így választhatod az én utam is.(Akasa Viper lapátjait festővel lefújattam pirosra)
3 pin:
Ezt nyugodtan ajánlom,az egyik leghalkabb venti amit ismerek(van benne led,de nagyon szolid):[link]
Vagy még ez,sokan dicsérik:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16652) fenergie84 válasza Grózi (#16651) üzenetére


fenergie84
addikt

Értem, és köszönöm a tippeket :R

(#16653) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Gépház szellőztetésre tudnátok ajánlani 12cm-es ventit? Semmi led , 700-800rpm, nagyobb fordulatú nem érdekel mert nem szeretnék szabályozni szóval PWM sem kell. A lényeg annyi lenne hogy 0 hangja legyen, mivel csak 4db 12-es venti menne az egész házban, a leghangosabb dolog a HDD lesz. Vízhűtéssel megy a VGA + CPU házon kívüli radiátorokkal, csak azért kéne venti a házba hogy az alaplap ne gyulladjon fel. Ár mindegy, ha csak drágábban van jó nem sajnálom rá a pénzt.

Ezt néztem, elég tetszetős. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#16654) zsoltnyiri válasza HollyBoni (#16653) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Nekem érkezőbe vannak (bár PWM-es) shadow wingsek, akkor tudok majd véleményt mondani :)

12V-on 1500, úgyhogy szabályoznod kellene őket. 5 V körül megy 500-on.

[ Szerkesztve ]

(#16655) HollyBoni válasza zsoltnyiri (#16654) üzenetére


HollyBoni
veterán

Azok milyen fordulaton mennek?

Szerk.: Ott már gondolom van szélzaj meg lehet motor is morgósabb tud lenni mivel kétszer annyi áramot vesz fel, de majd írj róla. :K

[ Szerkesztve ]

(#16656) Grózi válasza HollyBoni (#16653) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A link nem jó.Amiket ajánlok:
LEPA BOL.Quiet Tri-Speed 120
Nanoxia Deep Silence 120 mm (9V-s adapterrel)
Enermax T.B.Silence Manual UCTB12A-ló úrnagyon dícsérte
Aerocool Dead Silence-van led nélküliben is (7V adapterrel)
Ahova odaírtam,azokhoz mind jár gyárilag az adapter is.
(#16655) Azt mondtad pwm nem-a Shadow Wings pwm-s.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16657) HollyBoni válasza Grózi (#16656) üzenetére


HollyBoni
veterán

[link] (Az előző aquatuning-os link akart lenni, az sokszor nem működik)

Van belőle fix fordulatú, ez 800-as fordulaton megy ami pont jó.

Megnézem őket, köszi. :R

Ugye a 7V-os adapter nem olyan hogy molexen 5V és 12V-ra megy? Mert az kicsit öngyilkosság. :))

(#16658) zsoltnyiri válasza HollyBoni (#16655) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Én is kicsit szabályozni fogom :) Amúgy meg elég ha akkor néma, amikor nincs igénybe véve a gép. Játék közben a Giga 280x úgyis korrekt porszívóként működik, na meg úgyis rajtam a fejes :))

(#16659) Grózi válasza HollyBoni (#16657) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezért nem adnék ennyit,akkor inkább egy Pure Wings 2 7V-s adapterrel.(vagy azok közül amit ajánlottam)
Amire én gondoltam az nem az(tényleg öngyilkos)
Ilyet adnak a ventikhez(Van 5-7-9V-ben):[link]

Vagy vehetsz ilyet 3-sban(szintén van 5-7-9v-ben+sok színben):[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16660) sten1990


sten1990
tag

Egy Zalman Z5 Plus házba lehetne rakni 140mm-es ventiket?

Youtube-n láttam,hogy valamilyen okból a 14cm-es vegas jóval halkabb mint a 12cm-es,bár nem tudom miért.(Mikrofonos tesztnél)

140mm:
[link]

120mm:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16661) Grózi válasza sten1990 (#16660) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Gyártói oldal szerint csak 120mm,de előre és felülre be lehet tenni,maximum kell 2 plusz lyukat fúrni.
Halottad már a mondást hogy a leghalkabb 120mm-s venti a 140mm-s?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16662) sten1990


sten1990
tag

Igen én is ezt láttam,ezért kérdeztem,hogy hátha tévedtem volna,de ezek szerint nem. Hát majd akkor fúrok oda lyukat,vagy a kötegelő csodákra képes :)

Nem hallottam még ezt a mondást,de most már tudom :D

[ Szerkesztve ]

(#16663) Grózi válasza sten1990 (#16662) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azért a lyuk jobb mint a kötegelő...Pillanatok alatt megvan,csak a fémreszeléket fújasd ki a gépházból!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16664) eventus válasza sten1990 (#16660) üzenetére


eventus
veterán

Jól kerreg. Én is a 14 centis ventikre szavazok.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16665) sten1990


sten1990
tag

Hát eléggé kerreg,bár igaz max fordulaton volt tesztelve a 12cm-es.

(#16666) eventus válasza sten1990 (#16665) üzenetére


eventus
veterán

Be Quiet pure wings 2 14 cm, ilyet vegyél

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16667) sten1990


sten1990
tag

Azon sajnos nincs ki-be kapcsolható led világítás.

(#16668) sten1990


sten1990
tag

A pc ház hátsó részére milyen 12cm-es venti a legjobb választás? Artic f12 pro-t néztem,de inkább kerülném az artic-ot

(#16669) Grózi válasza sten1990 (#16668) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kicsit olvass vissza,fárasztó már 100* elmondani ugyanazt.Korábban leírtam az Arcticot,ajánlottam led sort(akkor nem kell világítós venti) és 120mm-ben találsz 3-5 3 ill. 4 pin-s ventit.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16670) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Érdekes, ugye írtam hogy az egyik Bitfenix nagyon rezonál. Viszont csak akkor ha vízszintesen van, és lefele tolja a levegőt. Bármilyen más pozicióban kb egyáltalán nem rezonál... Ez vajon mitől lehet?

(#16671) LonGleY válasza HollyBoni (#16670) üzenetére


LonGleY
veterán

A "csak" és a "honnan tudjuk"-nál komolyabb választ várnál?

[ Szerkesztve ]

(#16672) zsoltnyiri válasza Grózi (#16669) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Lehet, hogy ha lenne valahogy egy összefoglaló leírva az ajánlott 4-5-6 ventivel megkönnyítené az életed :))

[ Szerkesztve ]

(#16673) HollyBoni válasza LonGleY (#16671) üzenetére


HollyBoni
veterán

Gondoltam találkozott már valaki ilyennel és tudja mi okozza a dolgot.

Látom megint hozod a formád, gratulálok. Gondolom nagyon büszke vagy magadra hogy az interneten random embereket hülyének nézhetsz, növeli az egód. Elnézést kérek, nem kérdezek többet semmit, elvégre a fórum csak kötekedésre van, mivel k*rvára unatkoznak az emberek. :R Írhatsz majd valami okoskodó választ, lesz*rom.

[ Szerkesztve ]

(#16674) LonGleY válasza HollyBoni (#16673) üzenetére


LonGleY
veterán

Miért, szerinted létezik értelmes válasz rá?..
Gratulálj magadnak!

[ Szerkesztve ]

(#16675) HollyBoni válasza LonGleY (#16674) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem tudom hogy létezik e rá értelmes válasz, éppen ezért kérdeztem meg.

Ha meg nem létezik, vagy te nem tudod, akkor elég egyszerű, nem kell semmit írni. Ehelyett te beírsz egy flegma, okoskodó hozzászólást, mert annak ugye nagyon sok értelme van, és engem állítasz be hülyének... :o Csak annyit tudok elképzelni hogy iszonyatosan unatkozol.

(#16676) sten1990


sten1990
tag

A venti felépítésében lehet a gond. Meg kell nézni a csapágy típusát,hogyan illeszkednek a venti egyes részei egymáshoz. De őszintén fene tudja,lehet gyári hiba is. Tényleg jó lenne ha lenne egy összefoglaló a ventikről,hogy a csapágyak miben különböznek. Pl én is kérdeztem,hogy ezeknél az enermax ventiknél mi ez a twister csapágy,de most néztem hogy már abból is van 2.generáció is.
Én hülye vagyok hozzá ezért jöttem ide,hogy kérdezzem,mert érdekel,de ha valaki nem tud semmit akkor persze,hogy idegesítő tudok lenni :D
Ezért lenne jó egy részletes összefoglaló.

(#16677) sten1990 válasza Grózi (#16669) üzenetére


sten1990
tag

Félre értettük egymást. Tényleg sok mindent kérdeztem egyszerre,őszintén sajnálom. 4db ki-be kapcsolhatós venti kell (2 vegas mindenképp,mert tetszik a sparkle effect,és csak ennél a típusnál van,de mivel mondtad hogy gyenge,ezért kellene +2 ki-be kapcsolható ledes venti ami nagyobb cfm-et tud,de mellette nem egy porszívó hangú.) MIvel mondtad,hogy az Arctic személyes véleményed szerint nem jó,ezért a hátsó részre nem vennék arctic f12 pro-t,hanem valami csendesebbet és jobbat,de oda már nekem nem kell ledes venti,hisz van már 4db venti ami világítana. Bocs,ha értehetlenűl fogalmaztam meg a kérdéseket.
Sajnos nem vagyok idő milliomos,hogy közel 17000 választ és kérdést végig böngésszek.

(#16678) sten1990


sten1990
tag

A venti vezérlőre meg kicsit visszatérve,találtam egy olyat amivel tényleg ki-be lehet kapcsolni a ventik led világítását. A kérdés csupán az,hogy csak a spectre pro ventiknél működik ez a dolog,vagy más ledes ventiknél is?

Itt a videó:
[link]

(#16679) eventus válasza HollyBoni (#16670) üzenetére


eventus
veterán

Vannak valóban olyan ventik, amik nem szeretnek vízszintesen lenni, csak függőlegesen. Olvastam ilyenről, csapágy lehet a ludas.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16680) Humy


Humy
csendes tag

Sziasztok! Vennék egy pár darab XILENCE COO-XPF120.R ventit mert nem sok minden mozgatja a levegőt most a házikómban hely meg van bőven, és nem akarok sokat költeni. Ha tudtok jobbat hasonló ár/érték aránnyal nyugodtan rábeszélhettek. Az lenne a kérdésem hogy hol érdemes vásárolni, tudtok-e valami frankó kis olcsó webshoppot mert a goggle első 20 találata nem nyűgözött le. Az sem probléma ha valami kínai webáruház elvégre nem sürgős a dolog. PCX-et találtam magyarban mint legolcsóbbat, de velük már nagyon sok garanciális vitám volt, leginkább mert szarnak az ügyfél fejére, szóval ha lehet őket elkerülném.

(#16681) HollyBoni válasza eventus (#16679) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az a fura, hogy csak akkor rezonál ha vízszintesen van, ÉS lefele fúj. Ha megfordítom akkor jó. :))

Írtam a merlinnek, remélem visszaveszik őket.

(#16682) demmer123


demmer123
őstag

Erről a ventiről mi a véleményetek hangos?

[link]

(#16683) Grózi válasza sten1990 (#16678) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Neked és demmer123-nak is:a Bitfenixek(sem a Spectre-sem a Pro) nem éppen halk+a légszállításuk se eget verő.Amúgy hidd el én se vagyok időmilliomos,próbálok segíteni de fárasztó ugyanazt többször elmondani.Míg megírtad a hozzászólásod annyi ídő alatt csak az utolsó oldalon találtál volna választ a kérdésedre.(mondtam többször én is az összefoglalót ahol méret és pin szám szerint lehetne ajánlani több ventit is).De hogy a kérdésedre is válaszoljak,120mm 3pin nem led-sben házhűtésre a Nanaoxia Deep Silence 1300 és a Pure Wings 2 a legjobb választás-szerintem.Amúgy hiába veszel olyan vezérlőt ami ki tudja kapcsolni a ledet,ha az adott venti ezt nem támogatja."de ha valaki nem tud semmit akkor persze,hogy idegesítő tudok lenni :D"-ezt nekem szántad?
HollyBoni
Sok olyan venti van ami vízszintes helyzetben rezonál,ez általában a csapágy hibája.Merlinesek korrektek nagyon,de ez igazából nem garanciális gond-ettől függetlenül lehet kicserélik(ha valaki akkor ők).Viszont mivel az utódjával is ez lesz a helyzet(99%),ha visszaveszik azt javaslom válassz mást!
Humy Papíron ez is az(írja hogy 4 pin) :[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16684) HollyBoni válasza Grózi (#16683) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az a fura, hogy a két ventiből csak az egyik csinálja ezt, és az is csak akkor ha vízszintesen van és lefele fúj, minden más pozícióban ok. Szóval selejt.

Elvileg 8 napig jogom van elállni a vásárlástól, mindkét ventit ki szeretném cserélni más típusra. Gondoltam oké lesz, de mikor fél napot járatom és már kerreg mint egy 5 éves hűtő, az nagyon nem oké. A rezonáció az egyik ventin pedig tényleg nagyon brutális, az egész radi átveszi amin van, a radi pedig talpakon van padlón, szóval a padló is átveszi... Kicsit hangos.

Nem tudom mit kéne venni helyette. Írtad a megaflow-ot, te mennyi ideig használtad? A venti az egész életét vízszintesen fogja eltölteni, kicsit félek hogy hamar meg fog halni a csúszócsapágy miatt, úgy tudom azok nem szeretik a vízszintes működést.
Még ez is szimpatikus, de fogalmam sincs milyen fajta csapágy van benne, néhány helyen azt olvastam hogy sima csúszó valami menő névvel...

[ Szerkesztve ]

(#16685) demmer123 válasza Grózi (#16683) üzenetére


demmer123
őstag

Aha értelek és köszi de én nem a bitfenixet mondtam lehetséges rosszat linkeltem.

Erről szeretnék véleményt kérni hogy ez milyen ventilátor?Azt mondják susog össze vissza és rossz az egész.

[link]

Azért kérdezem mert gyárilag lesz benne a gépházamba a venti és ha tényleg rossz akkor veszek egy pure wings 2-őt előre 2db-ot.

(#16686) Grózi válasza HollyBoni (#16684) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Neked és demmer123-nak is,hiszen hasonló cipőben jártok:
A Megaflow nekem 2 gépben szolgált,hosszabb ideig(7-8 hónap,napi 24 óra) a seed szerverként működő gépemben,egy Ds Silence házban függőlegesen,szabályozás nélkül(12V).Ez alatt mindvégig csendben tette a dolgát.A Phanteks-ről személyes tapasztalatom nincs,viszont olyan ismerősöm dicséri aki nem ma kezdte és adok a szavára.Ha annyira kerreg akkor tuti hogy hibás példány-szerintem biztos kicserélik.
demmer123
Egy kis szösszenet vagy úgymond magánvélemény: hiába kérdezgeted előre mi mennyit fog menni(proci-Haswell topic),mennyire hangos(házventi a kinézett házban)-előre nem fogja senki tudni megmondani neked,hogy az adott proci mennyit megy az adott lapban,mennyire hűti le az adott hütő az adott procit(kompakt vízhűtés topic-ugye attól is függ milyen fesz. éhes a proci...)-majd ha meglesz,akkor az adott példányra tudnak tanácsot adni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16687) HollyBoni válasza Grózi (#16686) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor szerintem megaflow lesz, remélem bírni fogja vízszintesen is a használatot. Végülis csak akkor lesz bekapcsolva ha terhelve van a gép, szóval nem fog nagyon sokat menni.

[ Szerkesztve ]

(#16688) Grózi válasza HollyBoni (#16687) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem nem lesz vele gond,igaz hogy állítva használtam de biztos vagyok benne(annak ellenére hogy nem emlékszem ;] ),hogy mikor teszteltem,forgattam is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16689) HollyBoni válasza Grózi (#16688) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mondjuk az más hogy az egész életét vízszintesen tölti a venti mintha csak megforgatnád, de ha a dobozból kivéve nincs rossz csapágy hangja már előrébb leszek. :D

[ Szerkesztve ]

(#16690) Grózi válasza HollyBoni (#16689) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jogos!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16691) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv.

1500Ft-ért, Enermax Cluster mennyire éri meg? 2db Aerocool DS Blue Edition mellett menne és jó lenne ha nem lenne -sokkal- hangosabb.

Üdv.:M.

(#16692) Grózi válasza minek?:S (#16691) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Annyiért megéri,feltéve ha nem egy 2 éves darab.Azért valamivel hangosabb mint a Ds.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16693) csakdzsó


csakdzsó
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy 140mm-es házhűtő ventilátorra.A lényeg,hogy nagyon halk legyen miközben hűteni is tudjon valamennyire.Fél méterre vagyok a géptől,de nem akarom hallani.Az ár nem elsődleges tényező,csak a tudásuk.Ezekre gondoltam hirtelen:

Nanoxia Deep Silence 140 - 1100

Thermalright X-Silent Fan - 140mm

be quiet! Pure Wings 2

Nem akarok foglalkozni vezérléssel,tehát csak 3pines lenne jó nekem.A fordulatszám pedig kb 800 rpm tartományra állítanám.

A véleményeteket kérném a három ventilátorról,hogy a leírt kívánalmaknak melyik felelne meg jobban.

Kösz előre is.

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#16694) Grózi válasza csakdzsó (#16693) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Pure Wings2-vel és a Nanoxiával nem nyúlsz mellé.Hangra,légszállításra ugyanaz.a Nanoxiához alapba adnak 7V adaptert.Amelyik jobban tetszik-illik a gépedbe azt vedd!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16695) csakdzsó válasza Grózi (#16694) üzenetére


csakdzsó
tag

És a Thermalrightról mi a véleményed?Viszont mindhárom ventinél keveslem az élettartamot.50 000-80 000 óra.Ez elég gyenge nem?

Van még egy jelentkező,de az drága nagyon:Noiseblocker black silent 140mm pk-1.Erről lehet valamit tudni?

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#16696) do3om válasza csakdzsó (#16695) üzenetére


do3om
addikt

Bizony az élettartam amit megadtak egy szar :C
Ismered a számológépet (sok telefonon is van már, meg amiről most írsz.
Na szóval:
80 000/24=3333.333333 enni nap nem tűnik soknak :( Nem baj tovább osztunk hátha az évek felfoghatóbbak egyeseknek.
3333.333333/365=9,13 Év, na ez szar mert pl nekem az AMD Athlon 64 3000+-on lévő hűtés még mindig tök jól meg erre ez meg már lehet beszarik majd?

Bárcsak olyan szerinted keveset bírna hibátlanul (tehát halkan, mert menni elmegy csak nem mindegy hogy) mint amit megjegyeztél problémádnak.
:R

;] ;]

Szerk.
Francba most jut eszembe hogy vagy 2 éve ventit kellet cserélnem az Athlon 64-emen :W
Akkor az sem jó már példának.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16697) zsoltnyiri válasza do3om (#16696) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Ha csak 12 orat megy a gep egy nap meg rogton 9x2=18 ev.. :D szegeny pont felnott korara halna meg? :(

[ Szerkesztve ]

(#16698) Grózi válasza csakdzsó (#16695) üzenetére


Grózi
Topikgazda

do3om mindent elmondott az élettartamról,de egyébként akármilyen ventit veszel 2 vagy max. 3 év után muszáj cserélni,addigra sokat romlik.A Thermalright-t még nem próbáltam,viszont a másik kettő tuti választás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16699) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Merlintől email válaszra ne számítsak?

(#16700) zsoltnyiri válasza HollyBoni (#16699) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Nekem par napja fel oran belul válaszoltak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.