Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) Grózi válasza tailor74 (#16150) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez csak teszt nélküli "promó",de ha már itt is azt írják hogy hangos lehet az már rég rossz.Véleményem szerint az Arctic leragadt kb. 5-8 évvel ezelőtti szinten.Akkor még elment,ma már nagyon gyenge.És árban sincs sok különbség mondjuk egy Pure Wings 2-höz képest ami nagyságrendekkel jobb minden tekintetben.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16152) FullGas


FullGas
aktív tag

Megjött a két darab Pure Wings 2 venti, plusz rendeltem egy DeepCool Gammaxx 300 proci hűtőt is :) Holnap beszerelem őket, kíváncsi vagyok mennyire lesz halkabb.

Lenne még egy olyan kérdésem hogy a lapomon 2db 4pin csatlakozó van. Viszont a proci hűtőnek van egy 4 és egy 3 pin-es csatija is. A proci 3 pin csatijára is rá lehet dugni a ház ventilátort?

(#16153) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy CoolerMaster Silencio 650 pure házam, amiben van beépített ventilátor szabályzó (3 pin ventilátor csatlakozója van), nos az lenne a kérdésem hogy bármilyen 3 pin ventilátort megtud hajtani, vagy csak a CoolerMaster Silent Fan 120 SI2 ventilátorhoz jó?
Nemtudom milyen a vezérlője, megtudna hajtani 1500rpm ventilátorokat is vajon, vagy csak a gyári ventilátorához készítették a vezérlőjét?

Amúgy maga a Silent Fan 120 SI2 ventilátor ajánlott kategória itt?

[ Szerkesztve ]

(#16154) Henk válasza Rathrol (#16153) üzenetére


Henk
veterán

Egyik gyártó sem csinál kifejezetten egy adott ventihez szabályzót, szerintem bármilyen 3 pinest ráköthetsz. Ha biztosra akarsz menni, hogy ne legyen túlterhelve akkor a szabályzó paramétereit kéne kideríteni. Ha ez nem megy akkor a gyári venti adatai alapján az új kiválasztott ventiről már tudod, hogy a teljesítménye alatta lesz e az eredetinek. Ha minimálisan felette is lenne szerintem annyi ráhagyása van. Ha jól néztem ezek az adatai a gyárinak.

(#16155) Grózi válasza FullGas (#16152) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ráteheted,de akkor a 4 pin-s cpu fannal együtt szabályozza.Viszont használhatod nyugodtan a 4 pin-s cha fan aljzatokat is.
Rathrol
Bármilyen ventit ráköthetsz csak azért 0,25 A-nál ne legyen nagyobb darabjának az áramfelvétele.Javaslom a gyári venti helyett a Pure Wings 2-t.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16156) Rathrol válasza Grózi (#16155) üzenetére


Rathrol
aktív tag

[link]
Erre gondolsz?

(#16157) Grózi válasza Rathrol (#16156) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,de olcsóbban is megkapod(2500) máshol.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16158) Rathrol válasza Grózi (#16157) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Eltudnád küldeni privátba kérlek, én 2600ft láttam csak. :/

(#16160) Rathrol válasza LonGleY (#16159) üzenetére


Rathrol
aktív tag

100ft is sok! :C Meg nem 1db veszek, szóval nemtudom mit vagy úgy oda! :DDD

(#16161) FullGas válasza Rathrol (#16158) üzenetére


FullGas
aktív tag

Én a Microstore-tól rendeltem szerdán, péntekre itt volt.

(#16162) Grózi válasza Rathrol (#16158) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Boltban olcsóbban nem kapsz,csak itt Ph-n.(Oranos,Sipi85...)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16163) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Köszönöm szépen srácok! :)

(#16164) loki79


loki79
csendes tag

Üdv mindenkinek,

Zalman z11 plusos házba kellene két ventilátor, egy alulra és egy fölülre. Túl nagy a meleg a házamban és úgy gondolom rossz a hőelvezetés. Azt nem tudom ,hogy alul a táp mellé elfér egy 14 cm-es venti vagy be kell érnem egy 12cm-es ventilátorral ? Fölülre meg ha minden igaz 12cm-es kell. Abszolút nem vagyok témában ezen a téren ezért a ti segítségeteket kérném. Előnyben vannak a halk és kék színű ventilátorok, nem baj ha fekete vagy fehér csak más színű ne legyen mivel full kék a házam belseje. :DDD A keretem rá összesen 7, max. 9 ezer forint. Előre is köszönöm!

(#16165) Grózi válasza loki79 (#16164) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 pinben Be Quiet Pure Wings 2(2600/db),4 pinben Lepa Bol.Quiet Blue(3200/db).Ha van 4 pin-s szabad csatid akkor az utóbbit preferáld!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16166) loki79 válasza Grózi (#16165) üzenetére


loki79
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Akkor két Be Quiet Pure Wings 2 lesz. Még abban segíts kérlek ,hogy ebben a házban alul elfér a 14-es venti http://www.zalman.com/global/product/Product_Read.php?Idx=476 ?

(#16167) Grózi válasza loki79 (#16166) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Gyári oldal szerint igen.Bottom(alul) 120/140.
140mm-ben is jó a Pure Wings 2,csak drágább.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16168) loki79 válasza Grózi (#16167) üzenetére


loki79
csendes tag

Köszönöm a segítséget!!! Biztosra megyek és rendelek két 120mm-est :P

(#16169) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 12cm-es ventilátort, ház oldallapra lenne szerelve, hogy friss levegőt szívon be. Halk, de jó légszállítóképességű ventilátort szeretnék venni ami nem fog ciripelni/csörögni/meghalni egy pár évig, 2-3.500 forintból. Mt tanácsoltok, melyikkel járnék a legjobban?

Köszi!

(#16170) patomi válasza loki79 (#16168) üzenetére


patomi
őstag

A z11-be nekem volt alul venti, de 0 jelentősége volt, semmit nem hozott. Ha az oldalsó kicsi(2db) 80mm-es be van kötve, azokat kapcsold ki. Többet segít.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#16171) loki79 válasza patomi (#16170) üzenetére


loki79
csendes tag

Ezt már én is olvastam valamilyen angol fórumon, hogy az oldalsó két kicsinek több hátránya mint előnye van, csak lapoztam is tovább mivel a hozzászóló szerint érdemes megfordítani a két kicsit ,hogy befele szívja a levegőt, ez jól is hangzik de mivel nincs porszűrő ezért gondolom meg is telne a ház porral. Vagy te mit gondolsz erről ?

Még azt had kérdezzem meg ,hogy a gyári ventilátorok jó minőségűek vagy esetleg érdemes azokat is lecserélni ?

(#16172) patomi válasza loki79 (#16171) üzenetére


patomi
őstag

Én egyszerűen nem kötöttem be, de a befújás is jó megoldás, mivel elől csak 1db. venti van, ami szvsz kevés. A ventik minőségével én elégedett voltam, talán a hátsó molexest érdemes átkötni 5 voltra.. A porszűrők sem sokat értek szerintem.
Én úgy szereltem át, hogy alulra került az egyik kék ledes*** és a ház elejébe egy 140mm-es ventit vettem.
Azért a képen látszik, hogy a porszűrő nem sokat ér:[link]Vagyis nyugodtan megfordíthatod a 80mm-es ventiket.

***(sajan ez nem ért semmit hűtésben, de egy próbát megér hátha nálad igen)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#16173) Rathrol


Rathrol
aktív tag

14cm 4pin PWM melyik venilátort ajánlanátok?

(#16174) loki79 válasza patomi (#16172) üzenetére


loki79
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat,megpróbálkozom a leírtakkal és ha így sem lesz javulás nincs mit csinálnom, beletörődök :D

(#16175) Grózi válasza NYPD (#16169) üzenetére


Grózi
Topikgazda

BQ Pure Wings 2
Rathrol
Ha elfér akkor Thermalright TY-147 az egyik legjobb választás.Kicsit drágább és nagy teljesítményű az Akasa Apache Black-ez főként bordára/radira,nem házhűtésre.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16176) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!
Van 1db molex csatlakozású ventim, amit le szeretnék 5V-ra szabályozni bekötéssel.
Valaki ért hozzá tud segíteni?

(#16177) slashing


slashing
senior tag

Sziasztok,

Ilyen házam van, most kap új cpu hűtőt és ház hűtőt az lenne a kérdés hogy szerintetek a házhűtő szívja ki vagy fújja be a levegőt? A képen látható háznál annyiban különbözik az enyém hogy közvetlen középen a cpu fölött lukacsos nincs elcsúszva a szélére.

[ Szerkesztve ]

(#16178) Grózi válasza slashing (#16177) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kifele fújjon!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16179) slashing válasza Grózi (#16178) üzenetére


slashing
senior tag

Köszi!

(#16180) szatyor1972


szatyor1972
tag

Üdv
Tudom nem tartozik szorosan a témához, de le szeretném cserélni a proci hűtőn a ventilátort.
A hűtő pedig egy cooler master hyper 212+.
A segítséget előre is köszönöm.

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#16181) LonGleY válasza szatyor1972 (#16180) üzenetére


LonGleY
veterán

Hát, tedd.

(#16182) szatyor1972 válasza LonGleY (#16181) üzenetére


szatyor1972
tag

Látom neked külön is le kellet volna írnom, hogy mit is szerettem volna kérdezni.
A kérdés : milyen ventilátort vegyek a régi helyett.

[ Szerkesztve ]

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#16183) eventus válasza szatyor1972 (#16182) üzenetére


eventus
veterán

Jogos a "hát tedd".. semmi konkrétumot, elvárást nem írtál :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16184) FullGas válasza Grózi (#16114) üzenetére


FullGas
aktív tag

A pure Wings 2 ventiket rá dugtam a lapon lévő 2db 4 pines csatira, viszont nem sikerült szabályoznom, így maxon pörögnek. Lehetséges hogy mégsem képes szabályozni a lapom (H97 Pro 4)?

[ Szerkesztve ]

(#16185) eventus válasza FullGas (#16184) üzenetére


eventus
veterán

Alaplap programjával sem tudod?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16186) FullGas válasza eventus (#16185) üzenetére


FullGas
aktív tag

Sajnos nem :(
Hiába állítgatom nem reagál rá. Ha lefuttatom a FAN test-et akkor minden %-ra a max fordulatszámot írja ki.

(#16187) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Segítségetek kérném.
Corsair 350D házba néztem Nanoxia PWM ventiket. 24/7-ben üzemelne nappaliban, ezért lényeges a halkság, de azért mozgassa megfelelően a levegőt, mindenes gépnek lesz.
- Jó választás vagy lenne jobb ajánlat?
- Előre 2x140mm vagy 2x120mm a jobb választás?
Első ventiknél közbeszól, hogy későbbiekben tervben van felüre H105, alaplapnak csak 2x system fan csatlakozója van (Z97M-Plus).
- Jó elgondolás, hogy a ház ventiket egy
[ilyenre kötném,]
tudom róla külön állítani a ventiket?
- Lenne kábelesen más/jobb ajánlat? (biosból szeretném megoldani)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

...

(#16188) Ren Hoek válasza castiels (#16176) üzenetére


Ren Hoek
veterán

...én úgy csináltam, hogy volt egy molex anya-apa és megcseréltem a végét - és akkor 5V-ra jut az az ág (össze kell nyomni kicsit a tüskék lábait és akkor kijönnek, de fontos hogy mielőtt visszadugod, legyen széthajtva)

Ugyanakkor 2 ventit használtam simán összedrótozva barkácsolva szigszalaggal 1x jól szigetelve, kívülről még Ductape-l betekerve, hogy nehogy szétjöjjön, ha találsz valami molex véget otthon...

Persze gondolom van erre valami átalakító is tuti, mert a házibarkács nem túl elegáns :D

(#16189) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Xilence Red Wings pwm (4pin) mennyire ajánlott itt ? LEPA BOL.Quiet PWM-tól mennyivel jobb?

(#16190) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

vélemény a PHANTEKS 140mm ventikről?

tervezek venni egy PHANTEKS házat is, ahhoz venném plusba a 2-3 ventit
vagy fekete alapon fehér, vagy fehér alapon fekete.. a ház is fekete-fehér [gyárilag van 5 venti benne]


[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16191) Grózi válasza alfiboy (#16187) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A nanoxia jó választás,nagyon csendesek!!!Elölre én 140-t tennék(a leghalkabb 120-s az a 140-s elv alapján is).Jó az a kábel is amit néztél,én ezt használom:[link]
Fullgas Akkor maradt a 3 pin-s csati vagy molexről hajtod vagy egy szabályzót beszerzel.
Rathrol A Xilence Red Wing árkategóriájához képest nagyon jó,de a Lepa sokkal csendesebb nagyobb légszállítás melett.
scope2007 Már szemeztem velük én is,de még nem próbáltam.Majd te leteszteled! :D

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16192) FullGas válasza Grózi (#16191) üzenetére


FullGas
aktív tag

Szabályzóra tudsz mutatni példát? Milyet érdemes és honnan?

(#16193) Grózi válasza FullGas (#16192) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hány ventihez kéne?
Scythe és Phobya vezérlőim voltak,rosszat nem tudok rájuk mondani.Ha elég 4,akkor ez nem rossz vétel:
[link]
Újonnan 4-4500 körül van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16194) FullGas válasza Grózi (#16193) üzenetére


FullGas
aktív tag

Jelenleg 2 venti van a házban, szerintem egyenlőre nem is lesz több.

(#16195) Grózi válasza FullGas (#16194) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahhoz még egy Zalman Fanmate is elég lenne Y kábelel,ha nem akarsz előlapit.Bár az is lenne együtt 1500 és akkor állandóan hátra kell nyúlkálni...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16196) alfiboy válasza Grózi (#16191) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Igen ismerem, 750D-ben használom, ezért esett rá a választás, csak Shell mérései kicsit megzavartak.
Előre 140mm, hátra 120mm nem kavar be az elosztónál, tudom külön szabályozni a ventiket?

...

(#16197) FullGas válasza Grózi (#16195) üzenetére


FullGas
aktív tag

Lecsaptam arra amit linkeltél. 3025Ft postával együtt
Köszi a segítséget :R

(#16198) Grózi válasza alfiboy (#16196) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha a két venti(120-140) feszültségalapú vezérlőre(7-9-12V pl) teszed akkor nem gond,csak a fordulat nem lesz azonos.
Fullgas Annyiért megérte nagyon!Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16199) alfiboy válasza Grózi (#16198) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Így teljesen tiszta.
Köszi szépen a segítséget!
:R

[ Szerkesztve ]

...

(#16200) Rathrol válasza Grózi (#16191) üzenetére


Rathrol
aktív tag

LEPA BOL.Quiet PWM 5000ft alatt ez a bestbuy 12 cm venti amit itt a fórumon ajánlanak?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.