Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) Henk válasza dave118 (#16500) üzenetére


Henk
veterán

Ha 3 pines akkor nem pwm-es, ahhoz kell a 4. szál is.

(#16502) dave118 válasza Henk (#16501) üzenetére


dave118
senior tag

Vagymi 4 pines! ... na már keverem a szezont a f ..ommal :N

... Ami ami, az az.

(#16503) Grózi válasza dave118 (#16502) üzenetére


Grózi
Topikgazda

4pin = pwm
Mint írtam a Noctua és a BQ 3 pin.Ha a led nem jön be,akkor még az Akasa Apache vagy Vipert ajánlom-de az drágább.3000 alatt olyan ami jól hűt radin/bordán,csendes és jó a légszállítása-na olyan nincs.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16504) dave118 válasza Grózi (#16503) üzenetére


dave118
senior tag

4pin = pwm igenigen ez tiszta, csak elírtam

Akkor még szétnézek ezek közt, sejtettem hogy mindent tudó olcsó venti nincs :)

... Ami ami, az az.

(#16505) minek?:S válasza Grózi (#16497) üzenetére


minek?:S
őstag

Majd meglesem, ha van akkor rakok, HDD-m szokott lenni a legmelegebb net közben, 35 fok körül.

Alulra esetleg?

szer.: Elöl sajna nincs már.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#16506) Grózi válasza minek?:S (#16505) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alulra csak ha nagyon melegszik a vga,annak segít de a légáramlaton ront.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16507) minek?:S válasza Grózi (#16506) üzenetére


minek?:S
őstag

Értem, akkor ha nem veszek ref kártyát -nem tervezek- akkor marad minden így. Köszi! :R

Üdv.:M.

(#16508) ló úr


ló úr
őstag

Sziasztok. Szeretném ha ajánlantok nekem halk motorzaj nélküli nagy légszállítású 120mm-es házventit. Első körben ezt néztem ki de ha tudtok jobbat hasonló áron ne tartsátok magatokban. :) [Be Quiet Silent Wing] Ebből a boltból szeretnk vásárolni, szóval az itteni kínlatból ajánljatok kérlek! Az ár másodlagos, természetesen emészthető, emberi határokon belül :) Köszi a válaszokat előre is :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#16509) pigster válasza ló úr (#16508) üzenetére


pigster
senior tag

Csaxólok, hogy hibás a link. Valami kimaradt...

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#16510) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Egy ilyen házat fogok venni és szeretnék bele halk ventilátorokat is tenni. Hátul van egy 60 mm-es számára hely, a tetején pedig 120 mm-es van gyárilag, amit meg inkább lecserélnék. Mit javasoltok?

Azt jól gondolom, hogy alul a 60 mm-est befelé szívónak, míg a 120 mm-est meg kifelé szívónak kell beszerelnem?

[ Szerkesztve ]

(#16511) LonGleY válasza Ðávid (#16510) üzenetére


LonGleY
veterán

6 centisnek semmi értelme nincs, olyat nem kell venned. Azt, hogy a tetején hangos-e a gyári, meg majd meglátod.

Kifelé max. fújni lehet, nem szívni (ha már nem másról, hanem a ház-szellőzésről beszélünk). És igen, felül annak van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#16512) patomi válasza Ðávid (#16510) üzenetére


patomi
őstag

Alacsony fordulaton csendes a venti benne. Szerintem első körben hagyd, ha nem tetszik lecseréled. Az itx-es tesóját használom ennek és én is kicseréltem egy pure wings-re. Nem igen tapasztalok különbséget, illetve a pure wings kb. 150-el alacsonyabb fordulaton jár.

120 mm-est meg kifelé szívónak kell beszerelnem? A gyári eleve úgy van benne.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#16513) Ðávid válasza LonGleY (#16511) üzenetére


Ðávid
aktív tag

és (#16512) patomi

Úgy értettem, hogy a 60 mm-es kintről szív be friss levegőt, míg a tetőn levő 120 mm-es kifelé a ház belsejéből kívülre. Azért gondolom úgy, hogy érdemes lenne egy 60 mm-es, mert tervezek merevlemezt is tenni a házba, amit az aljára lehet rögzíteni és nem árt ha kap egy kis hűtést.

patomi
Amúgy meg vagy elégedve a házzal?

[ Szerkesztve ]

(#16514) patomi válasza Ðávid (#16513) üzenetére


patomi
őstag

Igen az elgondolás helyes, alul kintről szív levegőt. Nekem is van egy XR-2 alul hátul.

Összességében jó kis ház. Bár még így is nagy nekem :D . Minősége rendben van. Csöppet éles az alu lapok sarka. A nyomógomb körül fehéren világít és egy piros hdd led is van ott, ami szolidan jelez. Ami meglepett, hogy hűvösebb (1-2 fokkal) a vinyom ebben a házban, mint előtte a define miniben volt.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#16515) Ðávid válasza patomi (#16514) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszi a megerősítést és a ventilátor tippet! :R

Azt nem tudod véletlenül, hogy a gyári 120 mm-est milyen fordulatra lehet leszabályozni? Mennyire volt hangos?

Volt már mITX-es gépem és direkt ahhoz való házam, de nekem az a méret már kicsi. Remélem én is elégedett leszek a házad mATX-es testvérével. :)

(#16516) patomi válasza Ðávid (#16515) üzenetére


patomi
őstag

Nálam olyan 700 körül forgott a gyári(lehet, hogy tud kevesebbet is), pure meg 550-et forog. Hangban egy leheletnyi különbség van. Elenyésző.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#16517) Grózi válasza ló úr (#16508) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Felesleges a Silent Wing,Pure Wing 2 ugyanúgy jó.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16518) Ðávid válasza patomi (#16516) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Értem, akkor a gyári 120 mm-est egyelőre hagyom. Köszi szépen a segítségedet! :R

(#16519) ló úr válasza Grózi (#16517) üzenetére


ló úr
őstag

Légszállításban is jók? Vagy Enermaxnak vannak még jó cuccai úgy hallottam :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#16520) Ryder62 válasza Grózi (#16403) üzenetére


Ryder62
őstag

2-3 ezer forintos sávban melyik a legmegbízhatóbb hűtő? 5+ ezret nem szeretnék kiadni egy ventire.

Hátra, 120mm, 3 pin-es.

(#16521) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Sziasztok!

Fractal házamban szeretném lecserélni a gyári ventiket (2x92mm&1x140mm silent series).
Tudnátok ajánlani olyat ami azonos fordulatokon halkabb?
Én a be quiet! portékáit néztem.

[ Szerkesztve ]

(#16522) Grózi válasza ló úr (#16519) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Házhűtésre bőven jó.Az Iponnál nincs Nanoxia,még az Apache blacket szoktam ajánlani-de azt inkább bordára,radira.
Ryder62 Nanoxia Deep Silence 1300(van aprón 1500-ért új) és a szokásos BQ Pure Wings 2
MaTpr0FJófele nézelődtél,mindkét méretben a Pure Wings 2-t ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16523) Ryder62 válasza Grózi (#16522) üzenetére


Ryder62
őstag

Miért van ekkora árkülönbség? Nézegettem ezt a Pure Wings 2-t és a legolcsóbb 2600,- míg van olyan bolt ahol 5 ezernél is drágább.

Már már duplája.

Amúgy tetszik, lehet ez lesz.

Még melyik márka megbízható ventik terén?

[ Szerkesztve ]

(#16524) Grózi válasza Ryder62 (#16523) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mert szabadpiac van...
Írtam már párat-Nanoxia DS 1300 vagy a Pure Wing 2 közül választanék a helyedben.Vagy pwm-sből is tudok párat ajánlani.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16525) MaTpr0F válasza Ryder62 (#16523) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

3 kategóriája van a be quiet ventiknek.
Pure wings < Shadow wings < Silent wings. Pure a legolcsóbb, silent a legdrágább.

[ Szerkesztve ]

(#16526) Grózi válasza MaTpr0F (#16525) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ő szerintem úgy értette hogy magán a Pure Wings 2-n belül is nagy az árszórás:[link]

Tapasztalataim szerint egyébként nem éri meg az árkülönbséget a 3 kategória(minimális a különbség)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16527) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Na ide süssetek egy kicsit!
Már láttam elég sok érdekes dolgot, de ez egyenlőre kiverte a biztosítékot és talán tudtok rá magyarázatot adni, mert kicsit értetlenül állunk a kérdés előtt...
Ez egy TT táp hűtője.

(#16528) Grózi válasza Kbhont (#16527) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vagy én vagyok fáradt vagy nem tudom mit kell nézni...
Ha a takaró műanyagon akadtál fel az teljesen bevált tápoknál.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16529) Kbhont válasza Grózi (#16528) üzenetére


Kbhont
senior tag

Én még ilyet nem láttam...
Tudsz róla mondani pár szót?
Nem igazán értem a lényegét.
Gyorsítja a levegőt nyomáskülönbség kihasználásával?

(#16530) Grózi válasza Kbhont (#16529) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tudtommal csak irányítják vele a levegőt,de lehet rosszul tudom.Sok tápban használják a mai napig.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16531) Kbhont válasza Grózi (#16530) üzenetére


Kbhont
senior tag

:R

(#16532) do3om válasza Kbhont (#16529) üzenetére


do3om
addikt

Ja sok tápban van.
Olyasmi lehet hogy a táp azon része ami közel esik a perforált hátsó részhez le van fedve hogy a belső részbe jusson sok levegő és úgy áramoljon kifele keresztül mindenen.
Lehet egyenletesebb a hűtés nem szorul annyira meg a levegő a tápban mert van egy kis csatorna jellege. :U Vagy nem tudom :DDD
Így ni:[link]
:D

Grózi: na én is erre gondoltam csak még megrajzoltam megelőztél. :(((

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16533) Grózi válasza do3om (#16532) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én is így tudom,de lehet mindketten tévedünk Picasso úr! :DD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16534) do3om válasza Grózi (#16533) üzenetére


do3om
addikt

:R
Szar már ha az ábrához hasonlóan nyomja a füstöt egy táp, de szépen átjárja az egészet. :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16535) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Sziasztok!

Egyszer már félig-meddig ki lettem itt okosítva, de most vált aktuálissá a vásárlás úgyhogy mégegyszer szerettem volna fixálni a dolgokat + 1-2 kérdésem lenne. Egy Xigmatek Midgard II házról van szó, és ebbe keresek házventiket. ? Van 1 db szabad 4 pines és 1 db 3 pines csati az alaplapomon. Elöl két 12cm-es hely van, hátul 1x12 cm és felül 14 cm elvileg. Gondolom jó lenne mindenhova a legnagyobbakat rakni ami elfér, de az a baj ezzel, hogy a 14-es nem lesz olyan RPM-ű mint a 12-es ami vele egy Y kábelen lesz. Ha jól olvastam Grózi kolléga azt mondta meg kellene egyezzenek. Akkor fentre is 12-es menjen emiatt?

Először is a kérdésem az lenne, hogy hová lenne érdemes PWM-es ventiket rakni illetve hova nem? Esetleg mindenhova PWM (nemrég láttam 5-ös Y elosztót linkelve) vagy esetleg mindenhova 3 pinest és alaplapról szabályozni őket? Ha pedig 2-2 akkor előre v hátra/felülre legyen-e a PWM, és miért.

3 pin-esnek az aprón lévő Nanoxiákat néztem ki ( vagy pure wings 2 ha az elfogyna), PWM-re úgy láttam az Akasa Black Apache az ajánlott - bár ez elvileg radira, ház hűtésre nem lenne jó/van jobb? A Lepa nem tetszik mert LED-es.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#16536) Grózi válasza zsoltnyiri (#16535) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én 3db 120 mm-s egyforma 4 pin ventit tennék elöl-hátul erre: [link]
Felülre meg mondjuk 1 140 mm-s 3 pin ventit.

De úgy is megcsinálhatod hogy megveszed aprón 4500-ért a 3 nanoxia-t és azt teszed egy ilyenre:[link]
+ 1db 140-s pwm venti

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16537) zsoltnyiri válasza Grózi (#16536) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Köszi, szuper ötletek a 3+1 valamiért nem jutott eszembe, csak 2+2-ben gondolkodtam :)

Mi lenne a 3 db 4-pin 120mm-es venti? Jó az említett Akasa Black vagy van házhűtésre megfelelőbb? Valamint mi a 140-es 3 pines, Pure Wings 2 140mm? Szerintem ez a formáció lesz a nyerő! :)

Illetve a b opció esetében mi lenne a 140mm-es PWM-es venti?

szerk: Ehhez kapcsolódik, hogy azt tudom hogy radira azért nem jók a házhűtő ventik mert nem elég nagy a statikus nyomásuk, de ez fordítva is igaz? Vagy minden jó radi venti jó házhűtő is? kíváncsiságból kérdezem :)

[ Szerkesztve ]

(#16538) Grózi válasza zsoltnyiri (#16537) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Akasa Apache leszabályozva jó házhűtésre is-elég csendes darab.Van mindkét méretben.140 mm pwmben
szintén szóba jöhet és ajánlom még a Ty-147-t ha elfér.3 pinben jó a Nanoxia Deep Silence és a Pure Wings 2 is mindkét méretben.
Nálam 120m 4 pinben továbbra is a Bol.Quiet vezet-saját gépemben is 5db van.A Fan expert-el ki is tudom kapcsolni akár,de 1200-1300-ig szinte hangja sincs.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16539) ló úr válasza Grózi (#16538) üzenetére


ló úr
őstag

Erről mi a véleményed ház hűtésre? [Enermax Twister Pressure]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#16540) Buli77 válasza Kbhont (#16527) üzenetére


Buli77
csendes tag

"A táp hátsó felénél egy takarólemez van a ventilátoron, ilyet azért használnak, hogy a bejutó friss levegő ne áramolhasson egyből ki a tápból, hanem előbb járja körül a hűtendő alkatrészeket."

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel! Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ te ki vagy!"

(#16541) pigster válasza Grózi (#16461) üzenetére


pigster
senior tag

Ezzel kapcsolatban még kérdés:
http://prohardver.hu/tema/leghutes_topik_halkan_de_hatekonyan/hsz_24640-24640.html

Szinte biztos, hogy hátra kerülnek a ventilátorok.

Gondolkodtam azon is, hogy hátulról befelé fújná a levegőt, csak van egy olyan aggodalmam, hogy egy idő után nagyon feltorlódna elöl a befújt levegő, mivel az elülső részen azért bármekkora kiáramlónyílást esztétikai szempontok miatt nem lehet elhelyezni.

Emiatt elképzelésem szerint belülről szívná ki a levegőt és azt nyomná ki hátrafelé. Elöl (alul) meg lenne valamilyen szellőzőrés. Ehhez mindenképpen 20 cm-s ventilátort javasolsz, vagy valahogy kisebbel is megoldható (jó lenne!). Persze minden "szekcióba" külön-külön ventilátor kerülne - akár összesen 5 db is. Milyen ventilátorokat tudnál ajánlani? Nem mondom, hogy ár nem számít, de nem feltétlenül a legolcsóbbra gondolok. Leglényegesebb, hogy csendes legyen. Világítás, pwm, egyéb trükkök nem kellenek, egy Lamptron cwm611 fogja vezérelni őket.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#16542) Grózi válasza ló úr (#16539) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nézegettem már,de még nem próbáltam.A technikai adatok alapján inkább bordára/radira választanám.
pigster
Hátul,kifele szívóra lesz a leggyengébb a hatásfoka szerintem.Ha elöl van szellőző rés akkor befele fújóra tenném mindenképp.Ez alatt nem adnám,ha nem akarsz 20cm-s méretet:[link]
Aprón még mindig van 3 eladó új 4500-ért.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16543) pigster válasza Grózi (#16542) üzenetére


pigster
senior tag

Köszi a törődést :)
Akár valamivel drágább ventilátor is beleférne a keretbe...
... és ha hátulról fúj, akkor nem gond, hogy elöl tényleg csak néhány résen keresztül tudna távozni a levegő? Nem reked meg nagyon?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#16544) Grózi válasza pigster (#16543) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az ár nem minden..Ajánlhatnék drágábbat,de ide felesleges lenne.Ha van pár szellőző rés az már elég kell hogy legyen,átmozgatja odabent a levegőt.Lehetőleg úgy helyezd el bent a dolgokat,hogy a ventitől minimum 10 cm-re legyenek és az elülső réseket a lehető legkevésbé fedjék le.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16545) pigster válasza Grózi (#16544) üzenetére


pigster
senior tag

Köszi a segítséget!
Még egy apróság: amit linkeltél az 14 cm-s, amit az apróban írtál, az meg 12 cm-s. Melyik legyen inkább?

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#16546) Grózi válasza pigster (#16545) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bocs,hülye vagyok. :U
A 140-s jobb lenne!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16547) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Ismét lenne egy kérdésem!
Bővítenem kell a gépem.
Egy újabb 280mm radiátort kell beépítenem.
Bár milyen nagy a ház, persze soha nem elég!
Arra gondoltam, hogy a merevlemezek keretének szegecseit lefúrom és durván 60mm-t hátrább tolom, amennyire a VGA-k engedik, majd itt csavarral rögzítem.
Így előre nyernék 72mm-s helyet, ahova elférne egy slim radi normál LEPA ventikkel.
A kérdésem a következő!
Ez egy különálló pumpa+radi+CPU block rendszer lenne.
KI kell vágnom a ház elején lévő rácsos részt, vagy érdemes megpróbálni először így.
Vajon elég lesz a radi átszellőztetésére az a három sor akadály, amin a levegőnek át kell préselődni?
Vagy kezdjem mindjárt úgy, hogy vágjak ki mindent ami nem létszükséglet.
A ház BA-01-BBB.

Ezeket kellene kivágni!

(#16548) pigster válasza Grózi (#16546) üzenetére


pigster
senior tag

Ez a felállás egy szetthez elfogadható?

Phobya rezgéselnyelő gumikeret 140mm ventilátorhoz
Cooltek ventilátor rács szűrővel 140 mm ezüst
Nanoxia Deep Silence 140 - 1400

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#16549) Grózi válasza Kbhont (#16547) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én ki vágnám,de ha van türelmed többször szerelgetni akkor megpróbálhatod először kivágás nélkül.
pigster
Tökéletes!
Mondjuk a gumikeret nem létszükséglet,szerintem nem rezonál anélkül se.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16550) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Ilyenbe bukkantam ha valakit esetleg erdekel: 103 fans tested

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.