Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) Pardise válasza HollyBoni (#16750) üzenetére


Pardise
senior tag

Értem, köszönöm!

akkor megveszem ezt a LEPA BOL.QUIET PWM RED ventit!

Közben meglestem, az alaplapomon van 2 db 3 pines aljzat. Az egyik Power Fan Connector (PWR_FAN1) a másik meg Chassis Fan Connector (CHA_FAN2). Ezekből melyikre érdemes dugni a ventit?

Viszont olvasom, hogy így elvész a szabályozás lehetősége. Ilyenkor a biosban állítsam be a fordulatot fixre?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#16752) HollyBoni válasza Grózi (#16713) üzenetére


HollyBoni
veterán

Na most megint variálok...

Nem tudom mennyire marketing fogás ez a statikus nyomás vs légszállítás dolog, gyári adatokra nem is akarok alapozni mert gondolom kamu. Viszont a Megaflow nagyon szellőztető ventinek néz ki, a Phanteks meg amit még ajánlottál magas nyomású ventire hasonlít:

Megaflow

Phanteks

Ugye nekem radiátoron lesz a venti szóval nem lenne hátrány a nagy nyomás, ráadásul a radim jó vastag és elég sűrű lamellás kategóriába tartozik. Azt írtad egy ismerősöd dícsérte a Phanteks-et, vajon meg merjem venni Megaflow helyett, vagy ez az egész statikus nyomás dolog hülyeség?

[ Szerkesztve ]

(#16753) Henk válasza Pardise (#16751) üzenetére


Henk
veterán

Úgy tudom a pwr fan-on nem tud szabályozni a lap és fix 12V-ot ad, a másik csatin viszont igen. A cha fan-ra kösd így ha tud a lapod fesz alapján szabályozni akkor működni fog. A pwm szabályzás értelemszerűen nem lesz, de fesz alapján is ugyanolyan jó a szabályzás.

HollyBoni: de ez a Phanteks 14-es. Te nagy ventit akartál rá nem?

(#16754) Balu972 válasza csakdzsó (#16728) üzenetére


Balu972
aktív tag

Okés! :K

10 nap beszállítást írtak, úgyhogy még egy jó hét mire megjön :U

Remélem tényleg olyan halk, mint írják. :)

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#16755) Balu972 válasza Grózi (#16727) üzenetére


Balu972
aktív tag

Értem, akkor nem ajánlgatom.

Van esetleg valami hasonló táblázat megbízhatóbb forrásból?

Mondjuk én innen választottam a Nanoxia Deep Silence 140 1100-s ventiket, igaz a felhasználói visszajelzéseket elolvastam itt-ott (pl. Amazon) és ott nagyon jókat írtak. :K

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#16756) HollyBoni válasza Henk (#16753) üzenetére


HollyBoni
veterán

Rosszat linkeltem, de ugyanilyen a 20-as is:

[link]

(#16757) Pardise válasza Henk (#16753) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Your car, your life ;)

(#16758) Henk válasza HollyBoni (#16756) üzenetére


Henk
veterán

Hát ennek sem valami komoly a statikus nyomása. Valami ilyesmi ventit adtak az Enthoo Pro házamhoz gyárilag. Mondjuk nem használom, de ha lesz időm hétvégén kipróbálom mennyire hangos.

(#16759) Grózi válasza Balu972 (#16755) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem találkoztam olyannal(amit nem valaki fizetett),Shellkreator tesztelt korábban házban és bordán is ventiket,de abban az új típusok nincsenek bent.
HenkElméletileg ugyanaz van az Enthoo elejében-teszteld le neki!(ha PH F200SP van ráírva,akkor az)
PardiseDugd simán a lap 3 pin-s Chassis fan csatijára és majd kiderül hogy tudja-e szabályozni a lapod.
sten1990 Ai Suite III-Fan expert

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16760) Gombikácska


Gombikácska
tag

Üdv! :)

Egy gyors kérdés: hogyha 3 pin-es ventit kötök 4 pin-es csatlakozóra (értelemszerűen kimarad egy tű), akkor milyen következményekre számítsak? Mennyire befolyásolja a működését? :)

(#16761) Henk válasza Gombikácska (#16760) üzenetére


Henk
veterán

Ha tud a lapod fesz alapú szabályzást az adott csatin akkor a beállított érték alapján lesz szabályozva, ha nem tud akkor max fordulaton fog menni a venti állandóan.

(#16762) HollyBoni válasza Henk (#16758) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mindegy megrendeltem a Phanteks-et, meglátjuk. Max ha nem jó ezt is visszaküldöm. :DDD Bár már nem nagyon lenne pofám egymás után két cuccot is visszaküldeni amit ráadásul raktárról rendelnek, szegény Merlin csődbe menne miattam.

(#16763) Grózi válasza HollyBoni (#16762) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Legalább lesz készleten! :DDD Nekem most jelezték,hogy a megrendelt Apache 140 csak ápr. 12-re lenne meg és mivel egyben rendeltem több mindent nem várom meg.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16764) demmer123


demmer123
őstag

Ezt a ventilátort érdemes lecserélni ?

[link]

Erre cserélni:

[link]

Mivel a phanteks gyári érdemes lecserélni bequiet-re?

(#16765) HollyBoni válasza demmer123 (#16764) üzenetére


HollyBoni
veterán

Van valami problémád a Phanteks-el? Ha nincs akkor felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#16766) demmer123 válasza HollyBoni (#16765) üzenetére


demmer123
őstag

Egyenlőre nincs mivel megrendeltem a Phanteks enthroo pro gépházad és adnak hozzá [link] + [link]

Félek hogy amiket adnak gyári phanteks ventilátort gyenge lesz és hangos.Ezért gondoltam le váltom őket be quiet 140mm-esekre.

[ Szerkesztve ]

(#16767) HollyBoni válasza demmer123 (#16766) üzenetére


HollyBoni
veterán

A be quiet tuti halkabb mivel 1000-es fordulaton megy, Phanteks 1200-on. ÉN előbb megvárnám hogy megjöjjön a ház, az is lehet hogy teljesen jó a gyári venti. (Bár szvsz 1000-1200-as fordulaton minden ventinek van szélzaja...)

[ Szerkesztve ]

(#16768) Gombikácska válasza Henk (#16761) üzenetére


Gombikácska
tag

Kipróbáltam és úgy tűnik tudom szabályozni a BIOS-ban, viszont nem tudom 1000 alá csökkenteni az értéket, nincs valami tipped esetleg, hogyan tudnám még lejjebb állítani?

(#16769) demmer123 válasza HollyBoni (#16767) üzenetére


demmer123
őstag

És a phanteks 20cm-es helyére beraknék 2db 140mm bequietet akkor erősebb és halkabb lenne mint a gyári?

(#16770) Grózi válasza demmer123 (#16769) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Írtam már hogy várd meg,próbáld ki és ha nem jó utána gondolkodj cserén.A Phanteks ventik általánosságban jó minőségűek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16771) demmer123 válasza Grózi (#16770) üzenetére


demmer123
őstag

Azt mondtad a ház hűtésére a legjobb a be quiet és a phobya ha jól emlékszem.Azért kérdem ha gyenge ez a phanteks és hangos akkor váltok a be quietre.

De mindenképpen megvárom.

(#16772) Grózi válasza demmer123 (#16771) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor majd beszélünk róla.Honnan rendelted a házat?Merlin?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16773) demmer123 válasza Grózi (#16772) üzenetére


demmer123
őstag

Ott drága volt.Pcx-ről rendeltem hétfőn hozzák

(#16774) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Addig LEPA-áztatok amíg vettem 2db 900rpm-es kék verziót (sajnos fehér nem volt).Pusztulat halk,de még ezt is leszabályoztam.Eddig tetszik és egész korrekt fényjátékot tud,potom árért.N200-as kecó elejébe ment mind a 2 (egyik egy H80-ra van felaggatva,másik meg a HDD-t legyezi).
Ha a hang a fő tényező igazán ajánlott a termék! :K

(#16775) Grózi válasza Milka 78 (#16774) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pontos típus? Csak mert a BolQuiet-t szoktuk ajánlani,az viszont nem 900 rpm-s és fehérben sincs.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16776) Milka 78 válasza Grózi (#16775) üzenetére


Milka 78
nagyúr

LEPA - Chopper - LPCP12N-BL.Tudom,hogy nincs fehérbe csak piros/kék színekbe.

(#16777) sten1990 válasza Milka 78 (#16774) üzenetére


sten1990
tag

Ezt örömmel hallom :) Én is 2 lepát meg 2 vegas-t vásárolok majd + hozzájuk egy Akasa ventiszabályzót.

Apropó. Bár ez inkább táp kérdés de egy Seasonic S12 II 620W táp ventije mennyire jó és halk?

(#16778) Grózi válasza Milka 78 (#16776) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az árából vehettél volna Bol.Quiet-t is ami 13-1400 rpm-n ugyanolyan halk és a légszállítása is jobb,mondjuk az 4 pin... ;)
Most néztem az aláírásod-jót röhögtem!!! ;]

sten1990 Nem a leghalkabb,de elég jó és a táp is mínőségi.Viszont ha kicsit hozzáteszel,vehetsz Xfx Xtr 650-t(full moduláris,gold és félpasszív)-az van nekem is és csak onnan veszem észre hogy megy a venti,ha alánézek..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16779) sten1990


sten1990
tag

Most nézem ezt a Lepa Choopert. Az oldal szerint 16 dba a hangszint. A vegas meg minimumon 14,5 dba. Akkor nem kell félnem,hogy minimum fordulaton hangos lesz,a légszállítást meg majd a Lepa Bol Quiet megoldja :D

(#16780) sten1990


sten1990
tag

Igazság szerint már pár hónapja megvan a táp,de nem volt ilyen hangos :/
Nem csapágy hangja van,hanem hangosabb lett. Mintha nagyobb fordulaton menne benne a venti,és nem tudom mitől lehet ez. Mondjuk játék alatt is ugyanilyen hangos.

(#16781) Grózi válasza sten1990 (#16780) üzenetére


Grózi
Topikgazda

5 percen belül ne írj több hozzászólást-szabály!!!
Első körben kifújatnám kompresszorral,a por miatt is tud melegedni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16782) Milka 78 válasza Grózi (#16778) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én is szakadtam amikor rá találtam :DDD
1800-ért(helyben poosta költség nélkül)?A Bol.Quiet 3100 alatt még nem láttam (csak led mentes Tri Speed-et és ugye ezért már mozdulni/postázni kellett volna).
Nagyon nem kellett az extra légszállítás ,mert így is deres minden a kecóban.Annyi volt a cél,hogy kigyomláljam az F12-eseket.Motorhang,kerepelés és szívóban a radira rakva béget.Most van benne 3db F12 Pro ami érdekes módon bevált leszabályozva és legalább nem rázza a háza (mondjuk zajlapoztam,az sokat segített)t,mert ugye az N200 egy olcsó,vékonyka ház.Elöl a 2db Lepa és a radit egy Froze-n Silent Wind szívja (ideiglenesen,mert ez is béget szívón,de még mindíg jobb mint az F12).Így a kis gépem még 30 fokos panel kecóban is hűs és szinte hangaltalan.

[ Szerkesztve ]

(#16783) Grózi válasza Milka 78 (#16782) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha bevált/elég akkor nincs gond és nem volt drága.Az F12 legnagyobb gyengéje,hogy elég hamar el kezd hangosodni az idő múlásával-nem mintha alapba hú de halk lenne,de leszabályozva nem vészes.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16784) sten1990


sten1990
tag

Hát nekem most így néz ki a gépem.
A felső 2db f12-t nem is használom,túl hangosak nekem.
A kábeleket kellene még jobban elrendeznem,de hátul már nem tudom jobban kivezetni,ezért is gondolkoztam azon hogy maradna belül szépen egyenesen elvezetve,és valamilyen uv-s zsugorcsőbe bebugyolálva. Csak nem láttam sehol se ilyet,meg nem értek az uv világításhoz,hogy mi kellene pontosan hozzá.

(#16785) Milka 78 válasza Grózi (#16783) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Inkább az a baj,hogy durván 450-500rpm-nél indul be hideg indításnál.Ez alatt csak világít a led és áll a venti.Valamilyen olyan vezérlő panel kéne ami a bekapcsolás pillanatában 100%-on indít,majd visszaáll a beállított értékre...és mindezt 3.5-ös méretben,de ilyen nem létezik.
Így van.Emlékeim szerint amikor 2 éve összedobtam ezt a gépet,totál csöndben volt az összes venti,majd a sima F12-esek elkezdtek hangosodni (vagy élesedett a hallásom :) ).Az F12 Pro pl nem lett rosszabb,holott elméletileg magasabb fordulatszámon mennek (1200 vs 1350rpm)

(#16786) Grózi válasza Milka 78 (#16785) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,nézegettem-olyat csak 5,25-ben találtam.Az Arctic ventik pár éve még tűrhetők voltak,de az új generációhoz képest már nagyon "B" kategória.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16787) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Megjött az új 20-as CM megaflow piros ventim. Az alábbi videó mutatja, hogy mintha villognának a ledek (vagy csak a lapátok miatt látni úgy?) Meg mintha picit mozogna a rotor, mintha nem vízszintes lenne amikor megy. Mik a vélemények?

[link]

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#16788) HollyBoni válasza Pardise (#16787) üzenetére


HollyBoni
veterán

Privát a videó.

Ledeket videózni hogy villog nem valami jó ötlet, ha nem megfelelő zársebességet használsz a kamerán mindig villogni fog a led vagy akármilyen lámpa, de ezt szabad szemmel nem látod.

[ Szerkesztve ]

(#16789) Pardise válasza HollyBoni (#16788) üzenetére


Pardise
senior tag

Most már nyilvános. Igen tudom, de hasonlóképpen villog, ahogyan a videón is, csak nem annyira. Az előző kettő ugyan ilyen kék ledes nem villogott.

Your car, your life ;)

(#16790) Pardise válasza Pardise (#16789) üzenetére


Pardise
senior tag

Na közben rájöttem, hogy csak alacsony fordulatszámon tűnik úgy, mintha villogna, Ha feljebb veszem teljesen jó!

Your car, your life ;)

(#16791) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

akinek van Bol.Quiet vagy Enermax T. B. Silence, megtudná mondani, hogyan lehet kivenni a pengéket?
Csak erővel pattintsam ki, vagy van valami technikája, félek, hogy eltörök valamit. :))

[ Szerkesztve ]

(#16792) S.Y.S. válasza Anubris (#16791) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Enermax, erővel, tartottam tőle, de nem tört el. :)

Ha van valakinek eladó LEPA BOL.Quiet ventije, bp-i átvétellel, keressen meg pm-ben

[ Szerkesztve ]

(#16793) Anubris válasza S.Y.S. (#16792) üzenetére


Anubris
őstag

Köszi!

(#16794) Grózi válasza S.Y.S. (#16792) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Milyen színben?Mondjuk Pestre csak postázni tudom..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16795) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Szeretnék a gépembe venni előre egy 200mm-es ventit. Kék ledeset. Meg oldalra tenni két darab ventit szintén kék ledeset.

Az alaplapomon viszont a CPU mellett csak egy darab 4pin-es fan csati van. Hogy a legjobb megoldani azt hogy a legalacsonyabb fordulaton menjenek a ventik (mert így sincs meleg a házba hogy csak egy venti van a CPU-n kívül ami mögötte van) és inkább a látvány miatt kéne. Előre ezt szánom.

Oldalra még nem döntöttem de azt majd nyáron kapja meg szerintem. Viszont a kérdés. Hogy érdemes bekötni a ventiket akkor hogy a legkisebb fordulaton menjen ami tőlük telik? Vagy egy ilyennel kössem be? [link] Ez megbízható megoldás?

Smoke some weed nigga!

(#16796) Grózi válasza Wiz Khalifa (#16795) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Előre a Megaflow jó lesz,kötheted molex-re mert halk.Oldalra (bár általában nem sokat jelent) a 2 db-t egy Y kábellel ráteheted a szabad 4 pin-s csatira.Erre szokás szerint a Lepa Bol.Quiet Blue-t ajánlom!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16797) Wiz Khalifa válasza Grózi (#16796) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem.

És pl vezérlésileg nem lesz probléma hogy 2db venti van egy helyre kötve?

Gondolom majd ez jó lesz a ventikhez, igaz? [link]

Smoke some weed nigga!

(#16798) Grózi válasza Wiz Khalifa (#16797) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem lesz gond ha egyforma a két venti.Nekem az alaplapomon az egyik aljzaton Y van,a másikon 3-s elosztó.3db(~1 A) felett nem ajánlom,akkor már csak az a fajta amelyik külön molexről kapja a tápot.
Amit linkeltél kábel,az jó.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16799) S.Y.S. válasza Grózi (#16794) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Pü megy

(#16800) HollyBoni


HollyBoni
veterán

A Noctua tényleg annyira jó ahogy mondják kb mindenhol?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.