Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) sutszi válasza Lackki (#33200) üzenetére


sutszi
veterán

Hol csináltattad? Én is most 5. hete várok rá. Kedden azt mondták napokon belül értesítenek...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#33202) Lackki válasza sutszi (#33201) üzenetére


Lackki
senior tag

Egy csepeli kontaktot kaptam II Rákóczi Ferenc utcán van, ami nekem a város másik fele, de sok helyről hallottam hogy szépen melóznak.
Egy nagyon ritka felnit vettem (eu szinten ritka), de ramaty állapotban... kb végig volt darálva a perem 4ből 3 kereken :D
Rakok fel előtte-utána fotókat majd, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

Privátot hamarabb észreveszem

(#33203) sutszi válasza Lackki (#33202) üzenetére


sutszi
veterán

Persze, hogy érdekel. ☺️

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#33204) amol


amol
addikt

Bevállaltam a Nexent, mindenkinek köszönöm a segítséget!

(#33205) FireFox1996 válasza sutszi (#33186) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nincs ilyen gumim, de az a véleményem, hogy ha nem éhezel miután kifizeted a gumit, akkor vedd meg!

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#33206) BaLee válasza sutszi (#33186) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Senki sem fogja tudni megmondani, hogy lesz-e olyan szituáció, amikor azon a párszor 10 centi fékúton (nagy sebességnél akár méterek...) múlik-e sérülés, ember élet, esetleg az, hogy totálkárosra töröd -e a kocsid, vagy csak koccansz valakivel esetleg pont elkerülöd az ütközést. Ezért ha megteheted, mindig vedd a lehető legjobbat.

(#33207) rbalint88 válasza BaLee (#33206) üzenetére


rbalint88
addikt

A leheto legjobb (foleg egy tulajdonsagot vizsgalva) nem biztos, hogy a legdragabb. Pl a hankook ventus prime 3 fekutban mindig a top3-ban vegez minden teszten, kozepkategorias aron. Ha nem kell extrem kanyartulajdonsag es extrem elettartam, az egyik best buy.

(#33208) Lackki válasza sutszi (#33203) üzenetére


Lackki
senior tag


Privátot hamarabb észreveszem

(#33209) sutszi válasza Lackki (#33208) üzenetére


sutszi
veterán

Igazán szép lett. Gratula. Ettől csak még jobban várom, hogy elkészüljön az enyém. Rendeltem új felnikupakokat. Már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz a valóságban amit elképzeltem. Antracit színű lesz... Remélem tényleg mindent megcsinálnak rajta amit kértem, mert volt némi értetlenkedés az elején. Viszont szép munkákat láttam helyben.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A többieknek köszönöm a gumivásárlással kapcsolatos észrevételeket. Volt pro/kontra is. Azért még alszom rá egyet. De egyelőre úgy tűnik maradok az eredeti elképzelésnél.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#33210) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Sziasztok

vásároltunk felni egy 2001es A3-ra

Evolo STP alloy wheel, 7.5J x 17, Brilliant Silver
Felgen-Name: EVOLO STP
Rim size 7,5J X 17
Hole circle [mm] / number of holes: 100/5
Rim offset [mm]: 38
Valve Use rubber valve when fitting wheels
Hub cap With VW lettering

215 vagy 225gumiszélesség /45tel lenne a gyári váltó

innentől fogva "ízlés" kérdése, hogy melyik szélességet tesszük fel rá, vagy ezzel kapcsolatban kaphatnék tőletek tanácsot?

köszi

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#33211) grizlisandor válasza zsolt19900 (#33210) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én a 7.5Jx17-hez a 225/45R17 látom váltóméretnek(katt).

Edit:
Tanksapkában nem írja?

[ Szerkesztve ]

(#33212) zsolt19900 válasza grizlisandor (#33211) üzenetére


zsolt19900
őstag

megnézzük ott is

jaja ezt láttam és néztem is, de valahogy jobban megbékélnénk egy picivel keskenyebb gumival is akár (kezelhetőség nyomvájú miatt) ezért kérdeztem, hogy 215ös gumi is mehetne rá esetleg? okés, hogy valamit csalni fog az óra, de az ugye most is csal picit a téliekkel is

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#33213) Qru válasza zsolt19900 (#33210) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyárilag szerelték erre a felniméretre a 205/50R17-et is de az elég drága méret. Én maradnék a 225/45R17-nél.

mod:

A 225/45R17 és a 215/45R17 között 9 mm a difi, annyi még belefér de mivel a 215 nem gyári méret rá a biztosító beleköthet, ami azt jelenti, hogy nem térít a biztosító vagy legalábbis nem a kár 100%-át (közrehatás miatt). Általában előszeretettel kötnek bele ilyesmibe.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#33214) grizlisandor válasza zsolt19900 (#33212) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én nem térnék el a gyári mérettől, mert műszakin nem megy át (lásd autós topik év elején valahogy volt valakinek ezzel ügye) meg baleset esetén a biztosító is forszírozhatja.

(#33215) tboldi válasza grizlisandor (#33214) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem rám gondolsz, viszont nálam a gyári méretű kerékbe kötöttek bele. :DDD

Annyi csak, hogy az én autóm 175/65R14-gyel jött gyárilag, én meg az eggyel magasabb felszereltség 185/55R15-ösét használom. Szerkezetileg, műszakilag ugyanaz a két modell, a típusengedélyben is szerepel mindkét méret, szóval...

[ Szerkesztve ]

(#33216) grizlisandor válasza tboldi (#33215) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igen(csak tudod GDPR :DDD ), utána esett le, hogy félig rossz példa vagy. ;]

(#33217) K Norbi válasza zsolt19900 (#33212) üzenetére


K Norbi
addikt

Vegyél csak a 225 öt.
Meglátod jó lesz ;] Imádni fogod meg az autó is.

[ Szerkesztve ]

(#33218) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Hali,

Az miért van hogy 205/55 gumik jóval olcsóbbak mint a 205/60-ak R16-ban? Sima marketing vagy van is mögötte valami technikai ok?

Köszi,

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#33219) tboldi válasza OPiiPO (#33218) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az egyik gyakoribb és kelendőbb, mint a másik, ergo többet is gyártanak belőle, ezért tud olcsóbb lenni.

(#33220) rbalint88 válasza OPiiPO (#33218) üzenetére


rbalint88
addikt

Sokszor tobbet gyartanak belole, olcsobb autokra. Amikor bejott a /55-os is draga moka volt :)

(#33221) OPiiPO válasza rbalint88 (#33220) üzenetére


OPiiPO
addikt

+tboldi : és gondolom nem tudok úgy trükközni hogy 55-ös rakok fel a 60-as helyére :) :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#33222) Qru válasza OPiiPO (#33218) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elterjedt méret, és minél többet gyártanak vmiből annál olcsóbb gyártani ami a vételárban is megjelenik/megjelenhet.

#nincsbennetarcsi

(#33223) gabag28


gabag28
tag

Sziasztok!

Évi kb. 10-12e km futásteljesítményhez keresek 4 évszakos gumit. Tesztek és ennek a fórumnak az olvasása alapján a Nexen n'blue 4 season és a Vredestein Quatrac 5 között gondolkozom jelenleg. Az érdekelne, hogy a fogyasztás tekintetében valóban megvan a papíron feltüntetett különbség? Az n'blue 4 season "E" a Quatrac 5 pedig "C" besorolású, ami így ezzel a tervezett futásteljesítménnyel már 4 év alatt elvileg egy fél gumiszett árát is jelentheti a Quatrac 5 javára.
Van esetleg ilyen jellegű tapasztalata, vagy információja valakinek?

(#33224) Qru válasza gabag28 (#33223) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs érdemi különbség. A legjobb és a legrosszabb (A-G) között van kb 7,5% különbség fogyasztásban. A C-E között kb 2-3%, az éves 10k km mellett nem érdemi különbség...

mod:

A guminyomás is nagyon fontos, ha +0,1-0,2 bar-al többre fújod a gyárinál máris visszahoztad azt a 2-3%-ot. Én fixen gyári érték +0,1 bar-t tolok bele, ha meg van pakolva a kocsi akkor +0,2-t.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#33225) zsolt19900 válasza K Norbi (#33217) üzenetére


zsolt19900
őstag

láttam pont nem tetszett küllemre autón neked az a felni :)

szerinted is széles lenne a 225?

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#33226) simonjoe válasza Lackki (#33202) üzenetére


simonjoe
senior tag

....nagyon szép lett, gratula!! Publikus a cég???

Joe

(#33227) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok!
Nemrég cseréltettem át a nyári felniket. A kerékcsavarokat 50-100 km után ismét meg kell húzni, vagy nem?
Otthon a vw szervizben azt mondták nem szükséges. Most toyotát vettem és Németországban viszem szervizbe, itt ráteszik s kormányra a matricát, hogy ne feledkezzem el róla.
Ha igen, akkor ? nm-el?
Illetve tudnátok ajánlani egy jó nyomatékkulcsot?
Köszönöm.

® visions created with passion

(#33228) MasterMark válasza Uzmany (#33227) üzenetére


MasterMark
titán

Érdemes ránézni, de azért ennyire nem komoly. Szerintem annyi elég, hogy ráhúzól kézzel és annyi.

Switch Tax

(#33229) Qru válasza Uzmany (#33227) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Manual-ban benne van a meghuzasi nyomatek. Japoknal altalaban 110 Nm szokott lenni.
Hivatalosan 100 km utan valoban kell az utanhuzas. Itthon nem foglalkoznak vele mert a gyari ertek sokszorosara huzzak a csavarokat.

Aldi/Lidl nyomatekkulcs pl jo es olcso.

#nincsbennetarcsi

(#33230) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

A közeljövőben (pár napon belül) autóváltás lesz és szeretnék előre tájékozódni, hogy 215/45 R17-es méretben, mik az ajánlott nyári abroncsok középkategóriában és felette?
Évi ~8000-10000 km nyári futás lenne, összesen ~12-15000, szóval négyévszakos kizárva! :)

Első körben Hankook Ventus Prime 2 K115-ot találtam. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#33231) rbalint88 válasza Richard! (#33230) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha C-D corsa lesz, arra szerintem barmit rakhatsz kumho-nexentol felfele. Akar negyevszakost is, csak az ritka abban a meretben :) ha kint veszed, akkor kellene egy lista az ottani arakkal, ugy tudunk relevansat mondani.

(#33232) Brumi˘ válasza zsolt19900 (#33225) üzenetére


Brumi˘
addikt

Én megvettem asszonynak a 205/50-et, hogy ne rángassa ki a kormányt a kezéből a csoda út. Nincs is rá panasz. (7,5 széles TT felnikre)

(#33233) Richard! válasza rbalint88 (#33231) üzenetére


Richard!
addikt

Közben szerkesztettem az előzőt...

D OPC Line. Ebay-ről veszem, szóval akkor belinkelem azt: [link] :DDD
De amúgy pl.: [link]

Legalább egy Hankuki-s szintet tartani akarok :B

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#33234) rbalint88 válasza Richard! (#33233) üzenetére


rbalint88
addikt

Ja, ha opc line, akkor minimum egy toyo r888 ;]

Hankook szerintem jo kompromisszum, reifendirektnel a legolcsobb az egy ventus prime 3, szerintem az tokeletes lesz. Nekem a cabrion is az van, csak 235 szeles, elegedett vagyok vele nagyon.

(#33235) Richard! válasza rbalint88 (#33234) üzenetére


Richard!
addikt

Köszönöm! Anno a virágmintás Hankook-ban nem csalódtam, reméljük ebben sem fogok! ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#33236) zsolt19900 válasza Brumi˘ (#33232) üzenetére


zsolt19900
őstag

ha nincs rá panasz és nem áll bután sem rajta, akkor lehetséges, hogy az lesz a vége, köszönöm :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#33237) gabag28 válasza Qru (#33224) üzenetére


gabag28
tag

Az üzemanyag költséghez képest valóban nem jelentős tétel, de a gumi árához viszonyítva már nem az. Ha tényleg 2,5% a különbség a C és E kategória között fogyasztásban, akkor évi 12e km, 6,5-es átlagfogyasztás és 400 Ft benzinár esetén 4 év alatt 32e Ft az üzemanyag megtakarítás. Nézhetem úgy is, hogy akár ennyivel drágább, akár jobb más paraméterekkel rendelkező gumikat is vehetek ha annak kettővel jobb az üzemanyag fogyasztási mutatója. De persze lehet ez az elméleti levezetés a valóságban nem is működik, arra vonatkozóan ugyanis sehol sem találtam infót, hogy ezek a fogyasztási kategóriák végig állandóak vagy a gumi használatával esetleg javulnak/romlanak.
Sokat nem fogok már agyalni rajta választom az egyiket, úgy látom itt fórumon egyikre se volt még nagyon panasz.

(#33238) Qru válasza gabag28 (#33237) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahogy öregszik a gumi kicsit keményedik azaz inkább csökken a gördülési ellenállása mint nőne idősebb korára. Viszont a fogyasztáson kívül érdemes figyelembe venni azt, hogy a gördülési ellenállás és az irányíthatóság között ellentét van. Ami persze kezelhető bizonyos szinten a futófelület mintázatával de a fizikát nem lehet megkerülni: általánosságban aminek alacsony a gördülési ellenállása az nem tapad olyan jól (különben mindenki A-s abroncsot gyártana).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#33239) Csabroncka válasza gabag28 (#33237) üzenetére


Csabroncka
addikt

Oké, hogy így mindent végigszámolsz, de (saját véleményem, és nagyon sokan ezen a véleményen vannak), ne a gumi legyen az amin spórolsz!

Egyrészt amiatt, mert lehetnek olyan helyzetek, amikor pont ezen a pár ezres spóroláson múlik egy ráfutás pl...

Üzemanyagot sokkal többet lehet spórolni máshogyan, pl: pusztán a vezetési stílussal több mint 10%-ot!

Minél jobban tapadjon szárazon és vízen, ez legyen a cél.

"in medias res"

(#33240) gabag28 válasza Csabroncka (#33239) üzenetére


gabag28
tag

Félreértesz. Nem a tapadáson, vagy egy olcsó gumin próbálok spórolni, mindkét felsorolt gumit itt már többen ajánlották és mindkettő jól szerepelt teszteken is. Egyedül a fogyasztási kategória besorolásokkal kapcsolatban volt csak kérdésem, hogy valóban a gyakorlatban is érezhető-e az amit a gyártók ráírnak. Csupán elméleti szinten számolgattam, mennyit is jelenthet 1-2 fogyasztási kategória eltérés. Ami azon megspórolható azt pl. én szívesen költöm eleve egy drágább, de minőségibb gumira.

"Üzemanyagot sokkal többet lehet spórolni máshogyan, pl: pusztán a vezetési stílussal több mint 10%-ot!"

Igen, ezt tudom, nem is ez volt a kérdés számomra, hanem, hogy azonos vezetési stílussal van-e gyakorlatban is akkora különbség két kategória között, mint papíron. Mert ugye papíron a nedves tapadást is megadják, aztán mégis előfordul, hogy bár papíron jó ez az érték de a tesztelés során meg rendesen lehúzzák a nedves tapadását.

(#33238) Qru: Köszönöm neked is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#33241) sutszi válasza Lackki (#33208) üzenetére


sutszi
veterán

Tegnap szóltak, hogy kész a felni és ma átvehetem.

Így nézett ki előtte:

És ilyen lett:

Abszolút elégedett vagyok a végeredménnyel. :C

Ami számomra nem világos most hirtelen, hogy amint az a régi képen is látható, volt benne szelep kivezetés. Most pedig érthető módon nincs. A gumisnál ezt meg tudják majd oldani?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#33242) HussarF válasza sutszi (#33241) üzenetére

Szelepet a gumis rakja bele, amúgy is érdemes cserélni gumicseréknél.

(#33243) Qru válasza sutszi (#33241) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szép lett! :K

#nincsbennetarcsi

(#33244) Lackki válasza sutszi (#33241) üzenetére


Lackki
senior tag

mondjuk itt sokat nem kellett csinálni, lemaratni vagy homokszórás és szinter :)
javítani nem kellett ránézésre sehol, de szép munka ez is :)

Privátot hamarabb észreveszem

(#33245) sutszi


sutszi
veterán

(#33243) Qru : Köszi.

(#33244) Lackki : Javítás nem kellett az igaz. És az is igaz, hogy a szokásos eljárás elég volt meg elvileg kapott védő lakkot is... De eredetileg elég kis elhasznált volt már a felület. Megrendeltem a gumikat. Remélem a kupakok is beesnek jövő hétre, aztán a végleges formációról is lövök egy képet.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#33246) pepe091 válasza sutszi (#33241) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nagyon szép lett. Mennyiért csinálták?

(#33247) Lackki válasza sutszi (#33245) üzenetére


Lackki
senior tag

te választottad ezt a színt? :) milyen színű kocsira lesz?

Privátot hamarabb észreveszem

(#33248) OPiiPO válasza OPiiPO (#32908) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hali,

Változott a helyzet, Asszonynak lett saját, így a futásteljesítmény lement 10-12eKm-re évente, továbbra is 205/60 R16 nyári gumit keresek, Astra J 1.4T-re, fele város fele pálya. Eddig ez volt kinézve, de kérdés, hogy egy négyévszakos választással nem hozok-e túl nagy kompromisszumot? Ha a négyévszakos a helyes válasz és indokolt, akkor tudok feljebb menni árban, mondjuk 25-30eFt körülre. Nyárit és télit is kell cserélnem ezévben sajnos.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#33249) #53366784


#53366784
törölt tag

Sziasztok!

Ma megnéztem egy eladó autót a használtautó piacról.
A felniken az alábbi hibákat találtam, amit nem titkolt az eladó, de nem tudom elképzelni sem, hogy mitől lehet ilyen (mind a 4).
Magyarországi az autó.
A véleményeteket kérem szépen, köszönöm!

(#33250) Qru válasza OPiiPO (#33248) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven jó lesz az a Nexen. Többen hasznalják itt megelegédettséggel.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.