Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33851) konci79 válasza trialboj (#33850) üzenetére


konci79
őstag

Ma lámpánál várakozva és nézelődve,egy pár éves Audi A6-on lekopott Taurus gumit láttam..

(#33852) tboldi válasza trialboj (#33850) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hankook Ventus Prime 3 nincs ebben a méretben/árban?

Én amúgy elgondolkoznék a négy évszakoson is. Igaz, egyszerre drágább megvenni, de hosszabb távon olcsóbb lehet, főleg, hogy kevés km-t futna csak.

[ Szerkesztve ]

(#33853) molnarpeter válasza tboldi (#33852) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Van, de szerintem is jobb lenne a négyévszakos.

A gumiméretek ott lesznek a tanksapka fedél belső oldalán valószínűleg, vagy a használati útmutatóban.

[ Szerkesztve ]

(#33854) Qru válasza trialboj (#33850) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Vredi Sportrac 5 az jó vagy Hankook K125.

#nincsbennetarcsi

(#33855) trialboj


trialboj
őstag

Komolyan 4 évszakos gumit ajánlotok? Mikor az előző autómra kerestem gumikat kb 5 éve, tüzes vassal fenyegettek hogy csak olyat ne vegyek mert annál nagyobb marhaság nincs a földön.

Az autót vadi új semperit téli gumikkal vettem, szóval nyári kell, nem pedig köztes, ami sosem tapad rendesen, cserébe valszeg jobban kopik.

Az említett Hankook gumik, már túllépik a keretet. Besorolásban semmivel nem jobbak, mint az általam, és adac által ajánlott Vredi Sportrac 5, egyetlen előnyük hogy a Hankook egy márka, amiről mindenki hallott, ez a Vredi Sportrac meg azt sem tudom miféle, az életben nem hallottam róla, nem is tudom hogy kerülhetett ilyen előkelő pozícióba az adac listán, mondjuk szerepel még rajta (igaz utolsó helyen) egy vicces nevű linglong :)) is, ami természetesen fele annyit képes futni kb 27.000km mint egy márkásabb abroncs.

Van valami olyan szabály is, hogy a gumit 5 év után mindenképp kukázni kell ha el sem kopott akkor is, na mivel tuti nem fog elkopni, emiatt sem költenék rá többet.

Annyi érdekel, hogy ez a Vredi Sportrac márka, egy általatok ismert név, vagy pont ugyan annyira noname, mint a semperit, kumho, és társai, amelyek ugyan nem feltétlen gagyi termékek, de azt leszámítva hogy 1x fent voltak egy adac listán, nem igazán terjedtek el.

Kösz megint.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#33856) TFSi


TFSi
őstag

5 év sok idő és nagymértékben megváltozott az abroncsok technológiai háttere. A Vredestein és a Semperit ismert márkák, hiába hallottál róluk keveset és az Adac teszteken túl egyéb szaklapok tesztjein is bizonyítottak.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#33857) OPiiPO válasza trialboj (#33855) üzenetére


OPiiPO
addikt

"meg azt sem tudom miféle, az életben nem hallottam róla, nem is tudom hogy kerülhetett ilyen előkelő pozícióba" - ehhez képest eléggé határozott véleményed van a 4évszakos gumikról ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#33858) Kornel válasza trialboj (#33855) üzenetére


Kornel
veterán

Most van 40.000 km a Kleber Quadraxer2-kbe, akár még ennyi is benne lenne, de valószínű hamarabb cserélem majd.

(#33859) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok!

Gumiabroncsokat szeretnék "feladni" (4 db-ot) vidékre. Melyik céget ajánljátok?
Köszi a válaszokat!

(#33860) t1 válasza djsunstealer (#33859) üzenetére


t1
addikt

GLS.

(#33861) molnarpeter válasza djsunstealer (#33859) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vaterafutáron nézd meg a lehetőségeket.

(#33862) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nankang as1-rol tud valaki elrettentot mondani? 280 lohoz keresek valami elheto tipust 235/45/18-ban, csucskategoria nem erdekel, mert nem hasznalom ki. A futas se sok, inkabb kruzolos a tema, nem szoktam allatkodni.

(#33863) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm mindenkinek!

(#33864) Kornel válasza aero. (#33862) üzenetére


Kornel
veterán

Ilyen teljesítményhez én rászánnám azt a kis pluszt, amiért MAXXIS-t kapsz már: [link]

Tesztben elég jelentős különbség van köztük: [link]

(#33865) aero. válasza Kornel (#33864) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ugyan, velemenyert jottem, koszonom is az infot. Szamomra annyira nem volt ismert a Maxxis, de ha azt mondod jo, akkor bevallalhatom.:)

(#33866) tabaga válasza aero. (#33865) üzenetére


tabaga
tag

Érdemes a Kornél által belinkelt teszt kommentjeit isolvasni, ahol valaki arra panaszkodik, hogy radikálisan romlott az abroncs teljesítménye a használat során. Továbbá a felhasználói vélemények sem túl elismerőek.
Árukereső szerint +5 ezerért már FK510 van, ami azért másik liga.

(#33867) aero. válasza tabaga (#33866) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Tudok venni PilotSport-ot is nem arrol van szo, csak feleslegesnek erzem. Ha beulok meg berakok magam melle egy flakon vizet 2 tonna az auto es max 5 ezret fut egy evben, se driftelni se kanyarvadaszni nem akarok vele, igy a penztarcam ellensege sem akarok lenni. Hamarabb oregszik el rajta, minthogy a feleig lekopjon. 120 felett nem is megyek vele sehol.:R A nankangot biztosan elvetem a teszt lattan.

[ Szerkesztve ]

(#33868) tabaga válasza aero. (#33867) üzenetére


tabaga
tag

Akkor esetleg hasonló árban Nexen? [link]
Vagy ennyiért van Barum Bravuris 3HM is, nekem nagyobb bizalmam lenne felé, de talán a Debica/Sava páros sem elvetendő.

(#33869) aero. válasza tabaga (#33868) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm. Közben rájöttem, hogy benéztem, mert 245/40/18 a méret, ami annyiban változtat, hogy valamiért sokkal olcsóbb méret. :D A Barum pl. ~8 ezerrel olcsóbb / db.

(#33870) TFSi válasza aero. (#33869) üzenetére


TFSi
őstag

Abból kijött már a Bravuris 5HM, viszont abban a méretben a Falken elég frankó, az említett Azenis FK510.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#33871) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Van érdemi különbség a Kleber Krisalp HP3 és a Bfgoodrich g-force winter 2 között? Teszteken mintha a BfGoodrich picit mindig jobban szerepelt volna. Mintára ugyan az a kettő. Melyiket érdemesebb megvenni?

(#33872) Kornel válasza SPeti1984 (#33871) üzenetére


Kornel
veterán

Ugyanaz mindkettő, a különbség maximum az eltérő tesztek és a mérési hibák miatt lehet.

(#33873) TFSi válasza Kornel (#33872) üzenetére


TFSi
őstag

A Krisalpot a Bild jobbnak hozza, ha jól emlékszem.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#33874) Qru válasza aero. (#33869) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Menj ra a Barumra, az tenyleg jo. :K

#nincsbennetarcsi

(#33875) Kornel válasza TFSi (#33873) üzenetére


Kornel
veterán

Attól még ténylegesen ugyanaz a gumi, ami különbség lehet, a gyártási hely és a gyártási idő.
Volt egy teszt, amikor a Quadraxer2 és a GGrip AllSeason2 szerepeltek együtt, a különbség mérési hibán belüli volt.

(#33876) SPeti1984 válasza Kornel (#33875) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Én itt nézegettem mindkettőt. Itt a tesztek alapján picivel mintha jobb lenne de szerintem is kb ugyan az a kettő max ténleg a gyártási hely lehet más. Bfgoodrich úgy tudom Románia a Kleber meg talán Lengyel.

BfGoodrich gForce Winter 2
Kleber Krisalp HP3

[ Szerkesztve ]

(#33877) Kornel válasza SPeti1984 (#33876) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem a Kleber Quadraxer2-k románok.
Először kicsit tartottam a márkától is, meg a gyártási helytől is, most simán lehet hogy ez lesz a következő gumim is, most cseréltettem meg, hátul 6 mm környéke, elől még 5 körül, ha még egy évet kibír, akkor Best buy volt, 60.000 km-es futással és megfelelő tapadással.

(#33878) SPeti1984 válasza Kornel (#33877) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Én annyit nem megyek így előbb fog elöregedni mint elkopni. Legalább középkategóriásat akarok venni ami nem rossz télen meg azért ne öregedjen hamar a gumi. Azon meg még gondolkodom hogy acélfelni vagy alufelni legyen hozzá.

(#33879) tboldi válasza SPeti1984 (#33878) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha alut, akkor lehetőleg olyat, ami "winterproof" bevonattal rendelkezik, de általában a sima, lakkozott felniknek sem szokott bajuk lenni. Ne legyen rajta sérülés, az a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#33880) molnarpeter válasza SPeti1984 (#33878) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Strukturált acél nem lenne hozzá? Amúgy használt gyári szettben gondolkodnék, akár acél, akár alu.

[link] ha osztókör, stb stimmelne, ez jó lehetne.

(#33881) Kornel válasza SPeti1984 (#33878) üzenetére


Kornel
veterán

Mennyit mész egy évben?

(#33882) SPeti1984 válasza Kornel (#33881) üzenetére


SPeti1984
senior tag

2 autó van és felváltva szoktam így kb 10-12 ezer/év jön ki az egyes autókra. Néztem használt gyáriakat azok olyan 80-90 körül vannak már szép állapotúak. Viszont ugyan ennyiért van új alufelni is ami elméletileg téli bevonatos. Strukturáltat is néztem de ott van kis ET eltérés, mert 6.5x16 ET50 vagy 7x16 ET50 a gyári méret, ott meg ET47,5 van.

Használt gyári:
Ford 16-os

Új egyéb alufelni:
CMS C22

Momo Europe

[ Szerkesztve ]

(#33883) Kornel válasza SPeti1984 (#33882) üzenetére


Kornel
veterán

Évi 10k az egy szezonra 5k, arra biztos vennék valami jobb négyévszakost, ha nyáron mész többet akkor CC+, ha télen akkor GY Vector 4Season, vagy a kiegyensúlyozott Continental AllSeasonContact

(#33884) tboldi


tboldi
nagyúr

Tudom, hülye ötlet, de foglalkoztat a gondolat, hogy kéne egy pici nyomtávszélesítés.

Ezt néztem ki, 3 mm talán még nem olyan gáz sem az agyra felfekvést, sem a tőcsavarok hosszát tekintve. A csapágy élettartama nem érdekel különösebben, évi 6-7k km-t fut csak az autó. :D

A felnit nem szívesen cserélném kisebb ET-jűre, anyagilag nem lenne túl jó döntés. :))

[ Szerkesztve ]

(#33885) SPeti1984 válasza Kornel (#33883) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Bakony környéki utakra nem szeretnék 4 évszakosat. Ahol lakom ott is olyan kb 10-13%-os az utca emelkedése. Új az autó tehát új nyári van rajt veszek most télit aztán pár évig megoldva és biztonságba tud menni az ember télen nyáron egyaránt. A nyarak is manapság néha hetekig 35-40 fokosak ott megint biztos nem úgy üzemel egy 4 évszakos ahogy egy igazi nyári.

(#33886) F_Zolee válasza tboldi (#33884) üzenetére


F_Zolee
veterán

Annyit kb észre sem veszel. Van értelme? :D

(#33887) tboldi válasza F_Zolee (#33886) üzenetére


tboldi
nagyúr

A tudat! :DD

Meg azért azt véletlenül sem szeretném, hogy beleérjen valamibe a gumi. Az 5 mm-es is elmenne még talán, de akkor meg még kevesebb marad az agyból és a tőcsavarokból.

(#33888) Saccco válasza tboldi (#33887) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szedjél valami tudatmódosítót, akkor spoilerek is lesznek rajta. ;] :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33889) Kornel válasza SPeti1984 (#33885) üzenetére


Kornel
veterán

Ehhez csak annyit tudok hozzátenni, hogy az egyébként csak középkategóriás, de ár érték arányban elég jó négyévszakos Kleber nyáron is sokkal jobb, mint a gyári Continental EcoContact5 volt.

(#33890) tboldi válasza Saccco (#33888) üzenetére


tboldi
nagyúr

Áááh... A kábszi ellenére is marad így. :)
[link]

(#33891) Qru


Qru
MODERÁTOR

Gyorsan körbefotóztam a CC-ket ma a kocsin (kb 50 ezer km van bennük). A cserélgetéssel nem bajlódtam ami azért látszik. Most lett átcserélve kb egy hónapja először mióta fent vannak a kocsin. Tehát ami a képen hátul van az volt elöl és fordítva. Proflmélységet ne kérdezzétek, nem tudom, így szemre még bőven jó.

#nincsbennetarcsi

(#33892) Kornel válasza Qru (#33891) üzenetére


Kornel
veterán

Michelin group, Kleber is kb. így néz ki.

(#33893) Qru válasza Kornel (#33892) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eredetileg őszre akartam cserélni CC+/A005-re de ez még tök oké. Simán kitolom 1 évvel a váltást jelen állás szerint. :K

#nincsbennetarcsi

(#33894) Kornel válasza Qru (#33893) üzenetére


Kornel
veterán

Én is így vagyok vele. Csinálok majd képet, ami hátul volt, gyakorlatilag új, ami elől volt is simán kibír még hátul egy telet és egy nyarat, szóval valószínűleg jövő ősszel lesz csak csere, ami Best buy gyanússá teszi ezt az abroncsot.

(#33895) tboldi válasza tboldi (#33884) üzenetére


tboldi
nagyúr

Asszem mégsem lesz spacer, kerestem pár képet, amin le van szerelve a kerék, nagyon pici maradna csak az agyból, ha egyáltalán maradna. :D



És hátul is hasonló a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#33896) TFSi válasza Qru (#33891) üzenetére


TFSi
őstag

50.000?!:C Nem semmi! Miért váltanál? A Bridgestone még gyengébb télen..

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#33897) OPiiPO válasza TFSi (#33896) üzenetére


OPiiPO
addikt

lesz még komoly tél :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#33898) Kornel válasza OPiiPO (#33897) üzenetére


Kornel
veterán

A Zemplénben.

(#33899) TFSi válasza Kornel (#33898) üzenetére


TFSi
őstag

Azt nem tudhatja senki. A felgyorsult klímaváltozás épp a kiszámíthatatlan események bekövetkeztének esélyét növeli. Szóval GY Vector 4S Gen2.;]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#33900) Kornel


Kornel
veterán

Continental AllSeasonContact ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.