Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) dabadab válasza DM-Fan (#445) üzenetére


dabadab
titán

''A Koss tuti bent marad a füledben: a gyárihoz képest kapsz egy kisebb membránt is hozzá, és az anyaga egyébként is elég képlékeny, fölveszi a hallójáratod alakját, akármilyen amorf is''

Akkor valoszinuleg en vagyok az egyetlen kivetel, az en fulemben soha nem maradtak meg igazan (vagy legalabbis kicsusztak egy ido utan) :(

DRM is theft

(#452) DM-Fan válasza dabadab (#451) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Pech! A nyílt fülesek nekem is folyton kipotyogtak, de a Koss atomstabilan ül a fülemben.

Get Moded!

(#453) crazygoat válasza dabadab (#451) üzenetére


crazygoat
tag

Hy everybody!

Üzenném mindenkinek akinek kiesik a füléből a koss hogy akkor tuti hogy szarul rakta be!Most leirom hogy hogy kell betenni!Olyan mint egy füldugó!Össze kell sodorni, hogy a lehető legkisebb legyen a keresztmetszete, aztán be kell helyezni a hallójáratba, de csak akkor van bent rendesen, mikor már érzed hogy majd szétfeszül a füled miközben kitágul.És ha ez valaha is kihullik valaki füléből akkor annak már nem tudom mekkora hallójárata van.De ha kihullik valakinek akkor az tuti hogyí be tudja dugni összesodrás nélkül is.Ha nem megy összesodrás nélkül akkor 100% hogy szarul szokta betenni és azért potyog ki.Meg kell ezt is tanulni betenni.Nekem néha csak sokadjára sikerül úgy betennem hogy rendesen bent legyen.Amúgy csináltam házilag hozzá pótszivacsokat.Majd lerom azt is hogy hogyan.

(#454) crazygoat


crazygoat
tag

Hy everybody!

Előszöris üzenném mindazoknak akik iAudio lejátszóval 25 és afölött hallgatják a Koss-t, hogy szerintem nem normálisak!Azért egy kicsit jobban is vigyázhatnátok a fületekre.Én pont azért szeretem azt a fülest, mert 10-esen is olyan hangerőt és hangminőséget ad hogy nem vágyok magasabb hangerőre.Nálam a mélykiemelés fel van véve, hogy 10-esen is halljam még Hevia-ban is a mélyeket!És imádom igy!

Meg egy kis segitség a Koss szivacsának pótlására.Én a munkahelyemről hoztam haza rahedli füldugót.Ilyen zöld szinű.Ez kicsit lazább anyag mint a gyári szivacsnak az anyaga, de teljesen megfelelő.Szóval le kell vágni megfelelő méretűre és egy meleg 80-as szeggel ki kell lyukasztani.Én a gáztűzhelyet szoktam a szeg hevitésére használni.A 80-as szeg meg pont akkora lyukat olvaszt ki a füldugóból, hogy pont passzentosan rámenjen a műanyagra.De meg kell várni mig kihűl a füldugó, mert ha nem hűl ki akkor összeragad, ha összenyomod.Nekem kb egy hetet bir egy pár, mire elveszti a memóriaképességét.Utána már nehezen tudom betenni a fülembe.De ez lehet csak az én priblémám.Nekem a gyári szivacsok 2 hetet birtak, utána a végük olyan hamar visszanyerte az eredeti alakját, hogy nem tudtam rendesen betenni a hallójáratomba.Ha kéri valaki akkor esetleg képet is tehetek fel róla hogy hogyan is néz igy ki.

(#455) DM-Fan válasza crazygoat (#454) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Egy kicsit részletesebb leírás képekkel a Plug tuningolásáról: (csak vállalkozó és kísérletező kedvű, bátor user-eknek)

[link]

Get Moded!

(#456) Fricó válasza Fricó (#439) üzenetére


Fricó
aktív tag

ezt próbálta már valaki?
csak 3K. megéri?

[link]

(#457) rumos14 válasza Endrusz83 (#449) üzenetére


rumos14
nagyúr

ok majd leírom, bár ez is ízlés kérdése, és attól is függ hogy milyen zenéket hallgatsz.
de továbbra is azt mondom hogy nagyon kell neki az EQ állítgatás.

(#458) rumos14 válasza crazygoat (#454) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát a 10-es hangerő az nagyon sovány. én a mélyeket levettem, eleve ettől is halkabb lesz, de 20 alatt azért sztem halk, utcán közlekedve.

(#459) crazygoat válasza rumos14 (#458) üzenetére


crazygoat
tag

A 10-es hangerő egyáltalán nem sovány, csak a te füled már eléggé megszokta a magas hangerőt.A mélyeket meg azért vettem fel hogy 10-esen is jól halljam.0 mélyhangkiemeléssel tényleg sovány, de olyan 6-7-es kiemeléssel már nagyon jó.Amúgy Debrecenben pont elég a 10-es hangerő.Egy kicsit behallatszik a forgalom vagy a busz motorja, de ennyit képes vagyok feláldozni azért hogy ne süketüljek meg.És akár hiszed, akár nem, jobb lett a hallásom mióta a koss-t használom.Éppen az alacsony hangerő miatt.És szerintem azért is találták ki ezeket a füleseket hogy az ember ne koppon hallgassa őket hogy a zenét hallja, hanem jóval halkabban, de jobb minőségben éshogy ne süketüljön meg a nyitott bogyóktól.De aki 1 év alatt süket akar lenni az halgassa nyugodtan 20-30 között.Ez csak a magán véleményem.

(#460) crazygoat válasza DM-Fan (#455) üzenetére


crazygoat
tag

Én csak egy sokkal egyszerűbb módját irtam le a szivacs pótlására.Füldugót szerintem mindenki tud szerezni valahonnan, szóval elég egyszerüen kivitelezhető.És akusztikailag semmit nem ront a fülesen, mert szerintem nem nagyon számit neki hogy mi tölti ki a fület.Legalábbis én nem éreztem különbséget.Ésez kb 3 perc alatt elvégezhető művelet.

(#461) maotoon


maotoon
csendes tag

játékhoz a fülesek királya RAPTOR Gaming H 1 igaz 30 rugó de USB-s és egyben 7.1 hangkártyát is kapsz .Vigyázzatok vele mert tényleg 7.1 -et tud elszédülsz lerobbantja a fejed FPS- gamebe keresed magadon a találatot ha rádlőnek. 16 hz -tól 28 khz ig tud a zene is jól szól rajta. Azt hogy hol vettem nem árulom el csak nekem legyen ilyenem bebe ;] ;] ;] ;] ;] ;]

''eistein is besz.rt kiskorában''

(#462) rumos14 válasza crazygoat (#459) üzenetére


rumos14
nagyúr

ok ha neked így jön be akkor hallgasd így.
én viszont levettem a mélyeket, mert sok basszussal egyszerűen fáj, na ez az ami sztem árt a fülnek. basszus az van rendesen kikapcsolt Mach3Bass-zel és 0 körüli alacsony EQ frekiknél is.
nemtom neked milyen hallásod van, meg lehet hogy debrecenben elektromos hasjtásű zajtalan járművek közlekednek :) de a 10-es hangerő abszolút csendben elalvás előtt hallgatásnál ok, de utcán nem.
de az is lehet hogy a te fülebe mélyebbre bemegy a koss csöve vagy mittomén.

(#463) crazygoat válasza rumos14 (#462) üzenetére


crazygoat
tag

Szerintem nem számit hogy mennyire megy be a cső a fülbe, mert mikor épp benne van, de lezárja a hallójáratot akkor is ugyanúgy szól.Elalvás előtt meg 5 alatt hallgatnám csak.Amúgymeg arra nem gondoltál hogy esetleg nekem még jó a hallásom, te meg már megsüketültél kicsit, mert folyton bömbölteted?Menj el hallásvizsgálatra.Még talán időben kiderül hogy rossz a hallásod, de még javithatsz rajta.De ha sokáig igy hallgatok tuti halláskárosodást kapsz.Nekem 28 környékén már rezeg a dobhártyám.És 10-esen még mélykiemeléssel sincs annyi mély hogy baja legyen tőle a fülemnek.De 25 fölött még kiemelés nélkül is annyi mélyet ad, hogy az már fülkárositó hosszútávon.

(#464) rumos14 válasza crazygoat (#463) üzenetére


rumos14
nagyúr

TESSÉK? :D :D
na zárjuk ezt rövidre, sztem jó a hallásom, de köszi hogy aggódsz. amúgy egyhuzamban nem hallgatom sokáig, csak 20-30 perceket, 23-24 hangerőn az utcán, kevés méllyel.
azért kiváncsi lennék másra is hogy iAudio-Koss párost milyen hagnerőn hallgat.

(#465) brembo válasza rumos14 (#464) üzenetére


brembo
tag

Nekem ex71-em van, ami nem KOSS, de ugyanúgy zárt, de szerintem 10-es hangerőn csak sejteni lehet, hogy mi szól, és nem hallani. Természetesen mindenki maga dönti el, hogy mennyire esik jól neki, én speciel szeretem, ha minden hangot hallok, de azért vigyázok a fülemre. Átlagban 20 körüli hangerőn hallgatom, de ez változó, mert vanak hangosabb, meg halkabb zenék is.

(#466) Shiroi Neko válasza maotoon (#461) üzenetére


Shiroi Neko
csendes tag

Nem baj, senki sem kérdezte. Amúgy mondatot nagy betűvel kezdünk, és nem árt vesszőt és pontot használni. Meg néha legalább megpróbálkozni azzal, hogy értelmes mondatot fogalmazzunk meg. Sok sikert.

(#467) golyani válasza maotoon (#461) üzenetére


golyani
addikt

és most hova szarjunk???
az az USB-s hangkártya viszont nem hiszem h vmi csúcs lehet.
meg monjduk sztereoba meg nézném mit tud. valszeg nem sokat.

(#468) p_baa


p_baa
csendes tag

Fülhallgatót vennék kb 5000-em van rá. Szinte az egész topicot végigolvastam és ott tartok, hogy zárt nem kellene, AKG-t annyira nem szivesen vennék + nem könnyen szerezném be, a Sony szétbomolhat, Sennheiser ami eddig tetszik, de a mélyről nem sok jót hallani (mihez képest?) Eddig Philipsem volt, azzal nem volt gond.

--@ Áj tink disz iz dö bigining off bjuttifúl frencsipp! @--

(#469) rumos14 válasza p_baa (#468) üzenetére


rumos14
nagyúr

vegyél 2e ft-ért sony mdr-e818-at. ennek nem bomlik szét a zsinórja.

(#470) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Németországban már van egy üzlet, ami árul Seni CXet, csekély 65 euroért :))

(#471) p_baa


p_baa
csendes tag

Sony MDR-ED21/MDR-ED31? Ezekről tud valaki valamit?

--@ Áj tink disz iz dö bigining off bjuttifúl frencsipp! @--

(#472) Endrusz83


Endrusz83
tag

Ebben tud vki segíteni? :F

Mi a külömbség a sony mdr ex 71 és ex 51-es füles között? :F

[link]
[link]

Mert árban csak 1000ft és annyit látok a képen hogy az 51-es egy részből áll tehát nem lehet távirányítót bele rakni megjegyzem engem zavarna is ha 2 részből állna.
Vagy nem csúszkál szét folyton?
Szerintem csak egy plusz hibaforrási lehetőség az a csatlakozó,főleg mert nem tervezek venni távirányítót a iAudio G3-amhoz...

Hangminőségre ugyan az lehet a kettő???Mert az ex71-ről nagyon jókat hallottam... :C

Valakinek személyes tapasztalata?

:R

(#473) GP-Sz válasza Endrusz83 (#472) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Ha engem kérdezel, a bele tök ugyanaz a kettőnek, a design különbözik kicsit, de a jelentős különbség valóban az, hogy a 71nek rövid a kábele, az 51nek meg hosszú.

Nekem azért van 71, mert én a toldó nélkül használom, de ha neked hosszú kábel kell, akkor inkább 51et vegyél, mert a 71+toldó az már rohadt hosszú, idegesítene. Ja: szétesni nem esik szét a toldásnál, meg elég könnyű is, hiba meg nem ott lesz, hanem ott, hogy szétrohad a kábel :) Bár én reménykedem, hogy ezt a hibát kijavították már.

(#474) Endrusz83 válasza GP-Sz (#473) üzenetére


Endrusz83
tag

Köszi az infót!

Akkor asszem marad az 51-es.
Egyébként még Koss-ban gondolkodtam,csak annak meg a szívacsot kell folyton cserélni...Előtte meg Senn MX400 de az meg állitólag kényelmetlen és kipotyog... :O

Nem létezik olyan füles aminek nincs baja és örök életű??? :F :O

Egyébként volt ilyen probléma,hogy szétrohadt a kábel?

(#475) rumos14 válasza Endrusz83 (#474) üzenetére


rumos14
nagyúr

miért kellene a Koss-on cserélni a szivacsot? nem esik az le.
a Sennh Mx400 eléggé más kategória, én személy szerint nem ajánlom. kényelmesnek viszont kényelmes, nem esik ki.
sok panasz volt kábelrohadásra a sony 71-nél.

(#476) Endrusz83 válasza rumos14 (#475) üzenetére


Endrusz83
tag

Igen a senn más kategória,de azt hallottam hogy sok embernek kényelmetlen.
A koss-ról pedig azt olvastam itt és több helyen is,hogy a szivacs egy idő után rögtön visszarúgja magát és nehéz behelyezni a fülbe.És ilyenkor vki azt tanácsolta,hogy sima füldugóból lehet csinálni pótszivacsot amit ismét össze lehet nyomni a behelyezésig...

Meglepő ez a kábel rohadás.Ilyenről még nem is hallottam.Akkor mégis marad a Koss.

Csak kipróbáltam egy sony-ericcson telhez járó fülbedugós fülest és bejött a formája.És a sony is ilyen.Kosst pedig még nem próbáltam és nem is tudom hol próbálhatnám ki.Pedig jó lenne mielőtt megveszem.

(#477) cornfake válasza Endrusz83 (#476) üzenetére


cornfake
aktív tag

''egy sony-ericcson telhez járó fülbedugós fülest ''

meg is hallgattad?

I'm what's left, I'm what's right..

(#478) Endrusz83 válasza cornfake (#477) üzenetére


Endrusz83
tag

Igen kipróbáltam.

Persze nem vmi nagy szám.Inkább csak az tetszett hogy ez a fajta fülbedugós füles teljesen kizárja a külső zajokat.

Nameg hogy az ilyen fülesnél nem hallod a basszust,hanem a gyomrodban érzed...

És kifejezetten azért próbáltam ki mert ennek a formája hasonló a Soni ex 71-hez!

Egyébként miért kérded?Én sem értek egyet azzal hogy a telefon az mp3 lejátszó is egyben.A telefonon telefonálni kell aki meg zenét akar hallgatni az vegyen egy profi mp3 lejátszót...

Szerintem...

(#479) cornfake válasza Endrusz83 (#478) üzenetére


cornfake
aktív tag

hat en eppen most szeretnem lecserelni a lejatszomat majd egy walkmanos SE mobilra,mert tok foloslegesnek tartom az 5 gigat ,meg backupnak is,de a hangminosegbol nem engedek

szal ebben nem ertunk egyet,en jobban szeretem ha egy dolog van a zsebemben ami mindent tud :D

I'm what's left, I'm what's right..

(#480) Endrusz83 válasza cornfake (#479) üzenetére


Endrusz83
tag

Én nem azt mondtam, hogy rossz a cucc,sőt ahhoz képest hogy telefon meg is lepődtem a minőségén.Csak azért mégsem hasonlitható össze a hangzása az iAudió G3-améval! :R

Egyébként pedig sztem több okból sem célravezető ez a nagy compact-ság.
Egyrészt mert ha vmibe ennyi mindent belesűritenek mint a SE W800-ba akkor az vminek a rovására megy.Tuti nem minden csúcs szuper benne.2 megapixeles fényképezőgép?Az mégis mire elég?Ugyan arra mint a sima VGA...Megörökiteni ha egy spanod eltaknyol,vagy látsz egy jó kocsit.De nyaralási fotózásra közel sem elég!

Az akksinak sem tesz jót a folyamatos használat.Valamint engem idegesitene ha minden nap tölteni kéne a telefonomat.És teszem azt sétálsz, zenét hallgatsz és lemerül a tel,de szükséged lenne rá.Akkor mit csinálsz? :F

És akkor még arról nem is beszéltem,hogy 512 MB-al árulják ha jól tudom (bár ez nem biztos), ami ha adatot akarsz hordozni rajta nagyon karcsú!Viszont Sony memory stick Duo-val bővithető,ami szinte a legdrágább memóriakártya..

De persze ez csak az én véleményem,és már sokan mondták,hogy mindenben túlságosan maximalista vagyok... ;)

(#481) Endrusz83


Endrusz83
tag

Most Találtam Eladó Sony EX71SL Füleseket!Persze újakat! :Y

[link]

4db van a srácnak,de nekem csak egy kell,viszont ha mind megvenném olcsóbban adná.
Ha valakit esetleg érdekel a dolog írjon,vagy hívjon fel,és esetleg összefogva még olcsóbban hozzájuthatunk! :DD

Jelenleg a fehér színű ára 9K (1 db van) a fekete 8K ,de ebből már most is lehet alkudni!!!(3db) :))

Mail:pasztorendre@t-online.hu
Tel.:30/249-98-30

(#482) cornfake válasza Endrusz83 (#480) üzenetére


cornfake
aktív tag

áá,nekem ezek athidalhato dolgok,csak a hangminosegbol nem adok :)

''De persze ez csak az én véleményem,és már sokan mondták,hogy mindenben túlságosan maximalista vagyok... ''

masok az igenyeink,es ez igy van jol :D

meg amugy szivem szerint en is vennek vmi felkomoly,sok manualis beallitassal rendelkezo digitgepet,meg egy mp3 lejatszot,es kulon valami csak telefonnak valo telefont,de nincs az a taska amiben en ezt elviszem magammal :D
szal nem szeretem ha sok gadget van nalam:)

I'm what's left, I'm what's right..

(#483) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ha valaki fülbe dugható fülhallgatót keres, most láttam a media marktban két AKG Acoustics darabot. Az egyik valami 12, a másik 14. A valami alatt azt értem, hogy volt előtte valami betűs jelölés is, de azt elfelejtettem. A 12-esre a basszus kiemelését írták, a másikra meg hogy nagyon tiszta a hangja. A 12-es 5e alatt, a 14 7500 volt. Megnéztem a csomagolás hátulján, a 14-esnek nagyobb a frekvenciaátvitele, amennyiben hihetünk a gyári adatoknak.

(#484) Endrusz83 válasza rumos14 (#475) üzenetére


Endrusz83
tag

Egyébként mennyi idő után jelentkezhet ez a kábelrohadás szerinted?
Azújabbaknál nem használnak már más anyagot?Ezeket Londonból hozták,elképzelhető,hogy már nem olyan rohadós? :DDD
Mert mint irtam most találtam eladót (kb 6-7K-ért) és eléggé elgondolkodtam rajta. :U
Te melyiket vennéd G3-hoz a Koss-t vagy az EX71-et? :F
Egyébként lehet hogy engem zavarna egy idő után,hogy olyan baromi hosszú kábele van az EX71-nek :((

(#485) DM-Fan válasza Endrusz83 (#484) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A Sony kábele nálam 2 hónap után már bomlott, a négy hónapos kort nem élte meg. Volt, akinek már egy hónaposan szarrá ment. Tudtommal a Sony nem hívta vissza a füleseket, valamint nem hinnám, hogy sok különbség lenne a Londonban és az itthon kapható közt. Úgyis a Távol-Keleten készül mind.

Nekem is G3-asom van több, mint fél éve. Volt tehát EX-71-esem, most meg Koss The Plug-om van, ami feleannyiba kerül, és állítom, hogy nem a felét tudja, mint a Sony, hanem legalább ugyanazt. Magas tartományban ugyan gyengébb, de a mélye ezerszer ráver a Sony-éra. Eddig a Koss-al szólt a legjobban a G3.

Az EX-71-nek meg nem hosszú a kábele, sőt: csak 40 cm-es. A mellékelt toldó meg egy méteres, de azt már tudsz külön is venni (vagy csinálni) olyan hosszút, amilyet csak akarsz.

Én - okulva az eddigiekből - még 6k-t sem adnék a Sony-ért.

Amúgy meg, ha mégis ilyen kicsi, elegáns fülest akarsz, mint a Sony, akkor meg itt van 3k-ért ez, ami állítólag koppra ugyanaz (nem tudom biztosra, még nem hallottam, de hamarosan kipróbálom):

[link]

[Szerkesztve]

Get Moded!

(#486) ithomas válasza DM-Fan (#485) üzenetére


ithomas
őstag

3k?
És hol?
Amúgy kinézetileg mondod hogy koppra ugyanaz,vagy hangzásilag?
Mert nem mindegy... :P

Real eyes realize real lies!

(#487) DM-Fan válasza ithomas (#486) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Szövegértésből voltak problémáid? :)

''állítólag koppra ugyanaz (nem tudom biztosra, még nem hallottam, de hamarosan kipróbálom)''

A kép alapján a vak is látja, hogy külsőre ugyanaz, a fenti szövegrészletből meg kiderül, hogy a hangzásra gondoltam, de mint a zárójeles rész is tanusítja, ez a feltételezés (merthogy ott van az ''állítólag'' szó is ám) nem a saját tapasztalataimon alapszik.

Amőgy itt egy részletesebb leírás is:

[link]

[Szerkesztve]

Get Moded!

(#488) ithomas válasza DM-Fan (#487) üzenetére


ithomas
őstag

Nem hiszem hogy problémáim lennének...

''állítólag koppra ugyanaz (nem tudom biztosra, még nem hallottam, de hamarosan kipróbálom)''

Az nem derült ki az írásodból hogy ÁLLITÓLAG kinézetre vagy hangra ugyanaz-e.
Nem azt kérdeztem hogy te mit tapasztaltál...mert az kiderült hogy egyelőre semmit!

A másik kérdésemre meg nem válaszoltál...

Real eyes realize real lies!

(#489) ithomas válasza DM-Fan (#487) üzenetére


ithomas
őstag

Mostmeg átszerkesztetted...így nem ér... ;]

Real eyes realize real lies!

(#490) DM-Fan válasza ithomas (#488) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

SZŐRSZÁLHASOGATÁS ON
Akkor is nekem van igazam: :)

A zárójelben olvasható rész az előtte olvasható szóra/mondatrészre szokott vonatkozni úgy általában. Ezt nálatok nem tanították? Így evidens, hogy a ''koppra ugyanaz'' a zárójelben olvasható, hangzással kapcsolatos fejtegetéssel hozható összefüggésbe. De a kép alapján egyértelműen le kellett volna esnie, hogy nem a külsejére célzok a ''koppra ugyanaz'' jelzővel, merthát azt még egy 7 éves, szódásüveg-szemüveges kiskókler is rögtön látja, hogy az TÉNYLEGESEN koppra ugyanaz.

Vigyázz, mert papírom van arról, hogy elvégeztem az érveléstechnika (vitatkozáselmélet)-kurzust. :D

SZŐRSZÁLHASOGATÁS OFF

Átszerkesztettem? Mit? Ja, hogy beszúrtam a linket a végére? Há' mé' nem szerkesztetted át Te is? :D

[Szerkesztve]

Get Moded!

(#491) rumos14 válasza cornfake (#479) üzenetére


rumos14
nagyúr

iriver H10-ed van?

(#492) rumos14 válasza Endrusz83 (#484) üzenetére


rumos14
nagyúr

iAudio-hoz nagyon jó választás a Koss, máshoz viszont nem ajánlom.
én ezt a kábelrohadást nem kockáztatnám meg. főleg ha még garid sincs.

(#493) rumos14 válasza DM-Fan (#490) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha a nyelvtani aspektusát kiveséztétek a témának akkor majd térjünk vissza erre a maxell fülesre. kiváncsi vagyok mit tud 3k-ért. vszleg nem sony 71-es hangzást. DM-Fan ki tudod ezt is próbálni vhol?

(#494) Endrusz83 válasza rumos14 (#492) üzenetére


Endrusz83
tag

Mennyire biztos ez a rohadás??? :F

Mindig és minden darabra igaz,vagy csak egyes darabok esetében fordult elő? :F

Mert télleg nincs gari,ugyhogy nem kellene elkapkodnom.
Lehet mégis marad a koss.Csak ne lenne ilyen csúnya!!! :Y

Viszont azt hallottam,hogy rohadt jól szól a sony 71,a kossnak meg ez a szivacsos kialakítása nem nagyon tetszik.

(#495) rumos14 válasza Endrusz83 (#494) üzenetére


rumos14
nagyúr

nemtom nekem nem volt ilyen sony-m de akinek volt az nagyon pipa volt rá.
tényleg nem vmi szép ez a Koss, sztem sem. a szivascos kialakítással nemtom mi a bajod, minden ''zárt'' fülbedugós füles ilyen.

(#496) golyani válasza lugosi (#483) üzenetére


golyani
addikt

igen ismerjük ezt is de ezzel annyi problémám van h nyílt füles énmeg lassan vmi zártat fogok keresni.

(#497) Endrusz83 válasza rumos14 (#495) üzenetére


Endrusz83
tag

Megvettem a Koss-t! :C Hú de ronda! :D

Most értem haza vele,Blahától gyalog jöttem (ott vettem a Photo Hall-ban) és hazáig borzongtam!(Nem a hidegtől,hanem a füles hangzásától...)

Végig vigyorogtam mint a vadalma,nem hittem volna hogy létezik ilyen hangzás is!!!

Csak van egy kis bibi a cuccal!Most kezdtem el piszkálni és recseg ha tekergetem a jack-dugót a lejátszóban!!! :O

Létezik hogy azért mert még új?És bejáródik?Valaki tapasztalt már ilyet? :F

(#498) Endrusz83 válasza rumos14 (#495) üzenetére


Endrusz83
tag

Leirnád most a beállításaidat?EQ BBE Mach3Bass stb...

Egyébként már nem recseg annyira,csak ha kifelé is rángatom ha nem múlik el akkor visszavszem 72 órán belül... :(((
De szerintem csak új még és nem érintkezett tökéletesen.Megdörzsöltem a jack-et és már most is sokkal jobb.Biztos volt vmi réteg a dugón.REMÉLEM LEGALÁBBIS!

(#499) rumos14 válasza Endrusz83 (#497) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát sztem nem kéne recsegni, de ez akár az iAudio sara is lehet, ha más fülessel is produkálja. sztem vidd vissza. szivacsok rendben voltak, nem voltak szétnyomva?
én beállításaim: custom EQ, sorban 1,2,3,21,24. BBE 8, MachBass 0.
elsőre így teccett a hangzás? mert nekem nem igazán, amíg komolyan meg nem bütyköltem az EQ-t.

(#500) Endrusz83 válasza rumos14 (#499) üzenetére


Endrusz83
tag

Elsőre is tetszett a hangzása,bár hasonló volt a beállitás eddig is,csak volt rajta Bass.
3D neked mennyin van?MP be van kapcsolva?

Egyébként a pót szivacs egyike el van nyomorodva,de csak pénteken lesz csere.De a hölgy nagyon készséges volt,és azt mondta kicseréli...Remélem igy is lesz!

Már nem is recseg,sztem volt vmi kosz réteg a jack-en és azért nem érintkezhetett.Vagy nemtom!De remélem nem jön vissza...

Nem is tudtam hogy erre egyébként örök garancia van! :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.