Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Starsky72 válasza LittleG (#549) üzenetére


Starsky72
addikt

ebben igazad van, de én nem Plug-ot keresek :)

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#552) Tomika10


Tomika10
csendes tag

Nem Plug.

(#553) Starsky72 válasza Tomika10 (#552) üzenetére


Starsky72
addikt

Nem neked mondtam :)

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#554) vili13 válasza rumos14 (#527) üzenetére


vili13
őstag

Én is iAudio, sőt G3 lejátszóval próbálgatom a Plugot, de nem találtam még tökéletes beállítást hozzá. A ''tényleg szar'' minősítést e tény, valamint az EX-71-gyel és PX-200-zal való összehasonlítás kapcsán kapta nálam. Akármit csinálok a BBE-vel vagy az EQ-val, sehogy nem az igazi, és nem a helytelen bedugás miatti kevés basszus, hanem a tompa összes többi zavar. Pedig már a Mach3Bass-t is levettem a nálam default 10-ről egészen 4-ig (több lépésben) + BBE=4, EQ=(0,0,0,3,6) - szinte már egész hallgatható, de a nagyon jótól szvsz. messze van. Remélem, idővel megszokom, és átminősíthetem a ''nem is olyan nagyon szar'' kategóriába.
A ''6e-t megért'' meg már a pozitívumokat is tartalmazza, a drót szét nem rohadásával kapcsolatos reményeimet is beleértve. Azt kell mondjam, a külső zajokat sokkal jobban kizárja a többinél, és nem utolsósorban ezzel már a rádió is hallgatható (PX-200-hoz néha kevés volt nekem a rádió max.38-as hangereje is), és a rádióból is hallatszik a basszus (ehhez az EX-71 is kevés volt). Így már nem tűnik nagyon rossz kompromisszumnak, utcára tulajdonképpen megfelel, inkább megér 6k-t mint a Sony 10-et pár hónapra, és határozottan jobb a Sennheiser MX-eknél.

(#555) rumos14 válasza vili13 (#554) üzenetére


rumos14
nagyúr

miért nem rakod feljebb a magasakat? BBE pedig 7-8 körül.
MachBass meg felesleges sztem, dübörög az anélkül is rendesen.
szóval én sem csokiztam azért be a hangzásától, de összességében tetszik. bizonyos zenékkel kevésbé, de a legtöbb zeném okés. a sok állítgatás miatt tényleg veszít kicsit a természetességéből. ahhoz talán amúgy is jobb talán egy Creative vagy iRiver lejátszó.

(#556) vili13 válasza ithomas (#528) üzenetére


vili13
őstag

Nekem is benne volt a képben, hogy várjak a CX300-ra, de valahogy nem volt hozzá türelmem. Nemcsak kapni nem lehet és teszt nincs róla, de ráadásul nyitott rendszerű, vagyis esélyes, hogy annak meg a basszusa legyen kevés az ízlésemhez. Majd ha kapható, és már sokan dícsérték a hangját, esetleg megkockáztatom érte a várható ~15k-t, de addigra talán a CX sorozat újabb tagjai is megjelenhetnek, amire megint csak várni kell majd egy darabig... Addig meg jó lesz a Plug is, aztán meg jó lesz tartalék fülhallgatónak! :)

(#557) vili13 válasza rumos14 (#555) üzenetére


vili13
őstag

A magasakat azért nem rakom feljebb, mert csak hangosabbak lesznek, de nem lesznek semmivel ''tisztábbak''. BBE meg 5 fölött nekem elég természetellenes, kevés közepet hagy. Mach3Bass tényleg felesleges, de ha már sok a basszus, akkor legyen igazán sok! Azért még próbálgatom, hátha lesz ez még jobb is.

(#558) golyani válasza vili13 (#556) üzenetére


golyani
addikt

nme monydjátok h a CX 300 nem zárt!!! :Y
hát akkor lehet majd bepróbálkozok egy sonx ex-51-el.
vagy teszek rá veszek szivacsot és használom az mX300-at ami nekem tulajdonképpen Rock EQ-val tökéletesn jól szól. talán kicsit kevés a basszus de az engem nem igazán zavar.
a zzavar a leginkább h a bal fülemből állandóan kipereg, meg megmerevedik a madzagja nagyon:(

(#559) vili13 válasza golyani (#558) üzenetére


vili13
őstag

Márpedig azt írja a Sennheiser, hogy a CX300 nyitott... Lehet próbálkozni az EX-51-gyel, de szerintem annak sincs jobb drótja, mint az EX-71-nek. Ha csak keveset és nagyon óvatosan használod, talán nem megy szét olyan hamar.
MX300 - igen, kicsit kevés basszus, merevedős drót (ami a zajt is jól viszi az ember fülébe), kipotyogás, hamar elhulló szivacsok, stb. Nekem hamar lett elegem az MX-ekből.

(#560) ithomas válasza vili13 (#559) üzenetére


ithomas
őstag

Hát ha a Sony 51/71 zárt rendszerünek minősűl,akkor a Cx300 is az,mivel felépítésre 100%-osan megegyezik a Sonykkal...

Amúgy nekem is kezd elegem lenni a várakozásból...és lehet hogy lemondok a bogyokról aztán veszek egy px200-ast...

Real eyes realize real lies!

(#561) vili13 válasza ithomas (#560) üzenetére


vili13
őstag

Igen, az EX-51/71 zárt rendszerű, és valóban, hasonlít rájuk a CX300. De azért nem egyeznek meg, és nem 100%-ban... El tudom képzelni, hogy Sennheiserék elírták, és a CX300 is zárt, de valószínűbbnek tartom, hogy ha nyitottat írnak, akkor az is. Itt [link] a''Technical Data'' menüpont alatt magad is megnézheted.
PX200 meg valóban igen jó a maga kategóriájában, de kevésbé kényelmes viselet a bogyóknál, és sokkal több hangerő kell neki!

(#562) ithomas válasza vili13 (#561) üzenetére


ithomas
őstag

Tudom hogy ott open-t írnak,de ettől még a kialakitása a szilikonharangokkal együtt ugyanaz mint a Sony!
Meg aztán idézhetek leírásokból ahol mind ezt erősitik meg:

The Cx300 comes supplied with ear adapters in three different sizes ensure a perfect fit, high wearing comfort and an excellent attenuation of ambient noise.

vagy

The CX 300 is supplied with three different sized ear adapters in soft, silicone rubber that ensure long-term comfort for every wearer, as well as the excellent in-ear seal necessary both for ambient-noise reduction and deep-bass reproduction.

Szóval mindenhol környezeti zaj erőteljes elnyomásáról és az ettől bekövetkező mélyek erőteljes reprodukciójáról van szó!
Ha ez nyílt rendszerü füles lenne,akkor nem nyomna el semmyilen környezeti zajt..és nem kellenének a gumiharangok se,ami a hangszigetelés miatt van ott.
Szerintem... :)

Real eyes realize real lies!

(#563) golyani válasza vili13 (#559) üzenetére


golyani
addikt

viszont! most belőttem egy detto ugyanolyan EQ-t, mint ami a gépből jön ki(AC97+sony hifi) annyi h a gépből 20Hz alatt(konkrétan 15Hz-nél) több jön kb 4db-lel. d e atöbbi ugyan az.
hifit így szeretem hallgatni, ekkor pont elég a basszus. na amit be kellett lőni az iFP 899-en az annyi h a Rock EQ-tól elvileg hangypöcsnyit több jön ki a saját EQ-val 80-100Hz és 4-6000Hz körül kb 0,3db-lel. most tesztelek.

ez az meg van. saját EQ-val sikerült belőni, szal akinek iRivere van az próbáljon egy ilyet:
Xtreme EQ: 9,6,-9,3,6

ebbe a fülem szerint picit több bassszus van MX300-al mint a Rock EQ-ba

(#564) mouse1


mouse1
csendes tag

Most találtam egy cikket a CX-ről: [link]
Azt írja, hogy jól szigeteli a zajt. Szóval nem lesz itt probléma. Mondjuk szerintem kicsit magasabb kategóriájú darabokkal hasonlítja össze, de ahhoz képest is viszonylag jó eredményt hoz ki neki hangzásban, úgyhogy eddig megfelel. :)

(#565) vili13 válasza ithomas (#562) üzenetére


vili13
őstag

A gumiharang a membrán elülső oldalán szigetel, a nyitottság vagy a zártság pedig a hátsó oldalra vonatkozik, szóval ettől még bármilyen lehet. A környezeti zaj elnyomása pedig semmilyen közvetlen összefüggésben nincs az erőteljes mélyekkel. A marketing szövegeknek pedig soha, sehol, semmilyen összefüggésük nincs a valósággal - szerintem. :)

(#566) HXY


HXY
addikt

topicnyitó: ''A hozzá adott fülhallgató viszont nagyon ramaty, hangzásban is,''

Valahol olvastam, hogy be kell járatni a fülest, kell neki pár nap...

És milyen igaz!



Fél éve vettem mp3-at, és a hozzá adott nyakbaakasztós fülest nem használtam.
Mióta sportolok, gondoltam kipróbálom a nyakbaakasztást.

Recseget, ropogott, sok hangot nem is tudott megszólaltatni...

Eltelt egy hét, és láss csodát...

...a kis noname fülesről kiderült, hogy nem is olyan rossz, sőt kifejezetten jó, állítom, hogy veri a 2000 Ft-os Sony-kat is!

Szóval adjatok egy esélyt a gyári fülesnek is, mielött a kukába menne!

A Koss-t ugyan nem ismerem, de volt SE W800i-s telóm, amihez Sony MDR-EX71-es volt, szóval tudok mihez viszonyítani...

(#567) ithomas válasza vili13 (#565) üzenetére


ithomas
őstag

''A környezeti zaj elnyomása pedig semmilyen közvetlen összefüggésben nincs az erőteljes mélyekkel. ''

Ezzel nem értek egyet...legalábbis ha ilyen bogyós fülesekről és nem fejhallgatókról beszélünk!
Nézzük meg mely bogyós fülhallgatoknak vannak igazán erős mélyei?
Sony Ex 51/71 Koss The Plug,Shure E2c stb stb...érdekes módon mindegyik olyan füles ami jól elszigeteli a külvilág zaját,szerintem a mély basszus bogyós füleseknél csak így oldható meg.Persze lehet hogy tévedek..

Real eyes realize real lies!

(#568) golyani válasza mouse1 (#564) üzenetére


golyani
addikt

nem roszz, nem rossz, de szerintem még így is drága, habár olcsóbb mint a shure és társai és majdnem úgy szól, de hát akkor is 12k egy fülesért hát kérem....

[Szerkesztve]

(#569) vili13 válasza ithomas (#567) üzenetére


vili13
őstag

A zárt kialakítás mindkét szempontból használ, de nem attól lesz erős a mély, hogy jól kizárja a zajt, hanem mert kicsi az akusztikus rövidzár a membrán két oldala közt. Ettől még lehet a hátoldal nyitott, bár így biztos valamivel több zaj is beszűrődhet hátulról. Amúgy meg tökéletesen zárt sincs, legalább egy kis lyukat mindegyiken hagynak, az EX-71-en 3-at is.

(#570) vili13 válasza golyani (#568) üzenetére


vili13
őstag

...Inkább, mint 10k a környezetbarát, gyorsan lebomló Sony fülesért... :DDD

(#571) ithomas válasza vili13 (#570) üzenetére


ithomas
őstag

LOL! :))
Különben nekem a mai napig annyira hihetetlen hogy egy világmárka mint a Sony hogy a francba képes ilyen szinten ontani magából a selejtet...
A világ összes táján kapható az EX71 és ilyen zsinórral adják?
Hogyhogy nem kapott ez a dolog nagyobb visszhangot?
Vagy csak m.o.-ra hozzák a selejtes darabokat...? :Y Ha nem olvastam volna róla ennyi rémhírt már rég vettem volna egyet,mert hangzásilag és árilag még mindig ez (lenne )a legjobb választás...

Real eyes realize real lies!

(#572) golyani válasza vili13 (#570) üzenetére


golyani
addikt

muhahahaaaaa. ott a pont!
mondjuk én most megtaláltam a tökéletes beállítást az iRiver-MX300 pároson szal még egy darabig bírom. nameg mostmár melegszik az idő, és ha veszek szivacsot ne mesik ki olyan könnyen a fülemből szal még jó is lehet. ;)
de vmi zártat én is kipróbálnék már szivesencsakhát a pénz nem terem :O

(#573) ithomas válasza golyani (#572) üzenetére


ithomas
őstag

Az MX-ekben nem is az a legidegesítöbb hogy nincs elég mély,mert ez valamellyest EQ-val korrigálható(mondjuk közel se tökéletesen),de számomra ott bukik el a dolog...illetve az összes teljesen nyitott füles,hogy 90%-ban akkor használom a lejátszót ha tömegközlekedésben vagy az utcán vagyok,és hát nagyon sokszor előfordúl hogy szinte semmit nem hallok az egészből.
Ha meg a hangerőt tolom fel,a finom részletek akkor is elvesznek+ megfájdul a fülem+pár éven belül valszeg meg is süketülök...

Amúgy érdekes hogy sokan panaszkodtok rá hogy kiesik a fületekből...hát én sose használtam szivacsot,de még az életbe nem esett ki magától,pedig futottam is vele nem is egyszer...és több mint 2 éve szinte napi rendszerességgel használom.

Real eyes realize real lies!

(#574) N1 válasza ithomas (#573) üzenetére


N1
tag

Kicsi a füled..
Az enyémből is kiesnek, bármit is csinálok..

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#575) golyani válasza ithomas (#573) üzenetére


golyani
addikt

ha futnék akkor a jobb fülemből is kiesne.
az az igazság h én mindent hallok amit hallani akarok maximum azokat em amikor egy szám olyan nagyon halk gitárral vagy zindorával indul de a többi utána faja.visszajönnek a kis részletek is.
ha jobb fajta merci busz van akkor még jó is. városban meg egész jól kiszűri a zajokat. és 20-asnál sose hallgatom hangosabban.

(#576) EX70


EX70
csendes tag

Hello!

Keresek megvételre SONY MDR-EX70LP típusú fülhallgatót.
Bocs, hogy ide írom, de talán itt van a legnagyobb esély rá, hogy találok is ilyet... Nemrég lopták el tőlem és nagyon szerettem a hangját. Mivel már nem lehet sehol sem kapni, vettem helyette egy EX71-est, de eddig még képtelen voltam megbarátkozni vele. Zsír új, el is cserélném egy EX70-esre, akár ráfizetéssel is.



[Szerkesztve]

(#577) rumos14 válasza vili13 (#557) üzenetére


rumos14
nagyúr

nálam nagyon is sokat számított hogy felraktam a magasokat, végre hallottam a cineket is, de nem úgy sisteregtek mint az MX400-nál.
a BBE pedig sztem olyan, hogy nagyobb a különbség 0 és 2 közt mint 2 és 8 közt. a Plug-nál eccerűen kell, nélküle nagyon gyengusz a hangzás, kicsit olyan sokol rádiós :)
az MX sorozatban csalódtam, hiába rakom fel max-ra a basszus EQ-t és a MachBass-t, akkor sem tetszenek a mélyei. amire nagyon jó viszont: filmet vagy sorozatot hallgatni/nézni vele, mert a beszédhangnál amúgy sem szeretem a sok basszust. fülben nekem nagyon stabilan bentvan, ilyen szempontból csodás.

(#578) LittleG válasza golyani (#563) üzenetére


LittleG
tag

Te hallod a 20hz alatti hangokat? :Y Nem semmi. Milyen hifid van?

(#579) vili13 válasza rumos14 (#577) üzenetére


vili13
őstag

...''de nem úgy sisteregtek mint az MX400-nál''

Na igen. Semmi, amiben tényleg van valami magas, nem úgy szól a Pluggal, ahogy kellene neki. Kísérletképpen rászigetelőszalagoztam egy kis mikrofont a Plugra és az EX71-re, hogy megmérjem, milyen hangosak egymáshoz képest az EQ-nak megfelelő frekvenciákon. Ez ugyan nem valami precíz mérés, de eredményeim szerint 4kHz-en kb. 10dB-t, 16kHz-en 30dB-t kellene emelni a Plugon, hogy az EX71-nek megfelelő mennyiségű magas jöjjön ki belőle. Ehhez az EQ már kicsit kevés, és ha erősen feltolom a magasakat (pl.:0,0,0,10,28), akkor is elég ócska, torz és tisztátalan hangzást kapok. BBE-vel és kisebb magaskiemeléssel használható, de nem egy audiofil élmény. Ha kapható lesz a CX300 (esetleg 400/500...), az nálam a Plug valószínű és gyors kényszernyugdíjaztatását vonja majd maga után - de legalább megalapozottan, saját élményeimre támaszkodva szidhatom a továbbiakban is. :DDD

mod: A Sokol rádiós hasonlat telitalálat, nekem is az jutott róla eszembe...

[Szerkesztve]

(#580) golyani válasza LittleG (#578) üzenetére


golyani
addikt

nem igazán de ha szinuszosan ráengedek 20Hz-et a hifire azt meg jól feltekerem akkor hallani vmit.
ezt csak a spctodram írta ki.

(#581) rumos14 válasza vili13 (#579) üzenetére


rumos14
nagyúr

ok elsimerem hogy nem egy világverő a plug, de eccerűen nem tudtam jobbat, ennyiért, ami kiszűri a külvilág kellemetlen zajait.
meg kell buherálni a hangzást, és akkor sztem azért eléggé élvezhető. vagy csak igénytelen vagyok :)

(#582) ithomas válasza rumos14 (#581) üzenetére


ithomas
őstag

Ez nem igényesség vagy igénytelenség kérdése!
Nem volt túl sok választásod ha zárt fülest akartál.Sony a kábel miatt kilőve,maradt ez...
Én is zárt fülesre gyúrok,de megvárom hogy a Seni milyen lesz,addig meg elvagyok a nyitottal is..(ha már évekig elvoltam... :) )

Real eyes realize real lies!

(#583) vili13 válasza rumos14 (#581) üzenetére


vili13
őstag

Ok, akkor én is elismerem, hogy annyira nagyon azért mégsem szar a Plug, jobb alternatívát pillanatnyilag én sem találtam erre a célra.
Még azt a nagyfokú igénytelenséget is bátran bevállalom, hogy nincs kedvem kiadni ~25k-t egy Shure E3c-re annélkül, hogy valaha is hallottam volna, mit tud. Lehet, hogy az is szar és kényelmetlen, de aki megvette ennyiért, csakazértis igyekszik meggyőzni magát és másokat, hogy mennyire nagyon jó... ;] (És állítólag még az sem az igazi, hanem a még sokkal drágább E4c/E5c magasságában kezdődik a minőség.)
De igazából egy ilyet szeretnék: [link] (Legalább kipróbálni :) )

(#584) ithomas válasza vili13 (#583) üzenetére


ithomas
őstag

180000 Ft-os füles?
Veszek kettőt... :D
Amúgy kibaszott jól néz ki...

Real eyes realize real lies!

(#585) vili13 válasza ithomas (#584) üzenetére


vili13
őstag

A gyártáshoz elküldendő fül-lenyomattal és postaköltséggel együtt lesz az legalább 200k is... :)
Viszont megadhatod a kívánt színt, a vezeték színét és hosszát, no meg hogy milyen név szerepeljen a fémdobozán... :U

(#586) lugosi válasza LittleG (#578) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

''Te hallod a 20hz alatti hangokat? Nem semmi. Milyen hifid van?''

Vagy inkább milyen füled? Talán az emberi hallás az ez alatti hangokat nem is érzékeli.

(#587) lugosi válasza N1 (#574) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

''Kicsi a füled..
Az enyémből is kiesnek, bármit is csinálok..''


Szög/ragasztó? :D


(bocsi)

(#588) N1 válasza lugosi (#587) üzenetére


N1
tag

:DDD

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#589) Mic ACE válasza ithomas (#571) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

''...annyira hihetetlen hogy egy világmárka mint a Sony hogy a francba képes ilyen szinten ontani magából a selejtet...'' :U

Hát úgy látszik te még nem ismered eléggé a Sonyt, pedig aki ''tűz közelben'' van az mind azt állítja, hogy arányban az egyik legnagyobb selejtmennyiséget legyártó cég a Sony, és hogy a szervizeik mindig tömve vannak. :Y
Ez különben nem a személyes tapasztalatom, tehát nem állítom hogy igaz is amit írok, de már sok helyről kaptam ilyen infót.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#590) cornfake válasza Mic ACE (#589) üzenetére


cornfake
aktív tag

ahaha es aza rossz h sokan veszik,es abbol soka szar
nekem soiny md-m van,eleg gyenge darab,de legalabb olcso volt:)

I'm what's left, I'm what's right..

(#591) Mic ACE válasza cornfake (#590) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Hát igen, pont így értettem, hogy a legyártott darabok között sok a selejt, nem pedig abszolut mértékben, mert ez utóbbi különben is következne a nagy mértékű eladásból.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#592) golyani válasza Mic ACE (#591) üzenetére


golyani
addikt

én hifimmel eccer volt baj akkor vmi CD-olvasó kínja volt kb 2-3 év használat után. aztán most kezdte el válogatni a lemezeket amelykeet lejáccik, nem jáccik le eleinte jól jácca le majd random belerecseg a zenébe. most 8 éves asszem. de erősítő része ill rádiója jó, nameg egyik deckje nagyritkán szórakozik de kazit úgyse hallgatok.
discmanem tőlük sokat bírt majd abba is megefküdt az olvasó fej az 13k lett volna így 17-ér vettünk egy ugyanolyat :D annak meg eltört vmi pöcke de attól függetlenül a 2-ből csináltam egyet és még mindig műxik.
sony videjókerát vettünk karácsonyra annak sincs semmi baja. olcsó füleseim voltak tőlük ilyen max 2k értékben de azokkal van kínom egyik oldal hangosabb amint a másik, meg nekem olyan ''piszkosan'' szól.mdr-808-órl van szó. de lehet h a teteje az 818 mert a kábelt azt tom h átforrasztottam.

(#593) _az


_az
senior tag

Üdv nép!

Adok egy esélyt a topicnak ;] de aki azzal jön, hogy vegyek a hévezéshez 100000 rudis fülest, azt megölöm;]

Szóval: vettem egy sunyi nwe405-öt, mer ez nekem jó. Namost a fülese. Hangra nekem tök jó, ami azt illeti, a sennheiser mx450-emnél szebben szól. Ami a bajom vele: 1.nem szereti a fülem, ki akar esni :D
2. mivel nyitott, rengeteg zaj jön be, viszont süketülni nem akarok.
3. olyan, mint a többi mütyűr füles, 5 percre elrakom a zsebembe és azonnal masnit köt magára és szedhetem szét :D

Szóval arra gondoltam szétnézek a piacon, érdekelnének a zárt fülesek, főleg amelyek nyakláncba vannak építve... hord valaki ilyen nyakláncos izét?
Esetleg szeretném ha valaki meggyőzne, hogy nem jó nyakban hordani mp3-at.

Elsőre a sony mdr-nx1-et néztem ki, de azért örülnék más ötleteknek is. De 8-10k fölött ne ajánljatok, smucig vagyok :))
Na jöhet minden észrevétel :))

az

(#594) vili13 válasza _az (#593) üzenetére


vili13
őstag

1. Az NX1 ránézésre az EX51 nyakbaakasztós változata. Valószínűleg a szokásos, rothadékony vezetékkel - én nem kísérleteznék, még ha ennek vastagabb is a nyak mögötti része. (Elég volt 10k-t buknom az EX71-gyel - aki Sony-val próbálkozik, megérdemli.)
2. Eleve kevés zárt füles kapható, még kevesebb nyakbaakasztós típus. Talán az NX1 az egyetlen.
3. Hévezéshez sosem ajánlanék 100000-es fülest. Ahhoz 200000-es kell! :)

(#595) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Szeretnék valami olcsóbb zárt ilyen nagy fejhallgatót,milyen márkák esetleg típúsokat ajánlotok?Nem kell semmi extra

(#596) golyani válasza ToBeY (#595) üzenetére


golyani
addikt

ha nem feltétlen zárt és belefér a nyitott akkor Technics RP-F400. most vmi 11k körül mozog nagyon szépen szól. :R
most is ezt hallgatom iRiver +Rock EQ párossslaé s még talán kicsit sok is benne a basszus.

[Szerkesztve]

(#597) ithomas


ithomas
őstag

A Panasonicnak van zártrendszerű nyakbaakasztós fülese
Lehet kapni fehérben és feketében is 6 ezer ft körüli összegért,a legtöbb Pana boltban és 1-2 Media Marktban!
Hallani még nem hallottam,de itt már az egyik fórumtársnak volt tapasztalata vele,és eléggé lehúzta a sony EX 51-hez képest...Szal nemtom hogy érdemes-e ,de létezni létezik,és könnyen beszerezhető mo.-on is!

Real eyes realize real lies!

(#598) vili13 válasza ToBeY (#595) üzenetére


vili13
őstag

fejhallgatók erre: [link]

(#599) ToBeY válasza golyani (#596) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mi a különbség a zárt és nyitott között?

(#600) _az válasza vili13 (#594) üzenetére


_az
senior tag

csakhogy azt írják a sunyinál, hogy ez bőrszíjas :)) nézd csak meg az oldaluknál...

amúgy az is érdekelne, hogy végülis hogyan a legkényelmesebb hordani egy mp3-at/walkmant/akármit? végülis a témához kapcsolódik...
Én kabátzsebben, pulcsiban szoktam hordani lezárva, de valahogy kényelmetlen...
Ide akad-oda akad, masnit köt magára, stbstb...

Esetleg nézzek valami merev vázas, vagy milyen fülest? Például ha már a márkánál vagyunk:
[link]

Egy zárt füldugóhoz képest milyen lehet egy ilyen ''nagyobb'' fejhallgató?

Csak úgy ontom a kérdéseket... :D

az

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.