Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) DM-Fan válasza mogyimi (#400) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Te tudod, de én EX-et nem mernék többet venni. Hiába csilli-villi, ha egyszer nem tart tovább 2 hónapnál. Katasztrofálisra jön ki az ár/érték mutatója. De nem akarlak lebeszélni. Tégy belátásod szerint!

Én sem akartam hinni azoknak, akik korábban leírták a fórumban, hogy szétfoszlik. Megvettem és be én is befürödtem vele. Mindegy, én megfizettem a tanulópénzt: Sony-t soha többé.

[Szerkesztve]

Get Moded!

(#402) mogyimi válasza DM-Fan (#401) üzenetére


mogyimi
csendes tag

imádok bütykölni, kábelcsere nem gond:) ha mond valamit neked, a hifi őskorában 0,1es légvezetékekkel vezettem az alacsonyszintü jeleket, írtó jól szólt.-) kábelcsere után halottál minőségromlást????

(#403) DM-Fan válasza mogyimi (#402) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Keskenyebben szól valamivel a kábelcsere után, de lehet, hogy erre az is rájátszik, hogy azóta a Koss teltebb hangzásához vagyok szokva. Meg elfogadhatatlannak tartom, hogy ennyi pénzt kiadok egy fülesre, és utána nekem kell megmenteni a biztos haláltól forrasztópákával görnyedve fölötte.

Én is sokat forrasztgattam 0,1-es drótokkal. :)

Get Moded!

(#404) mogyimi válasza DM-Fan (#403) üzenetére


mogyimi
csendes tag

istenem, azt hittem mi barkácshifisek már kihaltunk .
nosztalgia:
Mi is az 1 orto hangminőségjavulás?
amit egy rendőr is már meghall.... :DD

(#405) mogyimi válasza DM-Fan (#403) üzenetére


mogyimi
csendes tag

DM-Fan, ha tönkremegy, lecserélem próbábol minnél vastagabb érpárra, mint a hangfalaknál, az mindig javított a méllyeken... ;)

(#406) DM-Fan válasza mogyimi (#404) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Még ma is megvannak a Vidi erősítőim és úgy szuperálnak, mint új korukban. Darabjuk 10 kg, és akkora bordák vannak hátul, hogy csak na. Nagyon szép gyöngyezüst házzal, a frontlapon meg gyönyörű kristályledes pu-kijelző. Kenterbe veri a legjobb oledet is. :)
Hangzásilag meg nagyon ott vannak, a mai napig nagyon előkelő helyen állnak a sztereo erősítők között. Imádom a régi hi-fiket. Mert azok még tényleg azok voltak.

Get Moded!

(#407) DM-Fan válasza mogyimi (#405) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Először én is vastag kábelre cseréltem az EX madzagját, de nem lett jobb. Viszont baromi hülyén néztem ki vele: mintha egy ipari kábel lett volna a nyakamban.

Get Moded!

(#408) mogyimi válasza DM-Fan (#406) üzenetére


mogyimi
csendes tag


nem fórumtéma, de...igen. Családnak Yamaha, Technics erősítők, én meg ragaszkodom a sokkal jobb NAD3020-ashoz Preludium hangfallal, 2,5-es merev hangszórókábellel... :C

(#409) binary válasza DM-Fan (#403) üzenetére


binary
csendes tag

Nem a Sonyt védendő, de szerintem általánosan amint egy gyártósoron hibáról értesülnek akkor változtatnak rajta. Mivel ezesetben az átfutás 2-3hónap volt valszeg sok selejtes füles került ki. Ettől azért nem irnám le őket örökre, valószínű az újabb szériával nincs ilyen gond.

(#410) DM-Fan válasza mogyimi (#408) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hát igen a NAD-ok sem voltak piskóták, a Preludium-okra is emlékszem halványan, bár nekem sose volt. Én is merev, átlátszó szigetelésű kábelt használok, de sztem enyém van 5-ös is. Baromi vastag. :)
Na de tényleg ne off-oljuk szét ezt a topic-ot. ;)

Get Moded!

(#411) mogyimi válasza mogyimi (#408) üzenetére


mogyimi
csendes tag

Keresek (eszerint lesz rá 2 hónapom) olyan kábelt, ami vstagabbakból van sodorva, nem sok vékonybol... nem kell akkor Neked magyaráznom miért... :R Havertől kérek jobb alacsonyjelszintű audiókábelt, na majd beszámolok. Hátha... mivel már megvettem, baromira optimista vagyok (szeretnék lenni).

(#412) DM-Fan válasza binary (#409) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Csak az a baj, hogy sztem irdatlan mennyiséget legyártottak így, meg nem is annyira újkeletű probléma már ez a Sony-nál, már kb. 1,5 éve is olvastam valahol hasonlót. És mivel a Sony nem hívta vissza a hibás füleseket (legalábbis én nem olvastam ilyet sehol), ezért biztos, hogy rohadt lassan fut ki a hibás széria. De nem is vagyok benne biztos, hogy tettek valamit az ügy éredkében. Emlékezz az iPod Nano esetében mennyi per volt a karcolódós kijelzők miatt és mennyi ideig nem csinált az Apple semmit! A multik ezt megtehetik. Sajnos.

Szerk.: mogyimi-nak: azért ne temessük előre a fülesed, hátha Te szerencsésebb leszel, mint amilyen mi jópáran voltunk. :U

[Szerkesztve]

Get Moded!

(#413) GP-Sz válasza mogyimi (#411) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Veszel egy Seni MX250et 1800ért, aztán ott a kábel...

(#414) binary válasza DM-Fan (#412) üzenetére


binary
csendes tag

Ahogy mondod, a multik megtehetik. Valószínű a menedzsment kalkulálta hogy az összes cucc visszahívása kerül többe vagy a pereskedés.... Én azért bízom abban hogy amint megtudták változtattak rajta. :U

Egy felmérésre azért kiváncsi lennék, hány embernek romlott/nem romlott el a cucc. Enyém már egy éves és semmi baja.
...

Jut eszembe a SE W800-hoz is ilyen fülest adnak, van rá esély hogy ugyanolyan bevonatot használnak? Csak mert pl biztos több w800at adtak el mint ex51/71-et :D


[Szerkesztve]

(#415) GP-Sz válasza binary (#414) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Én is ebben bízom, mert mikor az EX51 kábele szétrohadt, vettem egy EX71et.

(#416) DM-Fan válasza binary (#414) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hát, lehet, hogy szerencsés vagy. Tiédbe több anyag került, vagy nem tudom. Csak itt a Ph!-n elég sokan vagyunk, akik így jártunk vele. De én is megnéznék egy ilyen felmérést. De sztem a Sony most mással van elfoglalva: készülnek a PS3 debütálására. Úgyis az fogja előrevinni a véget a közeljövőben. Baromi nagyot fog szólni a dolog. Egy olyat viszont lehet megnézek majd magamnak, és ha tényleg olyan nyerő lesz, mint amilyennek mondják, akkor lehet, hogy megveszem életem első konzolját. (amint egy kicsit esik az ára). Ezzel csak azt akartam mondani, hogy én sem írom le a Sony-t teljesen, de a fülesek terén nálam alaposan leszerepelt.

[Szerkesztve]

Get Moded!

(#417) brembo válasza binary (#414) üzenetére


brembo
tag

Valószínűleg többféle széria van forgalomban, mert már én is több embertől hallottam, hogy az ő kis ex71-ese bizony hosszú ideje bírja a strapát. Csak mák kérdése, hogy melyiket fogod ki. A Sony boltbos srác szerint hozzájuk még nem vittek vissza ilyet. Bár tényleg elég lámák ezek a boltosok... Ezen a Basyson még mindig le vagyok akadva. Ha valaki ilyen helyen dolgozik, annak hivatalból ismernie kellene a bemutatkozó termékeket. Érdekes lehet ilyen helyen dolgozni nulla érdeklődéssel...

(#418) Andrew987


Andrew987
csendes tag

Sziasztok.
Ha már Sony EX71... Én pár napja kaptam ajándékba egyet, hát baromi jól szól, de nekem nem jön be ez a fülbedugogatós dolog, egyszerűen zavar... :(

Úgyhogy ha valakit érdekel egy 3 napos, garis EX71, akkor az priviben jelezze, 6500ért viheti...

(#419) mogyimi válasza Andrew987 (#418) üzenetére


mogyimi
csendes tag

:O miért nem tegnap adtad el nekem? (ma vettem)

(#420) mogyimi válasza mogyimi (#419) üzenetére


mogyimi
csendes tag

Érdekes, ez egyéni nagyon. én pl mástól mégnem hallottam, de nekem meg éppen a kossplugot nem bírja a fülem, a sonytípúsut meg igen.

(#421) Andrew987 válasza mogyimi (#419) üzenetére


Andrew987
csendes tag

Erre mondják, hogy pech.......

(#422) crazygoat


crazygoat
tag

Hy Everybody!

Na egy kis összehasonlitás!
Koss The Plug vs. Seni PMX60
Na összehasonlitottuk ezt a kettőt a vájtfülűbb haveromnál.Neki elsőre kényelmetlen volt a koss, mert egyrészt a nagyobb szivacs volt rajta, másrészt tényleg kell néhány nap megszokni.A koss mélye neki nagyon sok volt!Mélyben veri a PMX60-at, de nagyon.De viszont a többi frekin leverte a kosst.Nem kevés szerinte semmi, csak tényleg iszonyat sok mély van a koss-ban.Hangerőben a PMX sokkal hangosabb.De viszont a PMX az kifejezetten rock zenéhez van ajánlva, mig a koss a tiszta mélyekért felelős.Szóval amire kitalálták mindkettőt, pont azt a célt szolgálja.Szerinte mindkettő jó választás.Egyikben sem fog senki csalódni.De viszont aki nem tudja rendesen beállitani az EQ-ját annak a PMX megfelelőbb, mert flat-es vagy előre beálitott EQ-val is jól szól nagyon.De aki egy viszonylag olcsó zárt fülhallgatóra vágyik annak jó lesz a Koss(de egy normális user EQ szükséges hozzá).Végső konklúzió: mindkettő jó választás.A többi havernak is nagyo bejött a Koss hangja.Szerintem akik fikázzák azok vagy több 10 ezer forintos fülesekhez vannak szokva vagy egyszerüen nem tudták jól beállitani a hangképét.Énmeg amúgyis szeretem ha még Enya-ban, meg Hevia-ban is hallom rendesen a mélyet! :D

(#423) brembo válasza crazygoat (#422) üzenetére


brembo
tag

Én is szívesen csinálnék egy jó összehasonlítást.
Már pár napja járatom az ex71-et, és kezd tetszeni. Csak alaposan át kellett szabni az EQ-t, meg talán a fülem is hozzászokott, mert azért picit máshogy jönnek belőle a hangok, mint egy sima fülesből, ami nincs annyira a fül mélyében, és ezért eleinte fura volt.
Meg időközben a mélyei markánsabbak, szebbek lettek, úgyhogy öröm hallgatni. Azért az új seni piszkálja a fantáziámat. Szóval ha majd vesz valaki, és bejáratás után van kedve összevetni a sonyval, akkor írhatnánk róla egy kis összehasonlítást, biztos sokakat érdekel.
Addig is jó zenehallgatást mindenkinek! :)

(#424) rumos14 válasza crazygoat (#422) üzenetére


rumos14
nagyúr

azért kialakításra eléggé tök más a 2 füles, nem? a koss-nál egy 1mm átmérőjű csövön jön a hang, a sennh. meg kicsit nagyobb darab.

(#425) crazygoat válasza rumos14 (#424) üzenetére


crazygoat
tag

Csak azért irtam ezt az összehasonlitást, mert valaki az iAudoi fórumban kérte, mert neki PX200-asa van és az majdnem olyan mint a PMX60.Szóval ezért irtam le az összehasonlitást.Amúgy van a lyuk 1.5-2 milli is. :D

(#426) Kispósi


Kispósi
aktív tag

Debrecenben nincs AKG :(
Még megnézem majd Miskolcon, de ha ott se lenne akkor marad Pest. Szerencsére tesóm jár fel dolgozni :) Meg tudnátok mondani hol lehet ott kapni? (AKG K12P / K14P)
THX

(#427) lorcsi válasza Kispósi (#426) üzenetére


lorcsi
veterán

hol kerested eddig?

(#428) crazygoat válasza Kispósi (#426) üzenetére


crazygoat
tag

Pesten az MM-ben biztos van.

(#429) Kispósi válasza crazygoat (#428) üzenetére


Kispósi
aktív tag

Mindegyikben?

(#430) Kispósi válasza lorcsi (#427) üzenetére


Kispósi
aktív tag

Mediaban, Electroworldben. Az EW-ben azt mondták esetleg a Mester utcán vmi hangszer boltban van, csak az hétfőtől péntekig van nyitva én meg Miskolcon tanulok...

(#431) lorcsi válasza Kispósi (#430) üzenetére


lorcsi
veterán

Ezek rossz helyek :(
Hi-fi boltokban lehet inkább kapni, bár szvsz ott is rendelésre, de legalább lehet (asszem basys-tól rendelve)
pl. grambinusz köz, vagy a cegléd u.

amúgy miért pont ezeket keresed?

[Szerkesztve]

(#432) Kispósi válasza lorcsi (#431) üzenetére


Kispósi
aktív tag

Kösz a tippet, majd megnézem akkor jövő héten...
Amúgy azért keresek most ilyen fülest mert nem túl drága meg ahogy én tudom az
AKG jó cuccokat csinál magasabb kataegórában. Na meg gelbelex tapasztalatai alápján (#341 #354 #371) egész jól szól. Sony-t most sokan fikázták hogy elbomlik a vezeték 2 hónap után, a Koss-ra is írnak mindenfélét, a Sheni-re is hogy nem olyan jó a basszusa (persze minenki mást mond :) )
Szal ezek miatt most elhatároztam hogy bepróbálok egy ilyen fülest :)

(#433) james008bond


james008bond
őstag

Esetleg valakinek infója erről a fülesről: Creative HQ2300D ????

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#434) mogyimi válasza Kispósi (#432) üzenetére


mogyimi
csendes tag

Kispósinak: ne hallgass senkire, hallgasd meg.
én a Bikinél hallgattam AKG500ast meg sennh HD560-at, Akg sokkel kevesebb mély, bár lehet egyenletesebb, vagy ''angolosabb '' hangkép, felfelé nem húz... viszont iaudio g2 nem tudta meghajtani.

(#435) Lacyka válasza mobal (#383) üzenetére


Lacyka
aktív tag

Én a Tesco-ban vettem Lenco márkájút, 1200Ft-ért. Hát nem egy sennheiser, de egész jó, főleg a mélye.

^.^

(#436) DM-Fan válasza Kispósi (#432) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Pösten a NyugatiVárosKözpont nevű fantasztikusan csodálatos bevásárlóközpont MennyiMárka!!! nevű üzlethelyiségében egy csomó AKG-t fogsz találni!

Get Moded!

(#437) golyani válasza Kispósi (#426) üzenetére


golyani
addikt

miskolcon médiában van mindekettőben.
ved meg járasd be és írjál róla taapsztalást mert én is szemezek vele.

(#438) Fricó


Fricó
aktív tag

sennheiser hd 437 vagy EH 150 ismeri valaki?

(#439) Fricó


Fricó
aktív tag

ezt ismeri valaki?maxel eb425.
fülbedugos mint a koss.

(#440) LJoE


LJoE
senior tag

Photo Hall-ban 5990 Ft a Koss The Plug ha érdekel valakit
ma lettem boldog tulajdonos, nagyon durva, eddig kőkeményen pozitívak a benyomások
(bár a fülemet féltem picit, elég hangosan szeretem hallgatni a zenét)

egy iaudio U2-essel gyűröm, le kellett vennem az eddig pana xbass kis fülbedugós fülessel használta mach3bass kiemelést 5ről 0ra és az eq-n is feljebb kellett tornázni a magasakat
brutális a mély
és 31es hangerő helyett 24en hallgatom (40ig van a skála)

úgy tűnik odaveri hangzásban a maxell hp-2000-esemet, pedig az egy szép nagy zárt fülkörbeölelős füles (és hi-fi choice-ban kategóriájában anno ódákat zengtek róla)

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#441) rumos14 válasza LJoE (#440) üzenetére


rumos14
nagyúr

hello, nekem is u.ez a lejátsz/füles párosom van.
bejön nekem is nagyon, de a BBE-t fel kell rakni 7-8-ra ahhoz hogy ''kitisztúljon'' a hangzás, basszusokat le, és még így is néha ''bedörren'' a fülem. dobszólót nem szívesen hallgatnék rajta :)

(#442) LJoE válasza rumos14 (#441) üzenetére


LJoE
senior tag

jah a BBE az nálam fullon van
de az nálam minden fülesnél úgy volt, hogy szép tisztán szóljon
basszusok lent
és tényleg én is csak a fülemet féltem, de a hangzása az valami zseniális

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#443) petyus11


petyus11
tag

Milyen fülhallgatót ajánlanátok, amihez mikrofon is van? Főleg játékhoz kéne!
Légyszi segítsetek.

Élet ünnepnapok nélkül: hosszú út vendégfogadók nélkül.

(#444) Endrusz83 válasza LJoE (#440) üzenetére


Endrusz83
tag

Nekem nem rég óta van G3-am :R és egyenlőre a gyári fülessel használom.
Már elég jól bejáródott de 31-es hangnál eléggé torzit már,nem is szól túl szépen, meghát elég kényelmetlen is! :(((

Fura az alakja is!Bár nekem minden ilyen füles kipotyog...Lehet az én fülem amorf... :F

Szerintetek a koss bent maradna?Kényelmes?

A Koss the plugg mindenhez jó mert vhol azt olvastam hogy van külön koss iPod-hoz... :R Ez hülyeség?

Asszem be kéne fektetnem egy ilyen Fülesbe csak előbb ki kéne próbálnom vhol.Nem tudtok vmi helyet ahol ki lehetne próbálni???

(#445) DM-Fan válasza Endrusz83 (#444) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A gyári Cresyn fülest olyan messzire hajítsd el, amennyire csak tudod! Akkor ezek szerint még nem is hallottad, hogy mit tud valójában a lejátszód.

A Koss tuti bent marad a füledben: a gyárihoz képest kapsz egy kisebb membránt is hozzá, és az anyaga egyébként is elég képlékeny, fölveszi a hallójáratod alakját, akármilyen amorf is. :) Eleinte furcsa érzés és elsőre biztos nem lesz kényelmes, de hamar megszokod és olyan lesz, mintha ott sem lenne, és garantáltan nem fog kiesni.

Kipróbálni sztem sehol nem tudod, mert ahhoz ugye fel kell tépni a csomagot, meghát ugye beteszed a füledbe. Én nem szívesen vennék olyan fülest, amit már más előttem a fülébe dugdosott.

Nem hinném, hogy iPodhoz külön lenne, a Plugból van még egy másik is (Sparkplug), de nem hinném, hogy iPod-hoz készült volna. (én ahhoz semmit nem gyártanék)

Itt vannak e:

[link]


[Szerkesztve]

Get Moded!

(#446) rumos14 válasza Endrusz83 (#444) üzenetére


rumos14
nagyúr

az iAudio - Koss párosítás nekem is bevált. készülj fel arra, hogy a magasakat és a BBE-t fel kell tekerni. a gyári füleshez képest brutális lesz a különbség. jóval alacsonyabb hangerőn fogod hallgatni, szóval a torzulást is elfelejtheted.
az alakját seperc alatt meg lehet szokni. inkább az lesz fura, hogy a külvilágból nem hallasz sokat. szóval csak a zene lesz. nézz körül a zebrán :)
ajánlom hogy Photohall-ban vedd, és RÖGTÖN bontsd ki még a boltban és nézd meg hogy a +ban adott két szivacs nincs-e totálisan eldeformálódva. ha igen, kérj azok helyett másikat. a blahán (corvin) lévő photohallban a néni kapásból adott amikor visszamentem.

(#447) DM-Fan válasza rumos14 (#446) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Igen, így van, erre érdemes figyelni. Bár hozzáteszem, hogy ha kiveszed a csomagból és el lenne deformálódva, akkor is kirúgja magát 1-2 óra alatt és visszanyeri a gyári alakját, ugyanis ilyen ''emlékező'' gumi-műanyag keverékből van.

Get Moded!

(#448) Endrusz83 válasza DM-Fan (#445) üzenetére


Endrusz83
tag

Valóban nem tudom mit tud!!!

Rengeteg fórumot olvastam a megvétele előtt és azért döntöttem a G3 mellett.Először nem akartam rászánni ennyit de meggyőztek hogy érdemes. :C

De mivel eléggé hazavágott a megvétele nem tudtam venni egyből egy drága fülest is.

Volt aki a Sony ex71sl-javasolta,de az már tényleg drága nekem...

Akkor kicsit zsákbamacsaka lesz de asszem megveszem mostanában vmikor.

Ennyi ember már csak nem téved?!Főleg mivel a G3 sem volt tévedés...

Remélem hogy nem világon egyedül álló torz fülem van és nekem is be fog vállni... :F

(#449) Endrusz83 válasza rumos14 (#446) üzenetére


Endrusz83
tag

Köszi a tippet :R ,de sajna nem nagyon értek az ilyen BBE meg equ beállitásokhoz. :(

Ugyhogy ha majd meglesz,megkérlek irdd be hogy neked mi hogy van beállitva.
Kiindulásnak jó lesz és majd onnan állitom olyanra ami nekem bejön.

A Héten nem lesz időm de jövő héten akkor benézek a Blahánál lévő PH-ba! :C

(#450) brembo válasza Endrusz83 (#449) üzenetére


brembo
tag

Én azért annyira nem ásnám el a gyári fülesét a G3-nak. Jó, én is ex71-el hajtom a jószágot, de azért a nyitott kategóriában nem szól olyan rosszul az a Cresyn. Elég sok márkás fülest hallottam, ami meg sem közelítette.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.