Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) cherockee válasza crazygoat (#249) üzenetére


cherockee
aktív tag

megrugja rendesen. Kiprobáltam 1 napra, az iaudio 4esem előtt.
azt nemtom hogy miylen a minősége a fülbedugosokhoz képest egy 202esnek, 201esnek, de szerintem nem érheti utol egy ugyan olyan áru dugo egy füles minőségét. Meg megint előjön hogy a háttér miatt tuti a dugoba belesüketülsz.
201-202: más forma, sennheiser honlapon nézz utána, a 202es egy supraaurális, a 201es circumaurális. Magyarul: 202 ül a füledre támaszkodva, a 201es meg szépen körvebeszi a füled. utobbi kényelmesebb. És hogy meleg e nyáron? picit biztos, mert ráadásul zárt is, de szerintem nem zavaró.
pár éve már tolom a nyári melot is fülesben, szóval nem kibirhatatlan. nem is észrevehető.

(#252) crazygoat válasza cherockee (#251) üzenetére


crazygoat
tag

Köszi a hozzászólást! :R
Mostmár egyre inkább valami fülhallgató iránt éreklődöm, mert a fülbedugósok drágábbak is, meg semelyikről nem hallok iagzán jókat.A Plug valaki szerint csak a mélyet nyomja és a többi nem olyan szép benne, a Sonyk meg fosok a kábelük miatt, és 3-4 havonta 10k-t kiadni egy fülesre az gáz.Shure meg persze iszonyat drága, Seninek meg még nem kapni Mo-n ilyen fajtát, de 10 alatt az sem lesz.Ha valaki tudna összehasonlitást mondani HD201-202 és fülbedugós fülhallgatók között annak még örülnék. :R

(#253) fd3


fd3
tag

akarok fülest venni, nem tom milyet :O

igaziból 5.1est zalmant akartam, de nem irnak róla sok szépet, és az 50 Hz nekem kevésnek tűnik alsó határnak.
10 ezer körül gondoltam ársávban, és néztem sennheisert, hd 465 12500-ért, elmentem meghallgatni MM-ba a fejeseket, de engem nem nyűgözött le annyira a 45ezres sem, lehet azért mert szarul volt beállítva a hang, k*rva sok magas volt, közép közepesen szólt, mély nuku. meghallgattam 1 Sennheiser HD 477-et, attól sem dobtam hanyatt magam.
nekem az lenne a lényeg, hogy surroundban szépen szóljon, de azért legyen szép a hangja is.
jelenleg philips sbc hp250-t használok, meg vagyok elégedve a hangzásával, de nem annyira dinamikus a surround hangzása.
az lenne a kérdésem hogy a sennheiser hd 465nek milyen a térhangzása, jobb-e a zalmannál? remélem érthető :B
plz help me
tnx :R

(#254) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Számomra a ''halálos'' fenyegetést nem a közlekedés, hanem a kellőképp brutális mélyek hiánya jelentené...


Körül kell nézni...



Nem vitatkozni akartam, vagy tanítóbácsist játszani, így csak annyit írok a fenti két álláspontra, hogy : Hajrá srácok, mindenki a maga szerencséjének a kovácsa.

Evezzünk más vizekre.

Én ma láttam egy Sennheiser MX-500-ast. OIyan van valakinek? Létezik ez asszimetrikus kivitelben?

(#255) vili13 válasza lugosi (#254) üzenetére


vili13
őstag

MX500: Nekem pl. van. Asszimetrikus kivitelről nem tudok. Egy darabig jónak tartottam, sajnos a PX200-hoz és az EX71-hez viszonyítva is csak gyenge közepest érdemel.

(#256) lugosi válasza vili13 (#255) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Milyet ajánlanál egy olyan fülhallgatót, ami fülbe helyezhető, nem teljesen zárt, egyenletes a hangképe? Vagyis ami kellene, az nem egy jó fülhallgató=brutál mély, lévén hogy komolyzenét, és jazz-t hallgatok.

[Szerkesztve]

(#257) EQMontoya válasza lugosi (#256) üzenetére


EQMontoya
veterán

sztem zenéhez ne 5.1-es fejest vegyél, inkább vmi beyerdinamic-ot (asszem, igy van irva), elég jó cuccokat csinál, az 1iket hallgattam nyáron, vmi baszott tisztán szólt még szar alaplapi hangkarival is.

Same rules apply!

(#258) crazygoat


crazygoat
tag

Hy Everybody!
Segitenétek dönteni hogy milyen fülest vegyek?Főleg utcára akarom használni egy iAudio G2-essel.Egy Sennheiser HD201 vagy valami fülbedugós fülhallagtó(Koss The Plug félék) között vacilálok.A lényeg az lenne hogy melyiknek van szebb, tisztább és erőteljesebb hangja.Nem tudom hogy valaki csinált-e már ilyen összehasonlitást.Meg valaki nem adna tippet hogy Debrecenben hol kaphatóak ezek?Mert csak az Elektro World-ben van Seni, de csak HD447-457 meg még drágábbak.Sajna kipróbálni meg aztán sehol nem tudom.Media-ban csak Thomsonok vannak szinte.Debrecenben semmi választék nincs ilyen téren.Legalábbis ahol eddig néztem(pedig már szinte az egész várost bejártam).Előre is kösz minden segitséget. :R

(#259) Kispósi válasza crazygoat (#258) üzenetére


Kispósi
aktív tag

Sennheisert a Kassai úton az Árpád tértől a temető fele lehet kapni vmi autó-hifi boltban ha jól emléxem. De nem vagyok benne biztos! Csak ugy rémlik hogy láttam a Sennheiser táblát.

(#260) crazygoat válasza Kispósi (#259) üzenetére


crazygoat
tag

Kössz szépen! :R Asszem holnap meg is nézem.Egész Debrecenben alig találok valami üzletet, ahol lehet találni.A Signal-ban is kérdeztem mondjuk, errefel Technicset, meg Sony-t akartak rámsózni.Az összehasonlitásról ha valaki még tudna valamit azt megköszönném!

(#261) Kispósi válasza crazygoat (#260) üzenetére


Kispósi
aktív tag

Nincs mit. Remélem jól emlékszem.... :)
Keresd majd a Sennheiser feliratot.

Van vkinek vmi tapasztalata az AKG K12 -ről?

(#262) Hmmz válasza fd3 (#253) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Medusanak hihetetlen szép hangja van, térhagzás azonban nem 100%-os, átlagban azért nem bántam meg 12k ért, javaslom neked is..

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#263) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

hahó!

vettem egy philips jukebox 6gbos lejátszót. Szeretnék hozzá olyan fülest amibe van rádió és kis konzol amivel tudom irányitani a playert(számváltás,hangerő etc..) van ilyen egyáltalán?? De olyan is teljesen jó amibe csak az egyik funkicó található meg.. :DD

előre is köszi!

(#264) crazygoat


crazygoat
tag

Hy Everybody!
Valaki tudna HD201-202 és Koss The Plug közötti összehasonlitást mondani?Előre is kösz!

(#265) Bernardo20 válasza Bernardo20 (#263) üzenetére


Bernardo20
senior tag

:R

(#266) fd3


fd3
tag

[link]
genius HP-5.1V 5.1es fülhallgató
ez milyen lehet?
van ilyen vkinek?
any tapasztalat?

[Szerkesztve]

(#267) Bernardo20 válasza Bernardo20 (#263) üzenetére


Bernardo20
senior tag

fontos lenne... :C

(#268) lugosi válasza Bernardo20 (#263) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ilyen távirányítós változatot elképzelhetőnek tartom, hogy csak gyáriban találsz.

(#269) Bernardo20 válasza lugosi (#268) üzenetére


Bernardo20
senior tag

hát..a philips oldalán csak ilyen van,igaz ez nem füles de viszont hasznos(majd belinkelem,most nem müxik a philips honlapja)..bár az árát meg sem merem nézni.sima fm rádiós fülest azért meg már lehet venni 2-3ezer forintért.
de jó lenne egyben.. :U

(#270) Bernardo20 válasza lugosi (#268) üzenetére


Bernardo20
senior tag

[link]

szerintem hasznos... ;)

(#271) GP-Sz válasza Bernardo20 (#270) üzenetére


GP-Sz
senior tag

És ezzel mit kezdesz, ha nem ilyen lejátszód van? Kegyetlen hasznos lenne egy ilyen pl az én ipod nanomhoz ;]

Nem létezik olyan termék, amit keresel. Mégis hogyan vezérelnéd a lejátszódat egy fülhallgató-kimeneten keresztül :F Persze meg lehetne oldani, de ez a lejátszó oldalán is igényelne dolgokat. Ott meg nincs semmi, csak egy végfok. A legtöbb, amit tehetsz az ügyben, hogy veszel egy hangerőszabályzós fülhallgatót, pl. Sennheiser MX500/550. Persze ha a lejátszód gyártója a Philipshez hasonlóan gyárt vmi ilyen cuccot a te tíousodhoz, akkor vehetsz olyat.

[Szerkesztve]

(#272) Bernardo20 válasza GP-Sz (#271) üzenetére


Bernardo20
senior tag

mert ilyen lejátszóm van! ;] philips jukebox 6gb.. :)
ha nem létezik akkor megnyugodtam és nem is keresgélek,ezért is kérdeztem. :R

(#273) lugosi válasza GP-Sz (#271) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem ismerem a philips jukeboxot, de azt ugye tudod, hogy a lejátszó vezérlése - az erre alkalmas készülékeken - a távirányítók keresztül úgy zajlik, hogy nemcsak a jack dugó megy bele a távirányítóba, hanem mellette még pár csatlakozó. Ez így leírva kicsit körülményesen hangzik... Láttál már minidisc lejátszót? Azon pl így van, pont az egyéb jelek átvitele érdekében.

(#274) ithomas válasza lugosi (#273) üzenetére


ithomas
őstag

Nekem a Meizu E5-höz adtak alpból ilyen távirányitót!
Nincs semmilyen egyéb csatlakozó a jack-en kívűl!és vezérelni lehet vele mindent hangerő számléptetés EQ stb...

[link]

Real eyes realize real lies!

(#275) breetai


breetai
aktív tag

HI! Kéne nekem egy MP3 lejátszóhoz egy olyan füles, ami nem túl nagy és nem ''PLUG'', mert nem szeretem egyik végletet sem. (+Félek, hogy megsüketülök...) Max. 10. 000 Ft-ot szánnék rá, de persze ha 5000-ből megúsznám az sem lenne feltétlenül baj. JÓL SZÓLJON!!! Kb. ez a legfontosabb elvárásom. Eddig a Sennheiser MX 500 tetszet meg, ill. sokan dicsérik, hogy mekkora király hangzásban ... De kíváncsi lennék mennyire igazak a tartósság gondokról szóló beszámolók!? (Mert már hallottam a hidegben megtörő kábeltől, a 2 hónap után széteső fülesig majdnem mindent.)
Persze nyitott vagyok a Sony, Pana. stb. ''kommerszebb'' márkák felé is! :D Csak jól szóljon!
A zenei ízlésem a rap, R&B-től a Death Metal-ig terjed. Tudom ez így nem kissé vegyes, de ha egyszer ez kell, máskor meg amaz. :DDD Minden esetre ezért kéne egy olyan füles: aminek erősek a mély hangjai, de nem torzul a zene még magasabb hangerőn sem, nem vész el a többi tartomány sem; ill. nem válik ''túlvezérelté''. (Ez utóbbi alatt azt, az általatok is már biztos tapasztalt ''huhogást/berezonálást'' értem, ami néha hangfalaknál is tapasztalható. Például, ha magas hangerőn feltekeritek a basszust.)
Előre kösz a válaszokat! :R

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#276) rumos14 válasza breetai (#275) üzenetére


rumos14
nagyúr

Az is számít hogy milyen lejátszód van. Neked asszem Samsung. Azért fontos, mert az EQ beállításokkal (iAudio-m van, arról tudok beszámolni) totál meg lehet változtatni a hangzást.
Plug-tól nem süketülsz meg, mert elvileg jóval halkabban hallgatod, mivel kizárja a külső zajt (autók, nyanyák, síró gyerekek).
Mivel az általad említett stílusoknál mind kell a mély, sztem a Sennheiser nem jó választás. mx450 és mx400 nekem nagyon nem jött be (zenére).
a Sonykat ajánlanám neked, Westend MM-ban elég nagy választék van, bár az árak nem ott a legjobbak, de meg tudod nézni. vagy a Sony márkaboltokban (csekk: [link] ) állítólag ki is lehet próbálni és olcsóbb is.
én eddig Sony MDR818-at (ára 2e ft) használtam, a mélyek kitűnőek, iAudio-val nagyon finoman adagolható. azon a hangerőn amin én hallgatom, nem torzít be a basszus. max hangerőn lehet hogy igen, de attól seperc alatt megsüketülsz.

(#277) GP-Sz válasza lugosi (#273) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Igen. És?

Nekem is volt távirányítós cuccom, egy Sony D-EJ955, abban egy 4pólusú jackkel volt megoldva a dolog, amit sima fülhallgató kimenetként is lehetett használni.

(#278) Fricó


Fricó
aktív tag

mi a különbség a 16 és a 32 Ohm-os fülesek között,
vas és neo mágnes között?

(#279) binary válasza breetai (#275) üzenetére


binary
csendes tag

Hali! Én a Sony-t ajánlanám, nekem 51es van már lassan egy éve és semmi baja. Akinek tönkrement lehet rossz szériát fogott ki :F . A Sennheiser MX4-500 agyondícsérők közül meg még csak olyannal találkoztam aki nem hallgatta az 51/71-et.(ha van kérek ellenpáldát). Lehet hogy a magasak jobban szolnak rajta (én nem vettem nagyon észre), viszont mélye nincs. A másik, ha kimész az utcára ugyse fogod hallani, csak ha bömbölteted. Szóval én a helyedben pont azért vennék zárt fülest mert nem kell hangosan hallgatni hogy tisztán halld a zenét :) .

(#280) binary


binary
csendes tag

Sony 51 hátrányai közé azért felvenném hogy a gumija ha beleakad valamibe viszonylag könnyen leesik a fülesröl, úgyhogy az egyik középső méretűt sikeresen elhagytam a minap egy buszon kabátlevétel közben. :( Most a legnagyobbat használom, az persze nem akar leesni, viszont a fülembe se tudom rendesen bedugni...

Szóval ha van valakinek fölös középső méretű, vagy rossz fülesével együtt eladná az feltétlen szóljon!( [link] )

(#281) ithomas válasza binary (#280) üzenetére


ithomas
őstag

Nevetséges hogy az ilyen esetekre nem lehet külön ilyen kis gumikat venni a füleshez.
Kb 20 ft-os alkatrész,ami miatt kidobhatsz egy 8-10 ezres fülest...Ez ám az üzlet...tényleg nevetséges... :(

Real eyes realize real lies!

(#282) mogyimi válasza binary (#280) üzenetére


mogyimi
csendes tag

A sony ex71 et és a koss plug-ot hallotta már valaki? Összehasolítás?
Nem csak hangminőség, hanem komfortérzet is érdekelne. árban sony majdnem 2x annyi, azt hiszem.

(#283) Alex91 válasza binary (#279) üzenetére


Alex91
félisten

Es mennyibe kerul a Sony, es mennyibe a Sennheiser?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#284) binary válasza ithomas (#281) üzenetére


binary
csendes tag

Azért a fülest nem dobom ki... legfejlebb plasztikáztatom a fülem(csak még nem tudom nagyobbra vagy kisebbre) :D
Gondolom nem biznisz 20ftos cuccot árulniuk, ''vegyél újat'' - ez az általános hozzáállás. :(

(#285) mogyimi válasza Alex91 (#283) üzenetére


mogyimi
csendes tag

Tegnap bóklásztam a debreceni médiamarktban, vittem az iaudom, hátha találok jó fülest, és ne a demózenéjükön hallgassam. 39e ft-os kosst hallgattam, hát szomrú, mennyire jól szólnak ezek a többtízezresek.-(( ég és föld. sajna füllghallgató origcsomagok. másik fórumban dícsértem a koss portaprot (nekem az van), de 18-ért hallgattam zárt fülest, de valamennyire összehajtható volt.Koss az is, és szebben szolt mélyben, magasban is a portapronál! Nem volt időm tesztelni, de 25 ezres fejhallgatókat verte nálam, típust nem tudom, koss honlapon nem ismertem fel.-)

(#286) rumos14 válasza mogyimi (#282) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem koss van, némi bíbelődés után be tudtam állítani úgy az EQ-t + egyebeket az iAudio U2-n hogy csodaszépen szól. de ha nem lenne ennyi beállítási lehetőség (BBE elsősorban), akkor alapban pocsékul szól, k. sok basszus, és nagyon ''piszkos'' hangzás. tehát arra is gondolj, hogy mire kötnéd rá.
komfortérzet: eleinte fura hogy a füledben van, de a kisebbik dugaszokkal nekem tökjó.
a sony biztos jobban szól, de drágább és hallottam több embertől hogy a kábel pár hónap után egyszerűen szétmálik, a bolt meg sajnálja de a zsinór nem garis. + nem szeretem az aszimmetrikus kábelezést.

(#287) binary válasza Alex91 (#283) üzenetére


binary
csendes tag

Igazad van, az árban tényleg nagy a differencia, anno énis sokat gondolkodtam rajta mert az utolsó forintjaim adtam oda érte. Viszont ha holnap vennem kéne fülest ugyanilyet vennék.

(#288) Alex91 válasza binary (#287) üzenetére


Alex91
félisten

Ha van penze, akkor en is azt mondom, hogy vegyen dragabbat! De Sennheiser ala se adja!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#289) mogyimi válasza rumos14 (#286) üzenetére


mogyimi
csendes tag

koss Plugom van, de zavar a középmagasban valami... iaudio G2 vel EQ-zgatttam, sokat segít,de nem jönn rám a zenei mámor akkorsem. nameg kiesik a fülemből... lehet sony is:)
vezetéket miért gond lecserélni straabírobbra? lehet naívság, nem csak egy átforrasztás? jó, gari meg elveszik akkor igaz...

(#290) mogyimi válasza mogyimi (#289) üzenetére


mogyimi
csendes tag

Szerintetek 4e-ért megvenné valaki a koss plugomat?

(#291) binary válasza mogyimi (#289) üzenetére


binary
csendes tag

Viszonyítási alapom nincs, koss plugot nem probáltam, viszont a sony szerintem nagyon kényelmes, magától nem szokott kiesni se. Ha meg csúszna ki azt előre hallani, mert akkor nem tömit és elmegy a mély(gondolom ez a plugnál is igy van).

(#292) ithomas válasza mogyimi (#289) üzenetére


ithomas
őstag

Kérdés hogy szét lehet-e ezeket szedni mindenféle macera nélkül..és hol veszek hozzá jó minőségű zsinort?
A sony boltban ahol néztem 13 e ft volt az ára...de ha már egy ilyenbe befektetek,akkor megvárom a Sennheiser CX300-at,hátha annak normális a zsinórja...árba ugyanez lesz,hangra meg kétlem hogy gagyibb lenne!Csak kár hogy asszimetrikus...

Real eyes realize real lies!

(#293) ithomas válasza binary (#291) üzenetére


ithomas
őstag

Az a kis gumi harang mennnyire jön le könnyen?
Mert sokszor a nyakamban lóg a füles,ha nem használom,és a szivacsokat is mindig elhagytam az MX400-ról...félek hogy ezt is pár napon belűl elhagynám...vag mindig le kell huzogatni a harangot ha nem használom? :F

Real eyes realize real lies!

(#294) DM-Fan válasza ithomas (#293) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nekem abszolút nem jött le könnyen a Sony EX-71-esről a gumiharang. Sőt! Mikor próbáltam a más méretűt, úgy kellett leerőszakolni a régit. Teljesen stabil volt. Viszont a kábel szétmállott alig 4 hónap alatt. Kalap sz*r! A hangja csodálatos, azt aláírom, de nagyon sokunk megszívta már itt a PH!-n is a kábellel. Korábban már részletesen vitáztunk erről. Én inkább azt javasolnám, hogy várd meg a CX-300-as Sennit (február elejétől kapható), mert paraméterekre és design-ra is teljesen megegyezik a Sony EX-es szériájval, de a kábele nem az a szilikonmentes szar. Mondjuk a Senni sem lesz olcsóbb.

Nekem most Koss The Plug-om van, és ennek tükrében, hogy már volt EX-71-esem ki merem jelenteni, hogy habár csak fele annyiba kerül, de nemigazán marad el a Sony-tól. Többen keveslik a magas-tartományát, nem tudom, nekem semmi gondom nincs vele, a G3-asom EQ-jával tökéletesen be tudtam állítani a magas tartományt is. (pedig én is szeretem rendesen hallani a cineket és egyéb magasakat) Ha pedig valaki attól volt elájulva, hogy az EX-nek mennyi mélye van, hát elárulom, hogy a Koss-nak kb. kétszer annyi van. Ja, ráadásul a Koss örökélet-garanciát vállal itt Mo.-n is a termékre, a Sonytól meg elhajtottak, hogy a ''kábelre nem vonatkozik a garancia''. Kösz, mé' mi mehet még tönkre benne. Jó, monjuk elszakadhat a gumiharang, vagy elhagyhatod. Na jó, de azt se kapsz másikat. Akkor mire van gari?

[Szerkesztve]

Get Moded!

(#295) binary válasza ithomas (#293) üzenetére


binary
csendes tag

Lehet egyedi a probléma, de nekem a középső méretű viszonylag könnyen le tudott jönni, na azért annyira nem hogy a fülemben maradjon vagy csak ugy leessen, de kabátlevételnél már párszor sikerült(...mig el nem hagytam:( ) A nagyobbik viszont olyan atomstabinan rajta van hogy ha akarom is alig jön le.

Amúgy adnak hozzá egy kis tokot hogyha csak lóg a nyakadba a cucc, belerakhatod öket, véd + le se engedi hogy csusszon a tarkódról, csak én lusta voltam használni :U

[Szerkesztve]

(#296) DM-Fan válasza binary (#295) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én használtam a tokot, hogy ne legyen poros, ha leteszem az asztalra, de igazából tényleg nincs sok értelme. A kis szövet szütyőnek meg aztán pláne. Inkább lett volna annyival kevesebb a csomagban és a kábelt csinálták volna rendesre.

Get Moded!

(#297) Fricó válasza Fricó (#278) üzenetére


Fricó
aktív tag

up!

(#298) binary válasza DM-Fan (#296) üzenetére


binary
csendes tag

Te mikor vetted a sonyd? Én tavaly febr végén, és lekopogom a mai napig semmi baja a kábelnek. Valószínű hogy te (és sokan mások) gyári hibást kaptatok, akkor viszont óriási pofátlanság a sonytól hogy nem ismerte be és nem cserélte vissza őket :((


Ha még megvan a rossz 71esed, nem válnál meg($) a gumijától? :U

(#299) DM-Fan válasza Fricó (#297) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A 16, ill 32 Ohm az impedanciát jelölő szám. Ez a füles érzékenységére és egyben ellenállására utal. Általában minél magasabb egy füles impedanciája, annál tisztább hangzásra képes, legalábbis elméleti síkon. A fejhallgatók között nem ritka a 200 Ohm-os is. Azt tudnod kell, hogy általában a 32 Ohm-os fülesekkel kevesebb ideig bírja az akksi/elem mondjuk egy mp3 lejátszó esetén, és gyakran halkabban is szólnak ezek. Gyakorlatban nem sok különbséget fogsz hallani egy 16 és egy 32 Ohm-os füles közt. A Sennheiser-nél pl. onnan lehet tudni, hogy melyik milyen, hogy az egyiknél 50-re, a másiknál 00-ra végződik a típusszámozás. Pl. MX-400, MX-500, MX-550, stb.

[Szerkesztve]

Get Moded!

(#300) DM-Fan válasza binary (#298) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én még tavaly ősz elején vettem, de nagyon megbántam. Nem hiszem, hogy rossz széria lenne, inkább konstrukciós hibára gondolnék, mert már külföldi fórumokon is olvastam a jelenségről. Gyanítom megváltoztattak valami anyagösszetételt a gyártási folyamat során. (hogy szánt szándékkal-e, vagy csak költségtakarékossági szempontból, azt ne kérdezd) Nemcsak az a pofátlanság, hogy nincs rá gari, hanem, hogy a Sony (szokásával ellentétben) nem hívja vissza ezeket.

Get Moded!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.