Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Womb


Womb
senior tag

Hali!

Beruháznék egy Sennheiser HD 515-re.Szívesen venném ha esetleg volna valakinek véleménye erről a fülesről.
HiFi-re,számítógépre is használnám.A hangkártya egy 'live 24 bites.
Előre is köszi a válaszokat.

(#153) zlaboncz


zlaboncz
tag

Na, akkor pár hozzászólásra válasz, régen jártam erre :)

Zalman: tényleg tudja az 5.1-et, én számítógépen játékra és DVD-re használom. Zenehallgatásra viszont pocsék.

Solad: AZ meg hagyjan, hogy a 40k-s csodakat nem merned megemelni, de ma szemezgettem egy sennheiser arlistan, es talaltam rajta fejhallgatot 1400(!)k-ért Masfel milla egy fejhallgato...

És akkor azt még nagyon benézted, ugyanis ez csak a fejhallgató, de mivel elektrosztatikus, nem hajtod meg akármiről. A hozzá való erősítő még egyszer másfél milla :Y

Baboon: Amúgy nem értem miért izgul mindenki a Senheisserre, vagy hogy írják.Haveromnak 25E-s Senheissere van, nem mondom hogy rossz de annyit nem ér amennyi volt.Picike, megnyomja a fülem(igaz haveromnak nem) és nem ad túl erőteljes mélyet(igaz ez az én hülyeségem hogy basszus b*** vagyok).
Szóval hirtelen kb ennyi.Ajánlani ajánlok Sony-t és Philipset 14E fölött és AKG-t.Panasonic nem tud fejhallgatót gyártani.Legalábbis nem hallottam kimagaslóan jót ettől a márkától.


Hááát elég érdekes ember lehetsz, ha egy Seni helyett Sony-t, Philipset ajánlgatsz...
A haverod fülese azért nem tetszett valószínűleg, mert nyitott, és ennél a típusnál nem olyan erős a mély, viszont szebb, mélyebbre megy. Ízlések és pofonok, meg kell keresni a zárt párját (talán a HD250-es lehet, nem biztos) (Mekkora füled van neked, hogy kicsi az 555-ös????????? :) )

Matt-OPT: Halihó! Az alábbi Sennheiser típusokat szeretném kipróbálni és csak ezután megvenni valamelyiket: HD 202, HD 437, HD 457, PX 30, PX 100/200. Melyik üzletben tehetem meg ezt?

A Westend MM-ben sok fejhallgató van kirakva kipróbálásra, bár nem mindegyik a litsából. A ''Sennheiser streetwear'' topicban adtak egy címet, ahol szintén meghallgathatók.

Pá: Marha jó a füles, simán megér ennyit, aki zenét akar hallgatni, basszus b*zik meg vegyenek mélynyomót és kötözzék a fülükre...

Helyes a bőgés :) Az 515-555-595 jól sikerült széria, mindenhol dicsérik a neten. Ennél jobb csak az 580 volt, azt meg nem lehet szerezni már :(

Womb: Beruháznék egy Sennheiser HD 515-re.Szívesen venném ha esetleg volna valakinek véleménye erről a fülesről.
HiFi-re,számítógépre is használnám.A hangkártya egy 'live 24 bites.


Sajnos első kézből való tesztet nem tudok ajánlani, viszont a neten bőséggel vagyon, ha ánglis nyelvet bírod. De ebben az összeállításban biztos, hogy nem a fejhallgató lesz a gyengébb láncszem.

Kalandor: 4000Ft környékén van JÓ füles zenehallgatáshoz?

Hát, csodák nem nagyon vannak. Amit esetleg érdemes megpróbálni ebben az árkategóriában az a Maxell HP2000-es fejhallgatója, ha lehet még kapni. (Na ez egy kis csoda 5-6e Ft körül.) Mást nem igen tudnék ajánlani ilyen kategóriában, akkor azt javasolnám, hogy várd meg a következő fizetést/ösztöndíjat/diákhitelt, és tegyél még hozzá. Esetleg megbízható forrásból használtat lehetne venni.

ZooLee

(#154) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

Én is szeretnék 1 fejhalgatót venni, csak zenehalgatásra használnám.
10k-nál többet nem adok érte! Ennyiért mit ajánlanátok??
Amit nézetem az egy Behringer HPX2000, ez 8200Ft. Ilyen van valakinek??

(#155) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Sennheiser PX100 vagy PX200. Utcai haszálatra, bkv-ra PX200.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#156) DonnieBrasco


DonnieBrasco
tag

Jóeste!
Nekem egy Sennheizer HDTV62-es van... 5 méteres zsinór, és hangerőszabályzó rulez :)) 14K-ért simán megérte, csodaszépen szól (elvileg TV-hez való, de csak a hosszú zsinór miatt.
Akinek már volt Sennheizer, soha nem vesz mást. Pont.

DB

Naon jó konfigom van, ráment a gatyám is

(#157) f_sanyee válasza f_sanyee (#154) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Nekem csak otthon lenne rá szükség, Elég sokat használnám ugyhogy számit hogy kényelmesebb legyen...
Cimeket tudtok irni hogy honnan tudok rendelni???
Köszi!!

(#158) zlaboncz válasza f_sanyee (#157) üzenetére


zlaboncz
tag

Meghallgatás nélkül ne vegyél semmilyet! Lehet, hogy egyszerűen nem fog tetszeni a hangja! egy MM-be el kell barangolni, ott van kitéve az 1500 Ft-os gagyitól a 60-70e-ig mindenféle. Tessék legalább ennyire belehallgatni.

ZooLee

(#159) Zozz


Zozz
tag

Üdv!
Ide is bekontárkodok.
Kérdés. Jövő héten veszek egy MPIO FG100 lejátszót és ahhoz kéne egy jó füles.
Vagy fülhallgató, vagy fülre csíptethető kéne. Főleg rock, és heavy metál zenét hallgatok (gy.k. nem a hörgős húsdarálót, hanem a lírikus, instrumentális félét!), ehhez kéne egy megfelelő füles. Kissé talán vájtfülű is vagyok, a magas hangokra eléggé érzékeny a fülem, a mélyet meg nem szeretem ha buhog, hanem ha hallahtóan jól szól, érzem, hogy ott van és ''kitölti a maradék teret'' ami a zenében ''szabadon maradt''.
Első nekifutásra max. 5k körül nézelődök, feljebb nem akaródzik elmenni. Ha valaki ebben az árban tud valamit ajánlani ami nekem jó lehet, adjon már tippet (A ''Mindenképpen hallgasd meg mielőtt megveszed'' tanácsot kéretik mellőzni, ezzel tisztában vagyok csak márka/típus tippeket várok).
Én magam a Sennheiser MX 400-ra gondoltam, vagy az MX 200-ra, és a 300-ról is jókat mondanak. Ezen kívül a Koss tűnik megnyerőnek (Nem csak a Plug!).
Várom az építő tanácsokat.
Köszi.

''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

(#160) Zozz


Zozz
tag

Azt hiszem menet közben megtaláltam a nekem valót.
Koss KSC75. Nem tudja valaki hol lehet megvásárolni, vagy megrendelni?
4k (dolcsiból átszámítva)

''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

(#161) Zozz válasza Zozz (#160) üzenetére


Zozz
tag

Tárgytalan az előbbi hozzászólásom. Dolcsiból 4k lenne de itthon a megelőző modell is 12k. Elmehetnek ám az anyjuk hátára!!!

''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

(#162) hummerdikk


hummerdikk
őstag

Szerintem egy Pioneer HDJ-1000 Bővebben: link Az ara viszont durva nagyon... Remelhetoleg nekem ilyen lesz:U
Udv!

(#163) Zozz válasza hummerdikk (#162) üzenetére


Zozz
tag

Megadom, de nyáron nagyon melegítene a füles az utcán.

''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

(#164) hummerdikk válasza Zozz (#163) üzenetére


hummerdikk
őstag

Hat nem, mert ha jol tudom borbol van. Ezt Discoba terveztek egyebkent:))

(#165) burgatshow


burgatshow
veterán

Hali!

Egy ilyet néztem ki magamnak a pana discmanem mellé, de nem tudom, hogy a tudása az mennyire jó. Gondolom, hogy nem annyira ramaty, mert az itthoni RP-HT222-es fülesem is nagyon jól szól, de gondolom azért megkérdezem.

Amit kinéztem, az a RP-HS80 (Bővebben: link)

[kép]

Leginkább trance-t (discot) hallgatok, szóval nekem fontos a tiszta szép mély és a magas.

Várom a véleményeket!

[Szerkesztve]

(#166) burgatshow válasza burgatshow (#165) üzenetére


burgatshow
veterán

Fel! :(

(#167) Zlatan


Zlatan
tag

egy online fülhallgatós boltot keresek,van olyan egylátalán? mi a címe?:))

(#168) Victor-y


Victor-y
aktív tag

Én egy Sony E931-esen gondolkozom, vagy esetleg egy EX-51LP-n (csak egy kicsit már drága nekem).
A Koss The Plugról azt hallottam, hogy kényelmetlen a Sonykhoz képest..

Vki véleményt, főleg a 931-es Sonyról?!

Előre is köszi a segítségeteket!
Üdv.: Viktor

[Szerkesztve]

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#169) Zlatan


Zlatan
tag

na vettem fülest,aki nem akar sokat költeni rá,annak ajánlom!

''Osan''-ba vettem,1500pénz volt,Thomson e.clipz a neve,ilyen fülre csíptethető.

Adatok:
-20Hz-20kHz
-32Ohms
-30mW (szerintem elég hangos :)))
-103dB

;)

Jah és elég jól szól,szép a basszus,kell ennél több?!:)

[Szerkesztve]

(#170) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok, valaki megmondaná milyen előnye van annak, ha egy füles usb-s? Mert nem szeretnék +10k-t adni érte csak úgy....

(#171) zabla


zabla
aktív tag

lehet valahogy védekezni a kábelszakadás ellen? rohadtul idegesítő hogy az összes fülesem úgy megy tönkre hogy kontaktos lesz és csak az egyik oldalon szól...:(

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#172) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Helo!

milyen fülest ajánlotok játékhoz? nem bánnám, ha szörrándos lenne...
én sennheisert PC-155-t találtam, csak nem tudom, hogy hol árulnak ilyet.
Segítene vki?

Előre is köszi!

*** Be prepared! ***

(#173) The DJ


The DJ
addikt

Üdv.

Mercury IXA 190i Mp3 Playerem gyári fülhallgatója elhalálozott, fogalmam sincs mitől, de az egyik oldala nem szól.
Kimértem, szakadás nincsen :F
Vannak itthon olcsó párszár forintos fülhallgatóim, de a gyárihoz képest föld és ég, halkak, torzak és nagyon csúnyán szólnak.
Viszont én naponta hallgatnám, de ezekkel eléggé lecsökken az élmény...
Minimum ugyanolyan minőségű kellene nekem minta gyárija volt, de nagyon nem akarok erre 5-10 ezreket áldozni.
Milyen olcsóbb márkákat ajánlotok, amiket legtöbb helyen kapni lehet és kb. mennyiért?
Tehát: Milyet vegyek az olcsó kategóriából, ami nekm torzít és szépen adja le a magasakat és mélyeket?
(Dance, Trance hallgatásra kell :) )
Előre is köszi.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#174) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Csoki!

Nekem is kellene egy füles!
Világ életemben Sony-t használtam (használtam... a mai napig használom őket), így eldöntöttem, hogy ilyen kellene most is nekem!

Nézegettem a Sony.hu-t, egész igényes az oldal, meg minden, de egyelőre nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam...

több baj van...
először felsorolom a kritériumokat: a füles legyen...
- 1.2 méter hosszú
- aszimetrikus kialakítású
- nyitott rendszerű, fülbe dugható
- legyen rajta ilyen valami pöcök, mint a sony-kon, ami bemegy az agyadig, gumiból

van egy ilyenem:
[Kép eltávolítva]
és imádom, egyetlen bajom, hogy nincs rajta bedugó pöcök, meg nem aszimetrikus a kialakítása.

A bajok:
- A sony oldaláról nem derül ki nekem, hogy melyik aszimetrikus kialakítású, és melyik nem... annyi van írva, hogy NYAKLÁNC stílusú, hát ahogy a nyakláncom fityeg a nyakamban, akkor csak a hagyományos, simmetric szériára tudok asszociálni...
- jelenleg egy 8 CM-es CD-k lejátszására képes, PHILIPS MP3-ast használok, egyértelmű, hogy nem fogom a nyakamban hordani, de be szeretnék újítani egy Oracom ORC-800-as MP3 lejátszót, fogom én azt a nyakamban hordani...? Bitfejű informatikuspalánta gyanánt így is fityeg egy pendrájv, és néha zavar, mert kalimpál erre-arra, mondjuk pulcsi/kabát alatt nem gáz, de nyáron? ide-oda lifeg és fennakad a villamosajtóban (ez most megvolt vizuálisan: el tudjátok képzelni? egy hülllye bitfej megfojtja magát a záródó villamosajtón LOL :D )
- Ha beújítok egy ilyen Oracomot, és fogom nyakban hordani, akkor lehet, hogy a nyakbaakasztós Sony cuccot kellene vennem... vagy egy rövidebb szériát, de az meg feleslegesen fityeg ott oldalt...
- Ha beújítok, végülis a zsebemben is horhatom, akkor meg marha jól jön az 1,2 m kábelhossz...
- Lehet, hogy anti-trendinek kellene lennem, és direkte a zsebemben hordani a lejátszót...
- Lehet, hogy nem trendiségből hordják a fiatalok a nyakukban, hanem az tényleg jó...? Volt nálam egy Samsung YP-T6-os lejáccó, és annak ilyen nyakba akasztós a fülese, meg a lejátszó is, hát, nem voltam elszállva, ahogy mentem, jobbra-balra lóbálódzott a cucc, és röhejesnek éreztem magamat :)

röviden ennyi, de úgyis írok még...

JA ÉS A LÉNYEG!
hol lehet kapni ezeket a füleseket a Sony márkabolton kívül? MOndjuk MediaMarkt/Saturn/ElektroWorld és bűntársaik, akik szétb***ák a piacot az árakkal, és olcsóbban adják (veszteségesen), mint a Sony...? Esetleg a zöldségesek? A Tesco/Auchan/Cora és bűntársaik, akik szintén ezt csinálják és a veszteséges fülhallgató árát beépítik a krumpliba?
Mert én nem veszek krumplit (ezt meghagyom anyukámnak :D ), viszont olcsó Sony füles igen :)

na segítsetek nekem picit PLEASE!

[kép]

[ Módosította: Ndruu ]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#175) Sick Boy válasza The DJ (#173) üzenetére


Sick Boy
őstag

szeva avatartesó!
ha nem tévedek, a lejátszód elég, hogy mondjam, szal nevezzük nevén: olcsó, alsó kategóriás, ahogy nézem, legalábbis az ára alapján!
ha nyakba akasztós a fülese, akkor adok Neked egyet, ami olyan, mint a gyári, oks?

[kép]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#176) Tul


Tul
aktív tag

Mi a véleményetek a klipszes cuccokról? A pana #165 engem is nagyon érdekelne:U Senki semmit nem írt ezekről, meg szinte semmi másról, csak a sok sennheiser, meg koss, meg sony-n és kifújt:))

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#177) Sick Boy


Sick Boy
őstag

UP #174!!!!!!!!

THX

[kép]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#178) gyulabacsi válasza Tul (#176) üzenetére


gyulabacsi
tag

Énis ugyanígy vagyok vele.
Valami infó arről a cuccról?
milyen kényelmes hosszú távon(3-4 óra) viselni??
jah és hol lehet venni? :F

[Szerkesztve]

(#179) atm*RefeeZ


atm*RefeeZ
tag

hali
sennheiser hd477-ről valaki tudna vmi infot mondani?12k-t megér?zenehallgatáshoz meg játékhoz de főleg játékhoz kéne:)

(#180) Dávidxxx


Dávidxxx
aktív tag

Sziasztok!

Milyen fülhallgatot tanácsoltok egy iAudio g2-eshez?
Ez onnan jött, h felmentem ide [link]
és megkerestem a számomra ''legrágább'' Sennheiser-t (MX 450) amihez ezt írja:
''A very good little ear-bud, quite good sounding if positioned well. This is a great little headphone for cheap players and portable radios.''
Na most az én lejátszóm cheap (olcsó)? Vagy ez csak vicc?

(#181) ithomas


ithomas
őstag

Hello!

Jelenleg egy Sennheiser MX400-as fülesem van,amivel nem lenne semmi probléma,
ha nem lenne benne nagyon kevés mély!Nekem fontos az hogy egy bass gitár vagy egy dob úgy szolaljon meg hogy ereje is legyen a dolognak!
Szóval olyan fülest szeretnék amiben ERŐS mélyek vannak DE ezek a mélyek ne a többi hangtartomány rovására menjenek(Koss The plug kizárva!)
Mindenképpen fülbedughatósat szertnék,de így a fórumokat olvasva nem igazán találtam megfelelőt,mert vagy jól szól de nem dinamikus,vagy dinamikus,de nincs középmagas,nem jó a hangképe stb...

Ötlet? :)

Real eyes realize real lies!

(#182) WN31RD válasza ithomas (#181) üzenetére


WN31RD
addikt

Ajánlom Shure E2c-t ([link]), illetve a pénztárcádnak megfelelően attól fölfelé, akár E5c. Nagyon szépen szólnak (főleg az E5c), és kényelmesek, de megkérik az árát. Pl. innen lehet rendelni, szállítanak Magyarországra is: [link]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#183) GP-Sz válasza ithomas (#181) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Nincs ilyen :)

Sony EX51/71et megpróbálhatod (ugyanaz a kettő, csak a kábelhossz más és a design, no meg az ár). Vannak korlátai, de szerintem annyiért nem kapsz jobbat. Én kedvelem. Mondjuk nem is nagyon van más ebben a kategóriában. Ott van még a Sharp MD33, arra azt mondják, jobb, itt [link] meg is lehet venni simán (máshol nem), de a 4pólusú jack miatt lehet szívás :)

[Szerkesztve]

(#184) GP-Sz válasza WN31RD (#182) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Én úgy tippeltem, hogy ez már nem az az árkategória, amiben ő gondolkodik, de ki tudja.

(#185) WN31RD válasza GP-Sz (#184) üzenetére


WN31RD
addikt

(Ha árban az E2c alá akar menni, akkor csak erősen kompromisszumos megoldást választhat. Ha nem szán rá ennyit, akkor valamiből engednie kell.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#186) ithomas


ithomas
őstag

Igen azért azt hozzátenném hogy ésszerű határokon belűl! :)
Sajnos én is attól féltem hogy túl sokat akarok,beigazolódott! :D

Csak nem értem hogy miért nem tudnak összehozni normális áron is egy ilyet(Max 10k),hiszen a Sennheiser hangzásával és a KOSS The Plug kialakitásának ötvözésével szerintem elég korrekt végeredményt kapnánk...
Egyelőre akkor maradok az MX400-nál... :(

Real eyes realize real lies!

(#187) GP-Sz válasza ithomas (#186) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Azért nem csinálnak, mert jó minőségű zárt fülest sokkal nehezebb csinálni, mint nyitottat. Viszont ekkora méretű nyitottnál meg nincs mély. Ez messze nem olyan eccerű, hogy fogjuk a Seni hansugárzóját és beletesszük egy Kossba...

És a Sony EX miért hullik ki kapásból? Hallgattad és nem tetszett?

[Szerkesztve]

(#188) WN31RD válasza ithomas (#186) üzenetére


WN31RD
addikt

Az MX400-nak igazából nem rosszak a mélyei... csak erősen a füledbe kell szorítani, hogy halljad is őket. :DDD
Ha az MX400-hoz hasonlóan jó hangú, viszont a Plug-hoz hasonló kialakítású fülhallgatót keresel, akkor elkezdhetsz gyűjteni, mert kb. 25e alatt ilyen nincs. Viszont a GP-Sz által előbb ajánlott Sony-kat én megnézném a helyedben, mert lehetséges, hogy számodra elfogadható kompromisszumot jelentenek.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#189) ithomas


ithomas
őstag

Mindkettőtöknek köszönöm a segitséget!
Azt a Sonyt még meglesem mindenképpen...hátha! :)
Hol lehet vajon kipróbálni őket?
És mennyibe fáj az 51/71 széria?

Thx :R

Real eyes realize real lies!

(#190) GP-Sz válasza ithomas (#189) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Hát, én Németországban vettem 7500ért, itthon asszem 9-10ezer az EX71. Én a hangzásáról annyit tudok mondani, hogy valóban kevésbé tiszták a magasai, de engem kárpótolt az, hogy hallom a mélyeket is. Hozzátenném, hogy nem vagyok mély-mániás, valamint nem dumc-dumc elektronikus zenét hallgatok, hanem leginkább valódi hangszerekkel játszottat, ahol dallam is van :),de mégis zavart a mélyek hiánya, amíg nem volt meg az EX.

(#191) ithomas válasza GP-Sz (#190) üzenetére


ithomas
őstag

A hwsw-n írta valaki:

Szevasztok!

Kicsit feljebb kitünőnek irtam le a sony MDR-EX71SL fülhallgatót, hát most irnék egy nagy negativitást is! Egy hónapja van meg, és elkezdett szétmáladni a zsinór, de szó szerint! Igy most celluxal van ideiglenesen rögzitve, amig holnap vissza nem viszem a sony-hoz. Valahol hallottam, hogy a zsinór nem garis. Igaz ez? Mert ha nekem nem cserélik ki ezt helyben akkor nagyon nagy vitát csapok! 10e-ftos legdrágább füles, és szétmálad egy hónap után??


Visszavittem, aztmondták beveszik és adnak egy vele egyenértékü levásárolható jegyet.
Egyértelmüen az anyag foszlik szét, lehet látni, olyan mintha savba mártottam volna.
Most már csak az a kérdés, hogy megint ugyan ilyet vegyek, vagy másfajtát? Mert akkor mostantól minden hónapban mehetek vissza vele, hogy foszlik? vagy mi? Mert amúgy nagyon szépen szól és meg vagyok vele elégedve.
Azt nem tudjátok hogy az ex51-esnek is ilyen vastag a kábele? hátha érdemesebb azt venni


Remélem ez azért nem jellemző... ;]

Real eyes realize real lies!

(#192) GP-Sz válasza ithomas (#191) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Hát, szeretném azt mondani, hogy nem, de még nem vagyok benne biztos :) Azt nem mondta a srác, hogy milyen színű volt? Mert én a fehér EX51 fülessel kb ugyanígy jártam, de azért vettem helyette egy fekete EX71et, hátha abban más a műanyag :) Tényleg másnak tűnik, úgyhogy most remélek.

Ja és még hozzátenném, hogy nem vagyok benne biztos, hogy a műanyag volt a hibás és nem én, mert tényleg úgy néz ki, mintha lerohadt volna, de az egész akkor kezdődött, amikor egyszer véletlen becsíptem valahova a kábelt (csak a szélén) és elég durván sikerült megnyújtani rajta a borítást, miközben húztam (nem vettem észre, hogy becsípődött, aztán nem értettem, miért nem jön :) )

Szóval lehet, hogy még átkozni fogom magam :)

[Szerkesztve]

(#193) mouse1


mouse1
csendes tag

És azt nem-e tudná valaki megmondani, hogy honnan tudnám beszerezni a sony új fülesét? Ha minden igaz az mdr-ex81lp az. Bízok benne, hogy ennek már nem megy szét a zsinórja. Eddig csak emiatt nem vettem, sony-t, mert ugye 1 hónap zenehallgatásért 10ezret nem adok ki. Probáltam egyébként amazonról rendelni (Amerikából), de csak dvd-t, meg könyvet hoznak ide. A németektől rendelve meg erkölcstelenül drága.
Meg is van... ez az: [link]
Bár itt is elég drága a kicsike. Amazonról szállítási költséggel is azt hiszem 8ezerből kijött volna.

(#194) GP-Sz válasza mouse1 (#193) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Miből gondolod, hogy ennek más a madzagja? :) Szerintem ez nem új annyira, én legalábbis már láttam régebben. Szerintem kopp ugyanaz lehet, mint a többi EX, csak más az alakja. Nekem speciel pont nem kéne ez a megoldás :)

[Szerkesztve]

(#195) mouse1 válasza GP-Sz (#194) üzenetére


mouse1
csendes tag

Affene... akkor ebből se lesz füles vásárlás... PX-100/200-asra meg nem tudom rászánni magam, már úgy megszoktam utcára a fülhallgatókat. Meg hát az nem is 16Ohmos, márpedig a lejátszóhoz akkéne.

(#196) gelbelex válasza mouse1 (#195) üzenetére


gelbelex
őstag

Az FG100-amhoz asszem 16 ohmos füldugós van; legalábbis annyira hangos, mint a 16 ohmos Sennheiser MX450.
Viszont érzékelt hangerő szempontjából a 32 ohmos PX200 nagyjából ugyanolyan, mint az említettek... Talán a zártsága, esetleg a nagyobb érzékenysége miatt... :F

(#197) krampy


krampy
csendes tag

Sziasztok,

bocsánat a láma kérdésért, igazából sohasem foglalkoztam ilyesmivel, de elegem lett aból, hogy mindig gagyi fülhallgatóim vannak.
Ahogy olvasgattam a forumbejegyzéseket láttam(gondolom), hogy vsz ezek alapján kell olyan fülhallgatót választani ami jó is. Csak az a gond hogy fogalmam sincs hogy melyik érték mi és mikor jó.
Tudnátok segíteni ebben?

-Xy Hz-Xy kHz Pl ez mire jó, mit ad meg?
-xx Ohms - ez mire jó, mit ad ez meg?
-xy mW gondolom ez minél nagyobb érték annál hangosabb. (ha azt szeretném, hogy a mélyhangot is jól kiemelje mire figyeljek?)
-xy dB -ezt sem tudom, hogy mire jó:)

NAgyon szépen köszönöm ha segítetek...

krampy

(#198) GP-Sz válasza krampy (#197) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Ezek az adatok gyakorlatilag nem jelentenek semmit :) Nincs egységes szabvány a meghatározásukra, úgyhogy nem relevánsak egy összehasonlításban. Ráadásul az igazságtartalmuk is erősen megkérdőjelezhető.

Úgyhogy marad a fórum olvasgatása. Ebből meg kb az szűrhető le, hogy ha kevés pénzed van, akkor tökmindegy, ha van 3-5ezred, akkor valamelyik Sennheiser MX (ezeknek a közepe/magasa elég jó, a mély a kialakításból eredendően nem túl jó egyik hasonlónál sem), ha több, akkor Sony EX (fülbedugós, zárt kialakítás, ezért van mély, cserébe kicsit kevésbé hű a magas és a közép), ha csillagászati összeg akkor Shure, vagy Etymotic :) (ezek jók, de rohadt drágák, meg a kinézetük is fura kicsit)

Amúgy az említett adatokról:
-frekvenciamenet: egy bizonyos kimeneti jelszint intervallumban (mondjuk +/- 3dB) mekkora frekvenciatartományt tud átfogni
-impedancia: gyakorlatilag az ''ellenállása'' a cuccnak, ez annyiból érdekes talán, hogy ne legyen alacsonyabb, mint a gyári fülesé, ha meg magasabb, akkor a max hangerő halkabb lehet, de ez függ az érzékenységtől is
-teljesítmény: hát, elvileg ez is érdekes lehet, ha az extrém hangerőket szereted, akkor legyen minél nagyobb, de igazából ez a lejátszó teljesítményén múlik, mert hiába nagy a fülesé, ha nem tudsz ráküldeni akkorát
-dB: mennyire hangos, értelmetlen adat, mindegyik hangos :)

(#199) DM-Fan válasza GP-Sz (#192) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Már tegnap leírtam az Mp3 lejátszók topicba ezt a dolgot, de most átmásolom ide is, mert látom, hogy sokan gondolkodnak az EX-szériában. Íme a tanmese:

Megkövetek mindenkit, aki korábban azt állította, hogy lebomlik a Sony EX-71 kábele, mert sajnos tényleg így van! B*ssz* meg a jó édes q*rva... az a rohadék banda. Nincs 4 hónapos a füles és a nyak mögötti részen szépen lemállott a szigetelés a gyantás-lakkozott rézdrótokról. Azért egy 10k körüli fülestől kicsit többet vár az ember, joggal sztem! Úgyhogy mielőtt nagyobb baj lenne, nyugdíjaztam is, az egyébként rohadt jó és dekoratív fülest és ezúton megfogadom, hogy a büdös életbe' nem veszek többet semmit, amin a Sony felirat olvasható. Korábban azt állítottam, hogy egyetlen termékcsalád van már csak, amiben manapság a Sony még jó cuccokat csinál: a füles. Na visszaszívtam, mert ez fél év alatt a második Sony fülesem volt, pedig rohadtul vigyázok a cuccaimra. Senki, ismétlem: SENKI ne vegyen semmilyen Sony fülest, ha kell, típusonként elmondom, hogy melyiknek mi a gyengéje!
Konkrétan az EX-71-nél tényleg elkerülhetetlen a fent említett jelenség, mivel, mint kiderült a kábelszigetelő-anyag semmilyen szilikont nem tartalmaz, és valami rohadt lágy kaucsukszármazékból készült és a bőr zsírtartalma, illetve a testhő nagyon rövid idő alatt elgyengítik és egyszerűen lemállik. Majd' összecsikartam magam, mikor megláttam... A nagykeres ismerős srác szinte kiröhögött és azt mondta: ''Na látod, mi elvből nem forgalmazzuk a Sony-t kb. 2 éve, mert amíg forgalmaztuk is csak a baj volt vele...'' Teljesen igaza van.
Nagy pöcs ám a cég: kijelenti, hogy ha a kábel megy tönkre a fülesben, az nem garanciális probléma. Mé' bazmeg, mi tud még tönkremenni egy fülesben? Ellövöm a félmillis membránt, vagy eltöröm a kis fülbedugót? Egyszerűen vicc... A Sony nálam végleg leszerepelt. Konyec filma. Elég volt belőle, túl sokat csalódtam benne, totális a bizalomvesztés. Nyerészkedő banda.

Viszont beújítottam egy Koss - The Plug szintén zárt rendszerű fülest. Már az első 10 perc után pozitívabb tapasztalataim voltak: sokkal dinamikusabbak a mélyei, mint a Sony-nak (igaz, hogy a magas tartományban kicsit gyengébb, de a mély- és a középtartomány kárpótolnak a soványabb felharmónikusokért), és még olcsóbb is volt valamivel, mint a Sony. Ugyan nem nyújt olyan esztétikai élményt, mint a Sony, de összhatásban tényleg jobb. Ja és elméletileg lepöcsételték a jótállási jegyet, miszerint: a Koss örökélet-garanciát vállal a termékre. Hát meglátjuk, mennyire lesz tartós. Mindenesetre jóval masszívabbnak tűnik.
Mivel mindenképpen zárt rendszerű fülest akartam, így a lehetőségek száma erősen lecsökkent: konkrétan a Sony-n kívül a Koss és a Panasonic rendelkezik ilyen modellel (utóbbit nemigazán lehet kapni kishazánkban), illetve van még a Shure (E2c és fölfelé), ami viszont 25.000 Ft-tól indul. (azt igazából már színpadtechnikaként használják monitor-fülesnek a profi zenészek).
Konklúzió: ha jó fülest akartok 4 márka közül válasszatok: Koss, AKG, Sennheiser, Shure.

Elnézést, hogy ilyen hosszúra nyúlt, de gondoltam jobb, ha a más kárán tanultok. Ha meg valaki közben megvette az EX-et, az nagyon vigyázzon rá és kezelje le valami szilikonnal, vagy lakkal, vagy franc tudja mivel, vagy húzzon rá egy másik réteg drótszigetelést, de semmi esetre se hordja a nyaka mőgé húzva, mert semeddig sem fog tartani.

Üdv.

Get Moded!

(#200) GP-Sz válasza DM-Fan (#199) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Most erre mit mondhat az ember? Fasza :)

Még jó, hogy vettem egy újat :) Na mindegy, így jártam. Azért én még egy németországi garanciaintézést megpróbálok, az amazon elég jó fej szokott lenni ilyen kérdésekben. Arrafelé másképp állnak a dolgokhoz.

Nemtom, nekem a plug valahogy továbbra sem szimpi, úgyhogy akkor a következő fülesem egy sharp md33s lesz, a 4 pólusú jacket megoldom valahogy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.