Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) gomzol válasza Fricó (#350) üzenetére


gomzol
tag

A HD 201 nem rossz vétel. A 437-es már nyitott típus, annak talán kevésbé örülnének a buszon körülötted lévők. :)
Azért azt tudni kell, hogy a Sennheiserből a HD 555-nél kezdődnek az igazán jó fülesek, persze azok már nem hordozható cuccokhoz valóak.

headphone.com
head-fi.org

(#352) gomzol


gomzol
tag

Ja, és a ''de milyet'' helyett: milyet biztosan ne: Panasonic RP-HT222A.
Biztos láttátok már a MM-ban v. a Saturnban tonnányi szokott lenni belőle, kék színű dobozban 3000 körül. Na ennél ótvarabb fülest még nem hallottam, nemtom, hogy a Pana miért égeti magát ilyenekkel, de ez valami borzalom.
Túlvezérelt mélyek, dohogós, fátyolos hangzás, minden középről akar szólni, egyszóval förtelem. Nekem van egy ilyen is, de asszem kivágom a szemétbe. ;]

(#353) gelbelex válasza gomzol (#352) üzenetére


gelbelex
őstag

Nekem a HV158-ashoz volt ''szerencsém''. :O Az még óccsóbb egy kicsivel, de... mindaz igaz rá, amit írtál... Eredményesen közelíti a noname bogyókat, amiket a kétezerforintos zsebrádiókhoz adnak, vagy a piaci 300-forintosokat.

(#354) gelbelex válasza gelbelex (#341) üzenetére


gelbelex
őstag

Járatódik be az AKG K14P..., és egyre jobban tetszik!!
Határozottan erősödtek a mélyei!! :D
Most már csak a mélyhiányosra kevert zenéknél nem tud elég mélyet mutatni, de a mélydominánsra keverteket mélydominánsnak tudja mutatni!! (EQ-val.)
Átállíthattam az EQ-t (+4,-1,-3,-2,+1)-ről (+4,-1,-2,-1,+1)-re (Max: -4 - +4), ami nem csekélység, hiszen a zenében a középből van a legtöbb.
A magasai szépek, tiszták. (Nem is kellett az EQ-ban hozzányúlni, pedig a többi hangosodott!)
Azaz összességében most már tud kiegyensúlyozottan szólni. :C

És ez az első füles, ami meglep a hangjával (a tisztaságával), így az első is, amire azt mondom, megéri az árát!! (4,7kFt) :C

(#355) DöGö


DöGö
csendes tag

Vagy 10 éve halgattam a HIFIbarlangban néhány fülest (BEYMA,AKG,SENNHEISER)
volt egy egy olcsó Beyma (tisztán szólt, csak nem voltak mélyei) volt kb. 1.5×-ért SENNHEISER, AKG -K141 én ilyet vettem-, volt egy 2-3×-os árú SENNH. és valahonnam még előhozták azt hiszem az (AKG K-1000) High-end csúcsmodelljét /saját koffer, csillagászati ár,...
Nagyon érdekes volt, valami nagyzenekari audiofil felvételt halgattunk. Az olcsóbbakon fel lehetett ismerni, hogy milyen hangszerek szólnak, meg a szólistákat, a jobbik sennh.-en már pl lehetett hallani hogy több hegedűs játszik, és más irányokból szólnak egyes dolgok, a csúcs fülesnél, meg lefordultam a székről, mert teljesen körülöttem játszott a zenekar, kristálytisztán, és füllel rá tudtam fókuszálni akár valamelyik hátsóbb sorban ülő zenész játékára is.

(#356) Ck.


Ck.
addikt

Sziasztok!

5k körül kellene a legjobb bedugós füles.
Eddig ezeket néztem ki:

* Koss SparkPlug (asszem ez újabb a The Plug-nál)
* Sennheiser MX-550

Még légyszi ajánljatok, hat tudtok. Illetve ezek közül melyiket ajánljátok?

A Koss a kialakítása miatt viselés szempontjából milyen? Megszokást igényel, vagy nagyon kényelmes? Régen ilyenem volt [link], ez nagyon kényelmes volt, nagyon szerettem. Kényelem szempontjából hasonló?

Előre is thnx a válaszokat! :)

(#357) mogyimi válasza Ck. (#356) üzenetére


mogyimi
csendes tag

Miért váltasz a sony 71esről? mi róla a tapasztalatod?

(#358) GP-Sz válasza mogyimi (#357) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Lehet, hogy neki is szétrohadt a kábel :)

(#359) ByB válasza Ck. (#356) üzenetére


ByB
addikt

Sennheiser CX nem lehet rossz... Hangzásban amúgy nem fogsz jobbat találni annál a Sony-nál! Nekem amúgy ez az egyetlen fülbedugós típus ami kényelmes és nem fárasztó! W800i RLZ... ;]

ui.: Én itthonra vettem most egy PX100-ast, már volt egy, de megint csak rá kellett, hogy döbbenjek elképesztően szépen szól!!! ;)

[Szerkesztve]

(#360) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Az itt olvasott hszek alapján kiváncsi lettem, hogy vajon az én rendszerem mire képes, ezért az ügyben kérném segítségetek, hogy honnan/melyik zenét tudom beszerezni, ami tényleg gyönyörűen szól, illetve milyen lejátszót érdemes hozzá használni?
A cucc ami meghajtaná mondhatni elég jó, egy E-MU 0404 hangkari, egy /talán gyenge pont/ régi kiadású Denon PMA-255 erölködő, illetve egy pár SS-E 317 V hangfal, bár ennek hasznát sajnos annyira nem tudom venni, mert a szobám akkusztikája valami förtelem, ezért maradt a Sennheiser HD-555 fülesem. Lejátszónak FooBar-t használok jelenleg. Eddig sajnos max 320kbps -os mp3-akkal tudtam megszólaltatni, de szerintem többre is képes a masina, mint amit ettől szólt, bár kétség kívül már ilyen hangzást sem hall az ember minden háztartásban :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#361) Ck. válasza mogyimi (#357) üzenetére


Ck.
addikt

Nem akartam én leváltani, csak el kellett adnom...
Lényeg, hogy max. 5k-t áldoznék rá, és a fentiek a kiszemelt ''áldozatok''. :D
Jöhetnek továbbá ilyen Plug-rendszerűek, amik kizárják a külső hangot...

Ezek a Koss-ok (The Plug és SparkPlug) mennyire kényelmesek a kialakítás miatt? Ugye a SparkPlug újabb a The Plug, szal az utódja gyakorlatilag?

ByB:
Van tapasztalatod az általam említett fülesekről? Melyiket ajánlanád a 2 közül?

Várom a javaslataitokat! :R

(#362) EQMontoya válasza Mosqu!to (#360) üzenetére


EQMontoya
veterán

én azt vallom, hogy ha nagyon szép hangzást akar az ember, akko beyerdynamic (dt 990 kibacottjól szól), sb x-fivel... jah, meg házimozizni logitech z-5500 vagy creative megaworks. jah, és 1 barom, aki ezt a majdnem 200e ft-ot kifizeti :D

Same rules apply!

(#363) ByB válasza Ck. (#361) üzenetére


ByB
addikt

Volt Koss (1darab) és Sennheiser (sok darab) fülesem is, MX-ből 400-as... Nem szólt rosszul, de nekem nem passzolt a fülembe! Nekem csak a W800i fülese jön be, de én inkább a Sennheiser-re szavaznék a helyedben!

(#364) ByB válasza Mosqu!to (#360) üzenetére


ByB
addikt

A minap én is kipróbáltam egy HD-555-ös fülest... Elképesztő élmény volt: szerintem a tökéletes kompromisszuma az árnak és az értéknek!!! :R Tiszta zene volt...

(#365) Mosqu!to válasza EQMontoya (#362) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Pff, ez csak a számítógépes álomképed, nem találkoztál te még igazán gyönyörűen szóló hifivel, amikor a hangfalak darabja millióra rúg, az erősítőről meg már nem is beszélve.. :)

ByB:
Nekem is nagyon bejövős, de jelenleg nem dicséretre vágyom, hanem tippre, hogy mivel tudom kihasználni az általa nyújtott lehetőségeket!

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#366) ByB válasza Mosqu!to (#365) üzenetére


ByB
addikt

A HD555 már pedzegeti az mp3 problémakörét, miszerint egy pc-vel nem tudod teljes mértékben kihasználni a benne rejlő lehetőségeket! Egy minőségi stereo erősítő, jó minőségű (értem ezalatt a hangstúdiót ahol rögzítették) CD-vel, esetleg LP-vel, de ez már messzire vezet... Ha pedig mégis pc, akkor sokan esküdnek a külső hangkártyára, de elképzelni is bizarr, hogy ami egy usb-n keresztük közlekedik az szólhat szépen...

(#367) Mosqu!to válasza ByB (#366) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Lehet, hogy nem vagytok képben, de egy E-MU 0404 a Creative professzionális kategóriájának belépő kártyája. Jobb az összes SoundBlasterénél, szal ez sztem nem lehet szűk keresztmetszet. Az erősítőm valóban nem egy csúcskategóriás darab, de talán ezzel nem lehet olyan nagy baj. Viszont ha nincs is mivel kipróbálni, akkor soha nem fogom megtudni, hogy mi is rejtőzik ebben :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#368) GP-Sz válasza Mosqu!to (#367) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Megmondom az őszintét, nem igazán értem, mit akarsz :) Most te komolyan zenét keresel ebben a topicban? Az interneten több 100 terabyte zene érhető el, úgyhogy ezt nem nagyon tudom hova tenni. Csak a kezed kell kinyújtanod értük :) Mivel lehet kihasználni egy jó rendszert? Ostoba kérdés. Ezért akarsz zenét hallgatni? Elég fura, én eddig azt hittem, az ember azért hallgat zenét, mert tetszik neki. Amúgy pedig természetesen valódi hangszerekkel játszott zenéken jön ki igazán a különbség, de szerintem bármilyen elektronikus gagyi is jobban szól egy jó rendszerrel.

Valamiért van egy sejtésem, hogy csak hülyítesz minket, csak a célját nem értem...

(#369) GP-Sz válasza Ck. (#361) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Én nem ismerem egyiket se, de azt olvastam, hogy a SparkPlug szar, Plugot kell venni.

(#370) ithomas válasza Mosqu!to (#367) üzenetére


ithomas
őstag

Hát szerintem egyszerű!
Ne mp3-akkal szarakodj,hanem audio cd-vel,vagy ha úgy nem tudod megszerezni,akkor veszteségmentes tömöritéssel lerippelt zenéket halgass!(ape,flac)

Tudom még ajánlani a DTS audio cd-ket is,bár annak a lényege legtöbb esetben az 5.1-es hangzás lenne,de hangminőségileg így NAGYON üt!
Stingnek,Pink Floydnak,Doorsnak van ilyen DTS cd-je pl!

Real eyes realize real lies!

(#371) gelbelex válasza Ck. (#361) üzenetére


gelbelex
őstag

Ha az MX550 is kiszemelt, akkor én helyette az AKG K12P-re (hangerőszabályzóval K14P) szavaznék. (#354, #341)
A 450-es elvileg (speckó ua.) csak a hangerőszabályzóval tér el az 550-től.

Az MX450-nél a K12P sokkal jobb. Saját tapasztalat, mindkettő van.
Több a mélye, szebbek a magasai (!) és általában tisztább a hangja.

(#372) gelbelex válasza gelbelex (#371) üzenetére


gelbelex
őstag

Ehh, lejárt a mod-time. :((

''Több a mélye...''

Muszáj javítanom magam: A K12-nek egyáltalán van mélye. Szemben az MX450-nel... :((

(#373) Mosqu!to válasza GP-Sz (#368) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Azt, hogy mért ebben a topicban kezdtem el keresgélni magam sem tudom, talán mert hasonló dolgokról szó esett. :)
Nem, nem hülyítelek titeket, ismerősökkel szeretnénk összehasonlítani pár hangrendszert, de mp3 sztem erre nem megfelelő, p2p programok meg jelenleg nem állnak rendelkezésemre, ezért kéne webről/ftp-ről valami high quality hangverseny, vagy bármi, ami érezhető térben, és mindent megszólaltat.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#374) Ck.


Ck.
addikt

Köszi a segítségeket!

Nekem mindenképp bedugós kellene és abból is lehetőleg zárt rendszerű.

Zárt rendszerűből mit ajánlotok 5k körül? A SparkPlug tényleg nem az igazi? Mit ajánlotok ilyen árfekvésben?

(#375) rumos14 válasza Ck. (#374) üzenetére


rumos14
nagyúr

hadd kérdezzek vissza: milyen (mp3) lejátszóval használnád?

(#376) Ck. válasza rumos14 (#375) üzenetére


Ck.
addikt

Azt inkább nem írom be, hogy milyen típusú mp3-lejátszóval, mert még a végén kiröhögtök. :D
Lényeg, hogy a legjobb bedugós, zárt füles kellene 5k körül. :B

[Szerkesztve]

(#377) rumos14 válasza Ck. (#376) üzenetére


rumos14
nagyúr

mivel a hangzás az egyéni preferencia kérdése, így csak a magam nevében tudok szólni. nem állítható EQ-s lejátszóhoz SZERINTEM sem a Koss Plug, sem a Sennh. MXakármennyi nem lesz jó. az egyikben nagyon kevés a magas, másikban meg a mély.
arany középút: Sony MDR-E818, 2e ft.

(#378) Ck. válasza rumos14 (#377) üzenetére


Ck.
addikt

Ez a Sony miben tud többet nyújtani, mint a Sennheiser MX? Jobb a mélyben esetleg?

[Szerkesztve]

(#379) golyani válasza Ck. (#378) üzenetére


golyani
addikt

szvsz az a sony a legalapab füles amit valaha halotta més hozzá képest az mX300-as Seni:
-több mély
-szeb magas és közép
-sokkal tisztábban szól.

de ez nem zárt!

(#380) Ck. válasza golyani (#379) üzenetére


Ck.
addikt

Ahogy elnézem a Sony sem az...
Látom nagyon le akartok beszélni a Koss Plug-okról... Akkor valószínű MX-550 lesz. :)

(#381) DM-Fan válasza Ck. (#380) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Rossz döntés. :(

Get Moded!

(#382) Ck. válasza DM-Fan (#381) üzenetére


Ck.
addikt

Még nem döntöttem. Miért, melyik lenne jó választás?

Fontos lenne a szép hangzás, legyenek a jók a mélyek, de az egyéb tartományokkal sem legyenek gondok. Akkor mit ajánlasz?

[Szerkesztve]

(#383) mobal


mobal
MODERÁTOR

na sziasztok! Ide lettem rendelve. nyakbaakasztós fülhallgatót keresek olyat amire az mp3playert is rá lehet rakni. valamilyen márkát léci! köszi!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#384) DM-Fan válasza Ck. (#382) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ha olyan lejátszóhoz kell, amiben nincs EQ, akkor nézz szét az AKG-k között. Valahol ott kezdődik a minőség a nyílt rendszerű füleseknél. (a Senni MX-szériája nagyon gyengus; a Sony jó, de nem tartós).
Ha EQ-s a lejátszó, akkor jó lesz az a Koss The Plug - nem fogsz csalódni benne. Esetleg, ha több pénzed van és maradnál a zárt rendszerűnél, akkor a Plug mellett szóba jöhet az új Senni zárt füles, a CX-300-as.
A zárt rednszerűek közül kerüld el, a Sony EX-szériáját, mert 2 hónap alatt ''elbomlik'' a kábele. Sokan megszívtuk már vele.

[Szerkesztve]

Get Moded!

(#385) golyani válasza mobal (#383) üzenetére


golyani
addikt

van.
sony mdr-ne1
sony mdr-nx1
előbbi 5 ezer utóbi 9.

(#386) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Ámerikában az amazon.com 40$-ért árulja a CX300at.

(#387) brembo


brembo
tag

Sziasztok!

Akinek volt már sony ex71-es fülese, meg tudná nekem mondani, hogy kb. mennyi bejáratódási idő után lesz kiforott, végleges hangja egy ilyen kis jószágnak? És milyen irányba változik?
Tegnap vettem egyet, de nem igazán tetszik a hangja (pedig az eddigi hozzászólások alapján sokat vártam tőle, a zsinórját leszámítva). 5-6 órát ment eddig, de vhogy nem hallom a közepét. A mélye remek, a magas meg sok, szinte bántja a fülem flat beállítás mellett. Olyan, mintha vmi V alakú EQ beállítással menne... :F

(#388) DM-Fan válasza brembo (#387) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Pontosan így van (mármint a V-mintájú hankép), és megnyugtatlak: ez nem is fog változni. Nálam két hónapot ment és nem változott a hangja. EQ-val kell korrigálni, és följebbhúzni a közepet, a magasat meg lejjebbtolni. Úgy teljesen jó hangja lesz.
Viszont kezdhetsz imádkozni a kábel miatt. Max. 3 hónap és annyi. Úgyhogy mire megszokod, már veheted is az új fülesedet. Ne érts félre, nem akarom az ördögöt a falra pingálni, de nagy a sansz, hogy így lesz.

[Szerkesztve]

Get Moded!

(#389) vili13 válasza brembo (#387) üzenetére


vili13
őstag

Az ex71 szvsz már csak ilyen, az átlag kuka kategóriájú, csak a középtartományt leadni képes fülesekhez képest nyilván arányaiban kevesebb a közép... :) Szerintem nem sokat fog változni (én nem vettem észre ilyesmit), de ha mégis, ahhoz nem 5-6, hanem 50-60 óra is kell.
A zsinórjára meg NAGYON kell vigyázni! Én azt hittem, elég lesz a sima óvatosság, de nem, csak 5 hónapig tartott a drótnak kilátszani a szigetelés alól. :(

(#390) ithomas válasza vili13 (#389) üzenetére


ithomas
őstag

Amúgy egy komplett zsinórcsere vajon mennyire megoldható?
Könnyű szétszedni?Persze úgy hogy össze is lehessen rakni... :DDD

Real eyes realize real lies!

(#391) DM-Fan válasza ithomas (#390) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én komplett kábelcserét hajtottam végre az EX-71-esemen, így még ma is üzemel, de nem használom.
Meg lehet oldani, mert 2x2 kábel megy a dugókba, mindkét dugó esetén eltérő színű a két rézdrót (egyik sötétebb, a másik világosabb). Be kell mérni multiméterrel a jack dugón, hogy melyik színű a közös és melyik a csatorna-jel (már nem emlékeszem fejből) és az új kábel megfelelő pontjaival összeforrasztani. Ezután a forrasztás környékét célszerű lelakkozni, így a szigetelés is meg van oldva (gyárilag is ilyesmi a gyantás-lakkos szigetelés rajta). Majd végül jöhet egy kis darab szigszalag a forrasztási pontra.
Persze valamennyit nyilván romlik majd a hangminőség, mivel a gyári kábel oxigénmentes volt, ez a megoldás pedig így nem igazán az. Megoldottam, jól szól, de azóta se használom. Egyszerűen kiábrándultam belőle, és a Koss-t jobban is be tudtam lőni a lejátszóhoz. Testesebb hangja van.
Meg nem fogok egy 40k-s lejátszót (G3) egy toldott-foldott, szemétrevaló Sony-val használni.


[Szerkesztve]

Get Moded!

(#392) vili13 válasza ithomas (#390) üzenetére


vili13
őstag

Nem tudom (sosem próbáltam szétszedni), de valaki már írta valahol, hogy cseréltetett zsinórt ilyenen, és ezek szerint nem lehetetlen. De nem biztos hogy érdemes, ezek után én kinézem a Sony-ból, hogy maga a hangszóró sem sokkal bír többet...

(#393) ithomas válasza DM-Fan (#391) üzenetére


ithomas
őstag

Hát igen...megértem az álláspontod!
Nagyon szeretnék már zárt fülest,de plugtól kicsit félek hangzásilag,Sennheiser CX300 meg még mindig nem kapható,ráadásúl irreálisan drága lesz...

Real eyes realize real lies!

(#394) vili13 válasza ithomas (#393) üzenetére


vili13
őstag

Szvsz nem a CX300 irreálisan drága, ha nem sajnos az összes Shure... A CX300 - ha kibír 1-2 évet - időarányosan sokkal olcsóbb, mint az EX71!

(#395) DM-Fan válasza ithomas (#393) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem lesz drágább sztem, mint az EX-71, viszont lesz olyan jó, illetve dehogy: jobb lesz. (de hogy tartósabb, az biztos) és így már megéri. A Plug hangzásától meg ne félj, alaptalanul fikázzák, semmivel sem kell többet korrigálni az EQ-ban, mint a Sony esetén, csak más tartományhoz kell nyúlni. Ráadásul feleannyiba kerül, és sztem jobb is.

Get Moded!

(#396) mobal válasza golyani (#385) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

köszi! sokat segítettél! és hol lehet iet venni? :R :F

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#397) golyani válasza mobal (#396) üzenetére


golyani
addikt

MM, pixmania etc.

(#398) brembo válasza DM-Fan (#388) üzenetére


brembo
tag

Köszi a választ, nem nyugtattál meg. Nekem is G3 van és eddig a gyári fülessel ment és szerintem flat beállítással volt a legfrankóbb (mélyhangkiemeléssel megtoldva természetesen), most meg zavaróan sok a magas. De akkor majd játszok az EQ-val.
Igazából aggódom a zsinórja miatt, de vhol olvastam én is, hogy meg lehet oldani, hogy újradrótozzák. Az igazat bevallva cx-300-ra vártam eddig, de meguntam mert nem akarok süket lenni. A sony boltban meg megnyugtattak, hogy ha ez szétmegy, kicserélik.
Előtte bementem a Basys Bartók Béla úton lévő üzletébe, mondhatom, hogy az ottani srácok nagyon vágják a témát... Megkérdeztem tőlük, hogy mikortól lesz kapható a Sennheiser cx-300-as új fülese, merthogy februárra ígérték, erre úgy néztek rám, mint aki a holdról jött. Ők még ilyenről nem is hallottak. :C
Így most kipróbálom a sonyt, aztán ha a zsínórja is kibírja, maximum később odaadom öcsémnek.

(#399) DM-Fan válasza brembo (#398) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ja, hát ne a gyári füleshez mérd a dolgot, mert az egy kb. 2 ezer forintos Cresyn füles, nagyon gyengus.
Hát, nekem meg egy Sony boltban mondták azt, hogy sorry, de a kábelre nem vonatkozik a garancia, úgyhogy szívás. De már többen jártunk így, úgyhogy inkább vigyázz rá.

A Basys-os srácok meg akkor nagyon lámák lehetnek, mert a Sennheiser oldalán kb. egy hónapja fennt van az új modell, és tele a net azzal, hogy nálunk február közepétől minden komolyabb üzeltben kapható a CX-300.

Get Moded!

(#400) mogyimi válasza DM-Fan (#399) üzenetére


mogyimi
csendes tag

na végigolvastam ár na termését, eddig egész egységes vélemények voltak, kicsit ellentmondanék. mai nap 4 órát hallhattam sony ex71-et. szóval kosslug, senh500 mellé ezt is kiróbáltam. Előző ketőről írtam, ehhez képest a sony SZVSZ:
- közepe , magasa szebb a senh500asnál, transzparensebb. (kossnál sokkal.)
- mélye VAN, nem koss,de valjuk be, a zenében sincs annyi, aminyivel a plug feldúsítja szvsz. Amúgy a nagy koss fejhallgatóknak is egyik kritikájának a túlzott mélyt hozzák.
- lineáron: mély sokkal több a senn500-nál, de plug talán mélyebbre megy,de a kossé sokkal több:
- mélye( ami van), közee, magassa sokkal tisztább a másik kettőnél.
viszonT +: !!
Mivel baromi torzításmentes(alacsony :) ), tisztán szól, jól korrigálható az EQ-val. Kossrahiába emelek magast, nemigen lesz több, közémagasa nem tetszii, senn500 mélyemelésre alig reagál vagy csak torzít. : sony mélye JÓL dúsítható, nem megy mélyebbre, de már nem hiányzik több.
közémagas felé húz, de azt nagyon jól csinálja. hallgattam 31-est, 71 talán kevesebb méllyel van, de nekem jbban tetszett az egész hangkép.
Én megtaláltam, amit kerestem. Kossplugra nem értem, aki visszamenne ettől, de ez nagyon magánizlésem. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.