Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) ithomas válasza ToBeY (#599) üzenetére


ithomas
őstag

Ez jó! :D

Először kikötöd hogy neked zárt füles kell,aztán meg megkérdezed hogy az egyáltalán mi fán terem... :C

Real eyes realize real lies!

(#602) golyani válasza ToBeY (#599) üzenetére


golyani
addikt

ha megkereset ezt amit írtam akkor látod h olyan lukacsos a külseje.
de a lényeg a zárt fülesben a membrán mögötti rész zárt így a fülesből alig hallatszik i a hang és befelé se enged szinte semmit míg ha a nyitott a fejeden van azcsak tompítja a külső hangokat.
nyitott talán vmivel szebben szól, zártban több a mély.

(#603) ithomas válasza _az (#600) üzenetére


ithomas
őstag

Ha tényleg minőséget akarsz és pántos fülhallgató is megfelel,akkor Sennheiser Px200,ha olyat akarsz,aminek a pántja a fejed mögött megy el,akkor Pmx200.
ezek 12-13 ezerbe kerülnek,de nagyságrendekkel jobbak mint a legtöbb 1-2 ezerrel olcsóbb fülesek.

Real eyes realize real lies!

(#604) ToBeY


ToBeY
nagyúr

jól gondoltam nekem zárt kell, csak nem tudtam hogy úgy nevezik:))

(#605) golyani válasza ithomas (#603) üzenetére


golyani
addikt

ilyen pmx-ből nincs olcsóbb??? gondolom ezek ezerszer jobban zsólnka mint a zárt bogyók?

(#606) _az válasza ithomas (#603) üzenetére


_az
senior tag

mondjuk ez már másik téma, de ha jól olvasgatok utána, akkor azok is elég jól kiszűrik a zajt, nemde?
Mellesleg ha van ilyen normális pántja, akkor nem tud magára csomót kötni(kényelem++), gondolom ezek hosszú távon is kényelmesek és akár esti quake-hez is jók, hümm-hümm...

az

(#607) vili13 válasza _az (#600) üzenetére


vili13
őstag

A bőrszíj valószínűleg a vastag hátsó rész, bár a legnagyobb igénybevétel is ott lehet, tekintve hogy az EX71 tulajoknak is ott szokott először szétrohadni. Ennyiben jobb lehet, de én a Sony-t már teljesen leírtam, elég volt egy rossz tapasztalat.

Hogy melyik a lejátszók hordásának legkényelmesebb módja, az ízlés dolga is. Én ingzsebben vagy nyakban szoktam, de az övre fűzhető tok vagy karpánt sem hülyeség. Igen nagy lejátszókhoz a hátizsák javasolható. :)

A fejpántos füleseknek is vannak előnyeik és hátrányaik. Nagyobb méretben pl. könnyebb jobb hangminőséget elérni, viszont így nagyobb lesz a mérete... :) Viszont én inkább nem maradnék ennél a márkánál, sokkal jobb ez a másik: [link]

A ''nagyobb'' fejhallgatóknak viszont lehet egy komoly hátrányuk számodra: nagyobb kimenő teljesítmény kell a meghajtásukhoz, és a Sony lejátszók ~6mW-ja bizony elég kevés - feltétlenül hozzá kell próbálni!

(#608) vili13 válasza golyani (#605) üzenetére


vili13
őstag

PMX 40 (~5k), PMX 60 (~7k) az olcsóbbak.

(#609) golyani válasza golyani (#605) üzenetére


golyani
addikt

PMX40-ről vélemény?
na ára jó is vélemény próbálta már vki?
ez a 60si teccetős és zárt is nagy is.
van vkinek ilyen?

[Szerkesztve]

(#610) _az válasza vili13 (#607) üzenetére


_az
senior tag

a nyakban hordásnál nálam végülis csak 1 kérdés jön elő... nem akarnak megkéselni egy mp3-al a nyakadban? ;]
mellesleg még jó, hogy én mindíg jó sonykat fogok ki, úgyhogy nem írtam le :D

az

(#611) ithomas válasza golyani (#609) üzenetére


ithomas
őstag

Sem a 40 sem a 60 nem zárt!
A hangja állitólag nem rossz,de mélyet azt ne várjál tőle,és a nyitott kivitel miatt minden hang be fog hallatszódni a P(M)X200-al ellentétben!
Én ezeket nem venném meg,akkor már inkább egy jobb bogyós.

Real eyes realize real lies!

(#612) ithomas válasza _az (#610) üzenetére


ithomas
őstag

Igen,hát ez felfogás kérdése...én soha semmi pénzért nem lógatnám a nyakamba se a mobilmat se az mp3 lejátszómat...szerintem az olyan felvágós/hülyegyerekes...de remélem ezzel nem sértettem meg senkit!
Én jobban szeretem a diszkrét dolgokat:lejátszó a zsebben,zsinór póló alatt elvezetve...

Real eyes realize real lies!

(#613) golyani válasza ithomas (#611) üzenetére


golyani
addikt

mondjuk biztos h több mély van benne mint egy hasonló árkategóriájú bogyóban. najó kivétel a plug de abb mindent elnyom a mély az nem kell. ilyen áron meg csak nyitott van. meg ezek elég könnyen kiperegnek a fülemből.
meg az pmx60-as még elég elegánsnak is néz ki. és téleg nyitott én néztem el.

[Szerkesztve]

(#614) ithomas válasza golyani (#613) üzenetére


ithomas
őstag

Ha kipereg a füledből a bogyó akkor egyértelmű hogy jobban jársz ezekkel!
Nekem ez nem probléma...de a számomra zavaró dolgokat(kevés mély,beszűrődő zaj)ez a füles sem oldja meg,tehát nekem speciel nem lenne egy jó vétel!

Real eyes realize real lies!

(#615) golyani válasza ithomas (#614) üzenetére


golyani
addikt

azaz igazság h bogyóval is ha 20-ason hallgatom a fülest az pont jó buszon.(most mX300 van)
csak szeretnék vmit amibe egy kicsit több mély van. de normális áron ilyet nem találok cx300 is kilőve mert drága. lehet ha lesz kess megpróbálkozozk egy pmx 40 vagy 60-al addig is infót várok!

(#616) crazygoat


crazygoat
tag

Hy Everybody!

PMX60-at volt szerencsém hallgatni.Főleg rock zenéhez ajánlják, ezért nincs benne nagyon sok mély, de amúgy nagyon szép, tiszta hangja van.7k-t simán megér.De nekem a Plug jobban bejön.Egyrészt mert zárt és nem kell megsüketülnöm, hogy halljam a zenét.Mélyben otthagyja a PMX60-at, de amúgy nincs szebb hangja.De a Plugot szerintem meg nem kell fikázni.Megfelelő beálitással elég szép hangzást lehet kihozni belőle.Én imádok rajta Enyat, meg Hevia-t is hallgatni, de Tiesto is szépen szól.

(#617) golyani válasza crazygoat (#616) üzenetére


golyani
addikt

na aza helyzet h én mindenféle zenét hallgatok metlatól trance-ig mindent. najó hip-hop-ot + rapet nem.

(#618) crazygoat


crazygoat
tag

Ha nem zavar hogy nyitott akkor bátran merem ajánlani.A Plug-nál sokkal szebben szól, ez tény.Én Diva Gem-mel hallgattam, és olyan hangerőt tud mint szerintem nem sok más füles.Úgy szól a kézben mint régen azok a kis walkmenhez köthető ''hangfalak''.Szóval ha nem zavar hogy a külső zajok esetleg jobban behhalatszanak mint egy zárt bogyósnál, akkor bátran ajánlom.A Sony EX-eknek rohad a kábelük, a Plugnál jobban szól sokkal, a CX-300 meg baromi drága lesz.

Ez golyaninak szólt, csak rosszra klikkeltem.:D

[Szerkesztve]

(#619) golyani válasza crazygoat (#618) üzenetére


golyani
addikt

az a baj h ilyen áron normális zárt bogyüsat ami nem rohad nincs!

(#620) crazygoat válasza golyani (#619) üzenetére


crazygoat
tag

Ezért mondtam hogy inkább a PMX60.A 40-esről nem tudoks semmit, de a 60 tuti jó.

(#621) golyani válasza crazygoat (#620) üzenetére


golyani
addikt

okés köszi az infot! :R

(#622) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

Ezt már egyszer linkelte be valaki, de újra belinkelem, hátha segíthet annak aki nem fülhallgatót, hanem fejhallgatót keres, de erre tévelyeg.
[link]


[Szerkesztve]

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#623) ithomas válasza Mic ACE (#622) üzenetére


ithomas
őstag

Hogy ez a Portapro mennyire....de mennyire csúnya jószág,még otthonra se merném felvenni!
Elismerésem a designereknek.... :C :o

Real eyes realize real lies!

(#624) Mic ACE válasza golyani (#617) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Nem hallgatsz hip-hop-ot, meg rapet, mert nem hallottál még igazit, csak a rádióból, meg tévéból jövő fost. ;) (Ne vedd komolyan, még ha netán igaz is!) Gyerekek nem csak 50 Cent, Eminem, P Diddi (vagy mi a pöch), meg 2Pac a világ, mégha az utóbbi alkotott is olykor valamit. Tessék Jeru The Damaja-t, A Tribe Called Quest-et, Gang Starr-t, Pete Rock-ot, stb, stb, stb is megpróbálni, főleg '92-'98 közöttről.

...No, jó ez csak fakultatív, nem kötelező. :DDD

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#625) golyani válasza Mic ACE (#624) üzenetére


golyani
addikt

a műfajt ne mszertem nem azt ami a rádióból + tv-ből jön.
úgy cakkompakk a műfajt nem szeretm.

(#626) bagyulajuve válasza ithomas (#597) üzenetére


bagyulajuve
addikt

most vettem ilyet a G3 mellé ami elvileg holnap délelőtt érkezik meg, mármint a G3, majd nyilatkozom róla

amúgy az MM-be vettem 6700HUF-ért

Resistencia eterna

(#627) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Alsóbb árkategóriában milyen zárt fülest (márkát) ajánlotok?Szal nem 10-30k ért max 5k ig kb thx

(#628) bagyulajuve válasza ToBeY (#627) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Hát sztem 5 alatt nem fogsz zárt fülest kapni. 5990-ért van Koss the Plug a Photo Hall-ban és van Panasonic 6690-ért a MM-ban. Én ma vettem egyet az utóbbiból. Nem mondanám magam vájt fülűnek, de sztem nagyon jól szól, ugyanis a szgépem hankimenetére dugva kiprószáltam. Igen dinamikusnak mondhatom így elsőre, de akkor akarok majd konklúziót mondani, ha majd a G3-mal sikerült kiprószálni.
Mondjuk nem mondanám túl kényelmesnek, de gondolom egy kicsit szokni kell.

Resistencia eterna

(#629) ToBeY válasza bagyulajuve (#628) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Philips HP 195 milyennek találjátok ez zárt?3k láttam...

(#630) bagyulajuve válasza ToBeY (#629) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én ilyet utcán nem hordanék az biztos

Resistencia eterna

(#631) RAM válasza bagyulajuve (#628) üzenetére


RAM
őstag

Az, hogy zárt milyen kritériumot jelent?

Csak tisztán

(#632) Rick


Rick
tag

én a minap vettem egy genius hs 04a-t, az ára 2800pénz, ennyiért sz@r is lehetett volna, de nem. Korrekten szól, zárt, puha a párna, könnyű, több órán keresztül sem gond viselni. És még jól is szól. Nem épp vájtfülű vagyok,vagyis vagyok, de nem hegyeztem ki rá az életemet, de tudom mi az a hifi otthon is, meg autóban is, elég korrekt a hangja. A cimbi vett ilyen 5 éve, most kellett rajta forrasztani, mert a vezetékben 1 szál eltört, 1 perces munka volt. Ha rálépek, eltöröm ( elég masszív, nem egyszerű) elmegyek a boltba, veszek egy másikat. Ennyi pénzért nem találsz jobbat.

[Szerkesztve]

(#633) ToBeY válasza bagyulajuve (#630) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mi bajod vele?Mindenképpen ilyen nagyot szeretnék és zártat esetleg van jobb tipped?

(#634) bagyulajuve válasza ToBeY (#633) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Biztos szépen szól meg úgy olvastam, hogy zárt is. De én mindenképpen csak fülbedugóst használnék. Egyszerűen esztétikusabb ha benne van a füledben, mintha 2 nagy gomba található a füleden egy vastag műanyaggal összekötve. Sokakat biztos nem érdekel, de nálam ez is fontos szempont.

Resistencia eterna

(#635) golyani válasza bagyulajuve (#634) üzenetére


golyani
addikt

igaza van meg nem is olyan könnyű mint mondjuk egy direkte uccai füles. meg nem azér de hogy néz már az ki!
én vmi sennheiser-t néznék igaz ennyiér csak nyitotjuk van a PMX 40. ha jobbat nme találok helyben akkor iylet veszek én is vagy rendelek PMX 60-ast.

[Szerkesztve]

(#636) ToBeY válasza bagyulajuve (#634) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem ez itthon lesz gépezéshez játszani meg filmezésre.Amit most használok sony fülbedugósat, az meg megy a discman-hez.Bár eléggé utálom az ilyen fülbedugósat,fáj tőle a fülem, meg mindig kiesik a fülemből.Szal én meg ezt a fülbedugósat nem csípem :DDD

(#637) parandroid válasza ToBeY (#633) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ilyen van, de nem értek hozzá - teljesen botfülű vagyok (bár gondolom te sem a csúcsminőséget keresed 3k-ért). Számomra tökéletesen megfelel, kényelmes, bár az is igaz, hogy nem használom sokat, egyedül LAN-partyk alkalmával van rajtam hosszabb ideig, az meg kb két-három havonta fordul csak elő. Viszont utcán én sem hordanék ilyet, elég antiszociális benyomást kelt ilyennel megjelenni valahol...

Ja, és még annyi, hogy befülled, bemelegszik nagyon alatta a fülem, ha sokáig van rajtam. Számítógép előtt ez könnyen orvosolható kényelmetlenség, mert felváltva az egyik felét lehúzod a füledről, zenehallgatás közben más kérdés.

Szerk: most látom a 636-ost, akkor teljesen meg fog felelni neked is szerintem. A fülbedugós vackoktól egyébként nekem is megfájdul a fülem hosszabb távon.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#638) bagyulajuve válasza ToBeY (#636) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Ja, gépezéshez ahhoz nagyon jó. Ahhoz én sem fülbedugósat használok. Mondjuk most amit vettem fülbedugósat, nekem nem esik ki, de nekem is voltak negatív tapasztalataim miszerint a bogyósok kiesnek.

Resistencia eterna

(#639) ToBeY válasza parandroid (#637) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És mennyire szól szépen?Külső zajokat mennyire szűri ki,mert olyat szeretnék amibe nem kell csutkára tekerni a hangot, hogy elnyomja a külső zajokat.

(#640) Fricó válasza Fricó (#456) üzenetére


Fricó
aktív tag

hali!

tesztelte már valaki ezt a maxell fülest?
jó áron van, de ha szarul szól akkor 3k-t sem éri meg.

(#641) WN31RD válasza ToBeY (#629) üzenetére


WN31RD
addikt

Egy HP 165 és valami hasonló, de 200 fölötti típusú van a családban, azok alapján tudok véleményt mondani. Nem igazán jó fejhallgató semmilyen szempontból, ugyanakkor semmi kiemelkedően zavaró hibája nincs, szerintem azt 2-3e Ft-ot, amibe kerül, simán megéri. A hangja egész tűrhető, mélyek is vannak valamennyire (ez játéknál, filmnézésnél általában fontos szempont), elvileg zárt, de gyakorlatilag minimális mértékben szűri csak ki a külső zajokat, tehát utcára, közlekedésbe nem ajánlom, a hallásod látná kárát. Rövid távon nem zavaró, ha a fejeden van, hosszú távon (több óra) viszont igen kényelmetlen, és nem csak azért, mert bemelegszik alatta a füled, egyszerűen nincsen normálisan kipárnázva, nem jól illeszkedik a fejre, stb., de ennyi pénzért nemigen várhatsz többet.
Ha egy Sony fülbedugós hangminőség szempontjából megfelel neked, akkor feltehetően ez is meg fog.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#642) mh197


mh197
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen fülhallgatót vegyek a gépemhez, ami azért jó mélyet is ad, vagyis nem olyan kis szúnyogzümmégés (mint az ilyen minifülhallgatókban) van benne (ha fogalmazhatok így :B ) ?
Nem kell semmi extra, csak szépen szóljon, legyen benne némi mély is, mint írtam, és lehetőleg ne legyen az ára a csillagos égben.
Ha van vmi ilyen, akkor írjátok meg melyik típus, és esetleg, hogy hol lehet beszerezni.
Ja, most esik le, hogy nekem nem fülhallgató, hanem fejhallgató kell. :B Na mind1, remélem tudtok benne segíteni. Tehát nem vagyok nagy zenemániás, inkább az ár/értékarány lesz mérvadó a választásomkor, így ajánljatok pls! :R

(#643) mh197 válasza mh197 (#642) üzenetére


mh197
senior tag

Azt hiszem közben megoldódott a kérdés.
Vettem egy SONY MDR-101LP fejhallgatót. Eddig nagyon jól szól. Nem bántam meg, és ha jól emléxem volt is már ilyenem régebben. 1700Huf volt.

(#644) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A Philips HP 250 mi a vélemény és mennyibe kerűlhet?

(#645) brembo válasza ToBeY (#644) üzenetére


brembo
tag

Nekem van egy itthon, még pár éve vettük, de csak tévézésre. A pontos neve Philips SBC HP 250, ha ez ugyanaz, mint amit írtál... Ha jól emlékszem, 2 rugó körül volt akkoriban. Előtte volt egy másik filipszem, és az nagyon jól szólt hasonló áron. Ahhoz képest ez gyengus, nincs mélyhangja. Ez minden bajom vele, amúgy kényelmes, 6 méteres zsinórja van, így tényleg tévézésre való.

(#646) x_o_n válasza ToBeY (#644) üzenetére


x_o_n
veterán

én jelenleg azt használok a géphez, tökéletesen megfelel ,nagyon szép hangja van,sztem a mélyel sincs semmi gond(tv-nél lehet:) ) árához képest kimagasló.
2000 ft körül mozog,hangerő szabályzóval

[Szerkesztve]

(#647) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ha csak 2k akkor lehet ilyet veszek! Mondjuk én gépezéshez vezsem,és a .gépen zenét is hallgatok szal baszus jó lenne
Szerk:3k körűl milyen füles lenne jó? Várok tippeket, ami ár érték arányban a legjobb!
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#648) x_o_n válasza ToBeY (#647) üzenetére


x_o_n
veterán

semmi gond a basszussal nem tudom honnan veszi...

(#649) brembo válasza x_o_n (#648) üzenetére


brembo
tag

...hát, ízlések és pofonok...
Ami azt illeti, nemcsak tévén próbáltam, hanem számítógépen, hifin meg mp3-lejátszón is, és vhogy mindegyiken vérszegénynek tűnik a mélye. Árához képest nem rossz, mert amúgy szép hangja van. És szándékosan nem egy 20 ezres cucchoz hasonlítom, hanem egy hasonlóan olcsó korábbi Philipshez (sajna nem emlékszem milyen volt, de hasonlított a mostani 195-höz). Annak egészséges hangja volt, imádtam. Csak tönkrement, így gyorsan vettem ezt, bízva abban, hogy hasonló lesz, de picit csalódtam. Így most tv-zésre használja a család.

(#650) ToBeY válasza brembo (#649) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És a 195-ös jobb mint ez?Végülis nekem mind1 milyen márka meg típus max 3k kell zárt fejhallgató!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.