Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) brembo válasza ToBeY (#650) üzenetére


brembo
tag

Őszintén, nem tudom.
Csak annyit mondtam, hogy külsőre hasonlít arra, ami nekem volt, de nem hallottam ilyen 195-öst. Lehet, hogy ugyanaz. De nem lebeszélni akarlak, ezért az árért nem rossz.

(#652) bagyulajuve válasza ToBeY (#644) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Nekem van egy ilyen, 2490-ért vettem. Nekem megfelel mert csak ritkán használom. MM-ben biztos lehet kapni.

Resistencia eterna

(#653) golyani válasza ToBeY (#650) üzenetére


golyani
addikt

én azt tudom neked mondani h menj be mediába kérdezd meg h beviheted-e a lejáccódat mert fülest szerrtnél venni és meg akarod hallgatni hogy hogy szólnak. hátha belemennek.

(#654) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Láttam sok helyen csak az árát nem figyeltem! Mondjuk nekem csak gépezésre kell,arra meg megfelel szerintem.Lehet meg is veszem a hétvégén:))

(#655) _az


_az
senior tag

esetleg van vkinek tapasztalata, ismeretsége ezekkel?
sony mdr w24v, j20, a44l, g54 ???
mégse 10 rudis füles... :) annyit sajnálok rá...
mellesleg ezeket a csúcs sennheisereket hun lehetne kipróbálni? (médiamarktban úgy sincsenek)

[Szerkesztve]

az

(#656) he7edik.


he7edik.
addikt

Ilyet használ v.ki :[link]
Én eddig 1 ember vélményét olvastam róla a PCworld-ön de a gyerek oda meg visssza volt tőle

Égő szöveg a flém vázon

(#657) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Leírom ide is a Panasonic HNJ50-ről a véleményem, hátha segítek vele a választásban valakinek.

iAudio G3 a hozzátartozó lejátszó.
Háromféle fülessel próbáltam ki: gyárival, Panasonic HNJ50-sel (zárt fülbedugós), és egy Philips HP250-sel.
A gyári felejtős: nekem kiesik, nem szól szépen, magasra kell venni az utcán a hangerőt (ez gyorsabb elem lemerüléssel jár ? ) és fehér (nőies ).
A Philips HP250: szebben szól, mint a gyárival, viszont ez fejhallgató és nagy is (utcán nem viselném) és nem annyira dinamikus mint az alábbi pana. Egy 2490HUF-os fejhallgatótól ne várjon senki se csodát.
A Panasonic HNJ50: 6700Ft-ért már minőséget várhat el az ember. A gyári füles a nyomába se érhet ennek. Ezzel nagyon szépen szól a G3. Meg kell mlítenem, hogy nem vagyok nagyon vájt fülű, de DVD-t például, ha van rá lehetőség DTS-ben hallgatok , szal szeretem ha valami jól szól. És ez ott van a szeren, persze ez szubjektív vélemény és lehet, ha kipróbálnék vmi Shure-t, vagy Sennit akkor teljesen más lenne a véleményem (és a panát többet be nem tenném a fülembe). Ez a fenti kettővel szemben nagyon üt. A mélyek nem túl erősek, de elég dinamikusak, szépen lehet hallani a szöveget, a közép és magas tartomány is jó. A füles nem esik ki a fülemből (3 méretben adnak hozzá szilikont és nekem a közepes méretű vált be), zárt rendszerű, így nagyon alacsony hangerőn tudom hallgatni még forgalmas utcán is. Ami 13-14-es hangerősséget jelent. A gyárival felvettem 30-ra is, de hát..., nem volt az igazi. Egy molekuláris biológiai laborban dolgozom (ma is dolgoztam ), ahol azért van zúgás rendesen, de itt is simán elég volt a 13-as hangerőszint. Otthoni nyugalomban 10-11-es hangerő is bőven elég. Asszem a gyári füles ott fog megrohadni a dobozában. Amit még mindenképpen meg kell említenem a fülesről, hogy nyakba akasztós és továbbra sem sikerült szétszednem (ugyanis elvileg szét lehet és akkor a zsebemben hordhatnám a lejátszót, így viszont akasztva van). Már csak arra leszek kiváncsi, hogy mennyit fog bírni a szilikon, íll. a füles zsinegje. Ami pozitív 1 éves teljes garancia + 1 év ingyenes szervíz (bár ezt nem tudom máshol hogy van, de mintha pl a sonny a zsinegekre csak 3 hónap garanciát adna ).

A verdikt: G3 k jó. A Panasonic füles szintén nagyon jó, legalábbis nekem. Így számomra egy tökéletes mp3 lejátszó-fülhallgató páros jött létre 44 ezer forintért

Resistencia eterna

(#658) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nem tudja valaki pontosan mennyi egy Philips HP250 holnap tervezem ennek beszerzését,de nem tudom mennyi lehet magyarországon... külföldön 15 Euro

(#659) bagyulajuve válasza ToBeY (#658) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Biztos nem több 3000Huf-nál. Én anno a MM-ban vettem 2490-ért, igaz 2 éve már.

Resistencia eterna

(#660) golyani válasza bagyulajuve (#657) üzenetére


golyani
addikt

ha sikerült kihámozni lehet érdekelhet.
majd szólj!.

(#661) bagyulajuve válasza golyani (#660) üzenetére


bagyulajuve
addikt

:F

Resistencia eterna

(#662) golyani válasza bagyulajuve (#661) üzenetére


golyani
addikt

írtad h ki lehet szedni a nyakpántból és akkor van egy sima árt fülésem.
én azt mondtam h ha sikerült kiszedni a nyakpántból akkor lehet h én is veszek egyet.

(#663) bagyulajuve válasza golyani (#662) üzenetére


bagyulajuve
addikt

sajna még nem jött össze és nem merem nagyon erőltetni, bár azért a kombinált fogó már a kezembe került (ezzel sem sikerült)

Resistencia eterna

(#664) golyani válasza bagyulajuve (#663) üzenetére


golyani
addikt

bicska, kés vmi amivel kibontod???

(#665) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Na megnéztem a Philips HP250 3200ft ez jó ár érte esetleg van jobb ezért az árért?Fülbedugós nem érdekel.

(#666) ToBeY válasza ToBeY (#665) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Na megvettem a philips-et!A másik régi sony-hoz képest,sokkal szebben szól basszus nagyon jó! De mint ha halkabb lenne,vagy csak azért érzem halkabbnak mert az fülbedugós volt...

(#667) x_o_n válasza ToBeY (#666) üzenetére


x_o_n
veterán

mondtam én:) két széria volt belöle és ez az ujabbik nagyon pöpec

(#668) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Jó szépen szól meg minden de fülbedugóshoz képest nagyon halk :(((

(#669) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Viszont ezzel kihallok olyan hangokat, amiket a régivel meg sem hallottam:)

(#670) _az


_az
senior tag

tudna valaki belinkelni még pár füles tesztet? alig találok valamit, a sonykról meg főleg... találtam 1-2 leírást, de kb arról szólnak, hogy ha nincs 20 rudis fülesed, sz*rt sem ér az élet.

aztán nézegettem pár sennheiser leírást. namost egyszer az jött le, hogy a px200-nak vacakabb a hangja, mint a px100-nak, mert a zárt fülesnek nincs olyan szép hangja.
na ezt most hova tegyem???? :F
aztán olvastam, hogy a pmx-ek kényelmetlenebbek a px sorozatnál(nem lehet hátradőlni, állítani)
mondjuk igaz, hogy mivel szoktam szemüveget hordani, nem kéne ilyen fülbekapaszkodó füleseket néznem, mi???


ami monnyuk érdekelne, hogy mennyire marad az ember fején ez a ''klasszikus fajta'' füles? mint a px100, vagy a sony a44

az

(#671) golyani válasza _az (#670) üzenetére


golyani
addikt

nekem régen volt sonym, az megmaradt a fejemen.
láttam ezt a 6500-as pana fülest. ne mteccik a vezetéke.
nincsugyanilyen nme nyalbaaksztós???

(#672) _az


_az
senior tag

hiába nyomatom a guglit, csak nem találok normális teszteket... help?
ilyen felhasználói véleményekkel nemigazán tudok mit kezdeni, főleg, hoyg azokból is keveset találok...

az

(#673) vili13 válasza _az (#672) üzenetére


vili13
őstag

(#674) Rick


Rick
tag

ez sem rossz: [link]

(#675) _az válasza Rick (#674) üzenetére


_az
senior tag

mp3-hoz? :D

thx vili, nézegetem

az

(#676) mouse1


mouse1
csendes tag

Gondoltam linkelek már, ne csak én csorgassam itt a nyálam. :D Mikor jön már be az új seni???
[link]

(#677) ZakRob


ZakRob
senior tag

Sony MDR-ED21LP fülesről valakinek véleménye?
Mélyet jól adja, kényelmes?

(#678) rumos14


rumos14
nagyúr

sziasztok, ha van vkinek eladó Sony mdr-ex51/71 fülese az lehet hogy érdekelne, feltéve hogy nem rohadt szét a vezetéke :)

(#679) brembo válasza rumos14 (#678) üzenetére


brembo
tag

Nekem van egy éppen csak bejáratott egy hónapos ex71 kifogástalan állapotban. Mennyit érne Neked?

(#680) ithomas válasza rumos14 (#678) üzenetére


ithomas
őstag

Meguntad a KOSS-t? :D

Real eyes realize real lies!

(#681) rumos14 válasza brembo (#679) üzenetére


rumos14
nagyúr

hello, veled emaileztem?
hát mélyen utánaolvastam a témának (ex71) és konkrétan nem merem megvenni a rohadás miatt. cnet, amazon, mindenhol panaszkodnak. ja és láttam végre képet a kábeléről is, nem tetszik hogy 1. aránytalanul hosszú a jobbooldali füles zsinórja 2. a zsinór magában túl rövid, a hosszabbítóval meg túl hosszú (1,5m)

(#682) rumos14 válasza ithomas (#680) üzenetére


rumos14
nagyúr

mint korábban is írtam, a Koss sztem csak iAudio-val élvezhető a BBE miatt. és most van nálam egy 30 gigás Sony, azzal meg, akárcsak az iRiverrel, ''dobozul'' szól.

(#683) brembo válasza rumos14 (#681) üzenetére


brembo
tag

Nem velem e-maileztél, legalábbis én nem tudok róla. :)
A kábel hosszával nekem nincs gondom, szerintem kényelmes az elrendezés is. A jobboldalit hátul elvezetve használom, és mivel ez sokkal hosszab, akkor sem kell a hátam mögött keresgélnem, ha kiveszem, és a nyakamban hagyom. A hosszabítot meg nem is nagyon használom, legfeljebb ha otthon használom. Amúgy belső zsebből elég anélkül is, és legalább nem kell küzdeni a sok zsinórral.
Ami a rohadást illeti, attól én is tartottam, ennek ellenére megvettem, mert sajna ebben a kategóriában nem ismerek jobbat, és bízom benne, hogy ez már másik széria. De említettem a boltban, és azt mondták, kicserélik ha szétmegy (egy éven belül).
Igazából semmi bajom vele, csak az új senire hajtok, igaz még nem lehet kapni errefelé.

(#684) rumos14 válasza brembo (#683) üzenetére


rumos14
nagyúr

ok vkivel emaileztem, küldött képet is. eccerűen nem hiszem el hogy a sony így elcsesz egy alapvetően jó terméket.

(#685) mouse1


mouse1
csendes tag

Na én elloholtam ma, és vettem egy cx-300-ast. A Bartók utcai Basysben vettem. És nem, nem 13ezer volt, hanem 6990. Így azért már gondolom érdekel pár embert a dolog. :) Nem tudom hogy lehet ez, amikor külföldön is bőven 10 felett van, igaz ki van írva a boltra, hogy 30-50%-os engedmények, de én inkább nem is kérdezősködtem. Megragadtam egyet, és gyorsan leléptem. :) Eddig nagyon meg vagyok elégedve vele, bár azonos kategóriához nem tudom hasonlítani. Csak mx400hoz, vagy komolyabb fejhallgatóhoz. De engem eddig meggyőzött. Persze eddig még mindenben találtam hibát, szóval majd pár nap múlva. :U

(#686) Ja no


Ja no
aktív tag

Tudnátok ajánlani 12-16kHUF közötti nyitott fülest? Ha lehet lineáris legyen és jó felbontású.
Hosszú távra tervezem, amolyan mindenesnek; főleg itthoni használatra.

(#687) rumos14 válasza mouse1 (#685) üzenetére


rumos14
nagyúr

hello, írd meg lécci hogy basszusban mit tud, remélem az mx400-at lemossa. vennék egy ilyet, de jó lenne kipróbálni, azt meg sehol sem lehet.

(#688) mouse1 válasza rumos14 (#687) üzenetére


mouse1
csendes tag

Válasz a Sennheiser topicban.

(#689) _az


_az
senior tag

ma a villamoson láttam egy csajt egy nagy dög sennheiserrel, tudott vmit a csajszi :D

az

(#690) Zlatan


Zlatan
tag

szeretnék uj fülhallgatót venni max 5000Ft-ig... a lényeg h strapabíró legyen,meg jók legyenek a mélyek... most volt sennheiser mx350em,szépen szólt,de sajnos hamar szétment... vmi tartósabb kéne ennél... várom az ajánlatokat! :U

(#691) rumos14 válasza Zlatan (#690) üzenetére


rumos14
nagyúr

khm... esetleg nézz be ide :) [link]

(#692) crazygoat válasza Zlatan (#690) üzenetére


crazygoat
tag

Hy!
Ha iAudio-d van akkor vedd meg Rumos-tól a Koss-t.Nem fogsz benne csalódni.Ha nem iAudio-d van akkor előbb érdemes kipróbálnod vagy nézz másik fülest.A Panasonic-nak van 7-ért zárt fülese és arról sem mondanak nagyon rosszat.A Plug-ot jobban fikázzák, szerintem jogtalanul.Van nála jobb is ez tény, de az árát simán megéri.Ja és a Koss mélyében nem fogsz csalódni az 100%. :D

[Szerkesztve]

(#693) ZakRob


ZakRob
senior tag

Vettem egy AKG K12P fülest, de nem vagyok megelégedve vele.
A magas hangok túl erősek egy idő után fáj tőle a fülem, pedig nem is hallgatom hangosan a zenét, mélye valamivel erősebb mint a sennh. MX400-é, de valahogy tompán szól. A középtartományt pedig ezek teljesen elnyomják. A sennhiesert használom inkább és, ha már eléggé elnyúztam veszek egy CX-et.

(#694) vili13 válasza crazygoat (#692) üzenetére


vili13
őstag

''a Koss mélyében nem fogsz csalódni az 100%''
- Pontosan így van! A Plug esetében a mély 100%, a közép és a magas meg 0%. Én 2 hétig bírtam, de nagyon rossz volt. Ha valakinek ez jó, szívesen eladom az enyémet... :DDD (A jogtalan fikázásról meg annyit, hogy szvsz 5990Ft-ért nem csak örök garanciát, de a megalapozott fikázáshoz való jogot is kaptam! :P )

(#695) rumos14 válasza vili13 (#694) üzenetére


rumos14
nagyúr

iAudio-val használtad?

(#696) crazygoat válasza vili13 (#694) üzenetére


crazygoat
tag

Hy!

Ha nem iAudiod van akkor fikázhatod nyugodtan, de ha iAudiod van akkor tanuld meg beállitani, mert azzal királyul szól! :D

(#697) DM-Fan válasza vili13 (#694) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem fikázod jogtalanul (ez akárkinek jogában áll), viszont az tény, hogy ha iAudio-d van, és ennek ellenére fikázod, akkor csak azt bizonygatod, hogy simán csak képtelen voltál rendesen beállítani. Nagyon is jól be lehet lőni, és abszolút nem kevés se a közép, se a magas. Semmivel sem szólt jobban nálam az EX-71 sem, sőt, vékonyabb hangzása volt.

Get Moded!

(#698) vili13 válasza rumos14 (#695) üzenetére


vili13
őstag

Azzal (G3).

(#699) vili13 válasza crazygoat (#696) üzenetére


vili13
őstag

Eszem ágában sincs az EQ-val szarakodni, az egy normális füleshez sem kellett, meg egyébként se szeretem. Inkább gyorsan vettem egy CX300-at, még az olcsóbbik áron. Na azzal valóban jól szól...

(#700) vili13 válasza DM-Fan (#697) üzenetére


vili13
őstag

Szerintem meg aki tetszőleges lejátszóval dícséri a Plugot, az csak azt bizonygatja, mennyire halvány fogalma sincs arról, mi fán terem a hangminőség. Hiába lehet belőni már szinte majdnem hallgatható szintre, igazán jó sehogy sem lesz. A szar hang EQ-val való tovább rontásával lehet ugyan kísérletezni, de szvsz nem érdemes. Az a helyzet, hogy a Plugból semmi se jön ki ~13..14kHz felett, és ezen a világ összes EQ-ja sem segít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.