Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) binary válasza DM-Fan (#299) üzenetére


binary
csendes tag

Szerintem a fogyasztásban fordítva van a dolog, 16ohmmal birja kevesebb ideig az aksi.

Általánosan:
nagyobb ohm = tisztább hangzás, kisebb hangerő, kisebb fogyasztás.

(#302) DM-Fan válasza binary (#301) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Sztem mivel nagyobb az ellenállás, ezért bírja kevesebb ideig az elem. Általános tapasztalat ez a 32 Ohmosokkal kapcsolatban. :)

Get Moded!

(#303) binary válasza Fricó (#278) üzenetére


binary
csendes tag

Mágnes ott számít hogy minél erősebb térerősséget hoz létre, annál érzékenyebb lesz a hangszóró. A neodímium tudtommal erősebb és drágább mágnes a vas-ötvözeteknél. Aztán persze lehet hogy van neonál erősebb vas-ötvözet... passz
Az viszont biztos hogy tiszta vasat nem használnak mágnesként. :D

(#304) rumos14 válasza mogyimi (#289) üzenetére


rumos14
nagyúr

én is elszórakoztam az EQ-val. nézd meg az iAudio topikban, leírtam a számomra ideális EQ beállításd. a kulcsszó: BBE
nekem nagyon jól passzol a fülembe. egyénfüggő.

(#305) Fricó válasza binary (#303) üzenetére


Fricó
aktív tag

értem.

már csak azt akarom megtudni, hogy melyik márka fülesében erősebb a mély hangzás?
2-4K Ft körüliek érdekelnek.
/tudom a koss the plug 6K - és sok a mély bennne, de nekem olcsóbb kell!/

[Szerkesztve]

(#306) crazygoat válasza Fricó (#305) üzenetére


crazygoat
tag

Hello!
Mogyimi a 290-es hozzászólásban el akarja adni a Plugját 4k-ért.Amúgy zárt fülhallgatót nem találsz 2-4k-ért.6k-ért a Plug a legolcsóbb és nagyon megéri az árát.De már kifejtettük néhányan hogy csak megfelelő lejátszóval, amivel megfelelően be tudod állitani az EQ-t, meg mély-magas kiemelést, meg ilyesmiket.Alapból tényleg szarul szól, de megfelelő beállitással nagyon fasza.Nézz át iAudio fórumba, ott eléggé ki van tárgyalva a Plug.Mogyiminek ezekszerint nem tetszik, de szerintem egy nagyon állat füles.Iszonyat mennyi mély van benne, de nem nyomja el a többit frekit sem.Én nagyon jó az érzékenysége, ergó nem kell hangosan hallgatni.Meg persze a zárt mivolta miatt sem kell hangosan hallgatni.De sima fülhallgató soha nem fog megközeliteni egy zártat.És 2-4k-ért nem kapsz újonnan zárt fülest.És a Plug után én személy szerint már undorodom a sima fülhallgatók cincogós hangjától.Egyszerüen élvezhetetlen a Plug után.És néhány nap után már kényelmes is.Én a kisebbik ''szivaccsal'' használom, de mostmár szinte nem is érzem hogy a fülemben van.Amúgymeg 6k-t ne sajnálj egy Plugért.Ha meghallod kárpótol mindenért és soha nem akarsz majd sima fülhallgatót.Kb innen kezdtük el kitárgyalni a Plugot.
[link]

[Szerkesztve]

(#307) rumos14 válasza Fricó (#305) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát vagy vedd meg 4e-ért azt a plugot vagy vegyél újonnan egy Sony mdr818-at 2e ft-ért, ami nem zárt, de ennyi pénzt bőven megér, ha nem zavar a beszűrődő zaj az utcán.

(#308) GP-Sz válasza DM-Fan (#302) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Szerintem meg az impedanciának semmi köze nincs a fogyasztáshoz. Ha létezne az általad említett összefüggés, akkor nem gyártanának nagyobb impedanciájú füleseket. Pl a Seni MX szériából az 50esek 16 Ohmosak, a 100asok 32 Ohmosak. Nem hallottam róla, hogy az előbbivel 2x annyi ideig bírnák a lejátszók :)

A fogyasztás a felvett teljesítménytől függ. Ha te ugyanakkora hangerőre állítva hallgatsz két kb ugyanolyan ''hatásfokú'' fülest, akkor ugyanakkora lesz a felvett teljesítmény is, ergo ugyanaddig bírja az akksi.

A fogyasztás leginkább a füles érzékenységével függ össze. Minél érzékenyebb, annál kisebb teljesítmény kell ugyanakkora hangerőhöz.

Megjegyzés: minél nagyobb az impedancia, annál kisebb az áram. Egy asztalra helyezett elem sarkai közé egy több millió Ohmos ''ellenállás'' van bekötve, a levegő. Oszt mégse merül le :))

Megmondom, miben számít az impedancia: az elérhető legnagyobb teljesítményben. Az fordítottan arányos az impedanciával. Van egy max feszültség, ami megjelenhet a lejátszó kimenetén maxra tekert hangerő mellett. A teljesítmény ennek a négyzete osztva az impedanciával. Ergo minél nagyobb az impedancia, annál kisebb lesz az elérhető max hangerő. Ez normálisan megépített lejátszóknál, normális usereknél ezekkel a kis fülbedugható vackokkal mit sem számít, de kapásból kijön, amikor mondjuk a 300 Ohmos Seni HD600at rádugom a lejátszómra. Messze nincs olyan hangos, mint az EX71. Persze valszeg többet is fogyaszt, mert a nagyobb mozgó tömegek miatt kisebb az érzékenysége, de egyáltalán nem olyan látványosan.

Meg még abban számíthat, hogy ha vki alacsonyabb impedanciájú fülest használ, mint a gyári, akkor ha feltekeri maxra a hangerőt, tutira elszáll a végfok a lejátszóban, mert sokkal nagyobb lesz az áram (és teljesítmény), mint amira tervezték.

[Szerkesztve]

(#309) Fricó válasza crazygoat (#306) üzenetére


Fricó
aktív tag

de nekem jó a nyitott füles is, csak legyen benne elég mély...
sony, pana, seni közül melyiknél nagyobb a basszus?
samsung u1x-s lejátszóhoz kellene.

(#310) crazygoat válasza Fricó (#309) üzenetére


crazygoat
tag

Hy!

Ha nyitott füles kell akkor valami Sony szerintem.A Seni az jól szól, de a mélye nem sok.Szerintem inkább szépen szólnak, de lehet nincs igazam.A pana-t meg a többit felejtsd el.Meg a Plug-ot is szerintem, mert lehet hogy lejátszóddal nem lehet szép hangzást kihozni belőle.Nincs annyi beállitása mint egy iAudoinak.Meg a Samsung-o kimeneti teljesitménye nem valami sok.Én eddig mindegyiknél 5mW-ot olvastam és az elég piskóta.Valami Sony MDR-EX818-828-at próbálj ki.Az hátha megfelel neked.Basszus elvileg van benne.A Senikben elvileg nincs annyi basszus.

(#311) indigen


indigen
tag

Ti tudjatok mi az az AKG????

Mondd el egy vonalnak, mi az a gömb!

(#312) indigen válasza indigen (#311) üzenetére


indigen
tag

Na olyat ne vegyetek, mert olyan mocskosul jól szól a teremburáját, hogy mindenkit elütne az autó ha azt hallgatná az utcán..

Mondd el egy vonalnak, mi az a gömb!

(#313) breetai válasza indigen (#312) üzenetére


breetai
aktív tag

Konkrétan melyik modelt dicsőíted!? Mert eddig én is csak olvastam ezekről a cuccokról, de nem láttam és nem is hallottam egyet se.

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#314) golyani


golyani
addikt

ilyen sony nincs: EX818/828
sia E-vel van de őszintén szólva nekem volt 818-asom és még az MX300-as seni is szebben szól. tisztábban és gondolom ebbőlé kifolyólag mivel nem olyan mosotak a hangok így kevesebb is a mély.
én ezket a sonykat nem ajánlanám.

én is láttam olyan AKG-t a mediába nyitott volt az is asszem vmi k21 a neve ilyen narancssárgássötétszürkés színe van oyan 5k körül osszák.

[Szerkesztve]

(#315) binary válasza indigen (#312) üzenetére


binary
csendes tag

Típust is mondhatnál ne csak a márkát. Eddig nem is tudtam hogy AKG is gyárt fülhallgatót de tényleg...
Viszonyítási alapod is van valami másik fülessel?

(#316) indigen válasza binary (#315) üzenetére


indigen
tag

Nekem nem fülhallgatóm van, hanem fejhallgatóm AKG K-44, Senheisernél szerintem jobb!
Borzalmasan ronda, de nagyon jól szól! Teljesen más vele zenét hallgatni meg játszani is!!
Gondolom ilyen kis fülesekbe sem gyárt rosszakat, ha már 60 éve csinálja...

Mondd el egy vonalnak, mi az a gömb!

(#317) rumos14


rumos14
nagyúr

csak megerősíteni tudom Crazygoat kollégát, ha 2e-ért akarsz olcsó de jó (főleg mélyekben) fülhallgatót akkor sony mdr 818. nézd meg a klubmedia.hu-t.

[Szerkesztve]

(#318) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Hát nem tudom, én egy MDR-E838at használtam a Sony discmanemmel vagy másfél évig, akkor tetszett a hangja, de az ipod minihez már egy EX51et vettem és egyszerűen ég és föld. Aztán most a nanohoz egy EX71et használok a rövid kábel miatt, az kopp ugyanaz, mint az 51, ezzel is meg vagyok elégedve.

Az a bajom, hogy Seni MXet még nem hallottam, de mivel azonos konstrukció, hasonló lehet a 838hoz, úgyhogy nem érdekel különösebben. De ez a CX igen, mert a Sennheiser jó cég, úgyhogy akár jobb is lehet a Sony EXnél.

(#319) Hamlet


Hamlet
tag

Sziasztok!

Gyors segítségre lenne szükségem. Vennék egy fejhallgatót.. nem fülbe dughatót. Otthonra főleg játékhoz. Vettem egy Thomson W360-as rádióst, de nagyon zajos volt a játékoknál (robbanások, mélyek). 20-20Khz volt ráirva. Mire kell figyelnem? Veszek egy sima zsinórosat, akkor mit nézzek rajta, hogy jó legyen? Milyen márkát javasoltok (Max 3-4e ig sima madzagos).

Köszi

(#320) binary válasza rumos14 (#317) üzenetére


binary
csendes tag

Ahogy ajánlottad, megkérdeztem a sony márkaboltot ahol vettem, de ahogy sejtettem nem árulnak külön gumibetétet :O Azt ajánlották esetleg márkaszervizt kérdezzek, ugyhogy ez lesz, bár nem látom esélyesnek :(

A Plug-ot végül sikerült kicseréltetni a deformált szivacs miatt?

(#321) rumos14 válasza binary (#320) üzenetére


rumos14
nagyúr

sajnálom, és hihetetlen hogy nem tudnak beszerezni egy ilyen filléres kis dolgot.

a koss szivacs-cserémet kompletten, az egész füles cseréjével tudják megoldani, ha lesz újra plug a boltban (blaha photohall), holnapra mondták. mondtam hogy felesleges az egész fülest kicserélni, de vszleg csak egyben megy, nekem mindegy, de az fix hogy ott helyben kibontom hogy nem nyomódott-e az is.

(#322) GP-Sz válasza binary (#320) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Üdv!

Sony EX fülhallgató gumi füldugója kell neked? Egy ezresért odaadom az én szétrohadt kábelű EX51-em dugóit. Annyi, hogy ezek szürkék, mert a fehér verzió volt a füles, de amúgy ugyanaz. Ne haragudj a pénzért, odaadnám ingyen is, de gondoltam legalább ennyit kapjak vissza az árából, ha már megszívtam :)

Ha kell, küldj PM-et.

[Szerkesztve]

(#323) joe69


joe69
senior tag

[link]
ilyet nem latott valaki itthon?

(#324) joe69 válasza joe69 (#323) üzenetére


joe69
senior tag

most latom hogy pixmanianak van 5 rugoert, ez csak kinezeteben kulonbozik a plugtol?

(#325) rumos14 válasza joe69 (#323) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez a plug-nak az újabb verziója, vhol a neten azt olvastam, hogy rosszabb mint az sima plug, de már meg nem mondom hogy hol...

(#326) gomzol válasza Hamlet (#319) üzenetére


gomzol
tag

Szerintem szánj rá még egy ezrest, és vegyél egy Sennheiser HD 201-est 5 ezerért, ebben az árban nem kapsz jobbat szerintem.
Akinek meg több pénze van, annak a HD 555-öst (26e), még többel rendelkezőknek pedig a HD 595-öst (45e) ajánlom.
Egy hasznos link fejhallgató-választás előtt: http://www.headphone.com

(#327) crazygoat


crazygoat
tag

Hy Everybody!

Valaki nem tudja hogy Plug-hoz van-e külön ''szivacs''?Hogy lehet-e hozzá kapni vagy valami?Mert beigazolódott a félelmem.Egy idő után, legalábbis nálam, a csúcsa elvesztette az összenyomódási képességét és egyből visszanyeri eredeti alakját, és igy nehezebben tudom bedugni a fülembe, mert a hallójáratom szűkebb mint a csúcsa.Ugyanilyenek a füldugók is.Azok is igy szoktak viselkedni.Szerintem dettó ugyanabból az anyagból vannak ezek is, csak más a szinük.Más járt már igy a Pluggal?Most majd füldugóból próbálok csinálni ilyeneket, hogy kifúrom.

(#328) DM-Fan válasza crazygoat (#327) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én nem tapasztaltam ilyet a Plug-gal, de egyébként ismeretes a ''tuning'' ennél a fülesnél:

Olvasgass egy kicsit (a képek is hasznosak):

[link]

Get Moded!

(#329) binary


binary
csendes tag

Eddig azt hittem hogy ilyen fülbedugós(in-ear) füleseket csak a Sony, a Koss meg a Shure gyárt...
Erre kiderül hogy csomó cég árul ilyet, pl: Pioneer, Sharp, JVC, Panasonic, Aiwa.
Aki nem hiszi: [link]
Kérdem én, nálunk miért nem lehet ilyeneket kapni sehol? :F

(#330) binary válasza DM-Fan (#328) üzenetére


binary
csendes tag

Nemrossz mod, bárcsak sonyra is ilyen egyszerű lenne...
Azt azért elmondhatná vki hogy koss-ról hogyhogy nem csúszik le a szivacs, ahogy látom nincs semmi pöcök-féle ami megtartaná :F

(Mellesleg koss szivacsára nem vonatkozik a gari?)

(#331) rumos14 válasza crazygoat (#327) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha photohall-ban vetted, és nem olyan rég, akkor jó eséllyel kicserélik az egész fülest, ergo kapsz 2 új szett szivacsot is.

(#332) rumos14 válasza binary (#329) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát azért mert kis országunkban a legtöbb ember a hozzáadott nyakbaakasztós rádiós fülhallgatót haszálja a telstar lejátszójához :)

(#333) rumos14 válasza binary (#330) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát nekem 1 hét után még nem csúszott le. elég szorosan rajta van, ha nem húzogatom le akkor sztem fixen rajta marad.

(#334) GP-Sz válasza binary (#329) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Hát, a többiről mondjuk nincs infom, de azt biztosan tudom, hogy pl a Sharp MD33 az USAban csak ennél a cégnél kapható, az EUban meg sehol, úgyhogy azért nem egészen úgy van, ahogy gondolod :) Gyanítom, hogy a többivel is hasonló a helyzet. Japán piacra készülnek, ennyi.

(#335) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

Még mindig eladó az MX400-as: [link].
Bocs az offért.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#336) Kispósi


Kispósi
aktív tag

AKG K12 P / K14 P innen rendelhető: [link] (oldal közepe)

Itt az oldala: [link]

Én próbálatam keresni róla véleményeket/teszteket de sajna nem nagyon voltak neten...

Ha valakinek van vmi tapasztalata írjon!

(#337) ithomas


ithomas
őstag

Ma bementem egy hatalmas Philips forgalmazóhoz,az üllői úton,és megérdeklődtem,megnézegettem,az itt emlitett zárt rendszerű fülesüket is!
Na most a tévhitekkel ellentétben NEM műanyag az a kis bogyó amit a fülesre kell rakni,hanem ugyanúgy szilikon mint a Sony EX51/71-nél.
5800 ft-ért árúlták...ami finoman szólva barátságos ebben a kategóriában....

Tuti azonnal megvettem volna..HA..létezne sima,nem nyakláncos kivitelben is!
De nem létezik... :(


Szerk:Sajna kevertem..nem ebben a topicban beszéltünk róla,hanem az IAudio topicban!
Ő lenne az:

[link]

[Szerkesztve]

Real eyes realize real lies!

(#338) GP-Sz válasza ithomas (#337) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Most akkor filipsz vagy panasonic?

(#339) ithomas válasza GP-Sz (#338) üzenetére


ithomas
őstag

Panasonic természetesen....
Fogalmam sincs miért írtam Philipset... :B

Real eyes realize real lies!

(#340) Shiroi Neko válasza ithomas (#339) üzenetére


Shiroi Neko
csendes tag

[link]

Erre gondolsz? Én ma láttam a MMban, minden jó is lenne vele, de tényleg nyaklánc megoldással lehet csak felvenni, ami ráadásul még valami elképesztő ízléstelen aranyszínű is. Ezt hogy sikerült összehozni a design szekciónak... :F :)

(#341) gelbelex válasza Kispósi (#336) üzenetére


gelbelex
őstag

Mindkettő volt szerdán a PólusMM-ben.
Úgy gondoltam, hogy még egy esélyt adok az olcsóbb bogyóknak, és vettem egy K12P-t...
4,7kFt volt. (A K14P a hangerőszabályozóban (csúszkás :Y) tért el csak, paraméterekben nem.)

Járatom, tapasztalom, szokom.
A magasai meglepően szépek, tiszták. Bogyóban még nem hallottam ilyet.
A mélyekről pillanatnyilag azt gondolom, hogy kábé határeset. Utcán sajna kissé kevésnek tűnik, szobában viszont éppen elég.
A Sennh. MX450-nél mind a magasai, mind a mélyei jobbak (utóbbi nem nagyon sokkal, de számottevően), és jobban meg is éri, mert jobban jobb, mint amennyivel drágább. :)
Igaz, az MX400-ast nem hallottam.

Az MPIO FG100-amhoz adott gyári (mélyben nagyon erős, nemdugaszos bogyóban még nem hallottam ilyet) bogyónál jóval szebbek/több a magasai, de sokkal kevesebb a mélye. Át kell szoknom.
De még éppen van olyan EQ-beállítás, ami nagyjából helyrehozza a mélyhiányt...
(+4,-1,-3,-2,+1) (-4 - +4)

Aki nem basszusfüggő, annak talán a legjobb választás 5k alatt.

U.i.: A zárt dugasz-bogyókhoz (Sony EX, Sennh. CX, KossPlug) nem tudom hasonlítani, nem hallottam őket... Igaz, azok más kategória.


[Szerkesztve]

(#342) Fricó válasza Shiroi Neko (#340) üzenetére


Fricó
aktív tag


és ez milyen lehet? Panasonic RP-HNJ10
[link]
mert már ilyet is lehet kapni 3K-t.

(#343) golyani válasza Kispósi (#336) üzenetére


golyani
addikt

ez engem is érdekelne én is néztem médiában.

(#344) mogyimi válasza golyani (#343) üzenetére


mogyimi
csendes tag

leadnám:
Kossplug : 4,5e
senn 500: 4e
plugos panas: 5,5e

minden tipikus márkahívőnek tudok adni eszerint :DD

(#345) brembo válasza mogyimi (#344) üzenetére


brembo
tag

Ezek szerint a pana sem jött be?

(#346) brembo válasza brembo (#345) üzenetére


brembo
tag

Ja sorry, időközben olvastam a beszámolódat az iaudio-topicban. :R

(#347) rumos14


rumos14
nagyúr

én továbbra is azt mondom, hogy fontos hogy minél több beállítási lehetőség legyen a lejátszón magán. iAudio-t gyönyörűen hozzá tudtam igazítani mind a Sony MDR818-hoz, mind a Koss the Plug-hoz. bár Sennh. MX400-hoz mondjuk nem.

(#348) mogyimi válasza rumos14 (#347) üzenetére


mogyimi
csendes tag

Igazad van. a mai jelentősen szóródó frekimenetű fülesekhez nagyon kell az iaudio EQ sokszabadságfoka. néha a középtartományban nem bánnám, ha több frekibontás lenne...
(mély:magas: EQ+sub meg megabassmeg m3izék... a közél meg ehez képest alig állítható. A mély és magas variálásokkal nem lehet egy fülhallg középtartományi csúcsokat-völgyeket kikompenzálni. szvsz. érdekes lenne megnézni , milyen módon ''nyúl bele'' a közép széleibe a mély és a magasemelés. )

(#349) Kispósi válasza gelbelex (#341) üzenetére


Kispósi
aktív tag

Na az király hogy találtál. Én nem vagyok pesti de majd megnézem akkor az MM-ban, hátha lesz egy K12P. K14-et nem akarok venni mert nem kell az a hangszabályzó, csak baj van vele :)

(#350) Fricó


Fricó
aktív tag

hali!

5K-t kell seni fejhallgató!
ezeket néztem ki: HD437 , HD201 , HD202
szerintetek melyiket vegyem? samsung mp3 lejátszóhoz kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.