Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Laca19 (a) válasza Llew (#844) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Amikor én MM-ban vettem a Sennheiser MX550-esemet, nekem sem engedték kipróbálni higiéniai okok miatt. Szóval nem te vagy a béna. Ráadásul rohadt nagy hangerőn betorzított a füles(persze otthon), én meg visszavittem, ugye mondtam nekik, erre: ''nagy hangerőn minden füles betorzít''. Szóval bele sem hallgatott a srác és megválaszolta a problémát. Vigyem a vevőszolgálatra, majd megnézik, de nekem hiába mondták volna hogy semmi baja, mert az emberbe ugye bennt van: mivan ha a másik ugyanilyen füles nem torzít be? Végül kipróbálhattam egy másikat az én szivacsommal (kierőszakoltam) és végül is kiderült, hogy tényleg akkora hangerőn már az is betorzított. De legalább biztos lettem benne, hogy jó a fülesem. Amúgy CX300 sehol sem kapható vidéken, már egész Veszprém és Fejér megyét bejártam a közelmúltban, némely helyen egyenesen hülyének néztek: '' a Sennheisernek nincs is CX-es sorozata''. Jól van, rájuk is hagytam, gondoltam magamba: nézzél hülyének, leszarom mit gondolsz.

http://www.diesel.com

(#852) crazygoat válasza Tangerine (#830) üzenetére


crazygoat
tag

Hy!

Régebben irtam egy tök egyszerű módszert a füldugó kilyukasztására, de csak leugatott érte mindenki.Azért leirom megint.80-as szeget fel kell heviteni, hogy vörösen izzon, és akkor a füldugón simán átmegy, mint kés a vajon, és akkora lyukat váj hogy pont rámegy a műanyag csőre.Kicsit meg kell forgatni a végeknl, hogy szélesebb lyuk legyen, aztán várni mig kihűl magától.Vagy 2 óra kb.Utána még lehet hogy első öszenyomásnál összeragad a vége, de szét lehet húzni és nincs semmi baja utána.

(#853) Carl ZeisS válasza crazygoat (#852) üzenetére


Carl ZeisS
csendes tag

akkor jól gondolom h te is koss tulaj vagy .... tuningoltál vmit rajta ? milyen sikerel ?

-iAudio 5 + senn cx300

(#854) crazygoat válasza Carl ZeisS (#853) üzenetére


crazygoat
tag

Hy!

Ez nem tuning.Semmivel sem szól másabbul.Szétszedni meg nem fogom hogy csillapitóanyagot cseréljek benne.Ez csak arra jó hogy a szétmenő szivacsot egyszerüen pótold.De ugyanugy szól vele.Semi lényege a tömitőanyagnak, csak az a szerepe hogy zárja a fület.Hogy milyen anyaggal, az lényegtelen, szerintem.Ha nincs igazam akkor szóljatok.

(#855) SurturDARK


SurturDARK
csendes tag

Nekem van egy nagyon jó fülhallgatóm, és szerintem nagyon olcsó... Sony.. pontosan nem tudom a nevét, de 3500 ft körül mozog, és valami iszonyatosan jó... úgyhogy ha valaki fülhalgatót akar venni, ez nagyon jó

warline.uw.hu

(#856) Carl ZeisS válasza crazygoat (#854) üzenetére


Carl ZeisS
csendes tag

persze nem is vár az ember hú de nagy változást, csak esetleg mégjobban szigetel és akkor már a mély is jobb benne :D

-iAudio 5 + senn cx300

(#857) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Nézegettem fülhallgatókat.
Mint pl.:
1. KOSS The Plug (6000 ft körüli ár) [link] [link]
2. SONY MDR-ED71LP (vagy ED51LP) (10500 ill. 9500 ft) [link]
3. Philips SHE9500 [link]

Ismeri valaki ezeket?
Csak összehasonlítás végett, mivel a leírásokban nem szoktam hinni, csak a kipróbálásban.
És aki már tán hallgatta ezeket a típusú fülhalllgatókat, főleg a SONY és PHILIPS típusút, mi a véleménye róla?

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#858) crazygoat válasza Carl ZeisS (#856) üzenetére


crazygoat
tag

Hy!

Elég mély van igy is a Kossban.Amúgy én kicsit lágyabb szerkezetű füldugót használtam alapanyagnak mint a koss gyári szivacsa volt, de semmilyen változást nem tapasztaltam.Ugyanolyan jól zár, külső zajokat igy is jól kiszűri.De nem vagyok valami vájtfülű.

(#859) Carl ZeisS válasza KisApám (#857) üzenetére


Carl ZeisS
csendes tag

szerintem jó szolgálatot tenne a kereső neked ! ugysem fogja mindenki mégegyszer leirni a tapasztalatait ...

-iAudio 5 + senn cx300

(#860) vili13 válasza KisApám (#857) üzenetére


vili13
őstag

SZVSZ:
1. Plug - sok basszus (dobozhangon), kevés közép, 0 magas (egyeseknek tetszik)
2. Sony - jó hang, de a kábele gyorsan szétmálik (nekem 5 hónapig tartott)
3. Philips - a kutya sem ismeri, Magyarországon szerintem nem kapható (de lehet jó is)
(4. Vegyél inkább Sennheiser CX300-at! Kicsit drágább, de szerintem megéri.)

(#861) Carl ZeisS válasza vili13 (#860) üzenetére


Carl ZeisS
csendes tag

msot nem azért de a plugnak nincs doboz hangja !!!! a magas ami gyenge, az tény. de nem is fog szétmenni pár hónap alatt. joban megéri mint egy sony, persze akinek sok pénze van az télleg vegyen 12 ért senn t

-iAudio 5 + senn cx300

(#862) vili13 válasza Carl ZeisS (#861) üzenetére


vili13
őstag

Ezekkel a fülbedugósokkal az a baj, hogy az egyéni méretű és alakú hallójárattal együtt képeznek egy zárt rezonátor üreget, tehát mindenkinek a fülében kicsit másképp szólnak, és ehhez jön még az egyéni ízlés... NEKEM a plug hangja doboz, de méginkább műanyag hordó, ráadásul nem is túl kényelmes viselet. Másoknak meg lehet, hogy minden szempontból tetszik - ők a szerencsések, mert megúszták egy viszonylag olcsó fülhallgatóval. :)
Másrészt viszont a szilikongumis elejű fülhallgatók nagy előnye a pluggal szemben, hogy nem kell hozzájuk állandóan füldugókat lyukasztgatni. Füldugó amúgy is csak neon narancssárga és citromsárga színekben kapható, mindkettő remekül megy a lila plughoz. :DDD

(#863) Carl ZeisS válasza vili13 (#862) üzenetére


Carl ZeisS
csendes tag

hát akkor én szerencsés vok, jól is szól, kényelmes is.... mondjuk igaz ..haveromnak bele sem ment a fülébe a plug, túl szűk és kacskaringós a hallójárata :D és sztem más zárt füles sem lesz neki jó . bizony a füldugók remek szinekben pompáznak :D:D

-iAudio 5 + senn cx300

(#864) KisApám válasza vili13 (#860) üzenetére


KisApám
addikt

Már csak az a kérdés, hogy hol lehet cx300-at kapni...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#865) Carl ZeisS válasza KisApám (#864) üzenetére


Carl ZeisS
csendes tag

BASYS Kft. MOM park, vagy egyéb üzletükben, a mom ban tuti van

-iAudio 5 + senn cx300

(#866) Macilaci457 válasza vili13 (#860) üzenetére


Macilaci457
őstag

A lenti felsoroláshoz hozzáírnám, hogy a MediaMarkt-ban láttam Creative füldugót is! Nem is volt drágább, se olcsóbb mint a hasonló társai, minődégéről meg talán USA oldalakon lehetne halani valamit, ott hódít a Creative leginkább.

(#867) Xpod válasza vili13 (#862) üzenetére


Xpod
addikt

Ezzel én is így vagyok, annyival kiegészítve, hogy nekem nem áll meg a fülembe egyik sem. Ezért pártoltam át ezekhez a fülre ''csíptethető'' Clip-on fejhallgatókra. Amik szerintem(izlések és pofonok) sokkal jobban szólnak(nagyobb a membrán), viszont ugyanakkor nemsokkal foglalnak nagyobb helyet mint a fülbedugósok.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#868) Carl ZeisS válasza Xpod (#867) üzenetére


Carl ZeisS
csendes tag

viszont egy zárt dugó meg nagyon jól szűri a külső zajokat. én is használtam egy ideig egy fülreakasztós panasonicot (6-7 ezres kategória) télleg jól szólt, csak ne metron legyél :)
ja meg azért sem jött be mert az elálló füleimen retek hüjén festenek ezek a Clip-on ok :D:D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

-iAudio 5 + senn cx300

(#869) KisApám válasza Carl ZeisS (#865) üzenetére


KisApám
addikt

Csak félek attól, hogy drágább, mint a Sony EX71-esek.
A KOSS-ról lemondtam, félek, hogy dobozhangja lessz, és sokat kell állítani az EQ-n, hogy jó legyen, illetve a szivacs is zavarna...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#870) rumos14 válasza KisApám (#869) üzenetére


rumos14
nagyúr

AS Roma drukker vagy? akkor neked mindenben segítek :))

szóval szerintem a Koss az iAudio-hoz kiváló, máshoz nem. a szivacs miatt ne aggódj, kényelmes viselni.
Sennh CX300-at a Bartók B. úti Basys-nél tudsz venni, most asszem 11-12k körül van az ára, ami azért nem kevés. Sony EX51/71-et én nem vennék, akármilyen jól is szól, a kábelrohadás nagyon aggasztó.

(#871) KisApám válasza rumos14 (#870) üzenetére


KisApám
addikt

Ezt a 11-12-t is nagyon meg kell gondolnom, lehet hogy király, de nagyon soknak tűnik...
Bár a Sony is 11 körül van.

Off
Remélem a héten a ROMA lenyomja a fiorentinát, és akkor megfogja a 4. helyet véglegesen!!! :C
On

A végén lehet, hogy mégsem veszek fülest... max. 6 e-re gondoltam.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#872) vili13 válasza KisApám (#871) üzenetére


vili13
őstag

Ez pont 6e, csak nem tudom, mennyire jó: [link]

(#873) KisApám válasza vili13 (#872) üzenetére


KisApám
addikt

Köszike!
Utánnanézek a neten, hátha van róla teszt! :R

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#874) pyrannha válasza vili13 (#872) üzenetére


pyrannha
senior tag

Én pont ma vettem egy ilyet. Nagyon jól szól és nagyon igényes az egész cucc. A szilikont lehetetlen elhagyni, mert elég szorosan van rögzítve. Én egy kis magast még elbírtam volna viselni alapból, de miután belőttem az EQ-t már tökéletes. Szerintem ilyen áron ez a létező legjobb füles. Na meg a KOSS, csak az pl nem nyakláncstílusú. De van akinek pont ezért ideális.

PSN ID: VDFPO

(#875) KisApám válasza pyrannha (#874) üzenetére


KisApám
addikt

Akkor most meggyőztél...
Mi van a ''dobozán''???
Frekiátvitel?

Én a KOSS-t a szivacs miatt nem venném meg.
Szerintem a szilikon igényesebb, jobban tisztántartható.
Hol vetted te és mennyiért?

A mély hangok milyenek?

[link]
[link]

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#876) pyrannha válasza KisApám (#875) üzenetére


pyrannha
senior tag

A fentebb linkelt cégnél vettem 5988 Ft-ért. A mélyek nagyon szépek és teltek. Az eladó srác is mondta, hogy nagyon szépen szól a füles. És igaza volt!:)

A dobozán ezt írják:
Impedencia: 16 ohm
Érzékenység: 104dB/mW
Átvihető teljesítmény: 200 mW
Frekvencia átvitel: 5 Hz-25 kHz
Kábel: 0,6 m
Csatlakozó 3,5 mm

PSN ID: VDFPO

(#877) KisApám válasza pyrannha (#876) üzenetére


KisApám
addikt

Szétnéztem a neten közben.
Nagyon sok helyen kapható a füles 6000 ft környékén...

Asszem ez lessz a legjobb választás a KOSS (6e körüli), a CX300 illetve a SONY EX51/71 (11-12 e körüli áruk van) helyett.

Köszi, asszem én is ennek a tulaja leszek a jövő héten...

Legalább ha néha vonatozom, vagy BMV-zek, akkor nem fog nagyon zavarni a külső zaj...

Itt helyben Csepelen meg lehet rendelni, hogy Hétfőre legyen, de jobban szeretném elöször élőben megnézni magamnak, és csak utánna dönteni...

Remélem nem gagyi anyagokból van...

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#878) pyrannha válasza KisApám (#877) üzenetére


pyrannha
senior tag

A kábelei elég vákonykák, olyan minőségűek, mint a Sennheiser MX550-esé. Tehát tutira nem lesz gond vele.

PSN ID: VDFPO

(#879) KisApám válasza pyrannha (#878) üzenetére


KisApám
addikt

A lényeg:
ne legyenek olyan foszlósak, mint a SONY kábelborítása...
röhejes... :DDD

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#880) pyrannha válasza KisApám (#879) üzenetére


pyrannha
senior tag

Szétmálni biztos hogy nem fog.

PSN ID: VDFPO

(#881) KisApám válasza pyrannha (#880) üzenetére


KisApám
addikt

Megvettem én is ezt: Panasonic RP-HNJ50E-K.

A lényeg, hogy jól kell behelyezeni a füljáratba, különben elvész a basszus. Gondolom ez a helyzet a többinél is hasonló.
Kicsit meg többet is vártam a fülestől, azt, hogy a basszus leviszi a fejemet, bár amit lead, az elég jó, de ez lejátszó függő dolog is (nekem egy XDrum 405-ösöm [link] [link] van) bár én kicsit maximalista vagyok... de persze ezt 6000 ft-ból..., pont belefért még. 11-12000 ft egy fülesért, nem is tudom, meg kellene azokat már hallgatnom. Főleg a Seinnheiser CX300-at :)

Most az ilyen 6000 ft körüli árban a KOSS-ba hallgatnék bele szivesen...

Amugy megnéztem a fülest ugyanabban a bevásárlóközpontban, ahol vettem, egy másik boltban is. Hát nagyon Fukarkodtak a jó árral, ha értitek, mert a Fukarok 2000 ft-al többért adták!!! Ez már az x. alkalom, hogy nem tudtak átb..ni a fukar árakkal...

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#882) KisApám


KisApám
addikt

Valaki? Más? Vagy ez?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#883) Shiroi Neko


Shiroi Neko
csendes tag

[link]
Új Sony fülhallgató.

[Szerkesztve]

(#884) rumos14 válasza Shiroi Neko (#883) üzenetére


rumos14
nagyúr

vhol azt láttam hogy 85 euró lesz az ára. ha ennyiért is rohadó madzaggal adják abból népfelkelés lesz.
érdekes a kialakítása ezzel az elmozduló fülbedugós résszel, csak nehogy ez is egy új hibaforrás legyen.

(#885) vili13 válasza Shiroi Neko (#883) üzenetére


vili13
őstag

Ne örülj korán, az EX81 már legalább 1-2 éve kijött, de magyarországon azóta sem kapható. A nagy sony van akkora tetű, hogy nekünk csak a rothadós EX71 jusson, és biztos komoly készletük van még belőle... Majd ha elfogy pár év alatt, talán jut ide EX90 is, de csak ha szintén szétmálik a kábele! ;]

(#886) KisApám válasza vili13 (#885) üzenetére


KisApám
addikt

Magyarország már nem csak kajahulladék lerakóhely, hanem rothadó füles lerakóhely is lett...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#887) Grass


Grass
aktív tag

Sziasztok. Egy új fülest szeretnék venni, de nem tudom milyet. Konkrét igényeim vannak, csak eddig ezeket egyik általam látott fülhallgató sem elégítette ki.
Az elvárásaim:
-Nagy fül rész, ami teljesen befedi a fület.
-A fülhallgatóra ráépített mikrofon (nem ilyen csíptetős vacak)
-Stereo vagy dolby hangzás


Eddig egy ilyen - [link] - fülhallgatom volt ami nem volt rossz, csak az állandó kontakhibák miatt inkább lecserélném.

Árban egyelőre nem szabnék határokat. Szóval akinek van ötlete az szóljon. Egyébként játékhoz kellene. Előre is thx.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#888) vili13 válasza Grass (#887) üzenetére


vili13
őstag

Pl. Sennheiser PC165USB: [link] (~40k)

(#889) Grass válasza vili13 (#888) üzenetére


Grass
aktív tag

Igen, a sennheisereket jónak mondják, de szerintem ezek nem fedik be a fület teljesen. Ez ezzel az egyedüli problémám. :F

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#890) vili13 válasza Grass (#889) üzenetére


vili13
őstag

Sennheiser HMD 280 PRO: [link] (~60k?)

(#891) Grass válasza vili13 (#890) üzenetére


Grass
aktív tag

Szerintem ez nem kapható Magyarországon.
És ugyan nem mondtam felső határt, de azért kajára is kéne valami :)

[Szerkesztve]

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#892) Nbalage


Nbalage
csendes tag

sziasztok
Nem tudom mennyire vág témába, de én olyan fülhallgatót akarok készíteni, ami kiszűri a külső zajok jelentős részét... Ehhez van rajta egy erősítő és egy mikrofon a burkolatán... Nos ha a külső zajokat felerősítem és ráadom a fülhallgató membránjára ellentétes fázissal akkor szerintetek képes kioltani a külső hangok egy részét??? Erre szeretnék választ kapni, esetleg könyv V internet címet ahol elindulhatok...

(#893) Tangerine válasza Nbalage (#892) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ilyet még csak csinálnod sem kell, hanem készen megveheted: [link]

így működik: [link]

[Szerkesztve]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#894) KisApám


KisApám
addikt

Nahhh, ma az 1-es villamoson hallgattamkis zenét a Panasonic fülesemmel...
Egyre jobban tetszik...van benne mély rendesen (szeretem,ha leviszi a basszus a fejemet, de egy füleshez képest ez amit lead, elég jó, bár lejátszó minőségétől is függ ez), magas is, és olyan jól kizárta a zajokat zenehallgatás közben, hogy nem hallottam, mikor a villamos zörgött-csörgött az ajtóbecsukásnál..., zenehallgatás nélkül is megfelelően szigetel, tompít a kinti zajokon.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#895) Nbalage válasza Tangerine (#893) üzenetére


Nbalage
csendes tag

Szerinted mennyibe lehet egy ilyen mert biztos nem olcsó...
Meg ha bűvészkedek vele egy kicsit, akkor sztem házilag is meg lehet oldani a dolgot.

(#896) vili13 válasza Nbalage (#895) üzenetére


vili13
őstag

PXC árak ([link]):
PXC 150 ([link]): 21990
PXC 250 ([link]): 29990
PXC 250 white: 31990
PXC 300([link]): 39990

A Sony is gyárt hasonló aktív zajcsökkentős fej- és fülhallgatókat ([link]), típustól függően ~50..200$ között, csak nálunk esetleg nem kaphatóak...

Valószínűleg házilag is össze lehet hozni hasonlót, csak szvsz éktelen nagy szívás, amíg fázisban rendesen összehozod a dolgot, meg se szép nem lesz, se kicsi! :)

[Szerkesztve]

(#897) csigaADSL


csigaADSL
tag

Én megtaláltam a tökéletes füllhalgatót ami jobban szól mint a heverom 10 rongyos Sony fülese, ez egy Philips HDD0065-ös mp3 lejátszónak a fülese nemrég szereztem be több ilyen fülest, csak a philips márkaszervízből lehet hozzájutni viszont ott mindössze 1800FT!!!
Én ezt használom kb egy éve és semmi hibája nem volt és ezt vettem az iPodomhoz is mert azzal is gyönyörűen szól nagyon jó a mély benne nem torzít stb.

(#898) ixc_


ixc_
csendes tag

hey

olvasgattam topicot, es hat eltantorodtam kicsit
fulhalgatot szeretnek venni, nem tul dragan, nem tul sokat hasznalom, olyan 3500ft ertek korul gondoltam...
elso gondolatom a sennheiser mx 450 volt, csak sokan kritizaltak hogy eleg gyenge rajta a mely, meghat mar nemis friss cucc...
szoval valami ajanlat ebben az arban? esetleg piciket mehet feljebb

nincsaz az isten ki megallitana, suffnimod iz dö beszt...

(#899) rumos14 válasza ixc_ (#898) üzenetére


rumos14
nagyúr

szerintem amit érdemes megvenni az a 2k-s sony mdr818, koss the plug 6k-ért (kizárólag iAudio-hoz) és 11-12k körül a sennheiser cx300.
de ha alap sennheiser melett döntesz, van egy eladó, alig használt garis mx400-am 2k-ért.

(#900) ixc_ válasza rumos14 (#899) üzenetére


ixc_
csendes tag

kossbol a sparkplugon gondolkodtam
de csak a pixmania kinalataban latom, es pkval mar az is sok nekem :D
sonyn elgondolkodom, ennek nem mail a kabele?

nincsaz az isten ki megallitana, suffnimod iz dö beszt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.