Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) raven12 válasza Ati1979 (#33346) üzenetére


raven12
senior tag

Azért mixelése válogatja. Vannak olyan dolgok, amik annyira jól vannak megcsinálva, hogy a legszarabb fülesen is "áthallod". Pl. egyik legnépszerűbb a barbershop-os dolog, ahol még olcsó fülessel is óriási teret alakít ki a hanganyag.
De vegyük pl. az ultrasone referencia cd-jét (ezzel nem tudok eleget példálózni, ha valaki gyorsan akar tesztelni fülest, lejátszót, tökéletes, egyedül elektronikus zene nincs benne, de teljes zenekar, szólók vonósoktól, fúvósoktól, orgonától, szólóének és kórus, de még vízcsobogás, tűzijáték és csengő-ütögetés is van), az is olyan jól van keverve, hogy a B2-mel úgy érzem, ott vagyok a nézőtéren.
Aztán persze van a populárisabb zene, ahol jobban kijönnek a különbségek. Pl. van egy szám, ahol a női vokál és a gitár annyira közeli frekvencián szólal meg egy kis ideig, hogy nem tudom rendesen kivenni az éneket, ez persze kicsit a mix hibája is lehet, de szinte biztos vagyok benn, hogy egy jobb nyitott fejhallgatóval elkülönülnének.
Egyébként, mint ebből is lejön, szerintem is térrel lehet a leginkább részleteket csalni a zenébe, az ominózus "instrument separation" is erre épül, tér nélkül hogy tudja jól artikulálni a hangszereket?

filózoli: Már bocs, de ez nem a péniszmutogatásról szól. Semmi olyat nem mondott, amivel kiérdemelt volna egy ilyen választ.

[ Szerkesztve ]

(#33352) filózoli válasza Zoli133 (#33347) üzenetére


filózoli
senior tag

Te hány 2-300 k-s fülest hallgattál már? :)

(#33353) Bjørgersson válasza Ati1979 (#33349) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Reggel nem nagyon van időm fórumozni, de majd megpróbálok benézni. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33354) filózoli válasza raven12 (#33351) üzenetére


filózoli
senior tag

Bocsika, de nem tudom, mire gondolsz... :)

(#33355) raven12 válasza filózoli (#33354) üzenetére


raven12
senior tag

Zoli semmit nem mondott drága cuccokról, azt mondta, a füles és a fejes nem igazán hasonlítható össze, ez attól nem változik, hogy milyen drága valami.

[ Szerkesztve ]

(#33356) filózoli válasza raven12 (#33355) üzenetére


filózoli
senior tag

Pedig pont arról volt szó... :) Mármint a high-end kategóriáról... Olvasd vissza... :)

[ Szerkesztve ]

(#33357) Ati1979 válasza filózoli (#33350) üzenetére


Ati1979
veterán

Csatlakozom, az előttem szólóhoz, komolyan menj el és hallgass meg pl. egy HD800-at egy megfelelő láncról.
Azzal szemben még elfogult is leszel egy kicsit. :)
Vagy ha basszust akarsz akkor meg egy LCD2 v LCD3-at.

Észre fogod venni a fejes és a füles közti a különbséget. Az egy más szint azért.

(#33351) raven12

Igazából az a cél, hogy általában minden zenével jól szóljon valami. " Barkácsolni " lehet zenét meg effekteket, de az egy kicsit erőltetett szerintem.
A tér meg a részletesség a legfontosabb. Ahogy mondod. :K A füleseknél ez szoktott leginkább a gond lenni. Ebből szoktak lecsapni. :) Szerintem az se846 már rendben van ebből a szempontból, csak ugye mennyiért. :))

Nyilvánvaló, ha kicsi a tér akkor összefolyik az egész. A hangszereknek nagyon kevés "hely" jut így nem tudnak rendesen elkülönülni...

(#33353) kovy29

Ok, tedd azt. Vagy kora délután. Néha elég sok válasz szoktak adni... :)

[ Szerkesztve ]

(#33358) filózoli válasza Ati1979 (#33357) üzenetére


filózoli
senior tag

Csak ha az IE800-at is meghallgattam, mondok véleményt... :) Mellesleg az IE80-nak is elég nagy tere van...

[ Szerkesztve ]

(#33359) Ati1979 válasza filózoli (#33358) üzenetére


Ati1979
veterán

Én kíváncsi vagyok arra véleményre. :) Meg lehet azt hallgatni valahol amúgy?

Elhiszem, de nem egy high end fejhallgatóhoz képest...

[ Szerkesztve ]

(#33360) filózoli válasza Ati1979 (#33359) üzenetére


filózoli
senior tag

Esetleg egy Seni kiállításon. Vagy ha megveszed. :DDD

(#33361) Zoli133 válasza filózoli (#33352) üzenetére


Zoli133
őstag

Lcd2, stax, w1000x, t70 (nem p), dt990, hifiman he400, senn hd650, a2000

hirtelen ezek jutnak eszembe, fules fronton meg westone 4r és se535 volt próbálva, nem azt mondom jobb a fejes, azt, hogy más, összehasonlíthatatlanul más.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#33362) raven12 válasza filózoli (#33356) üzenetére


raven12
senior tag

akkor mea culpa, akkor csak az én véleményemet akartam ráhúzni, hogy $50 fölött már más világ fejes és füles. :B

Zoli: akkor mégis csak egyre gondoltunk :D

[ Szerkesztve ]

(#33363) Ati1979 válasza filózoli (#33360) üzenetére


Ati1979
veterán

Drága próbalehetőség lenne a megvétel... :)

(#33364) filózoli válasza Zoli133 (#33361) üzenetére


filózoli
senior tag

Igen, sokak szerint így van, némelyek szerint pedig nem. :) Szerintem össze lehet hasonlítani.

Ati: hát igen... :DDD Aki megveszi, általában használni is akarja. Viszont a head-fin több helyen is olvastam, hogy visszaküldték az árut, mert nem tetszett. Az USA-ban úgy tűnik más világ van... :DDD

Raven: Ok. Értékelem, ha valaki beismeri a tévedését. Kapsz tőlem egy nagy kövér piros pontot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33365) ggeleven válasza Ati1979 (#33349) üzenetére


ggeleven
őstag

Reggel jöjjön? Pár óra alatt szórtatok 70+hozzászólást! :DDD
Amíg más a telefonjával szív a szervizben, meg a főz a kis családra, addig Ti meg itt garázdálkodtok? :R
Mindig érdekes olvasni a érvelésiteket, ez most sincs másként, ma is tanulhattunk ezt-azt!

Ati grat a lejátszóhoz, mi többiek meg örüljünk, hogy hallhatunk első kézből véleményt egy olyan eszközről, amit sztem, sosem szerzünk be magunknak!

kovy29
Nekem van M5-öm, ha jársz Pesten, akkor kipróbálhatod a saját zenéiddel! Vagy ha mondasz pár példát, akkor belehallgatok, hogy milyenek (bár nem tudom persze, h Neked milyen hangzás is lenne a jó)! Amúgy mennyi a max kereted?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#33366) Ati1979 válasza filózoli (#33364) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem simán össze lehet hasonlítani. Ez nem jó hír a fülesekre nézve... :DD

(#33365) ggeleven

Köszi. :R Sajnos még nincs meg. Csak a jövő hét közepén lesz várhatóan. Soha nem mond hogy soha. :)

Ki is próbálhatod majd ha akarod. :)

Tényleg lett itt pár hozzászólás... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33367) szakibá... válasza 426os (#33290) üzenetére


szakibá...
senior tag

Nekem van Metallics-om és HPM77-esem. Nem gyarapítom a Metalicsot kedvelők táborát, a Sony sokkal jobban tetszik, vezetékhibánál is inkább kicseréltem a madzagját, minthogy kidobjam. Az EX50 nagyon hasonló hangú, tehát inkább a Sonyt ajánlom.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#33368) filózoli válasza Ati1979 (#33366) üzenetére


filózoli
senior tag

"Tényleg lett itt pár hozzászólás... :DDD"

Hát igen... Erős oldalam a forgalom feldobása... :DDD Bocs az önfényezésért... :DDD :DD

(#33369) raven12 válasza filózoli (#33364) üzenetére


raven12
senior tag

Azért azt szerintem nagyon, de nagyon kevés helyen engedi meg az üzletpolitika, hogy használt terméket visszavegyenek. Ez a nem-tetszik garancia általában a legmagasabb minőségnél létezik. Nem országfüggő.

Amúgy pont most volt egy elég rossz tapasztalatom a kelet-európai üzletpolitikával, egy kerékpárnyerget akarok már felhajtani több hete, és a hely, ahonnan megrendeltem, sz*rik rám. Már tudniuk kéne informálni róla, mert beszéltek a nagykerrel, első nap még válaszoltak is, hogy majd másnap, azóta minden nap írok és úgy tűnik ignoráltak. Egy VEVŐT. Nyugat-európában már megrugdalták volna az ilyet.
Meg ne kérdezd, miért írtam ezt le, nagyon késő van már, ilyenkor nem tudok nem offolni :W

[ Szerkesztve ]

(#33370) ggeleven válasza Ati1979 (#33366) üzenetére


ggeleven
őstag

Ha addigra meglesz, akkor mindenképpen! :))
Nem szaladnak az emberrel szemben az ilyen lejátszók, még Sony F-ek vagy FiiO-k sem... :(

Részemről biztos az a soha, inkább menne az az összeg a gyerek megtakarításijára és majd ő vesz magának ha akar...én meg elkopzom, hogy miért volt ilyen meggondolatlan és kezdje csak szépen az első lépcsőfokokról az audiofillé válást... :DDD

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#33371) Kobe válasza hobbyone (#33276) üzenetére


Kobe
veterán

Mert ezeket a reszleteket privatban diskuraltam ljokerrel :)

(#33372) Kobe válasza Bjørgersson (#33353) üzenetére


Kobe
veterán

en is hasonlo fulest keresek/kerestem, de nekem tobb helyrol is azt tanacsoltak, hogy ebben az arkategoriaban egy kiforrottabb dinamikus jobb valasztas lehet, mint egy beleposzintu armaturas. Legalabbis egbekialto kulonbsegek ezen a szinten nincsenek kozte, az tuti, illetve tobb dinamikusbol tudsz valasztani, mint armaturasbol.

(#33373) Kobe


Kobe
veterán

amugy NuForce NE700X rol valakinek nincs hasznalhato cikke ? Ljoker topikjaban bukkant fel a neve, megsasoltam es eleg korrektnek tunik, meg is varnam vele a joker fele reviewt, cska kerdes h lesz e

(#33374) Ati1979 válasza filózoli (#33364) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen, ahogy utánam is írták ebben az országban nincs ilyen, és nem is lesz soha. Az eladót addig érdekli a dolog amíg megkapja a pénzét...

(#33370) ggeleven

Ja ide elég nehezun jutnak el a dolgok... Mostmár szerncsére kezedenek szállingózni azért.

Hát igen a gyerek az fontosabb... :) De mivel nekem az ninics, így költenem sem kell rá.Amúgy én meg úgy vagyok ezzel, hogy egyszer kell megvenni, és kis szerencsével kitart elég sokáig. Meg ezek a dolgok szépen tartják az árukat. Nem úgy mint az okostelefonok...

(#33375) #16820480 válasza Bjørgersson (#33348) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha kevesebb basszus kell és kiegyenlítettebb hangzás, akkor talán inkább az M5, vagy egy PL50, vagy egy GR06 (kicsit középkiemelt). Illetve még ott van az az armaturás Sony, aminek mindig elfelejtem a nevét, de már kétszer linkeltem én is ide többek közt. Ha meg kicsit több basszus kell, akkor meg Bw R1, Soundmagic E10 vagy E30, meg talán most mondták azt a másik Vsonic fülest 1-2 napja.

Amúgy te jó ég, micsoda lavina indult itt a high-end vitában :))

(#33376) Ati1979 válasza #16820480 (#33375) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja volt egy kis vita tegnap este... :D

(#33377) #16820480 válasza Ati1979 (#33376) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ilyen vitákba még nem nagyon tudok beleszólni, bár mondjuk konkrétan két olyan fülesről ment itt a nézeteltérés, amit még egyikőtök sem hallott élőben :D
Bár azt hiszem mostantól instant Shure fan lettem... Egyébként az AKG meg a többiek ennyire nem mutatnak semmit a felső kategóriában (sem), vagy csak nincsenek itthon hívők?

(#33378) Ati1979 válasza #16820480 (#33377) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen röhej volt. :DDD

Én többször is odaírtam, hogy nem hallottam még ezeket. Ennek ellenére volt róla véleményem tesztek alapján. :)
Szóval megértem, hogy nem vettél részt a vitában. :D

Üdvözöllek a klubban! :DD ;)

De tulajdonképpen az akg hozta létre ezt a kategóriát.[link] Aztán jött az sh, meg shure. Szerintem lesznek még jeletkezők.

[ Szerkesztve ]

(#33379) #16820480 válasza Ati1979 (#33378) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, inkább elmentem aludni, utólag is át lehet olvasni, mert amúgy voltak benne valóban agytágító dolgok.

Egyébként nem kifejezetten a K3003-ra gondoltam, hanem hogy mondjuk az ajánlottak közt 45+ ezres résznél van gyakorlatilag Shure, meg egy szem Sh (oké, még az IE80 odaférne gondolom), meg egy AT és egy Monster. Hol az AKG, a Bose, Beyer, akárki..? Ennyire nem használ senki ilyet, vagy csak nem ajánlottak?

(#33380) ggeleven válasza #16820480 (#33379) üzenetére


ggeleven
őstag

Vagy csak lehet nem ismerjük/ismerik annyira, hogy merjék ajánlani! A Shure-ok meg már bizonyítottak több embernél is! :)

Más
Ez milyen csecse kis füles! :DDD
Hölgyeknek tervezett fülhallgató a Hitachi Maxelltől

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#33381) Ati1979 válasza #16820480 (#33379) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem, kezd elavulttá válni az a lista.Kéne bővíteni...
At simán odaférene, beyer meg nincs jelen ebben a kategóriában. Bose-t hagyjuk szerintem.

(#33380) ggeleven

Borzasztó. ;]

(#33382) #16820480 válasza Ati1979 (#33381) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, bele kéne venni pár modellt, mostanában egyre több olyan ajánlott van, ami nem szerepel ott.
CC51 elvileg kifutó modell, utód nélkül. Bw R1 beférne, Hifiman RE400 talán, Sony EX50, Canyon-t valaki mondta, hogy inkább ki kéne szedni, mert nem olyan jó, MEE-ből beférne még talán az A151, ha éppen akciózva van. A felső kategóriát meg inkább ti ismeritek. :)

Illetve esetleg lehetne jelölni, hogy miből van mikrofonos változat is.

ggeleven: Na, ezt mondom én is, hogy nincs felhasználói bázis itthon.

[ Szerkesztve ]

(#33383) balazs1022


balazs1022
őstag

Közületek akik drágább fülhallgatót használnak, mit gondolnak a Sony ex10lp-ről? Köszi! :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#33384) namerke


namerke
tag

Sziasztok! Több év használat után sikeresen megöltem a Sennheiser CX500-am (nem tetszett neki a termál+székláb kombó :D ), így utódot kellene neki találni. In-ear vonalon mozognék ha lehet, viszont a "büzdzsé" nem túl nagy. ~10K körül mozog a költségvetés, ez annak függvényében változhat, hogy mekkora minőségbeli ugrást jelent pár ezer forint. Zeneileg mindenevő vagyok, de inkább az akusztik/élőhangszeres vonal ami kiemelkedik. Sennheiser CX400 II-vel szemeztem, ezzel a márkával eddig jók a tapasztalatok, de szívesen fogadnék tőletek néhány ajánlást.

(#33385) sch_a válasza balazs1022 (#33383) üzenetére


sch_a
addikt

Pont ilyenem van most... :) Na majd akkor összehasonlítom a Metallics-al.

[ Szerkesztve ]

(#33386) Luissimo válasza namerke (#33384) üzenetére


Luissimo
veterán

a sennh meleg hangját és a fülben való kényelmes elhelyezkedését tudod pótolni és szimulálni a Sony MDr ex50-el, feleáron.
Sőt még jobban fülbesímuló, tudom, mert van egy cx500-am, igaz most kellett rajta jack dugót cserélni, mert kontaktosodott, de azért szeretem a cx500-at, az első komolyabb fülesem volt, 5 éve vettem és a szívemhez nőtt !

(#33387) filózoli válasza balazs1022 (#33383) üzenetére


filózoli
senior tag

Nekem Sennheiser IE80-am van, és szvsz 25k alatt nincs füles. :DDD

(#33388) AGE-T


AGE-T
senior tag

unique melody 3dd, ez még meddig TBA? :W

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#33389) matyi012345 válasza namerke (#33384) üzenetére


matyi012345
őstag

Én a Soundmagic E30-at tudom ajánlani, az 10 körül van és jó hangja van. Ha jó külföldről is akkor én most az Astrotec AM-90-et venném meg, hangszereshez az jobb lehet az armatúra miatt, meg mindenhol jókat írnak róla. Nézd meg az első HSZ-ben a multi-iem reviwet, azon belül meg keress rá, az E30 7/10-et kapott sound-ra, de gyengébben izolál, az Astrotec 7,4-et és az izláció is jobb, cserébe nem lehet itthon beszerezni. De 10K-ig amúgy sok füles van, ott a Brainwavz M5, Több vSonic...biztos fognak még ajánlani ezeken kívül is, de hangszereshez az armatúrás szerintem jobb lenne.

Szerk: a Sennheisert szerintem hagyd, a CX300 fent van a reviewben ( tudom az sem szentírás ), de meg lehet nézni hogy leszerepelt. Szerintem sokkal nem lehet jobb a többi ilyen árú seni sem.

[ Szerkesztve ]

(#33390) tick válasza raven12 (#33235) üzenetére


tick
aktív tag

ezek tényleg csak Shure-hoz jók? :) eddig csak olcsóbb fülesekhez volt dolgom, de nyugodtan tudtam rajtuk csere-berélni

Everything that has a beginning... has an end

(#33391) contaxg válasza matyi012345 (#33389) üzenetére


contaxg
veterán

Akinek nem elég az E30 izolációja az használjon ipari füldugót... :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#33392) matyi012345 válasza contaxg (#33391) üzenetére


matyi012345
őstag

Az is igaz, de azért tény hogy van jobb :) Nekem is elég egyébként, de azért néhány zaj be tud jönni.

(#33393) szakibá... válasza balazs1022 (#33383) üzenetére


szakibá...
senior tag

Sok és zizegős a magas tartománya, viszont hybrid harang jár hozzá. A hasonló árú Canyon-nál sokkal jobb, mert ennek legalább van mélye, amennyi kell, és ergonómikusabb is.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#33394) sch_a


sch_a
addikt

Ez a hpm-70 milyen kategóriát képvisel egyébként? Még a w880i-hez kaptam egyet, és most megtaláltam. Meg is feledkeztem róla, de most kipróbálva elég jól szól. De közben rendeltem egy Metallicsot is, csak még nem jött meg. Jobb a Metallics, vagy inkább ehhez vegyek egy toldó kábelt? (A régi SE-s átalakító nélkül túl rövid a kábel.)

(#33395) raven12 válasza tick (#33390) üzenetére


raven12
senior tag

hát nézd. A Shure SE szériának olyan 2,3-2,4mm átmérőjű vetőcsöve van, a B2-nek 2,5, ezért kompatibilisek a dolgok. Van az eladónak több nagyobb termékcsaládhoz is mérete.
Ha tájékozódni akarsz, hogy egyes fülesek vetőcsöve mikkel kompatibilis, akkor nagyon jó a comply oldala, ugyanis ott többféle méretben van bogyó, és nyilván amik ugyanolyan méretet használnak, azok kompatibilisek. Ez a százas jelölés, pl. az enyém 100-as Comply-ban (T100, P100 stb.).

(#33396) #16820480 válasza raven12 (#33395) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez jó tipp valóban! :R Ez is mehetne akár az első hsz-be, hogy milyen fülesre milyen méret való: [link]

(#33397) ggeleven válasza #16820480 (#33396) üzenetére


ggeleven
őstag

Valóban! :)
Van ötlet bőven. amivel lehet frissíteni, pedig rossznak nem mondanám most sem!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#33398) đe$|re


đe$|re
senior tag

Üdv mindenkinek!
A segítségeteket kérném. Szeretném lecserélni a telefonomhoz kapott fülhallgatót. Maximum 8000 Ft-ot tudok szánni erre a célra. Elsősorban rock,metal,indie,blues... műfajokról lenne szó.

(#33399) Bjørgersson válasza ggeleven (#33365) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm a segítséged, de sajnos nincs tervben budapesti út. :) Mondanék pár előadót, de nem tudom mennyire tudnád eldönteni, hogy jól szól-e avagy sem, ha nem hallgatsz metál zenéket. Olyan 10k-nál többet nem szívesen költenék, már az a 10k is nagyon vonakodva.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33400) ggeleven válasza Bjørgersson (#33399) üzenetére


ggeleven
őstag

Nekem az M5öt 6400ért sikerült beszerezni akcióban (igaz 2-3 hónapot vártam rá és volt miről zenét hallgatnom addig), szóval megúszhatod egész jól is! :)
Amúgy sztem jó lehet erre a zenére, mert elég kiegyenlített füles, szóval eltolni nem fog semmit.
Jaja, erre gondoltam én is, hogy meghallgatom, de azt viszont nem tudom, h jó-e, illetve olyan-e, mint amire szükséged van. Azt viszont ki tudom próbálni, h ugyanaz a zene milyen a szintén ajánlott GR02höz képest az M5tel! Az előbbi ugye kiemeli a mélyet...
Bár még így is lehet, h nekem tetszene,Te viszont másra vágysz.
Mi lehet ott a fontos amúgy? A kiegyenlítettség vagy a részletesség vagy a tér vagy a gyorsaság? :))
Hirtelen ezt tudom elképzelni a metál szükségleteitől...

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.