Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#633) Stauffenberg válasza MC Pite (#631) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát ja, Európa sem sokkal felvilágosultabb. Ha benézel itt a vásárlási tanácsadóba, akkor még mindig megy a sóder arról, hogy "de ennyiért már van DSLR is".

Múltkor egy ismerősömön akadtam ki. Kikérdezett alaposan, hogy milyen gép lenne neki az ideális, végül abban maradtunk, hogy a Sony NEX-5R lesz az ő gépe. Elment, hogy megvegye, erre végül egy Canon EOS 600D-vel tért vissza. Mondván abban nagyobb a szenzor, jobban kezelhető és jobb a képminősége... na meg azzal majd "igazi fotósnak" nézik.

Azért visszakérdeztem, hogy hozna-e egy mérőszalagot, hogy megnézzük mekkora méretbeli különbség van két APS-C szenzor között. Vagy éppen, hogy kíváncsi-e arra mit mond a DxO a két szenzor közötti különbségről. Na meg arra is rákérdeztem, hogy hol van a Canon-on a második vezérlőtárcsa (na meg ugye a 600D még az érintőképernyő előtti fazon, jó fos kezeléssel).

Azóta is nagyon nagy megelégedéssel gyűri a gépet, úgy feszít vele az utcán, hogy "mindenki igazi fotósnak nézi" és ez a fontos. Azt hiszem ő a tipikus egyszemélyes kontrollcsoport ha a gyártók az átlag entry-level vásárlót szeretnék megtalálni. Aztán ki vagyok én, hogy belerondítsak az élménybe... :) Ha jól érzi magát vele, akkor nem szólok bele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.