Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) #16820480 válasza |AP| (#28050) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én azt az obit nem adnám a 15-45-ért :N Évekkel ezelőtt az modzított ILC irányba, hogy elegem lett a lassú, nyöszörgős motoros zoomból. Bár ez az obi nem olyan gáz, mint egy kompaktban levő, de azért nem volt olyan jó érzés sem a mechanikus után.

(#28052) #44416768 válasza jlaudio (#28040) üzenetére


#44416768
törölt tag

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#28053) |AP| válasza #16820480 (#28051) üzenetére


|AP|
veterán

szeretnék egy turista kitet, erre praktikusabb a 15-45, mint a 16-50. Van egy kis kompromisszum képminőségben is (viszont ahogy láttam még bőven tolerálható) és a motoros zoomban is, de most valahogy úgy gondolom mégis jobb lenne. Aztán lehet megbánom :)

(#28054) #16820480 válasza |AP| (#28053) üzenetére


#16820480
törölt tag

Annyira pici lesz az, hogy meg sem tudod fogni a végén :) Turista kitnek amúgy a 27/2.8 az igazi. Meg neked a Laowa, aztán kész. Nem kell itt komplikálni.

(#28055) |AP| válasza #16820480 (#28054) üzenetére


|AP|
veterán

turistáskodni kell a zúm :)
Amúgy, igen, vicceltem már itt korábban azzal, hogy 10-24 helyett én inkább a 9-27-re szavaznék, de cserélgetni macerás, két vázat vinni várost nézni meg túlzás

(#28056) #16820480 válasza |AP| (#28055) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, egy E3 meg egy T100 nem olyan nagy teher azért :) Én elvittem várost nézni egy 12-t, egy 18-55-öt és egy 35/2-t is biztos ami biztos. Annál szerintem könnyebb lenne :D

(#28057) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ha valaki esetleg x-t1-et keresne (tudom, tudom, vannak még ősemberek a földön...), akkor én eladom az enyémet. nagy szemkagylóval és xt-mhg large markolattal (ez rohadt jó, tényleg!), dobozzal, mindennel, mondjuk 145-é' (de győzködhető vagyok).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28058) Janaboy válasza Parci (#28057) üzenetére


Janaboy
veterán

Na de Parci, szabad ilyet? :D

Janaboy

(#28059) madgie válasza Janaboy (#28058) üzenetére


madgie
titán

Megvette a H1-em, örül, nézzük el neki :DDD

(#28060) #16820480 válasza madgie (#28059) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az a pillanat, amikor a saját fórumáról bannolják az embert :P Bár megnézném azt a modit, aki meg meri lépni.

(#28061) taranis válasza madgie (#28059) üzenetére


taranis
addikt

Na, már szar H1? ;]

colorizer.net

(#28062) Parci válasza #16820480 (#28060) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hamut a fejemre, felraktam az apróra.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28063) Parci válasza taranis (#28061) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

még nem szar, csak ha már kifizettem :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28064) madgie válasza taranis (#28061) üzenetére


madgie
titán

Nem, csak hülye vagyok :D (két T3 kell)

(#28065) gorgo


gorgo
őstag

Azta! Parci SOK pénzért vett fényképezőgépet! :Y

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#28066) Parci válasza gorgo (#28065) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

á, nem, nekem odaadta 3 parciért

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28067) madgie válasza Parci (#28066) üzenetére


madgie
titán

Felment a PRC árfolyama is? :DDD

(#28068) gorgo válasza madgie (#28067) üzenetére


gorgo
őstag

Máskülönben rémesen nagyot kellett hogy bukj!
Kriptovaluta módjára drágult... :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#28069) madgie válasza gorgo (#28068) üzenetére


madgie
titán

Buktam én így is, ne félj :D De igazán nagyot a T2-vel fogok :))

(#28070) #16820480 válasza madgie (#28069) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyébként úgy csicseregték a madarak, hogy eleinte nem nagyon jött be a T3 a zajosodás mértéke és minősége miatt. Változott valami, vagy mivel győzött meg végül a váz?

Parci: Engem nem zavar a topikban sem, amíg nem megy át az egész bolhapiacba. Csak próbáltam kicsit humorizálni a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#28071) madgie válasza #16820480 (#28070) üzenetére


madgie
titán

Elsőre fura volt, ja. Zajosabb, már ISO 1250 körül is. Aztán elkezdtem eltekerni a dogmatikusan berögzült X-Trans beállításokról (mindig a lehető legkisebb NR) és -2 körül már nagyjából azt hozza, amit az elődök. Ettől magasabb beállítás már eszi a részleteket bizonyos helyzetekben, de igazából fej fej mellett vizsgálva az X-Trans III vázakkal még így is egységesebb a kép. Szóval kicsit másabb, nem megszokott JPG motort kapott a váz.

RAW-ban nincs ekkora differencia, legalábbis LR/C1-ben nem.

De elsősorban a videó miatt fontos nekem a T3. A T2/H1-gyel muszáj voltam 1080p-ben lőni, mert kellett az 50 fps (lassítani kell a gimbalos jeleneteket, finomabb lesz úgy a mozgás), azt meg tudjuk, hogy a mostani gépek főleg a 4K képminőségre vannak kihegyezve, a Full HD sokadlagos szempont. Az X-Trans III esetében meg főleg markáns volt a különbség. Most az X-T3-mal van 50p 4K mellett, tehát élesebb, jobb, az épületbelsős videóknál van mozgásterem kikorrigálni az apróbb torzításokat és a szoftveres stabit is nyugodtan ráengedhetem. Mindemellett az AWB-Lock eszméletlenül jó videónál, a T3-mal már nem is logolok, Eterna, DR400, AWB-Lock... megint megspóroltam egy csomó utómunkát :D (lognál utáltam, hogy nem láttam rendesen a helyszínen a fehéregyensúlyt).

Fotózásban amúgy a tracking az, amire hamar rászoktam, szonisan lekövet mindent és mivel minden érzékelő PDAF, így nincs meg az a hezitálás, ami eddig a szélső CDAF pontok miatt ott volt. Arcfelismerő nélkül is lekövetheted az arcokat, vagy épp akármi mást, az elődökhöz képest érezhetően reszponzívabb, kevésbé hezitálós módon. Gyerkőcöket fotóztam mostanában a hírhedten traktor 35/1.4-gyel, röhögve vette az akadályt.

(#28072) madgie válasza madgie (#28071) üzenetére


madgie
titán

Közben a kiscsaj klingon visítása miatt kifutottam a szerkesztési időből :D Ezt szerettem volna még a végére írni:

Igazából az van, amit a blogomban írtam is az X-H1-nél: a Fujinál már nagyon kellett egy új processzor. Az érzékelő, mint olyan, nem érdekel: tudja a Fujis színeket, ennyi a dolga (meg most videóban a 4K/50p-t). Felőlem akár a régi 16 megás érzékelő is lehetne a mostani gépekben, a mostani két megapixeles ugrás meg aztán végképp tökmindegy.

BTW a GFX vonal még inkább szenved ettől, a túlkoros 50 megás szenzor meg az öreguras X-Processor Pro együtt nagyon visszafogja, konkrétan úgy gondolom, hogy az 50S/50R minden nagyszerűségük és elért eredményük ellenére főleg egy bétateszt. Vagy amolyan X-A lineup, KF-ben.
Az első modern és hardverileg “érett” KF váz szerintem az új százas lesz a Fujitól, na de azt nem is fogják 50R árban indítani

(#28073) gorgo válasza madgie (#28072) üzenetére


gorgo
őstag

Majd lövök egy öreguras béta KF-et, gombokért, Parcikért. nem videózok úgyse...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#28074) Parci válasza madgie (#28072) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából bosszantó, hogy a h1-et még gyorsan kiadták a régi procival. na de, ha nem így tesznek, most nem lenne ilyenem. :DDD ezzel együtt a h2 lesz valószínűleg a teljesen érett termék.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28075) #16820480 válasza madgie (#28071) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ami elsőre feltűnt, hogy egy sötét szobában (két alacsony fogyasztású asztali lámpa világított csak) nem nagyon gondolkodott az 56-os, össze-vissza rángatva a gépet is harapott és jött a focus confirmation csippanás.

A +2mpx nekem sem olyan nagy létszükség, de gyanítom, hogy valami miatt csak bekerült, és nem azért, hogy na, csak egy kicsit legyen már több az előzőnél. Vagy csak ilyen volt BSI-ben, vagy valamit fognak még kezdeni vele (például a többlet pixeleket EIS-re használni esetleg?).
Még élesben nem fotóztam vele mondjuk, de majd pénteken az is meglesz. Kíváncsi vagyok mit tud :K

Annak örülnék ha megkapná a C1 a film szimulációkat, mert akkor nem kellene FS bracketinget lőni, hanem elég lenne a compressed RAW, és nem foglalna annyi helyet (egy cRAW fájl alig nagyobb egy fine jpegnél).

(#28076) madgie válasza Parci (#28074) üzenetére


madgie
titán

Igen, a H2 lesz az igazán beszarás X gép, és annyi dolguk lenne, hogy a H1-et meg a T3-at összegyúrják. Ilyen T3 eladások mellett tuti nem fognak sietni vele, max a Sony törhet borsot az orruk alá egy ügyesne árazott IBIS-es A7000-rel, arra válaszolniuk kellene relatív gyorsan.

sheratan: nemsokára jönnek a filmszimek C1-re, nyugi, már írtam róla (hogy nem írhatok róla :D).

[ Szerkesztve ]

(#28077) Parci válasza madgie (#28076) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remélem emelnek az árán ;], és akkor sokáig nem fog enni az irigység. eleve remélem, hogy ez megmarad ilyen drága, niché gépnek még a fujin belül is (mint az x100 és x-pro sorozat).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28078) madgie válasza gorgo (#28073) üzenetére


madgie
titán

Úgy értettem, hogy kábé ötéves a szenzor a két GFX-ben. Öt év nagyon sok idő. Se PDAF, se semmi, SNR-ben meg aztán sokat fejlődött azóta a FF szegmens. No meg az X-Processor Pro, ami szintén csiga. Amiatt is lehetett Bayer, amiatt nincs sorozatfelvétel (!) Color Chrome mellett, míg az X-T3 ugyanezt a Color Chrome-ot a leggyorsabb sorozatnál is tudja már.

Egyébként szenzációs ez a Color Chrome, persze nem minden esetben, de nagyon jó tud lenni, ha tudod, mikor használd. Várom, mikor kapjuk meg ezt videóban.

(#28079) #16820480 válasza madgie (#28076) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, tudom, hogy már múltkor sem írtál róla :D Csak várom már nagyon, hátha kicsit dob majd a munkamenetemen.

(#28080) taranis


taranis
addikt

Érdekes lehet, hogy ők pl. hogyan viszik bele a szimulációkat. Mert vagy ad nekik a Fuji valamilyen transzformációs táblát, de ezt kétlem, mivel ez az ő szent gráljuk, vagy azt kell csinálniuk, amit én is végigjátszottam a Fuji LUT-okkal, hogy kismillió patchet kell rögzíteni minden profillal, és azokat összehasonlítva felépíteni egy saját transzformációs táblát. Csak ez meg sosem lesz tökéletes.

colorizer.net

(#28081) #16820480 válasza taranis (#28080) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem meg fogják kapni a Fujitól. Most az új GFX-ek kapcsán elég szépen összeborult a két cég, remélem megtartják ezt a jó kapcsolatot sokáig, mert hiányzott már egy normális támogatás X-Trans mellöl. De ez csak tipp persze, meg egy adag wishful thinking :)

(#28082) madgie válasza taranis (#28080) üzenetére


madgie
titán

Az Adobe-féle sem tökéletes, ez sem lesz az.

(#28083) taranis válasza madgie (#28082) üzenetére


taranis
addikt

Tehát nem kapták meg, már megint kotyogsz! :D

colorizer.net

(#28084) madgie válasza taranis (#28083) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, komolyan :D

(#28085) Ébri válasza madgie (#28076) üzenetére


Ébri
senior tag

Írhatnátok sok negatívot, hogy még véletlenüls se csábuljak el :). Mondjuk nekem a súlya sok az x-t20 után, így reménykedek, hogy lesz vmikor x-t30 hasonló af tulajdonságokkal, 400 gramm körüli vázzal. Már közel voltam, hogy rendeljek egyet, mikor megnéztem a súlyát is :).

(#28086) vihartigris válasza Ébri (#28085) üzenetére


vihartigris
őstag

Nagy valószínűséggel idén nem lesz X-T30.

bármi reciproka a semmi

(#28087) madgie válasza Ébri (#28085) üzenetére


madgie
titán

Lesz szerintem. Az új processzor elvileg nem fűt annyira, az akkuidő is nagyon jó a T2 után (H1 után meg pláne), ezt simán bele fogják majd tenni egy T30-ba is. Kérdés, mit butítanak majd rajta. Videó esetleg megint kicsit rosszabb lesz, talán a Color Chrome-ot is kilövik, de minden másnak bele kéne férnie.

(#28088) #16820480 válasza vihartigris (#28086) üzenetére


#16820480
törölt tag

Idén már kb semmi új nem lesz senkitől :N Tavasszal lehet még simán azért. Bár nem nagyon jött róla eddig rumour sem, szóval lehet, hogy odébb van az még.nagyon megy a T3, nem hiszem, hogy alávágnak ilyen hamar egy kistesóval, ami 80-90%-ban azt tudja, csak felébe kerül.

madgie: Szokásos kisebb evf, gyengébb felbontással, kevesebb tárcsa és fizikai kezelőszerv, egy SD kártya, meg a szokásosak.

[ Szerkesztve ]

(#28089) voriae válasza #16820480 (#28088) üzenetére


voriae
tag

Nem lenne rossz, ha most az ISO-tárcsát tartanák meg és nem a számomra tök fölösleges expókorrekciót.

(#28090) gorgo válasza #16820480 (#28088) üzenetére


gorgo
őstag

Megvárjuk! Megversenyeztetjük E3-mal (ó, szegény E1 és E2 lehet nem kap utódot). Már várom a tavaszt! :K

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#28091) madgie válasza voriae (#28089) üzenetére


madgie
titán

Igazából ja, expókorrekciót sokan tárcsával állítanak. Az 50R-nél pont felrúgták ezt a koncepciót, amit az 50S/X-H1-gyel felállítottak

(#28092) #16820480 válasza voriae (#28089) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a drive tárcsa helyett is akár praktikusabb lenne az ISO, de hát emberenként eltér, ki mire használja.

gorgo: Meg a 33/1.0-t is törölték elvileg, aztán annyira akarta a nép, hogy mégis lesz. Aztán meglátták az emberek az árát(még nem, de várható azért a magas árazás) és méretét, és már mégse kell annyira senkinek. Gondolom azt hitték sokan, hogy majd egy 35/1.4 méretű cucc lesz alig drágábban annál.

[ Szerkesztve ]

(#28093) huszar90


huszar90
aktív tag

Ha már így feljött a téma az x-t30-ról a véleményetekre lennék kíváncsi. Március 31-ig be kell szereznem egy masinát, mert áprilisban születik a kisfiam. Az x-t20-asra esett a választásom 18-55-ös obival kezdésnek elégnek tűnik. Már viszket a tenyerem, hogy most berendeljek egyet, de ott van bennem a kisördög, hogy március végéig lehet, hogy beesne egy t30 is. Szerintetek van rá reális esély, érdemes lehet kivárni? :F

(#28094) taranis válasza huszar90 (#28093) üzenetére


taranis
addikt

Hát necces. Az X-T10 2015 májusban lett bejelentve, X-T20 2017 januárban. Ezek alapján jönnie kell 2019 első felében, de hogy mikor jelentik be, meg onnantól mikortól lesz nálad...

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#28095) Mirman válasza huszar90 (#28093) üzenetére


Mirman
őstag

Én a helyedben vennék egy bármilyen használt vázat a születés előtt picivel amíg nem jelenik meg a T30. Képminőségre nem buksz szinte semmit , bármelyik régi vázat veszed , főleg a fúkusz sebesség javult. Szerencsédre legalább fél éves koráig nem az a mozgékony egy baba . :D

(#28096) vihartigris válasza huszar90 (#28093) üzenetére


vihartigris
őstag

Vedd meg a X-T20-ast. Örülj neki, használd, tapasztald ki.
Amikor megjön a baba örülj neki, fényképezd, videózd.
Cserélni (gépet) később is tudsz, ha valamiben kevés lesz.

bármi reciproka a semmi

(#28097) El Joe


El Joe
tag

Mondjuk a fujirumors szerint 2019 január:
https://www.fujirumors.com/fujifilm-x-camera-replacement-timeline-from-2011-to-2018-and-what-this-could-mean-for-x-h2-x-t4-x-t30-x-pro3-x-e4-x200/

(#28098) Gercsa válasza El Joe (#28097) üzenetére


Gercsa
senior tag

Lehet hogy valahol van benne logika, de én azért egy kicsit kétkedek ebben a spekulációban.

Az E4 e szerint a T4 után jönne egy évvel, akkor most vagy kihagyja az egyik generációt, amire még nem volt példa, vagy a T4 megjelenése után majd egy évvel jönne ki az E4 a T3 akkor már ősrégi szenzorával.
Nekem ez így túl fura forgatókönyv.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#28099) huszar90


huszar90
aktív tag

Köszi srácok! Lehet akkor a karácsonyi akcióknál lecsapok egyre :K

(#28100) madgie válasza huszar90 (#28099) üzenetére


madgie
titán

Már megy az akció, október 10 óta, csak kábé sehol nem hirdetik és nem is tudni, mi van benne és mennyiért. Szuper, mi? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.