Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) #54625216 válasza Németh Péter (#28499) üzenetére


#54625216
törölt tag

Köszi, pont ilyesmit kerestem, a google valahogy nem talál normális sztereo panorámás leírást, csak 360-as szimplát és fórum postokat.

(#28502) tacto válasza #54625216 (#28500) üzenetére


tacto
aktív tag

Bocsi, en a Prime appban neztem, ezek szerint "siman" mashogy listaz.

[ Szerkesztve ]

(#28503) modulus


modulus
aktív tag

Sziasztok!

A Fujifilm x100f-hez való telekonverter lencse vajon a xf10-hez is jó? Vagy milyen típus kellhet vajon az xf10-hez?

Illetve Fujifilm xf10 tesztképeket hol tudnék nézegetni szerintetek?
A mérete és tulajdonságai miatt felhívta a figyelmem, de kíváncsi lennék rá mit is produkál valójában.

(#28504) Clemi


Clemi
veterán

Hali! Segítsetek kitalálni, mennyi a reális ára most egy XF27/2,8 objektívnek használtan. :(( :F :R

(#28505) |AP| válasza Clemi (#28504) üzenetére


|AP|
veterán

eglobalos árat figyelembe véve max. 50, olyannak, aki nem akarja bevállalni a külföldi rendelést

(#28506) Clemi válasza |AP| (#28505) üzenetére


Clemi
veterán

Upppsz az eglobalon nem néztem most mennyi, csak az itthoni új árán lepődtem meg kicsit és hogy sehol egy eladó darab.

(#28507) #16820480 válasza Clemi (#28506) üzenetére


#16820480
törölt tag

A fb csoportban szoktak lenni eladó darabok, ilyen 50-60 ezer körüli áron.

(#28508) bongeszo válasza Clemi (#28504) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Szia!
Nekem van egy eladó, 49-ért. Ha érdekel keress meg privátban...

(#28509) taranis


taranis
addikt

Érdekességképp beszúrom ide, elárul(hat) pár dolgot a szenzorok viselkedéséről. Egy mondjuk úgy tudományos projekt keretében pár éve egy sRGB (a gamutja hangyányit nagyobb ennél) monitor elé raktam az X-T2-t F-Logban, és rögzítettem kb 15 ezer patchet. Most megcsináltam ugyanezt az X-T3-al is, de egy széles gamutú monitorral, a volumenje kb. 120%-a az Adobe RGB-nek. A rögzített értékeket feldobtam egy CIE 1931 színtér diagramra.

Ez az X-T2 az sRGB monitorral, white led háttérvilágítással:

Ez az X-T3 a wide gamut monitorral, rg phospor háttérvilágítással:

Kicsit meglepett az eredmény, nagyobb különbségre számítottam, mert a wide gamutos monitor mérései bár valóban szaturáltabb szélső értékeket mutatnak, azért bőven az Adobe RGB keretein belülre esnek.
Persze fogalmam sincs, hogy a váz mit miért és hová mappel, de gondolom szenzor limitációk és gondos tervezés van a háttérben.

colorizer.net

(#28510) Teasüti válasza taranis (#28509) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mit látunk a képen?
Mi az a patch? Nekem a képzeletemben erre az ugrott be, hogy megjelenítettél 15000 árnyalatot teljes képernyőben - esetleg egy mátrixban - és mindegyikről lőttél egy képet, amikkel utána nem tudom mit csináltál. De ennyi szabadidőd biztos nincs, szóval mi a folyamat lényege? :C

[ Szerkesztve ]

(#28511) Teasüti válasza taranis (#28509) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy meglepő ez a sávosodás az XT3-nál. Gondolom RAW képeket lőttél. Ezek hány bitesek?

(#28512) taranis válasza Teasüti (#28510) üzenetére


taranis
addikt

Írtam, hogy F-Log-ban vettem fel. Szóval futottak patchek a monitoron, és videóban rögzítettem, utána pedig kielemeztem a frameket kiexportálva.
X-T2-nél 8bites volt, X-T3-nál 10 bites. A sávodosás amiatt van, mert HSV-ben generáltam a patcheket, 10 fokos HUE lépésekkel. Így tulajdonképpen ahol jobban látszanak a sávok, az pontosabb, az X-T2 esetén eléggé összemosódnak, bár monitortól is függhet, tudja a rosseb. Igazából nem a folyamatot akartam megmutatni, hanem a végeredményt. Szerintem ezek a szenzorok sokkal hamarabb elérik egy adott szín maximum szaturációját, mint amekkora gamutba mappelnek a log profiloknál.

colorizer.net

(#28513) madgie válasza taranis (#28512) üzenetére


madgie
titán

BT-2020-ban úgyse tudod kábé semmin se megjeleníteni, még a 4K BD anyagok is DCI-P3-ra vannak masterelve :)

(#28514) taranis válasza madgie (#28513) üzenetére


taranis
addikt

A projekt szempontjából a megjelenítés nem volt érdekes, csak az, hogy az egyes profilok milyen színeket hová mappelnek. Az elején még aggódtam, hogy az sRGB monitorom édeskevés lesz a szenzor kimaxolására, úgyhogy beszereztem csak emiatt egy wide gamut monitort, végülis volt is haszna, csak közel sem akkora, mint én gondoltam.
Azt érdemes persze hozzátenni, hogy a CIE diagram csak egy vetület, 3D-ben hasonlíthatóak igazán össze a gamutok, de olyat nem tudok még csinálni.

colorizer.net

(#28515) Rusher4587


Rusher4587
tag

Sziasztok! :)

Első gépemet szeretném hamarosan megvenni, és belevágnék a MILC témába (DSLR-be már nem akarok fektetni, érthető okokból), és egy nagyszerű fórumtársnak köszönhetően a Fuji-kra terelődött a figyelmem a Sony-król, főleg a vázak időjárásállósága miatt, sok hegymászásban lesz útitársam a vas, mínuszokban, esőben, hóban, ködben, felhőben, és ahogy a beszámolókat olvasom, bírják a gyűrődést, na meg klassz az objektív park, főleg az a híres 18-55-ös kit objektív.

Nagyon csorog a nyálam az X-T3-ra, már el is kezdtem miatta árulni minden fölösleges sportfelszerelésem, és igen, tudom, hogy nagyon drága, és egy kezdőnek tök fölösleges lehet, de az "alap" felszereléssel semelyik hobbimnál sem elégedtem meg, ráadásul ha van valami, amiről nem vagyok hajlandó lemondani, az a Type-C USB (egyszerűen gyűlölöm a micro USB-t, minden eszközömön).

Sajnos az összehasonlító oldalak csak az alap dolgokat közölték, és a keresgélés során a szenzor stabilizáció hiánya miatt az elejétől elvetettem ezeket a gépeket, pedig nem vagyok teljesen tisztában a dolgok (IBIS) hatásával rám, illetve a majdani munkámra nézve.
A kérdésem az, hogy az IBIS hiánya miatt mekkora hátrányban leszek a Sony-khoz képest, mennyire jók Fuji lencsék optikai stabilizálásban, hol jön ki a hátrányuk (vagy előnyük)?
Egyáltalán van-e jelentős különbség a különböző gyártók megoldásai között OIS hatékonyságában?

Mivel semmilyen tapasztalatom nincs komolyabb fényképezőgépekkel (csak pár Bridge van a családban és a baráti körben), ezért azt sem tudom megmondani, hogy nekem eddig mekkora problémát okozhatott volna az IBIS hiánya, de azért vázolom a felhasználási területet:

Kevés videózás lesz, de nem gyaloglás közben, rövid snitteket akarok majd készíteni, amikben viszont lehet zoom-olás. Timelapse-nél ha jól gondolom, nem sokat számít a stabilizálás, azt úgysem kézből készíti az ember.
Portré nem érdekel, város-, ill. elsősorban természetfotózás a vágyam, főleg széles látószöggel (egyelőre marad a kit obi, később tervezem egy szélesebb látószögű beszerzését), viszont a helyszínből adódóan attól tartok, az esetek többségében nem lesz módom állványt használni, mert bár ugyan lesz nálam, tervezem, hogy beszerzek egy könnyű darabot, de ezt elővenni (még ha csak hátra is kell nyúlni érte a hátizsák oldalához, és lazán kiemelni a tokjából) sem alkalmam, sem időm nem lesz mindig, sokszor szűk a hely, nehéz a terep. Ha 30-40 kilométert megy az ember egy nap, akkor azért szednie kell a lábát, hogy ne sötétedjen rá idő előtt.
(Lehet, hogy amatőr dolog, és semmi értelme nincs, de azért azzal számolok, hogy a túrabotra támasztom a gépet, a semminél szerintem jobb lehet, ráadásul erősen zihálva, oxigénhiányosan, remegő kézzel kevés esélyt látok a legjobb fotókra)

Másik kérdés, hogy melyik gyártókat érdemes még számításba venni vásárláskor X-mount-hoz?

Volt bárkinek problémája, meghibásodása, beázása az X-T3-asokkal, ha igen, milyen jellegű?

Na és persze a fő kérdés, honnan érdemes beszerezni? Az itthoni árak horrorisztikusak, és nem látok rá esélyt, hogy 20-25%-ot csökkenjenek (ami már számomra emészthető lenne), mire feltétlenül gépet kéne vennem. Természetesen a használt váztól sem zárkózom el, sőt, obikat csak a használt piacról vadásznék.

Nem félek a külföldi rendeléstől, de Európán belül maradnék (már csak az ÁFA miatt is), viszont mi a helyzet ezeknek a gépeknek az itthoni garanciáztatásával, egyáltalán van rá esély?

És az utolsó kérdés, ha mégis itthoni bolti vásárlásra adom a fejem, mennyi plusz garanciát lehet vásárolni a Fuji gépekhez, és van-e köztük baleseti, netán lopásra vonatkozó biztosítás?

Előre is köszi mindenkinek! :K

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#28516) Teasüti válasza taranis (#28514) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ilyenkor elgondolkodom miért kell ennyire túlbonyolítani ezeket a színtereket. Ezek csak színek! Egy 2D color wheel-re fel kéne férjen a teljes látható spektrum. Szerintem. A tévedés jogát fenntartom. :B

(#28517) Teasüti válasza Rusher4587 (#28515) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Állítólag egy Sony A6500 5 stoppos stabilizációval rendelkezik. Vagyis ha mondjuk kézből csak 1/200s záridővel tudsz éles képet kitartani, akkor stabival 5 stoppal lassúbb záridővel is tudnál ugyanolyan képet csinálni, vagyis 1/6s ha jól számolom. Elméletileg. Nem tudom ebből mennyi igaz és mennyi marketing.
Fujinál a 18-55 kit obi állítólag csak 1,5 stoppos stabilizációt tud - erről viszont találtam tesztet. Ez jóval gyengébb, 1/75s lenne csak.

[ Szerkesztve ]

(#28518) #16820480 válasza Rusher4587 (#28515) üzenetére


#16820480
törölt tag

A 18-55 nem időjárásálló, szóval ha ez szempont, akkor lehet, hogy mást kellene keress, innen például a WR taggal jelölt obik közül tudsz szemezni.

3rd party gyártók objektíveiben nincs AF, kivéve a Zeiss Touit fixek, de azok marha drágák, és már talán nem is gyártják őket (elég ritka is mind). Amit érdemes lehet nézegetni, az a Samyang és Laowa, ők ultra-nagylátóban elég jók, de egyik sem időjárásálló ezek közül sem.

Stabilizálás nélkül elvileg úgy lehet kalkulálni, hogy az ekvivalens fókusztáv reciproka másodpercben kitartható nagyjából még kézből, szóval ezen a rendszeren a 18mm például az ekvivalens 24mm-re jön ki, tehát az 1/24s (vagy inkább 1/30, hogy biztosabbra menjen az ember) az kitartható. A kitobi másik vége ekvivalens 85mm körül van, szóval 1/90-1/100s kézből.
Ha nagyon kell a stabilizálás, akkor ott a H1, abban van IBIS, és egy masszívabb váz amúgy is.

(#28519) tacto válasza #16820480 (#28518) üzenetére


tacto
aktív tag

A 18 mm inkabb 27/28 mm - nek felel meg, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#28520) Clemi


Clemi
veterán

Belefogtam a vázcserébe. Szerintetek H1 vagy T3, tekintve hogy inkább nyugis témát fotózok és elég sok képen fedezem fel, hogy berántottam a vázat. Az új Xtrans IV szenzor az új procival, vagy az IBIS nyújt többet?

(#28521) #16820480 válasza tacto (#28519) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valóban, elírtam, nagyon reggel volt még :R

(#28522) madgie válasza Clemi (#28520) üzenetére


madgie
titán

Én már kicsit bánom, hogy eladtam az X-H1-et, a T3 játékváz mellette. Oké, tudásra nem, de igazából főleg csak az AF gyorsult (meg a videó, de az neked nem számít), viszont ismerem az AF szívásaidat, az Eye-AF-re itt se bízhatnád rá magad.

Itt még nem is írtam le, tegnap megjött a második T3-am, hazai vétel, akkucserénél elfelejtett mindent (!), pixelhiba az LCD-n, á, alig volt ötezer a vérnyomásom. Érdekes ,hogy egy óra múlva megjavult (!) az elfejetős baromsága, azóta látszólag rendben van, a pixelhiba mondjuk nem, ott világít az LCD alján... hajlok rá, hogy visszaküldjem a boltnak (alapvetően nem szeretem az ilyesmit, de félmillióért működjön már rendesen, bakker).

(#28523) #16820480 válasza madgie (#28522) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt írták fb csoportban, hogy a belső akksit fel kell töltse előbb, ha ezt nem várod meg, akkor felejti el a beállításokat. Első bekapcsolásnál hagyni kell benne egy kicsit a feltöltött akksit, és annyi.

(#28524) taranis válasza madgie (#28522) üzenetére


taranis
addikt

Nálam is van pixelhiba, de úgy voltam vele, hogy az X-T2-nél meg hotpixelek voltak a felvételen, akkor már inkább ez. Hiába, a Fujit ezekkel együtt kell szeretni :)

colorizer.net

(#28525) madgie válasza #16820480 (#28523) üzenetére


madgie
titán

És az eddigi gépeknél nem kellett? Volt vagy harminc fényképezőm, egyik se csinálta soha ezt :)

(#28526) #16820480 válasza madgie (#28525) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez meg csinálja. Egyszer. Nagy dolog.

(#28527) madgie válasza #16820480 (#28526) üzenetére


madgie
titán

Ha egyszer, az elején, az nem baj. Ha lagzi közben, akkucserénél, akkor kibaszom az ablakon :D

(#28528) |AP| válasza madgie (#28522) üzenetére


|AP|
veterán

ha hazai vétel lenne és nem lenne létszükséglet a második gép pár napig én úgy visszaküldeném, mint a pinty :)
Annyira azért nem olcsó cucc

(#28529) madgie válasza |AP| (#28528) üzenetére


madgie
titán

Na de kérdés, a következő jobb lesz-e :D Mármint ha tényleg nincs baja és csak fel kellett tölteni az alaplapi elemnek, akkor a pixelhiba az LCD-n zavaró ugyan, de együtt lehet élni vele. Nyilván eladásnál bukok ezen vagy egy ötezrest, amit most is buknék, ha visszaküldeném, majd megvenném máshol... sőt, többet, mert bruttó 484-ért vettem, hivatalos hazai garival, miközben most a legolcsóbb hivatalos helyen is (220 volt) 500 ezer bruttó az ára.

(#28530) Clemi válasza madgie (#28522) üzenetére


Clemi
veterán

Tehát tőled a szavazat a H1-re. A szenzor miatt változott valamit a képminőség?

(#28531) madgie válasza Clemi (#28530) üzenetére


madgie
titán

Nem igazán. Illetve más a képkarakter, érezhetően zajosabb pixel-peep-elve (persze több is a részlet) JPG-ben. De egyébként a dinamika és a képminőség számottevően nem változott, max szívatós helyzetben lehet valami előnye a T3-nak (műfény, agyonpusholt RAW), fotó szempontjából inkább a sebességre mentek rá (markolat nélkül is jóval gyorsabb sorozat, mint az elődök, e-shutternél 20/30 fps akár).

Hülyén hangzik, mert az X-H1-et szánta videós gépnek a Fuji, de a mostani helyzetben inkább az X-T3 az.

Még hülyébben hangzik, hogy szerintem a Fujinak most két igazán felsőkategóriás gépe van: a Pro2 és a H1. A T sorozat (bár ők profinak mondják) szerintem inkább felső-középkategória érzete van, ez főleg az építési minőségben érződik. Nagyon jó gép, félre ne érts, sőt, lehet a fw frissítéssel olyan dolgokat kap majd, amivel jelentős előnye lesz az X-Trans III gépek után, akár képminőségben is, de jelen pillanatban, portrézásra lehet a H1-et választanám. A stabi isteni, a fogása szenzációs, a zárhang meg... jesszus, az Olympus E-1 óta nem éreztem olyan finom járású mechanikát (még azon is túltesz).

[ Szerkesztve ]

(#28532) Clemi válasza madgie (#28531) üzenetére


Clemi
veterán

:R :R :R Asszem meg is kaptam a választ... még alszok rá és rendelem az eglobalról.

(#28533) hemaka válasza madgie (#28529) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nalam is csinalta a pro2, mert tul hamar vettem ki az akkut, de azota soha tobbet.

(#28534) faki_


faki_
senior tag

FujiFilm X – Workshop lesz a Fotoplus-nál!

szerk.: "A férőhelyek beteltek"

[ Szerkesztve ]

(#28535) faki_


faki_
senior tag

(#28536) madgie válasza #16820480 (#28523) üzenetére


madgie
titán

Napközben nem is volt időm beírni, valószínűleg igazad van :R A sorozatszáma alapján ez a váz régebbi (!), mint az októberben vásárolt X-T3-am, ráadásul 1.0 firmware volt rajta, míg az októberin is asszem 1.02, mikor megvettem. Szóval ez valami régebbi példány lehet, simán lemerülhetett az alaplapon a kis akku.

(#28537) #16820480 válasza madgie (#28536) üzenetére


#16820480
törölt tag

Na, akkor ez a rejtély legalább megoldódott :K

(#28538) DonRazzino válasza Clemi (#28532) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Annyira szexi az a H1, sajnálom, hogy rögtön kihozott egy olyan gépet a Fuji, amitől elavult lett. Mondjuk ki, ez olyan szonis húzás. Ennek okán ma eladtam az egyik T2-met és infinityről rendeltem egy T3-at. Szerintem neked a H1 lesz az igazi. Stabilabban meg tudod fogni, az IBIS meg fogja a kezed. Hajrá!

(#28539) Clemi válasza DonRazzino (#28538) üzenetére


Clemi
veterán

Remélem jól döntöttem. 2 nap alatt elment mindkét vázam és már meg is rendeltem az eglobalról a H1-et. Most kezdődik a 10 nap visszaszámlálás :D

(#28540) madgie válasza Clemi (#28539) üzenetére


madgie
titán

Nekem a fél szezonban párhuzamosan volt X-H1-em meg X-T2-m, mindig szívesebben nyúltam a H1-ért. Nem azért, mert IBIS, meg nem csak azért, mert jobb a fogása, hanem tényleg sokkal halkabb, finomabb járású a zárja meg valahogy azt éreztem, hogy az AWB is szebb eredményt ad rajta, mint a T-nél. Ezt már a Pro2-nél is éreztem anno és most megint érzem a T3-nál, hogy többet/jobban bele kell nyúlni, mert nem feltétlenül találja úgy el, ahogy kéne. Szerencsére a T3-ban ott az AWB-Lock, simán le lehet lockolni, ha egyszer megtalálta a tutit, a következő helyszínen meg majd megint forgatom a gépet, mint a hülye, míg le nem tudom lockolni a jót :D

Tudom, amatőr dolgok ezek, úgyis ott a RAW :D

(#28541) Rusher4587 válasza #16820480 (#28518) üzenetére


Rusher4587
tag

Hajlok a H1 felé, nincs igazán szükségem a 20-30 képes sebességre (most még így gondolom), pici kezeim vannak, mégis kényelmesebbek a nagy markolatú gépek, a videós tudása a H1-nek is kielégítő számomra, csak egy kérdésem van, a H1 tulajok mennyire tapasztalják a lila "sensor flare" jelenséget (nem tudom, mi a magyar megfelelője), amit a T3-ban már teljesen kijavítottak, de a T2-nél látványos (lehetett)?

Azt se igazán értem, hogy miért térnek el színekben, és persze azonos beállítások mellett a H1 képei az XT-3-tól, de még az X-T2-től is, mikor elvileg azonos szenzoron osztoznak van az utóbbival.
Itt megint csak arra tudok támaszkodni, amit az összehasonlító tesztek képeiben és a videókban látok, de akinek van személyes tapasztalata, azt szívesebben meghallgatnám!

Az a baj, hogy minél több véleményt hallgatok meg/olvasok el, egyre kevésbé tudok dönteni a T3 és H1 között! :DDD
Viszont azon elgondolkodtam, hogy az Államokból hozassam be, és esetleg kockáztassak a garanciával, mert pl. vannak csomagok odaát, ahol portré markolattal, 128-as kártyával, és egyéb kiegészítőkkel 1300 USD egy H1-es (370.000 Ft), itthon ez több, mint a duplája, a pofám leszakad! :(((

Si vis pacem, para bellum!

(#28542) DonRazzino válasza Rusher4587 (#28541) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Legalább 130k expóval adtam el a T2-met, semmiféle szenzor flare-t nem tapasztaltam. A másik vázamban is van legalább 60-70k, azzal se. Ettől még létezhet.

(#28543) madgie válasza DonRazzino (#28542) üzenetére


madgie
titán

Pedig “tudja”, de nagyon b*zerálni kell szembefényben, egy bizonyos szögben jön elő. Sose okozott gondot nekem élesben, azt se tudom, az X-H1 vagy az X-T3 is ilyen-e.

(#28544) Clemi válasza DonRazzino (#28542) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem is tolja a lila flaret főleg ellenfényben és persze a fehér/ezüst-sötét határon erősebben. Szerencsére a CR/LR-ban 1 mozdulat kiszedni, kivéve ha lilás árnyalatú rúzst használ a modell :)

(#28545) Joeeeeeey válasza Rusher4587 (#28541) üzenetére


Joeeeeeey
csendes tag

Szia, még egy vélemény:

Párhuzamosan használom a két gépet, T3 kirándulásra, utazásra, H1-et nagy obikkal (tele és makró). Szerintem a H1 nem jó elgondolás túrázáshoz, nekem ahhoz túl nagy, nehéz, erre a tökéletes választás a Tx és Txx vonal szerintem. Ezenkívül ami nekem tetszik T3 ban az a colour chrome, szerintem ez nagyon jó kis beállítás,T3 az első Fuji gépem amit ezért szeretek jpeg-ben használni, Astia + colour chrome szerintem verhetetlen túrázások alatt. H1-ben ez nincs.

Flare kérdésre választ ad az alábbi oldal (H1-re is van teszt ugyanitt): [link]

https://500px.com/ifjgazso

(#28546) madgie válasza Joeeeeeey (#28545) üzenetére


madgie
titán

Na mondjuk ez igaz, a Color Chrome-ot én is szeretem, Classic Chrome-ra szoktam ráengedni, plusz szaturáció mellé és irtó szuper, szinte bordós mélységű pirosakat ad :)

(#28547) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Wow, X-E3-ból van barna színű is, hátha másnak is új: eglobal-os link hozzá.
Fuji oldalán nem találtam róla képet, de Fujirumors már tavaly emlegette, hogy lesz.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#28548) madgie válasza Rusher4587 (#28541) üzenetére


madgie
titán

FEDman “szelleme” megtalált: már az X-T20-ban orvosolták ezt a hibát.

(#28549) Clemi


Clemi
veterán

Az x-H1 mennyire sikítozik, ha nem NP-W126S akkut teszek bele, hanem csak a simát? A vázak elmentek, de mardt 3db sima NP-W126 akkum (egy gyári és 2 Patona)

[ Szerkesztve ]

(#28550) #16820480 válasza Clemi (#28549) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pont mint a T3 (minden alkalommal, amikor bekapcsolod a gépet, dob egy üzenetet).

Valamelyik fb csoportban írta egy srác, hogy Duracell akksit vett T3-hoz és azzal nem sikítozik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.