Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) Clemi válasza #16820480 (#28550) üzenetére


Clemi
veterán

De utána nem zaklat? Csak mert videózni nem fogok vele.

(#28552) madgie válasza #16820480 (#28550) üzenetére


madgie
titán

A FB-n is írta valaki, hogy a kék Patona Premiummal sem sikít :)

Clemi: a sima Patonát utálni fogod benne, nem is jelez vissza pontosan, az X-H1 meg a legzabagépebb Fuji X gép, kiszámíthatatlanul rommá fog vele merülni élesben.

[ Szerkesztve ]

(#28553) madgie


madgie
titán

Ja, bazinagy pirospont a Bestmarkt-nak. Ugyan jeleztem, hogy a váz rendben van, nem merül már a belső akkuja, de ma felhívtak, hogy ha a pixelhiba maradt, akkor nyugodtan küldjem vissza, 72 órán belül vagyok, így cserélik a vázat.

Tudom, 14 napon belül visszaküldhetem online rendelésnél bármikor, de akkor nincs cserebere, csak 30 napon belül kötelesek visszafizetni a lóvét. Ez így nekem kényelmes és frankó megoldás, kapok egy másik vázat, amivel remélhetőleg már semmi gond nem lesz :D

(#28554) Clemi válasza madgie (#28552) üzenetére


Clemi
veterán

Nos akkor kénytelen vagyok kék Patonákat rendelni, viszont így meg van egy eredeti egy kép és egy sárga patona akkum eladó :)

(#28555) |AP| válasza madgie (#28553) üzenetére


|AP|
veterán

vagy lesz más ;]

(#28556) madgie válasza |AP| (#28555) üzenetére


madgie
titán

Köszi :DDD

szerk: amúgy érdekes, hogy mindig a hazai vételekkel szívom meg, amit lazán lerendelek az eglobalról, einfitől, ebayről, azzal általában semmi gond nincs, az itthoni cuccok háromnegyede meg legalább egyszer megjárja a szervizt.

[ Szerkesztve ]

(#28557) Mercutio_ válasza |AP| (#28555) üzenetére


Mercutio_
félisten

Degec :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28558) hemaka válasza madgie (#28553) üzenetére


hemaka
nagyúr

A bestmarkt jo bolt, nekem is csak pozitiv tapasztalatom van veluk(weboldalon rossz ar volt kint, de ideadtak annyiert, meg a tapomat csereltek egy szo nelkul amikor beszart).
Regebben, amikor meg a kis lyukban volt a boltjuk, meg akkor vasaroltam naluk.
Igaz azota mar csak szurkezek, de attol ok meg rendesek, csak en nem. :DDD

(#28559) Janaboy válasza Clemi (#28554) üzenetére


Janaboy
veterán

Abbol vmelyik jo x-t10hez?
Bar ugye hirdetni hirdetni nem szabad :P

Janaboy

(#28560) madgie válasza Janaboy (#28559) üzenetére


madgie
titán

Ahhoz tökéletesek.

(#28561) #16820480 válasza madgie (#28552) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt nem láttam, de jó tudni, ha majd kelleni fog tartalék még :R

(#28562) vihartigris válasza madgie (#28556) üzenetére


vihartigris
őstag

Itthon azért drágábbak a műszaki termékek, mert ezekbe a készülékekbe külön gyártják a hibákat :DDD

bármi reciproka a semmi

(#28563) madgie válasza vihartigris (#28562) üzenetére


madgie
titán

:DDD

(#28564) Rusher4587 válasza Joeeeeeey (#28545) üzenetére


Rusher4587
tag

Köszi, ezzel végérvényesen összezavartál, mikor már letettem a voksom a H1 mellett! :D :D :D

Én is ezeket a teszteket olvasom újra meg újra, napok óta, itt figyeltem fel a Sensor Flare problémájára, láttam, hogy T3-ban már javították, de attól tartottam, a T2-vel megegyező szenzor miatt a H1 is szenved tőle, de ahogy írják, szerencsére nem.

Lehet, h buta kérdés, de ezek a trükkök, mint pl. a Color Chrome Effect, amik a T3-ban vannak (meg részben persze a régebbi gépekben is) csak a JPG-ket módosítják?

Hol lehetne Budapesten mindkét gépet megtaperolni? :U

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#28565) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

XF200F2 mondhatnám, hogy pont a lélektani határ felett, ami igaz is, mivel ha fele ennyi lenne, bizisten összelopnám az árát, de ennyit nem bírok... :(

(#28566) Joeeeeeey válasza Rusher4587 (#28564) üzenetére


Joeeeeeey
csendes tag

Szerintem csak jpeget módósít, a film profilok már integrálva lett pl. capture one-ba, errôl nem tudok. Hát írj rám privátban és megbeszéljük, nem hiszem, hogy a két gép valahol ki van állitva egyszerre, max Fujis nyiltnapokon.

https://500px.com/ifjgazso

(#28567) #16820480 válasza Joeeeeeey (#28566) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha olyan időpontot beszéltek meg, amikor ráérek, akkor tudok vinni egy T3-at.

(#28568) madgie válasza Joeeeeeey (#28566) üzenetére


madgie
titán

Fotoplus szerintem tart ezeket, náluk az 50S-t is meg lehetett nézni.

(#28569) Gercsa


Gercsa
senior tag

OFF

Fotók utólagos szerkesztésére szerintetek jobb vagy rosszabb egy ívelt monitor??

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#28570) total90 válasza Gercsa (#28569) üzenetére


total90
veterán

Nekem ívelt monitorom van, TV-ből mindkettő és teljesen mindegy. Semmilyen pluszt nem ad, hogy ívelt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28571) pethob válasza total90 (#28570) üzenetére


pethob
aktív tag

De, van előnye. Ha világító-toronyban laksz, könnyebb betenni a sarokba. :F

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#28572) Gercsa


Gercsa
senior tag

És negatívuma van?

Azért kérdezem, mert amiket most néztem monitorok azok közt valamiért olcsóbb lenne az ívelt, de még sosem használtam, félek, hogy pl. a párhuzamos vonalak szemre nem belőhetőek, vagy az optikák geometriai torzítása sem úgy látszana rajta.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#28573) total90 válasza pethob (#28571) üzenetére


total90
veterán

:DDD

(#28572) Gercsa

Én azért vettem, mert 38"-os 21:9-es monitort kerestem. Semmi hátránya és előnye nincs ennek a kialakításnak. A betekintési szög messzebről is ugyanaz mint a sima monitornak.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28574) Rusher4587 válasza Gercsa (#28572) üzenetére


Rusher4587
tag

De van ám előnye!
Ehhez persze egy magasságban kell legyen a szemed a monitor középvonalával.
Nekem egy IPS paneles, sík képernyős LG UltraWide monitorom van, 29", 21:9-es aránnyal, és imádom, igaz, nálam magasra tette a mércét, mert egyből erre váltottam 4:3 CRT után, a 16:9 nekem kimaradt, és már soha nem is szeretnék ilyen monitort, mert a munkahelyi is olyan számomra az itthoni után, mintha csak egy kis kémlelőn néznék ki a tágas ablak helyett, vagy hogy idevágó hasonlattal éljek, FF után crop szenzor! :D

Számomra a látómezőm hasznos (és legnagyobb) részét, amiben még élesen látok, és koncentrálni tudok a dolgokra minimális szemmozgatással, pont kitölti, ezen kívül már szinte csak a perifériás látás marad, amit amúgy sem használunk gépezés közben.
Ahogy említettem, IPS paneles, ami a valamivel szebb színekről, jobb betekintési szögekről híres.
Na most azt el kell fogadni, hogy ez nem OLED (bár annál is jelentkeznek hibák, csak sokkal mérsékeltebben), ezért vannak hibái, és ekkora méretnél (29") közelről használva (én kb. 60 centiről nézem, így van értelme a nagy monitornak szerintem) bizonyos szögekből, vagyis a panel szélein már érzékelhető a fényerőváltozás, kontrasztveszteség, minimálisan a színtorzítás, de ezeket csak akkor látod, ha homogén, világos képet nézel.
Valamint van az ún. IPS glow, amit szintén csak akkor veszel észre, ha homogén fekete képed van, és csak a panel legszélső 5 centiméterén vehető észre minimálisan. Ezek ugye mind abból fakadnak, hogy a széles panel miatt egészen más szögekből látod a széleit, mint a közepét.
Azt még fontos hozzátennem, hogy ezek körül legtöbbször csak akkor veszel észre valamit, ha sötétben, éjszaka használod a monitort, nappal semmi sem látszik a hibákból!

Az íveltség ezen hívatott javítani, és javít is! Munkahelyen 29-34 colos, sík és ívelt IPS paneles All-in-One PC-ket is szervizelek, az ívelteknél a panel szélein a felsorolt jelenségek csak marginálisan, vagy egyáltalán nem jelentkeznek, hiszen mivel feléd van döntve a széle, így ugyan olyan szögből látod, mint a közepét! Olyan, mintha egy gömb része lenne, ami a fejedet venné körbe, és annak minden pontjára egyformán rálátsz, ha elforgatod a fejed.

Nagyon keveset dolgoztam még a mostani monitorommal, főleg filmezésre, játékra használom (ott is tök más élmény), de amikor képeket hasonlítok össze, nagyon hasznos a mérete, sokkal kényelmesebben elfér egymás mellett két (vagy akár több) kép, videó, vagy dokumentum, szerintem nagyrészt kiváltja a több monitoros rendszereket, két képet, képrészletet közvetlenül egymás mellé tudsz rakni (nincs ott a két monitor kávája), anélkül, hogy az egyikből esetleg túl sokat kitakarnál a ráhúzott képpel, ill. a különböző beállítások, gyártási anomáliák miatt sem kell egymáshoz állítgatni a két monitort, tökéletesen ugyanazt a képet kapod, mert egy panelt használsz.

Szóval én nagyon ajánlom a 21:9-es arányú, ívelt megjelenítőket, legalább 29 colost, de ha megengedheted magadnak, ne 2560*1080-as felbontásút (a legelterjedtebbet), hanem nyújtott QHD-t vegyél (3440*1440), főleg nagyobb méretnél, mert ott az FHD+ már kevés, pixeles a kép!
3 éve, amikor vettem, már akkor is nagyon olcsón lehetett ilyen LG-ket kapni, szerintem ma már bőven 50.000 alatt vannak, de mondom, menj rá a nagyobb felbontásra, én legközelebb biztos, hogy 34"-es ívelt, QHD+ (vagy magasabb) monitort veszek.

Az alacsonyabb ár ívelteknél pedig azért lehet (bár ez csak egy tipp), mert olcsóbb anyagokat használnak hozzá, pl. a panel előtt nálunk a gépekben nem üveglap van, hanem műanyag, gondolom, olyan üveget előállítani, ami megfelelően ívelt, és nem torzít, baromi drága lenne.
De éppen ezért jobban is kell vigyázni rájuk, kevesebbet bírnak, mint a sík üveglapos monitorok, könnyebben eltörnek, ha ütés, vagy akár csak erős nyomás éri őket!!!

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#28575) Gercsa válasza Rusher4587 (#28574) üzenetére


Gercsa
senior tag

Köszönöm a választ, voszont az továbbra is érdekel, hogy geometriailag hoz e valami változást, nem okoz e gondot hogy szemre belőjek egy derékszöget vagy egy párhuzamosságot "tökéletesen"?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#28576) #54625216 válasza Gercsa (#28575) üzenetére


#54625216
törölt tag

Szvsz fotós munkákhoz jobban jársz egy (videózáshoz kettő) minőségi, kalibrálható, félprofi monitorral. Íveltből sosem fognak munkához monitort gyártani, azaz maga a célpiac eleve meghatározza, hogy a gyártó mire fókuszál.
Ettől még egy adott árszinten ki lehet fogni jót íveltből és rosszat a profinak mondottból, de a trend azért elég egyértelmű.

(#28577) total90 válasza Rusher4587 (#28574) üzenetére


total90
veterán

Ez már csak azért is érdekes, mert én semmit sem veszek észre sem monitoron sem TV-n és a környezetemben lévő emberek sem. Kb. mindneki parasztvakításnak véli ezt a curved mániát.
Amikor a TV-t vettem annó, akkor bebeszéltem magamnak, hogy de biztos jobb... de nem, ugyanaz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28578) madgie válasza total90 (#28577) üzenetére


madgie
titán

Nekem nincs ívelt cucc itthon ,de nem véletlenül, akárhol láttam (nem MM, otthonokban) zavart, ahogy széthúzza a tükröződést... mintha valami sörösüvegen át nézne az ember.

(#28579) total90 válasza madgie (#28578) üzenetére


total90
veterán

Attól függ milyen monitor, az enyémnél ezt nem tapasztalom... de mondjuk 1000 euró környéke volt és ilyen árszegmensben nem is lenne elfogadható.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28580) Rusher4587 válasza total90 (#28577) üzenetére


Rusher4587
tag

Már úgy érted, hogy az említett hibákat nem veszed észre, vagy azok javulását az íveltség miatt?

Si vis pacem, para bellum!

(#28581) freudsigmund


freudsigmund
újonc

Tisztelt Urak!

Azt szeretném kérdezni, hogy az eglabal illetve az e-infin való vásárlás mennyire biztonságos.
Konkrétan az érdekelne, hogy tényleg új-e a termék, vagy refurbished esetleg javított.
Egy x-t3-t és egy 16-55 f2.8-t szeretnék rendelni.
A két oldal közül melyiket ajánlanátok?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#28582) Matska válasza freudsigmund (#28581) üzenetére


Matska
senior tag

E-infin szinte semmi objektív nincs raktáron egy ideje.

A termékek újak, bontatlanok, PayPal-al fizess és biztosítással kérd a szállítást, akkor nem lehet gond. Előfordult rossz tapasztalat mindkét céggel, de a rendelések számához képest elenyésző. Garanciáztatáshoz vissza kell küldeni a terméket. Ez az ára az olcsóságnak.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#28583) freudsigmund válasza Matska (#28582) üzenetére


freudsigmund
újonc

Köszi az infót. Még ami eszembe jutott, hogy 220v- os a töltő, nem 110-es ugye, illetve európai dugvillás.?

(#28584) El Joe válasza freudsigmund (#28581) üzenetére


El Joe
tag

PP-os fizetés, biztosított szállítás. Eddig mindent onnan rendeltem. Most jött meg a t2 öt nap alatt, végig kommunikálva. :K

(#28585) #54625216 válasza freudsigmund (#28581) üzenetére


#54625216
törölt tag

Céges vagy privát vásárlás?

(#28586) freudsigmund válasza #54625216 (#28585) üzenetére


freudsigmund
újonc

Saját.

(#28587) #54625216 válasza freudsigmund (#28586) üzenetére


#54625216
törölt tag

Akkor marad az eglobal, einfinity.

(#28588) Matska válasza freudsigmund (#28583) üzenetére


Matska
senior tag

Adnak átalakítót, ha nem villás.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#28589) #16820480 válasza freudsigmund (#28583) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Fuji töltő elmegy 100-240V-ról, és adnak hozzá több fejet is, köztük EU dugót is.

(#28590) freudsigmund


freudsigmund
újonc

Köszönöm a segítséget.

(#28591) madgie válasza #16820480 (#28589) üzenetére


madgie
titán

Nem szeretem amúgy a "legós" töltőt, amit mostanában adnak a Fujikhoz, a régi, sima "220-as kábeles" töltő univerzálisabb volt (ha olyan dugaljra cuppantósat akart az ember, mint az új, simán ráment egy ilyen, oszcsók). Meg hát ugye a réginék tökmindegy volt, milyen csatival adják, párszár forintért vettél egy EU végűt bármelyik kisváros "vasbótjában" akár.

[ Szerkesztve ]

(#28592) zso79 válasza freudsigmund (#28581) üzenetére


zso79
őstag

3x rendeltem eglobal-tól, az első két alkalommal minden rendben volt, kb. 10 nap alatt megjöttek a csomagok. A harmadik alkalommal 11.21-én rendeltem, 2 héttel később rákérdeztem hogy mi a helyzet, mert még mindig vhol a DPD-nél van a cucc Angliában. Hosszas levelezés következett 1 hétig kb. utána már nem válaszoltak semmire. Paypal-nál is jeleztem, végül múlt héten jött meg a refund.

(#28593) Matska válasza zso79 (#28592) üzenetére


Matska
senior tag

Nálam annyi kellemetlenség történt, hogy amikor az 50-230-at rendeltem, egyszerűen nem kaptam csomagszámot, egyszercsak megjött a futár.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#28594) freudsigmund


freudsigmund
újonc

Köszönöm a válaszokat, úgy döntöttem, hogy belevágok.

(#28595) DonRazzino válasza freudsigmund (#28594) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Eddig 8 rendelésem volt eglobalról és mindegyikkel, minden rendben volt, viszont akinek nem, azok sokat szívtak a velük való kommunikációval gond esetén. Nekem még nem volt rossz tapasztalatom, sem garis ügyintézésem.
E-infinity-ről január 16-án éjjel megrendeltem egy vázat, aznap reggel írták, hogy a cuccom össze van készítve és lőttek róla egy fotót, a szállítólevéllel, rajta a nevemmel. Azóta 17-én kaptam az alábbi csomagkövetést, mely szerint 21-én érkezik a cucc. Ha így lesz akkor azt mondom, megérte 104 ezer forinttal olcsóbban venni, mint itthon. Abból kijön majd a markolat+1-2 akksi.

(#28596) #54625216 válasza DonRazzino (#28595) üzenetére


#54625216
törölt tag

Szerintem akkor csak gond velük, ha az adott cucc nincs az EU raktárban. Ilyenkor valahogy be kell csempészniük kínából, ami vagy sikerül vagy nem, no meg a határidőt sem tudják tartani. Mivel ez szürke import, nem mondhatják el a vevőnek, hogy mi a helyzet, hanem maszatolnak. Aztán vagy kivárod, amíg megérkezik, vagy a paypal visszaadja a pénzed, nekik kb. mindegy.

(#28597) |AP|


|AP|
veterán

a 35/1.4 ára mikor ment fel szép csendben bruttó 210-re? :Y

Tudom, egy-két helyen lehet még olcsóbban kapni itthon, meg ott vannak a szürke források is, de akkor is meglepődtem, hogy a viszonylag állandó 190-es itthoni ár, most a legtöbb helyen ugrott egyet

(#28598) total90 válasza |AP| (#28597) üzenetére


total90
veterán

Brutális. Itt DE-be 549 euró és nem is szürkeimportos. Ez átszámolva 175 000 foirnt. Ha még a postaköltséget hozzátesszük (DE->HU), akkor is lényegesen olcsóbb innét megvenni.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28599) #54625216 válasza #74459392 (#28497) üzenetére


#54625216
törölt tag

Közben megérkezett a panoráma fej és az xc 16-50-el sikerült is elég jó 2D panorámákat készíteni. Bár nem lett 100%-os, mert még tanulnom kell a beállításokat, hogy minél pontosabban eltaláljam a nodal pointot és minimális paralax se legyen a képben, de azért alakul.
A következő lépés a sztereo panoráma lenne, viszont ahogy a tutorialokat olvasom, ahhoz már mindenképpen kelleni fog a nagy látószögű halszem. Most 120 képből tudok összehozni egy 360 fokos panorámát 16mm-en, míg sztereohoz 180 fov mellett kellene ugyanennyi. Ha ezt beszorzom a kisebb látószöggel, akkor túl sok képet kellene lőnöm, ami egy dolog, de a képek számával nő a hibalehetőségek száma és a feldolgozás ideje is, ami így összeadva már túl sok.
Azaz mégis csak kénytelen leszek beszerezni egy halszemet, kérdés, hogy az olcsóbb meike 6.5mm minőségben megéri-e.

(#28600) madgie válasza #54625216 (#28599) üzenetére


madgie
titán

Samyang 8/2.8-at nézném meg inkább, a 7.5-esből kettő is volt nekem Micro 4/3-ra, frankó cucc és könnyű vele akár gömbpanózni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.